ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Van de SANDE's HONINGKOEK Koekf&briek. Tilburg. No 7228. Vrijdag 25 November 1921. 69e Jaargung, (lit iiet tiooge Noorden. pb i bTKBii ktTiP BaBSTB T=iT.A-n. x. R B C L A M S. Fijcste Hoogste in voedingswaarde. kwaliteit, Concurreerendst in prijs. BINMENIANP. BEMENGDE BERiCHTEN. De lezers zullen nog wel niet hebben ge- hoord van de Moral Education League. Over dezeu imernationalen bond voor zedelijk- maatschappeiijke opvoeding, die vooral in de Engelsch sprekende landen zijn volgelin- gen vindt, is in ons land nog weinig bekend, aihoewe! zylfs in de Tweede Kamer door den p. leicler van den Vrijheidsbond mr. Dressel- huy*f'ti;fnrc,ver waardceriSid'1f£gfiTok£n is." De groote propagandiste voor deze mo- reele opvoeding is gravin van Heerdt, die daarover niet alleen een zeer lezenswaardig boekje uitgaf: „Een toekomstdroom over zedelijk-maatschappeiijke opvoeding", maar ook reeds in een groot aantal plaatsen in ons land daarover sprak. Binnenkort wordt het onderwerp in studie genomen in het Nuts seminarie voor paedagogiek te Am sterdam. Toen kortgeleden deze begaafde vrouw te Groningen was uitgenoodigd te spreken door den Kringraad van de Vereeniging Volkerenbond en Vrede (in welks raad ik zitting heb met mannen en vrouwen van aile politieke richting) heb ik haar met belang- stelling aangehoord, maar tot mijn leed- wezen bespeurd, dat juist de onderwijzers, die voor deze rede opzettelijk uitgenoodigd waren, scliitterden door afwezigheid. Dat is nu eenmaal een eigenaardigheid in ons land: als een Indisch dichter Tagore in onverstaanbaar Engelsch komt spreken over zijn religieuze opvattingen, die dood- gewoon Christelijk zijn, dan loopt het storm en zeggen alle dames na afloop, terwijl zij er niets van hebben verstaan, dat het prach- tig was. Als een Italiaansche dame Montes- sori komt spreken over een onderwijs- methode, die buitengewoon kostbaar is en voor de volksschool niet kan worden toe- gepast, is de onderwijzerswereld in rep er. roer. Maar als een Hollandsche vrouw met gloed van overtuiging dingen zeggen komt over eeri methode van opvoeding tot deuga, dan blijft men thuis. Toch zou het van groote beteekenis zijn, als de denkbeelden van mevrouw van Heerat doordrongen in breede kringen, al stem ik gaarne in met wat in die Groningsche ver- gadering door een predikant bij het debar werd opgemerkt, nl. dit: dat voor de syste- matische zedelijk-maatschappeiijke opvoe ding, die zij zich voorstelt, slechts een ge- deelte der tegenwoordige onderwijzers voi- doende voorbereid is, en dat gedeelte zai misschien reeds onbewust doen, wat me vrouw van Heerdt wil. Maar een groot ge deelte mist wat daarvoor noodig is. Imrners wat verLangt zij? Terwijl de leer- stof voor alle vakken ongeveer hetzelfde blijven zal, behalve dan voor de geschiede- nis, waarbij zij minder oorlogs en meer be- schavingsgeschiederis verlangt, wil zij, dat de leermeester volgens een vast schema een moreel-maatschappelijk onderwijs geven zal door voortdurend bij de behandeling van de verschillende leerstof opmerkingen van rao- reelen aard te plaatsen, in de jongste leer- jaren de meest eenvoudige begrippen om in de hoogere leerjaren te geven wat door grootere kinderen begrepen worden kan. In haar boek zijn in een aantal schema's de te behandelen deugden in een vast plan uitgewerkt in verband met Hollandsche toe- standen, op de leest der League geschoeia, die zijn Engelsche schema's opgesteld heeft onder meewerking van vertegenwoordigers van verschillende richtingen en godsdien- sten, zoodat inderdaad door de praktijk vaststaat, dat dit systeem een leiddraad Is, die door katholiek, protestant, liberaal enz. kan worden gebruikt, waarbij natuurlijk de belijder van een bepaalden godsdienst veel kan bijvoegen. Maar onze deugden en gebreken zijn niet verbonden aan bepaalde kerken, doch zii zijn gemeenschappelijk. Bijv. de drie zoo- even genoemde groepen erkennen alle als deugden: zuinigheid, zindelijkheid, volhar- ding, naasfenliefde enz. Het komt er dus op aan om te ontwerpen een schema, waarin de verschillende moreele eigenschappen in systematische volgorde worden gerangschikt om ze in verband met het maatschappelijke leven toe te passen in de school. Natuurlijk zal vooral het leesonderwijs daartoe kunnen bijdragen. Ongetwijfeld zijn er heel wat verhalen in onze nieuwste lees- boekjes, die op de harten der kinderen een verheffenden indruk maken. Maar, en zie- daar de moeilijkheid, wat mevrouw van Heerdt wil, stelt buitengewoon hooge eischen, omdat zij wil, dat de onderwijzers telkens bij iedere geschikte gelegenheid Iosse opmerkingen van moreelen aard maken zul len. Dus dat zij voortdurend een open oog hebben zullen voor de waarde van het zede lijk-maatschappeiijke. Maar dat vereischt, dat de onderwijzer een zeer groot moreel fonds tot zijn beschikking heeft, waaruit hij voortdurend kan putten, zoodat hij spon- taan zijn opmerkingen plaatsen lean. Dat wil zeggen, dat hij in het bezit moet zijn van een diep-ernstige en rijke levensbe- schouwing, zoodat zijn hart als het ware vol is. Men gevoelt, dat hiervoor mannen en vrouwen noodig zijn, die zoo'n rijk ge- moedsleven hebben, dat zij behooren tot de allerbesten, m.a.w. men heeft hiervoor een keur-corps noodig. Misschien heeft mevrouw van Heerdt dit gevoeld, toen zij haar boek noemde: „een toekomstdroom". Hierin toch ligt de erken- ning, dat de toepassing in het groot eerst In de toekomst mogelijk zijn zal doorda. tegenwoordige onderwijzers beginnen met de methode toe te passen en in de praktijk te verbeteren en doordat de aanstaande onder wijzers een breeder opleiding verkrijgen. Toch als er ooit een tijd is aangebroken, waarin het meer dan vroeger noodig is bij het onderwijs te letten op de moreele zijde daarvan, dan is het onze tijd. Want het ge- heele maatschappelijke leven toont een ont- stellende inzinking van het moreele peil, waartoe de oorlogsjaren zeker het hunne hebben toegebracht, maar welk peil ook zon- der dien oorlOg reeds gezakt was en nog verder zou z>in gezakt. Slechts is het proces da-ardoor bespoedigd, of liever daardoor is plotseling de daling die er v/as, maar nier herkend w&rd, aan de menschen duidelijk geworden. Herinnerd mag worden aan de opmerking van den Oostenrijkschen hoogleeraar Freud u.t het begin van den oorlogdie cr op wees, dat de menschen inderdaad niet veel mincit waren geworden, maar dat het schijnfatsoen als klatergoud was afgevallen, doordat de rem niet meer werkte, die in normale tij- den velen nog tegen hield. Daarin is veel waars. Maar dat heel de geestelijke atmosfeer, waarin wij leven, bedorven is in vergelijkir.g met de laatste jaren der 19e eeuw, wordt misschien het treffendste aangetoond door te wijzen op twee dingen, dat het mondaine leven een werelds gezindheid te voorschiin geroepen heeft, die zich manifesteert in per verse kleederdracht, waaraan onze groot- ouders zich hevig zouden geergerd hebben, 2o. dat de kunst is gekomen tot steeds ge- waagder uiting op elk onderdeel. Wat aan romans verschijnt en grooten opgang maakt, toegejuicht door de kritici der groote dagbladen, is veelal beschrijving in finesses van uitspatting op sc-xueel ge- bied, het .tooneel is verworden tot kijkspel of tot uitbeelding van dingen, waarover men vroeger in gezelschap van vrouwen niet sprak. Reeds de titels van vele succes stuk- ken in onze hoofdstad zijn voldoende om ;e begrijpen, dat de inhoud gemeen is. En wdt de bioscoop vertoond en waarheen drom- men volks avond aan avond trekken is or van een weee sentimentaliveit, die ziekelijk is, of van een gore brutaliteit, die gewetens op een dwaalspoor brengt. Vooral het fan- tastische wedijvert met het gruwelijke en het misdadige op de film. Hiertegen kan alleen baat worden gevon- den, als de betere elementen tot bezinnlng komen. Zoolang een groot deel van 'tvolk mild geld geeft voor boeken met schunnigen inhoud, voor een tooneel waarbij een actrice zich ontkleedt of een ledikant wordt ver toond, voor een film, die de hartstocht prik- kelt, zal de t ipioitaue voortgezet worden. Hiertegen moet worden ingegaan door be- veiliging van het kind. De dichter Heije heeft terecht ingezien, dat de verbetering der maatschappij niet ondernomen worden kan bij de volwasse- nen, ook al is persoonlijke bekeering iets dat veelvuldig voorkomt. Maar als de menigte zich gewend heeft aan gebruiken, is de ge- woonte tot tweede natuur geworden. Van- daar dat Heije het oog richtte op het be- lang der zedelijke opvoeding. Inderdaad zullen wij dien weg weder op moeten gaan. Meer dan ooit is de tijd aan gebroken, waarin de aandacht vallen moet op: hoe de jeugd beveiligd kan worden te gen de geestelijke en zedelijke verwording in het maatschappelijke. Die beveiliging is iets heel moeilijks, om- j dat zij opgroeien in een samenleving, die de ouders reeds heeft aangetast. Welnu e6n ding ligt dan voor de hand: het meer en meer stelselmatig bijbrengen van moreele begrippen door middel van de schoolopvoe- ding, wat daardoor zijdelings werkt op de ouderen. Natuurlijk doen reeds nu onze onder wijzers veel. Er is natuurlijk geen onder wijzer, die niet telkens behartigenswaardige vermaningen geven zal. Maar hier is noo dig: een.volgens vaste lijnen uitgewerkt systeem, waardoor langzamerhand aan het opgroeiende kind een sterk besef wordt ge- schonken van wat oorbaar en niet oorbaar is. Wil men zoo'n systeem gaan toepassen, dan zal dat vereischen een groote samen- werking over het geheele land van onze schoolopvoeders. Want men moet het eerst hierover eens worden: welke moreele be grippen vormen als 't ware het minimum, dat noodzakelijk bijgebracht worden moet Er is over deze kwestie heel wat meer te zeggen dan in dit artikel mogelijk is. Maar ik zal reeds tevreden zijn, wanneer er onder de lezers ouders en onderwijzers zijn, die ertoe worden aangespoord om zichzelf te verdiepen in de vraag: wat gedaan worden kan, ook door hen persoonlijk, om meer dan vroeger het geval was de moreele opvoeding tot haar recht te doen komen. Daarvoor zal de lezing van mevrouw van Heerdt's studie behulpzaam kunnen zijn. Het boekje is uit- gegeven door J. W. Boissevain en Co. te Haarlem. t. g. T. ring met de Tweede Kamer alleen niet voldoende is, en dat roor tweede instan- tie de Eerste Kamer better geschikt is, dan het referendum, welke instelling veel meer leidt tot verwerping van wetsvoor- stelleri, dan de Eerste Kamer. HULDIGING VAN MGR. NOLENS. Woerisdagavond heeft de R. K. Kanier- fractie haar voorzitter, mgr. dr. W. H. Nolens, bij gelegenheid van diens 25-jarig Kameriidmaatschap een diner aangeboden in restaurant Royal te 's-Gravenhage. Aan dit diner zate,aldus de ,;Maas- bode", aan, aile leden van de Katholieke Kamerfractie, beha t de heer van Rijze- wijk, die wegens ziekt<. verhinderd was benevens de R. K. Ministers Ruys de Bee- renbrouck, Aalberse eti Konig. Tijdens den maaltijd werden verschillen de toespraken gehouden. De vice-voor- zitter van de Kamerfractie, mr. M. J. C. M. Kolkman, stelde den eersten toast in op Z. H. den Paus en H. M. de Koningin In een tweede toespraaK huldigde de heer Kolkman Mgr. dr. Nolens wegens diens groote verdiensten voor het land eh de Kath. Partij. Nadat, ook Minister Ruys de Beerenbrouck den jubilaris een dronk had gevvijd, sprak Mgr. dr. Nolens een dankwoord. Mgr. bracht voor ailes dank aan God, vervolgens aan de Katholieke Kamerclub en aan de Katholieke kiezers, die door hun hechte eenheid hebben mo gelijk gemaakt, dat tot stand is gekomen, wat tot stand gebracht moest worden. HET BINDEN VAN NIET-GEORGANI- SEERDEN. Maandag heeft te Amsterdam een ver gadering plaats gehad van een groot aan tal werkgeversbonden, welke op initiatief van de Federatie der Werkgeversorgani- satien in het Boekdrukkersbedrijf waren bijeengekornen, om ue inogelijkheid te over- wegen, dat wordt aangedrongen op een wettelijke regeling inzake de bindend ver- klaring van de arbeidsvoorwaarden ook voor ongeorganiseerden. Besloten werd de voorbereiding van de ze aangelegenheid op te dragen aan een commissie, bestaande uit de heeren: mr. F. H. A. de Graaff (Meubelbedrijf), L. de Groot (Schildersbedrijf), mr. J. v. Hellen- berg Huber, dr. A. A. van Rhijn, (Grafisch bedrijf), mr. C. P. Rome (Kleedingbedrijf);, en J. van de Water (Sigarenbedrijf). TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Woensdag zal de interpellatie-Van den Tempelover de werkloosheid worden ge houden. De behandeling van de Grondwetsher- herziening wordt voortgezet. Minister Ruys de Beerenbrouck verde- digt het behoud van de Eerste Kamer. Hij betoogt, dat1 overleg van de regeering TER NEUZEN, 25 NOV. 1921. VOLKSHUIS VESTING. Tot toekenning van voorschotten en bij dragen aan de gemeente Ter Neuzen ten behoeve van den bouw van 42 arbeideis- woningen door de vereeniging „Werkmans- oeiang aidaar, is net betirag van de daar- bij aan genoemde gemeente toegekende bui- tengewone jaarlijksche bijdragen uit's Rijks kas over 1919/1920 vastgesteid op 298.37 voor wat betreft de rentevoetbijdrage en op 1689,76 voor wat betreit de materiaai- prijzenbijdrage. CONCERT. Gisteravond gaf de muziekvereeniging „De Volharding", directeur de heer L. Goua- stikxer, alhier het aangekondigde concert, 't Was voor de concertgevep.de vereeniging jammer, dat de bovenzaal van het „Hotel des Pays-Bas" niet beter bezet was, want de uitvoering van het programma verdienae beslist meer belangstelling. In het bijzon- der vallen te toven „Lustspiel ouverture" en de Faust" cn „Rigoletto" fantasien. De vereeniging genoot ook het voorrecht, dat haar programma werd aangevuld door viool-solo's van mevr. Doussy, die daarbij blijk gat van gevoelvol spel en een fraaie techniek. Onder algemeen applaus der aan- wezigen ontving zij van de vereeniging een bloemenhuide en na haar tweede nummer was het applaus van dien aard, dat zij het gehoor nog vergastte op een extranummer. De soiree werd besloten met een geam- meerd bal. LIEFDAD1G-V0ETBAL. Naar wij vernemen heeft de Voetbaiclub „T. V." alhier het voornemen opgevat om gelden te verzamelen ten bate der nage- laten betrekkingen van de omgekomen be- manningen der reddingbooten „Brandaris" en „President van Heel". Het is voorzeker een lofwaardig streven, en we hopen dat deze p >ging om het lot van de overgebleven betrekking van die helden der zee, die om gekomen zijn bij hunne poging om het leven van anderen te redden, door milde bijdragen en steun van het werk der voetballers zal worden gesteund. PROV. STATEN VAN ZEELAND. De najaarszitting van de Prov. Staten van Zeeland zal worden geopend Dinsdag 6 December des avonds te half acht, ter- wijl het in het voornemen ligt de verslagen der atdeeiingen betreffende voorsteileri te behandelen op Maandag 19 December, des namiddags te 2 ure. SLUITING JACHT. Door Ged. Staten is de sluiting der jacht op hazen, patrijzen, fazanten; korhoenders; en kwartels, bepaald op 31 December a.s. met zonsondergang en de sluiting der jacht op houtsnippen en waterwild wordt nader vastgesteid. VOOR N00DL1JDEND RUSLAND. Inzake den toestand in de hongerstreken in Rusland wordt gemeld, dat de toestand in het gouvernement Samara, nog steeds achteruitgaat. Volgens de berekening van het Depart, van Voeding zouden in Decem ber van een bevolking van 2. mill. 8 honderd duizend zielen, 2 mill. 5 honderd duizend menschen aan den honger zijn prijsgegeven. Duizenden kinderen en volwassenen zijn reeds van honger omgekomen en de besmet- telijke ziekten, welke den honger vergezei- len, nemen ook sterk in omvang toe. In het district Malrnysj van de Tartaarsche repu- bliek is de toestand hopeloos. Er hebben zich gevallen voorgedaan van ouders, die hun kinderen hebben geslacht. De kinderen hebben hier vooral te lijden, doordat bij den honger nog een groot gebrek aan voldoende kleeding komt. Naar we vernemen zal door de afdeeling Padvinders alhier op a.s. Zaterdag voor steun aan de noodlijdende Russen een col- lecte worden gehouden. De gedachte aan het ongelukkige lot orizer natuurgenooten in het Oosten van ons werelddeel zal voor zeker velen bewegen om in den zak te fas ten en het werk der Padvinders te steunen. DE CAND1DATUUR-FRUIJTIER. De N. Z. Crt. deelt nader mee, dat eenige uren na het publiceeren van het in het 2e blad vermelde artikel bij den secretaris van den R. Kath. Rijks Kieskring Middelburg, een schrijven inkwam van den heer Fruijtier, d.d. 20 November, verklarend, d£t hij na rijp overleg, bevestigend antwoordt *op de vraag van het genoemd bestuur of hij zijn j schrijven van 8 Nov. handhaaft, waarin hij i schreef niet meer voor herbenoeming als lid der Tweede Kamer in aanmerking te willen 1 komen. VOGELTEELT. Zaterdag 26 dezer wordt te Gent de groo- te tentoonstelling geopend van vogelteelt, ingericht door de maatschappij „Het Neer- j hot" Er zullen ongeveer 3000 dieren wor- den tentoongesteld, waaronder van de bij- i zonderste rassen, van hoenders, ganzen en watervogels en ook van konijnen. De ten toonstelling duurt drie dagen. U1TBRE1D1NG DER GEMEENTE MIDDELBURG. ie Middelburg is Maandag de verkiezing gtiiouden van ue 13 leucu aer commissie uit de burgerij, die rapport zal moeten uitbren- gen over het wetsontwerp strekkende tot een grenswijziging tusschen deze gemeente en Kouaekerke. Er waren twee groepen gestela, een door de samenwerkende politieke partij' de S. D. A. P., de Vrijz. Dern., de R.K., ae Chr.-Hist, en de A.-R. en een door den Com missie van Actie gevormd uit de midden- standsvereenigingen Handelsbelang en ae Hanze. De eerste groep had geen vast man- daat, de iweede groep werd aanbevolen ais besliste tegenstanaers der annexatie. Er werd gestemd in drie districten. In het eerste district werden de candidaten der middenstandsver. gekozen en 760863 stemmen, tegen 367466 op de tegencan- didaten. In het tweede district werden ae middenstanders gekozen met 603720 stem - men tegen 372452 op de candidaten der politick partijen en in het derde district met 455465 tegen 256301. De 13 als tegenstander gecandideerde per- sonen zullen dus de commissie vormen. Van de 9634 kiezers kwamen slechts 3406 ter stembus, waaronder voor de eerste maal ook de vrouwen, die een vrij belangrijk deel der stemmen leverden. AXEL. indertijd heeft de Engelsche regeering aangeboden een bedrag van f 5000 te geven, ter vergoeding van de schade, aangericht door het werpen van een bom uit een Engelsch vliegtuig op het terrein van de Axelsche gasfabriek in den nacht van 7 op 8 November 1917. Het gemeentebestuur vond dit bedrag ech- ter te gering en besloten werd toen om in. overeenstemming met de Engelsche regee ring een Nederlandschen en een Engelschen deskundige aan te wijzen, teneinde een on- derzoek naar de schade in te stellen. Dit onderzoek is thans geschied en het bedrag der schade bepaald op 10.000. ZAAMSLAG. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is bij den landbouwer J. Riemens uit de schuur een kleine hoeveelheid tarwe of gerst ontvreemd en in denzelfden nacht werd bij de weduwe W. Dekker een ongewenscht bezoek aan de hofstede gebracht. De bezoe- kers nanten daar echter de vlucht, toen de bewoners, door den waakhond gewekt, op de been kwamen. Een fiets was reeds klaar j gezet om als buit te worden meegenomen. Aan het Eendracht-sluisje zijn dit najaar j verscheept 2266010 K.G. suikerbieten voor j Moerbeke, 1099260 K.G. voor Wittouck en 196360 K.G. voor de Cooperatieve fabriek te Sas van Gent. KOEWACHT. Deze week is een groot ijzeren kruis op den toren van de nieuwe kerk geplaatst. Het kruis is 3,75 M. hoog en weegt 150 K.G. Het zeer gevaariijke werk is zonder het tuinste ongeval geschied. In Belgie schiii^t groot gebrek aan vee- voeder te heerschen. Verschillende Vlaam- sche landbouwers komen hier de bietenkop- pen opkoopen en betalen tot f 45 per gemet. HULST. Bij Kon. besluit is aan den heer H. L. J. Maertens alhier, verlof verleend tot het aan- nemen van het ordeteeken van ridder in de Orde van den Heiligen Gregorius den Groo ten, van den Heiligen Stoel. BOSCHKAPELLE. Tot leden der commissie tot wering van sehoolverzuim, zijn door den gemeenteraad benoemd de heeren G. J. de Gier. J. Lafarre, P. A. v. Eerdenburg, H. J. R. Claeys en M. Janssen. ZUIDDORPE. Te Amsterdam is tot arts bevorderd de heer J. H. B. Puylaert, geb. alhier. IJZENDIJKE. De heer J. W. van Nieuwenhuijzen, cana. alhier is beroepen bij de Ned. Herv. ge meente te St. Anna ter Muiden. MIDDELBURG. Door de directie van de Prov. Zeeuwsche Electr. Mij. werd Donderdagmorgen alhier aanbesteed het bouwen van een schakei- station met woning te Hulst. Twee biljetten waren na 10 uur ontvangen en v/erden daar- op buiten rekening gehouden. De tijdig in- gekomen biljetten waren van A. F. Geering te Hulst voor 15180; S. Jouret te Clinge voor f 15025; L. Lansue te Clinge voor f 14820; J. W. Bol te Clinge voor 14795; H. J. Reuling te Hulst voor 14450; J j Mannaard te Hulst 14375 en A J Mille- naer te Hust voor f 13045. Zondag 27 Novflmbar 1921. RECHTZAKEN. ZEDENMISDRIJF. Het gerechtshof te Den Haag bevestig- de het vonnis der rechtbank te Middel burg en veroordeelde A. P., onderwijzer te Middelburg, tot een maand gevangenisstrat wegens zedenmisdrijf. EEN „MOEDER", DIE HAAR 13-jARIG DOCHTERTJE EEN jAAR LANG IN EEN KELDER OPSLOOT. Woensdagmorgen zoo lezen wij in de Middelb. Ct. is te Middelburg een af- schuwelijke misdaad aan het licht gekomen. Reeds lang was het niet onbekend, dat de ec ;;enoote van j. C. B., wonende aan de Heerenstraat H 131, haar 13-jarig doch- tertje uit haar eerste huwelijk, Marie Stou- tjesdijk, slecht behandelde en achterstelde bij de 5 kinderen uit haar tweede huwelijk. Woensdagmorgen is de 13-jarige Marie uit haar gevangenis zij zat in den kelder opgesloten geviucht en toen hebben ue buren ingegrepen en het meisje in deernis- wekkenden toestand naar het politiebureau overgebracht. De kleine is ontzettend vervuild, de anders zeker mooie zwarte lokken nangen smerig langs haar hoofd en schouders en daaronder ontwaarden wij vele wond'^n. het ^ezichtic TER ffltfaggaas CO U RANT. ti Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9* en 2 u., De. A. Timmerman. Sluiskil. u. en 2 u., dhr. L. Dek. j J? u* en u*' E* Raams. Woensdag 30 Nov. Dankdag. 9 u. en 2 u., Ds. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis Woensdag 30 Nov. Dankdag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. AxeL 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. ^as van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., leeskerk. Woensdag 80 Nov. Dankdag. 9 u. en 2 u., De. 1. R. Gorris van Schoondijke. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vloo swij kstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. cn 5J u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5* u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5f u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8* en 10 u«r s Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1