AL6EMEEN NIEUWS- ADVERTENTIEBLAD YOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7216 Vrijdag 28 October 1921, 69e -Jaarg-an mm mm si 8TBUD TiSiS IISDAAD. T WEED1BLAD. GEMEHGDE SERtCHTEN. FEUILLETON. t mm fm 72) Ja. Ja. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Ja. "V* COURANT ^jmaBszaKxaaetim DOODOEDRUKT. Te Friezenveen hielp de veenarbeider O. W. bij het afladen van een wagen boo- men e<f kreeg er een tegen de borst. Hij is in het ziekenhuis overieden. TE WATER GELOOPEN. Te Culemborg is Zonaagmorgen uit de j stadsgracht op den Westersingel het lijk j opgehaald van een 69-jarigen man, geboren te Roermond, het iaatst wonende je Utreeht, en gepens, postbode. Vermoede- delijk is hij, door de duisternis misleid, te water geraakt. A ANGEHOUDEN. Juist een week nadat de jongen uit Bus- sem met een van zijn vader gestolen be- drag van f 10.000 verdwenen was, is het den inspecteur van politie De Vries aldaar geiukt hem te Rotterdam aan te houden. Het geld is grootendeels terecht, ruini fQ600, droeg de jongen nog bij zich. Een vriendje die met hem op stap was gegaan, moet nog in Antwerpen zijn. De jongen behoort tot een arbeidersgezin, de vader had a!s voorzitter van een aroeider- j bouwvereeniging bet groote bedrag, dat bestemd was voor een annuiteitsafiossing aan de gemeente, onder zijn berusting. MEER IN AANZIEN. Op de Friesche klei werd vroeger de wezel sieeds vervolgd en gedood, omdat dit dier jonge kippen en eieren rooft. Nu de landbouwers merken, dat de wezel veel muizen en ratten verdelgd, wordt dit dier meer geduld en minder schuw. Met vertoont zich nu in de nabijlie d vm woningen, soms ziet men het spelen op boerenerven. SMOKKELEN VAN GOUD EN Z1LVER. Aan de Duitsche grens bij Vlodorp zijn I vier heeren uit Eindhoven in verzekerde j bewaring gesteld, wegens poging tot uit- j voer van gouden en zilveren voorwerpen naar ons land. GESNEEUWD. Te Brighton en Guildford heeft het Zon- dagavond gesneeuwd. HET GRAF, WAAROP GEEN GRAS WIL GROEIEN. Dezer dagen maakten wij melding van een I vervulde profetie van John Newton Davies, die honderd jaar geleden wegens het pie- gen van roof te Montgomery werd opgehan- gen en, met het koord om den hals, ver- j klaarde dat als bewijs van zijn onschuld in honderd jaren tijds geen gras op zijn graf zou groeien. De kranten melden, dat de be- 1 langstelling in het graf, nu de honderd ja ren om zijn, nog steeds geen teekenen van verflauwing begint te vertoonen, doch dat er tot nu toe 6ok geen enkel grassprietje op het graf valt te ontdekken. De veronder- stelling is geuit, in een reclameboekje van een antomobielenzaak, dat het graf een zoo waardevolle bron van emolumenten is voor j den kerkbewaarder, die belangstellenden j het graf met een zekeren trots aanwijst, dat de grond of vergiftigd is, of dat de te zorg- vuldige verzorging van het graf het gras belet, de plek te bedekken. De kerkbewaar der is daartegen in verzet gekomen. ,,Het is niet anders dan grove laster", zoo verklaarde hij tegen een dagbladcor- respondent, „en ik zou volgens rechtskundig advies best een schadeloosstelling kunnen eischen. Doch de schrijver heeft het boekje uit de circulatie genomen, toen ik er hem over schreef. Ik heb het graf aan duizen- den personen laten zien in de dertig jaren, ■■■■■■■■■■■■■nnMnaaaWanBaaMMWmaitawMI I Wat bedbel je? Ik bedoel.*. Hij bleef opnieuw tegenover Louise staan en, terwijl hij met de hand over het voor- hoofd streek riep hij met schelle stem en met een afschuwelijken grijnslach: Ik bedoel, dat ik hem, door den beul zijn hoofd zal laten afhakken. Dat zal mijn wraak zijn. Hoe vind je die? Weer volgde er een oogenblik van stil- zwijgen. Met bleek gelaat deinsde de vrouw terug voor de vreeselijke uitdrukking, die het ge laat van den naar wraak dorstenden man had aangenomen en het duurde een oogen blik eer zij verder spreken kon. Een oogenblik slechts. Toen hernam zij: Maar, om hem aan den beul over te leveren, zou hij toch een moord gepleegd moeten hebben, want men brengt alleen moordenaars onder de quillotine. De opgewondenheid van Micaud nam nog voortdurend toe. Welnu, riep hij uit, en die koopvrouw dan uit de rue de Temple? Juffrouw Renault? Dat heeft hij gedaan. Heeft Soufflard haar vermoord? En zal je hem aanklagen? Denk je dat ik daarmee tot nu toe ge- wacht heb? Dus je hebt 't al gedaan. Ja. Er volgde een oogenblik stilte. dat ik bewaarder ben, en het zou mij leed doen, zoo mijn karakter niet verheven was boven elke verdenking, dat ik op welke wijze ook het gras zou beletten te goeien. Als bewijs, dat de grond niet vergiftigd was, wees de bewaarder op het feit, dat in het midden van het graf een rozenstruik bloeit. De kerkbewaarder is er dan ook vast van overtuigd, dat de begrafene een onschuldig man was. TWEEZIJDIGE MANTELS. De Duitsche dames-kleermakers hebben een uitvinding gedaan welke, wegens haar doelmatigheid, misschien ook door hunnen voor heeren werkende collega's zal worden toegepast. Zij vervaardigen damesmantels, die aan beide zijden kunnen worden gedragen. De eene kant is bekleed met waterdicjit gebar- dine, de andere kant met een mooie herfst- stof Niet alleen zijn deze mantels veel goedkooper dan een regenmantel en een herfstmantel te zamen doch zij bieden ook in het regenrijke naiaar het voordeel, dat men nooit in twijfel behoeft te verkeeren welk kleedingstuk men zal aantrekken wan- neer men uitgaat. Begint het onderweg te regenen, dan trekt men den mantel het binnenste buiten aan. (Msb.) DE STR1JD TEGEN DEN RANKER. Een Engelsch chirurg dr. Ruick heeft een aantal gevallen van tongkanker met radium behandeld en daarmede goede resultaten bereikt Natuurlijk helpt de bestraling niet meer bij een oud geval, wanneer het ge- zwel zich reeds zeer heeft uitgebreid. Maar op 34 gevallen van kanker waarbij een operatic mogelijk zou zijn geweest, heeft dr. Ruick door zijn behandeling 29 genezingen verkregen. De chirurgen kun nen niet op zulke goede resultaten wijzen. Drie gevallen van tongkanker, waarbij geen operatie meer mogelijk werd geacht, zijn op dezelfde wijze behandeld: bij twee er- van trad genezing in. EEN ZONDERIJNGE, GODSD1ENSTIGE BEWEG1NG IN DEN CONGO. In den Beneden-Congo is een zeer zon - derlinge, godsdienstige beweging ontstaan. De moeilijkheden, die daarvan het gevolg zijn, zijn zoo groot geworden, dat een aan tal zendelingen in alle haast van Engeland zijn afgereisd om een onderzoek in te stel- len. Deze beweging, wordt door de Engel- schen de „Prophecy Movement" genoemd en er is tusschen de zendelingen en den Belgischen Minister van Kolonien eenige correspondentie daaromtrent gevoerd, om dat de Belgen aanvankelijk in de meening verkeerden, dat deze beweging een politiek tintje had. Het bericht van den eersten „profeet" be- reikte San Salvador in April j.l. Deze pro- feet predikte zijn „boodschap" in de buurt van het Wathen Station en men zeide, dat hij alle soorten van ziekten en zelfs blind- heid, kon genezen. Lqter kwamen er nog meer profeten bij en ook zij wisten het volk te lokken. Zieken werden honderden mijlen ver gedragen om genezen 4e worden. Deze zelf-made-profeten vragen geen be- looning voor hun genezingen. Zij beweren, ernstige, Christelijke werkers te zijn en hun wonderen te verrichten in naam van het Christelijk geloof. Een van de profeten be- weert, dat hij van de dooden is opgestaan en niet met zijn werk zal aanvangen, omdat zijn meester is verschenen „in een wolk van bloed," UIT SING SING ONTSNAPT. Een jeugdig misdadiger, Sorate ge- naamd, heeft dezer dagen uit de bekende New-Yorksche gevangenis Sing Sing we- ten te ontsnappen, door de tralies van zijn Toen vroeg Louise: Maar ben je er wel zeker van dat Souf flard die koopvrouw heeft vermoord? Ik was er bij. Met eenigen afschuw in haar stem vroeg Louise: Heb jij dan meegeholpen, die vrouw te vermoorden? Neen, ik heb op den uitkijk gestaan, meer niet. Daar begrijp ik niets van: Die man is je vijand en toch deed je met hem samen? Alliette was er bij en daarom deed ik ook mee. Terwijl zij al van je was weggeloopen? Ja. Dus, hernam Louise, terwijl zij den na- druk legde op ieder woord, je hebt aan den moord zelf geen deel genomen? Neen. Hebben zij het je ook niet voorgesteld? Jawel, maar ik weigerde. Waarom? Ik had die juffrouw Renault gezien, zij zag er zoo goedhartig uit, een vriendelijk mensch, dat kon ik niet over mijn hart krij- gen; daarom wilde ik niet helpen om haar om hals te brengen. Maar dat deed je toch ook, met op den uitkijk te gaan staan? Nu ja, maar dan zag ik het niet en, als ik het niet had gedaan, zou een ander het toch gedaan hebben. Een mooie reden. Och, 't is ook de ware reden niet. Wat dan? Ik heb je toch al gezegd, dat mijn vrouw er bij was. Welnu? Waar zij ging, ging ik ook en dan, ik kon geen neen zeggen, waht dah zou zij mij hebben uitgelachen. De vrouw keek hem verwonderd aan. ce! door te vijlen en daarna langs een tele- foondraad van 70 voet lengte naar beneden te glijden. Toen hij beneden was moest hi: nog een hoogen muur overklimmen, en den Hudson overzwemmen, voordat hij vrij was! De nachtwaker verklaarde, dat hij den nacht van de ontvluchting herhaalde malen door het tralievenster van de celdeur had gekeken, en steeds Sorate slapende op zijn orits had zien liggen. Wel was hem iets vreemds opgevallen aan de houding van den slapende gevangene. 's Morgens bleek, dat deze een pop had gemaakt van de dekens. KWARTJESVINDERS AAN BOORD VAN DE AQU1TANIA. Naar de Daily Chronicle uit Cherbourg verneemt, zal de Aquitania, die thans op de thuisreis naar Engeland is, bij haar aan- komst te Southampton door de politie wor den opgewacht, daar zich aan boord een aantal kwartjesvinders en valsche kaart- spelers bevinden, die onderweg een rijken oogst moeten hebben binnengehaald. Een jeugdige Amerikaan moet bij een gezel- schapsspelletje in een ommezien 6000 dol lar aan hen hebben verloren. Er zullen krachtige maatregelen genomen worden om voortaan de transatlantische schepen van dergelijk gespuis vrij te hoc- den. EEN VERSTEEND WOUD. Op het eiland Sardinie is een interessan- te geologische ontdekking gedaan. Er lie- te geoiogdische ontdekking gedaan. Er lie- pen onder de bevolking geruchten van eeh versteend woud, dat zich in den Noord- Westhoek van het eiland zou bevinden. Een Italiaansch geoloog heeft thans een onderzoek ingesteld en verklaart, dat de geruchten waarheid bevatten. Het versteende woud van Anglon, zoo- a!s men het thans heeft gedoopt, is inder- tijd waarschijnlijk door een vulcanische liit- barsting onder de oppervlakte van de zee gedaald en het zeewater beschermde het woud tegen vergaan. De minerale be- standdeelen van het zeewater zetten zich in de houtdeeien af en zoo ontstond ih deh loop der eeuwen een versteening in deh vorm van het gewas. Fotografieen en stukken steen zijn naar Rome gezondeh. Niet alleen stukken stam, doch zelfs blade- ren en vruchten zijn in versteehdeh vorm behouden gebleven Het woud kan thans gemakkelijk worden oezichtigd, daar het water uit dit zeebekken thans is verdwe nen. OOK 'n BAANTJE. De astronomen leeren ons, zeide de man, die den geleerde uithing, dat sommige ster- ren zoo ver van ons verwijderd zijn. een exprestrein, welke honderd kilometers per uur rijdt, zes millioen jaren noodig zou hebben, om ze te bereiken! De andere man zat stilzwijgend in een hoekje en was in gedachten. Hoor je wat ik zeg? zeide de geleefde Ja zeker, en weet je waar ik aan dacht? Wel? Verbeeld je, iemand die er noodzak^ lijk heen moet en die den laatsten trein mist en loopen moet! Ook 'n baantje! HIJ BEZAT WAT!! Advocaat: Ja, ik wil je we! verdedigen, maar kan je betalen? Client: Nee, meneer, maar ik heb een koe, een paar kippen en een stuk of wat geiten te missen. Advocaat: Dan zal het wel gaan. Verte! me maar eens, waar je van beschuldigd wordt. Client: Diefstal van een koe, een paar kippen en een stuk of wat geiten! Wat moet jij veel van die vrouw houden! riep zij uit. 't Is toch gek! Maar 'tis zoo. Weer vroeg zij: Heeft Soufflard dan den moord geheel alleen gepleegd? Neen. Niet? Zij waren met hun beiden. Wie was de andere? Lesage. Micaud liet zich onbedachtzaam uithoo- ren en hij verklapte zijn vreeselijk gehelm als in waanzin; de waanzin van een wan- hopige. Zoo groot was zijn wanhoop, dat hij bij na niet meer wist wat hij deed, nog minder wat hij zeide en hij gaf zijn antwoorden als werktuigelijk. Na een korte pauze ging de vrouw voort: Maar als jij Soufflard aanklaagt en hii wordt gegrepen, dan zal hij ook zeggen. dat jij er bij geweest bent. Onverschillig antwoordde Micaud: Laat hem! En dan wordt jij ook gepakt. Daar heb ik mijn maatregelen al tegen genomen. Je zult goed verborgen zijn. Beter nog, ik zal ver van Parijs zijn. In 't buitenland? Juist, over 3 dagen ga ik Eensklaps hield hij op. Hij werd akelig bleek. Zijn oogen waren strak gericht op een glazen deur, die toegang verleende tot een zijkamertje en waarvan hij het katoenen gordijntje, dat achter de glasruit hing, had zien bewegen. Een oogenblik stond hij als aan den grond genageld. Vergadering van Donderdag 20 October 1921, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. T»genwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, L. T. van Hassslt, J. J. de Jager, D. Scheele, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand, R. G. E. Notaon, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Col sen, N. A. Hamelink, P. G. Geensen en L. J. van Driel. (Verrolg.) 8. Verordening op de heffing van school- geld voor het gewoon lager onderwijs, voor het uitgebreid lager onderwijs en voor het (open- baar) vervolgonderwijs. Deze verordening is geheel terzake gewij- zigd. De minimum-aanslag is f 3,volgens de wet is dit f 2,60. De opbrengst kan ge- raamd worden op f 13000, De heer HAMELINK betoogt, dat hem bij het nazien der verschillende voorstellen geble- ken is, dat, indien de nieuwe vaststelling dezer verordeningen beoogt het krijgen van geld in de gemeentekas, dit de moeite niet ioont, hij zou het dan beter hebben geacht, indien bur- gemeester en wethouders met een voorstel waren gekomen tot het invoeren eener nieuwe belasting, zooals die tot het heffen van op- centen op de vermogensbelasting. Indien de voorgestelde verhoogingen zijn ge- baseerd op de overwegingen, dat tegenwoordig aan de gemeente ook alles meer kost dan vroe ger, is zulks toch zeker niet het het geval met de stoepen e-n daarom acht hij het wel een mis- bruik van macht, om het stoepengeld met 200 procent te gaan verhoogen, terwijl dit juist voor het grootste deel de arbeidende klas- se drukt, daar men het overgroot deel der aan- geslagenen vindt in het Nieuwediep en de Dijk- straat. En aan die stoepen heeft de gemeente in het geheel geen uitgaven. Wat de rechten voor staanplaatsen betreft, dit geldt voomamelijk de kermis. De verhoo- ging die men door het hooger tarief krijgt, zal wel niet groot zijn, aangezien de houders van innrichtingen bij hunne inschrijving voor een staanplaats rekening zullen houden met de kosten van het gewone marktgeld. De heer DE RIDDER gelooft ook niet, dat al die belastingtjes zooveel zullen opbrengen, maar kan zich toch niet vereenigen met het denkbeeld van den heer Hamelink om 100 op- centen op de vermogensbelasting te leggen. Hij acht dit niet billijk. omdat daardoor ook vrschillende kleine renteniertjes zouden worden getroffen, die ook maar met moeite kunnen rondkomen, terwijl anderen, die een groot sa- laris genieten, er vrij van zouden blijven. De heer NOLSON veronderstelt, dat het niet zoozeer de bedoeling is geweest om door de gewijzigde heffrngen de inkomsten te verster- ken, dan wel om die verschillende heffingen, waaronder er reeds jaren oud zijn, meer in overeenstemming- te brengen met den tegen- woordigen tijd. De kwestie van het heffen van opcenten op de vermogensbelasting, is iets dat bij de begrooting besproken dient te worden. De heer HAMELINK: Daar zal ik bij de begrooting we) voor zorgen! De heer DE JAGER moet in het licht stel- len, dat indien zijne partij voor deze verorde ningen stemt, waarin ook begrepen is het hef fen van staanplaatsen ter gelegenheid der ker- mis, zij zich daarom niet voor de kermis ver klaart. Hij' vraagt, of het toch de bedoeling is, dat het voorgestelde tarief zal geheven worden boven het inschrijvingsgeld. De VOORZITTER antwoordt op die vraag bevestigend. Hij geeft voorts te kennen, dat deze veror deningen meest alle betreffen betaling voor dien- sten door de gemeente bewezen en, aangezien de loonen, die de gemeente inmiddels betaalt. ook sterk gestegen zijn, is het billijk, dat voor die bewezen diensten ook meer betaald wordt. Stoepen vallen daar eenigszins buiten, doch de raad kan beslissen wat hij daarmede doen wil. Men kan over een zaalc van meening verschil- len. De heer De Ridder is tegen opcnten op de vermogensbelasting. de heer Nolson ver- j wijst dat naar de begrooting en de heer Hame- i link kondigt al een voorstel aan! De heer COLSEN merkt op, dat onlangs is toegezegd, dat bij het vaststellen der nieuwe verordening op de beerruiming ook mogelijk Toen keek hij naar de deur, die op de gang uitkwam en reeds wilde hij daarheen i Snellen om zich door de vlucht te redden, j toen de glazen deur geopend werd en 3 mannen het vertrek binnenkwamen. Micaud voelde zijn knieen onder zich j knikken bij het zien van deze mannen. Hij had hen al herkend. Milloc, Castro en Moulin. Casto hield hem een papier onder den neus en zeide: Alicaud, de bekentenissen die je zooeven gedaan hebt, staan hier opgeteekend, ik schreef ze uit je eigen mond op en je hebt I ze nog maar te onderteekenen. Met halfversmoorde stem stamelde Mi- j caud: Neen, neen, dat wi! ik niet. Ook goed, dan zal je het later wel doen, zeide Milloc, in afwachting daarvan ga je I met ons mee naar de prefectuur. Moulin greep hem bij zijn kraag en voer- i de hem weg. Inmiddels was Milloc naar Louise ge- gaan, die hij een paar goudstukken in de hand drukte, met de woorden: Ziedaar, dat heb jij eerlijk verdiend. En tegen Castro ging hij voort, terwijl z;j Moulin en den gevangene volgden: Dat zijn er twee. V. De bewijzen van de misdaad. Micaud had den politiemannen niet den minsten tegenstand geboden. Niet alleen was hij ongewapend, want hij miste de kracht en de voorzichtigheid van een Soufflard, maar hij was als met lamheid geslagen door de verrassing, toen hij eens klaps die 3 mannen, die hij zeer goed kendc, zag verschijnen op een plaats waar hij zich rllleen en volkomen veilig waande. zou worden gemaakt, dat te Driewegen beer ruiming kan plaats hebben, zonder dat extra- betaling noodig is voor den grooten afstand, hij ziet daarvan niets in het voorstel. De VOORZITTER merkt op, dat dit er toch in zit, daar de beperking tot de kom der ge meente is vervallen, -betreft het tarief het ge- bruikmaken van dien dienst in de geheele ge meente. De hser COLSEN: Dan zou het dus in Sluiskil ook kunnen De heer HAMELINK: Dat kan ook al onder de huidige verordening. De VOORZITTER bevestigt dit. De heer COLSEN wist dat niet. De heer NOLSON: Nu ziet u, hoe goed we voor Sluiskil gezorgd hebben Aan de orde komt de artikelsgewijze behan deling der navolgende verordeningen: VERORDENING tot heffing van een reeht voor het tijdelijk ingebruik hebben van gemeentegrond in de gemeente Tel Neuzen. Art. 1. Er zal ten behoeve der gemeente Ter Neuzen een recht gegeven worden, voor het tijdelijk ingebruik hebben van gemeente grond. Art. 2. Dit recht wordt geheven als volgt: a. Voor het in gebruik nemen bij gelegen heid van en gedurende de kermis: 1°. van spellen met stoomwerktuigen of motoren per M2. j 1, 2°. van andere spellen, per M2., f 0,60; 3°. van kramen per M2., 0,50; 4°. van uitstallingen op den grond, op wagens, op niet overdekte tafels, enz., die een vaste standplaats innemen, per M2. (met een minimum van f 1,f0,40; 5°. van slagmachines, per stuk 2, 6°. van slaaptenten, bergplaatsen van ma. terieel, als anderzins, behoorende bij spellen of kramen en niet begrepen onder het over dekte gedeelte van een spel of kraam, per M2. f 0,30; b. Voor het in gebruik nemen op andere dagen voor de inrichtingen in a genoemd, per dag, of gedeelte van een dag, de helft van den daar- in bepaalden prijs, voor de mede daarin ge- noemde oppervlakte; c. Voor het recht tot het in gebruik hebben van gemeentegrond, behalve gedurende de ker mis, voor de eerste maand of gedeelte daar van per M2. f 0,30, voor de tweede maand of gedeelte daarvan f 0,15 per M2., en voor iedere volgende maand of gedeelte daarvan /0,10 per M2. Art. 3. Het recht moet betaald worden door den gebruiker, voor de oppervlakte van den in gebruik te nemen grond, een gedeelte van een vierkante meter wordt voor eene ge heele gerekend. Art. 4. De mvordering van het bij deze verordening geregelde recht, geschiedt over- eenkomstig de „verordening op de invordering van het recht voor het tijdelijk in gebruik heb ben van gemeentegrond in de gemeente Ter Neuzen." Art. 5. Deze verordening treedt in werking op den lsten Januari 1922 of zooveel later als daarop zal zijn verkregen de Koninldijke goedkeuring op welken datum vervalt de thans geldige „verordening tot heffing van een recht voor tijdelijk ingebruikneming van eenig gedeelte van de markt of den openbaren weg in de gemeente Ter Neuzen van 8 De cember 1899. De VOORZITTER deelt mede, dat volgenp de bestaande verordening op de weekmarkt wordt betaald 20 cent per kraampje. Dit heeft in het eerste halfjaar opgebracht 79. De heer COLSEN noemt dat geen geld, dat iemand in de gelegenheid is om voor 20 cent per week onze ingezetenen nadeel te komen aandoen. Hij stelt voor, dat te bepalen op f 5 per week. In Selzaete betaalt men op de Markt 2 franc per M2. De VOORZITTER: Franken van 18 cent! D& heer COLSEN: Neen, mijnheer de voor zitter, in Belgie is een franc 50 cent! De heer DE JAGER meent, dat er toch on- derscheid zou moeten gemaakt worden. Hij wijst er op, dat indertijd eens is uitgemaakt, dat al die vrachtrijders, die op de Markt met hun wagens een staanplaats innemen, daar- voor moesten betalen. De heer COLSENNeen, die wil ik niet laten betalen, laat die maar komen, hoe meer Een rijtuig, dat te voren reeds besteld was, wachtte voor het huis. De 3 politiemannen stapten met Micaud in en een kwartier later waren zij op de prefectuur. Gedurende den rit wreef Milloc zich ver- genoegd de handen. Wat mij tot dusverre ontbrak, zeide hij, was een bewijs en dat bewijs, voor mij nog kostbaarder dan de arrestatie van Souf flard, dien ik altijd nog wel krijgen kan, dat bijwijs heb ik hier. En hij toonde het papier waarop Castro getrouw, woord voor woord het gesprek had opgeteekend tusschen Micaud en de vrouw die hem verraden had. Tegen den gevangene ging hij voort: Je weigert dit te teekenen? Dat kan mij niet schelen, want je kunt toch niet ontkennen wat je zeif, uit eigen beweging, hebt verkiaard en wat uit je je mond is opgeschreven. Bcvendie. heb ben wij drieen en de vrouw het gehocrd en kunnen onder eede verklaren, dat het overeenkomstig de waarhe'd s. Da is gc- noeg. Micaud schudde ontkennend het hoofd, maar Milloc hernam: Ja, het is genoeg en dat is gelukkig voor jou, want daarmee ben je gered. Het kan je wei 'n paar jaren dwangarbeid kos ten -naar daar houdt men ten minste zijn hoofd bij. Hij voegde er bij, terwijl hij een brief uit zijn zak haalde: En dan zal de jury ook rekening houden met dezen brief, waarin je Soufflard aan- wijs' ais den moordenaar van juffrouw Re nault. Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5