6EMENGDE BERICHTEN. Het Stormweer. DE MOORD TE HOUTDORP. Een der daders gearresteerd. CEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. kanaalarmen die hij passeeren moest, te water geraakt en verdronken is. MISS HAMIDA. Zooais uit de advertencie in dit nummer blijkt, zal Miss Hamida alhier nog 2 seances geven in telepathie, suggestie en hypnose. Evenals hier heeft zij te Middelburg, Vlis- singen, Goes enz. hare ve!e bezoekers ver- baasd over de zekerheid waarmede zij als telepathe de haar gegeven opdrachten ver- vulde, terwijl de proeven van suggestie en hypnotisme interessant waren en algemeen verbazing wekten. Het succes, dat zij bij haar eerste optreden alhier behaalde, zal zeker meerderen uitlokken, nog eens of ook eens een kijkje te gaan nemen. HOEK. De classis Axel der Geref. kerken verleen- de aan Ds. H. van de Wal alhier op diens verzoek eervol emeriaat tegen 1 Nov. a.s. ZAAMSLAG. Op het tweetal voor predikant bij de Ge ref. gemeente alhier komen voor Ds. P. van Dijk te Heinkenszand en Ds. A. C. Heij te Koudekerke. AXEL. In de laatst verloopen dagen zijn bij de landbouwers P. de P. en F. D. een 140tal kippen ontvreemd. Van de daders geen spoor. HULST. Tot gemeentesecretaris alhier is benoemu de heer A. R. J. Adriaansens, ambtenaar ter gemeentesecretarie te Steenbergen. KOEWACHT. Met het oog op de a.s. verkiezingen is hier door eenige jongelieden een propa- gandaclub opgericht. IJZENDIJKE. Aan de Leidsche Universiteit werd met gunstig gevolg afgelegd het candidaatsexa- men in de rechtswetenschappen door den heer A. Adama Zijistra, alhier. VLISSINGEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is van het van Antwerpen naar Buenos- Avres bestemde Nederlandsche stoomschip „Zaandijk" op de reede alhier de stuunnan overooord gestagen. Gelukkig wist de drenkeling een hem door de Hollandsche motorioodsboot toegeworpen lijn te grij- pen en kon, niettegenstaahde het vreeselij- ke noodweer de redding bemoeilijkte, aan boord worden gehaald. De man is naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat hij geen ernstig letsel had bekomen en kon hij gisterenmorgen weer naar boord terugkeeren, daar het stoom schip op de reede ten anker was gekomen. Buttengewoon raw was de overgaag van het schoonste najaarsweer tat de ruwste herfs.vlagen. Buuengewoon zija ook de offers, die het noodweer en de woeste zee hebben geeischt. Diep schokkead vooral was het vergaan van de twee reddmgsbooten de //President van Hed" en de Braadaris". DE PRESIDENT VAN HEEL. Zooais gem-Id werd, is Maaadagmorgen te Boek van Holland de stoomreddingsboot (/President Van Heel" uitgevaren om te hulp te Snellen naar den Franscden hehter jFalaise", die op de Maasvlakte wasgestrand. Deze reddingsboot is door een hoogezee omgeslagen. Zes van de zeven opvarenden vonden den dood in de gotven. Verdronken zgn: schipper De Geus, ma chinist, Chr. Weening, stoker Dirk Boel en de matrozen Klooster, Boksman en Visser. Gered is de matroos v. d. Vlies. Inmidieis werden de opvarenden van de ffkalaix" gered door de stoomreddingsboot z/Prins der Nedeilanden'' en te Hoek van Hollland aan land gebracht. Dj geredde matroos v. d. Vlies aid us de j/Msb." deelde de volgende bijzonder- heden mede Des morgens om zeven unr voer de rPrendent Van Heel" uit om assistentie aan deu Franschen lichter „Falaise" te verleenen Bij het einde van de pier ko men i, kreeg de reddingsboot een breker in de zjj. De schipper commandeerde irachteruit", docb voordat men hieraan ge volg kon gaven, kapsgsde de boot overzij. Alle opvarenden behalve de machinist, sloegen over ooord. Toen v. d. Vlies boven water kwam, dreef hij naar zjjn schatting op ongeveer 25 M. van de red dingsboot at. De eenige van zijn mede- schipbreukelingen, die hg nog gezien heeft, was matroos Babsman, die op 15 meter afstand van hem roodzwom. In de branding was zwemmen, zoo ver- haalde v. d. Vlies, hem totaal onmogelgk. Op en neer werd hij in de diepte geaogen. Een oogenblik heeft hg een houten rooster van de reddtngboot onder zich gehad, doch dadelgk werd deze weer weggezogen. Hg is toen onder de boot doorgezogsn en kon de reddingsljjn grijpen, hie aan het berg- hout van de boot is verbondeu. Dit werd zgn redding. Hij sloeg deza ljjh met een slag omzgn pols en met vier a vijf zeeen ging hg met boot en al over den afstuitdam en kwam tegen de hoofdpaal van den uiderdam te liggen. Hoe lang hg in dezen toesiand verkeerd heeft wist hij niet. Hg werd uit deze positie door zijn broeder gered. die met eenige anderen met een lorrie de pier waren afgereden. Daar de rails stuk waren kon men niet op de plaats vau het ongeluk komen. Zjjn broer heeft toen door het water wadende de lijn der reddingboot kunuen grjjpen en aldus hem gered. Omtrent de verdronkenen wordt nog het volgende gemeld: schipper De Geus was vader v an vier kinderen, machinist Wee- nig laat twee kinderen na, stoker Boele was ongehuwd, de matroos Visser was 44 jaar, gehuwd, doch zonder kinderen, de matroos Boxman laat een vrouw met negen kinderen, de matroos Van der Klooster hat vrouw en drie kinderen. DE (/PR1NS DER NEDERLANDEN' Met grooten lof wordt melding gemaakt van het reddingswerk, verricht door de z/Prins der Nederlanden", de tweede sta- tionneerende reddingsboot te Hoek van Holland. Deze reddingsboot, onder schip per Van der Klooster, ging Zondagavonc door het Rozenburgsche sluisje naar buiten om de „Meerdrecht" te kelpen, die op de Maasvlakte vastzat en noodseinen gaf De bemanning van de /,Meerdrecht" wilde haar schip niet verlaten. De //Prins der Nederlanden" stoomde daarop naar de z/Falaise", haalde de acht man sterke Fransche equipage af en begaf zich toen weer naar de ,/Meerdrecht", maakte een tros vast en sleepte het schip door de Botiek naar binnen. DE REDDINGSBOOT *,BRANDAR1S' Maandag meldden we, dat de „Brandaris" de alom b.'kende reddingsboot van Ter- scbelling, als verloren werd beschouwd. Zondagmiddag half twee voer de reddings boot //Braudaiis", terwjjl de storm loeide en de zee zeer onstuimig was, uit om assistentie te verleenen aan een in nood verkeerend schip. Op den terugtocht is de boot omstreeks zes uur des namiddags bjj het Stortemelk door een hooge zee overvallen en om geslagen, waardoor de 4 opvarenden te water geraakten. De namen der verdronkenen zijn: schip per Wiegman, de monteur Kies, en de ma trozen Tot en Dijkstra. Reddingsboeien van de //Brandaris" zijn' te Vlieland aangespoeld. De boot is ver- moedelijk gezonken. VERSCHILLENDE SCHEEPSONGE- LDKKEN. Uit Harlingen wordt gemeld Zaterdag avond werd hier opgemerkt, dat een schip liggende nabij de haven, noodseinen gaf en om assistentie vroeg. De sleepboot Dord recht", met de reddingboot achter zich verliet daarop de haven. Bij het schip ge komen, bleek het de klipperaak, schipper H. Leyenaar, geladen met aardappels voor Amsterdam te zijn, die 's morgens de ha ven had verlaten, doch door het stormach- tige weer was het zeil stuk geslagen. Daar- door kon het de haven niet weer binnen komen. De sleepboot heeft het schip des avonds 11 uur binnen gebracht. Uit Moerdjjk wordt een zeer droevig scheepsongeiuk gemeld. Door den hevjgen storm was Vrijdagavond de motorboot z/Taktor", van de reederij Fop Smit, ter hoogte van de Moerdjjksche brug op een zandplaat gevaren en vol water geloopen. De schipper en zijn vader klommen in den mast en konden van daaruit gered worden, de schippersvrouw en haar driejarig kind kwamen om het leven. Een schippersknecht wordt vermist. Men vreest, dat ook hg is verdronken. Uit Stavoren wordt gemeld Zondag is alhier tijdens den storm, na een angstigeu nacht te hebben doorgemaakt, door vis- schers met veel moeite binuengebracht, het zeilschip //Onderneming". Het schip was geladen met papier en onderweg van Winschoten naar Rotterdam. Schipper was M. Feinhout te Hoogeveen. Het schip had veel averij en dreigde te zinken. Te Sta voren trachtte men uit de haven verbinding met het schip te krijgeD met een jol door middel van een staaldraad. Niet zonder gevaar wist men dit klaar te krijgen. waarna met vereende krachten het schip bijtijds behouden werd binnengebracht. Uit Texel wordt gemeldDe stalen Duitsche driemastscboener #Liesbeth" is gestrand in de Eierlandscbe gronden. Na "een tocbt van 4 uur is het de reddings boot van Cocksdorp gelukt vijf man te redden. Men meldt uit WieringenDe zware N.W. storm heeft aan de in aanbou w zijnde werbhaven der Zuiderzeewerken alhier nog al belangrjjke schade aangebracht. Vooral de Oostdam der haven heeft over een lengte van ongeveer 200 meter geleden en er is veel van het gemaakte talud en zandwerk weggeslagen. Verder hebben de rjjkskeeten ook nogal averjj bekomen. Van een keet is het geheele dak weggewaaid. Ook ib een modderbak van haar ankers losgeraakt en weggedreven. Zondagnaeht hebben twee agenten van het bureau Raampoort op de LjjnbaaDS- gracht te Amsterdam, aangehouden den 30j»rigen M. E., van beroep electricien en wonende in een der Oosterparkstraten. Hij is zeer vermoedelijk de man geweest, die de beide vrouwen Lijstje Pater en Rikje Brouwers in de eenzame boeve te Hout- dorp heeft vermoord. Van te vo^en werd den omtrek verkend. E. vond een bekend recidivist, die woon- achtig is in een woonschuit aan de Nicolaas Witsenkade, zekeren Gbereid zich voor de terreinverkenning te leenen. G. begaf zich er been op een motorfiets en wist de hoeve binnen te dringen. Hg sprak inst de jongste der vronwen. Rikje Brouwers en vroeg of zg even een njjptaug ter le*n had. Middentijd, dat de vrouw de tang zocht, verkende hg de hoeve ea maakte hiervan een platte grond. Hg weigerde echter beslist zich tot een of andere ge- weldpleging te leenen. G.'s werk in deze was hiermede afgeloopen. In gezelschap van een ander begaf E. zich naar de hoeve. Hij zette de motor- fiets aan het begin van het zandpad en drong het huis aan de voorzjjde binnen. Er had een worsteling plaats en uit alles blijkt, dat de beide stakkers voor bun leven hebben ge»ochten. Een der vrouwen heeft den moordenaar gekrabt. Tusschen haar nagels werden, behalve vezels van een omslagdoek, bloedsporen ontdekt. E. werd geruimen tjjd gevolgd door den waehtmeester der marecbaussee Woerts, die te Amsterdam met de recherche een onder- zoek instelde. Dagenlang volgden Woerts en inspecteur Clasie het spoor. Dit leidde tot de electricienswinkel in een der Ooster- parkstrateD. Hij wa^ echter op den loop. Zjjn vrouw en broeder werden gearresteerd. Het bleek, dat E. voor den moerd eon motorfiets had gekocht. Dit rjjwiel werd aangetroffen en in besiag genomen. In den afgeloopen nacht zagen twee politiebeambten vaD het bureau Raampoort E., wiens signalement overal rond geseind was, op de Lijnbaansgracht loopen. Toen ze hem wilden arresteeren, rukte hg zich even los en wilde in het water springen. Jnist bijtjjds konden de politiebeambten zich weer van hem meester maken. Na eenige strubbeling werd hjj naar het bureau Raampoort overgebracht en hedenmorgen naar het hoofdbureau vervoerd. Er werd een verrassende onrttekking gedaan. E. bleek r.amelgk een groote krab naast een der oogen te hebben. Het kan niet anders of een der vrouwen heeft hem, in haar doodsangst dit letsel toegebracht. De ver- moedelijke dader verklaart wel, dat hij tegen een deur is opgeloopen, maar hieraan hecht men geen geloof. Evenmin aan de iezing die hij aan anderen gaf, dat hij van zijn motorfiets zou zjjn gevallen. Voorts heeft E. een bjjfc- of krabwond aan een der handen. De plaats van de wonde en dit is zeer bezwarend correspondeert precies op een gat in een der handschoenen, die in het akkermaDS hout gevonden werd. E's verklaringen zgn zeer zwak en ver- moed wordt. dat hjj wel gauw door den mand zal vallen. VAN ELECTRISCH LICHT VERSTOKEN. Tengevolge van den lagen Rjjnwater- stand heeft de electrische centrale te Arn- hem, bjj gebrek aan voedingswater, Vrjjdag geruimen tgd stil gestaan. Van half zes tot half negen Vrjjdagavond waren Arnhem De Steeg, Dieren, Brummen, enz. van elec- trisch licht verstoken. Men tracht door buizenaanleg het euvel te verhelpen. BRUTALE ROOF. Donderdagavond heeft te Venlo een zeer brutale roof plaats gebad. Een persoon trad den goudwinkel van den heer W. in de Klaasstraat binnen en wenschte enkele rin- gen te zien. Na eenig wikken en wegen bad de man zjjn keus gedaan en liet een ring inpakken. Terwjjl de heer W. daarmee bezig was, wierp /,de kooper" hem plotse- ling een handvol witte peper in 't gezicht, greep een kaart met ringen en maakte zich uit de voeten, de Nieuwstraat op en de Kejjzerstraat in. Enkele burgers zetten hem na, doch op de militaire terreinen verdween bij. en het is nog niet mogen gelukken hem op te sporen. Van de tach- tig ringea, die hjj meegepakt had, heefr hjj er gedurende de vlucht eenige verloren. Ongeveer dertig zjjn reeds bjj den eig^naar terug. Het rijwiel van den dief werd in het Keizerstraatje teruggevonden. (N. Veni. Ot.) ZWARE BRAND TE Z A AN AM. Te Zaandam is Zaterdagavond halfelf de houtmeelfabriek van de stoomhoutzagerij „de Tijdgeest" van de firma Van Wessem en Co., staande aan de spoorlijn in het Westzijderveid, geheel uitgebrand. Alleen de steenen romp van het gebouw is over- gebleven. De belendende fabrieksgebouwen be- kwamen geen schade. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is dcnor vonken uit de steenen, waardoor in het fijne houtmeel een ontploffing ont- stond. De fabriek brandde in een oogenblik tijds over de geheele oppervlakte. Het personeel kon zich slechts met moeite red den. Een hunner bekwam ernstige bra'nd- wonden. ERNSTIGE BRAND TE HEERLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks halftwaalf werd de politiebrand- weer gealarmeerd iJtoor een uitslaanden brand op Heerlerbaan. Een complex woningen, bewoond door Laiairre, Souren en Savelberg is totaal af- gebrand. Twee paarden zijn in de vlam- men omgekomen. Achter het huis van eerstgenoemde was een opslagplaats van de firma Lafairre uit Aken, van waaruit de verschillende artike- len door bewoners uit de mijnstreek ge- kochtv voorloopig werden opgeslagen, om van daaruit verder te worden verzionden. Men schat het verbrande in deze bergplaats op pl.m. 100,000 Mk. Hiervqn is niets ver- zekerd. De gebouwen en inboedels, waarvan niets is gered kunnen worden waren ver- zekerd. De oorzaak is onbekend. MOTORONGE^UK TE EINDHOVEN. Een doode en een zwaar gewonde. Zondagavond reed H. Maus, uit Stratem, op den Aalsterweg per motorfiets in voile vaart van achter tegen een kar. Het mo- torrijwiel werd totaal vernield, terwijl de bestuurder zoodanig werd gewond, dat hij kort daarna overleed. Zekere W. v. d. Boomen, die op de duo-zitting zat, werd ook ernstig gewond, zoodat men voor zijn leven vreest. De voerman van de kar, waartegen de motor aanbotste, alsmede een man, die er achter op zat, kwamen er wonderlijk ongtdeerd af, niettegenstaande het paard op hoi sloeg. Beide eerstge noemde personen zijn gehuwd en vader van resp. 4 en 6 kinderen. EEN KRASSE OUDE MAN. De oudste ingezetene van de gemeente Stavennisse, de heer C. M., is 93 jaar ge- vvorden. Als een weinig voorkomend leit kan wel gemeld worden, dat genoemde heer nog steeds lid van den Gemeenteraad en ook nog bestuurslid van eenige andere corporaties is. EEN GESTRAFTE STROOPER. Zaterdagnacht waren drie inwoners van Boxtel met een lichtoak bezig te stroopen. Terwijl een van hen zijn geweer wilde ai- schieten, vloog dit uit elkaar, met het ge volg dat hij de lading en ook stukken van Het geweer door een hand kreeg en zeer ernstig gewond werd. NAAR BENEDEN GESTORT. Door het breken van den kop van een hoogen mast voor de electrische boven- grondsche geleiding te Knollendam zijn twee werklieden, die daarin werkzaamhe- den verrichtten, van ongeveer 40 meter hoogte naar beneden gestort. Beide on- gelukkigen, afkomstig uit Noord-Brabant, werden in zorgwekkenden toestand haar het ziekenhuis te Krommenie vervoerd, waar zij gisterenochtend zijn overleden. OVERSTROOM1NGEN. Door den hevigen N. W. stcrm is het water uit de Zuiderzee opgestuwd en in den polder Eemmes, Baarn en Bunschoten overstroomd. De overstrooming had he- dennacht te 3 uur plaats. De boeren zijn druk bezig te trachten het vee en het materiaal te redden. De storm duurt nog voort en men vreest voor een hoogen vloed. DUUR REISJE. Dezer dagen kwam een inwoner van Roosendaal, aldus de Grwt., op een hoogst onaangename en kostoare manier te weten, dat volgens Duitsche grensmaalregelen de reizigers, die uit Duitschland gaan geen bedragen in geld bij zich mogen hebben grooter dan tot een waarde van 3000 mark. Onbekend met die verbodsbepalingen, maakte de man zich allenninst ongerust toen hem door de Duitsche Douane zijn por.efeuille ter inspectie werd gevorderd. Maar eilacie- toen hij z'n porte- Ifeuille terug kreeg ontving hij tevens de meededeeling, dat het overtollige geld, een bedrag van 20.000 Mark, plus f 50 in Hollandsch geld, in besiag werd geno men, zoodat hij te beschikken had over de veroor.oofde 3000 Mark. Vcrzoeken en protesten bieven zonder uitwerking. De beambten gaven slechts te kennen, dat zij volgens de oorschriften liandelden en niet anders mochten doen. Een waarschuwing voor wie eens een bezoek aan Duitschland zoude willen bren- gen. GEVAARLIJKE SPORT. In het Nederlandsche Tijdschrift voor Geneeskunde" beschrijft R. J. Woivius het geval van een jong militair, die 2ich te Utrecht onder leiding van een sergeant met sport-oefeningen bezig hield. Hij slinger- de een looden kogel van 5.7 K.G. gewicht eenige malen boven zijn hoofd, met de bedoeiing hem zoo ver mogelijk weg te werpen. Op ihet oogenblik van wegwer- pen, waarop hij groote kracht ontwikkelde gevoelde hij plotseling een hevige pijr, rechts in de borst. Hij haddaarbij het ge- voei, alsof er iets vaneen scheurde. Later ontwikkelde bij den milicien een ernstige hartaandoening (aorta-isufficientie). Daar- voor was de milicien tweemaal geneeskun- dig onderzocht, zonder dat bij hem een afwijking aan het hart was gevonden. Schrijver beschouwt het geval als een voorbeeld (in de literatuur zijn er ver- scheidene van die gevallen beschreven, hoe tengevolge van lichamelijke inspan- ning klepgebrekken aan het hart kunnen ontstaan. GEVAARLIJKE BRAND BJ PARIJS. Een hevige brand ontstond Zaterdagmid- dag in het fort te Aubervilliers, de Fau bourg Noordelijk van Parjjs. Er was bjjna een groote catastrophe veroorzaakt. Tegen vgf uur ontdekte men in de werk- plaats, waar gasmaskers worden gemaakt, een roakzuil. De brand breidde zich weldra uit naar om iggende werkplaatsen en dreigde de bewaarplaats van grauaten. patronen en gasbommen aan te tasten. In allerijl kwam de brandweer van alle zjjden aans'ormen, ook de Pargsche, welke binnen een uur dertig stralen op de gevaarlijke bewaarplaats kon richten. Het hoofd loel was, deze bewaarplaats voor ontploffing te bewaren. Met groote moed. te midden van de vlamraeo. die het pakbuis omcirkelden, hield de brandweer urea tegen de hitte stand. Reeds begonnen andere pakhuizen met kleine vonrraden patronen te springen,evenals kh-ine granaten, waardoor levensgf-vaar voor de brandweer ontstond Enkele kregen zeer licht.e verwondingen. Iumiddels werd het aangrenzende voor- stadsdeel afgezet. De bewoners kregen order, voorzo*ver bij het ^nnr, hun buizen te ont- ruimen, terwijl de verder afgelegen bewo ners order kregen, zich naar de bovenver- diepingen te begeven, omia*', indien de gasbo*men ontploftan, kans op vergiftiging zou ontstaan. De ongelukkige bewoner> zocbtan in den reg«n overal een goed heenkomen, met meeneming van alle dingen waaraan zg het meast gebecht waren. Om acht uur verminderde de vuurgioed ea werden de ontploffingen, welke tot aan de poorten van Parijs konden worden gehoord, zeldzamer. Om negen uur was men den brand totaal meester. Het gevaar voor de bewaarplaats van gasbommen was geheel bezworen, waarop te tien uur de bevolking permissie kreeg naar haar huizen terug te keeren. Aldus was een groote catastrophe voor- komen. EEN DEENSCHE PRINS ALS KAPITEIN VAN EEN VRACHTBOOT. Prins Axel van Denemarken, die een jaar als kapitein aan boord van het stoomschip Asia doorfcrengt, heeft dezer dagen met zijn schip een lading gerst en verduur- zaamd fruil te Hull aangevoerd. De prins vertrok vier maanden geleden uit Kopenhagen en heeft met de Asia een reis gemaakt naar San Francisco en terug. De Asia is een vrachtsehip van zevendui- zend ton, en prins Axei krijgt aan boord van dat schip de practische ervaring, wel ke karakteristiek is voor alle leden van het Deensche koninklijke huis. Zijn broer, prins Eric, stelt groot belang in den landbomv, en heeft voor den oodog vertoefd in het dorp Fairford in Glouces- tershiere, Waar hij den Engelschen land- oouw lieeft bestudeerd en zich zeer popu- lair heeft gemaakt. EEN HEKS ERNSTIG MISHANDELD. In een van de rotswoningen, die in Zuid- Italie zoo vaak de plaats van huizen in- nemen, woonde in zeker dorpje bij Napels een oude vrouw, die van hekserij werd ver- dacht. Op een nacht was zij volgens be- weren van de dorpsgenooten bezig op haar oven een geheimzinnige vloeistof te brou- wen die een oproer in de geheele streek zou verwekken. Vrouwen, nog half in nachtgewaad, trokken in optocht naar de rotswoning van de heks en mishandelden haar ernstig. Toen de politie ter plaatse aankwam vond deze reeds een brandstapel, die men had opgericht om' de heks te verbranden. Na een onderzoek te hebben ingesteld bleek, dat de drank, welke de oude vrouw bezig was geweest te bereiden niet ge- vaarlijker was dan kami!!en-thee. OPLICHTING IN DE SING SING- GEVANGENIS. Voor de vierde maal in haar geschiedenis is de Sing Sing-gevangenis te New-York door bewoners bestolen, ditmaal door mid- del van valsche cheques tot een bedrag van 14.000 dollar. Op het bureau van den direc- teur zijn geen burgerlijke klerken werk- zaam; de boekhouding wordt er bijgehou- den door vertrouwde gevangenen, z.g. trus tees. Drie lieden, die gestraft waren we- gens oplichting, waren aangewezen tot trus tee op het bureau van den directeur, omdat zij zich tot dusver goed gedragen hadden. Thans zijn zij in afzonderlijke cellen opge- sloten en spoedig zullen zij zich er voor moeten verantwoorden, dat zij de handtee- kening van den directeur onder eenfge che ques hebben nagemaakt. 6.000.000 WERKLOOZEN IN AMERIKA. Het staat er in de Vereenigde Staten ailesbehalve gunstig voor tegen den ko- menden winter. Niet minder dan 6.000.000 werkloozen staan officieel genoteerd, waar van er voor rekening van New-York alleen een half millioen komt. In alle deelen van het land zullen confe- renties worden gehouden, ten einde de mid- delen te bespreken, welke zooveel mogelijk aan den nood tegemoet kunnen komen. Het is duidelijk, dat de liefdadigheidsvereeni- gingen de komende crisis niet het hoofd zul len bieden. Intusschen wordt de regeering aangeval- len, omdat het Congres, hoewel in April in een buitengewone zitting bijeengeroepen, nog niet veel anders heeft gedaan, dan con- fereeren en nog eens confereeren over de kwestie. H O L T I E. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: twee kinder- mutsjes. Reclithebbenden vervoegen zich aldaar. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 24 October. Eng. s.s. Nephrite, 1325 M3., kolen, van Newport voor Gent. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Prins Leopold de Belgique, 3550 M3-, ledig, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Riveur, 2941 M3., kolen, van Gent naar Caen. 25 October. Eng. s.s. Borre, 598 M3., ledig, van Guernsey voor Gent. Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3., ge- mengd, van Galveston voor Gent. Noorsch s.s. Jelo, 1853 M3., steenen, van Sarpsborg voor Gent- Eng. s.s. Relentess, 5736 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Onyx, 1677 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Greystoke Castle, 10839 M3., restlading, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Belg. Loodsboot No. 2, 520 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng .s.s. Yewdale, 1351 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Duitsch s.s. Fritz Strauss, 2539 M3„ ledig, van Hamburg voor Gent. Van 24 tot en met 25 October werden langs de Middensluis alhier 37 binnenvaar- tuigen op- en 47 afgeschut; langs de West- sluis 30 op- en 17 afgeschut. Verjadering van Donderdag 20 October 1921, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Togenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Col sen, N. A. Hamelink, P. C. Geensen en L. J. van Driel. (Vervolg.) o. Een adres van C. C. Nobels, a^nnemer te Ter Neuzen, en P. A. Laban, bioscoop- exploitant te Middelburg, die daarin te kennen geven: dat zij gedurende de kermis te Ter Neuzen een bioscoop geexploiteerd hebbende, tot de conclusie zijn gekomen, dat een dergelijke in- richting, desgewenscht onder toezicht van dsartoe bevoegde autoriteiten, in eene behoefte voorziet, althans reden van bestaan heeft; reden waarom zij zich tot den raad wenden met het beleefd verzoek, hen te willen ver- huren, in wekelijksche termijnen of zooveel

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2