Laatste Berichten. Handelsberichtew. Hoogwatergetij te TerNeuzeo. 8URGEBLIJKfcN STAND." HOEK. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 25 Oct. 7.03 7.46 Woensdag 26 n 8 29 9 13 Donderdag 27 9.55 10.32 Vrijdag 28 u 11 04 11.32 Zaterdag 29 11 57 Zondag 30 0.44 1.06 Mwandag 31 1 27 1 47 EEN BABY AANOEVALLEN DOOR EEN KAT. Een te Londen vertoevend Amerikaan, Mr. Henry Walters, afkomstig uit Atlanty City, werd op zekeren nacht wakker door een zeer ongewoon sissend geluid. Hij stond op, maakte licht en zag tot zijn schrik, dat een groote, zwarte kat in den wieg van zijn baby was gesprongen en op de borst van de kleine kat te blazen. De Amerikaan pakte het dier zonder te aarze- len beet en wierp het door het raam op straat. De kleine was bewusteloos en een in allerlei ontboden geneesheer mocht et na een half uur in slagen, de levensgeesten weder op te wekken. De kat had het kind verschillende verwondingen toegebracht aan hals en gelaat. HET VERRADERLIJKE NOTITIE- BOEKJE. nnkele maanden geleden vond in de wo- ning van een vrouw in de Potsdamer Stras- se te Berlijn een huiszoeking plaats, waar bij men o.a. een notitieboekje vond, dat de namen van een aantal bekende, rijke actri- ces bevatte, met opgave van nauwkeurig adres, ligging van woning en portiersloge, ■en bepaling van de mee te nemen inbrekers- werktuigen. Bij den bezitter van het boekje een zekeren Hans Dorr, werd een geheel arsenaal van inbrekerswerktuigen gevonden als: zuurstofsnijvlammen, 'n boormachine en een moderne uitvinding van de inbre- kerstechniek, een voestappendemper om poren uit te wis§chen. Blijkbaar behoorde deze collectie aan een bende inbrekers, die bij bedoelde actrices hun slag wilden slaan. Dezer dagen had een aantal leden van de bende zich voor den rechter te verantwoor- den; zij werden tot twee en 3/2 jaar ge- vangenisstraf vkeroordeeld. BANKROOVERS OEARRESTEERD. Vijf jeugdige bandieten, die 250 pond hadden gestolen uit de bank te Elie, 30 mijlen van Winnipeg (Canada) zijn te Cou lee, op vijf mijlen afstands van de plaats dis misdrijfs aangehouden. De bankdirec- teur, die aan handen en voeten werd ge- bonden, wist zichzelf te bevrijden en ach- tervolgde de roovers in een auto, die hij opvorderde. Op 5 mijlen van Elie raakte de auto, waarmede de roovers vluchtten de fect, waarop de inzittenden het veld in vluchtten. Zij werden ten slotte te Cou lee omsingeld en gegrepen door den bank- directeur en een aantal boeren. DE ROODE DAS. De directie der London and South Wes tern Railway heeft aan de conducteurs en kruiers weder, zooals vroeger elk jaar ge- bruikelijk was, nieuwe roode dassen gege- ven. In vroegere jaren werden roode doe- ken om den hals gedragen, met het doel dat de treinbeambten die in geval van ge- vaar zou kunnen zwaaien als sein Later is ingevoerd dat elke beambte een stuk roode stof krijgt, waarvan zij dan zelf de roode dassen laten maken, die zij in dienst zijnde als deel hunner uniform dragen moeten. HET RECORD. De brutaalste dieven schijnt de stad Rei- chenbach in Silezie te hebben. Daar zijn inbrekers de gevangenis binnehgedrohgeh en hebben er een flinke buit gemaakt. Het bewakingspersoneel van de gevan genis heeft niets gemerkt. EEN HOTELBRAND TE MONTREAL. Uit Montreal wordt aan de „Daily Ma gemeld, dat in het Windsor-hotel aldaar Maandagnacht brand is uitgebroken. De vijfhonderd gasten waren reeds naar bed gegaan, toen in de kelders van het hotel de brand uitbrak, ten gevolge waarvan 'uit de ijskelders ammoniak-dampen opstegen, die het hotel met een dichten zuren rook ver- vulden. De brandweer werd gealarmeerd door verschrikte gasten, die in nachtgewaad uit de vensters met handdoeken zwaaiden. Het vuur bleef beperkt tot de kelders. EEN ROULETTE-DANS. In de Londensche nachtclubs van het West-End ma'akt tegenwoordig de zooge- naamde Roulettedans veel opgang. Hierbij worden dan de houten blokken van den parket-vloer van een nummer voorzien, ter- wijl aan den wand een groote klok is ge- plaatst, welker wijzerplaat van zestig num- mers is voorzien en waarover een wijzer loopt, die door een electrischen motor in beweging wordt gehouden. Plotseling houdt dan de muziek op. De dansers blijven staan op het blok, waarop zij zich bevon- den. Tegelijkertijd wordt de motor, welke den wijzer in beweging bracht, stilgezet, zoodat ook de wijzer langzaam stilhoudt. De dansers die zich op het nummer bevin- den, waarop ook de wijzer blijft staan, krij- gen den prijs. DE PAARLVISSCHER1J IN AUSTRAL1E. De Daily Mail verneemt uit Sydney, dat de heer James Clarke van Brisbane, ge- naamd ,,de Australische paarl-koning" aan de staatscommissie tot onderzoek naar den toestand der paarlvisscherij heeft verklaard, dat alle paarlvisschersbooten nagenoeg zijn opgelegd en er van de 400 nauwelijks 100 uitgaan. De toestand is te wijten aan de wereld-depressie en het feit dat men in Ja pan het geheim ontdekt heeft paarls te kweeken. DE ROMAN VAN EEN FRANSCHEN GEDEPORTEERDE. Een Fransche gedeporteerde, Joseph-Carel, ontsnapte in 1912 uit de strafkoionie te Guyana naar de Vereenigde Staten. Te New-York en Londen was hij werkzaam als hotelportier. Daarna ging hij naar Haiti, waar hij kapitein werd, en ten slotte ves- tigde hij zich als hotelhouder in den Elzas. In den loop van dit jaar kwam hij te Parijs om de begrafenis van een zijner zusters bij te wonen. Een jaloersche zwager gaf hem aan bij de politie die hem arresteerde. Het bleek, dat hij na zijn ontsnapping een on- beris-pelijk leven als vreedzaam burger had geleid. De advocaat van Carel wendde zich tot den president der republiek met een verzoek om gratie. President Millerand heeft gunstig beschikt op dit verzoek, en de afkondiging van het desbetreffende decreet wordt deze week verwacht. EEN STEVIGE EN FORTUINLIJKE BABY. Te Battersea viel dezer dagen een baby van 16 maanden uit een raam en kwam 20 voet lager op den grond neer. Hij was volkomen ongedeerd op een fiksche buil aan zijn hoofd na. Toen de ontsteldie moeder bij hem kwam, zat hij vergenoegd met de kiezelsteen'tjes van het tuinpad te spelen. IN DEN MIST VERDWAALD. Donderdag raakte een vliegtuig met zes passagiers uit Parjjs boven Londen in den mist verdwaald. De vlieger kon het vlieg- veld waar hij moest landen, niet ontdekken en telefoneerde draadloos, dat men vuur- pjjlen op zou zenden. Te Oroydon werden die pijlen een half uur lang afgestoken. Toen krer-g de vlieger ze eindeljjk te zien en kon hij goed en wel landen. VERMOORD DOOR HET KINDER- ME1SJE- Voor de rechtbank van Oxford stond de zer dagen een Japansch kindermeisje tereeht dat in dienst is bp een Japanschen dokter dr. Hay Bolton, onder beschuldiging van het vermoorden van de baby van den dok ter. De jury was van oordeel, dat het meisje ontoerekenbaar was. Het Japansche kin dermeisje, dat klaarblijkelijk mete begreep van hetgeen er om haar heen gebeurde, lag den geheelen duur van de rechtszitting iu zwijtn in de armen van een vrouweljjke cipier. Het lijk van de baby had men ge vonden in een vjjver en aan de keel van het kleine kind waren wonden geeonstateerd, welke volgens deskurdigen toegebracht moeten zijn met een schaar. EEN WONDERLIJKE BALZAAL De West schrjjft Men kan heel wat beleven in den tijd der Koninginnefeesten, maar zoon wonderlijke balzaal als wjj nu hebben gezien en dat nog wel in een gasfabriek zal zeker wel tot de groote zeldzaamheden behooren. De nieuwe gashouder der fabriek werd met eenige plechtigheid ingewijd. Nadat men de trappen langs het gevaarte had I eklommen, werd het gezelschap uitgenoo- digd, om door het zoogenaamde mangat te kruipen in den gashouder. Voor velen was het een toer om zich door die opening, ter grootte van een vat ongeveer, naar binnen te werken, maar wat men daar zag, loonde wel de moeite. Het inwendige van den gashouder was ingericht als balzaal. Aan ruimte ontbrak het niet. De bak waar- in men zich bevond was 1200 kubieken meter groot. Alleen de ventilatie was niet juist ideaal. De ijzeren wanden waren ver- sierd met toepasselijke teekeningen en op- schriften. Een buffet prjjkte met de meest verlokkende zaken. Spoedig zag men de paartjes rondzweven en werd gedronken en geklonken op den voorspoed van de fabriek. Een der sprekers ging zoover, dat hij het gezelschap voorstelde om zich, uit liefde tot de gasfabriek, te laten ver- gassen. De oprichting van een nieuwen gashouder wijst op toenemend gasverbruik. De eerste helft van het loopend jaar werd honderd duizend kubieken meter gas meer verbruikt, dan in hetzelfde tijdvak verleden jaar. HOEK VAN HOLLAND. De redding- boot //President van Heel" is omgeslagen. Van de bemanning, bestaande uit 10 per- sonen, zijn er negen verdronken. TERSCHELLING. De reddingboot z/Brandaris", die gistermiddag is uitgevaren, wordt vermist. Een reddingboei is aan- gespoeld. WEENEN. Het blad //Montag" meldt, dat Keizer Karel Zondagavond Boedapest is bicnengetrokken. De helft van het gar- nizoen is tot hem o »ergeloopen. Rotterdam, 24 Oct. 1921. VEEMARKT. Aangevoerd werden 270 vette runderen, 118 vette- en graskalveren, 913 schapen en lammeren en 1171 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,65 tot 1,75 2e kw. /1,60 tot 1,50 3e kw. 1,40 tot /1,30 Ossen le kw. f 1,60 tot 1,70; 2e kw. 1,50 tot 1,403e kw. f 1,30 tot 1,20 Kalveren le kw. /2,35 tot /2,50 2e kw. 2,15 tot 1,95; 3e kw. 1,75 tot 1,55Schapen le kw. 1,-— tot 1,10 2e kw. 0.90 tot 0,80 3e kw. 0,70 tot 0,60 Lammeren f 1,10 tot 1,Varkens le kw. 0,98 tot 1,02 2e kw. 0,94 tot 0,90; 3e kw. 0,85 tot /0,90; Licht soort 0,80 tot 0,75. Vet vee en vette kalveren met redelijken aanvoer in prima kwaliteiten, doch weinig aangevoerd, 2e en 3e kwaliteiten afwijkende prijzen met redelijken aau'oer. Varkens met redeljjken handel in lichte soorten. Schapen en lammeren met redelijken handel en stationnaire prijzen. FIJNE ZADEN. Zaailijnzaad 22,— tot 24,— Zaaiiijuvoer tot f Koolzaad 28,— tot 29,— Bruin Mos- terdzaad 28,- tot f 29,- Geel Mosterd zaad f 29,tot 31,Karwijzaad 34,tot 35,Blauwmaanzaad 46,tot/ 48,Kanariezaad 14, tot 15,-. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers /5,80 tot /6.20 Blauwe Eigenheimers /6,- tot 6,50 Poters 4,tot 4,60 Spuische Eigen heimers 6,tot 6,50 Zeeuwsche Blauwe 6,75 tot 7,50 Zeeuwsche Bonte 7,tot 7,50 Bastaards 5,25 tot 5,75. VLAS. Aangevoerd Blauw 7150 steen 1,25 tot 2.Groningsch 2910 steen 1,50 tot 2,—, Wit 1030 steen 1,30 tot 1,50, Hollandsch Geel 4120 steen 1,50 tot 1.80, Dauwroot 1150 steen 1,25 tot f 1,50. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 15, - tot 19,—. Huwelijks-aangiften. 8 Sept. Jari de Groote, oud 22 j., jm. eu Catharina Pieternella de Bree oud 21 j jd. Dirk Harnelink (van Ter Neuzcn), oud 28j.,jm. en Elisabeth Hamelink, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Sept. Willem Rouw (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Neeltje Jacoba Rouw, oud 19 j., jd. 22 Sept. Dirk Hamelink (van Ter Neuzen, oud 28 j., jm. en Elisabeth Hamelink, oud 30 j., jd. Jan de Groote, oud 22 j., jm.en Cat- harina Pieternella de Bree, oud 21 j.. jd. Geboorten. 2 Sept. Anthonie, z. van Jacobus de Braal cn van Adriana Pijpelink. 19 Sept. Rosa Mathilda Stephanie, d. van Arthur Bruno Willem Kind en van Magdalena Augusta Cornelis. Overlijden. 26 Sept. Adriana de Bree, oud 79 j., wed. van Jan Helmendach. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 20 October 1921, des namiddags 2 uur. (Vervolg uit het Tweede Blad). j. Een schrijven van het R. K. kerkbestuur van de Parochie van den H. W: ibrordus te Ter Neuzen, tevens schoolbestuur, hebbende rechtspersoonlijkheid krachtens de wet op de Kerkgenootschappen, dat. gezien de noodzake- lijkheid van de uitbreiding der schoolgebou- wen, gelegen aan de Verbir.dingsstraat, zich overeenkomstig artikel 72 der Lager Onder- wijswet 1920 tot den raad wendt met het be- leefd verzoek, de daartoe noodige gelden te willen verstrekken; de uitbreiding der schoolgebouwen is nood- zakeljjk wegens de verandering der vroegere U. L. O. school in eene voor gewoon lager onderwijs en eene voor U: L. O. Wet 1920. De voorloopige raming van kostsn bedraagt f 37.000. Bij dit adres is voorts ingezonden: lo. een verklaring van het kerkbestuur voornoemd, dat het zich verbindt, voor met den verbouw der school aan de Verbindingsstraat zal worden aangevangen, als waarborgsom in de gemeentekas zal storten een bedrag ge- lijkstaande met 15 ten honderd der stichtings- kosten. 2o. eene verklaring van het Kerkbestuur, ingevolge art. 73, eerste lid, letter c der Lager Onderwijswet 1920, dat bet aantal leerlingen waarvoar het te verhouwen sehoolgebouw ruimte zal moeten bieden is 108, wijl als maxi- mum-getal niet meer dan 30 leerlingen pert klasse zullen worden toegelaten; dat de U. L. O. school zal bestaan uit min- stens 3 klassen en dat voorloopig met de eer ste klasse is begonn n in het bestaande sehool gebouw. 3o. eene verklaring van voornoemd Kerk bestuur, ingevolge art. 73, lc, alinea 2, dat de uit te breiden school aan de Verbindingsstraat aldaar door minstens 18 leerlingen zal worden bezocht. De heer DE MEIJER verzoekt. de afwikke- ling dezer zaak zooveel mogelijk te willen be- spoedigen. De VOORZITTER zegt dit toe. k. Missives van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 7 October 1921, waarbij worden toegezonden beschikkingen van dat college op reclames tegen aanslagen in den hoofde- lijken omslag waarbij is beslist: dat teruggebracht wordt C. Kaan van de 23e naar de 19e klasse, R. Viss r van de 49e naar de 46e klasse, W. L. van Uuik van de 12e naar de 5e klasse, P. B. M. Molema van de 30e naar de 17e klasse; gehandhaafd zijn de aanslagen van: J. H. R. de Smidt in de 35e klasse en L. J. Dees in de lOe klasse. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland, 14 October 1921, waarbij, van het be- wijs hunner goedkeuring voorzien wordt terug- gezonden het suppletoir kohier van het school- geld voor het tijdvak 1 Jan. tot 30 April 1921. Aangenomen voor kennisgeving. m. Een Koninklijk besluit van 3 Juni 1921, no. 33, waarbij, overwegende, dat door het gemeentebestuur van Ter Neuzen, ter uitvoe- ring van een raadsbesluit van 4 November 1920, zijn aangcvraagd voorschotten en een jaarlijksche bijdrage uit 's rijks kas, met de bedoeling om daarmede de woningbouwver- eeniging ,,Sluiskil" in de gemeente, in staat te stellen tot het verkrijgen van bouwterrein en den bouw en de explpjtatie van 22 arbei- derswoningen, is goedgevonden en verstaan: lo. aan de gemente Ter Neuzen tegen een rente van 5 te verleenen voorschotten uit 's Rijks kas, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen voorschotten van gelijke be- dragen te verleenen aan de woningbouwver- eeniging ,,Sluiskil" aldaar, en wel: a. een voorschot van ten hoogste acht en twintig duizend eenhonderd tachtig gulden zes en negentig cent ((28.180,96), ten behoeve van het verkrijgen van bouwterrein; b. een voorschot van ten hoogste een hon derd negentig duizend gulden 190.000), ten behoeve van dn bouw van 22 woningen; met bepaling: dat voor rente en aflossing van deze voor schotten gedurende onderscheidenlijk 75 en 50 jaren een annui'teit moet worden voldaan, groot onderscheidenlijk 5.132 en 5.478 ten honderd van de werkelijk verleende voorschotten, welke annuiteiten voor de eerste maal zullen vervallen op de dagen, nader door Onzen Mi nister van Financien te* Hepa'len in verband met het tijdstip of de tijdstippen, waarop de voorschotten geheel of in termijnen zullen zijn uitbetaald 2o. aan de gemeente Ter Neuzen, behou- dens intrekking of vermindering in de geval- len, omschreven in artikel 20 van ons boven- aangehaald besluit van 28 Juli 1902 (Staats- blad no. 160), toe te kennen eene jaarlijksche bijdrage in de betaling van de annui'teit over het onder lb bedoelde voorschot tot een maxi mum van drie duizend twee en vijftig gulden negen en negentig cent ((3052,99); met bepaling: dat Onze Minister van Arbeid telken jare het juiste bedrag der bijdrage zal vaststellen, in verband met de uitkomsten van de exploitatie der met het voorschot gebouwde woningen; 3o. aan de verleening van de onder la en b bedoelde voorschotten en de toekenning van de onder 2o. bedoelde bijdrage de volgende voorwaarden te verbinden: a. dat door de gemeente aan genoemde vereeniging gelijke voorschotten tegen gelijke annuiteiten worden verleend; b. dat door de gemeente aan de vereeniging zal worden verleend eene bijdrage die door de gemeente van het rijk genoten wordt, met dien verstande, dat wanneer de bijdrage van rijks- wege aan de gemeente zal ophouden of worden verminderd, de bijdrage van de gemeente aan de vereeniging eveneens zal ophouden dan wel een evenredige vermindering zal ondergaan; en voorts zoodanige nadere voorwaarden als Onze Minister van Arbeid zal bepalen; 4o. aan de gemeente Ter Neuzen voor kos- ten van toezicht ter zake van onder lo. bedoel de voorschotten voor eenmaal 0,1 van die voorschotten in rekening te brengen. Bij dit koninklijk besluit is gevoegd eene beschikking van din Minister van Arbeid, dd. 14 October 1921, waarbij aan het verleenen van den rijkssteun voor de woningen voor noemd worden verbonden verschillende voor waarden. Die voorwaarden zijn gelijkluidend aan die welke zijn gesteld bij beschikking van den Mi nister dd. 23 September 1921, in verband met het voorschot verleend voor den bouw van 34 woningen voor de vereeniging „Werkmansbe- lang", voor zoover betreft sub s, d, g, h. en k, zooals die zijn opgenomen in de notulen der vergadering van 29 Sept. 1.1. onder inge- komen stukken letter f. Aangenomen voor kennisgeving. n. Een adres van het bestuur der vereeni ging tot Ziekenverzorging te Ter Neuzen, die daarin te kennen geeft: dat uit het jaarverslag en nog meer uit de jaarbalans over 1920 duidelijk blijkt, dat eene goede exploitatie van het ziekenhuis zonder voldoenden steun onmogelijk is; dat het erkentelijk is voor de door den ge- meenteraad totnogtoe verleende jaarlijksche bijdragen in de exploitatiekosten, en dat het u beleefd vraagt ook over het dienst- jaar 1922 wederom vanwege de gemeente in het genot te mogen worden gesteld van een subsidie groot vijf duizend gulden, waarvan een gedeelte strekken zou tot de hoognoodige verbetering der salarissen. Het bij dit adres gevoegde jaarverslag over 1920 luidt als volgt: Het afgeloopen jaar, 1920, kenmerkte zich voornamelijk door het aanbrengen in het zie kenhuis van verscjiillende kleine en groote verbeteringen. Onder de eerste mogen meer in het bijzon- der genoemd worden de aanschaffing van een z.g. Turksch bad en van een ligstoel, maar vooral ook van een wagentje, waarmee de pa- tienten in den tuin kunnen worden rond ge- reden; dit laatste is een geschenk van een der bestuursleden. Er werd ook een toestel inge- slagen tot het optillen van bedden, waardoor deze op gemakelijke wijze naar de serre kun nen worden overgebracht. Aangekocht is een Rontgen-toestel, waarvoor het geld grooten- deels verkregen werd uit vrijwillige giften van de burgerij. Het apparaat heeft reeds in een paar gevallen dienst gedaan, en zal, als het binnenkort geheel in orde gemaakt is, stellig nog dikwijls een nuttig gebruik vinden. Tot de groote veranderingen moet gerekend worden het inrichten van behoorlijke slaapge- legenheden voor de verpleegsters en de dienst- boden, welke dringend noodige verbetering al in 1919 begonnen en in 1920 voltooid werd. Ver- der ook de reparatie door de Firma Deerns en Westeringh van de centrale verwarming. Ten opzichte van die centrale verwarming moet gewezen worden op het feit, dat tijdens de brandstoffendistributie aanzienlijke voor- raden gietcokes en steenkolen toegewezen wer den tegen de toen heerschende abnormaal hooge prijzen. Zij werden in opslag gehouden en bij gedeelten afgeleverd, doch daar men door contract gebonden was, bleek het niet mogelijk op goedlcooper wijze klaar te komen, toen er al volop overal weer vrije kolen ver- krijgbaar waren. Liepen de uitgaven voor de verwarming in 1920 zeer hoog, daar tegenover mag gesteld worden, dat ze in het nu loopende dienstjaar beduidend minder zullen zijn. Belangrijke maatregel is getroffen ten op zichte van de leerling-verpleegsters, doordien deze nu, naast de practische opleiding door de directrice, theoretisch onderricht ontvangen van Dr. E. van Bockstaele in verbandleer, in- strumentenkennis en in al wat noodig is bij operation en in de operatiekamer. Deze cur- sus wordt door den dokter geheel gratis ge- geven. Op gelijke wijze geeft de secretaris geregeld les in enkele vakken van het gewoon lager onderwijs. Bij tijdelijke afwezigheid of vacantie van de Wijkverpleegster van het Roode Kruis namen in het afgeloopen jaar de verpleegsters van het ziekenhuis dezen dienst wel eens waar. De toeloop van patienten was in 1920 niet overgroot. Opgenomen zijn in de eerste klasse 9 pa tienten met 151 verpleegdagen, in de 2de klas se 13 patienten met 187 verpleegdagen, in de 3de klass? 73 patienten met 1665 verpleeg dagen. Dit getal moet vermeerderd worden met 5 militairen met 57 verpleegdagen en met 8 patienten van het burgerlijk armbestuur van Ter Neuzen met 224 verpleegdagen, waardoor het totaal der patienten stijgt tot 108. Opmerkenswaardig is, dat de militairen uit- sluitend voor interne ziekten verpleegd wer den; de andere patienten zijn, met maar heel weinig uitzonderingen, operatieve gevallen. Dit aantal is grooter dan in het voorafgaande jaar, vooral ook door de omstandigheid, dat nu ter plaatse zelf een chirurg gevestigd is, Dr. Van Bockstaele. De samenstelling van het bestuur bleef on- veranderd, doordien de beide periodiek aftre- dende leden Ribbens en De Ridder herkozen werden. Eenige wrijving ontstond er tusschen een deel van het bestuur en de directrice eener- zijds en de apothekers anderzijds, doordien eenige voorraden verbandmiddelen en medica- menten rechtstreeks bij den groothandel inge- slagen en tegen den kostenden prijs aan de patienten geleverd werden. Dit was wel in hun voordeel, maar niet juist in dat der apothe kers. De Inspecteur van de Volksgezondheid Prof. Dr. Goester, werd zelfs in de kwestie gemoeid, ,iaar deze kon geen bepaalde over- tredingen of strafbare handelingen constatee- mn, al meende hij in het algemeen te moeten aanmanen tot voorziehtigheid in het aankoo- pen en leveren van geneesmiddelen, om niet in strijd te komen met de artsenijwet. Een aanzienlijke schadepost staat het Zie kenhuis te wachten, nu na de verdwijning van het Ter N'uzenscbe garnizoen de bijdrage vanwege het Departement van Oorlog vermin derd zal worden met een bedrag van 2, per dag, dat is dus niet minder dan (730| per jaar. Tegenover dit nadeel staat alleen maar het kleine voordeel, dat het Burgerlijk Armbestuur van Hoek zijne subsidie eenigszins verhoogde en op 50 bracht. De ledenlijst der Vereeniging bleef ongeveer op hetzelfde peil staan; het verlies door vcr- trelc, bedanken of overlijden werd goedge- maakt door de aanwinst van nieuwe led n. Toeneming van den steun blijft hoogst ge- wenscht. Moge deze ons steeds in ruime mate ten deel vallen, opdat het nuttige werk zijn voortgang kan blijven hebben. Dit adres zal worden behandeld bij de be- grooting. (Wordt vervolgd). WEERBER1CHT VAN 24 OCTOBER 1921. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 774,8 Valentia. Laagste barometerstand 744,5 Neufahr- wasser. Verwachting tot den avond van 24 Oct.; Matige tot zwakke, later weer toenemende Noordelijke tot Westelijke wind, licht to half bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler, 's ochtends, iets zachter overdag. SCHEEPVAARTBEWEGING. 19 Oct. Ned. s.s. Cornelis, 6894 M3., phosfaat, van Sfax voor Gent. INGEZONDEN MEDEUEEL1NGEN. WATERZUCHT EN DE NIEREN. Waterzucht is ophooping van water in het lichaam, doordat de nieren niet in staat waren om het af te voeren. Het is niet een ziekte op zich zelf, maar een verschijnsel van een orga- nische ziekte. Of gebrekkige nieren, of een hartkwaal kunnen de oorzaak zijn, doch daar nierkwalen zoo vaak het hart aantasten, zijn gewoonlijk de nieren schuldig. 's Morgens optredende verschijnselen van waterzucht (pafferigheid onder de oogen en in het gezicht) wijzen op een nieraandoening. Zwellingen van de voeten en handen na mspan- ning, vooral 's avonds, kunnen aantoonen, dat het hart is aangedaan. Dikwijls treedt waterzucht door nierzwakte tijdens zwangerschap op. Dit wordt verklaard door het feit, dat de nieren dan meer bloed te filtreeren hebben. Deze overspanning kan de nieren verzwakken. Andere indirekte oorzaken van waterzucht zijn bloedarmoede, overworking en zorgen. In verwaarloosde gevallen kunnen de beenen en het lichaam enorm opzwellen, en de buik, de borst en de hersenen worden aangedaan. Heete luchtbaden zijn nuttig doordat zij de huidporien openen en reinigen, en geregelde stoelgang is noodzakelijk. Deze beide voor- zorg-en verlichten het v/erk van de nieren. Maar gebruik om deze organen te he.!pen en te versterken Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Duizenden zijn blijvend gebeterd door dit spe cials nierg-eneesmiddel. Te Ter Neuzen verbijgbaar bij Wed. A. v. Ovcrbee'keLeunis a f 1.75 per doos. 36 Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Deensch s.s. Hilda Maersk, 2203 M3., hout, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Melrose, 4719 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Rudmore, 2741 M3., kolen, van Burnt Island voor Gent. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Belg. s.s. P. F. De Swarte, 789 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Marjorie Melawie, 2029 M3., fosfaat, van Gent naar Llimmerick. Eng. s.s. Farfield, 1325 M3., ledig, van van Gent naar Antwerpen. Zweed. s.s. Begonia, 2009 M3„ ledig, van Gent naar New-Castle. 20 Oct. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Evelyn Manor, 1120 M3., ledig. van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Orleans, 7693 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Fransch s.s. Fundeur, 3013 M3„ kolen, van Gent naar Havre. Eng. s.s. River Ribble, 3145 M3., stuk goed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Portlauri, 1981 M3., ledig, van Gent naar Engeland. 21 October. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Relentless, 5736 M3., ledig, van Bordeaux voor Gent. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Hampshire, 2358 M3., kolen, van Barry voor Gent. Fransch s.s. Riveur, 2941 M3„ ledig, van St. Malo voor Gent. Eng. s.s. York. 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Cromarty Firth, 1805 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Nyroca, 3665 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Grieksch s.s. Demitrios Pateras, 6786 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Deensch s.s. Hilda Maersk, 2203 M3.„ ledig, van Gent naar Riga. 22 October. Eng. s.s. River Tyne, 1383 M3., fosfaai, van Gent naar Waterford. Eng. s.s. Sea Gull, 1861 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Onyx, 1677 M3., kolen, van Ayr voor Gent. Deensch s.s. Tekla, 4157 M3., erts, van Pomaron voor Gent. Eng. s.s. Horn, 1815 M3., kolen, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Tours, 11768 M3., ledig, van Hamburg voor Gent. Eng. s.s. River Ribble, 3145 M3„ stuk goed, van Gent naar Goole. Belg. s.s. Zeester X, 585 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Belg. s.s. P. F. De Swarte, 789 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Rudmore, 2741 M3., ledig, van Gent naar Blyth. 23 October. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed. van Gent naar Leith. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Fransch s.s. Dobree, 4320 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Greystoke Castle, 10839 M3.r gemengd, van Rotterdam voor Gent. Belg. s.s. Clara Zelck, 5962 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Van 21 tot en met 23 October werden langs de Middensluis alhier 52 binnenvaar- tuigen op- en 63 afgeschut; langs de West- sluis 40 op- en 43 afgeschut. H ft rr

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3