ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 7212. Woensdag 19 October 192L 69e Jaargan STRIJB HUH XIB9AAS. a I X N E jj a W D. FEUILLETON. BUITEN LAND. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Ingekomen is de ontsiagneming van mr. Treub. De heer Weitkamp (c.h.) biedt zijn ver- ontschuldiging aan voor de onwelwillende uitdrukking jegens de S. D. A. P. Vrijdag door hem gebezigd. De heer Duys (S. D. A. P.) aanvaardt deze ruiterlijke veronfr- schuldiging. Minister Aalberse verklaart Vrijdag ver- keerdelijk te hebben gezegd, dat de uitvoe- ring van de motie-Duys inzake verhooging van de invaliditeitsrentie 14 millioen zou kosten; dit zal 9 millioen zijn. Voortgegaan wordt met de behandeling van herziening van de Invaliditeitswet. De heer Drion (V. B.) verklaart zich tegen verhooging van de loongrens tot f 3000 met het oog op de bestaande neiging tot loonsverlaging. De heeren Duys en Smeenk (a.-rev.) betoogen, dat de verhoo ging geen werkelijke uitbreiding betee- kent; men normaliseert alleen de vermin- derde geldswaarde. TWEEDE KAMER-VACATURE. De heer Treub heeft thans gevolg gege- ven aan zijn voornemen om af te tred|en als lid van de Tweede Kamer. HULDIGING MR. P. RINK. In de Oude Doelen te 's-Gravenhage werd Zaterdagavond in tegenwoordigheid der leden der Kamerfractie en Dagelijksch Bestuur van den Vrijheidsbond, het tegel- tableau aangeboden, dat dezen voor den heer mr. P. Rink ter herdenking van zijn 70sten geboortedag hebben doen vervaar- digen. De heer Dresselhuijs voerde daarbij het woord, die hem huldigde voor wait hij gedurende veertig jaar heeft gedaan in 't belang van het land. En in het bijzonder herdacht hij zijn werk van het bevorderen der eenheidsgedachte onder de vrijzinni- gen. Het tegeltableau geeft in het middenvak een gezicht op den Vijverberg met als hoofdmoment het Torentje, waar eenmaal Thorbecke zetelde en dat door mr. Rink ,\veer in eere hersteld werd als werkkamer voor den Minister van Binnehlahdsche Za- ken. Boven het middenvak staat de opdracht: ,„De Vrijheidsbond aan mr. Pieter Rink 1851 13 Augustus 1921" terwijl daar- boven is aangebracht het woord van Von- del: *Een geweten zonder rimpel". In zijn antwoord zei mr. Rink o.a. dat de oprichting van den Vrijheidsbond voor hem is geweest de vervulling van een zijner vurigste politieke wenschen, aan welker verwezenlijking hij krachtig heeft medegewefkt. Met geestdrift herinnerd spr. aan de stichtingsvergadering van den Vrijheidsbond. Is het niet gebleken zoo vroeg hij dat wij juist gezien heb ben? Worden wij niet overal met sym- pathie ontvangen? Van belang is dat onze politieke vijanden zooveel noRtie van ons nemen! De socialisten noemen ons reacti- onnair, maar dit kunnen wij met schou- derophalen voorbijgaan. Wij weten nu eenmaal, dat de socialisten gewend zijn dikke woorden te gebruiken. Maar aar- dig is het, dat Wijnkoop op zijn beurt de socialisten weer voor reactionnair Scheldt. Van een andere zijde, die ik niet behoef te noemen, houdt men ons voor conservatie. Maar conservatief zijn zij, die de nieuwe problemen die op- komen niet kunnen zien in het lich van den nieuwen tijd. Wij vereenigen ons in het licht van vrijheid en vooruitlgang. HET CONFLICT IN DE SUIKER- FABRIEKEN. De dreigende staking in de suikerfabrie- ken van Westelijk Noord-Brabant is niet doorgegaan, althans niet aan de meeste fabrieken. Zaterdag werd bekend dat bijv. aan de fabriek der Coop. Zeeland te Ber gen op Zoom het werk op de aangeboden 68) - II. Het oog van de politie. Zooais wij reeds uit zijn eigen mond ver- nomen hebben was Fifi Vollard, vol ver- trouwen op zijn vermomming, zoo verme— tel geweest om door de rue des Boulan- gers te gaan ten einde eens te zien, of de politie daar niet een muizenval had opge- steld voor het minst bekende der 3 adres- sen van den hoofdman der bende. Fifi was daarbij van den volgenden ge- dachtengang. uitgegaan: Wanneer ik mij niet bedrogen heb ten opzichte van den brief, dien ik Micaud uit zijn zak zag halen, wanneer die brief dezelfde is als die welke ik later uft het dakvenster in handen van Milloc zag en wanneer hij heusch een verraad tegen Souf- flard bevat, zooais ik nog steeds denk, dan moet in dien brief ook het adres van de rue des Boulangers gestaan hebben. Ligt dus de politie in de rue des Boulangers op de loer, dan is het duidelijk dat Mi caud ons verraden heeft. Daar moet ik zekerheid van hebben, want door dit ver raad kunnen 2 hoofden vailen, waarvan er een tot mijn respectable familie behoort en kunnen er tevens heel wat jaartjes ge- yangenisstraf worden uitgedeeld, waarvan loonen zou worden voortgezet, zoodat de ontworpen maatregelen tier voorziening in wefkvolk niet behoefde te worden uifcge- voerd. NIEUW BANKBILJET VAN f 25. De directie van de Nederl. Bank maakt bekend, dat zij na 15 Oct. een nieuw mo- del bankbiljet van f 25 in omloop zal bren- gen. De voorzijde van dit biljet vertoont in het midden op een gegraveerden achter- grond den volgenden tekst: DE NEDERLANDSCHE BANK betaalt aan toonder VIJF EN TWINTIG GULDEN. De Secretaris. De President. Deze woorden met een achtergrond, in rood gedrukt, zijn omgeven door een in de zelfde kleur gedrukten gegraveerden rand, in de vier hoeken waarvan de waarde aanduiding 25 voorkomt. In dezen rand bevindt zich boven den teks.t een medail- lonportret van Prins Willem I van Oranje (Willem den Zwijger), met ter weerszij- den de woorden „Ned. Bank" en in de benedenzijde een riviergezicht, terwijl in de staande randen welke de biljet omsluiten, links een zittende Mercurius met staf en en rechts een oud-Hollandsch zeilschip zijn aangebracht. De voorzijde is gedrukt op een uit grijze lijnen samengestelden ondergrond. De keerzijde van het biljet vertoont in het midden een afbeelding van het ge- bouw van de Nederlandsche Bank te Am sterdam, welke afbeelding, evenals de ge- heele ondergrond, grijs is getint. Slechts de plaats, waar de strafbepaling van art. 232 van het Wetboek van Strafrecht is af- gedrukt in de onderzijde van den rand, welke de afbeelding omlijst, is wit gela^en^ De bovenkleur van dezen rand is ter lin- kerzijde lichtgroen, welke kleur naar, rechts in zacht rood overgaat. In de beide zij- vlakken van den rand is het waardecijfer 25 afgedrukt, terwijl de woorden „Ned. Bank" in het bovenvak zijn aangebracht, serieletter en nummer zijn aan de achter- zijde van het biljet driemaal vermeld, t.w. in het bovenvak en onder in de bejde zij- vlakken, terwijl onder het waardecijfer aan beide zijden de dagteekening van het biljet onder het woord „Amsterdam" is gedrukt. De biljetten zijn gedateefd van 11 Mei 1921 af. De biljetten worden gedrukt op, aan alle zijden recht afgesneden paiper van onge- veer 17.4 bij 10.1 centimeter, waarin in het midden als watermerk voorkomt een gevleugelde staf met de letters N. en BJ Zij worden ter voorzijde voorzien van den j stempel der handteek'ening van den pre- sident en den secretaris. DE VERTEGENWOORD1G1NG VAN R.K. LANDBOUWERS IN DE KAMER. j Men meldt uit Nijmegen aan de Msbd. Vrijdagmiddag werd door een aantal R. K. j landbouwers een vergadering gehonden om de wensehelijkheid te onderzoeken van een sterkere vertegenwoordiging der boeren in de Kamer. Besloten werd een comite van 5 personen te benoemen, dat onder- zoeken zal of in andere deelen van den kieskring NijmegenUtrecht ook de wensch wordt gekoesterd naar een ruimere ver tegenwoordiging der R. K. landbouwers in het parlernent. Mocht die wensch bljjken, dan zal getracht worden via de R. K. kies- vereeniging daaraan practisch tegemoet te komen. OUDERCOMMISS1ES. School en Huis schrjjft over de Ouder- commissies in kleinere plaatsen ,rDe oudercommissie als levend institunt is niet uit den grond te stammen maar moet groeien. Het is niets erg, als de eerste jaren aan de meeste scholen de ouder commissie weinig doet en weinig van zich laat hoorenals de commissie een taak ik er zelf ook eenige voor mijn rekening zou krijgen, een karweitje dat ik aan de liefhebbers gun. Dus was hii naar de rue des Boulangers gegaan. Schijnbaar onverschiliig slenterde hij de straat door, doch achter zijn blauwen bril had hij zijn oogen wijd open en tuurde overal rond. Eerst zag hij niemand in de straat, maar later bemerkte hij een man, die met den kraag van zijn jas hoog opgeslagen in den regen liep, doch na een honderd pas- sen gedaan te hebben, terugkeerde en zoo vervolgens. Aha, daar hebben we 't al, mompelde Fifi, om in zulk hondenweer te gaan wan- del en, moet je van ons vak zijn of tot de politie behooren. Van ons vak is dat type nieij, dus is het er een uif de rue de Jeru salem en kan hij hier voor niemand anders zijn dan voor Soufflard. Opgepast Fifi. Haastig liep hij voort, de straat dootj, langs het huis waar Galgenaas een kamer had en waar hij voorbijging zonder er acht op te slaan. Tegenover het huis zag hij in een koets- poort een anderen man tegen den muur gedrukt staan en hij sidderde toen hij den blik uit de kleine, zwarte oogen van dien mar. ontmoeite, want hij herkende hem ter- stond: Milloc. Zoo, schobbejak ,ben jij daar zelf, brom- de hij. En hij balde zijn vuisten van woede. Fifi Vollard kon het namelijk niet ver- heeft, dan zal die taak langzamerhand wel duidelijker worden, als men den zaken hun natuurljjken loop laat. Maar als zoo'n commissie haar taak net eerste jaar al ge- heel compleet voor zich wil zien, dan is de kans van zoeken op verkeerde wegen niet geringdan komen er kwesties en standpunten en geljjkhebberijen en conse quenties en al dergeljjk debatteer- en vecbtmateriaal en binnen korten tijd heeft de school maar een verlangen opruimen al dat kriebelige vergadergedoe waaraan zij toch niets heeft". DE TOESTAND. Wij hebben Zaterdag reeds aangetee- kend, schrijft de N. R. Crt,, bij het bericht uit Berlijn, dat het Ministerie Wirth op den dag van het officieele bekend worden van de beslissing over Opper-Silezie zou aftre- den, dat dit aftreden niet meer dan het te verwachten formeele protest zou zijn. Uit- tentreure heeft de Duitsche regeering bij monde van haren kanselier verklaard, dat het Duitschland alleen mogelijk zou zijn, zijn verplichtingen na te komen, indien Opper-Silezie bij het rijk bleef. Nu het zeker is, dat deze laatste voorwaarde niet verwezenlijkt zal worden, kan men ver wachten dat het kabinet Wirth daaruit de consequentie trekt. Maar het beteekent nog geenszins dat dit niet op een reconstruc- tie van het kabinet, misschien met uitbrei ding van de coalitie, uit zal loopen. Men wil de beslissing erover aan den Rijksdag laten, wat van zelf sprekend is aangezien dit lichaam aan een buiten hem om ge- vormde regeering toch zijn vertrouwe|n zou moeten schenken en het dus geen zin zou hebben, de partijen erbuiten te houden. Er zou echter een zeer belangwekkende politieke constellafie ontstaan, indien de sociaal-democraten de eenige partij van de coalitie bleken die de meening toegedaan is, dat het kabinet Wirth om de beslissing van den Volkenbond niet af behoeft te treden. Dat zou die partij rechtstreeks aanwijzen als degene die het nieuwe kabi net en den nieuwen rijkskanselier zou moe ten fourneeren. De vraag wordt dan, of centrum en jrlemocraten, die totdusver in de coahtie-regeering zaten, van het gere- construeerde kabinet J -el zullen uitmaken of er buiten blijven. Men weet dat het te- genwoordige coalitie-kabinet onstaan is uit een dergelijke crisis in de buitenlandsche politiek als nu, toen in hetj eerste derde ge- deelte van Mei het ultimatum van de En tente over de schadevergoeding al of niet aangenomen moest worden. Na een felle politieke beroering onder de partijen, na- men centrum, democraten en sociaal-demo craten het odium op zich, om de regeering te vormen, die het schip door den siorm heen zou loodsen, en met 221 tegen 175 stemmen machtigde daarop de Rijksdag die nieuwe regeering zich bereid te verklaren, om te doen wat de Entente aan financieele praestaties van Duitschland verlangde. Dat was reeele politiek. Duitschland had in Mei niet ineer macht om verandering te brengen in datgene wat de geallieerden eischten dan toen het om wapenstilstand vroeg en het zich, om dien te verkrijge!?^ aan het bevel van den overwinnaar moest onderwerpen. De toestand is nu niet an ders. Wijziging in het advies van den Raad van den Volkenbond krijgt Duitsch land niet, ook al beweegt het hemel en aar- de. Es muss sein. Daarbij komt dat de beslissing over Opper-Silezie in de econo- mische omstandigheden van de Opper-Si- lezische industrie voorloopig geen verande ring brengt, indien waar blijkt, dat vijftien jaar lang, ondanks de wijziging van de politieke grens, alles bij het oude blijftt. Het zou dus zeer goed denkbaar zijn, dat Wirth slechts formeel aftrad, maar te- gelijk een ruimeren grondslag van vertrou- wen in den Rijksdag voor een hernieuwd kabinet verlangd. door opneming van de nationaal-liberalen in de coalitie. De pro- geten, dat hij eenmaal zoo schandelijk fceit- genomen was door den detectieve, toen deze, onder zijn vermomming als de on- noozele Duitscher deed alsof hij zich tot zijn dupe liet maken, waardoor hij hem bijna de geheele bende zou hebben over- geleverd. Hij had nu het bewijs, dat Micaud een verrader was en dit bewijs werd nog ver- stCrkt, toen hij vervolgens langs het huis van zijn moeder ging, niet ver van de rue des Boulangers gelegen en daar den in- specteur Moulin met eenige agenlten op post zag staan. Nu sloeg hij de eerste straat de beste in en liep haastig voort in de richfing van de Seine-kaden. Op de brug St. Michel gekomen, bleef hij even staan. Het was zoo donker, de regen sloeg met zooveel kracht neer, voortgezweept door felie windvlagen, dat Fifi, die anders Pa- rijs kende als zijn zakken, een oogenblik werkelijk niet meer wist waar hij zich be- vond. Weldra echter herkende hij den weg en nu liep hij snel voort naar de rue dn jardinet. Daar gekomen keerde hij zich om, maar geheel werktuigelijk, want hij vreesde niet dat hij op dit uur, onder deze vermom ming en in zulk een weer gevolgd zou wor den. Toch zag hij in de verte een man. De man stond midden op he\' pkin Saint- Andre des Arts, hij scheen zwaar bescnon- ken te zijn, want hij hield zich vaat aan blemen van de kwijting van de schadeloos- stelling zijn door het zakken van de mark aldoor moeilijker geworden, meer dan ooit is samenwerking tusschen zooveel moge lijk partijen noodig. Wolff meldt dat de termijn die op 15 November vervalt, reeds gedekt is, maar dat met de garantie-com- missie van de geallieerden beraadslaagd is over de vraag, wat gedaan kan worden om den prikkel tot speculeeren op een ver- dere daling van de mark te vermijdjen. Willen echter centrum en democraten geen deel uitmaken van een nieuwe regeering, dan kunnen zij toch de sociaal-democraten niet alleen in de koude laten staan. Zij moeten dan aan een sociaal-democratische regeering de toezegging doen, haar in het parlernent te steunen, zonder welken steun de socialistische Ministers volslagen in de minderheid zouden zijn. Wij zouden dan een pendant krijgen van deh toestahd, die zich uit de Juni-verkiezing van 1919 ont- wikkelde, toen de sociaal-democraten niet mee wilden doen aan het vormen van een nieuw kabinet, maar aan de regeering Fehrenbach uit centrum, democraten en Duitsche Volkspartij (nationaal-liberalen) een welwillende onzijdigheid toezegden, die haar mogelijk maakte het bewind over te nemen. Een regeering van rechts is ook nu vrijwel ondenkbaar, daar zij zich op geen duurzamen steun van het parle rnent zou kunnen verlaten en met eeh po litiek die zich min of meer open tegen de Entente zou richten, de boor In het riet zou sturen. Intusschen dient afgewacht, wat de Rijksdag eerstdaags zal besluiten, maar voor een paniekstemming lijken ons, zelfs indien Wirth zich niet met de vorming van een nieuw kabinet mocht willen belasten, geen elementen aanwezig. BELGIE. Van de stakingsbeweging in de Antwerpsche haven. Van de stakingsbeweging in de Ant werpsche haven was gistermorgen niet veel te bespeuren. De leiders der socialisten beweren, dat ze het voornamelijk tegen de Congo-lijn gemunt hadden, omdat deze niet georganiseer^e hofmeesters had aan genomen. Gistermorgen werden aan de „Mateba" van deze lijn uitsluitend aangeslotjen arbei- ders aan het werk gesteld, doch behoo- rende zoowel tot den liberalen en den ka- tholieken als tot den socialistischen bond. Op de andere booten is het werk hervat. De staking der zeelieden is ook volko- men mislukt. De Belgen, die zagen,, dat al hun plaatsen door vreemdelingen wer den ingenomen, hebben geweigerd aan het stakingsbevel van den Zeeliedenbond te gehoorzamen. Chapelle, de voorzitter van dezen bond, werd door de pofitie uit het aanwervingsbureau verwijderd en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. De Duitsche invoeren. De „Independance Beige" publiceert offi cieele cijfers over de toeneming der Duit sche invoeren in Belgie in 1920, vergeleken bij 1919. Hieruit blijkt, dat Belgie over- stroomt wordt met goedkoope Duitsche pro- dukten. In 1919 importeerde Belgie voor ruim 95 millioen francs waarde aan Duit sche goederen. In 1920 steeg de waarde van den Duitschen invoer tot ruim 903 millioen francs. Papier, spoorwegwaggons, machi nes, verfstoffen en zeep worden in steed: grooter hoeveelheden ingevoerd. De internationale handelsconferentie, die Vrijdag te Brussel bijeenkwam, nam reso- luties aan, waarin o.a. de regeeringen wer den aangespoord de kwestie der wissel- koersen op te lossen. De „Voss. Ztg." wijst er op, dat de da- ling van de mark een hoogterecord in pro- ductie en export voor Duitschland tengevol- ge heeft en hoewel deze kunstmatig is, le- vert het buitengewoon voordeel op voor de Duitsche industrie. In geen enkele groote industriestaat is er zoo weinig werkloos- heid als in Duitschland. HET GROOTSTE KANONTER WERELD. De Amerikanen hebben de zucht van al les het grootste ter wereld te willen hebben. Zij hebben nu ook het grootste kanon. Zaterdag werd het, volgens de „Chicago Tribune", voor het eerst afgevuurd op de artillerie-schietbanen bij Aberbeen in Mary land en de dreun van het schot deed de kuststrook mijlen ver schudden. Het is een 50 kaliber kanon, dat een projectiel van 2300 pond kan wegslingeren. Ook het vlamlooze buskruit werd be- proefd door 75 m.M.-kanonnen, die tien schoten afvuurden, terwijl zij slechts een zwak rood schijnsel gaven en het geluid van het schot sterk verminderd was. Een Handley-Page-vliegtuig wierp de zwaarste bom, nog ooit met een vliegtuig vervoerd, wegende 2000 kilo. Toen deze bom, op den grond geworpen, ontplofte, maakte hij een kuil van 7 meters diep. Amerika is blijkbaar goed op weg zich te „ontwapenen". FOCH BIJ DE INDIANEN. Maarschalk Foch, die eerstdaags naar de Ver. Staten vertrekt om de conferentie te Washington bij te wonen, zal bij deze ge- legenheid een bezoek brengen aan de Sioux-Indianen in Zuid-Dakota. Men zal hem daar feestelijk ontvangen; er zullen Indianen-dansen worden uitgevoerd, en de maarschalk zal worden uitgenoodigd in een der kampen de vredespijp te komen rooken. Zelfs zal men hem een Indiaansch hoofd- deksel met veeren aanbieden. TER NEUZEN, 19 Oct. 1921. POLITIE-VAKCURSUS. Gisteravond werd alhier in een der lo- kalen van school C, door het gemeentebe- stuur daarvoor welwillend beschikbaar ge steld, geopend de politie-vakcursus, uit- gaande van den Alg. Nederl. Politiebond. Deze studie leidt op voor het examen voor het behalen van het politiediploma. Deze eerste bijeenkomst werd geopend door den heer Van Berkel, inspecteur van politie te Vlissingen, die namens het comity voor de vakcursussen zijn dank betuigde aan den burgemeester en het gemeentebe- stuur voor de ondervonden medewerking voor het inrichten van den cursus en aan den heer J. Bierle die het taalonderwijs op zich genomen heeft, voorts aan den heer W. C. Briede, wachtmeester der marechaus- see en den heer W. van Doom, agent- rechercheur te Ter Neuzen, die vaklessen zullen geven, en voorts hen die, buiten de cursisten tegenwoordig waren en daardoor blijk geven van belangstelling. Hij wees op de beteekenis die deze cursus voor hen hebben kan. De tijd is voorbij, dat iemand tot politieman benoemd werd alleen om zijn flinke krachtige gestalte. Het moet veeleer de taak van den politieman zijn om zonder uitoefening van macht of kracht leidend tegenover het publiek te kunnen optreden. Voor het behalen van het diploma is een ernstige volhardende studie noodig. Vervolgens verkreeg het woord de heer Huizinga, burgemeester, die zijn voldoening uitsprak over het openen van dezen cursus, van welks belang hij ten zeerste overtuigd is. Hij acht de taak van den politieman zeer belangrijk en kon zich in dit opzicht aansluiten bij den heer Van Berkel. Een politieman moet weten op te treden en daarvoor is een groote mate van. takt noo dig, zal een algemeene ontwikkeling der politiedienaar zeer te stade' komen. Deze kan worden verkregen door het volgen de- zer lessen. Hij eindigde met voor het wel- slagen der studie zijn beste wenschen uit te spreken. Daarop ving de cursus aan. Er zijn thans 13 deelnemers. Naar men mededeelde be- staat er ook voor hen die politieman zouden wenschen te worden nog gelegenheid zich als deelnemers aan te geven tot a.s. Vrijdag bij den wachtmeester Briede. POLITIE. Met ingang van 1 November a.s. is be noemd tot gemeente-veldwachter te Nieu- een lantaarnpaal, terwijl hij onsamenhan- gende woorden stamelde. Met den rug stond hij gekeerd naar de rue du Jardinet, die op het plein Sainlt-An- dre des Arts uitloopt en het scheen dat hij naar de tegenover liggende straat, de rue Hautefeuiile, wilde oversteken, Fifi bleef staan en keek van verre toe. In zijn wantrouwigen geest, die zelf vol listen en lagen was, rees een vaag vermoe- den. De dronkaard liet eindelijk de lantaarn paal los, waggelde eenige schreden voort in de richting van de rue Hautefeuiile, maar verloor toen plotseling het evenwicht en viel languit in een plas, waarvan het water rond hem opspatte. Dat was een overtuigend bewijs dat de man werkelijk zoo dronken was, als hij zich hield. Gerustgesteld vervolgde Fifi zijn weg. Evenwel, toen hij voor de deur stond van het huis, waar de Pinchards woonden^ keek hij nog eens naar de dronkaard om. Deze spartelde in de modder, wendde (vanhopige pogingen aan om zich op te richten en viel telkens op de kletsnatte straatsteenen terug, waar hij met armen en beenen om zich heen sloeg. Die man moest inderdaad stomdronken zijn. Fifi klom haastig de trap op en dacht niet meer aan hem. Nog gedurende eenige oogenblikken blee: de dronkaard spartelen. Eindelijk gelukte liet hem toch weer overeind te krabhelen en waggelend en zwaaiend liep hij verder, doch nu niet in de richting van de rue Hautefeuilie, maar in zigzaglijnen op de rue du Jardinet aan. Gekomen voor het huis, waar Fifi was binnengetreden, bleef hij staan. Nu waggelde hij niet meer, hij keek naar binnen en luisterde scherp toe. Hm, daar komen zij dus bijeen, zeide hij voor zich en zijn stem klonk nu ais iemand die volkomen nucnter is, de heele bende is hier bij elkaar. Als ze me snappen, zullen zij me zonder pardon den hals afsnijden. Om 't even, toch waag ik 't er op. Behoedzaam om elk geluid te vermijden klom hij de trap op. Op de eerste verdieping gekomen bleef hij staan en luisterde. Het was volmaakt stil. Twee deuren kwamen op het portaal uit. Mij betastte ze van onder naar boven. L-eide waren van naamplaatjes voorzien, waarvan de letters in gepolijst metaal wa ren gegraveerd. Ar. eiders o IT iie ner g Ice.iden, mom pelde hij, hier kan het niet zijn. ..let zelfde onderzoek leverde op de tweede en derde verdieping hetzelfde re- sultaat op. Op de vierde verdiepihg vond hij ook 2 deuren, juist als op de andere. (Wordt vervolgd). NSC HE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1