boden. Hetzelfde deed Saartje Luteijn aan de Prinses. Bij de ponton stond opgesteld een eerewacht van den vrijwilligen land- storm en het muziekgezelschap van Bres- kens, dat het Wilhelmus speelde. Onder de toejuichingen der menigte stap- te de Koninklijke Familie in de auto en werd de tocht aangevangen. Aan de bewaarschool werd de Prinses een bouquet aangeboden door Jansje Bruijnooge. Daarna ging de tocht naar HOOFDPLAAT, waar versieringen waren aangebracht. Bij het gemeentehuis waren de schoolkinderen opgesteld en stroomde de bevolking samen, hartelijk juichende toen het Vorstelijk Gezin met gevolg het dorp binnenreed- De burge meester, de heer B. J. M. Thomaes verwel- komde H. M., terwijl zijn dochtertje uit naam der schoolkinderen aan de Prinses een bloemtuil aanbood. Het verblijf duurde hier kort, waarna B1ERVLIET aan de beurt kwam, dat Vrijdag geheel in viaggentooi stond, terwijl versieringen met sparrenboompjes en guirlandes waren aan gebracht. In de Kerkstraat stonden de Har- monie, de schoolkinderen met de hoofden en het personeel der scholen, en werd door de muziek en zang hulde gebracht, terwijl Marie de Blinde aan de Koningin en Marie de Meijer aan Prinses Juliana, na- mens de schoolkinderen van alle scholen een bouquet aanboden. De Vorstelijke Fa milie stapte toen uit en werd door den burgemeester, den heer Van Maarleveld verwelkomd. Daarna betrad het gezelschap de Ned. Herv. kerk, om de bekende gebrandschil- derde glasramen te bezichtigen. Daar ont- ving Ds. Krul de gasten en gaf verschil- lende inlichtingen. Door een koor werd bij het betreden der kerk gezongen Psalm 134 vers 3 en bij het verlaten Psalm 121 vers 4. De auto's werden weer bestegen en door een dicht opeengepakte menigte, die luide juichte, werd de tocht vervolgd naar IJZENDIJKE. Ook daar was alles onder de vlaggen en Granjedoek, ook daar een hulde van mu ziek en schoolkinderen op de Markt, en een juichende, dicht opeengepakte menigte. Langzaam werd over de markt gereden, waar de kinderen haar aandacht vooral schonken aan het Pinsesje. Van de Markt ging de stoet naar de Landpoortstraat, waar burgemeester Hen- drikse voor het huis van den heer Carolus en mejuffrouw Leonie Ceulenaere het Hoo- ge Gezelschap opwachtte. De Koningin, de Prins en het Prinsesje stapten, evenals met het gevolg uit. en werden door den burgemeester Hendrikse verwelkomd, die daarna den heer en me juffrouw Ceulenaere voorstelde. Het Ko- ninklijk Gezin trad daarop het huis binnen, waar het in oogenschouw nam de zeld- zame mooie verzameling oud-porselein en koperwerk, waarin H. M. betuigde veel belang stelde en Haar leedwezen te kennen gaf, dat door gebrek van tijd, Zij niet lan- ger aandacht aan de mooie verzameling kon schenken. Op Haar verzoek werd aan de Koningin voorgesteld den heer J. Th. Hendrikse, als oudste lid van anti-annexatie-comite. Na een korten tijd bestegen de Konink lijke Gasten onder de daverende toejuichin gen der dicht toegestroomde menigte de auto's en voortging het naar SCHOOND1JKE. Het hooge gezelschap werd daar ten aanschouwe van de saamgestroomde be volking op de Markt verwelkomd door den burgemeester, den heer J. Scheltus, terwijl door het dochtertje van den gemeente- secretaris, den heer Bleiker, namens het gemeentebestuur een bloemruiker wera aangeboden. Namens de leerlingen van openbare en bijzondere scholen deed een der leerlingen, dat aan de Prinses. Het muziekgezelschap speelde de Volksliederen. Zooals op de andere vermeide plaatsen, dankte H. M. ook hier voor de Haar te beurt gevallen hartelijke ontvangst der be volking. Nu ging de tocht weer naar Breskens, om zich in te schepen voor de reis naar Zeeuwsch-Vlaanderens Oostelijk deel. Te Breskens waren weer honderden naar de haven gestroomd, oin getuige ie zijn van het vertrek. Het hooge gezelschap werd hier uitgeleid door den burgemester, den heer Van Zuijen, aan wie H. M. nog informeerde om- trent de garnalenvisscherij, toen Zij P. C. van den Heuvel bezig zag met garnalen te koken. Onder de daverende hoera's der menigte voer de Hydrograaf af en zette koers naar Ter Neuzen. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaaderen. TER NEUZEN. Hoewel wij reeds in ons vorig nummer het voornaamste konden mededeelen om- trent het Koninklijk bezoek en onze naaste omgeving, kon dit, in verband met de uren waartusschen het plaats en het afdrukken van ons blad niet geheel volledig zijn, waar- om wij dit met eenige bijzonderheden en indrukken zullen aanvullen. Daar de aankomst van het stoomschip „Hydrograaf" op een vroeger uur plaats had, dan aanvankelijk werd verwacht, wa ren aanvankelijk niet veel belangstellenden aanwezig, doch langzamerhand groeide dit aantal beduidend, zoodat, toen de Graaf De Kerckhove de Denterghem, die namens Z. M. de Koning van Belgie, H. M. de Ko ningin hier op Zeeuwsch-Vlaamschen bo- dem kwam begroeten, de terugtocht naar Belgie weer aanvaardde, hij voor een deel een indruk kreeg van de hartelijke en geest- driftige ontvangst die H. M. hier van de bevolking genoot. Ware het aanvankelijk voornemen om een autotocht te maken door Zeeuwsch-Vlaanderen gevolgd, dan zou die indruk door het geen dien namiddag hier allerwege zichtbaar in de bevolking leefde natuurlijk oneindig versterkt zijn. Graaf De Kerckhove is in Nederland geen onbekende. Hij was vroeger gezantschaps- secretaris in Den Haag. Hij werd aan de grens te Sas van Gent opgewacht door den particulieren secretaris van H. M. Jhr. Van Geen met de Koninklijke auto en op dezelf- de wijze weer uitgeleid. Ambtsbezigheden die zijn tegenwoordigheid in Belgie ver- eischten waren oorzaak, dat de aangeboden autotocht niet kon doorgaan. Te 2 uur kwam, zooals gemeld, de Ko ninklijke Familie van boord en stapte na door den burgemeester verwelkomd te zijn en nadat de Koningin en Prinses Juliana de bloemenhulde namens de gemeente aange boden in ontvangst hadden genomen in de auto's om de tocht te aanvaarden. H. M. de Koningin was gekleed in een blauw mantelpak en hoed met veeren, ter wijl de Prinses een licht blauw mantelpakje droeg, met witte kousen en schoenen, waar- over een bontmantel. Het gevolg bestond uit Baronesse Sloet van Marnveld, Jonkvrouwe Reigersberg Versluijs, Baron Bentinck, Jhr. Reigersberg Versluijs, en de adjudant van den Prins Zer Muhlen, terwijl ook de heer Jhr. Mr. Quarles van Ufford, Commissaris der Ko ningin, het hooge gezelschap vergezelde. De Markt bood een schitterenden aan- blik. Het door den heer C. A. Kaan ge- bouwde en gestoffeerde baldakijn, dat de Koninklijke Familie wachtte, zag er keurig uit. Daar tegenover stond de schooljeugd. vol verlangend HET oogenblik verbeidende, dat ze een kind als zij doch door de afkomst HET kind waarop Nederland de aandacht gevestigd houdt en in de toekoms* heil verwacht. Voorts op een podium het „Protestkoor", wel pas sinds enkele dagen opnieuw, na den oproep van enkele vroegere bestuursle- den bijeengekomen, doch blijkens den om- vang der groep sterker dan ooit, met als achtergrond de muziektent, waarop het muziekgezelschap „De vereenigde werk- lieden" door het uitvoeren van marschmu- ziek voor de wachtenden den tijd korte, mis- schien ook de zenuwachtigheid van velen iets verdreef, en ten laatste daarom heen een groote volksmenigte in een wijden vele rijen breeden kring daaromheen geschaard, in de woningen dicht met toeschouwers be- zette vensters, op daken, en uit dakvens- ters, overal belangstellend uitkijkende menschen. En toen even na 2 uur, de burgemeester per auto langs de Burgemeester Geiilstraat arriveerde en dit het sein was, dat spoedig daarop de Koninklijke auto langs de Kers- straat zou arriveeren, voer een ontroerende beweging door de menigte, die als het ware het aanzwellende gejuich terugdr'ong in de keel, toen men de Koningin en den Prins weerzag, maar vooral, toen men eindeliik Prinses Juliana kon aanschouwen, nadat Zij op uitnoodiging van den burgemeester plaats hadden genomen op het baldakijn. Het leek of de menigte zich niet durfde of kon uiten, evenals een vrouw, die zoo vol was van emotie, dat zij naar de Koninklijke Familie vergat te kijken, toen deze pas- seerde. H. M. betuigde hier al aanstonds den burgemeester Hare groote ingenomenheid met de smaakvolle inrichting, waarin Zij werd ontvangen, voor welks inrichting niet veel tijd beschikbaar is geweest. Het schonk ook ontroering, toen bij de zanguitvoering, gekomen aan 't Zeeuwsch- Vlaamsch Volkslied de Vorstelijk Familie rechtstond, en het ontvangen program- ma ter zijde leggende uit het hoofd de coupletten medezong. De Koningin gevoelde zich bij ons blijk- baar op Haar gemak, want, toen de bur gemeester wegens den gevorderden tijd, na het zingen van het Zeeuwsch-Vlaamsch Volkslied den dirigent, den heer Schirris, een wenk gaf om nader te komen, ten einde aan H. M. de Koningin te worden voorge steld, merkte de Koningin op, dar ook nog ,,Wij willen Holland houen" op het pro- gramma stond en dat Zij dit gaarne wilde hooren. Aan dat verzoek werd natuurlijk gaarne voldaan. De Koningin betuigde daarna aan den burgemeester hartelijk dank voor de ont vangst en verzocht hem Haren dank over te brengen aan de bevolking, in wier midden Zij zoo gaarne vertoeft en met wie Zij zich verheugt, dat zij bij Nederland zijn geble- ven. De betoonde trouw en aanhankelijkheid maakt op Haar een diepen indruk. Zij eindigde met den uitroep „Leve Zeeuwsch-Vlaanderen", hetwelk met een donderend driewerf hoera werd beantwoord. Daarop dankte Zij den heer Schirris voor de vele mbeite, die aan het inrichten van deze zang- en muziekuitvoering moest zijn besteed en verzocht hem, haren hartelijken dank aan alle medewerkers over te brengen. Daarna werden aan Haar voorgesteld de leiders der huldiging en het oudste school- hoofd, de heer De Groot. Zij drukte alien de hand, Haren dank betuigende voor de Haar gebrachte hulde. Zij sprak den voorzitter van het „Pro- testkoor" toe en verzocht hem, daar het Haar niet mogelijk was het alle dames en heeren persoonlijk te doen, Haren innigen dank over te brengen, en voegde daaraan toe, dat Zij nog steeds gaarne herdenkt den namiddag, dat alien bij Haar in he Huis ten Bosch aanwezig waren. De voorzitter kon van harte verklaren, dat die stonde bij alle deelnemers nog steeds in aangename her- innering voortleeft, waarop een enthousiast lid van het koor, die woorden hoorende. spontaan liet volgen: „ja, Majesteit, we zouden gaarne nog wel eens terug willen komen", hetgeen de Koningin met een glim- lachend „Zoo?" beantwoordde. De voor Ter Neuzen beschikbare tijd was inmiddels reeds met 20 minuten overschre- den, toen H. M. met gevolg weer in de auto's was gestapt en onder het gejuich der menig te langs de De Jongestraat en Heerengracht van de Markt wegreed. We melden ook nog, dat langzaam ge reden werd voorbij het Ziekenhuis alhier, waar door de directrice verschillende zieken' in den tuin voor de inrichting waren ge bracht, teneinde H. M. en vooral het Prin sesje ook te kunnen aanschouwen. H. M. en de Prinses wuifden de zieken minzaam toe. Op de buurt Spui stond een eerepoort en bewees de burgerwacht de eer. Bij de poort stonden de schoolkinderen en de zangver- eeniging. H. M. gaf in afwijking van het voornemen een teeken hier te stoppen, om de hulde der bevolking in ontvangst te nemen. Aan de Koningin werd namens de zangvereeniging een bouquet overhandigd door Suzanna Bakker en aan de Prinses door Cath. Hamelink, namens de school kinderen. H. M. drukte ook hier de schenksters vriendelijk de hand en onder gejuich werd verder gereden. AXEL. Bij de spoowegovergang begon, zooals wij reeds meldden, de hulde door de zang vereeniging „Asaf" en het muziekgezel schap van Koewacht. Ook hier liet H. M. even stil houden, om Haren dank te betui- gen. Op den verderen weg kon men in het druk bevlagde Axel merken, dat de feest- stemming er in zat en een daverend gejuich steeg op uit de menigte, toen de stoet de Markt bereikte. Alvorens de Koningin door den waarn, burgemeester, den heer J. M. Oggel, werd verwelkomd, bood diens dochtertje, Truitje, voor deze gelegenheid in boerinnenkleeding uitgedoscht aan H. M. de Koningin een bouquet aan, terwijl Janneke de Feijter, dat deed aan Prinses Juliana, die de schenk sters de hand drukte. Op de Markt werd ons oog nog getrof- fen, door de kinderen der bewaarschool. De feestelijk getooide kleuters opgesteld op een podium tegen een nr r, boden een kleu- rig en lief tafereel. De Prins onderhield zich te Axel ook eenigen tijd met den leider der Padvinders, den heer Den Boggende. De Koningin noo digde ook bij zich den heer F. Dekker, als voorzitter van hef vrpegere anti-annexatie- comite, terwijl H. M. zich eveneens eenige oogenblikken onderhield met den heer Ph. J. van Dixhoorn. Onder luide toejuichingen vertrok de stoet van de Markt. Bij den uitgang der gemeente werd nog even gestopt, om de hulde in ont vangst te nemen van het zanggezelschap „Hoop op Zegen". Rest nog te melden, dat te Axel enkele eerepoorten waren ge- plaatst. Er werd voortgereden langs Drie Schou- wen, en toen verder naar H U L S T. Dat ging met een zoodanige vaart, dat toen de stoet Hulst bereikte men maar 10 minuten na den bepaalden tijd aankwam, onder kanongebulder en klokgelui. Ons verslag kan nog worden aangevuld met de mededeeling, dat op de Markt ook stonden opgesteld de Weensche kinderen die aldaar in de omgeving nog worden ver- pleegd. Ook stond er de handboogmaatschappij „De Batavieren" opgesteld. De Koningin liet zich den voorzitter dezer meer dan 200 jaren bestaande societeit voorstellen. Deze de heer Cyr. de Cock, tevens het oudste lid, toonde aan de Koningin een aan het vaandel hangend medaille, die zij, bij een schietwedstrijd op het Loo van Haren vader, Koning Willem 111, hadden ontvan gen. De Koningin noodigde ook bij zich de heer Louis van Waesberghe, als voorzitter van het anti-annexatie-comite, met wie Zij zich eenigen tijd onderhield Door de beide muziekgezelschappen en de schoolkinderen was ondertusschen door muziek en zang hulde betuigd. De in het vorig nummer gemelde bou- quetten werden .aangeboden door Stanny van Waesberghe en Jeanne Verwiighen, na mens de gemeente en door Lorli Enk. na mens de Weensche kinderen. Van een en ander was een groote geest- driftige menigte getuige, die zich meerma- len in gejubel uitte. Het kerkgebouw werd niet irtwendig be- zichtigd. Langzaam reden de auto's door de dichte menigte langs de verschillende volks- buurten naar het Liefdehuis, waarvoor de Eerw. Zusters, de verpleegde kinderen en ouden van dagen met den rector hadden postgevat, om de Koninklijke Familie te be groeten. Een groote menigte had in de Pottestraat post gevat, om hiervan getuige te zijn. Ook hier werd, in afwijking met het programma, stil gehouden en hieven de Zusters met de kinderen aan het lied. „Heer, sterk de Koningin", terwijl Avie van Trappen de Koningin bloemen aanbood. De Koningin liet de Moeder-Overste bij zich noodigen en betuigde d'eze Haren bij- zonderen dank, voor de gebrachte hulde, waarop verder w^rd gereden. Alvorens deze stad te verlaten, had cje Vorstelijke Familie nog de hulde te bntvangen van de Nieuwe Harmonie „Vlijt en Volharding" en van de Koninklijke Harmonie, die langs den ge- volgden weg hadden post gevat. Van daar ging. de tocht naar ZAAMSLAG. Nu werd er weer gang in gezet, tot aan den Tol van Rdpenburg, die langzamer rijdend werd gepasseerd, vervolgens aan het Stoppeldijksche Veer, waar een eerepoort was geplaatst, evenals te Zaamslag Veer, waar vele bewoners der buurt bij de poort hadden post gevat. Spoedig daarop arriveerde men in de kom van Zaamslag, door de versierde Veer- straat. Er bleek, $at men te Zaamslag van versieren houdt, want, niettegenstaande den korten tijd was ef nog veel werk verricht. Hoofdzakelijk bestond de versiering uit sparrenboompjes met papieren guirlandes en eerepoorten. Die Versiering was ook aangebracht in de Ter Neuzensche straat en in de Polderstraat. Bij de aankomst op de Markt verwel- komde de burgemeester H. M. de Koningin en Haar gezelschap en speelde het muziek gezelschap „De Volharding" het Wilhelmus. Namens de gemeente werden bouquetten aangeboden door Janna Dieleman Jd. en Jaantje Dieleman Ad-, die daarvoor met een handdruk werden beloond. Vervolgens liet H. M. zich het bestuur der feestcommissie voorstellen en zong de zangvereeniging „Zingt den Heere een nieuw lied" de Vorstelijke Familie Ps. 121 4 toe. Langzaam rijdend vervolgde de stoet toen den tocht naar de villa van den burge meester, waar H. M. een bezoek wenschte te brengen. Zij werd door den heer Joh. de Feijter ontvangen en liet Zich zijne aanwezige fa- milieleden voorstellen. H. M. bezichtigde ook met belangstelling den verguld zilveren beker, die indertijd door Koningin Victoria van Engeland, naar aanleiding van een door haar gebracht be zoek op de hofstede „De Leeuwtjes", nabij Ter Neuzen, is geschonken aan de groot- moeder van den burgemeester, de weduwe De Feijter. Koningin Victoria kwam toen terug van een bezoek, dat zij met haar ge- maal, Albert, den Prins van Wales, den lateren Koning Eduard en nog 2 dochters aan Antwerpen had gebracht. Dit was op 2 Augustus 1852. Het schip waarmede den terugtocht gemaakt werd was voor Ter Neuzen geankerd en de Engelsche Konink lijke Familie kwam hier aan wal, waarbij de bedoelde hofstede werd bezocht, hetgeen aanleiding heeft gegeven tot het schenken van den beker. Terwijl H. M. bij den burgemeester ver- toefde, waren de auto's gekeerd en werd, nadat weer was ingestapt, gereden naar den Groote Huissenspolder, voor het bezoek aan de hofstede van den heer J. de Kraker Cz., waarmede H. M. eene hem destijds in Den Haag gedane belofte vervulde. Te Reuzenhoek, waar de bewoners der buurt hadden plaats genomen bij eene eere poort, viel evenwel nog een bloemenhulde in ontvangst te nemen, die werd overhan digd door Geertruida Verlinde en Adriana de Bokx, terwijl de Koningin vriendelijk dankte. Daarop werd voortgereden tot aan de openbare school in den Groote Huissens polder en daar rechts afgeslagen, in een goeden gang naar het einddoel: de hofstede. Door den heer De Kraker was voor eenige versiering gezorgd- Een aantal personen had nabij de hofstede post gevat en de heer De Kraker stond met zijn gezin gereed de Koninklijke Familie ten zijnent te ontvangen. Deze verwelkoming was bijzonder harte lijk; H. M. noodigde den heer De Kraker aanstonds bij Zich aan de auto, waarop de heer De Kraker gelegenheid had zijne vrouw voor te stellen en in zeer hartelijke woorden zijn dankbaarheid te vertolken aan H. M. voor het vervullen van Hare belofte en de hooge eer die Zij hem en zijn gezin daar- door bewees. Door Cornelia de Koeijer werd een bou quet aan H. M. de Koningin en door Su zanna de Kraker, dochter van den gast- heer, aan de Prinses overhandigd. Toen Zij uit de auto gestegen waren, kwam Prinses Juliana aanstonds op Suzan na de Kraker toe, met wie Zij in Den Haag had kennis gemaakt en begroette deze zeer hartelijk. Door den heer De Kraker werd voorts zijne familie voorgesteld en noodigde het gezelschap in zijne woning, waar aller- eerst de thee werd gebruikt. Daarop werd aangevangen met het be zichtigen van het bedrijf, het ontroomen en karnen van de melk, het bereiden van boter en kaas, de wekelijksche brood- bakkerij, waarbij het leuk was de vlugge, kraakzindelijke boerinnetjes aan het werk te zien. Het gevogelte werd gevoederd, een de- monstratie gegeven van het zaaien, snijden en binden van graan en het opladen op een boerenwagen. De schapen hadden ook feest en liepen met Oranje getooid. Daarop wera een kijkje genomen bij de varkens, voorts naar het vee in de weide de paarden en koeien in de stallen, waarbij ook een kijkje genomen werd naar het melken van koeien, om ten slotte te komen bij de groote stoom- dorschmachine, die in voile werking stond, en te eindigen in de schuur, waar een oude arbeider bezig was tarwe te dorschen op de ouderwetsche primitieve manier: met den geeselsteen. De Koninklijk Familie nam van alles nauwkeurig kennis en voortdurend moest de heer De Kraker of zijne vrouw inlichtin gen geven. Dit bezoek droeg een zeer bijzonder har telijk en ongedwongen karakter, het was een pendant van het bezoek, dat wij destijds in het Huis ten Bosch bij de Koninklijke Familie medemaakten en dat de aanleiding is geworden tot dit bezoek. Het bezoek duurde ongeveer een half uur, waarna de Koninklijke Familie, dank betuigende voor de gastvrijheid, weer in de auto's stapte. De Koningin dankte ook hier den burgemees ter van Zaamslag voor de hartelijke ont vangst en betuigde, dat Zij zeer getroffen was door de vele versieringen die men op korten tijd heeft weten aan te brengen en dat Zij met genoegen de verschillende opschrif- ten op de eerepoorten heeft gelezen die Haar verwelkomden of goede wenschen toe- riepen. Ongeveer 5,30 reed de stoet van de hof stede weg, naar Ter Neuzen. De buurtschap Val, die men passeerde, had blijk gegeven, dat, al is er daar niet dikwijls aanleiding voor, men wel de kunst van versiering verstaat. De weg was netjes met versierde sparrenboompjes beplant, ter wijl ook de eerepoort met verwelkomend en huldigend opschrift niet ontbrak. De Koningin liet hier langzaam rijden om van een en ander goed notitie te kunnen nemen, hetgeen de bewoners der buurt, die in dichte rijen langs den weg stonden en juichten, natuurlijk wel naar den zin was. Op den terugweg werd vervolgens nog even gestopt te Othene, waar ook een eere poort was geplaatst en de bevolking der Koninklijke familie huldigde, hetgeen in een leuke toespraak vertolkt werd door het raadslid de heer M. D. Kaijser, waarvoor H. M. hartelijk dank zeide. Nu naderde men Ter Neuzen. Langs den weg hier en daar enkele juichende groepjes kinderen en ook ouderen. In de kom werd het weer wat drukker. Toch zal het wel den schijn hebben gewekt, dat de ont'vangst op den rit door Nieuwe- diep en Dijkstraat van weinig geestdrift ge- tuigde, daar slechts zeer weinig personen in de straten voorkwamen. Wat was ech- ter het geval? Er was zoo goed als nie- mand thuis! Dat konden we eerst bemerken, toen de oprit naar de nieuwe sluis werd bereikt. Reeds van daar had zich een groote massa opgesteld om de Koninklijke Familie nog- maals te begroeten. We bemerkten ook, dat de heer Aarn. de Bruijne, die te Vlissingen zoo veel succes had gehad met zijn oogstwagen, daarmede hier was teruggekeerd en dat hij daarmede ter zijde van den weg had postgevat om de Koninklijke Familie daarop nogmaals een kijkje te geven en tevens aan de groote me nigte die in de omgeving vertoefde. Op het sluisplateau komende konden we nog maar eerst overzien welk een menigte volks daar tegenwoordig was, die reeds meer dan een uur de terugkomst van H.M. de Koningin en Haar gezelschap verbeidde. Het muziekgezelschap zette het „Wilhel- mus" in en onder de donderende hoera's van de duizenden bij duizenden die op de sluis, de remmingwerken en de havenhoof- den hadden post gevat scheepte de Vorste lijke Familie zich aan boord van de Hydro graaf in. Het was merkbaar dat deze groote be- langstellende menigte, die van af de ponton zoo goed te overzien was, indruk maakte op Hare Majesteit en Zij noode scheidde, doch het vertrek kon niet meer worden uitgesteld. Men was reeds 1 uur over tijd. Alvorens aan boord te gaan dankte Zij nogmaals den burgemeester voor de geno- ten geestdriftvolle ontvangst, die een on- uitwischbaren indruk zal achterlaten en ver zocht den burgemeester Haren dank aan de bevolking over te brengen. De Koningin en de Prinses namen plaats op de brug en wuifden bij de afvaart de juichende menigte toe, tot Zij uit het gezicht waren. De tocht van Hare Majesteit naar onze stad, naar onze streek, is inderdaad ge worden een algemeene zegetocht. Overal vond men een geestdriftige, wel- gezinde bevolking, want, hoewel nergens po'itie ontbrak, zoodat zoo noodig opge- treden kon worden, noodig wa.s dit nergens. Allerminst was zulks hier het gevaf on- danks de duizenden bij duizenden die' hier op de been waren. De politie had hier ech- ter goede maatregelen genomen, was overal aanwezig, doch trad niet, of zeer oordeel- kundig leidend op. Tijdens den rondrit van H. M. heeft het muziekgezelschap „De vereenigde werklie- den" er „den moed in gehouden" en had ook nog zooveel moed behouden, dat de leden zich gedrongen gevoelden den avond nog te besluiten met een concert op de Markt, dat een zeer talrijk publiek lokte. Onder algemeene toejuichingen werd met het Wilhelmus" het feest gesloten. Voorzeker is hier een woord van hulde en dank aan directeur en leden van het mu ziekgezelschap „De vereenigde werklieden" op zijn plaats, want deze hebben zich, zoo- wel op den dag zelf, als de avonden daar aan voorafgaand, ijverig van hun taak ge- kweten. Laten vooral gegoede ingezetenen be- denken, voor zoover zij nog niet tot de do- nateurs van dat gezelschap behooren, dat een dergelijk gezelschap niet zonder fi'nan- cien in stand kan gehouden worden, en dat daarvoor evenmin de financieele krachten van de werkende leden bij machte zijn, nog afgezien van de vraag of het billijk zou zijn hen de kosten te laten dragen voor het ge- not, dat zij zoo dikwijls aan de gemeente- naren in het algemeen verschaffen. Voorts mag ook een woord van lof niet achterwege blijven aan het comite, dat, na kennis genomen te hebben van een half woord van H. M. spontaan het initiatief nam voor het samenroepen van het zang- koor en leiding te geven aan de huldiging van H. M., die grooten luister bijzette aan het bezoek ter plaatse. Toevallig waren we in de gelegenheid waar te nemen, dat men in Holland met be langstelling kennis genomen heeft van den glorierijken tocht van de Koninklijke Familie door Zeeuwsch-Vlaanderen. ™~TER NEUZEN, 19 Sept. 1921. DE KERMIS. We zitten reeds in de kermis. Andere, in dit nummer beschreven omstandigheden waren oorzaak, dat we daaraan nog geen aandacht konden schenken. Irouwens, nieuws brengt ze weinig, het geen reeds viel af te leiden uit de in het vooijaar gehouden inschrijving voor staan- plaatsen. Een oude bekende, de stoomcarroussel van de wed. Janvier laat, ofschoon ze voor een staanplaats had ingeschreven en die plaats gegund was, onze kermis in den steek. Evenwel zal er nog genoeg gelegenheid zjju voor draaierij. De gewone carroussel van Du Pont Zonen was heden morgen reeds geopend, de zweefmolen wordt opge- slagen en de in-ichting met de auto-car- roussel opgebouwd. Op het schoolplein is de schouwburgtent van den heer Joh. Bakker opgeslagen en noodigt reeds tegen van avond de liefheb- bers tot een bezoek uit. Blpkbaar t-taaa de stukken, die hier steeds veel bezoek bleken te trekken, nog op het programma. Voorts zien we in opbouw de schiettent, een mooie fotografielent, terwijl oliebollen etablissementen reeds hun geuren versprei-. den en de wafeleninrichting van de Firma Smits in aanbouw is. De ,/Dame van kunsten en wetenschap- pen" is weer gereed om den nieuwsgieri- gen een gelukkige en blgde toekomst te voorstellen. Aan de Burgemeester Geiilstraat is in aanbouw een houten tent van respectabelen omvang. Zooals uit de advertentie in ons vorig nummer bljjkt, zal deze gedurende deze week worden geexploiteerd door de #Flora- bioscoop" uit Middelburg. Indien de ver- toonde films in evenredigheid zjjn van den blijkbaren opzet der onderneming, zal het voorzeker voor velen aanleiding zjjn daar een avond te gaan passeeren, want de opzet is flink aangepakt, terwjjl de aan- gekondigde hoofdfilms werkaljjk de voile aandacht zullen trekken. Natuurlijk zal in een aantal plaatselgke lokaliteiten gelegenheid zjjn om op de tonen van muziek de beenen los te houden. We hebben nog alleen noodigmooi weer, belangstelling en dikke portemonnaie's. SLUISKIL. In het Provinciaal Kapittel der Paters Capucjjnen, dat le 's Hertogenbosch ge houden werd, is tot Gardiaan te Sluiskil gekozen de Eerw. Pater Silvester uit Velp en tot Vicaris alhier de Eerw. Pater Ser- vatius uit Velseroord. Door 't vertrek van den Gardiaan alhier naar Babberich, ver- liest de R. K. Werkmansbond een bekwaam adviseur en leid«r. Ook de Mariaveree- niging en het R. K. Jongenspatroonaat Iflden een groot verlies door 't vertrek van hun adviseur en directeur den Eerw. Pater Hyronimus, vicaris, naar Babberich.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2