Rijks H. B. S. H. H. Hengstenhouders I n maa k: ZAAIGRANEN, I 3ES VEREUISD Verloren I I Modern Pensionaat Pension N.V. 1. SMALLEGANGE, Voile Haring. Zit- en Slaapkamer, Hoogwatergetij te Ter Neuzen Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij. Electrische Verlichting, Vlooswijkstraat 2. J DE RUIITER-FREDERIHEK, Openbare Verkooping. Gemarineerde Haring Ingelegde Hosseien, Paling en Garnaien in Gelei. Ie soort nieuwe Bokking, Nieuwe Stokvisch. J. Dielaman van IJk, echte Groningsche Kinderwagen te koop. DAGELIJKS goedkoop Argentijnsch Vleesch. Zaaigranen, Ter Neuzen. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 2 Sept. Eng. s.s. Gala, 2826 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Courcelles, 4468 M3., kolen, van Gent naar St. Malo. Eng. s.s. Horsham, 1136 M3., ledig( van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Phryne, 8189 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Fransch s.s. Astree, 3025 M3., kolen, van Gent naar Caen. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Taywood, 1430 M3., kolen, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Jules Claes, 206 M3., ledig, van Brussel voor Gent. Eng. s.s. Ialine, 517 M3., olie, van Sel- zaete naar Dublin. Eng. s.s. Loos, 7887 M3-, kolen, van Gent naar Bordeaux. Belg. s.s. Zinnia, 2505 M3„ ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed. van Antwerpen voor Gent. INGEZONDEN MEDEDEELINCiEN. Duitsch s.s. Otto Cords, 2566 M3., hout en vlas, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed, van Brugge voor Gent. Eng. s.s. Sea Gull, 1861 M3., kolen, van Goole voor Gent. Zweedsch s.s. Signtred, 1824 M3., ze- melen, van Ban voor Gent. Duitsch s.s. Ajax, 478 M3., ledig, van van Antwerpen voor Rieme. Duitsche zeel. Universum, 116S M3., le dig, van Antwerpen voor Rieme. Eng. s.s. Longston, 1551 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Noorsch s.s. Adolph Urban, 960 M3„, kolen, van Newcastle voor Gent. Fransch s.s. Parame, 4468 M3., kolen, van Gent naar Havre. Eng. s.s. Pambrey, 1552 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Grinkle, 911 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Belg. s.s. Jutes Claes, 206 M3., tos- taat, van Gent naar Barnstaple. 4 Sept. Eng. s.s. Wharte, 2585 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stuk goed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Gen. HaveLock, 2073 M3., stuk goed, van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. Hebe, 4658 M3., kolen, van Gent naar Caen. Eng. s.s. Taywood, 1430 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Russ. s.s. Michael, 290 M3„ fosfaat, van Gent naar Plymouth. Duitsch s.s. Ajax, 478 M., ledig, van Gent naar Rotterdam. Noorsch s.s. Adolf Urban, 960 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Van 2 tot 4 September zijn langs de Mid- densluis alhier 76 binnenvaartuigen op- en 64 afgeschut; langs de Westsluis 6 op- en 18 afgeschut. ZONNETIJD. D A G E N. Voorm. Nam Dinsdag 6 Sept. 4.12 4.33 Woensdag 7 v 4.53 5.15 Donderdag 8 5 38 6.02 Vrgdag 9 6.29 6 59 Zaterdag 10 7.35 8.15 Zondag 11 8.57 9.44 Maandag 12 10.25 11.01 MARIA PR00S, M. DE FEIJTER, Met ingang van 15 September 1921 is, ingevolge beschikking van Zijne Excellence den Minister van Waterstaat No. 358 d.d. 28 Juli 1921, de afstand-tabel ten dienste van het goeu'erenvervoer eenigzins gewijzigd. Nadere inlichtingen te bekomen bij de Stationschefs en aan het kantoor te Axel (Drie-Schouwen). Axel, 1 September 1921. De Algemeen Directeur, C. WIND VAN MERKESTEYN. Ondergeteekende geeft hierbij te kennen, dat geen enkel installatie- bureau vo6r, door of namens ons werkt of werkzaamheden op instal- latie-gebied verricht. DE ADMINISTRATED. van GRENTjLAAN 19 naar Vischhandelaar. Firma P. J. VAN DE SANDE Steller dezes zoekt gegadigden voor do volgende BelgischeRengsten a. een zoon van INDIGENE DE WISBECQ. to. een zoon van INDIGENE DU FOSTEAU (excellent Kweekvader). e. een zoon van IDEAL DU FOSTEAU. d. e. en fi. drie zonen van den onder b. hierboven genoemden zoon van INDIGENE DU FOSTEAU uit moeders, wier bloedlijn langs vaders- en moederszijde beide terugvoert tot BR1N D'OR. Alien ingeschreven in het S. B. Beige. Deze hengsten staan in het Denderdal, de bakermat der Belgische raardenfokkerij en worden verkocht tegen prijzen, die voor ons Hollanders spotprijzen z>\n, wegens uitscheiding van bedrijf der tegenwoordige a S^legenheid is kostbaar om zoo iets prima's te verkrijgen, omdat ledere dag te laat kan zijn. Daarom worden liefhebbers verzocht ten allerspoedigste te telegrafeeren of te schrijven aan de Uitgeefster van dit blad onder No. -419, die voor directe doorzending aan steller dezer zorgt Voor de Prima le soort H.H. Winkeliers vraagt prijs. Aanbevelend, voor officieel Middelbaar Onderwijs JOGMKNSCH, H.H. LANDBOUWERS Wederom af te geven aleWilhelmina, Millioen Imperial MansholtWitte Dikkop en Pant,ser Tarwe. Origineele Petkueer liogge, PetkCiSr r Eoggele en 2e nabouw, Bulilendorfer en Sterroaae, le nabouw. Mansholts Wintergerst, le na*ouw en Bocummer Gerst. Alle granen zijn te velde en op partij gekeurd. Aanbevelend, P. HAMELINK, Een goed onderhouden J. VAN LUIK, Verbeterde Wilhelmina Tarwe. Millioen Imperial Buchlendorfer Petkiber k. Een afschrift van het koninklijk besluit v.eji 13 Juni 1921, no. 58, waarbij het grond- voorschot ad f 4000, toegestaan voor aankoop van het terrein voor den bouw van 19 arbei- ■derswoningen, wordt verhoogd met 3487,50. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Het verslag van den dienst der Arbeids- bemiddeling en werkloozen verzekering in de gemeente Ter Neuzen, over het dienstjaar 1920. Wordt ter visie gelegd. m. Een schrijven van P. I. Standaert en E. M. M. Standaert, die daarin te kennen geven, dat zij de voorwaarden door den gemeenteraad bij besiuit van 28 Juli 11. gesteld voor het voor hun perceel aansluiten op een gemeenteriool ten voile aanvaarden. Aangenomen voor kennisgeving. o. Een adres van het bestuur der Christe- lijke bewaarschool, dat daarin den gemeente raad dank betuigt voor het besluit der ver- hoogde subsidie van f 500 tot f 1000 en de daarin vervatte voorwaarden aanvaardt. Het bestuur komt evenwel met het beleefd verzoek, onder dezelfde voorwaarden de subsi die van f 1000 te mogen ontvangen voor de jaren 1922, 1923 en 1924, evenwel met (lien verstande, dat, mocht in dien tijd eene rijks- regeling worden getroffen, die gunstiger be- palingen oplevert voor de inrichting, deze als- dan van gemeentewege zal vervallen. Dit adres zal worden behandeld bij de vast- stelling der begrooting voor 1922. p. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 26 Augustus 1921, waarbij wordt toegezonden de van het bewijs der ko- ninklijke goedkeuring voorziene raadsbesluiten van 2 Mei 11. betreffende het vaststellen der verordening tot heffing van den hoofdelijken omslag en dat betreffende vaststelling van ■den factor. Aangenomen voor kennisgeving. q. Het raadsbesluit van 28 Juli 1921, tot wijziging der begrooting voor 1921, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedepu teerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. r. Een adres van den Christelijken Bestu- renbond te Ter Neuzen, die daarin te kennen geeft, dat in de verordening op het ruimen van privaatputten en tonnen de kosten der Tuiming worden geregeld in artikel 2; dat de berekening van het te betalen bedrag geschiedt naar het zuiver inkomen, een bereke ning die veel goeds heeft, doch dat bij het vaststellen der bedragen niet gerekend is met de grootte der gezinnen, hetgeen ongetwijfeld in deze een groot nadeel is, wijl deze belas- ting onevenredig drukt, omdat niet gerekend is met het aantal gezinsleden; reden waarom adressante eerbiedig verzoekt, de verordening zoodanig te wijzigen, dat bij de vaststelling van het bedrag rekening zal wor den gehouden met de grootte der gezinnen. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres te behandelen bij de nieuwe vaststel ling der betrokken verordening. Met algemeene stemmcn wordt aldus bs- sloten. s. Een adres van P. Platteeuw, die daarin verzoekt hem verg-unning te verleenen tot het leggen van een riool in den Stationsweg en aansiuiting aan het hoofdriool, ten behoeve van zijn te bouwen woonhuis op het perceel kadastraal in deze gemeente bekend, sectie M. no. 363, gelegen aan den Stationsweg. Burgemeester en wethouders st Hen voor het verzoek in te willigen onder de gewone voor waarden. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. t. De VOORZITTER doet mededeeling van de ontvangst van het volgende rapport van den gemeente-bouwmeester, betreffende de reques- ten omtrent rioleering ten behoeve van wo- ningen aan de Kerkhoflaan: In verband met het verzoek van eenige be- woners van de Kerkhoflaan, ingekomen 25 Juni 1.1., geeft de ondergeteekende uw college in overweging aan adressanten te berichten, dat de afwatering van het gemeenschappelijk riool achter hunne woningen voorloopig kan geschieden naar een te plaatsen grooten be- zinkput in het verlengde van dat riool en ter plaatse als op biigaande teekening is aange- geven, dus in de sloot tusschen de gronden van P. de Feijter en M. de Regt. Hiervoor moeten de belanghebbenden dus eerst aan deze eige- naren de vereischte vergunning vragen. Deze put kan worden gemaakt van gesta- pelde steenen, wijd in diameter 1,25 M. en diep 2 M. onder den grond en moet gelijk of even onder den grond worden afgedekt met esn gewapende betonplaat. Wanneer later hoofdriolen in den provinT cialen weg en in de Kerkhoflaan worden af- legd, kan deze put daarmede in verbinding worden gebracht. Het leggen van een hoofdriool van af deze woningen naar het hoofdriool in de Dekker- straat, zooals op bijgaande teekening is aan- geg'even, kost met noodige zinkputten onge- veer 1500. Voor den afvoer van hemelwater is dit riool evenwel niet noodig, doch alleen ten behoeve van de 7 woningen aan de Zuid- zijde van de Kerkhoflaan. t Bovendien heeft de gemeente geen enkel recht om dit riool in de Kerkhoflaan verder te leggen, dus in den grond van den landbouwer P. de Feijter en van andere eigenaren. Het hoofdriool kan dus alleen worden ge legd, wanneer daarvoor vergunning is verkre- gen van P. de Feijter, M. de Regt, van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij en van L. van Doeselaar. De VOORZITTER stelt voor, dit adres te stellen in handen der commissie van bijstand voor de gemeentewerken om advies. u. Naar aanleiding van een door het ge- meentebestuur tot den Minister van Financien gericht verzoek, om een strook van den als sportterrein van Domein in erfpacht verkregen grond te bestemmen als toegangsweg naar de nieuwe begraafplaats, worden thans door den ontvanger der registratie en domeinen te Hulst toegezonden de voorwaarden waarop die ver gunning kan worden verkregen. In die voorwaarden wordt o.m. bepaald, dat de weg lang 100 M. en aansluitende aan de door Domein te maken straat langs de Van Steenbergenlaan, een breedte zal verkrijgen van 9 M., zal bestaan uit een klinkeiweg ter breedte van 4 M., met aan weerszijden een plantsoen ter breedte van 2% M. Burgemeester en wethouders stellen voor, hun college te machtigen, de in dit concept- contract overeenkomst te sluiten. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. v. Een adres van Jacs. de Doelder, Java- staat 36, en 16 anderen, alldn bewoners van de buurt Javastraat, die daarin te kennen geven: dat zij vemomen hebben, dat J. Stoffijn, voerman, wonende in de Kazemestraat heeft gekocht van den heer Corns, de Rijke Pz., de onbewoonbaar verklaarde woning no. 19, welke woning naar alle waarschijnlijkheid ingericht zal worden voor paardenstal, hetgeen veel ge- vaar oplevert voor kinderen; ook vermoeden zij, dat de onbebouwde grond die voor bovengenoemd huis is gelegen, ge- bruikt zal worden voor mesthoop, wat niet alleen stank teweegbrengt, maar h. i. ook scha- delijk zal zijn voor de gezondheid; dat, wanneer de paardenstal met mesthoop daar moest komen, ook hunne huisjes aanmer- kelijk in waarde zouden verminderen, daar ieder daar toch niet bij wil wonen; dat zij zich daarom tot burgemeester en wethouders en den gemeenteraad wenden met het beleefd doch vriendelijk verzoek, of het niet mogelijk zoude zijn, dat van overheids- wege werd voorkomen, dat daar een paarden stal zal verrijzen, aangezien de heer Stoffijn al zoovele jaren een goede stalling en uitweg heeft in de Kazemestraat. De gemeente-bouwmeester, in wiens handen dit adres is gesteld voor het uitbrengen van rapport, deelt daaromtrent mede, dat de onbe- woonbaarverklaarde woning aan de Javastraat no. 19 inderdaad is verkocht aan J. Stoffijn, wonende aan de Kazemestraat no. 34. Beide perceelen grenzen met de achterzijde aan el- kander, zoodat de voerman Stoffijn bij zijne stalling voor paarden ook nog eene betere bergplaats voor karren achter zijne woning kan maken. De woning Javastraat no. 19 is nog bewoond, doch de bewoners betalen geen huur aan Stoffijn, Het is wel diens bedoeling, om van de onbewoonbaarverklaarde woning Java straat no. 19 een bergplaats voor karren en een overdekte gemetselde mestbocht te maken, zoodra de bewoners zijn vertrokken, doch hij zal daarvoor de plannen voor den verbouw, krachtens art. 2 en 3 der bouwverordening ter nadere goedkeuring aan burgemeester en wet houders moeten inzenden. Bij de behandeling van dit bouwplan kan dus op de belangen van adressanten worden gelet. Burgemeester en wethouders stellen voor, in deze te handelen overeenkomstig het advies van den gemeentebouwmeester en op de belan gen dier bewoners te letten, zoodra een bouw- verzoek inkomt. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Voorstel tot wijziging der raadsbesluiten betreffende verkoop van grond aan L. de Bruijne en A. de Koeijer. Ingekomen is een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 5 Augustus 1921, waar- in zij herinneren aan de in 1919 gevoerde cor respondence betreffende verkochte gemeente- grond, waarin zij er op aandrongen, den ter- mijn waarbinnen de verkochte grond moest be- bouwd zijn, te stellen op niet meer dan 2 jaren, teneinde een beteren waarborg te hebben, dat de grond niet uitsluitend met een speculatief doel zou worden gekocht. Aan die bedoeling wordt niet voldaan, wan neer de aanvankelijke gestelde termijn met z jaren wordt verlengd. Tegen die verlenging, welke ingevolge het ter goedkeuring ingezon- den raadsbesluit van 28 Juli 11. aan den heer A. de Koeijer is verleend, bestaat bij gedepu teerde staten bezwaar, zij zullen dan ook aan dit besluit alleen goedkeuring verleenen, in- dien aan het slot het woord „vier" vervangen wordt door „drie". Nog is ingekomen een schrijven van gede puteerde staten dd. 5 Augustus 1921, waarin onder verwijzing naar vorenstaand schrijven dezelfde bedenking wordt gemaakt tegen het raadsbesluit van 28 Juli li. waarbij op verzoek van den heer L. de Bruijne de termijn voor be- bouwing van aangekochte gemeentegrond even- eens van twee tot vier jaren werd verlengd. Burgemeester en wethouders stellen in ver band hiermede voor, om onder 6 van het be sluit van 31 Juli 1919 voor „twee" te lezen ,,drie" in plaats van „vier". Met algemeene sterAmen wordt aldus be- sloten. 4. Beschikbaar houden eener middenstands- woning voor het hoofd der kopschool en het votevren van gelden daarvoor. Door het vertrek van den heer Duizendstra geven burgemeester en wethouders te ken nen is eene woning in de van Steenbergen laan beschikbaar gekomen. Zij hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om te trach- ten die woning beschikbaar te houden voor het hoofd van de kopschool, aangezien de woning bij school B later voor het nieu. e hoofd van school B bestemd is. De woningbouwvereeniging wil die woning beschikbaar houden mi*<3 de gemeente van 1 September tot den datum dat het hoofd der school de woning betrekt huur zal worden be- taald tegen f 40 per maand. Er moet dus op gerekencl worden, dat de gemeente de huur zal moeten betalen, ongeveer f 120, zijnde drie maanden huur. De heer DE JAGER vraagt, of het al be kend is, wanneer dat nieuwe schoolhoofd hier zal zijn. Do VOORZITTER geeft te kennen, dat dit van omstandigheden kah afhangen, doch hij vermeent, dat het nieuwe schoolhoofd hier eind December of begin Januari a.s. zal kunnen zijn. De heer DE JAGER meent, dat het ook nog de vraag zal zijn, of het te benoemen school hoofd ge'noegen zal nemen met deze woning. Hij vraagt, of er geen kans bestaat, dat er met Januari a.s. een woning zal te vinden zijn. Hij voelt er niet veel voor, om reeds een wo ning beschikbaar te houden, nu er nog niet eens een schoolhoofd benoemd is. De VOORZITTER acht het door den heer De Jager geopperde bezwaar niet zoo groot; de benoeming zal wellicht al in de volgende ver- gadering kunnen plaats hebben en als de be- noemde er dan geen gebruik van zou willen maken, zeggen burgemeester en wethouders de woning v/eer op. Het eenig doel, dat burge meester en wethouders met hun voorstel op het oog hebben is om iemand die benoemd wordt ook in de gelegenheid te stellen naar hier te komen, hetgeen anders, uit gebrek aan een woning, bezwaar zou kunnen ondervinden. De heer DE JAGER: Waren er ook nog andere liefhebbers voor die woning? De VOORZITTER deelt mede, dat er op dit oogenblik feitelijk woningnood is voor een vier- tal personen. Er moet ook nog een woning zijn voor een leeraar van de H. B. S., die nu in het huis van den heer Platteeuw kan en een leeraar van de ambachtsschool, die nu voor loopig onderdak heeft kunnen krijgen bij zijn collega Hardorff. In de volgende vergadering zal de gemeenteraad wellicht ook nog gelegen heid krijgen, om in een woning voor een hun- ner te helpen voorzien. De heer DE JAGER zou het beter achten eerst de menschen te helpen, die al in de ge meente aanwezig waren. De heer SCHEELE voelt er niet veel voor, om in een woning voor het te benoemen hoofd der kopschool te voorzien van gemeentewege, want daaruit zal allicht voortspruiten, dat ook een eventueele opvolger in de toekomst daar- aan het recht ontleent, dat ook voor hem zal worden gezocht. De VOORZITTER meent, dat het ampele feit, dat getracht wordt, voor een te benoe men schoolhoofd een woning te vinden, onmo- gelijk aanleiding zou kunnen zijn dat daaraa" in de toekomst eenig recht zou worden ont- leend, dat de raad altijd een woning zou aan- wijzen. Burgemeester en wethouders weten zeker, dat er een schoolhoofd komen zal en ze hopen, dat het een gehuwd persoon zal zijn, die ze dan ook in de gelegenheid willen stellen zich hier te vestigen. Indien het een vrijgezel zou zijn, behoeft de woning natuurlijk niet langer beschikbaar te blijven. Burgemeester en wethouders vonden het een mooie gelegen heid die zich hier voordeed, ze hebben met het bestuur dor woningbouwvereeniging onderhan- deld, en dit had tot resultaat, dat ze dit voor stel konden doen. De heer SCHEELE vreest, dat, als hieraan wordt toegegeven, de raad later nog in de noodzakelijkheid zal komen een woning voor zoon schooihoofd te stichten. Dat gebeurt ner- gens meer. Hij meent, dat die heeren thans geld genoeg verdienen, om zelf in een woning te voorzien De woningen die er eenmaal zijn, dat is ook zoo bij de bijzondere scholen, wor den door de bewoners lang niet naar waarde betoald. De heer NOLSON verklaart het eens te zijn met het principe, dat de gemeente niet voor een woning van de sehoolhoofden moet zorgen. Maar hier is het lets anders. Het voorstel strekt alleen, om zekerheid te krijgen, dat er voorloopig een woning beschikbaar bljjft. Hoe dikwijls is het toch al niet gebeurd, dat de gemeenteraad niet den meest geschikten can- didaat naar hier kon krijgen wegens gebrek aan een woning. Het komt hem voor een ge- schikte woning te zijn, want als alle leeraren van de H. B. S. er mede tevreden zijn, zal het schoolhoofd dat ook wel wezen. Er mag echter geen conclusie uit getrokken worden, dat de gemeenteraad daardoor ook voor de toekomst eenige verplichting op zich nemen zou. Nu is er een woning en laat nu de gemeenteraad eens f 120 voteeren om die woning voor een school hoofd disponibel te houden. Wellicht is de raad daardoor ook minder beperkt in de keuze van een goeden candidaat, daar er dan geen rekening mede behoeft te worden gehouden, dat wegens woningnood een ongehuwde zou moeten worden benoemd. De heer DE RIDDER beschouwt dit voorstel ook meer als een welwillendheid tegenover een te benoemen titularis; een opvolger kan daar- aan geen rechten ontleenen. Overigens zal hij de gewone huishuur moeten betalen die een ander betaalt, n.l. tusschen een zesde en een zevende van zijn inkomen. De heer COLSEN merkt op, dat de woning wel 4 of 5 maanden leeg ter beschikking zou gehouden moeten kunnen worden. Als een maal een hoofd van een school benoemd is, zou hij dezen willen vragen: wensch u deze woning. Bij bevestigend antwoord en als deze dan wenscht, dat die woning zoo lang voor hem beschikbaar blijft, zou hij meenen, dat het hoofd der school dan zelf die huur maar moet betalen van den tijd dat het leeg staat. De VOORZITTER: Dat is te kras. De heer COLSENHij kan wel zes maanden wachten. De heer HAMELINK vraagt, of er nog meer liefhebbers voor de woningen waren. De VOORZITTER deelt mede, dat het ei- genlijk meer gaat over woningnood voor een viertal personen. Het betrof de directeur der H. B. S., 2 leeraren en kapt. Van Loon, van den Vrijwilligen Landstorm. Er staat leeg de woning verlaten door Dr. Ten Bruggencate, en die van wijlen mevrouw de weduwe Van Rom- pu, de woning boven den winkel van Platteeuw is nog niet gereed. Voor den directeur der H. B. S. is aan- gekocht een perceel van den heer Casteleijn, aan den Axelschen weg. Een woning voor den heer Stelwagen hangt nu nog. De heer Blok- poel van de ambachtsschool is, zooals reeds gezegd, tijdelijk bij een collega onderdak ge bracht. Nu komt er nog een woning beschik baar boven den in aanbouw zijnde winkel van den heer Platteeuw, maar die is nog niet be schikbaar. Het valt niet te voorspellen, of er later een woning leeg zal zijn en hij raadt aan, het voorstel aan te nemen. Men beloopt anders het gevaar, dat een benoemde niet herwaarts kan komen, daar men dan absoluut zeker een woning heeft. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Wordt vervoigd). URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijkie oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige ge~ woonten leiden tot de vorming van een dua- danige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspaa- ning om het uit het bloed te filtreeien. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet-gefil- treerd urinezuur zich in de aderen spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maatregelen kunnen wor den aangevul door tijdige versterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speeiale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraandoe- ning en verchijnselen als rheumatiek, steen. spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en uvinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en gene- zend, wordt dit niergeneesmiddel alom aan- bevolen als gevolg van de uitmuntende resul- taten, die men ermede behaalde. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. van OverbeekeLeunis, a f 1.75 uer doos. 32 3 Sept. n H V n n Op Woensdag 7 Sept. herdankt SOPHIA VERJVIOET. - weduwe van PiETER VAN Koe- 0 VEREN, haar 70sten verjaardag. Eenige belungstellenden. J Ter Neuzen, 2 Sept. 1921- J Woensdag 7 September hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder haar 70sten geboortedag te herdenken Dat zij nog lang mogegespaard blijven iS de wensch van Hare Dankbare Kindeien, Behuwd- Ter Neuzen- en Kleinkinderen Op Donderdag 8 September hoopt onze geliefde Vader zijn 60sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen (Staalfabriek.) In de etalage van den heer MOGGRE zijn alle medallles, lauwertakken, enz., welke door T. S. C. gewonnen zijn, uitgestald. Door de hoeveelheid blijkt wel dat T. S. C. op het gebied van VOETBALLEN een groote plaats inneemt in Zeeland. We roepen dan ook alien op om door eendracht en samenwerking T. S. C. nog grooter te maken. Bij dezen betuigen wij tevens onzen hartelijken dank aan de leden van het muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden" voor hun belang- looze medewerking, gisteren aan ons verleend, en aan hen die ons op dezen dag financiSel en moreel hebben- gesteund. HET BESTUUR VAN T. S. C. Ter Neuzen. Zij, die ons hunne opgave van de Hoeken en Leermiddelen nog niet hebben ingezonden, worden beleefd verzocht dit ten spoedigste te doen, ten einde zeker te zijn alles v66r den aanvang van den cursus in Uw bezit te hebben. Wij leveren de boeken aan denzelfden prijs als de uitgevers, terwijl wij verder alle Leer mi dde! en voorhanden hebben Aanbevelend, Boekhundel. Notaris VAN DER MOER zal, ten ver- zoeke van dhr. CORNEL1SPLATTEEUW te Ter Neuzen op Dinsdag 13 September 1921, des namiddags 1 uur (Zomertijd), aan het door hem bewoonde huis aan de Donze-Vlsserstraat no. 49, in het open- baar verkoopen 2 Kasten, 1 Chiffonnifere, s-Jsi 2 ronde Tafels, 1 vierkante T Igarka Tafel, 12 Stoelen, 2 Zetels, ■AJSSkBLi Leuningstoel, 1 twee- persoons-en 1 8enpersoonsLedikant, 3Veeren bedden metJpeluws.Dekens, Kachel, Koolbak, Regulateur, Klokje, Wekker, Naaimachine met kast, Lessenaartje, Spiegels, 2 electr. Lampen, Petroleumlampen, Petro- leumstel, Vogelkooien, Stoven, Stelletje, Vloerkleedjes, Karpet, Matten, Lichtdruktoestel metzinken spoelbak, Boeken, Keulschepotten, Ladders, Trapje, Schragen, Droog- latten, Vlaggestok, Luiwagen, Pan- nen, Potten, Tobben, Emmers, Aker, Glas-, Geleierd- en Aardewerk enz. Betaling contant. van Ter Neuzen naar tramhalte Kraag een Galg van een Stroowagen. Tegen befooning terug te bezorgen'bij D. DE KRAKER, Zaamslag I I Ook weder verkrijgbaar: in flacons van 3, 6 en 18 stuks. TER NEUZEN. Noordstraat 84. Moet uw zoon FRANSCH leeren, ztnd hem naar het te GENT, Holstraat, 22. Vraag prospectus aan M. Van Lede, dir. gevraagd door leeraar R. H-B. S. Brieven aan J. STEELING WEBF. Breclerodestr. 27a, B'dam zijne bezigheden buitenshuis hebbende, zoekt met of zonder pension. Br. onder No. 417, bureau d. blad. Tel. 151. Zaadhandel, TER NEUZEN. Adres bureau van dit Blad. Bij vernieuwing bevelen wij ons aan voor levering van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3