y i 1 f LANDBOUWBERICHTEN. GEMENGDE BERICHTEN, Handalsbarich ten. r\ DE DRAGERb DER »KULTl'R". Naar uit Detmold wordt gemeld, werd, daar Vrjjdag j.l. in de «r Grot en burg" een conceit gegeveu, tuec de moorri op Erzberger bekend werd. Ejnaautal Duitsch-Nationalen dwong daarop dekapeleenjubeilied Deutsch- land Deutscbland iiber alle-/' en n0, Deulsch- land hoch in Ehren" te spelen. Dit gescbi-dde onder stormachtigen bijval van de natio- nalister De Bielefelder Turmzeitung" roe^kt naar aanleidipg hiervan op, dat men met wilden uit Zuid-Afrika meent te doen te heoben, wanneer men zoo iets leest. De rechta- bolsjewisten, die Duitsehland reeds eenmaal hebben ten gronde gericht, zullen ook de doodgravers *an de toek' met van het vaderland zjjn. TER NEUZEN, 5 Sept. 1921. VLIEGEN. Gisternamiddag arriveerden alhier twee vliegtuigen van de „Nociam" uit Zierikzee. Het eene, de tweedekker, bemand met 2 per- personen, die nog te Goes was gedaald, voor het innemen van olie, had den tocht verricht in 25 minuten, terwijl het tweede, de drie- dekker, den tocht rechtstreeks in 16 minuten had volbracht. Het viel terstond op, dat de landing op het teriein door de vliegeniers zonder eenige moeite werd verricht en het vliegtuig op kleine afstand stilstond. Tegen het uur van aanvang stroomden de toeschouwers naar den provincialen weg en den Molendijk, van waar men een goed uit- zicht op het vliegterrein had. Dit is natuur- lijk minder naar den zin der ondernemers, die de onderneming op touw zetten niet ten genoege van de kijkers alleen, doch om daardoor zelf te verdienen. Aanvankelijk werd door de politie vol- daan aan het tot haar verrichte verzoek, om den dijk tegenover het vliegterrein vrij te houden, doch dit voorkwam nog niet, dat men van af dien dijk een te mooi kijkje op het vliegterrein behield, om velen die het wat van nabij wilden waarnemen te nopen plaats te nemen op het tegen entree toegan- kelijk terrein. Ook hoorden we de klacht, dat personen met eenige autoriteit, van wle nen eer het tegendeel zou mogen verwach- ien, de in het belang der zaak en der veilig- teid genomen politiemaatregelen vrijwel illusoir maakten. Op de duizenden menschen die het vliegen kwamen aanschouwen, was alzoo de op het gereserveerde terrein aanwezige groep be- trekkelijk klein en dit is dan ook oorzaak geweest, dat tot teleurstelling, ook dergenen die hun entree geofferd hadden, de demon strates met den driedekker niet hebben plaats gehad. De heer deelde ons mede, dat de ontvangst te gering was om daarvoor dit vliegtuig te riskeeren, waarvoor volgens den vliegenier omdat er te weinig wind was en daardoor te weinig weerstand in de lucht. Op den bepaalden tijd werd begonnen met de passagiersvluchten. Het eerst werd daar- van gebruik gemaakt door den heer L. van Waesberghe, met wie de vliegenier een tocht maakte naar Hulst. Daarvoor was on- geveer 25 minuten noodig. De passagier was zeer voldaan over den heerlijken tocht. Het was gister dan ook keurig weer. Thans volgden nog 12 dames en heeren die achter- eenvolgens een vliegtochtje maakten over Ter Neuzen en de omgeving en alien ten zeerste voldaan terugkeerden, en die het toertje alleen wat „tekort" vonden. Van ©naangename gewaarwordingen, die we wel eens beschreven zagen, hadden deze abso- luut geen hinder gehad. Een jonge dame vond het volkomen gelijk aan iemand die met den trein meegaat, men stapt in. de machine komt in beweging enterug- gekomen stapt men weer uit. Alleen is het wat winderig, veroorzaakt door het krach- tige werken der voortstuwende propeller. Als men het opstijgen, het zweven en vooral het mooie regelmatige dalen en lan- den van het vliegtuig voortdurend waar- neemt, verdwijnt ook iedere gedachte aan gevaar. Het Is voor het welslagen der onderne ming te hopen, dat de verdere dagen meer betalende toeschouwers op het terrein bren- gen- Indien dat niet het geval wordt, zal er van de toegezegde demonstraties wel niet veel terecht komen. Het publiek zal in deze den vliegeniers tegemoet behooren te komen. Naar we vernemen worden heden, Maan- dag ook uitsluitend passagiersvluchten ge- houden, doch zullen Dinsdag ook vlieg- demonstraties plaats hebben. Met medewerking van de bevoegde auto- riteiten zal de toegang van den weg langs het vliegterrein anders dan voor de passage .afgesloten zijn. BENOEMING- Bij Kon. besluit is met ingang van 10 de zer benoemd tot burgemeester der gemeente Middelharnis en Sommelsdijk de heer L. J. den Hollander, met toekenning van gelijk- tijdig eervol onislag als burgemeester der gemeente Axel. M1DDELBAAR ONDERWIJS. Bij Koninklijk besluit is voor het tijdvak van 1 September 192131 Augustus 1922 benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen, de heer J. Stellingwerf te Rot terdam en tot leerares aan die inrichting mej. J. J. Meihuizen te Baarn. Tot leeraar aan de R- H. B. S- te Oost- burg is benoemd de heer C. J. Lemaire te 's Gravenhage. Aan den heer W. J. Noordhoek, vroeger alhier is eervol ontslag verleend als leeraar aan de R .H. B. S. te Goes. DE WEGEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Het regent tegenwoordig klachten over de wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van de provinciale wegen is het speciaat de weg WalzoordenHulst, die het heeftl te ontgelden. Van den Pnovincialen Hootdingenieur,, door onze Wegen-Commissie hieromtrent mgelicht, vernemen wij, dat het in de| be- doeling had gelegen het slechtst g.dee'.ie daarvan tusschen Hoefkensdijk en Terhole dit jaar te herstraten, maar dat wegens ge- brek aan bestratingsmateriaal het dit jiar te verbeteren vak niet gehee! kon worden af gemaakt. Hij merkte daarbij op, dat vanwege den Provincialen Waterstaats- dienst alle aandacht op den toestand van den weg is gevestigd en voortdurend alle verbeteringen worden uitgevoerd, die met het voor het onderhoud van dien weg be- schikbare bedrag mogelijk zijn. Wij heben daaraan ook nooit getwijteld, maar dan is ook hier, als op zooveei plaat- sen, het voor onderhoud besch|kare be drag als gevolg van de hoogere eischen, die tegenwoordig aan de wegen worden gesteld, blijkaar niet hoog genoeg. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 21 tot en met 27 Aug. 1921, in de Pnov. Zeeland, bedroeg Febris typhoidea (buiktyphus)Borselen 1, Zierikzee 1. Diphteritis: Hontenisse 1, Zouteiande 1. ZAAMSLAG. Geslaagd te Breda voor het examen hoofdacte, de heer A. Dees, alhier. Zaterdag onstond alhier brand in een mijt stroo, staande bij de schuur op de hotstede bewoond door den werkman J. Schoonakker. In de schuur was gebor- gen eene hoeveelheid graan, evenals de schuur zelt toebehoorende aan den heer H. Verpoorte. Buiten ieders verwachjing is het met behulp der buren geluktf verde- ren voortgang van den brand te stuiten. Voor de zooveelste maal was ock hier.weer het spelen met luciters door kinderen de oorzaak. AXEL. Alhier is opgericht een comite ter behar- tiging der belangen van alle sportvereeni- gingen, dat zich ten doeK stelt een groot sportterrein te verkrijgen, waarvan alle sportvereenigingen kunnen gebruik makeh, waardoor aan eene groote behoette voor vele vereenigingen zal zijn voldaan. Er zal getracht worden om voor dit doel subsidie te verkrijgen van Rijk en ge meente. In het voorloopig comite hebben zitting de heeren J. A. v. Hoeve, W.iA. den Bog- gende, A. Smies, A. 't Gilde, J. van Puij- velde, J. van Vliet en J. Comelisse. SAS VAN GENT. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvan- ger der dfrecte belastingen invoerrechten en accijnsen alhier, de heer P. P. H. van de Ven, thans te Gemert. SLU1S. 1 September is de meuw gebouwde R. K. Jongensschool alhier geopend en in ge bruik genomen. |De sciiool begint met 3 leerkrachten en pl.m. 70 leerlingen. OOSTBURG. Voor her notarieel candidaats-examen 2e gedeelte slaagde te 's Gravenhage de hew J. Mijs, alhier. AARDENBURG. Geslaagd te 's Gravenhage voor het ma- chinisten-examen diploma A de heer W. J. A. de Brauwer, alhier. SPORT. VOETBAL. SERIEWEDSTIJD TE VL1SSINGEN. Een buitengewone overwinning. Van bevriende zijde schrijft men ons: Onder de toonen van opgewekte muziek van een 20tal leden van het muziek^ezel- schap „De vereenigde werklieden", trokken gistermorgen het elftal van ,,T. S. C." met bestuursleden en ongeveer 150 supporters naar Vlissingen, om aldaar in eindwedstrijd te kampen tegen „Middelburg I" van Mid- delburg, tot nu toe het sterkste elftal van Zeeland. Zooals men weet was de le prijs een zil- veren lauwerkrans. Onder groote spanning werd deze, voor „T. S. C." zoo belangrijke wedstrijd, tege moet gezien, en velen koesterden weinig hoop, temeer toen men voor het begin van den wedstrijd bekend werd, dat Middelburg volledig uitkwam. Nauwelijks was de wedstrijd begonnen, of het bleek, dat beide elftallen tegen el- kander opgewassen waren, met Middelburg iets in de meerderheid. Dank zij het ver- bazende hardc werken van alle spelers van ,,T. S. C.", waartusschen de keeper uit- blonk, wist „Middelburg" dit niet in doel- punten om te zetten. De rust ging in met blanken stand. Na hervatting ging het spel gelijk op, terwijl men het verstrijken van den tijd ook de spanning toenam. Nog slechts enkele minuten moesten er gespeeld worden. Toen de scheidsrechter aan „T. S. C." een vrijen trap toekende wegens hands, even buiten het strafschop gebied. Deze werd door den spil, E. Guilliet onder onbeschrijfelijk enthousiasme van de Ter Neuzensche supporters en spelers. op schit- terende wijze tot doelpunt omgezet. Nog enkele spannende momenten, en de wedstrijd was door ,,T. S. C." onder gejubel gewonnen, zoodat hiermede een ex-le klasse-vereeniging door een Ter Neuzensch elftal is verslagen. Voorwaar een zeer mooie prestatie. Dank zij de muzikanten en voetballief- hebbers, welke meegetrokken waren, was het elftal bezield met een vaste wil om te overwinnen, wat ten slotte ook gelukt is. Hierdoor blijkt weer duidelijk, dat door eendracht en samenwerking heel wat tot stand gebracht kan worden. De aanwezigheid van de muzikanten, die zoowel gedurende de reis als in Vlissingen en op het speelterrein onvermoeibaar ble- ken, verhoogde zeer het genoegen der reis en natuurlijk trok men gisteravond alhier teruggekomen onder het spelen der muzi kanten in triomph naar het clublokaal. Men zie de advertentie in dit nummer. Lbop der bevolking van Ter Neuzen In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: O. J. M. Kieboom, zonder beroep, van Clinge naar woningbouw Sluiskil. Vertrokken: P. A. Hubregtse, kommies Riiksbelastin- j gen, Donze-Visserstraat,- naar Vlaardingen. J. P. Schrier, zonder, van Kerkhoflaan 3, naar Nijmegen. C. Dees, zonder beroep, van Donze-Vis- s;rstraat 38, naar Middelburg. C. David, landbouwer, van Q 87/88, naar Calefornie. A. Holman, zonder beroep, van Van Bovenstraat 41, naar Egmond aan Zee. N. J. de Feijter, zoder beroep, van Noord- straat, naar Loosduinen. K. L. Grootaert, zonder beroep, van P 98, naar Sas van Gent. J. Wisse, leeraar R. H. B. S., van Nieuwe Stationsweg 8, naar Vlissingen. A. Florusse, leerling kweekschool, van O 146, naar Middelburg. E. G- M. G. van Bockstaele, zonder be roep, van Nieuwstraat 22, naar Kerkrade. GEEN U1TVOERVERBOU VAN AARDAPPELEN. Naar aanleiding van het bericht over het onderzoek van den heer Rauwerda naar de hoeveelheid reeds uitgevoerde aardappe- len in de provincie Friesland, de hoeveel heid nog voorradige aardaiV>elen en een eventueel billijken garantieprijs, deelt men aan de Ned. mede, dat er van [een uitvoer- verbod van aardappelen geen sprake zal zijn. t VORST. In den vroegen morgen van Donderdag heeft het in de omgeving van Deventer gevroren. BEROOFD. Een man, die des cachts een bezoek braeht aan een perceel in de Suikerbakkersteeg, te Amsterdam, werd aldaar beroofd van een bedrag van 6500. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP! De aandacht wordt gevestigd op een zekeren Pieter Frans Timmermans, echt- genoot van Verahoren Florentina, geb. 21 Jan. 1879 te Konings Hoyelit (Beljtie). Genoemdo persoon wordt verdacht van moord, gepleegd te Putte (N.-B.) in den nacht van 5 op 6 Januan 1921 en van verschillende feiten van diefstal iD vereeni- ging met andere personeD. Ook zou hij lid zpn geweest van een misdadigersbende. Timmetnians is straatventer '-au beroep. SignalemeDthaar zwart, voo-hoofd rond, wenkbrauwen zwart, oogen bruin, neus en mond middelmatig, vooruitstekende jnk- beenderen, kin rond, groote ooren, lange hals, ovaal gevormd gezicbt, gezonde ge,- laatskleur, licbaamsbouw gewoon, leDgte 1.67 M.,onverschiiligegang, slordig uiterljjk, draagt meestal bruin costuum, somtjjds een oril. De Belgische regeering vraagt opsporing van dezen persoou. BRUfAAL. Een dame, mevr. S. uit Baarn, had te Naarden een villa gehnurd en zou deze een dezer dagen betrekken. De dienstbode werd vooruit gezonden met eenige koffers. Toen deze bij de bewuste woniog kwam, vond zij de deureu gesloten. Men deelde haar mede, dat de stoffeerder de sl.eutels had, doch dat zij in de nabjjheid wel even naar hem kon telefoneeren. De dienstmaagd zette de koffers zoolang in den turn, belde den stoffeerder op en keerde daarop terug. Een der koffers, welke ongeveer /700 aan kostbaarheden bevatte. was echter spoorloos verdwenen. Tot op heden heeft men den dader nog niet kunnen ontdekken. GEVANGENE GEARRESTEERD. Een sluwe misdadiger. Twee jaren geleden wist een der ge vangenen uit de stratgevangenis te Leeu- warden, een zekere De Bruijifc iemand^ die nogal veel op zijn geweten had, te ontsnappen. Hij was er in geslaagd zijn spoor uit te wisschen en geruimen tijd hoorde men niets meer van hem. Een hall jaar na zijn ontsnapping werd te Amsterdam ingebroken in de St. Will i- brorduskerk aan den Amsfeldijk. Het duurde met lang ot de politie had de hand gelegd op een drietal individuen, waar van een zekere Zandstra de hoofddader bleek te zijn. Helaas waren de bewijzen tegen hem zeer zwak en de rechter-coml- missaris stelde hem in vrijheid. Zandstra was hierna spoorloos verdwenen. Bij het vergelijken van de vingerafdrukken bleek echier, dat Zandsifra en De Bruijn de zelfde personen waren. Van dat moment at ontwikkelde zich een geraftineerde strijd tusschen de politie en den misdadiger. Nu eens werd hij hier, dan daar gesigna- leerd. Tot zijn bekenden placht De Bruijn te zeggenZe moeten at heel slim zijn als ze mij te pakken krijgsn. Den laatsten tijd was het bekend, dat hij als bouwvakarbeider werkzaam was. Op zekeren dag wilde de politie hem ar- resteeren, maar de Bruijn had er de1 lucht van gekregen en zijn maatregelen geno men. Hij wist een zijner medearbeid,ers over te halen zijn kleeren, aan te trekken, terwijl hij zelt in het pakje van zijn ool- lega het werk verliet. De contrater werd aangehouden en de Bruijn zelt ontsnapte. Dmsdagmiddag ontdekte men hem op een bouwwerk aan het Damrak. Daar men meende, dat hij via de brandladders van naburige huizen zou ontsnappen, wercl gewacht tot hij het werk verhet. 1 oen hij eenmaal op straat was, werd hij onver- hoeds overvallen en gearresteerd. Zijn medeplichtigen aan den inbraak in de St. Willebnorduskerk hebben drie jaar gekregen. Vennoed wordt, dat de Bruijn er met malsch zal afkomen. EEN GESTOORDE BRUILOFT Een bruidje in een gestolen trouweostuum. Een paar weken geleden werden in het Warenhuis van de firma Cohn-Donnay en Co., op de Korte Hoogstraat te Rotterdam, twee zijden costuums gestplen. De vraag I was: door wie? Het vermoeden viel op een juftrouw uit den Oppert, die mel haar zuster in het Warenhuis was ge weest en van wie een van de winkei- jut'trouwen gehoord had, dat zij voorne- mens was, in het huwelijki te treden. Er werd overleg met de politie gepleegd, en de vorige week ging een rechercheur met de winkeljuffrouw uaar het stadhuis, om dat men dacht, dat de vermoedelijke die- vegge misschien den volgenden dag zou trouwen. En werkelijk met de paartjes, zoo juist in het huwelijk verbonden, ver liet ook de verdachte als getrouwde vrouw de trouwzaal. En zij droeg een van de ge stolen zijden japonnenDe rechercheur noodigde haar uit, hem in het gestolen trouweostuum naar het politiebureau in de Dauwensteeg te volgen. Daar is zij voorloopig gehouden. Haar echtgenoot volgde haar naar het politiebureau. Ook een zuster van de pas getrouwde vrouw, van het stadhuis te Rotterdam ko- mende, werd ate verdacht van dietstal van twee zijden costuums, aangehouden. Zij wordt verdacht medephchtige aan den dietstal te zijn. De beide cost,uums zijn uit de paskamer van de tirma Cohn- Donnay en Co. gestolen. OR EEN VALSCHE RAS. De Rotterdamsche recherche heeit aan gehouden op 31 Dec. uit den dienst van de Rotterdamsche bank ontslagen kantoorbe- diende, die thans in een Haagsch maga- zijn werkzaam was. Dez^ bediend^ had een cheque-tormulier van de bank mge- vuld op een Rarijsche bank ten name van L. J. v. Tartwijk tot een bedrag van 15.000 trancs. Nadat hij eerst een advies naar Rarijs had gizonden, heeft hij op shmme manier hijzelt was geen Nederl'ander de pas op den naam van Tartwijk weten te krijgen. Hij ging naar het Haagsche be- volkings-bureau, en deelde daar mede dat Tartwijk verhuisd was. Het nieuwe adres was ten huize van den vader van den kan- toorbediende zelf. Bij het bewijs van in- schrijving voor den pas voegde hij twee van zijn eigen joortretten en gat dit alles at op het passenkantoor van het Haagsche stadhuis. Blijkbaar was de controle daar niet voldoende, althans de pas werd atge- geven, waarna het gemakkelijk ging de Fransche en Belgische visa er op te ver krijgen. De kantoorbediende ging daama naar Rarijs en heeft de 15.000 trancs, daar geind. Door een toeval een praatje on der personeel der Rotterdamsche bank werd de naam van den gewezen kantoorbe diende nog eens opgehaald en volgde de recherche dit spoor met het gevolg dat men den man aanhield. Nog eens te meer blijkt uit deze geschie- denis, van hoe weinig beteekenis de pas- fornafiteit eigenlijk is en hoe gemakkelijk 't verkrijgen van een valsche pas is. TREINBAND!ETEN IN DEN EXRRE8S BOEKAREST -BOEDARES1 Dezer dagen is de expresstrein Boeka- restBoedapest in het open vela door een bende bandieten tot stilstand gebracht die den trein tusschen Kronstadt en Schar- burg waren binnengekomen. De bandieten chlorotormiseerden de rei- zlgers in de slaapwagens, en maakten zich van al hun kostbaarheden meester. Zij nam en zelts een stel in goud gevatte tan- den van een Amerikaanschen consulaireh ambtenaar, die zich in den trein bevond mede. Zij konden ongehmderd met den buit ontkomen. HET HOOVERWEZEN IN ZUID- FRANKRIjK. In de streek van Marseille treden de struikroovers nog steeds met de noodige driestheid op. Naar aan de Times wordt bericht, hebben dezer dagen wederom 2 aanvallen door gewapende bandieten plaats gehad. In de buurt van Fuveau op den weg tusschen Toulon en Marseille werd een wijnkoopman aangehouden door twee gemaskerde personen, die echter op de vlucht sloegen, toen er een automobiei op kwam dagen, terwijl zij "bezig waren hun slachtoffer van zijn hebben en hou den te berooven. Een tweede geval had ernstiger gevol- gen. Drie gemaskerde bandieten bedreig- den met hun automatische pistolen een groentekoopman, die met de opbrengst zijner producten van Marseille naar Ma- riquane terugkeerde. Eenige personen, die in een automobiei passeerden, verrasten de bandieten en vuurden op hen, Zij vuurden den tcrug en schoten een der reiz.gers ee nikogel door den borst. Zijn toestand is ernstig. De roovers wisten te ontkomen. HOOVERS IN SCHOTLAND. Te Midlothian in Schotland hebben roo vers op een verlaten weg( een auto aan gehouden en 2000 pd. st. gestolen. HeN geld was bestemd voor uitbetaling aan de werklieden van de Scottisch Oil, Fuel Maatschappij te Winchburgh en werd _ge- haald door den directeur der maatschap pij. Op den terugweg zag hij drie mannen op de fiets voor den auto uiti rijden. Toen de auto naderbij kwam, scheen een van hen te vallen. Zijn makkers stapten at, naar het leek om hen te helpen.iDe chaut- teur stopte onmiddellijk, waarop twee van dc ietsers de mannen van den auto aan- vieien. De persoon, die op den grondi lag richtte zich plotjseLing op, greep naar de tasch met de 2000 p.sfc. en reed weg. De directeur en de chauffeur verdedigJen zich uit alle macht tegen hun aanvallers, die de vlucht van hun kameraad dekten. Op de nadering van een voetganger kozen de bandieten echter het hazenpad. Onmid dellijk zette de chauffeur den auto aan en achtervolgde den man, die zich met het geld uit de voeten had gemaakt. De ze wierp toen de tasch met geld in een sloot en vluchtte over het land. De, chaut- teur volgde hem te voet en werd door den roover aangeschoten. De politie werd gewaarschuwd en was spoedig ter plaatse. Een persoonj die men met een masker had gezien, werd aangehouden, terwijl later op den dag een tweede werd aangehouden. EEN HOEDENSPELT INGESL1KT. De //New York Times" vertelt, dat een zekere Mrs. Ella Levy te Chicago zoo schrok, toen aij haar jongste zoontje van een stout zag vallen. dat zij oen hoedenspeld, dien zij bij het opzetuea van haar hoed volgens de wjjte der dames in den mond hield, inslikte. Zjj vertelde het gebeurde aan haar man, doch die hechtte niet bjjster veel waarde aan dit vrouwenpraatje." Eerst drie maanden daarna ging zjj naar een docter. Bjj het ooderzoek bleek. dat do speld deri maagwand op drie plaatsen had doorboord. Het ding werd toen onmiddeijjk verwjjderd. Volgens verklaring vaD den be- handelenden geneesheer had zjj volgens de regelen der kunst binnen vierentwintig uur na het gebeurde moeten aterven. Hij achtte het een groot wonder, dat dit niet gebeurd was. Rotterdam, 5 Sept. 1921. VEEMARKT, Aangevoerd werden 334 vette runderen, 214 vette- en graskalveren, 1528 schapen en lammeren en 983 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. f 1,75 tot f 1,80 2e kw. /1,65 tot 1,55 3e kw. 1,45 tot /1,35 Oisen le kw. f 1,70 tot 1,80 2e kw. 1,60 tot 1,503e kw. 1,40 tot /1,30; Kalveren le kw. 2,30 tot/2,50 2e kw. 2,10 tot 1,90; 3e kw. 1,75 tot 1,55 Schapen le kw. f 1,tot 1,10 2e kw. Oj95 tot, 0,85 3e kw. 0,75 tot 0,65 Lammeren 1,— tot f 1,15 Varkens le kw. f 1,20 tot 1,26 2e kw 1,10 tot 1,—Licht soort 1,tot 1,10. F1JNE ZADEN. Ljjnzaad voer 23,tot f 26, Koolzaad 28,— tot 30,Bruin Mos- terdzaad /31,— tot /32,— Geel Mosterd- zaad 23,tot 25,Karwjjzaad f 28,tot 30,Blauwmaanzaad f 46,tot 48,— Kanariezaad 14,— a f 16, AARDAPPELEN. Eigenheimers 5,75 tot 6.10 Gelder- sche Kralen f 7,50 tot 7.60, Blauwe Eigenheimers 6,20 tot 6,30, Poters 3,10 tot 3,75. ELEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 13,50 tot 15,25. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Versfadering van Vrijdag 2 September 1921, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, L T. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, N. A. Hamelink, P. C. Geensen en G. van Driel. Afwezig de heeren H. J. van den Ouden en F. B. G. de Meijer. De VOORZITTER opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Van den Ouden heeft bericht, dat hij in verband met eene te Kloca te rzande plaats hebbende vergadering de raads- zitting niet kan bijwonen. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 28 Juli 11. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Kennisgeving van C. F. Kohler, dat hij de benoeming tot hoofd der beide vervolgcur- sussen met genoegen aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Kennisgeving van F. van den Broeke, dat hij de benoeming tot onderwijzer bij de beide vervolgcursussen van het vervolgonder- wijs aan school A gaarne aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een kennisgeving van P. J. Eijke, die daarin bericht de benoeming tot onderwijzer bij den vervolgcursus voor jongens aan school A aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van A. E. van der Heijden, waarin deze bericht de benoeming tot onder- wijzeres bij den vervolgcursus voor meisjes aan school A aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van J. Risseeuw, die daar in bericht. dat de benoeming tot hoofd van het vervolgonderwijs aan school D. tevens belast met het gev. n van onderwijs, gaarne aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van N. J. Imandt, die on der dankbetuiging zijn benoeming tot onder wijzer bij het vervolgonderwijs aan school D aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 29 Juli 1921. waarbij wordt toe- gezonden de beschikking van hun college, hou- dende goedkeuring van het raadsbesluit van 15 Nov. 1920, tot nadere vaststelling der jaar- wedde van den gemeente-ontvanger, waarbij de aanvangsjaarwedde wordt vastgesteld op f 1900 met ingang van 1 Januari 1921, en de pensioensgrondslag van D. Tholens voorloopig wordt vastgesteld op f 2050, welke beschik king van gedeputeerde staten is goedgekeurU bij koninklijk besluit van 4 Juli 1921, no. 44. Aangenomen voor kennisgeving. h. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 29 Juli 1921, waarbij word- toegezonden eene beschikking van hun college op eene reclame tegen den hoofdelijken omslag van J. J. de Jager, over het jaar 1919/20; overwegende, dat de reclamant is aangeslag' naar een belastbaar inkomen van f 5629 in de 40e klasse; dat zijn inkomen blijkens zijn eigen op gave over het kalenderjaar 1918, dat voor de berekening in aanmerking komt 6030,19 bedroeg; dat de aanslag dus geenszins te hoog voorkomt. en gedeputeerde staten bet beroep ongegrond verklaren. Aangenomen voor kennisgeving. i. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 5 Augustus 1921, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbesluit van 28 Juli 11. houdende wijziging van het reglement van orde voor het burgerlijk arm- bestuur. Aangenomen voor kennisgeving. j. Een afschrift van het koninklijk besluit van 13 Juni 1921, no. 58, waarbij bet aan de gemeente toegekend voorschot ad f 169.000 voor bet bouwen van 34 arbeiderswoningen wordt varhoogd tot f 198.000. Aangenomen voor kennisgeving.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2