Hoogwatergetij fe Ter Neuzea Laatste Beriuht&n. EEN KOGEL IN HET HART EN NIET DOOD. Voor enkele dagen werd op een plein te Eisenach een jongeman met een schotwond in de borst gevonden. Hij lag daar bewuste- loos en de geneesheer, die men erbij liet komen, constateerde, dat een schot door het hart was gegaan en dat het hart stilstond. Reeds wilde men den schijnbaar levenlooze naar het lijkenhuis overbrengen, toen plot- seling het hart weer begon te slaan en de nog-in-leven-zijnde jongeman werd naar het ziekenhuis overgebracht. Daar herstelde hij tegen alle verwachting in -amelijk snel en hij maakt het goed, zoo- dat, wanneer er zich geen complicaties voordoen, men kan rekenen op een volledig herste!. De kogel moest afkomstig zijn uit een revolver van klein kaliber en door de kleedingstukken, het borstbeen en den hart- zak van den jongen man zijn gedrongen en in den hartspier zijn blijven steken. We heb- ben dus te doen met het weinig voorkomend geval. dat een mensch met een kogel in her hart kan verder leven. DE KAT KOMT EEN GRAATJE TOE. Een Londensch gezin zou tijdens de va- cantie naar buiten gaan en vroeg aan een der buren om het lieve zwarte poesje, ge- durende de afwezigheid, eten te geven. El- ken dag zette de keukenprinses schoteltjes met melk en met vischgraten of restantjes vleesch buiten de deur voor de kat en het dier kwam regelmatig terug. Allengs begon men te bemerken, dat de kat blijkbaar ge- weldig veel eetlust had. Wanneer het dier namelijk een geduchte portie had opgepeu- zeld kwam ze na een uur weer terug om nog een even groote kwantiteit te verorberen. Dit bleef enkele weken zoo doorgaan; de onverzadigde kat begon de aandacht der buren te trekken, totdat het gezin, wa'ar het poesje thuis hoorde, terugkwam en de zwar te lieveling weer tot zich nam. Het bleek, echter, dat de kat nog steeds bij de buren terugkwam om naar eten te zoeken en de keukenprinses kwam tot de ontdekking, dat ze tWee katten eten had gegeven, welke er bijna precies eender uitzagen en op verschil- lende tijdstippen bij haar kwamen. ELECTRIFICATIE VAN 10.000 CANADEESCHE BOERDERIJEN. Minstens 10.000 boerderijen in de Ver- eenigde Staten zullen, naar de New-York- sche „Sun" mededeelt, met electrisch licht en electrische kracht worden voorzien, wan neer de groote electrische centrale, welke de regeering van Ontario laat bouwen, ge- reed zal zijn. De regeering heeft in Ontario reeds dertien districten van electriciteit voor zien. waardoor een energie over het land wordt verspreid, overeenkomende met een kracht van 305.000 P. K. Deze energie is uit waterkracht verkregen. De Queenston-Chi- pewa-centrale aan de Niagara zal eerst- daags een begin maken met de levering van nog 110.000 paardekracht. Deze inrichting heeft een maximum-capaciteit van 525.000 P. K. Deskundigen, die het probleem van de aanwending van electriciteit op boerderijen, hebben bestudeerd, beweren, dat bij de elec- trificatie de boeren minder afhankelijk zul len zijn van het weer, omdat zij daardoor in staat worden gesteld, de bewerking van den grond en het binnenhalen van den oogst vlugger klaar te spelen. In den hooitijd kan het gras electrisch worden gemaaid en wan neer de regen dreigt, kan het gemaaide gras electrisch gedroogd en ingehaald worden, zonder dat daarbij de hulp van de zon noo- dig is. EEN SENSATIONEEL DRAMA. heeft zich in den trein BrightonLonden atgespeeld. Een zekere James Kiddell, die zich met zijn verioofde dien trein bevond, stond tegen hefi coupe-raam ge- leund een appel te eten,, toen hij plotse- ling het evenwicht verloor en door het raam achterover sloeg, echter zoo, dat hij met zijn linkervoet in den strop bleet hangen, waarmee het couperaam op en neer gesloten wordt. Zijn verioofde en een heer, die in den coupe zaten, hielden zijn voet vast, ter- wijl de heer aan den noodrem trok, die echter brak. Toen riep men uit het cou pe-raam aan de passagiers van een vol- genden coupe, dat zij "aan de noodrem ziouden trekken, maar de trein stopte met. Het meisje voelde fntusschen, dat haar krachten zich meer en meer begaven. In verschillende andere compartfmenten wera er o,n het hulpgeroep aan de noodrem getrokken, maar zonder succes. Toen de trein te Sydenham, vaart min- derde, sleepte het hoofd van James Kid dell over het perron en de heer, die het meisje ter zijde stond, meende met beter te kunnen doen dan deh voet van den ongelukkige los te maken en den jongen aldus op het perron te werpen. De trein ging mtusschen verder en de jongen viei op de lijn tusschen den trein en het per ron. Toen men hem uit zijn benarde positie bevrijdde, was de ongelukkige een lijk. DE HELICOPTER-MACHINE. In het diepste geheim (alle medewerken- den moesten zich onder eede tot geheim- houding verplichten en er werd 'alleen 's nachts gewerkt), is in een streng be- waakte werkplaats te Farnborough (En- geland) een vliegmachine vervaardigd, waarmede daar in den loop dezer week proeven zullen worden genomen en waar- van de betrokkenen verwachten, dat zij een algeheele omwenteling zal teweegi- brengen in de luchtvaart. Om de geheim- zinnigheid volkomen te maken, zullen de proeven waarschijnlijk in de schemenng worden genomen en alleen zij, die er een werkzaam aandeel in nemen, worden! be- kend gemaakt met plaats en uur. Het meuwe vliegtuig heet Helicopter en de eigenschap, waardoor het zich van an dere vliegtuigen hoofdzakelijk onder- scheidt, is, dat het loodrecht de iucht in- gaat. Er zullen dus midden; in de groote steden op piemen opstijgingen per helicop ter mogelijk zijn, ais het toestei in de practijk zijn bruikbaarheid bewijst en het toestei zal bijvoorbeeld ook op een klein plat dak kunnen landen. Vliegterreineh en landingstej^einen worden overbodig en er zullen alleen stations noodig zijn waar de helicopter zijn brandstot kan aanvullen. In Frankrijk zijn reeds eerder proeven geno men met een soortgelijk vliegtuig. STRUIKROOVERS IN ZUID- FRANKRIJK. Dezer dagen zijn op klaarlichten dag en op den openbaren weg 18 K.M. (van Mar seille, zeven groente kooplieden bij hun terugkeer van de markt door een bende bandieten aangevallen, die met geweren, revolvers en messen gewapend waren. Zij vuurden vanuit het kreupelhout op de paar- den der marktbezoekers, doodden deze, en sprongen daarna uit hun schu lhoek te voorschijn, om de onthufcste groente- boeren van de opbrengst hunner op de markt verkochte producten te berooven. Daarna trokken zij verderop, legden zich andermaal in hinderlaag en berootde op dezelfde wijze vijf andere kooplieden van hun hebben en houden. De geheele politie van de streek is gemobiliseerd voor de achtervolging der bandieten. Op de plaats van den overval werden geweerpatronen gevonden, welke er op wezen dat "de roo- vers gewapend waren, zooals 'Gij 'het Duit- sche leger in gebruik waren. DE ROMANETTI-ROMAN. Een protest van den Corsikaanschen bandiet. Zooals men zich zal herinneren, gaven wij eenigen tijd geleden een verhaal weer over 'n beroemden Corsikaanschen rooverhoofd- man, Romanetti genaamd, met wien 'n cor respondent van de „Matin" een onderhoud had gehad. De correspondent had dat on derhoud en een uitvoerige levens- en per- soonsbeschrijving van den bandiet in zijn blad gepubliceerd, en het gevolg hiervan is geweest, dat de „Matin", thans een eigen- handig schrijven van Romanetti heeft ge- kregen, (waarbij gevoegd twee portretten, een van Romanetti zelf en een van zijn „leermeester", waarin deze o.a. protesteert tegen enkele gedeelten van het artikel, als zijnde bezijden de waarheid. De correspondent had geschreven: Roma netti bezit thans (op naam van zijn oudste dochter, die met een rijken boer getrouwd is) verscheidene landerijen, die alle een goede opbrengst hebben. Voorts bezit hij te Pino d'Ori een kudde van 150 geiten en 100 varkens. Laatstelijk liet hij een kaasmakerij bouwen. Toen ik geboren werd, en ook nog ter- wijl ik groot gebracht werd door een kapi- tein van de gendarmerie, bezat ik iets, om van te leven, schrijft nu Romanetti. Thans echter ben ik arm. Mijn vrouw had ook een beetje, doch wij hebben alles verloren, en ik bezit thans niet meer dan mijn hoed en mijn kind. Ziedaar. Al wat u daar opnoemt behoort niet aan mij, maar aan mijn schoonzoon. Hij was reeds rijk, toen hij met mijn dochter trouwde. En men kan hem zijn bezittingen niet ont- nemen. De 150 geiten behooren aan de we- duwe Leca, die al 40 jaar veehoudster te Pino d'Ori is. Ik heb die kudde niet bij el- kaar kunnen brengen, want ik was toen nog niet geboren. U zegt verder, dat ik een kaasmakerij heb. Daar weet niemand hier in Corsica iets van... - De correspondent had verder geschreven: Op een goeden dag, te Saint-Andre- d'Oriono trachtte hij (Romanetti) een jong meisje van 18 jaar met geweld te schaken. Toen de moeder tusschenbeide kwam, werd de bandiet woedend en gaf haar een dolk- steek...... Niets is minder waar, zegt Romanetti ver- ontwaardigd. Ik heb nog nooit gepoogd, een meisje met geweld te schaken. Ik heb er steeds meer gevonden, dan mij lief waren. Toen ik die kwestie met haar moeder had, was het meisje niet eens thuis. Een zekere Carbuccia, die het slachtoffer van een veediefstal was geworden, beschul- digde, Romanetti daarvan. Een maand later had Romanetti hem met de*kolf van zijn ge- weer de hersens ingeslagen, schreef de cor respondent. Jules Cesar Carbuccia leefde van veedief stal en andere rooverijen, verdedigt zich thans Romanetti. Hij had mij 5 beesten van zijn patroon verkocht, en toen hij later het verdwijnen van deze koeien niet kon verant- woorden, vertelde hij, dat ik ze gestolen had. Dat is de reden, dat ik hem Hij veracht noch de vrouwen, noch den wijn, had de correspondent beweerd. ,,Wijn en vrouwen?" schrijft Romanetti, „ik ben op dat gebied niet slechter en niet beter dan de rest van de menschen. Indien ik te veel dronk, zou commandant Maitrot (de kapitein der gendarmerie, die hem reeds jaren lang tracht te arresteeren, mij gemak- kelijk kunnen pakken, en zou hij mij zelfs zonder hulp van anderen kunnen arrestee ren. En wat mijn drie doodvonnissen be- treft, daar is niets van aan. De gendarmen doen hun plicht, als zij mij achterna zitten, en ik de mijne, als ik hun uit handen tracht te blijven. Doch is het niet gemeen, mijn kinderen uit hun bed te lichten, en mijn dochter, die niet verantwoordelijk voor mijn daden mag gesteld worden, onder politie- foezicht te stellen, gendarmes in het huis van mijn kinderen te verbergen, en mij daar door verzonnen boodschappen heen te lok- ken? ROMANETTI. bandiet." EEN BEDELAARS-CASINO. De Parijsche politie heeft dezer dagen een nachtelijk amuser.ientsbedrijf van ver schillende „vooraanstaande" bedelaars overvallen, dat door zijn nachtrumoer den naburigen bewoners heel wat overlast be- zorgde, uit elkaar te slaan. Iederen nacht kwamen heeren bedelaars van allerlei soort blinden, dooven, lam- men, enz. ten huize van hun aanvoerder een ..blinden man" van professie en diens ,,half-lamme" vrouw bijeen, waar zij hun ,,zuurverdiende penningen" in brasserij ver- kwistten. Toen de politie den inval deed waren de „heeren" bedelaars met hun „dames" een fox-trott aan het dansen. De krukken en ander bedrijfsmateriaal stonden netjes in een hoek. Heel gewillig lieten de nachtelijke pret- makers hun feestvreugde niet verstoren, maar boden krachtig tegenstand met hun krukken, houten beenen en armen en meer dergelijke bedelgerei. Ten slotte bliezen zij toch den aftocht om den volgenden dag weer ieder naar zijn eigen „werkzaamheden' terug te keeren. EEN TOERTJE DOOR DE LUCHT. Een lucht-taxi heeft Zondag Londen ver- laten om een toertje boven Europa te doen. Het vliegtuig was afgehuurd door een Pa- rijsch zakenman. Hij zal Brussel, Amster dam, Hamburg, Kopenhagen, Stockholm. Berlin, Praag, Weenen, Warschau, Mun- chen, Rome en Lyon bezoeken. Het reisje zal vermoedelijk twaalf dagen duren. De reiskosten en de prijzen in hotels zijn zoo hoog, dat de Ffanschman meende voordee- liger uit te zijn wanneer hij door de lucht reisde. MIEREN ALS HUIZENSLOOPERS. Een groot wisselkantoor te Wichita met een waarde van 50.000 pond sterling, wordt met verwoesting bedreigd. Horden mieren zijn haar sloopingswerk onder het gebouw begonnen. Het houten gedeelte der funda- menten is reeds zoo goed als weggevreten. terwijl een geheel netwerk van gangen en tunnels zich onder het kantoor bevindt. Verschillende pogingen om aan dit ver- nielingswerk een einde te maken waren vergeefsch. Bij verstopping der gangen gra ven de insecten nieuwe. Men hoopt even- wel het leger mieren te verdelgen, wanneer zij boven den grond komen door ze in te sluiten. EEN GEPANTSERDE LUXE-AUTO. De eerste gepantserde luxe-auto ter we- rcld is van New-York naar China ver- scheept. De wagen kost 36.000 dollar en is bestemd voor Z. Exc. Tsan Tso Lin, den militairen gouverneur van Mandsjoerije. Hij werd gebouwd door de Brooks Ostruck Company te New-York. Het is een limou sine, die geheel kogelvrij is en van binnen weergaloos weelderig is ingericht. Het in- wendige van den auto is van chroom-nikkei- staal vervaardigd. De vensters zijn voorzien van rol-blinden, die ook kogelvrij zijn. EEN BLIERSCH DORP IN BRAND. In het plaatsje Dauttersdorf in Beieren brak Woensdag jl. op zeer onverklaaroare wijze een brand uit. De wind, het' gebrek aan water en de groote droogtc werkten er toe mede, dat het vuur zicii in een oogenblik over het geheele dorp verspreid- de.. Binnen een uur stonden 13 woningen met de bijbehoorende scnuren in vlam- men. De kerk, waarvan reeds de secristie en het dak brandden, kon worden gered. Alle boomgaarden zijn vernield. Het vee is gedeeltelijk verbrand, een ander deel moest worden atgemaakt. GEVAARL1JK GOEDJL. Het departement van volksgezondheid der Vereenigde Staten heettf bekend ge maakt, dai onder de Amerikaansche sol- daten langs de Mexikaansche grens de gewoonte bestaat, om „marihuana" te rooken. Dit kruid bezit, naar men zegt, de eigenschap, droomen op te wekken bij hen, die het rooken. Deze gewoonte heeft! reeds onrustbarende atmetingen onder de soldaten aangenomen. De Mexikanen hebben het kruid aan de soldaten bekend gemaakt. Na eenigen tijd zijn zij tengevolge van het gerbuik, er van, niet meer in staat, hun dienst te doen en wanneer zij er dan toch nog tnee- doorgaan, voigt weidra de dood. HET GELUK VAN DEN RIJKDOM. Men schrijft ons uit het Rijnland: Reeds in 1914 schreven we over het geval van August Thyssen, die op 't oogenblik de rijkste man in Duitschland is, rijker nog dan Hugo Stinnes en Krupp von Bohlen Hal- bach. De industriebaronnen hebben, naar het schijnt, niet geleden onder de geweldige verschuiving van het kapitaal, die vele ade- lijke rijkaards heft doen duikelen. August Thyssen dan heeft een zoon, die het tegendeel van zijn strengen, vlijtigen vader schijnt te zijn. In Miilheim leidde hij indertijd een leventje, dat hem den bijnaam van „kroonppins van Miilheim" bezorgd heeft. Dat kostte natuurlijk veel geld en dit gevoegd bij de schatten, die zijn diensttijd bij de garde-huzaren te Berlijn eischte, maakt, dat zelfs de rijke papa de verspil- ling van den zoon bedenkelijk ging vinden. De maandelijksche wissels werden steeds kleiner en bescheidener, tot Thyssen Jr. ten slotte het vaderlijk voorbeeld volgde, in de nijverheid ging en eigen zaken oprichtte. Maar de onderneming ging failliet, moest bankroet gaan, omdat geheime machten aan het werk waren. Daarna ging hij naar Berlijn, feitelijk sans le sou. Toch woonde hij toen in het Espla- nadehotel en betaalde en metnoodgeld. Wei niemand heeft toen gedacht, dat zulk gelegenheidsgeld eenige jaren later in heel Duitschland in omloop 2ou komen. Thyssen Jr. dan gaf bonnetjes uit en be- taade daarmede zijn uitgaven. Die bonne tjes waren in zekere kringen van Berlijn gel- dig; een bekende dame bijv. betaalde haar huishuur met bonnetjes van Thyssen Jr. Dat was erg gemakkelijk, maar men geeft onge- merkt geweldige sommen uit! Ondertusschen liep tusschen vader en zoon een ingewikkeld proces. De moeder is een aantal jaren geleden, gestorven en heeft haar vermogen aan den zoon vermaakt, en het vruchtgebruik aan den vader, of zoo als uit andere bron bericht werd alleen het behemr; zooals reeds bij het huwelijks- kontrakt vastgesteld was. Bij den enormen groei van het kapitaal van Thyssen is het haast niet na te gaan, wat eigenlijk het deel is, dat den zoon toebehoort. In processen is geprobeerd dit vraagstuk op te lossen, maar tevergeefs. De schattingen loopen maar eventjes een milliard mark uiteen. De oorlog bracht tusschen vader en zoon een korten tijd van verzoening, die echter niet van langen duur was. De strijd ging steeds verder, werd heftiger. Thyssen Sr. nam zelfs psychiaters in den arm om den zoon tot rede te brengen en dreef hem ein- delijk tot een bankroet van elf millioen. Als curator nu is een bekend rechtsgeleer- de benoemd, die zijn geheelen tijd aan deze zaak gewijd heeft. Het geval is financieel zoo gecompliceerd, dat de man jaren noodig heeft gehad om het te overzien; temeer, om dat de erfeniskwestie daarmee samenhing. Nu waren de zaken zoover gevorderd, dat aan de afwikkeling gedacht kon worden. Een voorloopig compromis werd door den advocaat ontworpen en door beide par- partijen aangenomen. De zoon vertoefde reeds lang bij zijn vader te Miilheim. Daar sterft de advocaat, de eenige, die den millioenen-warboe! kon overzien en de nu 46jarige zoon kan wachten, tot een nieuwe advocaat zich in de financieele materie in- gewerkt heeft. EEN OUDE RECHTSZAAK OPGERAKELD. In Frankrijk zal waarschijnlijk dezer da gen een zeer oude rechtszaak weder wor den opgerakeld en wet in verband met de jongste ontdekkingen, die op het ge bied der eigenschappen van arsenicum zijn gedaan. In 1878 werd een zekere Duval die een bloeiende drogisterij in de rue Maubeuge te Farijs had, beschuldigd zijn vrouw door fiet "foecfienen van arsenicum vergittigd te hebben. Hij stpnd terecht voor het Assizenhot van de Seine en werd den lOden Mei van genpemd jaar tot levenslange verbanning veroord^eld. Zoowel van de zijde der verdedigmg, alp van die der rechtbank, brachten verschil lende deskundigen op het gebied van de medische jurisprudentie; in za- ke de eigenschappen van arsenicum1 rap port uit. In het lijk van Mine. Duvali'wa ren sporen van arsenicum gevonden, welke op d e aanwezigheid van 1 milligram van dat vergif wezen. Een toxicologist van de zijde der vereeniging beweerde aat '1 mil ligram arsenicum een volkomen normale hoeveelheid was en bij vele menschen zou kunnen worden gevonden. Ook w erd er op gewezen, dat de^groene gordijnen om het bed van Mme. Duval met een arsenicum-verbinding geverfd waren. Duval werd mtusschen naar Nieuw-Cale- donie gezonden en bleet daar met zijn ge zin tot 1902, toen hem amneste werd, ver- eend. Van "regeering wege nu is cCzer dagen in Frankrijk een meuw handdoek voor medische experts bij rechtszaken ver- schenen, waarin gezegd wordt, dat de aanwezigheid in een menschelijk lichaam van een hoeveelheid arsenicum van 1 mil ligram niet als een bewijs; tegen een oe- schuldigde in een vergiftigingszaak kan worden aangevoerd. Duval heett thans vergnning gevraagd zijn zaak ter revisie voor het Hooge FIol van Appel te mogen brengen, waarbij hij zich beroept op dit nieuwe handboek. CHIRURGIE EN X-STRALEN. Het bestuur van de Br;t,is"h Association tor the advancement ot radiology ana phy siotherapy heeft een waarschuwing ge publiceerd met betrekking tat de te groo te verwachtingen, welke worden gehecht aan de radiotherapie ter genezing van kanker. Tegenover de bewering van de school van Erlangen, dat door een speciaie me- thode een dosis stralen kan worden ge geven, die 't mogelijk zou maken kanker te genezen door een keer bestralen, houdt het genoemde bestuur vast aan de mee- ning, dat chirurgisch ingrijpen nog de bes- ste kansen biedt voor genezing van kan ker, in bijna alle gevallen. Een nauwer samenwerking tusschen den chirurg en den radioloog is mtusschen gewenscht, opdat in ieder geval kan worden nage- gaan hoe het best gebruik kan worden gemaakt van beider behandeling. Intusschen wordt erkend, dat de school van Erlangen X-stralen van grooter door- dringingsvermogen dan het tot nog toe gebruikelijke in een geschikte doseering heett weten toe te passen en met zorg reeds bekende methoden tot het meten van de dosis heeft gesystematiseerd. In het midden latend of deze stralen1 nu in alle gevallen de voorkeur moeten gemefen bo ven de minder doordringende, acht het bestuur der genoemde vereeniging dit toch zeker een verdienste van de Duitsche radiologen. Wat het toestei betreft, dat zij voor hunne methode gebruiken, wordt echter de opmerking gemaakt, dat het niet noodig is dit uit Duitschland in te voeren, daar men in Engeland deze appa- raten ook kan maken. GE7AARLIJKE BANDIET GEARRES- TEERD. Enkele dagen geleden werd een gevaarlijk indindu die twee inbraken op zjjn geweteu had, n.l. in de Waluwe en in de avenue Clemenceau te Brussel, gearresteerd door de recherche aldaar. Hjj gaf op Friedmann te heeten en twee-en-twinlig jaar oud te zijn en te Parjjs te wonen. Bij zjjn inhech- tenisneoiing droeg hij twee brownings en een dolk bij zich. De auihropometrische dienst zond een signalement naar Pargs en toen bleek, dat men te doen had met een zekeren Marcel Lemaire, die verdacht wordt van automobieldiefstal te Bayonne (Zuid-Frankrijk) op 23 Juli, na den chauffeur vermoord te heb sen. Bjj zjjn verhoor heeft hjj builende volle- dige bekenlenis afgelegd. Van zijn ouders die te Parijs wonen, had hij 140.000 francs geroofd en was naar Brussel gegaan om een vroolijk leventje te hebben, hjj ging spelen en verloor alles, wat hij bezat. Hjj gmg naar Parjjs terug en vervolgens naar Marseille om zich wederom bij het vreemdelingenlegioen te laten indeelen. Daar hjj geen geld had, vertrok hjj als varensgezel op een vrachtboot naar Algiers en Oran. Na enkele dagen te hebben gediend, werd hij ongesteld en daar de dienst hem tegenstond, ontvlucht hij uit het ho*pit al. Hjj ging naar Tanger, waar een oom hem geld verschafte en reisde op een muildier naar Spaansch Marokko. Daar verkocht hjj het muildier met tuig en vertrok naar Ceuta en Algeciras, bjj wist wat te verdienen en Madrid te bereiken. Tjjdens de reis maakte hjj zich schuldig aan treinroof, stal juweelen en zelfseen browning. Geen van de reizigers bemerkte iets voor de aankomst te Madrid. Vervolgens ging hjj naar San Sebastiaan, speelde daar in het Casino en verloor weer alles. Daar nam bjj een taxi en liet zich naar Bayonne brengen, waar hjj den chauffeur van kant maakte en het ljjk aan den kant van den weg neerlegde. Met de gestolen voorwerpen maakte hjj zich uit de voeten, ging naar Bslgie en wederom zonder geld zjjnde, zette hjj zjjn misdadig leven voort. EEN SMOKKELAARSPARADIJS. Sedert de drooglegging der Vereenigde Staten is het smokkelen van whisky de 1NGEZONDEN MEUEUEELINGEN. Een gezonden eetlust verwekken Foster's Maagpilien, welke zorg dragen voor behoorlijke vloeiing der gal en af- voer der opgehoopte stoffen. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijigbaar. 5 voornaamste Industrie van de Britsche pro vince Nassau op de Bahama eilanden geworden, schrijft een speciaie correspondent van de ,/New York Herald". Nassau geniet ongekenden bloei en de mboorlingen maken er fortuinen. Er worden naar schatting wekeljjks 10.000 kisten alcohol verscheept. De Britsche autoriteiten bekommereu zich niet om de bestemming. Voor pakhuisrnimte worden fabelachtige prjjzen betaald. De bewoners houden een of twee kamers voor zich en verhuren de rest als opslagplaats voor alcohol. De Bahama eilanden zjjn een centrum geworden van avonturiers uit alle deelen derwereld; het wemelt er van kermistnenschen, mis- dadigers, gevluchte echtgenooten en dieven. De haven van Nassau wordt dageijjks be- legerd door vuile visschersschepen, keurige motorbootjes en smerige vrachtzoekers, die ading innemen en naar afgesproken punten aan de Atlantische kust vertrekken. Welke winsten er gemaakt worden, kan men afleiden uit het feit, dat een kist whis ky, uit Engeland ingevoerd voor 3 pond, na vermenging met 50 procent water en goedkoopen alcohol, op de werf voor tien pond verkocht wordt. Naar verklaard wordt bereikt 90 procent van den gesmokkelden alcohol veilig de Vereenigde Staten, waar men er 30 a 40 pond per kist voor maakt, EEN STAD VERROLD. Drie jaren geleden begon het er gevaarljjk uit te zien voor de kleine stad Hibbing in den staat Minosota, omdat zjj ondermjjnd werd door de weiken der United States Steel Corporation. Om rampen te voorkomen zeide de leider dier machtige vereeniging tot een aantal ingenieurs„Verhuis de geheele stad een rajjl verder". Men ging aan het werk en de 200 gebouwen en wa- lerwerken alles van hout gebouwd werden successieveljjk op rolwagentjes ge- plaatst, zonder dat de ongeveer 10,000 be- woneis er eenige last van hadden en thans \s de nieuwe stad gerezen op een ongevaar- Ijjke plaats en kan het mjjnwerk onder de plaats, waar Hibbing vroeger stond, onge- hinderd worden voortgezet. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. Door Gedeputeerde Staten is besloten de herijk van maten en gewichten in 1921 voor de gemeenten Clinge en St. Jansteen te doen plaats hebben te Hulst en wel voor Clinge op 12 Sptember des nam. en op 13 Septem ber, en voor St. Jansteen op 14 September. Voor beide gemeenten op door de gemeen ten nader vast te stellen uren. BENOEM1NG. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter bij de directe belastingen te Hulst den heer G. A. Maas, in plaats van den heer B. H. Reuling. WEERBERICHT VAN 31 AUG. 1921. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 769.8: Frankfort. Laagste baromterstand 741.8: Hernosand. Verwachting tot den avond van 1 Sept.: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog weer, iets warmer overdag, moge lijk nachtvorst in het Oosten. SCHEEPVAARTBEWEGING. 29 Augustus: Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. lOakfield, 10318 M3., ledigj van Algiers voor Gent. Fransch s.s. Courceullfes, 4463 M3„ le- dig ,van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Stanley Force, 1659 M3., le- dig, van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. Fondeur, 3013 M3.', ledig, van Caen voor Gent. 30 Augustus: Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van buinkerken voor Gent. Eng. s.s. Gala, 2826 M3., stukgoed,, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Duitsch s.s. Wilbo, 1764 M3.^ iedig/ van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Deerhsund, 11S9 M3., iedig, van Gent naar Hull. Eng. zeils. Cecilia, 283 M3.^ Iedig, van Dovre voor Gent. Belg. s.s. Nautilus, 728 M3., Iedig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Smaragd, 1379 M3., cement, van Gent naar Newport. Eng. s.s. Grana, 605 M3., tostaat, van Gent naar Ipswich, j Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. |Eng. s.s. Thornburg, 5949 M3., fostaat, van "Funis voor Gent. Eng. s.s. Argus, 1994 M3., kolen, van Gent naar Rouaan. Eng. s.s. Ialine, 517 M3., creosootohe^ van Caen voor Selzaete. Van 29 tot en met 30 Augustus werden langs de Middensluis alhier 24 binnenvaar- tuigen op- en 27 afgeschut; langs de West- sluis 14 op- en 15 afgeschut. ZONNETIJD. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 1 Sept. 0.34 12.58 Vrjjdag 2 1.21 1.43 Zaterdag 3 H 2.05 2.27 Zondag 4 n 2.48 3.10 Maandag 5 n 3.31 3.51 Dinsdag 6 4.12 4.33 Woensdag 7 4.53 5.15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3