3EIAENGDE BERICHTEN. dat het zwijn eindelijk dood is. ik heb mijn Iekkerste flesch vvijn uit den kelder gehaald om er op te drinken." Toen de onwillekeu- rige tnehoordor den peneraal oobelde om hem te vertellen, dat hij het gesprek had aangehoord en hem vroeg of hij bij zijn woorden bleef, geraakte de officier in groo- te verlegenheid en verklaarde, dat het toch een particulier gesprek was geweest. ,,Als mensch en christen moest men de daad be- treuren, maar niemand kon hem toch ver- bieden zich 'erover te verheugen". WEER EEN POLITIEKE MOORD. Maandag is de burgemeester van Lipipe. dr. Rother, toen hij zich naar zijn woning begaf, door 3 onbekende mannen gevolgd en door 3 schoten gedood. De dader wist te ontkomen. Dr. Rother was een der voornaamste leiders in Opper-Silezie. DE FRANSCH DUITSCHE BESPRE- KINGEN. De te Wiesbaden gevoerde besprekingen tusschen Rat'nenau en Loucheur hebben tot een overeenstemming geleid. De twee docu- menten, waaruit de overeenkomst bestaat, zijn Zaterdagavond onderteekend. Het eer- ste document bevat de algemeene voorwaar - den van de overeenkomst. De hoofdzaak van de bereikte overeenkomst is het verge- makkelijken van de regeling van de schade- loosstelling in natura. Volgens de overeen komst neemt Duitschland de verplichting op zich om tot 1 Mei 1926 aan Frankrijk goederen in natura te leveren wanneer Frankrijk zulks vraagt, to't een waarde van 7 milliard goud mark. Anderzijds kan het bedrag, dht Frankrijk jaarlijks zal kunnen innen, met inbegrip van een 5 rente, niet hooger mogen zijn dan 1 milliard goud mark. Het overschot, dat te- rugbetald zal worden, ingeval de prestaties het bedrag van 1 milliard overschrijden, zal onuer aftrek van de rente in den vorm van jaarlijksche afbetalingen vereffend kunnen worden en zal een enkelvoudige rente op moeten brengen van 5 Het doel van de overeenkomst is dus vooral een bespoediging van het herstel der verwoeste gebieden. Het eenige meenings- verschil bestond hierin, dat Rathenau eisch- te, dat de rente, welke Frankrijk aan Duitschland zal moeten betalen, niet enkel- voudig maar samengesteld zou zijn. Men heeft echter een bevredigende op- lossing weten te vinden. Daar de leverin- gen in natura na 1926 geheel onbeteeke- nend zouden worden, kon Frankrijk de ver plichting op zich nemen om zoo er na 1935 nog een saldo te vereffenen overbleef, deze schuld af te lossen in vier halfjaarlijksche termijnen. Tevens werd er de nadruk op gelegd, dat het door Frankrijk te betalen bedrag in geen geval meer mag bedragen dan 52 van de Duitsche annuiteiten waarop Frankrijk recht heeft, lndien er dus in 1937 nog een saldo te vereffenen mocht zijn, dan zou men voor dit kleine bedrag een samengestelden inte rest kunnen betalen. De door Rathenau en Loucheur ondertee- kende overeenkomst zullen onmiddellijk aan de Duitsche en de Fransche regeering voorgelegd waren. HET IERSCHE VRAAGSTUK. Gsteren is het Dail Eyream te Dublin opnieuw in geheime zitting bijeengekoruen Men besprak den toestand, welke ontstaan is door Lloyd George's jongste Dota. Teveos werd het autwoord op deze nota opgesteld. De algemeene verwaehtmg is dat een breuk in de ondarhandelingen voorkomen zal wor den. Waarschjjnljjk zal Sinn-Fein toestein- men in een vredesconferentie, maar men men \erwacht, dat De Valera eerst eenige andere punieu zal willeu behandelen. Men vermoedt, dat De Valera zal opkomen tegen de door Lloyd George in zjjn laatste nota gemnakte opmerking over een spelen met woorden en een zoeken naar uitsiel. De Times verneemt uit Dublin, dat het autwoord van De Valera nog gisteravond per speciilen koerier naar London verzonden is. Men verwacht volgens dit blad te Du blin, dat De Valera en de andere Sinn- Fern mimsers binnen enkele dagen naar Londen zulien vertrekkeu voor een confe rence met de Britsche regeering. Volgens de Evening Staudaid bevat het naai Londen gezonden autwoord de bereidverkiaring om de ouderhanialingen onmidiellijk te her- vatten. Lloyd George is gisteren uit Edinburgh naar Noord Schotland vertrokken, waar hij zijn vacantie denkt door te brengen. Naar gemeld wordt, zou hjj deze echter te alien tjjde onderbreken, wanneer de voortgang van de onderhandelingen zulks noodig mochten makrn. In het graatschap Down (Ulster) is Zon- dag 'n massavergadering van de Orangis- tische partij gehouden, waarin heftige protestmoties werden aangenomen tegen de tegemoetkomende houding der Britsche regeering ten opzichte van de Sinn-Feiners. De Londeusche regeering moest ophouden met te onderhauden met rebellen, wier handen met bet bloed van onschuldigen waren bezoedeld. Dezen misdadigers moest geen geloof worden gescbonken en uit een verbroedering met deze menschen zou nooit ties goeds kunnen worden geboren. Ook werd een motie van vertrouwen in Sir James Craig en zijn regeering met groote meerderheid aangenomen. De minis ter van handel voor Ulster verklaarde nog, dat de regeering van Noord-Ierland er zoig voor zou dragen, dat aan de Ieren van Ul ster geen hoogere belastingen dan aan bet zuiden zouden worden opgelegd. Ook, zoo zeide de minister, stelde de regeering zich op het standpunt, dat de rechten van Ulster geheel en al zouden worden hehandhaafd. TER NEUZEN, 31 AUGUSTUS 1921. DE 41e JAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin woei van openbare en talrijke particuliere gebouwen de driekleur. Schoolkinderen liepen getooid met oranje en nationale kleuren door de straten, na- tionale liederen zingende. Zooals wij reeds aankondigden wordt hedenavond deze jaardag herdacht door een concert van het muziekgezelschap ,,De ver- eenigde werklieden" en de zangverecniging „Geduld Overwint", beide onder directie van den heer A. Schirris. Wij vestigen hierbij nog de aandacht van het publiek op het verzoek van de muziek- vereeniging om de liederen uit den bundcl „Kun je nog zingen, zingt den mee" mee te zingen. AVONDTEEKENSCHOOL TE TER NEUZEN. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de avondteekenschool aan de ambachtsschool alhier. Het groote succes dat daaraan den vori- gen winter ten deel viel, zal bij de talrijke deelnemers nog wel versch in het geheugen liggen. De lessen ondergaan thans ook een uit- breiding. Bij het teekenonderwijs zal ook theorie-onderwijs worden gegeven voor kleermakers, schoenmakers, en vooral ook voor typografen kan het volgen van den teekencursus van groot nut zijn. Er is ook weer een cursus voor hout- en marmerschilderen. Deze had het vorig jaar een bijzonder succes. Er wordt ook ingericht een cursus voor electro-monteur, theoretische opleiding met zoo mogelijk eenige practische aanvulling, ONDERSCHE1D1NGEN. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin zijn weer verschillende onderscheidingen uitgereikt. Tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw werd benoemd de heer J. H. Blum, lid van Gedep. Staten; in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heeren E. B. Dumoleijn, lid van de Prov. Staten van Zeeland, te Hontenisse, P. Mij- nen, pastoor te Westdorpe, A. Mijs te Oosi- burg, V. Verschaffel te Sas van Gent en H. Koelmans, oud-hoofd der bijz. school alhier. AXEL. Er zijn in onze gemeente weer langvin- gers aan het werk geweest. In den nacht van Zondag op Maandag is bij J. D. aan den Oudenweg een kip gestolen met bijbe- hoorende kuikens, terwijl den daaropvolgen- den nacht het erf van den landbouwer P. B. van H. bezocht werd. Daar had men zich toegang verschaft tot de schuur en eenig paardentuig meegenomen, terwijl naast verschillende andere voorwerpen ook de schoenen van een der knechts werden ontvreemd. De daders zijn onbekend, maar de politie zit natuurlijk niet stil om ze op te sporen. (Ax. Crt.) KOEWACHT. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda, is met ingang van 4 September benoemd tot kapelaan te Zundert de Weleerw. heer C. van Hooijdonk alhier en tot kapelaan al hier de Weleerw. heer W. Loos, thans pries- ter op het semenarie. ZAAMSLAG. Donderdag 1 September hoopt Ds. G- van Dis, zijn 20jarig jubile als predikant der Herv. gemeente alhier te herdenken. BOSCHKAPELLE. De heer F. Koster, tijdelijk onderwijzer alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Driewegen, ge meente Biervliet. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 30 Augustus de volgende vonmssen uit- gesproken J. U., oud 23 j., landbouwer te, Schoon- dijke, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 gid. boete ot 10 dagen hecht. F. O., oud 42 j., C. H. u., oud 19 f. en IJ. de F., oud 43 j,, alien werkman te Axel, zijn wegens strooperij leder veroor deeld tot 5 gld. boete ot 5fdagen hecht. J. de F., oud 16 j., werkjongen te Axel is egens alsvoren veroordeeld tot 5 gld. boete of 1 week tuchjyschool. E A. M. J. R., oud "18 j., dienst- bode te Hengstdijk, is wegens diefstal ver oordeeld tot 14 dagen gevang., met een voorwaardelijke proeftijd van dne jaar. j. de W., oud 24 j., veldaFbeider te Hengstdijk, is wegens oplichting veroor deeld tot 1 maand gevang. J. C. Kjju. oud 20 j., en J. IX, oud 18 j., beiden arbeider te Axel, zijn we gens strooperij, leder veroordeeld tot 5 gld. boete ot 5 dagen hecht. Ch. A. de S., oud 45 j., schipper te Ter Neuzen, is wegens verduistering ver oordeeld tot 2 maanden gevang. Kechtsingang is verleend mc last tot gevangenhouding tegen A. V. oud 26 j., atbeider te Zuidzande en A. J. de M., oud 20 j., werkman te Groede, gedetineerd te Middelburg, ter zake van dietstal. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN Bewakingsvoorschrift. Locaalspoorovertreding. Rjjden met twee aan elbaar gekoppelde wagens. Valschcn naam opgeven. Trekdier onbeheerJ. Visscherijovertreding, Schelpvisch rapeu. Kippen laten loopen op eens anders grond. Naehtrumoer verwekben. Motor- en Rijwielreglement. Arbeidswet. Trekhondenwet. In staat van dronkenschap de orde verstoren. Loopen over Weiland. Leerplichtwet. Openbare dronkenschap. Fietsen zonder licht. Yoertuig zonder licht. 0nt8la<:en van Recht^vervolging. EVEN TELEFONEEREN Abd bet politiebureau Singel te Amsier- dam bevindt zieb een 19 jarig jongmenseh, dat er zjjn werk van maakte verschillende winkels Dinnen te gaan en den eigariaar te vragen of bij mocbt telefoneeren. Terwijl hij in gesprek was, kaapte hjj weg wat hij maar kon bereiken. Tal van voorwer pen heeft hjj reeds gestolen, o.a. gouden en double horloges, ga!anterieen en geld. In een winkel iu de Utrechtschestraat werd hjj gesnapt. Het jongmenseh was nota bene voor- waardeljjk veroordeeld en zjjn proeftjjd was niet lang geleden ingegaan. De „telefonist" zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. WOESTE AUTORIJDER. Zondagnamiddag werd een wielrijder uit Goirle, terwijl hij op den Bredaschenweg over het rijwielpad reed, door een in snelle vaart rijdende autp, bestuurd door iemand uit Dubbeldam, aangereden. De wielrijder werd over de auto heen weg- geslingerd en bekwam een beenbreuk en een ernstige wond aan het hootd. In zor- gelijken toestand werd hij naar net gast- huis te Tilburg vervoerd. MEN ZIJ VOORZICHT1G. Men meldt uit Harderwijk aan de .Stand." Er doen zich in deze gemeente enke le gevallen voor van braken, gepaard met min ot meer hevige pijnen in het onder- lijf en diarhee, van welkei ziekte de oor- zaak nog niet kan worden vastgesteld. Door een medicus werden gevallen ge- oonstafeerd, telkens na het eten van gar- nalen. Een ander geneesheer oonstateerde der- gelijke oorzaak niet, maar schrijft de ziek te toe aan de warmte, aan het te snel drin ks n, ondoelmatig getruik van onrijpe vruchten en aan piotselinge afkoeling. 1NBREKERS. Toen de dienstbode van den heer S., tandtechnicus op den Fluweelen Burgwal 14, te 's Gravenhage, Zaterdagavond om 11 uur thuis kwam, zag zij een ladder voor het geopende vender staan. Zij opende de deur en dit was voor een man aanleidmg om zich ijlings uit het huis te verwijderen. Zij vluchtt,e ook en met haar nogieen an dere man, dien zij trachtte te grijpen. Dit gelukte haar niet, doch een agent, die de hardlooperij zag, begon mee te draven en deze slaagde er in, den eersten man, na een lange vervolging, in de Korte Rot en te grijpen. De inbreker had intusschen ver schillende gouden en zilveren voorwerpen weggeworpen. De agent heeft deze terug- gevonden en in beslag genomen. De arrestant is een 47jarige los werk man. i Naar zijn compagnon wordt gezocht. MISDADIUER GEZOCH1 Men meldt ons uit Apeldoorn: Zondagmiddag om 4 uur, toen in het naburige dorpje Beekbergen de stilte en de ruse van den Zondag heerschlen, is een onbekend persoon, eer klein dan groot maar van gezet j»ostuur, binnengedrongen in de woning van den onderwijzer J. H. van Ingen. Hij trot de vrouw des huizes alleetoaan, die hij, na haar eerst met een stuk ijzer op het hoofd te hebben geslagen, op den grond wierp. Vervolgens werden de weer- looze vrouw de arrnen vastgebonden met een kinderlakentje uit de wieg van haar kind, en werd haar een prop in den niond geduwd. De i ndringer heeft zich daarna een bank- biljet van t 60 uit een joorteteuille, in/ een kast geborgen, toegeeigend en is na het wiegekieed in brand te hebben gestoken onmiddellijk in de richting Arnhetn ver- nen. De misdadiger, met lichtlbkmd haar en dito knevel, was gekleed in grijs colbertl oostuum met dito deukhoed, dragend een roode das ot zakdoek om den hats., HET GELD KWAM NIET. Een tuinder te Loosduinen inde op de Hanzebank zijn veilingtegoed, groot on- geveer 14000. Eerst den volgenden dag ontdekte hij, dat zijn porteteuille met den inhoud verloren was. Alle nasporingen ble- ven vergeets. Vrijdag echter kreeg hij over de jxist een pakje .nhoudende hngelsche brieven, bonnetjes, van veilingmanden en andere papieren, die voor den vfnder blijk- baar geen waarde hadden. Het couvert van een der brieven had men gebruikt om allies in te pakken en daar een postizegel opgeplakt, zoodat' geen handschrift lets verraden kon. DE VEENBRAND BIJ OOSTERWOLDE. De veenbrand te Nochtelo, bij Ooster- wolde, is zeer toegenomen- Veenliuizen wordt opnieuw bedreigd. Er zijn honderden menschen bezig, meldt de „Crt.", om den brand te keeren. Wanneer de wind iets noordelijker draait, loopen de veenderijen te Appelscha gevaar. De brandspuiten uit de gemeente Ooststellinge verleenen hulp. Er is watergebrek en de brand is alleen te keeren door het graven van greppels. VADER EN KIND VERDRONKEN. Te Rotterdam werd W. J. B. met zijn 7jarig zoontje met een motorbootje aan boord gebracht van het stoomschip „Cappac", lig- gende aan boei 17. Bij het aan boord gaan, vielen zij van de valreep, met het gevolg, dat beiderr verdronken. BETRAPT Toen Zaterdagavond de dienstbode van een gezin, wonende aan den Fluweelen Brugwal te's Gravenhage, circa 11 uurthuis- kwam. bemerkte zij in de woning een on- bekenden man, die met behulp van een lad der door een raam was geklommen. Zij vluchtte naar buiten en riep om hulp. De on bekende klom vlug naar beneden en zette het op een loopen, terwijl een tweede man de dienstbode trachtte te grijpen. Een agent van jxilitie was inmiddels ter hulp gekomen en zette den inbreker na en wist hem in de Lange Poten te arresteeren, na een lange vervolging door veel nauwe straten. De arrestant werd in bewaring ge steld. Hij bleek te zijn een 47jarig los werk man, zonder vaste woonplaats. Verscheidene gouden en zilveren voorwer pen, die de inbreker had weggeworpen, wer den door de politie in beslag genomen. OR EEN VROUW GESGHOTEN. Te Utrecht heeft Zaterdagnacht zekere G. A., die in reiatie staat met een vrouw op het Vredenburg na een mz e eenjevol- verschot op haar gelost. Hij had de revol ver in zijn jaszak en loste daann het schot, zoodat de jas een brandga^ ver- toonde. De vrouw werd slechts licht aan den voet gewond. De daden ging op de vlucht en wierp de revolver, waarop nog 5 scherpe patronen zaten, weg. In de Korte Vfestraat wist men hem te grij pen, hij werd naar het hootdbureau van politie gebracht. De revolver heeft men teruggevonden. VEEL BELOVEND jONGMENSCH 1 e Assen is bmnengebracht een 20- jarig.- bewoner van Den Haag, d e aldaar, van zijn vader een bedrag van 1000 gulden gestolen had, waarvoor hij een motor- fiets kocht. 1 e Assen heettl hij den mo tor voor 850 gulden verkocht doch wist er na den koop mee van door te gaan. Te Amsterdam verkocht hij den motor weer voor 350 gulden, doch ook toen gelukte het hem den motor mee te ne men. 1 e Rotterdam is hij aangehouden en naar Assen gebracht. ONDER DE PLANKEN BEDOLVEN. Eergisteren is een 25jarig man, die in de Fultonstraat te 'sGravenhage behulp- zaam was aan het opstapelen van planken onder een groote partij ineenstortend hout geraakt. De geneskundige dienst was spoe- dig ter plaatse, doch zijn hulp mocht niet meer baten. De ongelukkige was aan de be- komen kneuzingen overleden. ONWEDER. Tijdens een kort, doch zeer zwaar on- weder, dat verleden week Dinsdagmiddag boven Amstelveen woedde, sloeg de bliksem in de boerderij van C. J. Schrama in Boven- kerk. De koestal brandde geheel af. Door het snel en krachtig ingrijpen van de brand- weer te Hoeksjan en Bovenkerk bleven woonhuis en een losstaande schuur behou- den. Verzekering dekt de schade. Te en bij Halfweg werden verleden week Maandag de geleidingsdraden der Elec- trische Spoor door den bliksem getroffen, hetgeen aanzienliike vertraging veroorzaak- te in den loop der trammen naar en van Amsterdam; des avonds te 7 uur was de dienst weder normaal. Te 'sGravenhage 6loeg in de Nassau Zuilensteinstraat de bliksem in het telefoon- net. Een gedeelte van de draden brak en viel op de straat. EEN VERDACHT VERHAAL! Te Rotterdam moest de magazijnbediende H. H., in opdracht van een koopman op de Wijnhaven, een brief, waarin zich f 1000 bevond, naar een bankinstelling op de Zuid- blaak brengen. De magazijnbediende ver- telt, dat hij, op weg aar de bank, op de Leu- vehaven is aangesproken door een man, die hem een l/orlogeketting te koop aanbood. Van dien man had hij ook een sigaret ge- kregen, na't rooken waarvan hij bedwelmd was geworden. Hij was op een stoep gaan zitten en in slaap gevallen. Toen hij wakker werd, was hij den brief met 1000 kwijt. Een handelaar in gramafoons, bij wien de magazijnbediende inwoont, op de Hoog- straat, is, evenals de magazijnbediende zelf, van wiens verhaal men niets gelooft, als verdacht van verduistering aangehouden. NIETS NIEUWS...,. ,,Ue modes van dezen tijd volgende, schijnen de vrouwen tie hopen ons man nen in haar macht te krijgen door zooveel mogelijk van haar natuurlijke charmes te onthullen, door steeds in het publiek de aandacht te ttekken, door tegen de nen te praten met de zelfde vrijmoedig- heid, die wij mannen onder elkaar ge- oruiken Deze regels lezende, zou' men denken een voorvechter voo rkuischer vrauwen- kleeding, in elk geval iemand te hooren, die erg overtuigd is, dat onze tijd/ aan ze- den-verbastenng lijdt. Edoch, datl is met zoo. De aangehaalde zin is uit een Fransch boekje, dat gericht is tegen „ies dejaor- tements de la temrne" en h t werkje draag het jaartal.... 1808. Er schijnt dus werkelijk met zoo veel nieuws onder de zon te zijn en misschien veranderen de vrouwen minder vaak, dan de goede Fransche koning Frans I Xvel meende. Die toch den naam had haar goed te kennen. HET RELLETJE TE ELLEGOM, De (anj;i-rev.) Rotterdammer schrijft over het relletje te Ellecom: „Reeds meer had de heer Wijnkoop van dergelijke relletjes te lijden. „ln Sneek ging't eenmaal er zoo scherp naar toe, dat levensgevaar met uitgesto- ten scheen en de beschermende hand "der politie met kon worden ontbeerd. „Kracht schuilt in dergelijke onwaardi- ge praktijken met, „Het is dezelfde taktiek welke de so- cialistische beweging in haar opkoinst ten onzent zocht te belemmeren, toen men den dommen hoop het zingen: „Domela moet zakjes plakken". „Het is dezeltde taktiek, welke onder Bismarck's leiding de Duitsche sociaal- democratie ten bloede toe vervolgde. „Verwerpelijk is dergelijke brute machts- politiek, omdat de gewenschte vruchfen uitblijven. Veeleer richt zich de volksi- gunst naar de onderdrukten en gemarter- den. ,,Verwerpelijk is zij bovenal omdat gees- telijke richtingen met geestehjke wape- nen dienen te worden bestreden. „Incidenten als te Elleoom en Sneek voorvielen kunnen en mogen de ohzen niet bekoren. „Verontwaardigd hebben zij zich daar- tegen te richten." HET NOTEDORJE NAAR INDIE. Het mojorscheepje van honderd ton, dat veerfcien dagen geleden van Rotter dam de reis aanvaardde naar N. Indie, is te Lissabon binnengeloopen met ver- lies van de schroet. VOOR HAAR OOOEN VERRONKEN. De motorboot Noel, van de Engelsche kerk te Rotterdam, bracht Zaterdagavond eenige zeelui uit het zeemanshuis aan den Rieter de Hooghweg naar hun op stroom liggende schepen. Onder hen bevond zich de eerste stuurman, Brunston de Gapac, met zijn vrouw en zevenjarig zoontje. Bij het aan boord gaan stapte de stuurman met zijn kind op den arm, zonder zich vast te houden, op de statietrap, gereed om zijn vrouw uit de motorboot te hel- pen. Hij verloor zijn evenwicftt en ver- dween met het kind voor de oogen zijner vrouw in de nvier. Rogingen om hen te redden bleven vruchteloos. De lijken zijn nog met opgevischt. MOTORONGELUK. Een motorwielrijder te Assen reed te Rolde met zijn motorrijwiet tegen een boom. Hij werd door den schok wegge- slingerd en was onmiddellijk dood. ONGELUK MET DE R 38. Het ongeluk met de R 38, het groote En- gelsohe luchtschip, dat binnenkort eigen- dom van de Vereenigde Staten zou gewor den zijn en dan den tocht over den Atlan- tischen Oceaan moest herhalen van een voorganger, herinnert in zijn toedracht aan tal van dergelijke luchtschipbreuken, waar- mee vooral de Duitschers zooveie teleur- stellende ervaringen hebben opgedaan. De maand Augustus is voor luchtschepen meer- malen gevaarlijk gebleken wegens de atmos- ferische electriciteit. Ook in dit geval ziet het er naar uit, of een piotselinge electrische ontlading voor het luchtschip noodlottig is geweest. Er was onweer in de lucht, toen de R 38 op haren proeftocht was en daarom was zij Dinsdagavond niet gedaald, maar den heelen nacht uitgebleven. Maandag- middag had zij te Pulham willen landen, zoodra de gevaarlijke wolken afgedreven waren. Kortgeleden is ook een groote Zep pelin, die de Duitschers hadden uitgeleverd, voor haar Engelsche loods hopeloos bescha- digd. Totdusver heeft nauwelijks een lucht schip van groote afmetingen zijn leven in sloopershanden geeindigd. Zoo goed als alle zijn, wanneer zij niet in den oorlog neer- geschoten werden, in brand gevlogen, of stukgewaaid. Er zullen groote verbeteringen noodig zijn, voor luchtschepen, behalve dan voor miltaire en maritieme doeleinden, als vervoermiddel door de lucht toekomst krij- gen. Uitspraken van 19 Aug. 1921. Veroordeeld zijn ter zake van overtreding: P. M., C. S. te Assenede, B. Th. en A. d. M. te Bouchaute, J. V. te Westkerke,V. v. A. C. B., L. H., H. S., R. G., M. v. S., - A. B. d. V., alien te Selzaete, C L. W. te Wachte- beke, C. L. Z.. S. M. d. N. te Philippine C. P. B. te Westdorpe, ieder tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen heeht. voor ieder. D. B. te Hoek, J. L. E. te Sluiskil, ieder tot een boete van 5, subs. 10 dagen hecht. voor ieder. M. L. D., te Sas van Gent, tot eene boete van 5, subs. 1 maand tuchtschool. L. S. te Axel; F. d. K. te Biervliet; J. d. W. te Ter Neuzen ieder tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. voor ieder. A. R. te Axeltot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. H. S. te Selzaete, tot eene boete van 25, subs. 50 dagen hecht. P. J. v. W.L. d. B.beiden te Asper, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. Al. v. D. te Axel, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. M. L. S. te Ter Neuzeft, tot een boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool, met verbeurdv. en ver- nieling van den hengel. F. A!., zonder woonplaats, tot een boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. met vernietiging van het wargaren, F. P. J. V. B. te Antwerpen, tot eene boete van /5, subs, l'l dagen hech,t. met verbeurdv, en ver- ltieling der hengels. J. L. G. te Ter Neuzen, tot eene boete van 1 subs. 2 dagen .heeht. v. D. te Ter Neuzen, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. P. A. S., zonder woonplaats, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. O. te Axel, tot eene boete van 5, subs. 1 maand tuchtschool. P. d. D. te Ter Neuzen, tot 2 boeten, elk van 5, subs. 10 dagen heeht. voor elke boete. J. G. te Axel, tot 2 boeten elk van 10, subs. 20 dagen hecht. voor elke boete. W. A. N. te Hoek, tot eene boete van _/\5, subs. 10 dagen becht. A. S. te Axel, tot 2 boeten elk van f 3, subs. 6 dagen hecht. voor elke boete. W. D. te Biervliet, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. H. J. D., zonder woonplaats, tot eene boete van /20, subs. 40 dagen hecht. J. F. L.F. J. L.K. K.J. M. D., alien te Axel, ieder tot eene boete van 1, subs. 2dagen hecht. voor ieder. B. F. S., aldaar, tot eene boete van 1, subs. 1 week tuchtschool. S. H. te Ter NeuzenE. L. te Westdorpe, ieder tot eene boete van f 15, subs. 31 dagen hecht. voor ieder. M. R. te ZaamslagC. K. te Westdorpe, ieder tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. voor ieder. H. d. B. te Zaamslag. tot eene boete van 3,subs. 6 dagen hecht. W. J. d. R. te Ter Neuzen, tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. M. F. en A. v. d. W.. beiden te Axel, ieder tot eene boete van f 25, subs. 50 dagen hecht. voor ieder, met ontslag van rechtsrervolging van het meerdere ten laste gelegde. P. d. F. te Axel, tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. P. K. te AxelW. D. v. d. H. te Ter Neuzen C. S. te AssnedeP. M. S., zwervende J. W. v. O. te Rotterdam, ieder tot eene boete van /15, subs. 30 dagen hecht. F. d. Al. te Philippine, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. K. d. S. te Ter Neuzen, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. A. I. B. S. aldaar, tot eene boete van f 2, subs. 4 dagen hecht. Th. G. M., aldaar, tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. J. d. R. te Sas van Gent, tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. J. R. te Zaamslag, tot eene boete van j 10, subs. 20 dagen hecht. H. J. V. te Boschkapqlle, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. d. M. te Ertvelde, tot eene boete van /10, subs. 20 dagen hecht. I. P. v. C. te Axel, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. W. E. t.; Breskens en P. 0. te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2