ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No- 7190 Maandag Augustus 1921. 09e Jaarg&n. Herijk van Maten en Gewichten. 81NNEHLAND. FEUILLETON. 8UITENLAND. DE LEGER-REORGANISATIE. Een lichting van 19.500 man. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een nota van wijzigmg op het wetsont,- werp Dienstplichtwet. In ^cze nota heett de nieuwe minister van Oorlog zijn stelsel nedergelegd, en men mag aannemen, zegt de Tel., dat de rechterzijde gedurende de kabinetscri- sis over deze ptannen is gepolst en er zich mede heeft vereenigd. De nota van wijzigmg stelt voor de jaarlijksche lichting, die minister Pop op 2300ft man wilde houden, te verlagen op 19.500 man. Ue lichting zal een geheel vormen, zoodat het onderscheid tusschen kern- en vrijwillf.ge troepen zal komen te vervailen. Zooals men weet, was de splitsing het groote bezwaar van de An- tirevolutionnairen erf Chr. Historischen te gen het ontwerp Pop. Aan dit bezwaar is thans tegemoet gekomen. Ue minister stelt verder voor, om den eersten oetentijd voor de onbereden korp- sen, door generaal Pop op 6 maanden gesteld, te verminderen totl 51/2 maand. Ue nota bevat verder nog1 een aantal wijzigmgen van minder belang. Ue minister deelt als zijn overtuiging mede, dat zijn stelselj in de naaste toe- komst tot vrij belangrijke bezuinigingen zal leiden. UE a.s. GRONDWETSHERZIENING, Wij lezen in het Centrum: Wij zinspeelden er deze week reeds op, dat er andere redenen dan de processie- kwestie kunnen bestaan, om bij de a.s. Grondwetsherziening het hootdstuk van den godsdienst buiten behandelmg te la- ten. Van goed-ir.gelichte zijde vernemen wij thans, dat het voornemen daartoe mder- daad mets heeft uit te staan met de antf- processierelletjes, maar verband houdt met de moeilijkheden mzake de tinanc;- eele verhouding tusschen de verschilJen- 1 de Kerken en de Staat, waaromtrent met de gewenschte overeenstemming verkre- gen werd. Uaarom was reeds, voor de rel ieves begonnen, het plan gemaakt dit hootdstuk onveranderd te laten en terug te nemen hetgeen tot wijzigmg daarvan was voorgesteld. G&VAAR VAIn DEN ELECTRISCHEN STROOM. De eiectrotechnisch adviseur bij de Ar- beidsinspectie verzoekt ons om opneniing i van het volgende: Uit het ongeval een paar weken geleden plaats gehad te Deventer, waar door den electrischen stroom bij het schoonbikken van een stoomketel een man is gedood, blijk weer eens hoe noodlottig de aanraking van eenig, onder een electrische spanning staand deel kan zijn en onder de hier aawezige om- standigheden 00k bijna steeds is. Deze ge- varen van den electrischen stroom voor het I menschelijk lichaam werden in den loop der jaren in de centrale verslagen der Arbeids- inspectie en in afzonderlijk uitgegeven bro- chures herhaaldelijk besproken. In de laat- ste jaren, nu de electriciteit, en in het bij- zonder de wissel- of draaistroom in de in- dustrie een steeds algemeener toepassing j heeft gevonden, valt echter een toeneming te constateeren van het aantal ongevalien, ook van de doodelijke ongevalien, door den electrischen stroom. Bij het onderzoek dier i ongevalien blijkt steeds meer, hoe weinig men van het gevaar van den omgang met electrische toestellen op de hoogte is 0 i daarmede rekening pleegt te houden. Het lijkt dan ook zeer gewenscht, om nog eens op het een en ander te wijzen. In het hierbedoelde geval is de dood van den getroffene veroorzaakt door de aanra king van den metalen voet eener gloeilamp. welke aan het wisselstroomnet was aange- sloten en een spanning van 220 volt tegen de aarde had. Een dergelijke spanning komt in vele electrische huisinstallaties eveneens voor. Zij veroorzaakt daar echter hoogst zelden een ernstig, en wel haast nimmer een doode- lijk ongeval, omdat de persoon, die een spanning-voerend deel aanraakt, zich bijna steeds op een voldoend isoleerende onder- laag bevindt. Van een noemenswaardigen stroomdoorgang door het lichaam is dan meestal geen sprake. Geheel anders is dit echter gesteld met stroom van dezelfde spanning, wanneer de persoon, wien het betreft, zich bevindt in een vochtige ruimte, b.v. een kelderruimte, of wanneer hij natte kleeren heeft, bezweet is, of in aanraking is met eenig met de aarde verbonden meta len deel. In zulke gevallen zal de electrische stroom door het menschelijk lichaam een weg naar de aarde nemen. Het allerongun- stigst zijn de omstandigheden wel bij de werkzaamheden in een stoomketel, waar de man seeds een zeer goede aardverbinding maakt en bovendien de overgangsweerstand van de huid door zweeten in den regel sterk is verminderd. In zulke gevallen kan niet ernstig genoeg worden gewaarshuwd tegen het gebruik van electrische leidingen en toestellen van on- deugdelijke constructie of welke in slech- ten toestand verkeeren. In het bijzonder dient hier te worden gewaarschuwd tegen het gebruik van de in den handel voorko- mende metalen handlampen, welke bij een gering defect in het inwendige, ook uitwen- dig onder de spanning komen te staan. Verder moeten alle metalen deelen van gloeilamp en gloeilamphouder tegen aanra king zijn beschermd. Bovendien moet de invoering der stroomtoevoerleiding in de handlamp zoodanig zijn, dat ook bij ruwe Je zult er dadelijk met 'tbewijs van van krijgen. Verklaar je nader, zei Soufflard. Ue twee vrouwen stonden, meer dood dan levend tegen den muuf geleund. Welnu, hernam de knaap, oompje denkt dat die heeren van de Prefectuur maar weer naar huisgaan met de boodschap dat het mis is, maar ik denk heel wat anders. Maar zeg dan toch wat je denkt. Wat ik denk is dat die vier daar da delijk wel den weg zullen oversteken, dien zij door een smal steegje, de rue aux Veaux, weer bereiken kunnen en dat zij dan achter de huizen aan dezen kant van den weg zullen terugkeeren en zoodoende een omtrekkende bewegfng uitvoeren. Uaarom blijven die anderen daar op den stoep van „Ue Ratelslang" zoo rustig hun glaasje zitten drinken. Ueze van voren en die daar van achferen,i zoo ziffen wij er precies tusschen in. Urommels, rfep Souffllard, die jongen kon wel eens gelijk hebben. Reken maar. Uat is een zeer aannemelijke verklaring, vvaarom de smenssen zich in 2 troepen hebben verdeeld. Fifi was al dien tijd aan het; zolderraam blijven staan en had de bewegingen der 4 mannen in het veld gevolgd. Eensklaps riep hij: behandeling een beschadiging of b'reuk der leidingen aan de invoeropening zooveel mo- gelijk is voorkomen. Het dient goed te worden begrepen, dat bij verwaarloozing der geboden veiligheids- maatregelen het gebruik van electrischen stroom van de gewone netspanningen, de zoogenaamde lage soanningen dus, bij werkzaamheden in stoornketels en dergelijke metalen vaten hoogst gevaarlijk is. Een aanraking van een spanningvoerend deel onder dergelijke omstandigheden heeft met bijna wiskundige fcekerheid den dood van den getroffene ten gevplge. De bovenbedoelde "Aorzorgsmaatregelen hebben echter het nadeel, dat een goede uit- voering, daarvan afhankelijk is van een voortdurende en nauwgezette controle van het materieel. Beter is het daarom bij de hier bedoelde werkzaamheden uitsluitend gebruik te maken van stroom van zeer lage span ning bijvoorbeeld van 20 volt tusschen de leidingen (10 volt tegen de aarde. In de meeste gevallen is zulk een voor het leven ongevaarlijke spanning gemakkelijk te ver- krijgen en wel met een ideinen transforma- tor, welke op het aanwezige wisselstroom net kan worden aangesloten en waarmede de stroom op de zooeven genoemde onge vaarlijke spanning kan worden omgezet. Op verzoek van de Arbeidsinspectie heeft de apparatenfabriek ,,Heemaf" (O.) voor eenige jaren de constructie van zulke kleine transformatoren, speciaal geschikt voor het hier beoorde doel, ter hand genomen. Deze toestellen worden thans door de genoemde fabriek in den handel gcbracht. Uit haren aard zijn deze transformator- tjes slechts geschikt voor wisselstroom en niet voor gelijkstroom. De ervaring heeft echter geleerd, dat deze laatste stroomsoort in den regel niet die noodlottige uitwerking heeft op het men schelijk organisme als wisselstroom, al bliift ook hierbij groote voorzichtighejd geboden. Het ongeval. dat tot de bovenstaande re- gelen aanleiding geeft betreft een 40jarig gezinshoofd. die een weduwe en een 9tal kinderen nalaat. Telkens weer treft het. hoe door en oogenschijnlijk nietige oorzaak mannen in de kracht van hun leven aan hun gezin en de maatschappij worden ontrukt. Al het daardoor veroorzaakte l'eed kan wor den voorkomen, mits iedere toezichthebben- de maar evenzeer ook iedere ondergeschikte, die met electrische toestellen moet omgaan, zich van zijn verdrtfwbofueiijkheid tegen- over anderen of zichzelf voldoende bewust is. Eventueel gewenschte inlichtingen zullen gaarne worden verstrekt door den Electro- mchnischen Dienst van de Arbeidsinspectie, Nieuwe Uitleg 12. Den Haag. Kijk maar. Soufflard keek ook uit het venster en zei met bevende stem: 't Is zoo. Uaar steken zij den weg over. Heb ik 't je mer gezegd?" Er volgde een lang stilzwijgen. Aller oogen waren op Soufflard gericht. De angst stond op leders gezicht ffe" le zen. Eindelijk riep Soufflard weer: Urommels, zij komen langs den over- kant terug, Fifi had juisf geraden. Hij wilde weggaan, maar Fifi hield hem terug. Blijt hier. W aaroin Begrijp je dan niet, dat Milloc en zijn mannen ons in de gaten houdeh, terwiji hun kornuiten ons van achteren lhslui- ten Juist. Wanneer zij zien dat onze S hoofden plotsehng verdwijnen, zullen zij' begrij- pen, dat wij hun plan hebben doorzien en dadelijk het huis binnenvallen. Wij moe ten dus het veld hierachter zien te be reiken, voor dat die 4 hierachter zijn aan- gekomen, maar voorzichtig, een voor een en de dames gaan voor, zooals het de gewoonte is. Goed, maar hoe zullten wij het aan- feggen, als het onze beurt is? Geen nood, laat dat maar aan mij over, ik heb nog wel meer in mijh (mars. Hij ging naar de trap en riep: Hallo vader Cautin, kom eens boven. Cautin kwam de trap op. Met een paar woorden legde Fifi hem den toestand bloot. Tenslotte zeide hij: En nu moeten wij maken dat wij weg HET EINUE VAN DE ENTENTE. In een artikel, Het einde van de ^entente, geheeten, betoogt 1'Oeuvre, dat er van de entente mets meer is overgebleven dan een fictie. Het blad somt de punten op, waaromtrent de politiek der bondgenoo- ten met die van Frankrijk verschilt en zegt dan: Vreemde bondgenooten, inderdaad, vrienden ,die overal en steeds met onze vijanden zijn. En hoe voelen de Engeh- schen zelt met, dat hun, instinctiet wan- trouwen, hun stelseltnatige oppositie be- wijzen, dat er tusschen hen en Frankrijk een beginsel-autogomsme en een ongelijk- aardigheid van humeur bestaat, die sche;- ding onvermijdelijk maakt. Al is de echtscheiding nog met officieei de scheiding van tatel en bed is reeds een teit. Ue Opperste Raad was het wezen- lijke orgaan van deze vereeniging, die En tente Tieette, En de Opperste "Raad heett het atgelegd toen het de leiding van de zaken der geallieerden uit handen gat komen door het veld hier achter het buis. Waar is de achterdeur? Verlegen antwoordde Cautin: Er is er geen. Wat? Geen achterdeur? Neen, het huis heeft maar een uit- gang, die aan den weg. Een hachelijke toestand. Ue mededeeling van Cautin, dat zijn huis maar een uitgang had, diq aan den weg, was voor de bende een ware Jobstijding. Zij waren hier dus zooveef als in een muizenval. Wat!" riep Soufflard uit, kan je hier, op geen andere manier vandaan komen, dan door de straatdeur?" Neen. Na zich even bedacht te hebben, hernam Cautin: Ten minste als je niet het raam uit sprin- 1 gen wilt." 1 Verheugd sprang Soufflard op, er was dus nog uitkomst Ha! riep hij uit, zijn er ramen aan den achterkant? .Wel ja. Up alle verdiepmgen? Zeker. Nu, dan is er ook geen bezwaar tegen om uit een raam van de eerste verdieping te springen. Cautin schudde bedenkelijk het hoofd. Uat is nog 15 voet boven den grand, zei hij. W at zou dat Wij binden een paar bed- delakens aan elkaar en laten ons heel ge makkelijk atzakken. Uank je wel! riep de weduwe Vollard, ik heb gisteravond haast den nek gebroken, ik pas voor een tweede keer. Bek houden, moeder Vollard, geen praat- Wat ook de tormules zijn waarmee men zal trachten zijn vermindering te beman- telen, in werkelijkheid is zijn gezag over- gegaan op een Internationale rechtbank waarin neutrale zitting zullen hebben en waarvan de voorzitter misschien een on- zijdige is. Zullen zijn uitspraken althans onzijdig zijn, d.w.z. onpartijdig, want uitsluitend geleid door den tekst der con?hacten en het beset van billijkheid? Wij vreezen on- gelukkigerwijze, dat er in den Volkenbond teveel politici zilten dan dat zijn besfuiten vrij zouden zijn van voor.ngeno.nenheid eh intrige. L Laat ons un atwachting van de uit- spraak van Geneve de dingen zien zooals zij zijn. Ue Entente is tot een Mi.plomatie- ke fictie teruggebraeht; maar "het"'is een verschrikkelijke zware fictie. Zou de ver- breking van de entente voor Frankrijk niet voordeeliger zijn dan haar handha- vmg. Laat ons de vraag openlijk durven stellen. Laat ons durven zeggen aan de Engelschen, dat zij er ons toegebracht hebben boven hun tot dienstbaarheid dwingende vriendschap een vrijheid te ver- kiezen, die ons overigens niet zai belet- ten elkaar te achten. En men zal er zich misschien over verbazen, dat de regulee- ring van de breuk te Londen meer ge- ducht wordt dan te Parijs. Want onze zwakheid komt voor een groot deel voort uit het overdreven denkbeeld, dat wij van de sterkte onzer concurrenten hebben. SRRINKHANENRLAAG IN FRANKRIJK 75-000 H. A. geheel verwoest. Een sprinkhanenplaag teistert de zuide- lijke districten van het departement Seine et Marne. Ongeveer 7500 H.A. zijn reeds geheel verwoest. Een zoo enorme sprink hanenplaag is nooit te voren in Frankrijk opgetreden, en het mimsterie van land- bouw deelt mede, dat deze plaag zoo onverwacht kwam, dat men in de onmo- gelijkheid verkeerde, om tijdig maatrege- len (te nemen. ARBEIUSONLUSTEN IN AMERIKA. De menigte rukt naar Charleston op. In West-Virginia zijn ernstige arbeidson- lusten uitgebroken. Het Departement van Oorlog heeft reeds maartegelen getroften naar aanleiding van een bencht van den Gouverneur dat een leger van verscheide- nc duizci.dcn oprukt m de richting van Charleston. De menigte houdt treinen en auto's aan en poogt zich meester te maken van de hoofdstad. De ongeregeldheden zijn een gevolg van de verdeeldheid tusschen mijnwerkers en patroons. VREDESTR ACT A AT TUSSCHEN AME RIKA EN DU'TSCHLANU. Het vredestractaat tusschen de Ver. eenigde Staten en Duitschland is Donder- dag geteekend. De Amerikanen zijn de eenigen die dat hebben gedaan in de vijandelijke hoofdstad. De punten waarop het tractaat het stuk van Versailles niet volgt, zijn geen verrassing. De Rijksdag komt den 20sten Septem ber bijeen en zal met de ratificatie den noodigen spoed maken. Oostenrijk zal met achterblijven en zoo zaf men binneh niet te langen tijd de Iikwidatie van den wereldoorlog, voorzoover de groote mo- gendheden erbij betrokken zijn, tegemoet kunnen zien. DUITSCHLAND. Het vredesverdrag met Amerika. In haar oommentaten over het vredes verdrag met de Vereenigde Staten ver- klaart de Duitsche pers zich buitengewoon tevreden. Men meent dat dit verdrag een gewichtige stap is in de richting naar den wereidvrede en men legt er grooten nadruk op, dat deze overeenkomst geheel en al het karakter draagt van een regehng jes! beet Galgenaas haar toe. Er is nu geen tijd om jeremiades aan te hooren. Als je zoo bang bent uitgevallen, was dan liever stoovenzetster in de kerk geworden, maar had geen beroep gekozen, waarbij, je nu en dan je hachje moet wagen. Hij wendde zich tot de andere met de vraag: j Vmden jelui het ook goed? Zullen wij j ons uit het raam laten zakken? Ik heb er nogal bezwaren tegen, zeide Fifi. Soufflard, die wel begreep, dat er bij Fifi van bangheid geen sprake was, vroeg: Welke dan? De 4 agenten, die hierachter door het veld komen, zouden het huis wel goed in het oog houden. Wat zou dat? Zij zullen zien dat uit het venster klim- men." Laat hen dat zien, maar zij zijn nog ver van ons at en eer zij hier1 kunnen komeh, zijn wij geblazen. En de buren? En de voorbijgangers? Met deze hitte en telle zon blijtt iedcreen binnen." Alles goed en wel, maar er zijn toch 2 omstandigheden waar wij rekening mee moeten houden. En die zijn? De voorbijgangers en de smerissen. Ik zal eerst eens gaan kijken. Ga maar mee, zeide Coutin, er is een klein raampje boven de trap, waaruit je achter het huis kunt zien. Hij ging met Soufflard naar de trap, terwiji Fifi aan het zolderraam bleet staan, dat op den weg uit zag en hij dwongLesa- ge bij hem te blijven. Waarom blijven we hier staan, onder tusschen gelijken en dat er van dxteeren en wilsoplegging door den sterkeren geen sprake is. Men beschouwt dit verdrag als een zeer geschikce basis voor verdere onderhandelingen over het handels- verdrag en over de regehng van de gesekwestreerde Duitsche oezittmgen in de Vereenigde Staten. Tensiotte meeni men, dat na de ratiti- catie door Rijksdag en Congres die onge- twijteld in September zal; plaats hebDen, de diplomatieke en consulaire betrekkingen aanstonds zullen worden hervat. DE HOUTEN SCHEPEN. Groote verontwaardiging heerscht in de Vereenigde Staten over het teit, dat de Shipping board ruim 200 houten schepen heeft verkocht, tezamen voor een prijs, die nog minder bedraagt dan destijds het fcou- wen van een er van kostte. De president van den board verdedigt zijn houding hiermee, dat het onderhoud van de schepen per maand 60.000 dollar kost en dat hij niet de beschikking heeft over dit geld. Hij wasi reeds besloten de schepen weg te geven aan wie ze hebben wou, of ze in vollje zee tot zinken te brengen, toen eindelijk dit bod van 2300 dollar per schip binnenkwam. Thans zijn de vaartuigen verkocht aan de maatschap pij, die ze destijds bouwde en die twee er van zonder de machines met 2.5 mil- lioen dollar berekende, hoewel de aan- neemsom slechts 350.000 dollar per stuk was. i Men is er buitengewoon verontwaar- digd over, dat Lasker, alvorens de sche pen voor dezen spotprijs te verkoopen, er althans de machines met heeft uitgehaald, die voor andere doeleinden bruikbaar zijn en die elk voor zich een waarde van circa 300.000 dollar vertegenwoordfgden. DE HAVEN VAN ZEEBRUGGE. Het „Laatste Nieuws" is op onderzoek uit geweest naar de juistheid der onrust- barende berichten over de haven van Zee- brugge. Eenerzijds sprak het blad den haven- kapitein van Zeebrugge die zich zeer onge- loovig toonde over de bewering, dat de ha ven opgegeven zou worden omdat zij ver- zandde. Volgens hem zou het wel degelijk mogelijk zijn de haven op peil te baggeren als er maar eenmaal het vereischte groot verkeer was. Maar waarom nu geld vef- spillen voor meer baggerwerk? Daarentegen werd er een heel ander beeld van den toestand gegeven door den heer Coppieters, senator en raadslid der regee- ring voor het Ministerie van Openbare Wer- ken, die het volgende medegedeeld heeft: Het bericht verschenen in de dagbladen is getrokken uit de Kroniek der Openbare Werken en is ongelukkig maar al te waar. Het is niet mogelijk langs den havenmuur de diepte uit te baggeren welke onontbeer- lijk is voor de zeeschepen. Minister De Smet de Naeyer heeft vroeger reeds verklaard, dat „de haven van Zeebrugge er een van snelvaart zal zijn of zij zal het niet zijn! Dat wil zeggen, dat schepen met voile lading moeten kunnen binnenvaren gedeeltelijk moeten kunnen lossen en weer laden. Daartoe is het noodig, dat langs den ha venmuur diepten uitgebaggerd worden, wel ke men tot dusver nog niet heeft kunnen bereiken. Het doel waartoe de haven is in- gericht geworden is dus jammerlijk niet verwezenlijkt. Het is practisch onmogelijk dieper te baggeren dan 67 meter onder lage tij. Dat is het maximum, dat bereikt is geworden sedert Maart 1919 en v aarvoor reeds 13 millioen zijn uitgegeven. De raad der regeering onderzoekt thans of de toestand werklijk is, zooals ik hem zooeven heb afgeschilderd, aldus de heer Coppieters, en welk het redmiddel is, dat desvoorkomend kan toegepast worden. 't oog van Milloc? vroeg deze. Dat heb ik je al gezegd, oompje, ant woordde Fifi, om Milloc gerust te stellen, want hij ligt op loer als een kat en hij zal toesnpringen, zoodra hij onze hoofden verdwijnen zief. Een oogenblik later hernam hij: Misschien wordt hij nu ai ongerust. Waarom?" Wij waren eerst met ons drieen en nu zijn er nog twee, dat is at voldoende om hem achterdochtig te maken. Fifi keek weer naar de voorgevel van „De Ratelslang", waar Milloc met zijn mannen nog altijd zaten en slechts steels- gewijze nu en dan een blik naar boven wierpen om zich er van te verzekeren, dat hen wild er nog altijd was. Kijk eens, zeide Lesage eensklaps de be- delaar heeft een papier in de hand; en hij leest met veel aandacht wat er op staat. Laat zien. En hij boog zijn hoofd, naast dat van Lesage, uit het venster. Het papier is met groot, hernam deze, het is klein opgevouwen en van blauwach- tig: kleur, het lijkt wel een brief. Drommels! riep Fifi uit, dat is het ook en ik herken het. Je herkent het? Ja, aan de kleur. Soufflard was inmiddels van het trap venstertje teruggekomen en had deze laat ste woorden gehoord. Wat is er? vroeg hij. Waar heb, jelui M over. Hierover zit Milloc een brief te lezen, zei Fifi, en het schijnt heel belangrijk voor hem te zijn wat daar in staat. (Wordt vervolgd.) Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend A. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal wordcn gehouden in de remise, Schoollaan 10 te Ter Neuzen, op 30 en 31 Augustus, 1, 2, 6 en 7 September a. s., van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur en wel als volgtVoor hen wier naam be- gint met A. B. of C, op Dinsdag 30 Augustus van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur. D. E, of F, op Woensdag 31 Augustus van 9 tot 12 en I tot 4 uur. G H. I. J of K, op Jlonderdag 1 September v n 5 tot 12 en van 1 tot 4 uur. L. M, N, 0 of P, op Vrijdag 2 September van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. cj, R, S, of T, op llinsdag 6 September van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. U. V, W, X, Y of Z, op Woensdag 7 September, van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Voor Sluiskil in een der lokalen van school D, op Vrijdag 9 September van 9 tot 12 en van 1 tot 2 uur. B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden. C. dat betaald moet worden voor de werkzaam- heden verbonden aan den herijk, alsmede voor het justeeren der gewichten en wel ten bate van's Rijks sch^tk ist fj dat de maten en gewichten. die gestempeld worden met het afkeuringsmerk J&. niet in de winkels enz. teruggebraeht mogen worden. E. dat de maten en gewichten voor 1 October 1921 gestempeld moeten zijn met de letter Z en dat er bij verzuim of verhindering oin van de onder A genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Jliddelburg na 9 September op elken Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur. F. dat de miligram-gewichten niet op de henjk- zitting. maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kun nen worden. (Opzending per post franco.) Ter Neuzen, den 29 Augustus 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. 48) inr»!»- trn Hor-riifririni'i'MiiiBrT-TiiriiiiTiTTTirTr-- ■mrn-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1