ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTSEBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN. fJo 7185 Woensdag 17 Augustus 1921. 69e Jaargang STEMS fEIH MISS A A3. BEKENDMAKING. OPENING BIB JACHT 0? KLEIN WILD, De Commissaris der Koningin in Zeeiand, BINNENLAND. FEUILLETON. BUI TEN LAND. maakt bekend DE RE1S VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. De Koningin en de Prinses zijn gister- morgen van Drontheim naar Molde vertrok- ken en gaan van daar naar Merck en Gel- ranger. Het plan, ook een bezoek te brengen aan Finmarken, is opgegeven. De volgende week keeren de Koningin en de Prinses in het vaderland terug. BEZUIN1GING. Een commissie, bestaande uit den' Minis ter van Financien, jhr. mr. De Geer, den secretaris-generaal in algemeenen dienst, mr. Kan, en den thesaurier-generaal t>ij het Departement van Financien, mr. Trip, heeft dezer dagen een conference gehou- den met verfegenwoordigers van alie de- partemenfe'n om fof een zeer ihgrijpencfe bezuiniging op de Staatsbegrooting te ge- raken, desnoods door wettelijke voorzie- ningen. „SCHUTTEVAER". De te Utrecht gehouden algemeene ver- gadering van de vereeniging „Schuttevaer" heeft zich uitgesproken tegen den acht-uri- gen arbeidsdag voor de binnenvaart. OP AUDIENTIE BIJ BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN WORMERVEER. Maandag 8 Augustus 1.1. vroeg tijdens de vergadering van voornoemd college de se- cretaris van een polder belet, om namens zijn bestuur mede te deelen, dat dit zich niet kon vereenigen met de door B. en W. gedane aanwijzing van een der wethouders tot stemgerechtigde in zake een waterschaps- verkiezing. De bezoeker werd ontvangen en zal zich deze ontvangst nog lang heugen. Een der wethouders die zich de mede- deeling dacht te moeten aantrekken ver- geleek den afgevaardigde bij: ,,een koei" en zeide, dat het polderbestuur nooit anders dan „geknoeid" had. 43) - „Dat's 'n warm werkje, vader," riep Cas tro hem toe. De orgelman hiet zijn vuurroode gelaat met hijgenden mond even op en mompei- de: „Zeg dat wel." „Maar waarom kies je juist zoo'n zon- nigen weg uit?" „Zeker met voor mijn plezier, dat snap je wel. Ik zou liever in het bosch van Boulogne onder een boom naar de vogel- tjes liggen kijken, maar daarmee kan ik mijn broodje niet verdienen. Mijn wijk is de barriere, daar ben ik bekend bij de kas- teleins en haal ik meestal aardig wat op." ,jGa je mee er eentje pakken in „de 'Ra- telslang"?" „Daar zeg ik geen neen op, mijnheer is wel vriendelijk." „Vooruit dan maar." Toen zij eenige schreden hadden voort- geloopen, bleet Castro eensklaps staan en riep: „Kijk daar eens." Champenois en de orgeldraaier vroegen gelijktijdig: „Waar dan?" „Daar midden op den weg." De orgeldraaier zei: „Wel sakkerloot, daar ligt een man." „Dwars over den weg," voegde Cham penois er bij. De afgevaardigde zeide zich door deze woorden beleedigd te voelen, waarop de burgemeester-voorzitter ter verontschul- diging van het college antwoordde, dat hij zich die verontwaardiging van een bui- tenstaander kon voorstellen, daar men al leen op den duur zich in deze uitdrukkings- wijze kon inleven, dat bedoelde wethouder meestentijds in dierengelijkenissen sprak en zich heden al bijzonder zacht uitgedrukt had. daar hyena's en adders vaak als voorbeeld werden aangehaald en laatst de Minister van Arbeid ,,een stinkdier" werd genoemd. Men zegt, dat voornoemd polderbestuur aan Gedeputeerde Staten kennis gegeven heeft van het wangedrag van dezen wethou- der-dierkundige. DE KELLNERSTAKING OPGEHEVEN. Naar het persbureau Vaz Dias verneemt, hebben Dinsdagmorgen de besturen van de werknemers in de cafe- en restaurantbe- drijven besloten, de staking op te heffen. De eischen zijn niet ingewilliga. De stakers hebben zich hedenmorgen bij hun respectieve patrobns aangemeld. RUSLAND. Met het doel om zich van, den Oekra- jienschen oogst meester te maken, heb ben de bolsjewieken hier meer dan 20 di- visies cavalarie geconcentreerd. Het graan wordt met geweld meegenomen en naar de tijdelijk ingerichte centrales gebracht,; vanwaar het onder militair escorte naar Moskou wordt vervoerd. In weerwil der strenge bewaking, vermelen de opstande- lingen voortdurend de spoorlijnen, doen bruggen springen en veroorzaken ontspo- ringen. Iederen nacht ziet men den vuur- gloed van branden. De opstandehngen ste- ken de magazijnen met graan en anderen inhoud in brand, die de bolsjewieken uit de Oekrajine willen uitvoeren. De berichten omtrent den toestand m Rusland biijven vrij schaars, maar uit de mededeehngen die de bolsjewistische bla- den brengen, blijkt toch wet dat de ellende buitengewoon groot is. Er zal onder en- kele berichten uit Helsingtors en Riga wel eens wat overdrijving zijn, en de Sovjet- regeering zal wel gelijk hebben als ze hierop wijst en bijv. een ontkenning geeft van de berichten omtrent den uittocht van millioenen uit de hongersnoodgebie- den, dat de nood onhoudbaar Is, en dui zenden slachtoffers eischt en vooral nog zal eischen, kan ook van bolsjewistische zijde niet worden ontkend. In de politiek der holsjewikf ligt, zooals we al eens hebben uiteengezet, voorna- melijk de oorzaak van de vreeselijke ramp, die Rusland trof. Wel kan men toegeven, dat er m Rus land ondter het Tsarenregiem elk jaar nj verschiliende gouvernementen honger ge- leden werd de oorzaak hierin is de<zeer Iage ontwikkeling van den Russischen landbouw maar de reusachtige om- vang dit jaar van dezen ramp is der so- vjetregeering te verwijteh. Hoe zou het ook anders mogelijk zijn dat de mislukking van de oogsfc van dit jaar^ reeds thans zulke ernstige gevolgen heeft. Dit kan toch alleen het gevolg zijn van de volkomen uitputting der voorraden. De oogstopbrengsten waren steeds wis- selvallig. In vele streken ontbrak elke lei- ding en organisatie, zoodat het eene jaar veel intensiever werd gebouwd als het an- dere, en mede door het verschil in regen- val, bedroeg in de Iaatste jaren Me oogst van een en hetzelfde stuk grond tusschen 48 en 9 poed. Sins de Sovjetregeering was er absoluut ,,Nu, die is ook niet bang voor een zonnesteek." „Hij zal wel leelijk boven zijn thee- water zijn." Inderdaad lag daar een man midden op den weg, met het gelaat op de straatstee- nen en een grooten stroohoed over hem heen, die zijn geheele' hoofd bedekte. „Zouden wij hem opnemen?" stelde Champenois voor. Maar Castro antwoordde: ,,'Waarom? Als hij er ple;zier in heett, zich levend te laten roosteren, dan is dat zijn zaak. Wij kunnen onzen tija wel be- ter gebruiken." „Hoor je hem ronken?" zeide de orgel draaier. „Hij slaapt zoo lekker ot hij op een springveren matras lag." Zij liepen Iangs den slaper zonder zich op te houden. „Zijn wij nu haast aan die „Ratelslang" vroeg de agent aan Champenois. „Nog een paar minuten." „Dan moeten wij nu het huis af kunnen zien." „Ja, daar, links, dat kleine, rood ge- verfde huisje." „Loop dan wat door." Toen Castro aldus het doel van zijn tocht naderde, was hij inwendig lang zoo kalm en gerust niet, als hij uiterlijk wei scheen. Integendeel had hij at zijn zelfbeheer- sching noodig om die uiterlijke kalmte te bewaren. Hij herinnerde zich hoe Lesage en zijn kornuiten den vorigen avond Milloc door de vingers waren gegleden en als hij be- dacht, hoe slim en verinetel zich de oan- dieten hadden getoond bij deze ontvluch- geen sprake meer van l'ntensieve cultuur. De oogst werd jdeiner en kleiner, tot- dat de doorslag gegeven werd door den dwang levensmiddelen aan den commu- nistischen staat te leveren. Zelfs de Sovjetleidefs zagen in, dat de ze politiek tot hun eigen ondergang, zou leiden: de gedwongen leveringen werden afgeschaft en de belasting in natura inge- voerd... maar te laat.: Niet de droogte, maar de verkeerde agrarische politiek veroorzaakte de ramp. Maar de droogte heeft den toestand veel ellendiger, zoo niet hopeloos gemaakt. En ook hier weer tret i-der Sovjetregeering het verwijt, dat zij niet snel genoeg maatrege- len genomen heeft om de ramp te keeren en zichzelt en anderen bedrogen heeft door deze levenskwestie veel te lichtzin- nig op te vatten. Thans nu het onhoudbaar wordt, worden commissies, hulpactees enz gevormd; positieve hulp is nog weinig gegeven. Dat de Sovjetpers hiertegenover geheel anders staat, deze verwijten niet aanvaardt, maar de oo-rzaken, behalve in de droogte, vindt in Rusland's strijd tegen het kapita- lisme, in de uitpufi ng en atmattfng tenge- volge van de bestrijding van Denikin, Koltjak, W range!, in den oorlog tegen Po- len en, niet te vergeten in de naweeen van den wereldoorlog, is te begrijpen, Dit alles heeft de Sovjetregeering befet, zoo wordt gezegd, om hex verkeerswezen te reorga- niseeren, voldoende reservevoorraden te vormen, de staathuishouding in deze enke- le jaren weer op te bouwen. Maar alien moeten intusschen toegeven dat Rusland een ontzettende ramp dreigt. Wij hebben dezer dagen melding ge maakt van de nota van de Sovjetregeering aan alie buitenlandsche regeeringen, waar- in voor de aangeboden hulp dank gebracht wordt. In deze nota verklaart de Sovjet- overheid, dat 18 millioen personen honger lijden, dat er 58 millioen poed koren voor hun verzorging en 15 millioen poed hertst- zaaikoren noodig zijn. Uit de oproepen van Maxim Gorki en den patriarch van Moskou die weer een verzoek aan den aartsbisschop van Canter bury heeft gericht, waarin hij zegt, dat men zich geen voorsteliing kan vormen van de ellende door den honger en de epi- demien en dat niet spoedig genoeg hulp kan geboden worden blijkt wel dat de ellende daar alie b watting en verbeelding te boven gaat. De „Daily Telegraph" publiceert mede- deelingen van Amerikanen, die in Ruslahd gevangen hebben gezeten en Dinsdag l.i. in Reval zijn aangekomen. Een kapitein, Kilpatrick, die in de gevangenis was ge- weest met menschen uit Omsk, Tomsk, Sibtrie en andere provincies, vertelde, dat deze Russen hem vertelden, dat de hon gersnood niet geheel toe te schrijven is aan de droogte, maar ook aan het reit, dat de Sovjets het vorige jaar graan en zaad hadden geconfisceerd. Kapitein Kilpatrick vertelde verder: „Rusland is vol roovers. Elke nacht hoorden wij in Moskou schieten; het wa ren menschen, die in de straten om voedsel vochten. Menigeen werd gewond naar de hospitalen gebracht, die met zelt voor zijln voedsel had kunnen zorgen. De verpleeg- sters zijn zoo zwak, dat zij ternauwernood haar werk kunnen doen. Bijna alie manhe- lijke doctoren zijn doodgeschoten. In mijn hospitaal waren voor 90 pet. vrouwelijke doctoren, die echter niet voldoende ge- oefend waren; medicijnen waren bijna hiet voorhanden. Kilpatrick was opgesloten in een eel naast de ruimte waar de doodvonnissen voltrokken werden. 's Morgens tusschen 2 en 4 uur werd hij steeds wakker door het schieten naast hem. De toestand van hen, die in den oorlog gevangen genomeh zijn, is ontzettend. Hun bestaan is meestal vergeten, hun papieren vernietigd; hun da ting, welke voor den slimsten vos van het geheele jxiiitiekorps nog onverklaar- baar was gebieven, dan voelde hij zich niet op zijn gemak. Evenwel, als hij. er goed over nadacht dan kon hij toch onmogelijk twijtelen aan het welslagen van zijn onderneming. Inderdaad, ditmaal was het Lesage zelt, die de plaats van samenkomst had op gegeven. Hij had er te veel belang bij om tewach- ten op Champenois, die hem zijn atge- teekende pas moest terugbrengen, dan dat hij deze een vergeetsche reis zou laten maken. Dus was het, menschelijkerwijs gespro- ken, onmogelijk, dat Lesage hem ditmaal zou ontloopen. Binnen 5 minuten zou hij een der moor- denaars van juftrouw Renault in handen hebben. Over een uur zou hij hem, stevig ge- boeid, aan de prefectuur afleveren en dank zij hem, zou die moeilijke en gevaarlijke taak tot een goed einde worden gebracht. Die gedachte deed hem innerlijk van vreugde trillen. Zij waren nu geen 50 schreden meer van „de Ratelslang" verwijderd. Het spel zou beginnen. L'it voorzorg, om niets te verzuimen, keek Castro nog eens achter zich. Eensklaps riep hij uit: „Kijk, kijk." Champenois, die ook was biijven staan, vroeg: „Wat is er?" Als tot zichzelf sprekend, hernam de agent. „Dat is zonderling." gelijksch rantsoen is alleen een vierde pond brood. Uit andere mededeelingen blijkt, dat ve le vluchtelingen naar het Gosten trekken om in Siberie en Turkestan redding te zoeken. Bij de overgangsplaatsen aan de Wolga zijn duizenden menschen met wa- gens verzameld om op een goeden over- tocht te wachten. Anderen zijn naar de Dnjepper getnokken, maar worden we- gens choleragevaar niet in BessarabiS foe- gelaten. Dit gevaar is echter in het Wot- gagebied ook steeds dreigender; het sterf- tecijfer is 90 pet.op vele spoorwegstations liggen honderden lijken bijeen. Hoe de sovjetregeering tegenover dit al les staat? De meest tegenstrijdige berich ten, vlak onder elkaar worden uit dezelfde ot verschiliende plaatsen geseind. Zoo heeft de Lok. Anz. een telegrafisch bericht uit Stockholm, dat de uiterste communisten hun jxist willen verlaten, om een regee- ringscrisis te forceeren, opdat de extremis- fen een zelfstandige regeering kunnen vor men. De extremisten zouden tegen elke samenwerking met de bourgeois-hulpac- tie zijn. Bij tientallen treden communisten uit de partij. In vele gouvernementen zou de staat van beleg zijn atgekondigd en de regeering zich slechts met geweld handhaven. Uit Reval heeft dit blad een bericht, dat de berichten over den hongersnood alie overdreven zijn, en de sovjetregeering den toestand zoo ellendig voorstelt om geld en hulpmiddelen naar Rusland te krijgen ter versterking van haar jxisitie. Het roode le- ger lijdt geen gebrek en is strijdvaardig. Het is een onbegonnen werk om uit ai deze tegenstrijdigheden de waarheid te weten te komen. Wat muurvast staat, is dat er een on- gekend gebrek en hopelooze ellende is en dat hulpverieening dringend noodzake- lijk is. SCHEEPSBOUW IN ENGELAND. Hoewel in het algemeen verwacht wordt, dat zoowel de scheepvaart als de scheeps- bouw zullen herleven, toch bestaat daarop voor de naaste toekomst practisch geen uit- zicht. In de groote werf van Camel "Laird en Comp. te Birkenhead, zijn thans zeven schepen van verschiliende grootte in aan- bouw, maar om verschiliende redenen is er weinig vooruitgang te bespeuren. Het transport-departement van de Brit- sche marine heeft tien a twaalf schepen, die hersteld moeten worden, welk werk, onder nonnale omstandigheden plaats vond te Southampton. Het geldt hier een werk van meer dan 100.000 pd.st., maar aan wie het gegund zal worden hangt thans ar van de houding der arbeiders in het scheeps- reparatiebedrijf. Er zijn thans ongeveer 12.000 werkloozen in Southampton, waar- onder 2700 arbeiders aan scheepswerven. De overgroote meerderheid onder hen wil den arbeid hervatten. Onlangs is echter een stemming gehou den over het geheele land, waarbij werd uitgemaakt, dat de scheepsreparatie-arbei- ders de staking zouden voortzetten. Het gevolg is, dat de arbeiders te Southamp ton nolens volens zonder werk biijven, ten- zij zij zich afscheiden van hun Trade Uni on van welken stap zij echter nog terug- scrikken. WAT IN DE HARTEN VAN HET DUITSCHE VOLK LEEFT. Men schrijft uit Reichenhall: De groote, bekende badplaats Reichen hall in Boven-Beieren viert haar 75-jarig jubilee als Kurort. Duizenden vreemdelin- gen, waaronder vele Hollanders, vullen de prachtige hotels en pensions. Een opsomming der festiviteiten is hier niet op haar plaats, maar dezen avond maakt eene uitzondering. In de schouwburgzaal werd hedenavond een concert gegeven. De heele zaal was tot den nok toe gevuld. Zijn gelaat drukte een plotseling gerezen ongerustheid uit. „Die dronken kerel, dien wij zooeven nog midden op den weg zagen liggen?" De orgelman was ook biijven staan en vroeg: „Welnu?" „Twee minuten geleden shep hij nog zoo vast, dat wij hem hoorden ronken." ,Ja." De orgeldraaier keek nu ook achter zich en riep: „Dat 's waar!" Eenklaps wendde Castro zich tot Cham penois, keek hem doordringend aan en zijn stem klonk dreigend toen hij vroeg: „(Weet jij daar ook een verklaring voor te geven, meester Champenois?" Ik?" De boet keek hem aan met een verbazing die ditmaal niet geveinsd was enstamelde: „Ik weet van niets." ,/Vlug, naar ,;de Ratelslang"! riep de de agent. En met uitdrukking van groote vastbe- beradenheid op het gelaat, snelde hij de herberg binnen. Champenois liep den agent na, zonder lets te begrijpen van de groote opgewon- denheid die plotseling over hem was ge- komen. In de gelagkamer van „De Ratelslang" gekomen, keek Castro rond en mompelde: ,,Niemand." De waard zat weer aan tatel te slapen, in dezelfde houding als toen Soufflard en Le- sag- binnenkwamen. „Hallo, wordx eens wakker," riep Cas tro hem toe, terwijl hij hem aan den' arm Van de vijf nummers was no. 3: Sintom- sche Dichtung d-moll van Joachim Al- brecht, prins van Rruisen, „Unter person- licher Leitung des Komponisten". Nauwelijlks betrad de prins, een buiten gewoon lang man met symphatieK uiterlijjk het podium, o-t hem werd door het publiek eene indrukwekkende ovatie gebracht. Als dirigem deed de prins zich kennen a's een buitengewoon enthousiastisch rmisicus. Alles was bij hem in beweging. Na het einde werd hij onder donderend applaus vier malen teruggeroepen. Het Iaatste nummer van het programma was de Jubel-Ouverture van CJ. M. von Weber. Zooals bekend is, eindigt dit num mer met het volkslied „Heil dir im Sieges- kranz". Bij de eerste noten hiervan keer- de de dirigent zich naar het publiek en in een oogwenk stonden alie aanwezigen van hunne plaatsen op. Het einde was een zoo overweldigend handgeklap als maar zelden den in een concertzaai wordt gehoord. De liefde tot het keizerhuis leeft nog wel in de harten der Beieren. DE SANCTIES. De Opperste Raad heeft besloten de eco- nomische sancties op te heffen, indien Duitschland zorgt het verschJdigde m Ijard gouden marken den 31 en Augustus betaald te hebben. PINSK IN VLAMMEN OPGEGAAN Door een reusachtigen brand werd de stad Pinsk in Wolhynie, die ongeveer 60 duizend inwoners teit, bijna geheel in de asch gelegd. De toestand der bevolking is vreeselijk. Honderden families kampeeren in het open veld. Aan alie kanten woeden boschbranden. EEN LOONSVERMINDERING VAN 30 SHILLING PER WEEK. Te Liverpool is dezer dagen een over- eenkomst getroften tusschen de Coastwise Employers' Association en de nationale vereeniging van dokwerkers, waarbij de Ioonen voor de arbeiders in dit bedrijl werkzaam, welke onder de vorige rege- ling met 30 shilling waren verhoogd, we- derom verminderd zullen worden met een bedrag van 15 shilling per week. De Ioo nen, welke waren verhoogd met 25 shil ling, zullen worden verminderd met 12V» shilling per week. WERELDTENTOONSTELLING IN 1930 In een der Iaatste zittingen van het Brus- selsch schepencollege is een voorstel ge- daan betreffende de wereldtentoonstelhng van 1930, te Brussel, ter gelegenheid van het honderjarig bestaan der Belgische on- afhankelijkheid. Voorgesteld werd de tentoonstelling op te richten op de hoogten van Verregat en ze over de geheele hoogvlakte, ten N.W. van Laken, te laten uitstrekken. De na- bijheid van het kanaaf zou het organisee- ren van Venetia'ansche avondfeesten toe- Iaten. Het schepencollege heeft besloten het plan te laten opmaken, en het voorstel aan de commissie der Wereldtentoonstel hng ter overweging te verzenden. Er was reeds een plan ingediend om de tentoonstelling te Antwerpen te houaen. DE DROOGLEGGING VAN AMERIKA. De Senaat te Washington nam een wet aan, waarbij hex gebruik van bier voor ge- neeskundige doeleinden verboden wordt. Een amendement op deze wet verbiedt de Drankwetambtenaren personen of huizen te doorzoeken, zonder gerechtelijk bevel- schrift. Deze beperking van de macht der ambtenaren wordt door de „natten" toe- gejuicht. Stapels verzoekschrifxen komen iederen dag bij het Amerikaansche oon- gres binnen tegen het drankverbod. Al gemeen wil men, dat het gebruik van lichte biersoorten en wijnen wederom zal worden toegestaan. BeirekkelijK weinigen wenschen hex gebruik van wisky en anciere schudde. Hij sprong op en woedend riep hij uit: „Drommels, kan ik dan niet meer met rust gelaten worden?" Zonder zich om zijn woede te bekorn- meren, vroeg de agent hem: „Zijn er menschen hier?" Lomp antwoordde hij met de weer- vraag: „Wat gaat jou dat aan?" „Zeg eens even, een toontje lager." En de agent hield hern zijn penning on der den neus. Dit werkte op de woede van den kaste- lein als een verkoelend stortbad. Heel beleefd en onderdanig vroeg hij: „VCat is er van mijnheer z'n dienst?" „Is hier een man geweest?" „Meer dan een." ,^a." „En zij hadden vrouwen bij zich." „De heele bende." Castro trilde van vreugde. Hij haalde een fluitje uit zijn zak en blies er op. Terstond traden drie mannen de her berg binnen: de twee timmerlieden en de orgeldraaier. „Moulin", zeide Castro tegen laatstge- noemde, „waar zijn de anderen?" „In den tuin achter het huis." Champenois, die eindelijk begreep wat dit alles moest beteekenen: een maske- rade van de politie, waarop nu het demas- que volgde, mompelde ontsfeld: ,,'Zijn zijn geknipt." (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT. I I mr|Mj1 II De Burgemeester van TER NEUZEN maakt be- kend 1. dat bij Koninklijk Besluit van 13 Juli 1921, No. 46, is bepaald, dat in 1921 alleen de verlof- gangers van de landweerlichting 1920 zullen worden. onderworptyi aan het onderzoek bedoeld in art. 29 der Landweerwet. 2. dat geen oefeningen aan het onderzoek wor den verbonden. Ter Neuzen, den 15 Augustus 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZJNGA. gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van heden, no. 12; gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87); lo. dat de opening der jacht op klein wild is be paald als volgt a. in de Dames-. Anna Maria- en Ydl.ckerpolders op korhoenderpatrijzen, kwartels en hout- snippen op Zaterdag 20 Augustus 1921op hazen en fazanten op Zaterdag 1 October d. a. v, alles met zonsopgang, b. in het overige deel der Provincie op Maandag 12 September 1921, met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op patrijzen, welke op Maandag 29 Augustus 1921, met zonsopgang, wordt geopend 2o. dat voor de geheele Provincie de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de langejacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. Middelburg, 12 Augustus 1921. De Commissaris der Koningin voornoemd, QUARLES VAN UFFORD. Graanvoorraden door Oekrajieiiische opstande- lingen verbrand. De hongersnood. „Hij is weg."

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1