T«r S'ffBittsfeUe Ccm&t STBIJB fBEEI MISBAAB. Vrijdag \l Augustus 1921. No. 7183. TWBBDl] BLAn BINNENLAND. 6EMENGDE 8ERICHTEN, FEUILLETON. BURGERLIJKEN STAND. EEN TE ROYAAL GEMEENTE- BESTUUR. Vanwege de regeering is het gemeente- bestuur van Bussum aangemaand tot be- zuiftiging ten opzichte van verschiilende plannen, welke in den Raad zijn aatige- nomen. In de eerste plaats maaki de mi nister van Arbeid tegen het bouwen van 27 arbeiderswoningen van gemeentewege bezwaar, aangezien de bouwkosten ad t 6400 per stuk te hoog geacht worden. Tevens adviseert de minister, minder kostbare plannen voor het bouwen van 48 woningen door de arbeidersbouwvereeni- gfng in te dienen. De minister van Onderwijs heeft boven- dien geweigerd de rijksbijdrage toe te kennen voor het verbouweu van de Ge- meentelijke teekenschool, welke een be- drag vordert van f 80.000. pen voortgezet werden, wisten zij voor j geringe sommen voorwerpen van groote waarde Ios te krijgen. TWEE BANDIETEN OPGEHANGEN. T e Toronto is dezer dagen een tweetal motorbandieten opgehangen, die beschul- digd waren een drogfst te hebben ver- inoord en diens bezittingen te hebben ge- stolen. Het was nooit duidelijk gebleken wie van beide het doodelijke schot loste en beiden zijn den dood ir.gegaan zonder het te vertellen. TE DE WATERLEIDING. Te Purmerend bestaat de verplichting tot aansluiting aan de binnenkort tot stand komende waterleiding. Van deze verplich ting kan echter ontheffing verleend wor den, indien kan aangetoond worden, dat bij een woning op andere wijze voor deug- delijk drinkwater wordt gezorgd. Slechts weinigen hebben echter van de gelegen- heid gebruik gemaakt om ontheffing te vragen. Tot deze weinigen behoort ook een... geneesheer, ONVERPLICHTE HU WEL1JKSFORMA- LITEITEN. Uit Hoboken (in Belgie) wordt aan de „Volksgazet" bericht: Dezer dagen deed zich het volgend ver- makelijk gevalletje voor in de trouwzaal van het gemeentehuis. De heer Verhulst, in hoedanigheia van dienstdoenden burgemeester had dne jon ge paardjes in den echt te verbinden. Toen hi/ de gebruikelijkei vraag stelde aan het voorste paar, of hij haar tot we telijke hu.s- vrouw en zij hem tot echtgenoo wilde, kon de bruid hare ontroering niet fanger be- dwingen en barstte in tranen uit; een voor- beeld dat onmiddellijk door den bruidegom werd gevolgd. De tijdelijke burgemeester, aan dergelij- ke uitbarstingen met gewoon zijnde, was wel zoo goed te wachten tot de stortvioed over was om zijn vraag te herhalen, doch het was enkel nadat de bruidegom zijn aan staande in de armen genomen en met klin- kende liefdesbetuigingen tot bedaren had gebracht, dat hij een bevestigend antwoord kreeg en zijn edel werk kon voortzetten. Maar toen hij1 nu dezeltde vraag stelde aan het volgend paartje, dachten dezen niet beter dan dat zoenetr tot de plechtigheid behoorde en volgden het hun gegeven voorbeeld, vooraleer het jawoord uit te spreken. Aan het derde jonge paar had hij nu goed te zeggen dat hij een antwoord, zonder meer, op de wettelijke vraag ver- langde om in regel te zijn; er was mets aan te doen. Ook dezen wilden toonen, in wederzijdsche genegenheid geen zier bij hunne voorgangers ten achter te staan en speelden met onvergelijkelijk brio het derde bedrijt van het liefdesblijspel. Schoonmoeders, zooals men weet, wee- nen geregeld wanneer zij atstand doen van zoon ot dochter. Maar bij deze gelegenheia stortte zelfs de strenge ambtenaar van den burgerlijken stand tranen... van het lachen. OPLICHTERIJEN. Te Dendermonde heeft de politie twee Nederlanders, een man en een vrouw, aangehouden, gen. Minken-Tempel, die zich als baron en baronnesse Van Minken Tem- pel uitgaven en in verschillende kasteelen van Vlaanderen oplichterijen pleegden bij het aankoopen van z.g. voor hun heeren- woning te Rotterdam bestemde kunstvoor- werpen. Hun true bestond hierin, dat zij groote sommen boden voor voorwerpen van betrekkelijk weinig waarde en terwijl deze onderhandelingen over deze aankoo- EEN BRUTALE AA'NVAL KOPENHAGEN. Op het hoofdstation te Kopenhagen heeft een brutale diefstal diestat plaats gevonden. Terwijl de twee dienstdoende politie-agen- ten met een diet die kofters aan het open- breken was, de handen vol hadden, dron- gen eem ot) twee mannen een der plaats- kaartenbureaux binnen, blinddoekten den dienstdoenden beambten, duwde hem een zakdoek in den mond en begonnen daarna op hun gemak de brandkist open te maken om vervolgens met den inhoud van 2300 kronen spoorloos te verdwijnen. Een rei- ziger, die kort daarop een kaartje wilde koopen, hoorde, aan het loket wachtende, iemand steunen, waarop hij de politie waarschuwde en de beambte bevrijd werd. 't KAN VERKEEREN. De Times-correspondent te New-York vertelt hoe de mutitie-millionair Louis K. Liggett in een paar weken tot een toe- stand van betrekkelijke armoede is ver- vallen. In verband met de buitengewone dahng van de waarde der geldswaardige papieren heeft hij zijn zaken in handen gesteld van een curator. De heer Liggett? is de opnehter en di- recteur van de United Drug Company, een groote combinatie die een heele serie „drug stories" bezit in de Vereen. Scaten. lot voor kort werd zijn particuher ver- mogen geschat op verscheidene miliioe- nen. Uit zijn mededeehng blijkt duidelijk, dat alleen dit persoonlijk vermogen zoo is verminderd en volgens zijn bankiers is de United Drug Company in een goede conditie. De heer Liggett is thans 46 jaar en begon zijn loopbaan als zakenman met het verkoopen van een hootdpijnmiddel- tje. NOOD LEERT..., TROUWEN zou men kunnen zeggen naar aanleiding van de mededeelingen die de Petrograds- kaja Prawda gekregen heeft van het stati- tisch bureau te St. Petersblurg. Volgens de volkstelling van Augustus 1920 bedroeg de bevolkmg van St. Peters burg 772,000 menschen. Daarbij was de verhouding van vrouwen tot mannen 100 tegen 72. Voor den oorlog telde St. Pe tersburg zonder voorsteden 2.073.000 m- woners. Tor aan den oorlog was het huweiijkscij- ter te St. Petersburg lager dan in Londen en Parijs en bedroeg 6 huwelijken op 1000 mwoners. In 1916 daalde da 4./ op de 1000 mw. Na de revolutie steeg het aantal echter snel. Reeds in 1919 treedt een ver- schijnsel op, dat; nog in geen ander land gezien is en ook geen voorbeeld in de ge- schiedems heeft; het huwelijkscijter stijgt tot 20 op de 1000; in 1920 wordt dit zelfs 27 en in het loopend jaar handhaaft het zich tot nu toe op 24. De leider van het statitisch bureau geeft als verklaring van dit verschijnsel: de economische nood. Vroeger waren de mannen, die e.n germate goed verzorgd waren, zeer weinig geneigd in het huwelijk te treden met vrouwen, die niets bezaten. Thans echter, nu de vrou wen net als de mannen verdienen en wer- ken en hetzelfde rantsoen levensmiddelen krijgen, is de huwelijks-vrees der mannen plotseling sterk verminderd. Bijzonder sterk toegenomen zijn de hu welijken tusschen personen uit de ver schillende volkeren, waaruit Rusland be staat. Ook het geboortecijter is gestegen Voor den oorlog deed ook te St. Petersburg de geboorte-feruggang, die in West-Europa te constateeren vief, zich ge- voelen. Terwijl in Rusland 44 geboorten op 1000 personen voorkwamen, was dit in St. Petersburg slechts 29. Gedurende den oorlog daalde dat tot 22, 19 en in 1917 zelfs tot 16. Na de revolutie hield de da hng eerst nog aan en kwam in 1919 tot 14. Maar in 1920 stijgt het getal tot 12% en fieefl in oe eerste -niaanoen van T921 reeds het verbazingwekkende cijter van 34 bereikt. Het sterftecijfer bedroeg voor den oorlog 23 op de 1009 mwoners. In 1919 bereikte het de schrjikwekkende hoogte van 72 pel 1000, daalde in 1920 tot 50 en in de eerste vieij maanden van dat jaar to 27y2. De bolsjewieksche statisticus betoogt ten slotte met trots, dat St. Peersburg thans weer een natuurlijken aanwas van bevoi- king heeft, waarbij veel meer jongens dan meisjes geboren worden. Maar als dat zoo was drommels! dan moest de politie ook weten, of ten- minste vermoeden, dat de bende van Gal- genaas die zaak in de rue du Temple had opgeknapt en dan zou het wel eens kun nen zijn, dat hij, Champenois, voor zoo- veel als loods diende, om de politie naar de schuilplaats van zijn vrienden te bren- gen" Dat mocht niet, in geen geva! en het eenige middel om er aan te ontkomen, was wegloopen en zich op die mamer ont- doen van zijn metgezef, dien men hem aan de pretectuur had opgedrongen. Dus loerde Champenois op een goede gelegenheid om zich uit de voeten te maken en den politieman naast hem in z'n eentje te laten staan. Van zijn kant was Castro, die daar zoo kalm zijn pijp liep te rooken, op verre, na niet zpo gerust als hij er nitzag, want hij voelde de groote verantwoordeliikheid, die op hem drukte. Het hing toch van hem at, ot deze on- eming, waaraan zooveel verbonden was, slagen zou; de geringste onhandnz- heid van hem, kon alles doen mislukken en dat zou Milloc hem nooit vergeven, het zou ook een zeer ongunstigen invloed hebben op heel zijn verdere loopbaan bij Hij liep Champenois geheel vrij in de keuze van den weg en ging, zonder eeni ge opmerking te maken, geduldig met hem mee. Dit kon Champenois goed te pas komen voor de uitvoering van zijn plan om weg te loopen en hij' koos daarom zijn weg door de rue Copeau. In die straat woonde Soutilard. Champenois dacht even na en herinnerde zich het huisnumtner, dat hij in zichzelt herhaalde: „Zeven." En met een uitdrukking van te\ redeniieid dacht hij er bij „Dat moet ik hebben." Champenois was een paar malen in dit huis geweest, om Souftlard te bezoeken en hij wist dat het bij uitstek was ge- schikt voor een vlucht. De hoofdman van de bende koos altijd zijn woning met groote zorgvuldigheid uit, met het oog op de mogelijkheid om te ontvluchten als hij door de politie mocht worden overvallen en hier, in de rue Co peau, was hij al zeer gelukkig in zijn keus geweest. Van de straat verleende een kleine deur, die een nauw portaal atsloof, toegang tot het huis, dat van achteren uitkwam op het terrein van een houtkooperij, met lood- sen, schuren en houtstapels en waarach- ter1 het open veld lag. Alle middelen om te ontkomen in geval van een verrassing, waren hier aanwezig, en in de loodsen en schuren waren schuii- plaatsen in overvloed. „Ja, dat moet ik hebben," ging Cham EEN SOWJE'l -FABEL. In Moskou wordt nog steeds in het geheim het spotblad Kolokoif gedrukt, dat in zijn jongste nummer de volgende so- wjettabel vertelt: Het paard vervoegde zich op zekeren dag voor den troon van Lenin en zei tot den almachtigen dictator: „Wladnnir Iljitch, ik ben de vertegenwoordiger der transportarbeiders en ik kom je vragen om een „paiok" (een toestemming om al- lerlei dingen te mogen verkoopen). „Daar heb je rechi op", antwoordde Le nin en hij. gat het paard een certificaat om te verkoopen wat het wilde. Den volgenden dag kreeg Lenin op- nieuw bezoek, thans van een koe: „Wla- dimir lljitcli", zei die, „ik ben moeder van beroep, sta mij een paiok toe." Een weinig spijtig af dit keer verleen de Lenin toch weer de verlangde per- missie. De ezel had van dit alles genoord en begat zich ook naar Lenin's troon. „Wat wil je?" riep de aimachtige. „Een paiok, kameraad Wladimir Iljitch, een paiok, zooals je ook aan het paard en de koe hebt verleend." Maar Lenin werd boos. „Het paard en de koe hebben mij cTiensten bewezen"j riep hij uit, „maar wat heb jij voor ons gedaan Waarop de ezel antwoordde: „Maar ka meraad Wfadimir Ujffcfi, denk je dan dat je ooit je macht had kunnen verkrijgen zonder ons?" VOOR „B1ERT JES". Te Londen stonden Maandag twee jong- getrouwde menschen in een oploop voor een politiebureau. De juffrouw had een ferm blauw oog; de man had ook klappen gekregen, maar probeerde de kleine echtelijke oneenig- heid uit de wereld te maken. Er ontspon zich, tot vermaak: en leering van de om- standers, de volgende dialoog: Vrouw: Dat zal ik je anders leeren. Ge stagen heb je me, met? Man: Kom, ga nou mee, het is Bank- Hofiday. Vrouw: Dezen keer ben je er bij. Man: Ik zal met je naar Hampstead gaan. Vrouw: Dat zal je niet. Man: lk zal wat met je op een bus gaan rondrijden. Vrouw: Komt niets van. Hierop fijuisterde een vriend den man iets in het oor. Man: Ik zal wat bier voor je betalen. Vrouw: Hoe veel? Man: Zooveel als je op kan. Waarna het paartje gearmd verder ging. EEN OLIFANTENMAAL. De laatste aflevering van het Engelsche weekblad Country Lite, bevat een verhaai van den hertog van Sutherland over zijn jacht op grof wild in den Soedan. Het gezelschap, besfaande uit den hertog en zijn vrouw, benevens Lord en Lady Maid stone verliet Londen den 15den Juli en hun expeditie ving aan te Khartoem. De hertog vertelt een interessant voor- val. Op zekeren dag, toen men vijt oh- tanten had geschoten, kwamen de inboor- lingen van heinde en ver toegestroomd, om van de dieren te eten. Op het laatsL zaten zij1 binnen; in de buiken der olifan- ten, als Jonas in de Walvisch en zij aten om zich' heen, als wormen in een kaas Het was een walgelijk schouwspet. EEN VERGIFTIGE HOED. Een hoedenmaker te Bonn stond Don- derdag terecht wegens het verkoopen van een vergiftigden hoed. Nadat de kooper den hoed gedurende een korten tijd ge- dragen had, voelde hij kloppingen en schietende pijnen in het hoofd. Daar de ze gewaarwordingen hem anders vreemd waren, had hij zijn hoed onderzocht en ontdekte, dat de band was gemaakt van kunstleer, dat genoeg zwavelig zuur be- vatte, om zijn pijnen te verklaren. De rechtbank veroordeelde den hoeden maker tot het betalen van een schade- Ioossteiling en wees er hem op, dat het zijn plicht was, na te gaan, ot zijnf artike- len ook op een of andere wijze schadelijk konden zijn, alvorens ze te verkoopen. EEN NET VAN GROTTEN ONTDEKT. Naar Das Alpenland meldt, heeft men in de bergen in Tirol ten Noorden van Worgl, aan de Ache, dicht bij de uitmon- ding van die rivier in de Inn, een net van grootten ontdekt, dat zich tot 600 M. on der de oppervlakte uitstrekt. Bij het at- I S van pPi,eterJoh.annf Scheele en van hipi-i iv ?n r naast 'iem, I ken prijs zijn vrienden te redden ils !rlLhiym ln werkelijkheid ,r gc|ake de LuKpirii't bereiken, dan zet ik het mijn man, mi/ te- in het oog. rug te vinden." Zij naderden het huis, waarvan de straatdeur open stond. Nu moest een snel besluit genomen wor den, want anders zou de kans voor goed verkeken zijn. Champenois keek zijdelings naar zijn metgezei. Deze liejp rustig voort en blies groote rookwolken voor zich uit. Evenwel, ook Castm wist dat Soutflard in de rue Copeau woonde en waar het niet de naaste weg van de rue de Jerusa lem naar de Barriere d'ltalie was, ver- moedde hij wel dat Champenois met een zekere bedoeling zijn weg juist door de?e straat had gekozen. Hij verdubbelde dus zijn waakzaainhcid. maar zonder dat de andere daar iets van merkte. „Komaan," dacht Champenois, ,,nu of nooit, het gaat om de veiligheid van de heele bende." Eensklaps draaide hij zich naar links, teneinde met een sprang de openstaaude deur van het huis no. 7 te bereiken, maar op hetzelfde oogenblik klemde een hand zich aan zijn schouder vast en hield hem op de plaats terug. Het was de hand van Castro. „Gesnapt," dacht Champenois. En hij huiverde bij de overweging, dat deze poging om te ontsnappen alleen reeds voldoende zoiu zijn, om hem' van mede- plichtigheid te doen beschufdigen. Tot zijn groote verbazing echter bleet de politieman vohnaakt kalm en zei vriende- lijk: „Heb je dorst en wou je wat gaan drin- ken? Daar voel ik ook wel wat voor. Weet je wat? Ik geet een rondje." Champenois keek hem verblutt aan. reusachtigen koepel boven een ijszee. Men zet de onderzoekingen voort. GENEESKUNDIG ONDERZOEK VOOR HE4 HUWELIJK. Een Duitsche rechtoank, aldus een Duitsch medisch blad, heeft uitspraak ge daan in een gedmg tusschen twee gelie- ven, waarvan de een (te vergeets) ver- langd had, dat de andere zich aan een ge- neeskundig onderzoek zou onderwerpen en daarop de verloving had atgebroken. De rechter vond dit geheel gerecntvaar- digd, mits de vraag om een geneeskundtg onderzoek zeer nadrukkelijk was gesteld, en dit even nadrukkelijk was geweigerd, ook nadat verbreking van ae verloving in het vooruitzicht was gesteld. Misschien, zoo teekent de red. van het Tijdsehr. v. Oeneesk. hierbij aan, komt de partij ter andere nog tot inkeer en lsihier voor een dokter de heerlijke taak wegge- legd, twee harten te hereemgen het tegengestelde van cardiolyse. EEN EXTRA-RIB. Een vrouwelijke patient in een der New- Yorksche hospitalen klaagde over voortdu- durenden pijn in den rechterschouder, reden waarom men haar met X-stralen on derzocht. Dit onderzoek wees uit, dat de vrouw een extra-rib bezat, welke de oorzaak was van een buitengewoon pijn' lijke neuritis m den rechterschouder. Volgens medici is dit een zeer zeldzaam voorkomend geval en men hoopt door verwijdering een einde te maken aan den pijn. EEN TRAANVERWEKKEND GAS. Jnteressante proefnemingen hebben te Philadelphia plaats gehad met een nieuw traanverwekkend gas, door een Amerikaanseh legerofficier aitgevonden. Een 200-tai polifcieagenten stelden het ffgepeupel' voor en werden door een hand- jevol van hun kameraden, voorstellende de gewapende macht, met deze eurieuze gas- bommen bestookt. De aangevallenen bleken absoluut niet tegen de onaangename nitwerking van het gas bestand en moesten er tegen wil en dank vandoor gaan. Het gas (dat niet vergiftig is) deed hen in overvloedige tranen uitbarsten, zoodat de aangevallenen de eerste paar minuten vrjjwel onschadelijk zpn gemaakt. Een eigenaardigheid van dit tragi-comi- sche gas is ook, dat het bruine plekken aehteriaat op de kleeren van hen, die er mee in aanraking komen, zoodat het gemakkelijk te zien is, wie aan relletjes hebben deel- genomen. GRAAUW. HONTENISSE. DE MODERNE BOOZE YADER. Het hoofd om den hoek »Zeg 'sjocg menscb, je mag den halven nacht bjj me dochter blgven staan kletseo, als je wil, en d r drie uty lang op de stoep goeie nacbt zeggen maar zou je ter wille van onze nachtrust zoo goed willen zjjn je elleboog weg te nemen van 't knopje van de electriscbe schel Het plaatje in /Sydney Bulletin", waarbij deze tekst ter illustrat.ie diende, kan men zich voorstellen. AXEL. Meende die agent duf nu werkelijk/ ot speelde hij comedfe met hem? Maar Castro hernam even gemoedelijk, terwijl hij naar een cafe op den hoek van de straat ^'ees: „Laten wij daar even gaan zitten." Comedie ot niet, er viel nu aan geen ontsnappen meer te denken. Champenois volgde Caslro dus naar het cafe. De politieman had hem weer dadelijk losgelaten en liep even kalm voort. Cieen trek op zijn gelaat verried eenio-e achterdocht. Champenois begon zich eensklaps weer geruster te voelen en wel uit de volgende overweging, die hij maakte: „Ben ik welbeschouwd niet gek, mij zooveel moeite te geven? Hij is alleen en daarginds zijn ze met hun drieen, en ke- rels die, elk voor zich, hun mannetje sfaan. Och kom, als er een van ons beiden bang voor zijn huid moet wezen, dan is hij dat en niet ik." Zij traden het cafe binnen. De kastelein zat in zijn buffet. „Wat zal 't wezen?" vroeg Castro aan zijn metgezei, terwijl zij aan een tateltje plaats namen." „wat u tliefste drinkf," antwoordde deze beleefd. „mij dunkt zou iets ver- frisschends bij deze warmte het beste zi]n." „Zoo denk ik e'r ook over." En hij rie,p de kastelein toe: „Lreng een halven liter witten wijn en een siphon spuitwater." Toen het bestelde voor hen op de ta- fel stond, schonk de agent twee Toote glazen van net verkoelende vocht in en drank met den boef als goede kameraden. Daarna stak hij een versche pijp op. Zijn eenig doel was om tijd te winnen, KOEWACHT. teneinde er zeker van te zijn, dat hij zijn collega's aan de Barriere d'ltalie zou vin den. „)He, he," zei hij; terwijl hij een flinke teug uit zijn glas nam, „dat smaakt na de wandeling in die hitte." ,,Ik kan u wel zeggen, dat mijn long aan mijn gehemelte vastkleefde," antwoordde Champenois, die zich ook niet on etu o\l liet. Meer nog dan de verkoelende drank, deed het hem*genoegen, dat de ag.ni zich wat spraakzamer toonde dan onder de wandeling. „Nu komt het cr op aan," zeide de slim- merik voor zich, „dat ik hem eens zie uit te hooreri, hoe de politie eigeniijk ovu Lesage denkt. Heeft zij geen vermoedens tegeii hem omtrent die zaak van de rue du l emple en gaat het alleen maar om tree verzuimen van een formaliteit, dan is een agent inderdaad voldoende om dat ar te handelen. Wordt hij daarentegen ver- dacht, dan heeft de poiitie slecnts een wensch en doel: zich van hem meester te maken en in dat geval is deze agent niet alleen, zooals hij het wil doen voorkomen. Daarover zal ik hem eens aan den tand voelen. En hardop ging hij voort: „ls het erg druk tegenwoordfg bij u aan de prefectuur?" »Dat gaat gelukkig nogal,,' antwoord de Castro. „En dat is maar goed ook, want iiei is tegenwoordig, met die warm te, geen weer om zich druk te maken „Ik dacht anders, dat er wel veel te doen zo'u wezen over die laatste zaak VAN j Huwfilijks-voltrekkingen. 7 Jnli. Jacobus van Espen, oud 25 j., jm. en Leuntje Verbrugge, oud 24 j. jd,. 28 Juli. Alphonsius Emilius Martens (van Stoppeldijk), oud 26 j., jm. en Joanne Lucia Verbeke, oud 21 j., jd. Abraham Oppe (van Ter Neuzen), oud '22 j., jm. en Dina Geertruida Jongejan, oud 18 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Maria, d. van Theophile Tiele- man en van Maria Cecilia Neve. 5 Juli. Dina d. van Cornelus de Feijter en van Cornelia Tansen van Roiendaal. Henri Paul, z. van Paolus Augusteijn en van Hendrika Johanna Veele. 6 Juli. Marcus en Leendert, zonen van Lodewijk Frans Kaijser en van Pieternella Maria Ringelberg. Pieter Jan r,nln„ 1 J "v. k iJebora Cnna van Cadsand. Jacobus, z van Jacobus c schachtcn ontdekte J de Groote en van Cornelia Willemsen. 7 Juli. Wil- men dezer dagen een gTOOt ijspaleis, een [j lem Izaak, z. van Willem Abraham de Jonge en van de politie. a('MerddeahiinULSnChlfbad W^g of i— gcuauuer. voorr, oesioren tot el- Tanneke Maesen. 10 Juli. Jacobus Jacob, z. van Cornelis Deij en van Geertruida Elisabeth Bareman. 16 Juli. Helena Cornelia, d. van Cornelis Marinns van Tatenhove en van Levina Janna Heijnsdijk. Jan. z. van Jan van Oost en van Elisabeth Johanna Herwijnen. 19 Juli. Camilus Lopoldus, z. van Lopoldus Vermast en van Magdalena de Clercq. Leon Edmo"d, z. van Franciscus Vanhijfte en van Irena Florence van Aerde. 23 Juli. Ebrina Maatje, d. van Johannes van Cadsand en van Neeltje Elisabeth de Koeijer. 24 Juli Adriana Eugenie, d van Joseph Francies Marie Dieleman en van Florida Maria Winne. 29 Juli. Michiel Jaspert Abraham, z. van Abraham Thomas t Glide en van Pieternella Janna Heijnsdijk. Overlijden. 10 Juli. Daniel Cornelis Schieman, oud 2 mud. z. van Daniel Cornelis en van Santina Lourens. 12 Juni. Abraham Wiemes, oud 14 j., z. van Louis Wiemes en van Suzanna Johanna Oole 17 Juli. Pieternella Suzanna Verberkmoes, oud 69 j., wed. van Abraham Tan Wijck. 19 Juli. Leendert Kaijser, oud 13 d., z. van Lodewijk Frans en van Pieternella Maria Ringelberg. Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Petrus Cornelis Jacobus Bruggeman, oud 23 j., jm. en Johanna van Laar, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juli. Petrus Cornelis Jacobus Bruggeman, oud 23 j., jm. en Johanna van Laar, oud 20 j.. jd. Geboorten. 3 Juli. Emma Maria, d. van Antoon Bernard Smit en van Valentine CeleHine Van Vossole. 4 Juli. Gerardns Leonardus, z. van Johannes Alphonsus Kox en van Eliza Strooband. Ivon Julia, d. van Desire Jacobus de Waal en van Eugenia Marie Lenaerts. 5 Juli. Maria Anna, d. van Johannes Francies van Helsland en van Rozal ia Sophia Verstraete. 21 Juli. Franciscus. z. vail Eduardus Mattheijssen en van Phelomina Verdurmen. 24 Juli. Gabriella, Melanie, d. van Josef van den Hende en van Maria' Louisa de Burger. 26 Juli. Seraphina Philomina, d. van Theophilus van Kerkhoven en van Mathilde Buijs. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Petrus Fransciscus Leeaknegt, oud 49 j., jm. en Emelia de Schrijver oud 41 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juli. Johannes Maas, oud 25 j., jm. en Emma Mathilda de Kraker, oud 21 j-, jd. 12 Juli. Pieter Gerrit van Baarn, oud 30 j., jm. en Julia Jeannette Buise, oud 31 j., jd. 23 Juli. Petrus Fransciscus Leenknegt, oud 49j jm. en Emelia de Schrijver, oud 41 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Mathilda Louisa, d. van P. A. Pauwels en van W. C. Pauwels. 3 Juli. Rosalia, d. van J. F. van der Veeken en van A. Arends. Anna' Cornelia, d. van J. Pouwels en van A. M. Marcelis. 6 Juli. Edmundus Adolf, z. van A. J. de Nijs en van B. A. Ph. van de Vijver. 7 Juli. Remi Petrus Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Alphonsius Emilius Martens (van Stoppeldijk), oud 26 j., jm. en Joanna Lucia Verbeke, oud 20 j.. jd. 15 Juli. Abraham Oppe (van Ter Neuzen). oud 22 j., jm. en Dina Geer truida Jongejan, oud 18 j., jd. 28 Juli. Peter van Bekkum (van Amsterdam), oud 28j„ jm. en Jacomina Dieleman, oud 21 j., jd. Jan den Beer (van Zaamslag) oud 34 j., jm. en Maria Christina den Hamer, oud, 28 j., jd. 29 Juli. Adriaan Dieleman, oud 24j.,jm. en Janna Koster, oud 22 j„ jd. Jacobus, z. van P. J. Warrens en van A. van Re- mortel. 13 Juli. Remi Franeies Joseph, z. vanJ.F. de Nijs en van L. M. Fr. de Nijs. 16 Juli. Johanna, d. van P. Dieleman en van J. D. van Driel. 20 Juli. Maria Coralina, d. van H. J. Coenen en van R. A. Heije. 23 Juli. Maria, d. van J. van Leemput en van M. Herman. 25 Juli. Maria Mathilda, d. van A. van Denderen en van M. W. Theenaart. 27 Juli. Gerard, z. van A. J. Kint en van M. A. Danckaart. 28 Juli. Elsa Paulina, d. van C. van Bastelaar en van L. H. Danckaert. 29 Juli. Magdalena Maria, d. van G. Hillaert en M. 6. Vernimmen. 31 Juli. Martha Maria, d. van P. A. Colpaart en van L. de Booij. Overlijden. 5 Juli. Johanna Cornelia van Eerden- burg, oud 60 j., echtg. van Pieter Francies deKock. 7 Juli. Josephus Andreas van Kerkhoven, oud 9 d.. z. van A. A. F. en van Ph. Hendriks. 9 Juli. Fre- dericus Eduardus van Eerdenburgh, oud 55 j echtg. van Amelia de Wilde. 19 Juli. Maria Asselman^ oud 23 j z. van A. en van R. Dankaart. 20 Juli. Sophia Wilhelmina de Koning, oud 42 j., echtg van Jacobus Geensen. 31 Juli. Theodorus Fredericus Weemaes, oud 3 mud. z. van J. A. M. en van M J. Kindt. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Johannes Cornelis van den Boom (van Breda), oud 31 j., jm. en Clara Maria Bonte, oud 26 j.", jd. 29 Juli Josephus Van Goeije, oud 26 j., jm. en Irma Maria Wijnacker. oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Juli. Jacobus Franciscus, z. van Henri Elegeert en van Maria Mathilda Kouijzer. 12 Juli. Charles Philomena Maria, z. van Florimond de Schepper, en van Magdalena Verstraeten. 13 Juli. Rene Prudent Clement, z. van Isidorus Lammens en van Maria Leonia Martens. 23 Juli. Irma Maria Leontina, d. van Aloijsius Ferket en van Leontina Maria van Damme. 27 Juli. Julia Maria, d. van Emile Ludovicus Anuaert en van Helena Vernimmen. Petrus Franciscus, z. van Henore de Gronckel en van Coralie Justine Cerpentier. 30 Juli. Camillus Aloijsius, z. van August Joseph Elegeert en van Maria Mathilda Beaurain. Overlijden. 9 Juli. Margaretha Maria Honoria Cecilia Dierick, oud 8 m., d. van Albert Ferninand Joseph Marie en van IrinaMaria Josephinu Plasschaert. 22 Juli. Honore Alphons Marie David, oud 1 m., z. van Theophiele Binjamin Marie en van Clementina Maria Rombaut. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5