ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No* 7182 Woensdag 10 Augustus 192L STKIJD XE6EH MISBAAD. J uat'gaiif B 'i E P L I N 0. FEPILLETON. SUIT EN LAND. Ter gelegenheid van de Weienschappe- lijkc Viaamsche Congressen die te Meche- len worden gehouden, hieid minister Franck een toegejuichte rede, waaruix wij de volgende zinsneden vermelden'. „Ik hoop, dat de Nederlandsche oon- gressisten een boodschap naar hun land zullen meedragen, nl. onzen vvensch vcor goede r.abuurschap, oprechie verstandhou- ding en hartelijke sympathie. „De Belg in het algemeeri heeft met ver- geten, wat in Noord-Nederland voor d Belgische vluchtelingen werd gedaan (Stormachtig applaus.) „Er mogen nog hangende moeilijkheden zijn, zij zijn niet onoplosbaar voor menschen van goeden wil en voor menschen, die in hei verleden zooveel gemeenschappe- lijke belangen hadden en nog hebben voor de toekomst. De geschiedenis heeft meer dan eens getoond, dat Belgie en Neder- land te samen staan oit vallen en dat de gevaren die de onafhankelijkneid van het eene land bedreigen ook voor hex andere land gelden. „Ik ben er diep van overtuigd, dat wan- neer wij op het volgende congres weet bijeenkomen het laatste wolkje van den hemel zal zijn verdwenen." (Biival.) VERHOOGING VAN INVOER- RECHTENl De minister van Financien heeft het ontwerp van wet tot verhooging van het tarief van invoerrechten, na bekomen machtiging van de Koningin, mgetrok- ken. SCHEIDING IN HET LEGEM DES HEILS. Naar de N. Crt. verneeint, hebben een 25tal officieren en plaatselijke officieren van het Leger des Heils zich atgeschei- den. Onder hen bevindt zich ook de voormalige maatschappelijke secretar s bri gadier G. Maste, onder wiens leiding vol- gens mededeeling in het orgaan van het Leger des Heils zelve, het maatschappe- lijk werk belangrijk vooruitging en in om- vang toenam en die buitendien het gehee- le reclasseeringswerk van het Leger des Heils op touw zette en organiseerde. Be- halve genoemde hoofdofficier bevinden zich onder de uitgetredenen o.m. de directnce van het Tehuis voor Vrouwen en Kinde- ren te Amsterdam; de bevelvoerende ofh- cier van het Barmhartigheidswerk te Am sterdam; de verantwoordelijke officier voor den reclasseringsarbeid in Nedenand, de oficier die het reclasseeringswerk in de Rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen leid- de; de directrice der maatschappelijke in- richtingen te Den Haag, benevens een aantal subalteme officieren. Een der hoofdredenen, waarom zij ai scheiding noodzakel'ijk achtten is, dat het Leger des Heils geleidelijk aan het eigenlijk doel van zijn maatschappelijk werk ondergeschikt gemaakt heeft aan de organisatorische belangen en sectarische propaganda. Uitlatingen van tal van stat- officieren van het Leger des Heils, waar- onder van zeer recenten datum, zeggen j dat het welslagen van den maatschappe- lijken officier slechts afgemeten wordt naar het aantal personen dat hij volgens de door het Leger des Heils gehuldigde ge- loofsopvattingen tot heilssoldaat vorgani- satiebelang dus) weet te brengen. Een niet minder ernstig bezwaar der uitgetredenen is de absolute autocrati- sche bestuursvorm van het Leger des Heils. Het bestuur dezer wereldorgani- satie berust enkei en alleen bij den ge- 40) - Na even geduldig te hebben gewacht herhaalde Milloc zijn vraag: „Nu, waar woont hij?" „Rue de la Reine-Bianche no. 3." „En kom je daar nu vandaan?" Ja." Op krachtigen toon riep Milloc eens- klaps: Je hegt!" Champenois sprong verschrikt op en sta- melde: „Maar mijnheerik verzeker u „Lesage is op het oogenblik met in zijn woning aan de rue de la Reine-Blanche.'' „Dan is hij... misschien uitgegaan." »»lH ij is den geheelen nacht met thuis ge- weest." ,,lk dacht toch „Waar wacht hij nu op je?" „Maardat weet ik niet." „Weet je dat met?" „Neen." „Hij moet toch ergens op je wachten 0111 de pas van je terug te krijgen?" ,/Meen mijnheer.. hij komt... o, ja, hi) zal ze vanavond bij mil thuis komen ha- len." Heftig riep de detective uit: „Houd nu maar op met die leugensi Als je met dadelijk de waarheid spreekt, dan laat ik je inrekenen." Champenois begreep wel, dat het ernst werd en daarom besloot hij maar, de waar heid te spreken: neraal te Louden; en dit is niet aileen in naam, doch metterdaad het geval. Om dit systeem te handhaven, faat deze zich te lande steeds vertegenwoordigen door een buitenlander (nagenoeg steeds een Ln- gelschinan) as commandant, die slechts een drijfveer mag kenntn. „den wil van den generaal." Een ander bezwaar der uitgetredenen is, dat jaarlijks een deel van de hier te lande gecollecteerde gel(den naar Enge- land gezonden wordt, om daar in een al- gemeen zendingsfonds te worden ge- stort, zonder dat ooit aan de Nederland sche officieren van het Leger des Heils gevraagd werd of men daannede accoord ging en zander dac Holland,, noch eenig ander land cer wereld in het beheer van dit fonds iets te yertellen heeft. Een belangrijke reden voor de uittre- ding ligi voort's in het teit, dat jaarlijks groote sommen gecollecteerd worden, welke grootendeels gevraagd en gegeven worden voor den Maatschappelijken ar- beid. Nu komt slechts een zecr klein ge- deelte van al dat geld dien arbeid ten goede. Meerendeels wordt het besteed aan het in stand houden van het gees- telijk werk (den z.g. korpsarbeidj, waar- mede meer en meer een louter organi- satorisch doel wordt nagestreetd. Nog wordt er op gewezen, dat het Le ger des Heils geen controle van buiten- staanders toelaat op de wijze van beste- ding zijner geiden en dat de commandant een absolute macht heeft, om wat betreft overplaatsing en aanstelling van perso nen, naar willekeur te handelen. DE TOESTANU De uiteenzetting der deskundigen m de eerste zitting van den Oppersten Raad* heeft Maandag al dadeiijk aangetoond, hoe moeilijk vereenigbaar de Engelsche en de Fransche zienswijzen zijn, schrijft de N. R. Crt., Engeiand staat op het stand- punt dat net Gpper-Silezische nijverneids- gebied een ondeelbaar geheef is, dat op grond der bij de volksstemming gebleken Duitsche meerderheid aan Duitsciiland be- hoort, Frankrijk wil een verdeeung ten gun ste van Polen dcorzetcen. De rrauSche aes- kundige Laroche heeft tegen net Engel sche plan aangevoerd, dat het ongerijmd is, de overwegend moolsche distncten Pies en Rybnik van het nijveriieidsgebied te scheiden en daarna van het overschot de ondeelbaarheid ce verkondigen. Volgens Laroche behooren Pless en Rybnik krach- tens hun natuurlij'ke gesteldheid tot het nijveriieidsgebied cn indien men dat on deelbaar wil verklaren, geeft de overwe gend Poolsche meerderheid in die distric- ten den doorslag ten gunste van Polen. De Fransche stelling lijkt ons onhoud- baar; Pless en Rybnik toch zijn streken zonder noemenswaarde nijverheid, al mo- ge het waar zijn dat er in den Lbodem veel steenkool zit en ze derhalve tot het mijn- bekken gerekend mogen worden. Maar streken waar kolen in den grond z.tten, heeft Polen waarlijk binnen zijn eigen grenzen genoeg. Oorzaak van het Franscn-Engelsche ge- schil is eigenlijk de vage omscnrijving in het vredesverdrag van de wijze waarop de uitkomsten van ae volksstemming moeten worden verwerkt. Art. 5 van de bijlage bij afdeeling 4 van het derde deel zegt daarom .rent: „Na afloop der stemming deelt de Entente-commissie het in elkc- gemeente uitgebrachte aantal stemmen aan de geallieerde en geassocieerde voornaam- ste mogendheden mede, met een uitvoerig rapport over de stemming en een voorstei omtrent de te trekken grenslijn. „Lesage wacht op mij, mijnheer, aan de Barierre d'ltalie." „Gp het plein of op den weg?" 1 erwijl Milloc die vraag deed, gat hij ondergeschikten weder een wenk met de oogen. Champenois antwoordde: „Up den weg." „ln een herberg?" Ja." „Welk nummer.'" „Dat weet ik niet." „Hoe heet die herberg?" „Dat weet ik ook niet." „Pas op." „Maar, mijnheer, ik heb daar met op gelet. Ik ben met Lesage daar binnen ge- gaan." „En hoe moet je het huis dan terugvin- den, als je niet weet waar het is?" „0, ik kan het wel vinden, maar ik kan het u niet zoo preciesuituuiden." Op veel vriendelijker toon hemam de detective: „Nu goed, dan zal ik je een agent; imee- geven, een enkel.e maar, want wij heb ben mets tegen Lesage. Hij is een paar dagen te laat met het vertoonen van zijn pas, maar als hij ziek was, dan is.dat een verontschuldiging." ,,0 ja, ja zeker, mijnheer"; zeide Cham penois snel. „Wacht maar even,, dan zal ik het vi sum op de pas schrijven." Milloc nam de pas van Champenois aan en ging er mee aan zijn bureau zit- ten, maar, terwijl hij deed of hij het vi sum op de pas zette, schreet hij snel het volgende op een ander vel papier: „rCastro, Lesage is misschien niet alleen. Neem daarom 8 man, die goed gewapend In dit voorstei behoort rekening te wor den gehouden me, de doo-r de mwoners bij de stemming tot uiting gebrachte wen- schen en met den geografischen en econo- mischen toestand der plaaxsen. De commissie is reeds op dit voorschrift gestrand; zij heeft geen kans gezien het I van haar verlangde voorstei aan den Op- persten Raad te doen, zoodat deze tus- schen de atwijkende inzichten harer le- den zal moeten kiezen. Frankrijk moge in dezen vrijwei alleen staan, het zal nochtans met gemakkelijk te bewegen zijn het nijveriieidsgebied aan Duitschland toe te kennen. Een verdeeling ervan iijki de uiii-ste concessie,. waartoe Briand bereid - en vermoedelijk gaarne bereid is. De Petit Parisien slaat den spiiker ctp 'den kop als hij zegt dat het Opper Silezische geschii een kwes.ie van Ieven ol dood Voor het kabinet is. „Het zou wellicnt gemakkelijker zijn, een op- lossing ce vinden ais aan Franschen kant zekere schikkingen mogelijk waren. (3n- gelukkigerwijze is de positie van Briand op he. oogenblik weilicht nog wankelier dan in Mei. Reeds daarom zou het poli- tieke gewicht van het onderhavige vraag- stuk hem verpiichten op zijn stuk le b.ijven staan. Trouwens elke regeering, t zij Cle- menceau, Millerand of Briand zelf er de leider van ware, zou zich aan steeds hevi- ger wordende parlementaire aanvallen blootstellen, als zij in dezen concessies aan de bondgenooten deed. Een regeering die in de Opper Silezische kwestie, welke als het ware een zinnebeeldige beteekems heeft gekregen, de grens van hetgeen rechtvaardig lijkt, ook maar een streep mocht overschrijden, zou naar wij vree- zen door een onweerstaanbare golf worden weggevaagd." Volgens deze beschouwing zai Briand dus sojf op zijn stuk staan, omdat hij als hoofd van het Fransche kabinet zoo zwak staat. Geen wonder dat de nationahstische pers, met de Action Francaise vooraan, over deze openhartige bekentenis woe- dend is. Ze is daarom echter niet minder juist en oat verklaart den tegenzin, d.cn Briand van den beginne tegen deze bijeen- komst van den Oppersten Raad heeft ore- toond. BnLGIE. Terwijl men zich in Rusland, Polen, Tur- kije, Griekenland, Egypte en ler.and voi- strekt niet stoort aan de bepalingen van de tractaten, in en rond Parijs gesloten, leven andere landen, hoewel scnijnbaar in vrede, toch in werkeiijkheid op voet van oorlog: „het is de economisdie oOr- log." En deze is hardvochtiger, meer egoistiscn uan uc andere, want hij spaar. zelfs de vrienden niet. Hij kent geen bond- genootschap, geen Entente. Hij berekent alleen zijn voordeel. Zoo schrijft de Standaard en vervolgt dan: De internationale handeisovereenkomseen voor den oorlog steunden op geiijk'neids- princiepen, op nivelleeringsopvattingen, op het zoeken naar toestanden, die weder- zijdsche handelspenetratie mogeiijk maak- ten. Thans worden die traciaten opgczegd, of wel niet vernieuwd; sommige landen schaffen ze brutaal at, zonder de contracten te raadplegen of zelfs te verwitcigen. Over- al rijzen Chineesche muren en eoonomi- sche prikkeldraadversperringen op en zoo raken wij siilaan... opgesioten in ons eigen erf, met omdat „wij" ons opsluicen, maar omdat „de anderen" zich aislu.ten. De goederen, die thans door Europa reizen, ondervinden bijna dezelfde moei lijkheden als de middeleeuwsche koop- man, die op eene peis door de Neder- landen in alle graatschappen en heerlijk- heden, waar hij door trok, een nieuwen zijn en zoek er onze flinkste agenten voor uit; laat hen met rijtuigen ten spjoedigste naar de Barriere d'ltalie brengen, waar zij Champenois moeten afwachten. Ga zelf met hem te voet daarheen, opdat de anderen er vroeger kunnen zijn. Berton en Moulin moe ten u van verre volgen. Zorg voor alles en verzuim niets; op u rust de verantwoordelijkheid voor deze expe dite, waaraan ik zelf niet kan deei- nemen, omdat ik te veel bekend ben en mijn tegenwoordigheid een hinder- nis zou zijn voor het welslagen van de zaak." Toen hij dit geschreven had, vouwde hij het briefje met de pas samen en wenk- te Castro, wien hij zeide: ,^Hier is de pas van Lesage, laat die even door den prefect afteekenen." Champenois, die eenige oog^nblikken in groote angst verkeerd had, voelde zich nu alsof hem, een pak van het hart ge- vallen was. De gemakkelijkheid, waarmee men de pas van Lesage wilde afteekenen, scheen hem een bewijs toe, dat deze met ver- dacht werd bij de zaak van die koopvrouw uit de rue du Temple betrokken te zijn. Castro nam de pas en het daarin ge- vouwen briefje en ging er mee de kamer uit, gevofgd door Moulin en Berton, wien Milloc daartoe een wenk had gegeven. Zoodra zij buiten de kamer waren, la- zen zij de orders van hun chef en gingen deze terstond daarop uitvoeren. Het duurde ruim een halt uur eer hij terugkwain en Milloc was zelfs zoo vrien- delijk geweest, dat hij Champenois toe- stond te gaan zitten. Toen Castro terugkwam, zei Milloc: „Wat ben je lang weggebleven." tol, een nieuw stapelrecht mo..si betalen. Het is niet alleen de militaire werel^l,i j die in hare manieren van oorlogvoeren tot de primitieve beschavingsopvaftingen I terugkeert, het is ook de economische, die door een enggeest'g doorgevoerd nat cna- lisme, meer dan men gcwoonlijk denkt, j oorzaak is van de heerschende cr sis. Het is gemakkelijk, het kost niet veel moeite, de crisistoestanden op den rug te schui- ven van de werkiieden, die overdreven eischen zouden stellen. Men ga echter eens na, of de oorzaak niec elders ligt. Hoe kan trouwens de samenleving in de staten op herstelling hopen, a's de sta- ten zelf al het mogelijke doen, om de samenleving onder eikaar cnmogelijk te maken. Men paaie zich niet, voor wat ons aan- gaat, te wijzen op de oogverblindende statistieken, op eene voordeelige iijst van schepen, bevestigd door de tonnenmaai, Jjie onze haven van Antwerpen in een guh- stig daglicht stellen, ja zelfs voordeelig doen atsteken ten opzichte van Ro'.jfcr- dam. Men wachte zich voor al te veei zelfvoldoening in dat opzicht. Men ver- gete niet, daf-spedaal de Fransche be- schermingsinaaxregelen, ai zijn ze ook wat verzacht voor wat Elzas-Lotharingen be treft, hun nadeeligeri invloed eerst na maanden zullen doen voelen. En terwijl onze „groote vnendin" in het zuiden alle dagen een laag steenen bijplaatst om den o zoo gemeenschap- pelijken tuinmuur economisch nog wat hooger op te trekken, wil zij geen hinder- paal meer kennen als het op geestespro- ducten aankomt: De politiek „de 1'annexion des cervaux" is een bittere ironie tegen- over de economische atstuiting. Maar ook )&n den Westkant dreigen de Britten de goPle betrekkingen met Belgie economisch in 'tgedrang te brengen. In tweede Iezing werd onlangs in de Engel sche Kamer eene wet aangenomen, die de producten uit landen van iage valuta, met een invoerrecht bezwaart van 33 t. h., aa valorem. Dat onze nijverheid, die veel En geiand leverde, hierdoor zwaar gaat ge- trorren tvorden, lijdt geen twijei, en dat dit niet zal bijbrengen tot het losmakeu van de in Antwerpen opgelegde koopvaar- dijschepen, zal wel niemand betwisten. Al deze vraagstukken zijn van zulk een belang voor de toekomst van onze we- reldhaven, dat wij ons niet zonder be- zorgdheid atvragen of onze verantwoor delijke regeeringsoverheden deze punten met den noodigen ernst onderzoeken. Wij hadden hier in de begrootingsdebatfen meer over verwacht. En het drafje, dat de volgende besprekingen gaan aannemen, laat ons. niet toe van veel op dezer Ka- merzittijd te rekenen. De handels- en scheepvaartwereld heeft er ook in Antwerpen het hoogste belang bij te weten welke richting de regeering denkt in te slaan inzake handelspolitielS Gaat zij den weg der represaillemaatrege- len op, ook tegen Ententevrienden? Of Dlijft zij door dik en door dun eene lijd- zame houding aannemen, onder voorwend- sel, dat wij een vrijhandelsstaat moeten blijven. Intusschen zol*- men zich in dit geval maar moeten getroosten gedurigdoor onze „vrienden" op de teenen getrapt te worden. Om een anderen kijk op de zaak te geven, doen wij de heeren van de Wet- straat opmerken, dat de Hollandsche eco- nonnsten precies over dezelfde bezwaren te klagen hebben als wij; alleen loopen zij de blauwe scheen met bij „vrienden" op. En als wij economisch lijdensgenoo- ten zijn met Nederland is dan de weg naar verstandhouding en overeenkornstmet onze Noorderburen niet aangewezen, waar de toegangen naar andere zijden dcor eco nomische voetangels versperd raken? „Ik kan 't niet helpen, mijnheer de pre fect had bezoek, dus heb ik zoolang moe ten wHchten," antwoordde Castro." „En is de pas atgeteekend?" „Alles in orde." Hij gaf den pas aan Milloc. Het papier was inderdaad door den pre fect geviseerd, waarmee Moulin zicn nad belast, terwijl Castro zijn mannen had uit- gekozen en hun zijn orders had gegeven." Milloc overhandigde den pas aan Cham penois met de woorden: ,;Ziedaar, hier is de pas van Lesage, ga nu maar gauw, want het is nog een heel eind naar de Barriere d'ltalie." Verheugd dat alles, naar hij meende, zoo goed afliep, haastte Champenois zich om weg te komen en Castro ging met hem mee. Toen zij weg waren wreef Milloc zich vergenoegd in de handen en mompelde: j „(Ziezoo, n,n heb ik er toch wel moed op, dat we hen te pakken zullen krijgen." XXIX. Champenois ruikt lont. Castro, de politieman en Champenois, i de gewezen galeiboet, liepen zoo gemoe- j delijx naast eikaar of zij de beste vrienden j van de wereld waren. Zij spraken niet met eikaar, misschien j wel omdat het te warm was, want de j thermometer stond ver boven de 80 gr. j in de schaduw en om dezelfde reden he- j pen zij op hun dooie gemak door de stra- ten^van Rarijs, in de richting van de Bar- j riere d'ltalie. J De politieman Hep Iustig te dampen uit j zijn groote meerschuimen pijp. Het stilzwijgen van zijn metgezel en de i kalme wandelmg stelden Champenois m RUTLAND. Nadat de berichten uit Revaf en Riga hei aanvankelijk hadden voorgeste'd, dat de hongerende boeren een aanval /O.den do n op Moskou, wordt d.d. 3 dezer door de ,,Es Europe" uit Riga gemeld dat de ui t cht der hongerlijders uit de Wc- ga-distrikten naar Moskou tot s.aanscnijnl le zijn gekomen. Ai de groepen ongeiuk- kigen richten zich nu naar de Oekraine. (Zij trekken dus dwars door Rusland. Hoe 't mogelijk is, dac de hongeraars nog zoo veel kracht bezitxen om iange atstar.den af ce leggen, dat wordt in de sensatie-be- richten niet opgehelderd;.) in de Oekraine verwacht men 400.000 vluchtelingen, maar ook daar zou tie voea- selvoorraad scnaarsch zijn, zoodat ook de Oekraine niet helpen kan. De „Chicago Tribune" meldt uit Riga, dat Tsjitsjerin's not a aan Washing on, en een interview van Rykoft, een bosjewisfi- schen hoofdambtenaar, die op weg s naar Berlijn, een tegenspraak geven op de sen- satieberichten van reizige s en andere anti- bolsjewisltische bronnen. De sovj.ts, zegt het blad, ontkennen brutaalweg, dat zij Rusland in een ruine hebben herschapen. Tsjitsjenn zegt, dat de bosjewiki den hongersnood-toestand beheerschen en dat, ofschoon zij uiterst verheugd zijn over de buitenlandsciie hulp. zij zelf buitengewo- ne maalregelen namen om, den nood te lenigen. Er is, volgens Rykoft, 160 mif- lioen kilo zaaigranen noodig, waarvan ech ter nog slechts weinig is bijeengegaard. Intusschen wordt gemeld, dai de riuch- telingen er erg aan toe zijn en dat de cholera groote verwoestingen onder hen aanricht. Deze ziekte noemc men bliksem- cholera, omdat zij uiterst snel den dood tengevolge heeft. Men zegt, dat menschen er binnnen weinige uren aan sterven. Op stations en andere pleisterplaatsen hggen honderden lijken. In Saratoff is 40 pond meel 300.000 roe- bels waard, een pond zwart roggebrood, vermengd met stroomeel, kost 8000 roe- bels. De boeren, die vorig jaar voedsel rui den voor goederen, brengen na de gcederen te rug en willen daarvoor voedsel hebben. De „Chicago Tribune" zegt, dat ondanks den bluf, de sovjet-regeering machteioos schijrt en dat zelfs de roode troepen door cholera worden aangetast en zich uit de geteisterde disirikten terugtrekken. Blijkens een mededeeling der sovjet- regeering is de oogst over een oppervlakte van 855.000 vierk. K.M. volkomen mis- lukt en over een gebied van 721.500 vierk. K. M. slecht, di.i., een gebied dat circa tweemaal zoo groot. is ais Duilschland. Door de volkomen mislukking zijn 19mil- lioen, door den slechten oogst 20 miliioen mwoners getroften. Dp gemengde commissie van tut ix i rna- tionale comite van het Roode Kruis en van den Volkenbond ce Geneve heeft leiegra- fisch aan de leiding van den VTukenboud en aan verschiliende filantropische institu- ten en Europeesche en Amerikaansche or- ganisaties, die bereid zijn tussche.ibeide te komen ten gunste van Rusland, bcr.chf, dat er 15 Augustus te Geneve een inter nationale conterentie zal worden gznou- den om de samensteiiing voor te berei- den van een internationale huip-organisa- tie voor Rusland. SPANJE. De Spaansche regeering zit in groote ver- legenheid, tengevolge van de mislukte onder- werping der Rif-kabylen. In Marokko, waar de Spanjaarden zich sedert 5 eeuwen geves- tigd hadden, zijn zij ongeveer 12 jaar gele- den begonnen met de onderwerping. Duizen- staat om na te denken. Hij was wel niet vlug van begrip, maar toch evenmin van gezond verstand ont- bloot en hoe langer hij over het gebeurde, zooeven op de pretectuur van politie, na- dacht, hoe meer dubbelzinnigs en bij ge- volg verontrustends hij er in begon te vin den. De politie, anders zoo wantrouwig te- genover menschen van zijn slag, was hem ditmaal wel wat al te goedgeljoovig ge weest en voorai de vriendelijkheid v^an Milloc want zooals alle leden van de boevengemeenschap kende hij cfen gtvrees- den detective zeer goed kwam hem meer en meer verdacht voor. Zoo was hex al lieei zonderlmg, dai die- zelitae "Milloc, anders toch een dievenja- ger met een fijnen neus zooals er geen tweede bestond, nu maar dadelijk hei pas- visum had afgegeven zonder dat de man, voor wien de pas gold, er zelt mee kwam en maar dadeflijk getoot gestagen had aan het simpele verhaaltje van een ziekte, dat door eeti kameraad van den beirokkene, zelt een ontslagen dwangarbeidc-r, weid opgedischt. Die goedgeioot igheia en de bijna vrien- delijke bejegening door hem ondervonden was zoo lijnrecht in strijdmet de houding' welke de politie gewoon v/as aan te nemen tegenover menschen, die ;n de gevangems of op het bagno waren geweest, dat Cham penois er aidoor meer door van zijn stuk geraakte. Daar moest een addertje onder het gras schuilen. (Wordt vervolgd.) fiSJEGRSHEffSZSflHOS NSCHE COURANT NEDERLAND—BELGIE. Een verklaring van minister Franck. Chineesche muren. Be viachtelingcn op weg naar de Oekraine. De mislukking van den oogst. De hulpverleening.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1