ALGEMEEN NIEUWS- EN ABVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7181. Maandag 8 Augustus 1921. 69e Jaargang. STBIJD Till! USD A A 3D Jtanbesieding. Het bouwen van een Lijkenhuis c- a. op de nieuwe algemeene begraafplaats te Ter Neuzen. 8INNEMLAN0. FEUILLETON. B UIT EN LAN B. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen den 22sten Augustus 1921, des namiddags 3 u u r, in het gemeentehuis aanbesteden Bestek en teekening zijn tegen betaling van f 1,50, ter gemeente-secretarie verkrijg- baar. Ter Neuzen, 8 Augustus 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. A. P. DE VOS, Wnd. Secretaris. DE RE1S VAN DE K0N1NGIN EN DE PRINSES. Van het stoomschip Merope is een draad- loos telegram ontvangen, volgens hetwelk de Koningin en de Prinses, na een voorspoe- digen overtocht, te Haugesund zijn aange- komen. Alles was wel. NEDERLAND—BEiLGIE. Men schrijft uit Brussel aan de N. R. Crt.: Dat de Vlaamsche Belgen, en in de eerste plaats de Antwerpenaren, alle propaganda van het Comite de politique nationale en zijne persorganen ten spijt, zieh tegen de Nederlanders niet laten opruien mocht Zon- dag j.l. nogmaals blijken tijdens een reisje, per boot, naar Vlissingen, door de Antwerp- sche yolksvereeniging „De Morgenstar" ondernomen. Iemand verhaalt daarvan in „Het Laat- ste Nieuws" o.m. het volgende: „Toen het ranke vaartuig de Vlissingsche landingsplaats naderde en de Nederlandsche waloverheden toekwamen, toen steeg plots aan de koperen speeltuigen, het door ieder- een met toegenegen-warme 'stem meege- zongen lied: Wien Neerlands bloed door d'aadren vloeit Van vreemde smetten vrij Dreven daar geen driekleur-vlaggetjes bij de zee?Toen dacht ik meewarig aan die onverantwoordelijke, twistzoekende Iui uit Brussel, de stad zonder ziel, het metis- senvolk zonder natuur en zonder wezen, die onlangs in de Belgische Zee het natio nale wimpeltje wegzonden met een onvrien- delijk woord tot het bevriende nabuurland, waar eens zoo langs is 't reeds geleden: 'twas in October 1914 zoovele duizen- den landgenooten met open armen, roeren 1 en hartelijk, ontvangen werden. Maar de Hennebicq,s en andere admiralen kennen de Schelde, de Vlaamsche Zee niet dan uit boe- ken en perkamenten, zij voelen de ziel niet der Schelde. Zij begrijpen de ziel niet van Vlaanderen Maar Antwerpen voelt ze, begrijpt ze, bemint ze: Antwerpen is de Schelde, en de Schelde is Vlaamsch! ACHTERSTAND BIJ DE INKOMSTEN- BELASTING. In een nota naar aanleiding van het ver- slag der Eerste Kamer nopens het wetsont- werp, betreffende de kosten van vervolging inzake directe belastingen, merkt de Minis ter van Financien op, dat inderdaad de achterstand, welke met name ten aanzlen van de inkomstenbelasting nog niet is inge- haald, de invordering bezwarend maakt, zoowel voor de administratie als voor aan- geslagenen. Deze laatste omstandigheid brengt intus- schen mede, dat een al te hoog stellen van de kosten der waarschuwing niet zonder onbillijkheid zou zijn. Zou derhalve de Mi nister al iets gevoelen voor een scherpe resolutie in den zin van het verslag, zoolang de aanslag-regeling niet weer in normale banen is geleid, meent hij, dat met de een- voudige verhooging, in het onderwerpelijke wetsvoorstel opgeomen, volstaan moet worden. xxviu. Milloc en Champenois. Milloc had eenige oogenblikken noodig om te bekomen van de plotselinge vreug- de, die dit onverwachte bezoek bij hem had te weeg gebracht. Dus op het oogenblik dat hij meende alles verloren te hebben; toen het rapport van Moulin hem de vage hoop ontnam die hem nog was overgebleven in de die- venkroeg aan de rue Cocatrix eenige aan- wijzing te vinden, welke hem op het spoor der bende van Galgenaas zou terug bren- gen, plaatste de Voorzienigheid eenklaps Lesage op zijn weg. Lesage, wiens medeplichtigtieid aan den moord in de rue du Temple hem zoc- even was bewezen, overtuigend bijna. Geruimen tijd bewaarde de detective het stilzwijgen, terwijl zijn doordringende blik 1 op Champenois bleet rusten. Hij trachtte in de trekken van dien man te lezen, wat deze van de zaak kon at- weten, teneinde daarnaar zijn verdere ge- dragslijp te bepalen om van dit gelukkige toeval zooveel mogelijk partij te trekken. Under di'en strakken, onafgewenden blik ZULLEN DE KOLENPRIJZEN DALEN In een interview met een medewerker van de Telegraaf heeft mr. Frowein, directeur j van de Staatsmijnen als zijn overtuiging uit- j sproken, dat de kolenprijzen in de toekomst zullen dalen. Dit zou reeds zijn geschiecl, als de Engelsche staking er niet was ge- weest. DE BIESBOSCH. Een plan tot gedeeUelijke bedijklng. Vrijdagmiddag heeft de heer J. Brouwer Czn., landmeter der Vier Polders te Dor- i drecht in een vergadering van eigenaren i der onbedijkte gronden in het Oostelijk ge- deelte van den Biesbosch of het Bergsch veld, onder de gemeente Dubbeldam ge- legen, belegd op initiatief van het bestuur der Vier Polders, een voorloopig rapport fiitgebracht over de bedijking van een ge- deelte dier gronden, ter jjrootte van rond 750 hectaren. Deze gronden zijn gelegen ten Zuiden van den Hania- en Zuid-Buiten- polder tot aan den rechter Bandijk van de Nieuwe Merwede. Van de 750 H.A. is on- geveer 14 water, 166 rietland, 55 gfiendland en 15 wei-, hooi- en bouw- land. Bij de drooglegging kan worden aange- nomen, dat van de oppervlakte van 735 H.A. (de wegen zijn daar al af genomen) onge- veer 86 uit vruchibaren kleigrond, 6 uit minderwaardigen grond en 8 uit water zal bestaan. De totale kosten van dit werk worden geraamd op 1.250.000. De bedoeling van deze vergadering is geweest het onderwerp aan de orde te stellen. Aan de eigenaren aer gronden is een rap port uitgereikt. OPRICHTING NAAML. VENNOOT- SCHAPPEN. Bij de Twdede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot opheffing van het voor- schrift dat de openbaarmaking in de Staats- courant der akte van oprichting eener naam- looze vennootschap en cooperatieve vereeni- girig kosteloos geschiedt. LANDBOUW-ONGEVALLENWET. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verzekering van personen, werkzaam in de landbouwbedrijven, tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, hun in verband met hun dienstbetrekking over- komen. DALING VAN VLEESCHRRIJZEN Volgens „De Vee- en Vleeschhandel" wordt in September een dating van de vleeschprijzen verwacht. Vooral ten ge- volge van den invoer van geslacht vee uit Denemarken gelooft men, dat de prijzen tot 90 a 80 cts per pond voor da eerste kwa- liteit vleesch zullen omtaag gaan. ALLEEN UUMMIBANDEN VOOR MO- TORRUITUIGEN. Bij terugzending van een politiever- ordemng, regelende het rijden van vracht- auto's met ijzeren wielbanden, hebben Ged. Staten van Noord Brabant aan het gemeen- tebestuur van Breda bericht dat het voor- nemen van den Minister van Binnenland- sche Zaken ligt, bij de in bewerkmg zijnde wijziging der motor- en rijwielwet een al- gemeen verbod op te nemen van het ge- bruik van ancfere dan gummiwieTbanden voor motorrijtuigen. DE GRONDAANKOOP VOOR EEN KAZERNE. Naar aanleiding van de in de bladen ver- schenen persiflages op den ,grondaankoop voor den bouw eener marchaussee-kazeme boest, bracht de Minister van Oorlog Don- derdagmiddag een bezoek aan de gemeente So est. DE GOEDE VRIJDAG. Er is te Amsterdam een comite opge- richt met het doel den Goeden Vrijdag officieel erkend te zien als herdenkmgs- dag. Door midder van een petitionemenr o.a. tracht men het doel te bereiken. Reeds zijn 6000 handteekeningen ver- zameld. RUSLAND. De hulp voor Rusland wordt nu reeds in verschillende landen georganiseerd. Het zal echter niet goed mogelijk zijn, schrijft de N. R. Crt., de benarde bevolking der geteisterde gouvernementen op eenigszins afdoende wijze ce hulp te komen, daar er geen mogelijkheid bestaat, de millioe- nen tonnen koren, die volgens Russische schattingen noodig zijn in het binnenlahd te transporteeren. He".kon zeer wel blij ken dat de politieke .gevolgen van de hulp veel grooter zijn dan het mensch- lievenci succes. Want Rusland moet ervoor worden geopend, naar alle kanten. De handel za! zooveel mogelijk in eere moe- ten. worden hersteld. Krijgen de boeren in het midden van het rijk weer verbinding met, en toevoer uit de buitenwereld, dan zullen zij zich die met meer laten ont- nemen. De te Moskou heerschende man- nen zijn te schrander, om dat met in te zien. Zij weten dus nauwkeurig wat het beteekent, dat zij de buitenwereld te hulp roepen en in het binnenland hun politie ke tegenstanders, ook de met-socialisti- sche, laten meewerken, terwijl zij tege- kertijd de bevoegdheid van de Tsjee ka hebben beperkt. Dit alles zou een be gin hebben kunneni zijn van ernsuge po- gingen tot herstel van het land, als de krachten, die daarvoor in Rusland zelf aanwezig moeten zijn, met door verkwis- ting en verwaarloozing waren uitgeput. Steeds algemeener wordt dan ook onder de kenners van Ruslancf het gefoof, dat de levensgeesten Tan den drenkeh'ng Te zeer geweken zijn, om op normale wijze nog te kunnen worden opgewekt. Men krijgt nu den indruk, dat de hee- ren te Moskou dit zelf gaan beseften. Hun prositie is vrij smadelijk. Tjerwijl zij on- teloare millioenen hebben uitgegeven voor een nutteiooze propaganda, moeten zij nu bedelen om hulp, en wel bij dezelfde he- den, die zij getracht hebben, met hun p-o- paganda aan den galg te helpen. Deze overweging kan de buitenwereld geen re- den zijn, om naar 'nulp te onthouden aan den armen Russischen boer, op wiens ge- duldigen rug tens.otce alle slagen neerko- men, of nu een tsaristische dan wel bolsje- wistische autocratie Rutland regeert. Het komt ons voor, dat menigeen zelts met vreugde den bolsjew.stischen machtluboers zijn gave zal toereiken, zich verheugende over het jammerliik figuur, dat deze ver- watenste aller mfechthebbers thans ma- ken tegenover het zoo hardleersche le- ger van hun bewonderaars. De heeren te Moskou beleven sechte tijden Terwijl hun fnvloed onder de arbeiders blijkens de ontwikkeling in Duitschland, Frankrijk en elders, wegsmelt, moeten zij met den be- delnap bij hun buren rondgaan, om zich binnenslands te kunnen redden. DE BU1TENLANDERS MOEI EN UIT RUSLAND VERTREKKEN. Het draadlooze station van Moskou meldt, dat de sovjet-regeering aan Frank rijk, Italie, Griekenland, Spanje en andere landen verzocht heeft hun onderdantn uit de Zuid-Russische hongersnood-gebieden via Odessa zoo spoedig mogelijk te doen terugkeeren, daar er geen voedsel vooi hen is. Er wordt met bij gemeld hoe de vreemdelingen uit het binnenland naar Odessa moeten komen, daar de tremdien- sten onfwricht zijn en er geen andere trans- portmiddelen voor reizigersvervoer te krijgen zijn. De „Chicago T ribune" meldt uit Riga, dat de daar aangekomen Moskousche bla den van 29 en 30 Juli weinig nieuws be- vatten over den hongersnood. Alleen staat vermeld, dat sfudenten en andere corpo- raties een deel van hun rantsoen atstaan voor de hongerlijders. Radek schrijft in de „Prawda' over de buitenlandsche hulp, dat dit een vermomde poging tot tegen-revolutie zou zijn, welke opvatting weinig goeds beloott voor de onderhandelingen an Hoover. In normale tijden exporteerde Rusland 6 a 10 rrtjllioen ton voedingsmiddelen en nu is er zoo'n gebrek, dat de stedelijke bevolking met de he.fi is verminderd. Vroe- ger hadden 20 provincies overschotten aan voedsel en nu slechts 4 provincies en de. slechte verbindingen maken het onrnoge- lijk de overschotten te transporteeren. In Samara is 58 pet. van de graanvelden be- bouwd, in Kazan, slechts 5 pet., het wes- telijke Wolgadal was voor de heltt be- 1 bouwd en in 1 oela slechts 35 pet. van den beschikbaren grond. ENGELAND. De kolenproductie weer normaal. De otficieele cijters toonen aan, dat de Britsche kolenproductie wederom normaal is. Zelts bedraagr zij meer dan op dit tijd- stip van het vong jaar. De leren beraadslagen. Uit Dublin wordt gemeld, dat het Sinn Fein-kabinet alle leden van het Dail Eyre- ann (parlement) zal oproepen tot een bui- tengewone samenkomst ter bespreking van de vredesvoorstellen. De oproep is ook ge- richt tot de gevangen zittende en gei'nter- neerde atgevaardigden. Verwacht wordt dat de EngClsche regeering spoedig alle nog gevangen zittende lersche leiders zal vrijlaten. FRANKRIJK. De schadevergoeding aan de oorlogs- slachtoffers. De Reveil du Nord wijst er op, dat er sprake is van een wet tot regelmg van .de uitkeenngen aan de mwoners der departe- menten, die oorlogsschadC leden en dat deze staatsbons zullen ontvangen, die in 7 jaren zullen afbetaald worden. Wij vree- zen, zegt het blad, dat een dergelijk plan geen algemeene mstemming zal vinden. Het zou beter zijn te protiteeren van de a.s. bijeenkomst der geallieerde ministers van Financien, om van hen een belang- rijk krediet te verkrijgen, gewaarboirgd door de Duitsche obligaties, welk kre diet uitsluitend voor onze geteisterde ge- bieden zou besteed moeten worden De oorlogsslachtoffers hebben de kosten van den strijd te dragen gehad en zij wil- len ook met de kosten van den vrede be- talen. 4 AUGUSTUS IN BELGIE. De schending der Belgishe neutraliteit door de Duitsche troepen is Donderdag 4 Augustus m geheel Belgie ofhcieel her- dacht. Reeds den avond te voren wap- perden de vlaggen aan de gevels van de openbare en vele particuliere gebouwen te Brussel en biijkbaar met haltstok. De Na tion Beige vraagt ten minste spottender- wijze waarom men er van hoogerhand met aan gedacht heeft een muziekfeest te hou- den in de puinstraten van Vise. Het Laat ste Nieuws dringt vooral aan op het her stel der eendracht tusschen Viamingen en Walen. Zoowel de Fransch-Belgiscfie, - als de Vlaamsche bladen zijn het er over eens, dat de 4e Augustus moet zijn een dag van rouw, die n.et in een kermis, mag ontaarden. DE BELASTING VAN ROCKEFELLER Amerikaansche bladen meiden, dat John D. Rockefeller, de petroleumkomng, volt- gens rechterlijke uitspraak 292.001) doll- lar inkomstenbelasting moe. betalen. HE 1 LIJK VAN RAUS LEO Xllt. Uit Rome wordt gemeld, dat de Katho- heke vereemgingen te Rome aan de regee ring verzocht hebben, toestemming te ver- leenen tot het overbrengen van het lijk van paus Leo van den St. Rieter naar het Later- aan en dat zij de plechtigheicf ongestoord zal laten plaats vinden door het nemen van veiligheidsmaatregelen. Het Vaticaan ver wacht echter, dat deze overbren- ging met bij nacht en in stilte zal moeten geschieden, zooals indertijd bij de over- brenging van het lijk van Raus Rius IX ge- beurd is, wiens stottelijk overschot door de anti-clencalen bijna in de Tiber geworpen werd. Het Vaticaan hoopt veel eer, dat de regeenng met groote praaf aan deze plechtigheid zal deelnemen. Reeds thans staat het vast dat de geheele R.-K. Volks- partij, alsmede meer dan 20.000 Katholie- ken zich bij den stoet zullen aansluiten. De overbrenging welke waarschijjnlijk op 7 September a.s. zal plaats vinden, zal voorafgegaan worden door een Iijkdienst. waaraan de paus, de kardinalen en het corps diplomatique van het Vaucaan zul len deelnemen. DE DROOGTE. He gevaar voor waternood in Engeland. De maand Juli is verreweg de droogste geweest, welke in het district Londen in minstens 109 jaar is voorgekomen, doch bijzonderheden omtrent den regenval in die maand in andere deelen van het koninkrijk, welke thans zijn gepubliceerd, toonen aan, dat de droogte elders niet zoo volkomen is geweest. Terwijl het in het Oosten en Zuid- Oosten van Engeland zeer droog was, en er op talrijke plaatsen buiten Londen min der dan een kwart inch regen viel, was de regenval in sommige Westelijke districten flink boven het gemiddelde. De Minister van Volksgezondheid be- toogde in het Lagerhuis nadrukkelijk de noodzakelijkheid, dat de inwoners van Lon den uit eigen beweging spaarzaam met het water moeten omgaan, wanneer zij dras- tische beperkingen willen voorkomen. doch, voegde de Minister er bij, met de betrekking tot de hoofdstad was de waternood nog niet efnstig. GROOTE LANDHUIZEN. De hertog van Portland heeft dezer dagen op zijn prachtig kasteel Welbeck Abbey, een rede gehouden tot zijn pachters, waarin hij hun mededeelde, dat het waarschijnlijk was, dat een aanzienlijk aantal van de groo te landuizen in Engeland door de eigenaars zou moeten worden gesloten en verlaten, omdat de belastingen tegenwoordig van dien aard zijn, dat groot grondbezit als zoo- danig, en het voeren van den staat van landheer financieel onmogelijk zijn ge- worden. TER NEUZEN, 8 AUGUSTUS 1921. CONCERT IN DE „BUITEN-SOCIETEIT." Gisteravond gaf het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" het aangekon- haddigde concert in ,,De Buiten-Societeit". Het had een bevredigend sucees. De uitvoe- ring van het programma verliep goed en er was een flinke opkomst van het publiek. Aan het bal-champetre werd door velen deelgenomen. STUWADOORS-VEILIGSHEIDS- BESLUIT. Met 3 Aug. is de heer W. J. H. Harmsen, ingenieur van den Rijks-Waterstaat, Goes, op verzoek eervol ontheven van zijn func- tie, als persoon, bij wien beroep kan worden ingesteld tegen nadere eischen, welke kraeh- tens het Stuwadoors-Veiligheidsbesluit in een bepaald geval worden gesteld, ter uit- voering van het bepaalde in de hoofdstuk- ken I en II van dat besluit, zoomede tegen bevelen tot het staken van stuwadoorsar- beid. In het 3e district van de inspectie van den havenarbeid_ voor de gemeente Ter Neuzen is als zoodanig aangewezen, de heer F. S. Langemeijer, ingenieur Rijks Water- staat, Ter Neuzen, VERDRONKEN. Gistermiddag zijn bij het baden in zee bij de Oranjezon, een meisje uit Middelburg en haar verloofde, een jongen uit Vlissingen, verdronken. De lijken zijn nog niet aange- spoeld; de kleeren lagen bij de duinen. ERNSTIG ONGELUK. Gistermiddag is te Vlissingen de 21 jarige motorrijder Voet uit Hulst, met motor met zijspanwagen tegen een paal gereden en omgeslagen. Voet was bijna onmiddellijk dood; in de zijspanwagen zat zekere Roelofs uit St. Jansteen, die gewond naar het zie- kenhuis overgebracht werd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. geen die 2 anderen met elkaar te verhan- delen hadden. Eindelijk antwoordd; Champenois: „Ja, mijnheer, ik kom voor Lesage; om zijn pas te laten atteekenen." „Weet je dan niet dat Lesage daarvoor zelf had moeten komen?" „.Hij is ziek." „0! is hij ziek?" „Ja, mijnheer, en daarom vroeg hij mij s of ik voor hem gaan wilde. Hij was al over tijd en durfde niet Ianger te wachten*." „Wel, wel, is mijn vriend Lesage ziek? Ik zal je een agent meegeven om te vragen hoe 't met hem gaat, want ik stel veel be- lang in dien goeden Lesage." Deze op spottenden toon uitgesproken woorden, die Champenois niet verwacht had, brachten hem geheel van zijn stuk, maar Milloc deed alsot hij du met be.nerk- te en vroeg verder: „Waar woont hij?" Champenois krabde zich achter het oor en keek naar links en naar rechts, zonder te antwoorden. Hij had zichzelt wel voor zijn kop wilfen slaan, dat hij zoo stom geweest was, die hoodschap te gaan doen en als hij kans gezien had om weg te Ioopen, zou hij het zeker hebben gedaany maar die kans be- stond helaas niet. (Wordt vervolgd.) van den detective voelde Champenois zicjj lang niet op zijn gemax; hij kon dat stil zwijgen met Ianger verdragen en stamelde, bij wijze van verontschuldiging: „Maar mijnheer... ik heb mij stipt gebonden aan de vocrschriften van de poll- tie, mijn pas steeds op tijd laten atteeke nen, dat kunt u in het register nazien." „Dat wil ik wel gelooven," antwoordde Milloc, ^anders zou je 'f niet gewaagd he6- oen, om filer een 6oodschap te komen doen." Een oogenblik later en aldoor met de blik strak op hem gericht, hernam Milloc: „Ftoe zei je ook weer dat je heetie?'', „Champenois.''' Millloc stond op. Hij haalde een register uit de kast, legde dat op zijn schrijfbureau neer en ging er in zitten bladeren. In een hoek van een kamer stonden* Castro, Moulin en Berton bijeen en wacht- ten in spanningf at wat er gebeuren zou Ook op hen had het hooren van den naam Lesage een diepen indruk gemaakt. Zij begrepen eveneens de beteekenis van dat onvoorziene teit, dat eensklaps de hoop deed terugkeeren de partij nog te winnen, die ook zij een oogenblik te voren nog verloren hadden gewaand. Toen Milloc langs hen heenging om het register uit de kast te halen, had hij hun, onhoorbaar voor den andere, toege- fluisterd: Blijft hier en let goed op hetgeen er ge- beuren zal." Zij deden nu alsot zij zacht met elkaar spraken, maar onder de hand keken en luisterden zij scherp toe. Milloc keek eensklaps van het register op, waarin hij had zitten bladeren en zei- tegen Champenois. ,Jij werd den 22 Juni 1820 veroordeeld, nietwaar?" De man antwoordde bedremmeld: ,Tot 10 jaren dwangarbeid?" ,VJa." „Je kwam op het bagno te Toulon m de eerste helft van Juli?" ,JZoo is't." ,JEn je werd den 28 Februarf 1836 voor- waardelijk in vrijheid gesteld?" „tfuist." ,Te Toulon heb je Lesage leeren ken nen?" Dit verhoor maakte Champenois meer en meer ongerust en hij stamelde: ,JMaar...." Doch Milloc hernam op gemoedelijken toonJ „;Welnu ,dat is toch heel natuurlijk. Le sage is een jaar later dan jij op het bagno van Toulon gekomen, dus spreekt hen van- zelt dat je hem toen hebt leeren kennen. Daar hoef je niet verlegen mee te zijn, het is slechts een teit ,dat ik constateer.' Champenois die alles afwist van de mis- daad in de rue du Temple, al had hij daar zelf geen deel aan genomen, wilde he- ver zoo min mogelijk over Lesage gespro- ken hebben^ uit vrees dat men hem toch van medeplichtigheid zou verdenken en daarom zeide hij snel: ,jMaar mijnheer, ik heb Lesage niet meer gezien sinds ik van het bagno in vrijheid werd' gesteld." Milloc merkte kalm op: „Behalve dan toch gisteren?" Die opmerking maakte Champenois nog angstiger en op verlegen toon antwoord de hij: „Dat is zoo mijnheer ,maar het was toe val, louter toeval." „Wij zullen 't maar gelooven." Milloc sloeg het register dicht en her nam: „Dus je komt van Lesage?" Terwijl Champenois zijn oogen neer- sloeg, wisselde Milloc een blik van ver- standhouding met zijn 3 collega's. Dit was een aansporing om het gesprek met den boet oplettend te volgen en zich gereed te houden om, als het noodig was, ter hulp te komen. Gewoon om hun chef met een enkel woord ot zelfs maar een blik te begrijpen, antwoordden de 3 politiemannen met een teeken, dat niets van het gesprek hem on,t- ging, terwijl zij voortgingen met hun on- derlmge, op fiuisterenden toon gevoerde gesprek, alsot zij geen beiang stelde in het TER NEUZENSCHE CO U RANT. amis;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1