Sit- en Slaapkamer Een gebiuikte Kinderwagen. Gursus in Paardenkennis! Executoriafe Verkooping. j Qpenbare verkooping. een Verlofzaak, Eene partij BRANDHOUT, Twee Werkmanswoningen, Boterkoppen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Cursus in Paardsn- en Veekennis Huishoudelijke Goederen, Een net Persoon P.G. 5 H.A. Tarwe, Kerkboeken en Bijbeis. 5 H.A. Tarwe, VERDRONKEN. Donderdag 21 Juli 2 29 2.45 Y rgdag- 22 rt 3.02 3 18 /jA'e'- dag 23 r 3.33 3 50 Zioria or 24 4 05 4 22 Maandag 25 4 39 4 57 Dins lag 26 5 15 5.35 vV;.ea«dti'jr 27 u 5 57 0 20 Vanaf Maandag 25Juni EEN DAME VRAAGT: (blokjes voor fornuis an haard). D. E. WOLFERT Bzn. 3V2 H.A. TAEWE, i/2 EBWTEN, Firnta P. J. VAX DE SANDE. 2 1 4 H.A. Tarwe, Bruine Boonen, Aardappelen, 3U Haver, In de Schie, voor de kabelfabriek te Delft, is de 7jarige M. K„ wonende Hugo de Grootstraat te Rotterdam, bij het spelen van een vaartuig gevallen en verdronken. Het lijkje werd nog niet gevonden. Bij het baden in de rivier de Eem, is te Baarn verdronken de 16jarige zoon van den gemeente-arbeider B. K. SLAAT WELLEN, schrijft de N. R Crtin dezetjjden vau droog- te. A is het in onze landstreek ging zooals door lemand in Zwijndrecht ondervonden is, zou men dat zeker niet hebben uage- laten. Eenige jaren geleden zou iemand, daar in de buurt wonende, daar hy zyn mcestuin besproeien wilde en ook brongas hoopte te vinden, op goed geluk een wei slaan. flet gas kwam niet uit het boor- gat te voorschijn, tuaar het water spoot op als een machtige fontdn, de omliggende slooten raakten boordevol en er kwam een klaeht ran het polderbestuur. Het gevolg was, dat de wel weer dichtgeworpen werd. Wegens de droogte is zg nu pas weer opengemaakt en het water spoot nog altgd met macht en geweld op, zoodat het wen- scheljjk bleek, haar rendement te temperen [ntusschen liepen de slooten, die bijkans leeg waren, opmeuw vol en op etteijke plaatsen werden duikers en sluisjes open- gezet, om aandeel te krjjgen van den zegen- ryken waterstroom. Geen boer in den polder klaagt raeer, integendeel, alien zyn dankbaar. De eene wel drenkt een wgden omtrek. Het is niet onmogelijk, dat het slaan van wellen ook op andere plaatsen uitkomst zou kunnen brengen. NOG DE VERG1FTIGDE IJSWAFELS. De droogte indirect de o o r z a a k. De corr. van de Tel. te Meppel schrjjfc Door verschillende medici wordt de mee- nicg naar voren gebracht, dat 't roomijs waarvan albier de ijswafeltjes zijn ver»aar digd, besmet is geweest met een ziektevei- wekkende bacterie, welke zich ten gevolge van de hooge zomertemppratuur weelderig faeeft vermenigvuldigd. Reeds is genoemd de paratyphusbacil, die veel overeenkomst vertoond met de typhusbacil. Maar nu is het de vraag, hoe deze bacil in de ijssubstantie is terechtgekomen. 't Onderzoek heeft uitgewezen, dat het bij de bereiding gebeugde yspoeder en de essence alsmede de biscuitkoekjes, geen ge- vaar voor de volksgezondheid opleveren. Rest dus de melk, met behulp waarvan mede 't ijs wordt gemaakt. Volgens Vliertnan, den man van 't jjs- karretje, was 't versche melk, welke hy gebruikt heeft. Bekend mag echter ver- ondersteld worden, dat vaak op nu niet bepaald bygienische wyze 't vaatwerk, de bussen enz., waarin door de melkleveranciers hun zuiveluroduct wordt bewaard, worden gereinigd. Heeft men een sloot by huis, dan worden veeltgds met water daaruit de bussen, emmers en wat dies meer zg, ^schoon" gemaakt, inplaats van met leiding- water. Op die wgze zou dus de paraty phusbacil in de melk kunnen komen, nog afgescheiden van 't feit, dat het wasschen der melk hier ter stede nog niet tot het verTe verleden behoort. Maar ook, zonder dat de melkboer er het minste idee in heeft en meent zuivere, versche melk te leveren, kan de melk zijner koeien besmet zyn met de genoemde ziekte- wekkende bacillen. Ons komt ter oore, dat een veearcs dezer dagen werd verzocbt te komen op een boerderij in een der omliggende gemeenten. Een paar runderen waren ziek. Gecon- stateerd werd dikken, opgezwollen buik en vertraagde hartwerking, verschijnselen.over- eenstemmende met die der patienten van het vergiftigingsdrama alhier. Aan't voer, dat de dieren genuttigd hadden, kon de ziekte niet geweten worden. Daarom werd een onderzoek ingesteld naar 't drinkwater, dat verkregen werd uit een drinkkuil in de weide, waarvan het niveau door de langdurige droogie en warmte geducht was gedaald en 't water bovendien door de koeien, die graag bg warm weer eens mogen pootjebaden, ten zeerste was verontreinigd. Monsters water werden meegenomen naar 't laboratorium. En wat was 't resultaat De vervaardigde cultures vertoendeu duizenden en duizenden paratyphusbacillen. Onmiddelgk is toen de drinkkuil met prikkeldraad omheind, opdat de koeien er niet meer uit kunnen drinken en zich be- smetten. 't Behoeft geen betoog. dat de melk van deze dieren ver van zuiver genoemd mag worden. En wat nu in de omgeviug heeft plaats gevonden, kan ook in onze stad heel wel mogelyk zgn. Wij kunnen dan ook met alle zekerheid meded-elen, dat toen onze burgemeester dit geval heeft vernomen bg onmiddelgk gelast heeft een nauwgezet orderzoek in te siellen. Het resultaat hier- van is nog niet bekend. Nog kunnen we meidec, dat de toestand der patienten ook van de hoogst ern- stige vooruitgaacde is. TYPHUS TE ZWOLLE. 172 personen aangetast. Te Zwolle is sedert eenigen tijd typhus geconstateerd. Vrijdag is de ziekte in 6 nieuwe gezin- nen bij 6 personen uitgebroken. Totaal zijn er nu 172 personen aangetast; in een gezin lijden alle leden, 6 aan die ziekte. Alle zijn gei'soleerd. Door den burgemeester is een waarschu- wing tot de burgerij gericht betreffende het gebruik van ongekookte melk en water. EEN KINDERDRAMA. De omgeving van de Korte Houtstraat tei Amsterdam was Zondagmorgen in op- schudding gebracht door een twist tus- schen 2 kinderen, die alleeni thuis waren. Het 7-jarig dochterje van R. zou, naar zij later aan de politie mededeelde, voortdu- rend door haar 11-jarig stiefbroertje zijn geplaagd, en hierdoor zou de ergenis van de kleine meid zoodanig zijn opgewekt, dat zij een mesje heeft opgenomen, waarmede zij den knaap eenige steken' in den rug toebracht. Deze werd vrij ernstig gewond en naar het Binnengasthuis getranspof- teerd. Daar bleek zijn toestand van dien aard dat de behandelende geneesheer hem nog niet in staat achtte,,' door de politie. te worden verhoord. Deze tast dfentenge- volge nog in het duister omtrent de feitelij- lijke aanleiding tot deze kinderlijke steek- partij. Het mesje, waarmede de gevaar- lijke verwondingen zijn toegebracht, heett de politie ook nog niet gevonden. Bij de tamilie R. heeft dit huiselijk drama groote verslagenheid teweeg gebracht. EEN MEISJE VAN 8000 JAAR GELEDEN. Het uitnemend bewaard gebleven li- chaam van een meis-|e, dat 8000 jaar geleden leefde, is tegelijk met" ander be- langrijke overblijfselen der oud-Egyptische beschaving te Londen aangekomen. De ze schatten uit een grijs verleden zijn' ont- dekt door prot. Flinders Petrie, van de Britsche archeologische school, die een onderzoek heeft ingesteld in de woestijn ten zuiden van Kai'ro tusschen de graf- tomben aan den Nij'l. Zijn onderzoek heeft een rijken oogst opgeleverd en zijn vondsten zullen thans te Londen tentoongesteld worden. De voorbereiding van deze tentoonstelling is verre van gemakkelijk. Stukken van ge- verfde houten figuren, die voor het ver- voer uit elkander genomen zijn, moeten weer in elkaar gezet wdbden, -bescha- digd aardewerk moet hersteld worden en voorhistorische lijken, die o zoo licht aLs stot in elkander vallen, moeterf met bij- zonder groote voorzichtigheid uit hun windselen gehaald worden. SPOREN VAN EEN HAGED1S. In April van dit jaar ontdekte de ge- oloog dr. Klupfel, belast met het onder zoek van het Wezergebergte, in een steen- groeve bij Barkhausen de sporen eener groote hagedis. Ze werden gevonden in fijnzandige steenmassa's uit de Jurator- matie, die moeten beschouwd worden als kustvormingen van een voortmalig in het zuiden gelegen vasteland. Men vond in de steenen ook golvenrimpels en, afdruk- ken van regendroppels. De ontdekking van de hagedissporen heeft in vakkringen te meer o'pzien verwekt, daan die tot nu toe nog niet gevonden waren. Dr. Kfup- tel heeft het wetenschappelijk onderzoek der gevonden sporen opgedragen aan pro fessor Ballerstedt, bekend door zijn werk op dit gebied. De brokkeligheid' van de steenen maakt het onmogelijk ze naar een museum te vervoeren. EEN BIJBEL VOOR 450 POND STERLING VERKOCHT. De tamihebijbel van William Burns, den vader van den dichter, werd voor 450 pond sterling verkocht aan den heer T. C. Dunlop, secretans van de beheerders van de Burns Cottage te Ayr, waar de bij- bel zal worden overgebracht. Zeventien jaren geleden werd dezelfde bijbel verkocht voor 1560 pond aan de h.h. Quaritsch, uit vvier handr-n net boek nu! in die van den heer Dunlop is overgegaan. Een andere antiquiteit, die voor het Burns Museum werd aangekocht, is het volledig manuscript van The Jolly Beg gars", dat ook 450 pond onbraeht. /Voor een contract, dat de zeldzame hand- teekening van Burns vrouw, jeanne Ar mour bevat, werd 26 pond betaald. In 1738 kon zij nog met schrijven, maab later leerde zij het. Me-: en zeer ongeoefende hand is op het contract geschreven „Jean Omour". GEMEENTERAAD VAN AXEL. Spoedeischende vergadering van Zaterdag 16 Juli 1921, des voormiddags 11 uur. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Bur gemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt Ph. J. van Dixhoorn, J. Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Diele- man, J. de Feijter en M. Koster, benevens de Sscretaris. Afwezig de heer A. E. C. Kruijsse. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. De notulen der vergadering van 23 April en die van 31 Mei 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. Aan de orde komt: 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den Minister van Ar- beid, d.d. 23 Juni 1921, waarin deze te kennen geeft volkomen doordrongen te zijn van de noodzakelijkheid van een spoedig tot stand komen eener drinkwatervoorziening voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de uitwerking der plannen wordt dan ook met den meesten spoed gewerkt. Het vraagstuk dezer drinkw'atervoorziening is ech ter zeer ingewikkeld en stelt den ontwerper voor groote moeilijkheden; daaraan is het te wijten, dat de plannen niet zoo spoedig gereed komen als men met het oog op de urgentie der zaak had gewenscht. De VOORZITTER deelt mede, persoonlijk ook nog een schrijven te hebben ontvangen, en vertrouwt, dat wel spoedig meer van de zaak zal gehoord worden. b. Een schrijven van de Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramwegmaatschappij, d.d. 25 Juni 1.1., waarin in antwoord op een schrijven van het gemeentebestuur in zake het plaatsen van waarschuwingsborden nabij de kruising Axel- Station, wordt medegedeeld, dat reeds begon- nen was met het aanmaken van een paal met bord. Het is evenwel nog niet gereed, waarom de maatschappij een reserve plaatste. Beide stukken worden aangenomen voor kennisgeving. 2. Crediet watervoorziening. De VOORZITTER deelt mee, dat dit eigen- lijk het punt is, waarom deze spoedeischende vergadering is belegd. Er gaat n.l. ten op- zichte van de watervoorziening een noodtoe- stand heerschen in onze gemeente en omge ving. Water van MechelenTer Neuzen, zoo als we dat vroeger wel hebben gehad, is moei- lijk te krijgen; wanneer de inrichting te Clinge gereed is, zal het van daar wel gaan, maar zoover is het nu nog niet. Dat duurt nog wel enkele weken. Van Hansweert water aanvoe- ren naar Axelsche Sassing of naar Ter Neu zen, en vandaar verder per tram naar hier, brengt ook groote bezwaren mee. De eenige mogelijkheid is dan ook, dat we hier in Axel een tweetal groote putten krijgen, die even- tueel ook kunnen dienen voor de motorbrand- spuit en 500 L. water per minuut geven. De leveranciers plaatsen die pompen onder garan- tie. Mochten we daartoe besluiten, dan is een onderzoek van het water op verschillende plaatsen gewenscht. Burgemeester en Wet- houders hebben in verband daarmee reeds een tiental monsters, n.l. van het concoursterrein torium. We kunnen dan weten, waar goed water te vinden is, en op die plaatsen, waar het beste water voorkomt, kunnen dan de pompen wor den geslagen. Verder bestaat er ook nog de mogelijkheid om een tankwagen aan te schaf- fen, die met inhoud van een IV2 M3. ongeveer 1500 a 1600 zal kosten. Die wagen kan voorts zoo gemaakt worden, dat ze ook kan die nen voor sproeiwagen, ep het rijden er mee door zandwegen eveneens mogelijk wordt. Dat zijn op het oogenblik de punten, die Burge meester en Wethouders hebben overwogen. We verzoeken den raad ons een bed rag van onge veer f 1000 toe te staan, om nu de noodige maatregelen te kunnen nemen. We moeten niet wachten tot de pompen geen water meer ge ven. Spreker herhaalt nog eens, dat die tank wagen ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden. We kunnen verder ons leedwezen wel uitspreken over den brief van den Minis ter, maar daarmee hebben we geen water. En er moet ingegrepen worden. De heer KOSTER vraagt, of Burgemeester en Wethouders ook reeds plaatsen hebben uit- gezocht, waar de putten moeten komen. De VOORZITTER antwoordt hem, dat Bur gemeester en Wethouders een tiental monsters hebben opgezonden, en dat, waar nu het beste water is, de putten geplaatst zullen worden. Het wateronderzoek is dus basis voor de plaat- sing. Aanvankelijk zou echter na te gaan zijn, of een der putten niet het beste geplaatst kan worden in de Oosterstraat, vooral ook met het oog op en in geval van brand. Blijkt het ver der in de buitenwijken ook noodig, dan kun nen daar eveneens putten worden aangebracht. De heer WEIJNS wil gaame weten, wanneer de opgezonden monsters terug kunnen zijn. De VOORZITTER: Ik denk Maandag of Dinsdag. De heer WEIJNS merkt verder op, dat, in- dien er soms iets aan het water mankeert, het dan toch zeker ook nog mogelijk is om het te laten filtreeren. De VOORZITTER: Ik vermoed echter, dat, zeg een 7tal monsters wel goed zullen zijn. De heer WEIJNS wil verder met het aan- schaffen van een tankwagen wachten, tot de monsters goed zjjn. De heer DIELEMAN meent van den Voor zitter gehoord te hebben, dat een tankwagen ongeveer f 1500 zal kostfen. En toch vroeg de Voorzitter slechts een crediet van 1000. De VOORZITTER geeft hem daarop ten ant woord, dat het dadfelijk nog niet in zijn be- doeling ligt om ec-n tankwagen aan te schaf- fen. Ze kan echter later voor rondbrenging van het water dienen, als het bijv. eenmaal van Clinge komt. De heer DE KRAKER gelooft, dat er wel een goedkoopere weg gevonden kan worden, dan het uitgeven van een f 1500 a f 1600 voor zoo'n tankwagen. Als we van hier een ge- wone wagen nemen met een cementen bak, zijn we veel voordeeliger uit. De VOORZITTER: Ja, dat is misschien even goed. De heer DE KRAKER: Ik geloof zelfs, dat het beter en ook goedkooper is. De VOORZITTER: Uw plan kan overwogen worden. De heer VAN DIXHOORN spreekt zijn ge- noegen er over uit, dat Burgemeester en Wet houders deze spoedeischende raadsvergadering hebben belegd in verband met de ellende die heerscht op het gebied van de watervoorzie ning. Ook is het voor hem aangenaam, dat reeds een tiental monsters ter onderzoek zijn weg- I gestuurd. Spreker hoopt, dat een aanmer- I kelijk aantal er van goed zal zijn. Vermoede- lijk is dat o.a. met het water van het Con coursterrein wel het geval. Indien dat ook wer- kelijk zoo mocht blijken te zijn, dan voelt hij er veel voor om een dienst in te stellen, ten- einde dan dat water van het Concoursterrein te halen. Spreker zou dan zelfs onmiddellijk maar willen beginnen. De VOORZITTER gelooft ook beslist, dat zulks de aangewezen weg is, en de raad kan er dan met de vereeniging over onderhande- len. Wat den heer De Kraker heeft gezegd, dient verder ook overwogen te worden. Want als een en ander hier gemaakt kan worden, zou dat zeer gemakkelijk zijn. De heer VAN DIXHOORN merkt hierna op, dat indien mocht blijken, dat het water van het Concoursterrein goed is, hij gaame onderzocht zou zien, of daar voldoende water aanwezig is I om de geheele gemeente er van te voorzien. Want spreker zou gaame hebben, dat de ge- meente zichzelf maar ging redden. A1 die Haagsche rapporten kunnen misschien nog wel tien jaren op zich laten wachten. De VOORZITTER is het met hem eens, dat daarvoor wel kans bestaat, Een naburige ge meente heeft ook een pomp laten maken. Een begrooting voor zoo'n installatie is dan echter 1 wel gewenscht. Het moge dan misschien blij ken niet zoo heel goedkoop te zijn, een water- leiding voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal ook niet weinig kosten. De heer VAN DIXHOORN is zoo vrij, nog even de aandacht er op te vestigen, dat ook al mocht na een jaar of anderhalf jaar blijken, dat er niet voldoende water in den bodem aan wezig is, het buizennet dan toch nog niet weg is. Want dat kan later overgenomen worden. De VOORZITTER vraagt hierna of de raad er toe over kan gaan om een crediet van f 1000 aan Burgemeester en Wethouders te verleenen, ook voor het aanschaffen van een wagen. De heer BAERT wil eerst nog even op- merken, dat hij best met het voorstel van den heer De Kraker kan meegaan. Hoewel, als we een goede houten bak, met zink, bekleed, heb- ebn, dan kan dat ook heel best. Dat is, naar spreker gelooft, ook wel voldoende, en niet zoo duur als een cementen bak. De laatste zijn bovendien ook verschrikkelijk zwaar. De VOORZITTER: We hebben anders wel cementen bakken gezien, die toch ook niet zwaar zijn. Het kan echter onderzocht worden. De heer DE FEIJTER is voor een goede watervoorziening, maar men moet bij de be- sprekingen niet vergeten, dat het gebrek slechts van tijdelijken aard is. Spreker zou daarom willen zeggen: Laten we het met zoo weinig mogelijk kosten doen. Verder zou spre ker nog willen opmerken: Schaf een groot gier- vat aan, en zet dat op een onderstel van een - wagen. Dan zijn we gauw geholpen en kan het misschien nog wel uit de post „onvoorziene uitgaven" worden bestreden, want laat een en ander eens een f 140 a 150 kosten. We zijn dan ook ineens klaar. Dinsdag kan er mis schien wel reeds mee begonnen worden. Zoo'n tank- en sproeiwagen is mischien wel moot, maar aan sproeien wordt hier toch heel weinig gedaan. De heer DIELEMAN vraagt, of het toch nog niet het beste zal zijn om naar Hansweert te gaan om water te halen. Dat kan dan ver- moedelijk wel een paar keeren per week, en die het water willen hebben, zullen er toch ook wel een paar centen voor over hebben. Boven dien, daar komt nog bfj het is maar een tijde- lijke maatregel, en als het weer regent, ligt alles daar renteloos. Verder wil spreker nog opmerken, dat men niet alleen binnen, doch i ook buiten gebrek aan water heeft. Daarom als die schuit met water op de Sassing kon komen, dan waren we een heel eind geholpen. We moeten niet langer wachten, maar dadelijk beginnen. De VOORZITTER vestigt de aandacht er op, I dat men niet moet vergeten, dat de menschen I met grondwater beter geholpen zijn dan met het water van Hansweert. Daar is n.l. eerst mee gevaren, daarna gereden, en daarop wordt het bij de menschen thuis gebracht. Dan is I men toch beter met water uit een put, dat I frisch is Daar komt nog bij, dat het water uit Hansweert veel duurder is, en minstens op tien tot twaalf cent zal komen. Want is spreker goed ingelicht, dan kost het voor Ter Neuzen 1 11 cent. De heer DIELEMAN vindt echter dat regen- wate t' 1 al gaat, ook boven waterleiding. De VOORZITTER is het daarmee nog niet eens. Als men zoo eens verschillende daken beziet. dan is het soms wel een wonder, hoe men nog uit een regenbak wil drinken. Het grondwater daarentegen is op veel plaatsen best, en in zandstreken prefereert men het zeer ver boven water uit de regenbakken. D h-er DIELEMAN merkt op, dat dit een verschi van opvatting is. Daarover gaat het nu echier ook niet, maar wel over een spoedig ir.grbpen. De VOORZITTER wil wel aan het bezwaav van den heer Dieleman tegemoet komen, door ook eens een schip met water te laten komen. 1NGEZONDEN MEDEUfcELlNGEN. Ook voor kinderen zijn Foster's Maagpillen het ideale laxeermid- del, gemakkelijk in te nemen en aangenaam van smaak. Prijs f 0.65 per fiacon, alom ver- krijgbaar. 6 De heer DIELEMAN kan zich daarmee best vereenigen. De heer DE FEIJTER is daar echter niet voor. Als we een giervat en een onderstel van een wagen aanschaffen, hebben de menschen jViaandag of Dinsdag reeds water. De heer VAN DIXHOORN onderschrijft ge- heel de idee van den heer De Feijter betref fende het giervat en onderstel. 't Ligt gereed bij de handelaars in landbouwwerktuigen, en we kunnen het zoo dus heel spoedig hebben. De heer DE KRAKER wil de verschillende gedachten en voorstellen samenvatten. Als we tanks aanschaffen, is dat de beste oplossing. Wij kunnen ons dan met de voermans ver- staan, zoodat aanschaffing van eigen voertulg overbodig is. De VOORZITTER vraagt hierna of de raad er zich mee vereenigen kan, dat Burgemeester en Wethouders Maandag aanvangen, en dan zoo spoedig mogelijk een flinke put laten maken. De heer WEIJNS wil nog gaame de volgen- de inlichtingen hebben: Is het de bedoeling het water kosteloos te verstrekken, of er iets voor te laten betalen? De VOORZITTER antwoordt hem, er voor te zijn, dat de menschen een kleinigheid betalen, bijv. een of twee cent per emmer. Dan wordt de zuinigheid ook betracht, want dat is zeer noodig. Het gooien van groote hoeveelheden water uit de putten over de tuinen, zooals nog al eens voorkomt, kan nu tegenwoordig toch niet meer. De heer VAN DIXHOORN is het geheel met den Voorzitter eens. Ook hem is het meer- malen opgevallen, dat de menschen zeer non chalant op het regenwater zijn. De VOORZITTER zou er toch wel voor zijn, om als gemeentebestuur zelf een wagen aan te schaffen, want straks in den oogsttijd kunnen de voerlieden hun wagens niet missen. De heer KOSTER: Maar dan kunnen de paarden ook evenmin gemist worden. De heer DE FEIJTER wil nog gaame we ten, waarvoor die put nu eigenlijk moet dienen. De VOORZITTER merkt hem op, dat ver schillende putten dreigen spoedig droog te staan. De heer DE FEIJTER dacht, dat men dan toch beter met nortonpompen zou zijn. De VOORZITTFR: Ik spreek van putten, doch die bedoel ik ook, maar dan met een bij - zondere installatie. De heer DIELEMAN: En de prijs De VOORZITTER: Die zal ongeveer f 600 bedragen. De heer DIELEMAN vraagt hierna nog, of zulks een afdoende maatregel is. De VOORZITTER merkt daarover op, dat naast een pomp, er ook nog andere op ver schillende plaatsen gezet kunnen worden. De Ruijter heeft ook nog water in de nortonpomp. Wat eindelijk het geld aangaat, die f 1000 zal dan zijn voor de putten, en een crediet voor de tanks. De heer OGGEL wil Burgemeester en Wet houders niet binden aan 1000, maar zou voor alles f 2000 willen vragen. Burgemeester en Wethouders zullen daarmee echter zoo zuinig mogelijk te werk gaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Rondvraag. De heer OGGEL wil aan de buitenmenschen laten vragen, wie van hen graag water wil hebben. De heer DIELEMAN merkt nog op, dat het gewenscht is, om ook gauw met het water naar buiten te gaan. De VOORZITTER belooft daarvoor maat regelen te zullen nemen. Niets meer te behandelen zijnde, en niemand meer het woord verlangende, sluit de VOOR ZITTER na het lezen van het formuliergebed de vergadering. POLITIE. Op het bureau van poilitie alhier is als gevonden gedeponeerd: een mooi kinaer- taschje. Rechthebbende vervoege zich aldaar. SCHEEPVAARTBEWEGING. 18 Juli. Eng. s.s. Ellinda, 340 M3., ledig, van Yarmouth voor Gent. 19 Juli. Eng. s.s. Merganser, 5308 M3., stuk- goed, van Antwerpen voor Gent. 19 Juli. Eng. motors. Mary Anne, 558 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. 19 Juli. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Van 18 tot 19 Juli zijn langs de Midden- sluis 4 op- en 0 afgescutxzea%ovbgkqjvbgk sluis alhier 35 binnenvaartuigen op- en 42 af- geschut; langs de Westsluis 4 op- en 0 af- geschut. ZUNNETIJD. L» A G EN. oorm. Nam V Op Donderdag 21 Juli hopen onze geliefde Ouders JAN THOLENS EN JANNEXE PLADDET hun 50jarige Echtvereeniglng te her- denken, dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Hoek, 20 Juli 1921. Bij mijn vertrek naar Enge- WTr land, zeg ik aan vrienden en bekenden een hartelijk Daarwel. Ter Neuzen, 20 Juli 1921. H. S. WARD. is de lVlelk. met 2 cent per Liter VERHOOGD. DE LANDBOUWERS. X e k o o p Grenulaan 49. Bi,j genoegzame deelname zal worden gehouden een te Axel of Ter Neuzen, naar gelang de deelnemers woonachtig zijn. Om deel te nemen moet men voor of op 1 Jan. 1922 den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt. Men gelieve zich aan te melden vo6r of op 1 Aug. a.s., bij den onder- geteekende, Secretarls der Afdeeling Axel. JAN DE PUTTER, Axel, Steenbosch. zonder pension. Brieven onder No <3.94bureau v.d.blad. X e H uur besten stand te Ter Neuzen. Te be vragen bij E. A. Van IVaes- Boodts, Westdiyrpe. Deurwaarder HUINEMAN te Ter Neuzen zal op Vrijdag den 22 Juli 1900 een en twin- tig, des namiddags ten vier ure te Ter Neuzen aan den Koedijk aan het woonhuis- en ten laste van Hendrik Overdulve, werkman, wonende aldaar, publiek en i contant verkoopen eene parti] als: Kasten, Tafels.Stoelen.Spiegels, Naaimachine etc. Een IVlotorrijwiel. Alles in executoriaal beslag genomen bij proces-verbaal van genoemden deur waarder d.d. 9 Juli 1921. vraagt een net Kost huis. Brieven onder no- 395 bureau van 1 dit blad. Deurwaarder HU1NEMAN teTer Neuzen, zal op Zaterdag 23 Juli 1921, namiddags 6 uur (Zomertijd) te Hoek, op het erf bij dhr. KEUKELAAR, publiek en 4 contant verkoopen TE KOOP AAN«.vEB<H)EN staande in de Vischsteeg. Adres: J M. v. KERKVOORT, Karels- gang T 44, Middelburg. ONXVANGEN: Ter Neuzen, Juli 1921. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten ver- zoeke van den heer G A. OOETHALS, op Zaterdag 23 Juii 1921, des voormiddags IOV2 uur, in het open- baar verkoopen wassende in den Oud-Vogelschor- polder, gemeente Ter Neuzen. Te vergaderen op de hofstede vroeger door verkooper bewoond. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenlsse, zal ten ver- zoeke van den heer M. DE REGT te Ter Neuzen, op Zaterdag 23 Juli 1921, des voormiddags IU/2 uur, in het openbaar verkoopen wassende in den Seijdlitzpolder, gemeente Ter Neuzen. Te vergaderen ter plaatse. De NotarisE. B. DU VIOLEYN te Hontenisse, zal ten ver- zoeke van de G e b r. T O T T E, op Vrijdag 22 Juli 1921, des voormiddags IO uur, in het openbaar verkoopen wassende aan den Mispad en Noten- dijk, gemeente Hontenisse. Te oeglnnen met de Tarwe aan den Notendijk. De Notaris E. B- DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten ver- zoeke van de erven van den heer C SCHELFHOUT, op Vrijdag 22 Juli 1921, des namiddags 2 uur, in het openbaar verkoopen: wassende in den Paulus- en Stop- peldijkpolder- Te vergaderen bij J- F. Hendriks te Pauluspolder AL, arid;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3