ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Mo 7173 Woensdag 20 Juli 1921. 69e Jaargan STHIID Tiff BIT MISMAD. M 6INNENLAN0. FEUILLET0 N. ,A wees gerust, geen ander dan wij denkt er aan om uit te gaan op dit uur Van den dag en bij deze hitte." 8U1TEN LAN D. P ■tSr DE W1EL1NGEN-KWESTIE. Een vaccintie-amiisement. Zaterdag hebben 900 leden van de Tou ring-club de Belgique aan boord van de tot dat doel gecharterde mailboot „Jan Brey- del" een excursie gemaakt naar de Wielin- gen. De heer Nothomb zou aldaar een expose geven van de Wielingen-kwestie. De heer Nothomb hield inderdaad een rede, die ech- ter niets anders inhield dan de gebruikelijke yerdachtmakingen der nationalisten,,Hi[ ein- ...,dc met de verklaring, dafrnen Nederland alleen ,,de vaart door de Wielingen kan toe- staan op voorwaarde, dat Belgie het recht krijgt, zoowel in oorlogstijd als in vredestijd door de Schelde te varen". Qaarop werden eenige honderden Belgi- sche vlaggetjes in zee geworpen. De heer Georges Leroy, vice-voorzitter van de Tou ring-club, zeide daarbij: Deze vlaggetjes zuilen aan beide oevers aanspoelen. Die> welke op Nederlandsche kust worden ge- dreven, zuilen aan onze naburen zeggen, dat wij het recht willen doen zegevieren. De „Peuple" schrijft over deze excursie het volgende: „Het nationalisme van den heer Nothomb, dat in Belgie geen gevaar kan, verbittert onze Noorder'ouren van tijd tot tijd, zoodat ze er soms hun traditioneele kalmte bij verliezen. Thans is de heer Not homb* zich weer aan een nieuwe dwaasheid te buiten gegaan. In de territoriale wateren van de Noordzee is hij, zoodra de boot zich bij de Wielingen bevond. op de commando- brug geklommen, waar hij tot de toeristen een van geestdrift blakende rede hield. Hij wierp eenige honderden vlaggetjes met de Belgische driekleur in de zilte golven. Daar- na was de verovering van de Wielingen vol- bracht, tenzij... de wassende vloed de gol ven naar Vlissingen drijft en de verovering van den Scheldemond ons in diplomatieke moeilijkheden brengt, want de placide Hol lander zuilen het humoristische van het ge- val niet bijzonder waardeeren en niet begrij- pen, dat de kinderen zich in de vacantie wat mopten amuseeren". Verscheidene andere Belgische bladen, en niet alleen de nationalistische, bevatten echter een uitvoerig en welwillend verslag van deze kinderachtige vertooning, die door een gr natigd blad als de „Etoile Beige" zelfs een „meeting dadadique" wordt ge- noemd. De bedoeling is de excursie nog eenmaal te herhalen, zoodat pl.m. 3000 Belgen ervan kunnen profiteeren. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Over het algemeen steekt de Vlaamsche pers den draak met het uitstapje vani No thomb naar de Wielingen. In verband met het uitstrooien van vlaggetjes in het water schrijft de (Brusselsche) Standaard: Het schijnt, dat de opschuddingop aile Holland- sche vischmarkten zeer groot is bij' de zon- derlinge ontdekking van onze national? kleuren in de maag van de koudbloedige bewoners van de zee. Het Laatste Nieuws brengt een ironisch verslag uit, onder het opschrift: Onze an- nexiomsten geven een kermisvertooning eh heet het optreden van Nothomb een mis- plaatste grap, die Belgie nogmaals diplo matieke verwikkelingen op den hals mocht halen. OUDERDOMSPENSIOEN VOOR NEDERLANDERS IN BELGIE. De redacteur van de Maasbode te Brus sel meldt d.d. 16 Juli: Het Staatsblad van morgen zal een ko- mnklijk besluit bevatten betreftende de uitbreiding van de voordeelen der wet van 20 Augustus 1920 op de ouderdoms- pensioenen voor Nederlanders. Hij was gered, tenminste van het gevaar om dood te vallen. Toen keerde hij zich naar het venster aan den overkant, waar zich nog steeds de verschrikte gezichten van zifn kamera- den vertoonden en riep hen toe: ,^Maak jelui maar, dat je wegkomt en bekommert je niet om mij, ik zal me er wel uitredden." Een oogenblik later was hij onder de kist gekropen, waar hij weldra de agen- ten boven zijn hoofd hoorde trappelen. XXIII. Aan de Barriere d'ltalie. Het was 12 uur in den middag. Geen windje aan de lucht, geen wolkje aan den hemel. De zon scheen zoo FeR dat de straten als uitgestorven waren en nog meer de open plaatsen en breede wegen waar geen schaduw was. Twee mannen kwamen uit de rue Mout- tetard en, zonder zich doofy de hitte van de midzomerzon te laten atschrikken, sta- ken' zij ftet plein ran de, Barriere d'ltalie over en gingen een breeden weg op„ aan weerszijden bebouwd met lage huizen, waarin verscheidene herbergen, eetloka- len en danszalen. Het waren Soufflard en Lesage, de eer- ste in blauw hoezeroen en! linnen broek, de tweede in een zwart jasje en broek van grijs dril. Het besluit laidt als volgt: 1. De Ne derlanders, die op 1 Januari 1921 den Ieeftijd van 65 jaar bereikt of overschre- den en scderl ten minste 6 jaar hun{ voornaamste verblijf in het rijk hadden, kunnen van bedoelden datum' at het bij de wet van 20 Augustus 1920 voorzien ouderdomspensioen bekomen, onder de voorwaarden bepaald bij besluit van 10 November 1920. 2. De belanghebbenden dienen bij hun pensioenaanvrage een uittreksel te voegen van hun geboorte- acte, alsmede een getuigschrift van ver blijf, atgegeven door de bevoegde over- heid der verscheidene gemeenten, waar in zij gedurende de faatste 6 jaar voor 1 Januari 1921 achtereenvolgens hebben gewoojid. DE BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. De minister van Fmancien heeft in zijn antwoofd aan de Eerste Kamer op het voorloopig verslag nopens de voorge- stelde deelneming in het kapitaal der Bank voor Nederlandsche gemeenten na- der betoogd, dat van den aanvang at ae bedoeling is uitgeschakeld de Gemeenteiij- ke Credietbank tot een instelling te ma- ken, welke geheel uit eigen kracht in staat zou zijn in de geldbehoeften der gemeen ten te voorzien. Het geven, van voorheb- ting zoowel aan de gemeenten als aan de geldgevers, het bevorderen van het herstel van het vertrouwen van het geld- beleggend publiek in de gemeentelijke schuldbrieven, zal het hoofddoel van het streven der Bank moeten vormen. En van dit streyen zuilen ook de grootere gemeenten in sterke mate profiteeren. DE ONTWAPENINGS-CONFERENTIE TE WASHINGTON. Een berichtgever van de Tel. stelde in een interview met een der hoogste autoriteiten te Washington de vraag, waar- om Nederland als groote koloniaie mo- gendheid in het Verre Oosten met was uit- genoodigd op de ontwapenings-conierentie te Washington. Allereerst werd geant- woord, dat de uitnoodigingen aan de groo te mogendheden niet officieel waren. Het hoofddoel van de uitnoodiging van Ameri- ka was, deze mogendheden, waarmee Amerika tijdens den oorlog geassocieerd was, bijeen te brengen, nl. Engelana, Frankrijk, Italie en Japan. De kwestie van de ontwapening predomineerde bij deze informeele uitnooaiging. Indien het Ame- rikaansche departement van buitenlandsche zaken ook andere staten behalve de bo- vengenoemde had uitgenoodigd, dan zou elk van hen er op gesteld zijn, geweest, de conterentie bij te wonen, en wellicht zou- den deze veertig staten, rnisschien nog wel meer in getal,. door hun aantal en verschillende opinies het werk der con terentie bemoeilijken. Indien Nederland alleen was uitgenoo digd, de conterentie der groote mogendhe den bij te wonen, zouden andere kleine na- ties zich beleedigd hebben gevoeld. De gedachte, waarvan men is uitgegaan, was, de conterentie zoo doeltreftend mogelijk te maken, met zoo weinig mogelijk deelne- mende staten. Er zal van de zijde van Amerika geen bezwaar worden gemaakt, Nederland tot bijwoning der conterentie uit te noodi- gen, zoodra de kwesties van het Verre Oosten zuilen worden besproken. Amerika ziet niet alleen het groote be- lang van Nederland als groote koloniaie mogendheid in, doch zal het buitendien aangenaam vinden, Nederland, als de oudste bevriende mogendheid, mee te zien aanzitten. Alleen de landen, welke groot belang hebben bij de kwesties van het Verre Oosten zuilen {worden uitgenocdigd., zoodra deze kwesties aan de orde komen. Zij liepen Tangzaam, als rustige wande- laars, maar hun oogen loerden overal rond. Geen woord werd er tusschen hen ge- wisseld. Eindelijk wees Lesage met zijn oogen naar een herberg en zeide zacht: „Daar is 't." „Dat rood geverfde huisje?" ,Ja." „JLaten wij naar binnen gaan." „Kijk eerst achter je." Lesage wendde het hoofd om- en keek over den weg„ die schier wit was onder de schitterende zonnestralen, waarna hij fluisterde: „Jn orde." „Niemand?" „Geen kip." „Ik zag daarnet een ambtenaar van het octrooi, die voor zijn huisje stond." „Ik ook." „Is hij er niet meer?" „Naar binnen gegaan." „Prachtig," „Daar reken ik ook op." „Je wordt letterlijk gestoofd in die zon en je bloed gaat koken." „Dit weer is nog beter dan de donkerste nacht om ons te vrijwaren tegen de sme- rissen. Vooruit, als er dan niemand is, zuilen wij den weg oversteken en naar binnengaan." De herberg was in een Iaag huisje, alleen gelijkvjoersch, waarvan de gevel geheel roodgevertd was met schuitramen en klei ne ruitjes van dik, groenachtig glas. Achter die ruiten hingen ondergordijn- Er is geen enkele reden, waapm de Nederlandsche regeering of 'het Neder landsche volk beieedigd zouden zijn en i verder' is er geen reden voor dagbladen, om Amerika gebrek aan hoftelijkheid ot mzicht .jmlrent de belangrijke positie van Nederland en haar belangen in het Verre Oosten te verwijten. De genoemde hooge autoriteit, noemde het verder belachelijk, dat de weigering van de olie-concessies in Djambf iets te maken had met het niet-zenden van een uitnoodig'ng aan Nederland. Hij herhaal- de, dat er niets tegen is, Nederland tot de conterentie uiiijte noodigen, wanneer dt Kwesties van iiFr Verre Oosten worden behandeld. Nederland zal zeker uitge noodigd worden. Mijn zegsman deelde mij verder mede, dat het Nederlandsche gezantschap tc Washington volledig was ingeiicht. Naar mijn meening zuilen noch het Ne derlandsche publiek, noch de biaden, on ze sterke positie in deze verbeteren door critiek uit te *oefenen Oipj de delicate en vcraniwoordelijke positie van de Ameri- kaansche regeering. Men koestert hier de grootste hoogactuing voor het Neder landsche volk en zijn regeering,, die wor den beschouwd als Amerika's beste vrien- den. IERLAND. Maandag conterterde de Valera op- nieuw met Lloyd George alleen en begon het critieke stadium in de onderhande- lingen. Een aantal gezaghebbende leren uit alle deeien des lands,' zal dan bij de hand zijn: er zuilen conferenties voigen van Lloyd George met Sir James Craig en diens ministers, met Lord Middleton, ais vertegenwoordiger van de zuidelijke uniomsten, rnisschien ook van Lord Midle- ton en Craig. Het heet nog altijd te gaan, schrijft de N. R. Crt., orrf een grond- slag voor onderhandelingen en Belfast, dat natuurlijk ingeiicht is, heeft een klei ne „vlucht in het openbaar" ondernomen, om bekend te maken, wat de kern van de kwestie is. De Belfast News1 Letter, een blad, dat men in dezen als de spreekbuis van Craig kan beschouwen,, zegt* dat de Valera zich nu op het standpunt stelt, dat hij en Lloyd George voorwaarden kunnen overeenkomen, maar dat het de taak van Lloyd 'George is om de zaak daarna met Ulster in orde te brengen. De taktiek is duidelijk: zijn de Engefsche regeering en Zuid-Ierland het eens, maar slaagt de eerste er niet in, Ulster als derde in het verbond op te nemen, dan treft het odium ook Ulster, indien dit met te bewegen blijft, de voorwaarden aan te nemen. Aan den anderen kanf zou er dan echter voor Sinn Fein geen reden overblijven, om de vijandelijkheden tegen de dienaren van de Engelsche kroon voort te zetten, noch voor Engelancf om Zuid- lerland onder den militairen duim te houden. Veeleer breekt dan het oogen blik aan voor een nieuwe rebellie van Ulster, zooals toen de Home-Rulewet van Asquith, driemaal door het Lagerhuis aan- genomen en daardoor, tegen het verzet van het Hoogerhuis in, in! 1914 wet ge- worden, in Noord-Ierland tot de wapemng van Carson's vrijwilligers leidde, om Ul ster te beschermen tegen het bestuur van een katholiek centrum uit. Op dezelfde wijze zoru dan Ulster op zijn achtersten zolder moeten komen tegen een door Lloyd George herziene Government of Ierland Act die met meer beantwoordde aan de oorspronkelijke wet waarbij Ul ster zich neergelegd heeft. De woede van Ulster zou zich dan vermoedelijk tegen zijn katholieke medeburgers keeren en tjes van rood katoen, om in den toon van den gevel te blijven. Een dubbel uithangbord versierde dezen gevel. Aan de eene zijde was het ruwi geklod- 1 derd met groene en gele vert en wat het moest voorstellen kon men meer uit het opschrift lezen, uan aan de afbeelding zelt zien „1N DE RATELSLANG". Aan den anderen kant suheen1 de be- schildering van jongeren datum, er was een man op atgebeeld en daarboven las men: „IN DEN WANDELAAR". En er onder: Pive a 4 nerfs. Hetgeen Deteekende: „Wijnt a 4 (sous." Er waren geen bezoekers. Het tinnen buffet, dat afschuwelijk vuil was, vertoonde hier en daar vlekken van een violetkleurig vocht, een aftrekse! van campechehout, waarmee de „Pive a 4 nerts" vervalscht werd. De gevel met zijn schavotkleur, en zijn dubbelzinnig uithangbord, zoowel als de gelagkamer, waar hejt stonk van vuilig- heid,, dat alles/ leek weinig! gastvrif maar scheen een vereischte te zijh voor het soort van zaken, dajt deze kastelein dreet,, want hij was een vriend van Lesage enj dat zegt genoeg. J Soufflard trad binnen,r keek rond en zei „Niemand." I Lesage wees mqf den vingen naar het achtereind der gelagkamer,/ die met "5 k 6 tateltjes en evenveel houten banken ge- meubileerd was, waar een dikke man met het hoofd op de gekruistel amten, lag te slapen en zei: zoodoende Sinn-Fein weer tot revanche prikkelen. In plaats van den oorlog te gen het door Sinn Fein als vreemd be- schouwde Engelsche gezag,, in zekeren zin den buitenlandschen oorlog, kwam dan de burgerocrlog, een vooruitzicht^ dat de uniomsten in het Zuiden niet aan kan lokken al zou de positie van de En- 1 gelsche regeering er minder netelig door geworden zijn. Het is dadelijk1 te voelen geweest in de bonding van Ulster tegen- over de nieuwe onderhandelingen met de Valera, dat men te Belfast argwaan koes tert, dat Londen met Zuid-Ierland vrede wil maken ten koste van Ulster. Maar het Noorden weet ook dat he J op den duur niet tegenover het zooveel grootere Zui den (eigenlijk niet alleen het Zuiden, maar ook het Oosten en Western van Ierland) op kan, als het den steun van Engeland niet meer heeft. Er is dus geen reden tot haastig afbreken, te meer daar oc(k vrij zeker is dat de Valera aan Ulster alles wil laten houden, wat het voljgens de wet vanj 1920 heeft gekregen en aan- vaard. Het grootste offer, datj van Ulster gevraagd kan worden, bepaald zich tot gevoelskwesties, kwesties vooral van godsdienstig gevoel. Als het protestant- sche Ulster zich erbij neerlegt dat het 'al de bevoegdheden, die het gewaarborgd worden, aan een centraal katholiek ge zag ontleent, is de zaak gezond. TER NEUZEN, 20 JULI 1921. NOG GEEN REGEN. J.l. Maandag zagen velen vol verwachting naar de dreigende wolken, die uit het Zui den en Westen schenen op te komen. Des avonds vielen ten slotte enkele druppels, doch daar bleef het bij, althans in de kom der gemeente en ten Westen daarvan. Naar we vernamen heeft men nog in de buurt Driewegen een malsch buitje gehad, doch in de meer Oostwaarts gelegen streken, o.m. te Hulst hoorden we van een flinke regen- bui. Ondertusschen wordt de watersnood steeds grooter. Aan de Axelsche brug, waar het scheepje met den watertank thans ligt, is het steeds een druk verkeer met emmers en tonnen, voor het afhalen van het onont- beerlijke vocht. Ofschoon deze wijze van watervoorziening de bevolking uit den oogenblikkelijken nood helpt, zou het 'toch te betreuren zijn, indien het resultaat van het aanhangig onderzoek zou wezen, dat een andere, meer comfortabele, watervoorzie ning in de toekomst niet mogelijk zou zijn. maar aan sproeien wordt hier toen neei ncim; gedaan. "AM'BACHTSCHOOL 'te TER'NEtrZEN1 Tot tweeden leeraar in timmeren en vak- teekenen is benoemd de heer( A. L. Ver- sprille te Waterlandkerkje en als leeraar in het instrumentmaken, vakteekenen en electro-techniek, de heer H. J. Bolckpoel te Utrecht, zulks met ingang van 1 ySeptem- ber a.s. iNaar wij vernemen ligt het in het voor- nemen aan die inrichting een avond-cur- sus voor opleiding tot monteur in het leven te roepen. OMLEGGING DIJK SCHELDEKADE. Het heeft geruimen tijd geduurd, eer kon worden begonnen met het uitvoeren van het werk tot omlegging van den dijkl aan de Scheldekade, naar aanleiding van het ontbreken der goedkeuring van Ged. Sta ten op de terzake te sluiten geldleening. ,,Daar." Soufflard keek om( zich heen en zei op minachtende toon: „jEep fijne boidS hier, in die herberg „De Rateslang". „Ging jij rnisschien liever naar het „Cate de la Paix"? Daar is het zeker heet wat fijner, maar ik vrees dat wij er minder op ons gemak zouden zijn." ,,'Daar heb je gelijk in, wij zijh hier zoo goed als thuis." Lesage gat een vuistslag op de tatel,i die de waard ten.; "hoofdkussen gebruikte en riep hem toe: .jiHolla, zit jij liever te slapen dan je gasten te bedienen?" De waard schrikte wakkar en sprang j woedend op. „Drommels", riep hij uit. Ondanks zijn zwaarlijvigheid sprang hij met opgeheven vuist op Southard toe om hem een klap te geven, maar deze om- klemde met ijzeren vuist zijn pols, keek hem woest aan en brulde hem toe: ,,'Houd je gemak. Met mij moet je zoo niet beginnen." De stevige greep van den bandief en zijn torsche toon brachten den kastelein da delijk tot bedaren, want hij begreep, dat hij in dezen bezoeker zijn man gevonden had. Op kalmen toon vroeg Galgenaas: ,JNiemand hier?" „Geen mensch", antwoordde de kastelein even norsch. „Zijn er geen verklikkers in de buurt?" ,jOp dit uur en bij deze hitte? Geen nood." „Is de achterkamer vrij?" vroeg Lesage. ,Ja." En weer vroeg Soufflard: ,/Waar ziet die acnterkamar op uit?" Die goedkeuring is thans verkregen en met het werk, dat gegund is aar/ den heer W. P. Nieuwelink, aangevangen. RERSONEEL RIJKSBELASTINGEN. Geslaagd voor het examen voor amb tenaar bij 's-Rijk» belastingen de heer J. van Meurs te Axel, voor commies bij de belastingen de heer F. Beun te St. Kruis. LAGER EN MIDDELBAAR ONDER- WIJS. De directeur der R.H.B.S. verzoektons door middel van ons blad! te willen be kend maken, dat' volgens de jongste be- schit^kingen (dit jaar voor het eersi gel- dendj, leerlingen der R.H.B.S., wie< ouders geen ot weinig schoolgeld be- hoevefcil te betalen, alleen dart boeken en leermiddelen van rijkswege in bruikleen kunnen ontvangen, indien zij vocr de leer- vakken gemiddeld het cijter 7 i hebben behaald; en dat alleen zij tot de< R.H.B.S. mogen worden toegelaten, die voor reken- kunde en Nederlandsch minstens het 'cij- terf 6 en voor aardrijkskunde en geschie- denis minstens het cijter 5 hebben, ot be haald hebben, ter-.vijl zij nog 1 punt meer moeten hebben, wanneer hun handschritt onvoldoende is. Tevens verzoekt Z.Ed, ons, alsnog te vermelden, dat na gehouden overgangs- examens 12 van de 32 leerlingen van kl. 1 werden atgewezen voor kl. II, en na gehouden toelatingsexamens voor kl. T 14 van de 20 candidaten. Otschoom ver schillende candidaten toelatfngsexamen hebben gedaan die zeker nooit een ver klaring van geschiktheid voor kl. 1 der R.H.B.S. van het hoofd hunner school zouden gekregen hebben, gesteld dat hun hoofd een dergelijke verklaring aan lemand atgat, meent de directeur der R. H.B.S. toch, dat de genoemde cijters blijk geven van een onvoldoende aansluiting tusschen L. en M.O. Daar het M.O. ech ter niets van zijn eischen kan opgeven, aangezien deze zijn voorgeschreven bij Kon. besluit, zooals alien schoolhoofden bekend kan zijn, meent Z.Ed, dat de aan sluiting door het L.O. moet worden ge- zocht en meer dan tot dusver hetj geval schijnt te zijn, terwijf Z.Ed, het ook noo- dig* zou vinden, dat dd scholen die voor het M.O. opleiden jaarlijks niet in April ot Mei hun cursus begonnen, doch in September, zooals naar hij vermoedt over al, behalve juist hier, geschiedt. WICHELROEDE LOOPEN. Naar we vernamen heeft de heer K. de Kraker, landbouwer te Zaamslag, op Zjzijne hotstede in den regei te kampen demet het verkrijgen van goed drink- water. Middelen beramende om daarin te voorzien, viel zijn aandacht voor eem- nigen tijd op een bericht in onze cou- rant omfrent de resultaten die elders ver- g1 kregen zijn bij het zoeken naar drink- ri water met een wichelroede-Iooper. Hij wenschte dat ook wel eens te pro- |- beeren. Het gevolg daarvan was,/ dat hij met zoo'n wichelroede-Iooper connectie zocht en verkreeg en deze Dinsdagmor- gen op de hotstede gearriveerd is, orti te onderzoeken ot daar in den boderr. wa ter was. 1 Naar wij vernemen, ge'leek het werken van dezen man -aan een wonder. Op de plaats waar hij te kennen gat da een water-aar aanwezig was, werd de roede, een eenvoudig stokje, sterk aangetrokken, zelts was zulks het geval als een ander het andere eind van het stokje, dat de roedelooper vasthield, in de hand nam, terwijl er geen werking te bespeuren was, als de in deze protanen het stokje vast- hielden. Er is aanstonds aangevangen met het graven van een put ter piaatse waar, vol gens den wichelroede loope,r op 6 me ter diepte een waterbron aanwezig is. We hopen hierop nader terug te ko men. „Pp tuinen." „En achter die tuinen?" „Aan den eenen kant een korenveld." „En aan den anderen kant?" JStraten." „;Wat wonen daar voor menschen?^ ,y|Arbeiders, die over dag op het land werken met hun vrouwen, zoodat er over- dag haast niemand thuis is. Men kan daar, als er onraad komt, gemakkelijk een schuiiplaats vinden." „Goed, breng 4 flesschen wijn en 6 gla- zen in de achterkamer." Lesage vroeg verwonderd: „Vier flesschen? Verwacht je dan nog meer menschen?'1' ,/Twee kameraden en 2 dames." De waard vroeg: „Pivei a 4 nerfs?" „Van 16 dan?" „Den besten wijn dien je in huis hebt en met met dat bocht' van campechehout er in. Dat mag je zelt drinken." De waard liet de 2 bezoekers in de achterkamer en ging daarop naar den kel- der om den wijn te halen. Tijdens zijn afwezigheid schoof Soufflard het venster open en keek} naar buiten. Dit venster was niet meer| dan 4 voet boven den grand en daarachfer strekten zich inderdaad moestninen uit, door ha- gen van elkaar gescheiden. Hij had dat juist gezien toen de kas telein weer binnen kwam met de fles schen en de glazen. (Wordt vervolgd.) COURANT 31) -- w i—j]in ----- „Goed.'' De heer DIELEMAN vraagt, of het toch nog niet het beste zal zijn om naar Hansweert te gaan om water te halen. Dat kan dan ver moedelijk wel een paar keeren per week, en die het water willen hebben, zuilen er toch ook wel een paar centen voor over hebben. Boven- dien, daar komt nog bij het is maar een tijde- lijke maatregel, en als het weer regent, ligt „B«1i je mal?'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1