ALGEMEEN NIEOWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7172 Maandag 18 Juli 1921. 69e Jaargang. BiNfJEKLAND. STEIJD Mill MISDAAD. FEUILLETON. BUITENLAND. DE KAB1 NETS-CRISIS. De (chr.) ,,Amsterdammer" deelt mede, dai jhr. mr. dr. De Geer, burgemeester van Arnhem is aangezocht om de portefeuille van Financien te nemen, doch voor de aan- vaarding daarvan is van chr. historische ziide aan de andere partijen der rechterzijde de voorwaarde gesteld, dat deze door be- schikbaarstelling van leidende figuren dier partijen, er toe zullen medewerken. dat thans bij de reconstruct van het Kabinet, dit door vervanging van eenige Ministers zoo krachtfg mogeliik zal worden gemaakt. Verder verneemt het blad, dat de be- sprekingen over deze zaak nog niet in zulk een stadium zijn gekomen, dat thans reeds gezegd kan worden, dat jhr. De Geer, mr. S. de Vries als Minister van Financien zal opvolgen. GRONDWETSHERZIENING. Zeer binnenkort is het voorloopig ver- slag der Tweede Kamer over de voorstel- len der Regeering tot herziening van de Grondvvet te verwachten. EEN „WAARDECIJFER" VOOR HET KONINGINNEBEELD Het Huisgezin schrijft: Binnenkort zullen de postzegels van 5, 12'/2 en 20 cent in het z.g. waardeeijfertype verschiinen. D.w.z. de postzegels, die dienen voor de frankeering van gedrukte stukken, brief kaarten en brieven voor het buitenland be- stemd. zullen in het vervolg de beeltenis der Koningin missen. Wij. vragen ons af, waarom juist de meest gebruikte zegels voor het internatio- naal verkeer straks niet meer de beeltenis van het Hoofd van den Staat zullen dragen. Alle landen verzinnebeelden op hun post zegels het een of ander begrip: hun natio- nale eenheid, een stuk geschiedenis, een monurnentaal gebouw, enz. Wij zullen den vreemdeling voortaan een „waardecijfer" te aanschouwen geven. Nog eens: waarom HET EERSTE KAMERL1D VAN KOL. Uit een Zaterdag door het Haagsche Cor- respondentiebureau, uit Remouchamps ont- vangen telegram vhn den heer Van Kol, lid der Eerste Kamer, blijkt, dat zijn geneesheer in de Ardennen hem volstrekte rust heeft voorgeschreven. GEBREK AAN LEERKRACHTEN VOOR DE LAGERE SCHOOL. De Minister van Onderwijs laat ook dit jaar een onderzoek instellen en gegevens verzamelen betreffende de vraag, hoe even- wicht is tot stand te brengen tusschen den omvang van de opleiding voor de onderwij- zers-acte en de beihoefte van de lagere school aan toevoer van nieuwe leerkrachten. Daartoe wordt onderzocht, welke veran- deringen zich in den loop van 1920 in het personeel der lagere scholen hebben voor- gedaan, en hoe de loop der bevolking van de opleidingsinrichtingen is geweest. Over ditzelfde onderwerp schrijft een medewerker van het „Hbld.": Het nierkwaardig verschijnsel doet zich voor, dat men thans reeds de pas geslaagde onderwijzers kan hooren klagen, dat het niet zoo gemakkelijk is, een betrekking als on- derwijzer te bekomen, als men we! zou heb ben kunnen afleiden uit de artikelen in de bladen van de tegen de opleiding ageerende vak-vereenigingen. immers: voor deze stond het tekort aan onderwijzers onherroepelijk vast; iedere nieuwe kracht kon er dus vrijwel zeker van „En als ik er nu over ben gegaanj" sprak Lesage, „zal je dan nog bang zijn?" „C), dat is wat anders." Lesage ging nu de ladder op, liep kalm maar met de uiterste voorzichtigheid en na een minuut was hij bij Alliette. Galgenaas wees daarop vrouw Vollard aan en zei: „Jou beurt." Nog aarzelde zij, maar Soufflard dreig- de haar weer met zijn mes en zeff: „Geen fratsen, of 'tgaat er door." Fifi, die zelfs nu zijn spotlust niet kon bedwingen, riep: „Vooruit, mama, pak de leuning." Vrouw Vollard nam eindelijk haar be- sluit, maar zij beefde zoo, dat Galgen aas mompelde: „Zij komt er nooit." Op het midden gekomen, voelde vrouw Vollard de ladder onder haar gewichf doorbuigen. Toen, trillend over al haar leden, bleet zij staan. ^Vooruit dan," riep Fifi haar toe. „Ik kan niet meer; ik ben duizelig, o, ik zal doodvallen," stamelde de onge- lukkige met sidderende stem. »Zij heeft gelijk," mompelde Soufflard; „dadelijk valt ze er af. Fifi was van dezelfde meening. ,,'En we kannen niets doen om haar te helpen," zev hij. ,,Wacht maar, verroer je niet"; riep Lesage vap de overzijde( zijn zuster toe.. En hij verdween van het venster: zijn, dat cr als het ware op hem gewacht j werd, en zietmenig jongmensch loopt j met de acte in den zak en ziet anderen voor- j gaan. Voor een deel wordt dit verklaard uit het feit, dat tal van acte-bezitfers, die in den loop der jaren door de slechte bezoldiging de school verlieten, thans weer tot haar te- j rugkeeren, hetzij omdat zij, nu de bezoldi- ging in elk geval veel beter is dan voorheen. liever het oude vak beoefenen dan het in de oorlogsjarer veelal aangevatte „baantje", hetzij omdat de crisis zich in den handel gaat openbaren en het zaak is, zich tijdig een uitweg te banen. Deze menschen mogen dan de school een fijdlang den rug hebbe i toegekeerd, in den regel beschikken zij over meer ervaring dan de pasgeslaagden, soms ook over meer menschenkennis, die waarlijk in de school wel te pas komt en zien zich dus eerder dan die nieuwelingen geplaatst. Men leide evenwei hieruit niet af, dat er van een tekort geen sprake zou zijn; alleen doet het zich nu nog niet zoo ernstig voe- len, als men geneigd zou zijn aan te nemen, en de hier genoemde factoren zijn maar van tijdelijken aard; binnenkort zullen zij hebben uitgewerkt, en dan zal de vraag grooter worden en het aanbod kleiner, mogelijk te klein blijken. DE PRIjS VAN HET „STRAATJE". Voor f 625.000 aangekocht. Nu de heer Deterding aldus het Vad. op zijn feest heeft gezegd, dat hij het personeel van zijn maatschappij een bedrag ten goede zou laten komen, dat niet minder is dan de waarde van zijn geschenk aan het rijk het Straatje van Vermeer is 't dunkt ons, tijd, bekend te maken, wat hij voor het schilderij heeft betaald. Het is 625.000. Men zal zich herinneren, dat de heer Six aanvankelijk naar algemeen verluidde, een millioen vroeg en later het schilderij aan het rijk wilde afstaan voor f 750.000 of daaromtrent. Op de veiling bij Frederik Mul- ler werd het opgehouden voor 680.000. Aan het Louvre was het aangeboden voor drie millioen franc, dus ruim iy4 ton. PASSEN- EN DECORAT1EKWESTIE. De redacteur te Brussel der Maasbode seint d.d. 14 dezer: Aan een Kamerlid heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken Jaspar, er zijn spijt over uitgedrukt, dat tusschen Belgie en Nederland de pasvisa nog niet konden wor den afgeschaft, zooals tusschen Belgie en Frankrijk. Minister Jaspar heeft door be- middeling van den Nederlandschen gezant te Brussel, Jhr. Van Vredenburch, destijds aan den Minister van Buitenlandsche Za- xen in Den Haag het voorstel gedaan, om onmiddellijk over te gaan tot de volledige afschaffing van het paspoortenstelsel tus schen beide landen, vooral omdat de heer Jaspar het beginsel huldigde, dat Belgie dezelfde vriendschappelijke betrekkingen wil met Nederland als met Frankrijk, en omdat hij door het doen verdwijnen der pas- poorten de Nederlandsch—Belgische rela- ties wilde bevorderen. Ook over een andere kwestie sprak de heer Jaspar zijn leerwezen uit, n.l. over het verleenen van Belgische decoraties aan Nederlanders. Sedert meer dan een jaar, aldus de Minister, liggen een aantal dos siers gereed, die benoemingen bevatten in Belgische ridderorden van tal van Neder landers, die zich tijdens den oorlog ten op- zichte van Belgie hebben onderscheiden. Reeds werden vele vreemdelingen met Bel gische decoraties vereerd en de Minister van Buitenlandsche Zaken wil ten spoedig- ste ook den Nederlanders, die zich verdien- stelijk maakten voor Belgie, dat blijk van hulde schenken, doch hij wordt hierin weer- „Wat gaat hij doen?" vroeg Soufflard. Bijna dadelijk keerde hij terug met een lahge lat, die hij de vrouw toestak, ter- wijl hij riep: „Houd je daaraan vast en loop dan onbevreesd voort." Vrouw Vollard greep dezen steun en of- schoon die slechts denkbeeldig was, ging zij< iTii met meer zelt'vertrouwen voort en bereikte het zoldervenster, waar zij in- ktorn, geholpen door haar broeder. Soufflard heradernde. ,,(Wanneer de ladder onder haar ge- wicht gebroken was, dan waren wij ook voor de haaien geweest," mompelde hij. Vrouw Hardel ging er nu, aangemoe- digd door het succes van de wedJuwe Vollard, met meer vertrouwen over en kwam ook behouden aan. [Wie nu?" vroeg Fifi. Micaud snelde toe: ,',«jk." „H->ever zijn; zij?" vroeg Soufflard. ,JMilloc heeft een gat irf de deur, ge maakt, groot genoeg dat een man er" door kan kruipen." ;JGa jij dan naar den overkant,, ik zal je plaats innemen en den eersten den' bes- ten die zijn hoofd door het gat steekt, maak ik dood." Met deze woorden posteerde Soufflard zich bij de deur. Op hetzelfde oogen'blik bood Berton zich aan om door de opening in1 de deur te kruipen, die Milloc had gemaakt. Soufflard hoorde dit en mompelde: ,,Jij zult niet ver komen, mijn jongen." En hij klemde zijn mes krampachttg in de hand. Het oog tonkelend gericht op de ope ning, wachtte hij in woest) verlangen het oogeniblik af, dat de agent zijn hoofdj door het gat zou steken, gereed onr den on- hcuden omdat hij ,iog steeds niet in het be- zit is van de toe. lemming uit Den Haag. Tot zoover Minister Jaspar. Wat de kwestie van de afschaffing der paspoorten betref; kunnen wij slechts her- haien, hetgeen wij voor een paar weken schreven: van Nederlandsche zijde schijnt j er bezwaar tegen de afschaffing te bestaan, n.l. de vrees voor toenemende werkloosheid. Dit bezwaar zou wellicht kunnen worden opgelost, maar het is verder te betwijfelen of de regeering in Den Haag thans bij de bestaande crisis een dergelijken maatregel zal treffen. Inzake de dco^iriekwestie meenen wij te we ten, dat Nt 'jiland en Belgie indertijd tot de afspraak waren gekomen, geen on- derscheidingen toe te kennen, zoolang de hangende gesahillen niet waren opgelost. PR1JSVERHOOGING VAN R1JST. - Het ,.<Ned. weiskblad voor den handel in kruidenierswaren" verneemt dat de prijzen van Siam- en Rangaanrijst met twee gulden per baal zijn verhoogd. Deze verhooging schrijft het blad toe aan het feit, dat de pellers /nagenoeg den geheelen voorraad deze'r goedkoo- pe soorten naar Tsjecho-Slowakije heb ben verkocht. Het weinige, dat onver- kocht bleef zal deze weelt wel door het binnenland zijn atgenomen. Waar ver der Burma een uitvoerverbod voor rijst heeft uitgevaardigd en dit van Siam te- gemoet gezien wordt, verwacht het blad verdere prijsverhooging en acht zelfs schaarschte m goedkoope rijst niet uitgesloten. VOOR EEN GROOTER KAMER- GEBOUW. Ir. het gebouw van de; Gratelijke zalen op het Binnenhof in Den Haag is, in de zaal onder de "zoogenaamde Rolzaal, Dondtrdag de tenioonstelling geopend van de ontwerpen voor de uitbreidmg en de verbouwing van het gebouw van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, De uitge- noodigde architecten, wier ontwerpen thans geexposeerd werden, zijn de heeren K. P. C. de Bazel, Dr. H. P. Berlage, Ed. Cuvpers, J. Limburg ert J. Stuyt en de rijksboumeester in het 2e district, de heer D. E. C. Knuttel. Van het bestaan de gebouw zal de gevel behouden blijven; de fegenwoordige vergaderzaal blijft be houden als balle ties Past Perdus. DE GEVOLGEN VAN DEN OORLOG VOOR NEDERLAND; Biijkens mededeehngen van het Bureau voor Zee-oorlogsschade te Amsterdam, be- draagt het aantal der door oorlogsmaat- ffcgelen omgekomen Nederlanders 716 en is het bedrag der wegens geleden schade ingediende vorderingen vastgesteld op ruim 100 millioen gulden. BELAST1NG OP GOUDEN EN ZIL- VEREN WERKEN. Biijkens het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs (Eerste Kamer) over het ontwerp van wet tot verhooging van de belasting der gouden en zilveren werken, werd bij het afdeelingsonderzoek de aandacht gevestigd op de algemeene ontstemming, door dat wetsontwerp ver- wekt bij de belanghebben, die, zooals uit de verschillende ingekomen adressen blijkt, ponder uitzondering van oorldeel zijn, dat, wordt dit ontwerp tot weit verhe- ven, concurrentie met het buitenland niet zal zijn vol te houden. Verschillende leden verklaarden het met deze bezwaren eens te zijn. Zij vreesden, dat, wanneer de belasting zal bedragen 40t a 50 pet. van de waarde van het goed, de inlandsche nijverheid ten zeerste zal worden geschaad. gelukkige het mes in de keel te' stooten. Wanneer hij dien moord pleegde zou het niet alleen zijn uiif zucht om te ver- delgen, uit de bloeddorst, die hem van alle leden zijner bende onderschfeidde,1 maar hij zag er ook een middel in om met zijn bende te ontkomen, want het plot- seling vellen van een der hunnen zou schrik en ontsteltenis brengen onder de politie, die zich in de eerste plaats met den gevallen kameraad zou bezig hou- den, waardoor de bende nog meer tijd zou winnen oml te vluchten. j Erandend van ongeduld verslond hij met den biik den jongen man, wie nog slechts een enkelei minuut van den dood scheid- j de, toen hij zich aan een pand van zijn jas voelde trekken. Hij keerde zich woest om. Het was Fifi. Nu is't jou beurt om er ove/ te gaan/' fluisterde de jongen hem toe. ,,En Micaud?" Fiij is al aan den overkant." ,;Nog even wachten." ,,'W aarom tialgenaas wees naar den agent, wiens gezicht men, beschenen door het licht van de lantaarn, duidelijk door het gat zien kon en zeide zacht: ,J^Dien wil ik eerst onder hantden ne men." „Daar hebben wij nu geen tijd voor. Ga mee of ik schreeuw." „Ga jij maar vooruit." ,^Neen, jou hoofd loopt gevaar en het mijne niet." „Daar heb je gelijk in, maar neem jij mijn mes' dan, en als je ziet dat er een zijn hoofd door dit gat steekt, voordat ik aan de overkant ben,, steek dan toe." ,Vt Is goed, maar snij nu uit." Alleen gebleven bekeek Fifi het mes, BESTRIJD1NG VAN DRANKMISBRUIK. De gemeenteraad van Goes heeft be$lo- ten de verordening op de tapperijen zooda- nig te wijzigen, dat het verboden is in tap perijen toe te laten of te laten verblijven, personen, die meermalen wegens openbare dronkenschap veroordeeld zijn of van wie bekend is, dat zij van alcoholhoudenden drank misbruik maken, en wier namen door den burgemeester schriftelijk aan de tappers zijn opgeheven. DE LAATSTE UITKEERING UIT DE O. W.-BELASTING. De commissie, samengesteld uit afge- vaardigden der colleges van Ged. Staten van alle provincies, belast met het ont werpen van een voorstel tot verdeeling der laatste uitkeering uit de O. W.-belasting aan de gemeenten, heeft hare werkzaam- heden geeindigd en haar verslag vastge steld. Dit verslag zal binnen een paar da- gen aan den Minister van Financien wor den toegezonden. VERVOLGINGSKOSTEN IN ZAKE DIRECTE BELASTINGEN. Zooals men weet, is er 'n wetsontwerp van boven vermelde strekking. Bij het af deelingsonderzoek (Tweede Kamer) achtten vele leden het noodzakelijk, dat maatrege- len worden genomen, en het buitensporig groot aantal waarschuwingen te verminde- ren. De voorgestelde verhooging van de kosten der waarschuwing van 5 tot 15 cent zal daartoe naar hun meening weinig hel pen. Bepleit werd, met het oog daarop, vooreerst een meer duidelijke samenstelling der aanslagbiljetten, waarbij de vervalda- gen nauwkeurig worden opgegeven. Verder werd het noodig geacht, dat een zekere ver- houding bestaat tusschen de kosten der waarschuwing en het verschuldigde bedrag aan belasting. Met de betaling van hoo- gere bedragen wordt thans opzettelijk ge wacht, om rente te kweeken. Kostte een waarschuwing f 10 of meer, dan zou men zich wel haasten, de belasting op tijd te be- talen, ook al kon men, door langer te wach ten, een iets hooger bedrag aan rente maken. Er zou een schaal kunnen worden ontwor- pen in deze geest, dat voor aanslagen bo ven zeker bedrag, bijv. f 500, het tarief voor de waarschuwing gelei'delijk steeg; bij elke shjging van het veschuldigd bedrag met bijv. f 500 of j 1000 ware een verhooging van het tarief toe te passen. Men deed op- merken, dat dit jaar vele belastingschuldi- gen eerst na het einde van het belasting- jaar 1920/21 hun aanslag in de Rijksinkom- stenbelasting over dat jaar ontvangen heb ben; het is dan voor velen onmogelijk, hun belasting binnen den gestelden termijn te voldoen. Op de opheffing van dien misstand werd ook nu weder met klem aangedrongen. HET EVANGELIE OR HET STRAND. De Amsterd. meldt: De Gereformeerde kerk van Zandvoort heeft tezamen me;t de kerken van Bloe- mendaal en Heemstede, het evangelisatie- werk op deze badplaats ondernomen. Dootf de kerkeraad is daartoe een Evan- gelisatiecomite gevormd, dat in den zo- mer ten doel heeft de Boodschap des Heils te brengen aan de talrijke badgasten, die aldaar jaarlijks vertoeven. In het druk- ke seizoen hoopt men, zoowel des Zater- dagsi als de* Zondags, slrandnredikmg te houden, waartoe verschillende predikers zullen worden uitgenoodigd. De bekende straatprediker Baas uit Amsterdam en an deren hebben reeds hun hulp toegezegd. Een zangkoortje uit Bloemendaal zal daar- bij enkele liederen zingen. Verder zal ge- tracht worden ook op andere wijze, door een gepaste en doelmatige verspreiding van Bijbels, atzonderlijke Evangelientrak- dat Soufflard hem in de hand gedrukt had en mompelde: vlk ben nog geen 16 jaar, zij kunnen mi] dus niet ter dood veroordeelen, kom aan, dat grapje wil ik wel eens hebben." Inmiddels had Berton zijn jas uitge- trokken, om gemakkelijker door het gat te kunnen klimmen. Deze voorzorg redde zijn Ieven. Fifi zag, dat Galgenaas behouden bij de anderen was aangekomen; toen be- dacht hij zich en mompelde: „,Dank je, de hoofdzaak is, dat ik niet in de klauwen van die smerissen val, want de gevangenis is well niet zoo erg als de guillotine, maar men is er toch ook niet voor zijn plezier uit." En hij snelde naar het venster. Toen hij op de ladder klom, riep Le sage hem toe: ,,'Pas ,op, Fifi, de ladder heeft zooeven onder de voeten van Soufflard gekraakt." Fifi Iachte onbezorgd: ,/Jeen nood," zeide hij, ,,mijn moed.r heeft mij gelukkig niet vetgemest en daar- door ben! ik zoo lichf als een veertje ge- worden. Een moeder blijft toch altijd een moeder, nietwaar Mama?" En hij liep de ladder op, zoo gerusi alsot hij op den Pont-Neui was. Maar halverwege gekomen, verbleekte hij eensklaps en bleet staan. De ladder kraakte weer. „Drommels", zeide hij, terwijl hij met sennk in de diepte beneden zich keek, ,Jdat ding breekt af, ik1 ben voor....^" Maar eer hij den zin had kunnen vol- tooien herhaaf|de zich het gekraak nog luider en eensklaps brak de ladder in het midden door. Allen slaakten een kreet van schrik. Op hetzelfde oogenblik viel de atge- broken helft) van de ladder met een slag taatjes enz. het woord der waarheid one' r de te Zandvoort verblijvende badgasren te verbreiden. ZWENDELPRAKTIJKEN VAN EEN ADVOGAAT. Tijdens de mobilisatie heeft de comman dant van het veldleger in Brabant aan som- mige winkeliers alien in- en uitslag verbo den, terwijl een wacht voor hun deur werd geplaatst. Op last van hoogerhand werd later deze maatregel ingetrokken. Door sommige winkeliers was inmiddels een pro- ces begonnen en tot hoogste instantie doorgevoerd, waarbij de Hooge Raad ver- klaarde, dat de commandant van hei veld leger niet bevoegd was geweest, ,ot dien maatregel' en de staat dus tot schadever- goeding gehoudent Al de betreffende winkeliers kwamen toen met hoogc eischen doch in den loop van 1920 zijn^de meeste zaken bij onderhandeling geregeld. Enke le- echter handhaafden hun hooge eischen en procedeeren nu ook over de berekening der schade. Hun eischen waren zoo hoog dat zij deze z.elf niet konden verklaren en vcrward raakten in hunne verklaringen. Toen is gebleken, dat een bekend advocaat uit het Zuiden, die de meeste dezer zaken in> handen heeft zich alsi honorarium een groot percentage van te krijgen schadever- goeding heeft bedongen. Deze advocaat, aidus als het ware deelnemende in de za ken dier winkeliers heeft vervolgens de heele schadeberekening geensceneerd. In officieele kringen heerscht hierover groote verontwaard'ging, temeer, daar dergelijke oontracten den advocaten verboden zijn, zij het al niet bij de wet, dan toch bij de onderlinge regels der orde van advocaten. Tel. VEREENIGDE STATEN. Een immigratieschandaal. De New-Yorksche correspondent van de Times meldt, dat de immigratiedienst te New-York zware critiek heeft te doorstaan naar aanleiding van onthullingen omtrent omkooperij en corruptie onder de haven- ambtenaren. De commissaris van Immigratie verklaart, dat een door hem ingesteld onderzoek hem aanleiding geeft te vermoeden, dat een be drag groot ongeveer 125.000 pond per jaar wordt afgeperst door inspecteurs, tolken en anderen van immigranten, die onbekend zijn met de Amerikaansche douane-bepalin- gen en geldswaarden en in het algemeen geen Engelsch kennen. Reeds zijn twaalf ambtenaren ontslagen, terwijl anderen In arrest zijn en de chef van de „law division", August Schell, is geschorst. HET MYSTERIE VAN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Een schip met zeventig passagiers zoek. De lotgevallen van het schip, d;r A :ie- rikaansche Munsoniijn, de „Munalbro", die in Amerika algemeen de aandacht trok- ken, maken thans in nog hoogere mate de belangstelling gaande, daar er, naar uit New-York aan de Engelsche bladen wordt gemeld, Vrijdag jl. geen draadiooze verbinding kon worden verkregen ::et de de „Callao"x ook een schip van de Mun soniijn, die den 20sten Juni uit Buenos Aires naar New-York was vertrokken. De „Callao" bevond zich vermoedelijk op een dag varens afstand achter de „Munalbro". Het is een voormalig Duitsch schip van ruim achtduizend ton, da: door de Shipping Board van Peru werd aange kocht en aan ere Munsoniijn wero* toege- wezen. Toen het schip Buenos Aires ver- op de steenen daarbeneden. fAaar de andere helft bleef, aan de ijze- ren haken, in het kozijn, van het zolder- derraam hangen, terwijl deze helft. tegen de muur van het huis terug viel. Aan deze helft hing Fifi, viens handen de laatste sport nog hadden kunnen grij- pen. Lesage riep hem toe: „Houd je taai, Fifi, niet loslaten." Fifi antwoordde niet. Hij zag doodsbleek en het bloed "gufsfe langs zijn voorhoofd, waarmee hij tegen den muur gevallen was. De geheele- bendat boog zich voorover uit het venster. Soufflard, die zelt ook b-eek was, mom pelde: ,yHij verroerf zich niet." Als hij buitcn zijn positieven riak d n is het met hem gedaan," zeide Alliette. Vrouw Vollard kon geen woord uit- brengen. Met halt geopenden mond en starende oogen keek zij naar haar zoon en dacht daarbij minder aan hem, maar aan het vreeselijke gevaar, waaraan zij zelt ont komen was. Slechts enkele seconden verhepen er in deze angstige spanning. Eindelijk bewoog Fifi zijn beenen, ver volgens hiet 'hij het hoofd op, als om zich rekenschap van zijn toestand te ge ven ,want hij was een oogenblik ver- doofd geweest door den schok tegen den muur. Langzaam en voorzichtig liet hij een hand Ios, greep een hooger gelegen sporty, trok zich zoo op en zoo gefukte het hem het venster weer te bereiken, waar hij inklom. (Wordt vervolgd.) CO U RANT I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1