sas'Tn ~oTmaaIT7s 3 V A A R UJ K. LAWDSOUWBERICH TEN. FEEBIIBlUETEi, tiEMENGDE tiimHTEU, BURGERLIJKEN STAND. INGEZONDEM MEDEOEELINGEN. Ssnseskundigen bsvelen het gebruik van Gebismureerd Magnesium a an. VR1JHEIDSBOND. tn de gisteravond alhier gehouden ver- gadering van de unie-liberale kiesvereeni- ging „De Vrijheid" werden door het be- stuur mededeelingen gedaan betreffende hetgeen door haar verricht is, sedert door de vereeniging in beg. use 1 werd besloten mede K wet ken aan eene lusie tusschen de ver- schillende vrijzinnige partijen. Titans werd voorgesteld definitief toe te treden tot den inmiddels officieel gestichten Vrijheidsbond. Dit voorstel werd met alge- meene stemmen aangenomen. VREEM1D TE GOES. ten adverteniie in dit nummer wekt op tot het brengen van een bezoek aan Vree- mid te Goes in de week van 16 tot 22 juli. „Wat is vreemid?" is natuurlijk de eerste vraag, die rijst. Welnu, dit eenigszins on- Holiandsche woord is niet anders dan een combinatie van: de Vereeniging tot bevor- dering van het Vreemdelingenverkeer op Zuid- en Noord-Beveland en de beide Mia- denstandsvereenigingen (Handelsbelangen en de Hanze). Dit drietal vereenigingen heeft van Zaterdag 16 tot en met Vrijdag 22 Juli een feestweek georganiseerd in het vanuit alle deelen der provincie gemakkelijk bereikbare Goes, die werkelijk schitterend belooft te worden. Alles heeft plaats in den tuin en de gebouwen der societeit V. O. V., die zich daarvoor het beste leenen. En daar is het nu dezer dagen een drukte en bedrij- vigheid van belang, want in de eerste plaats moeten er 43 stands, die de nijverheidsten- tooiisteiling zuilen vormen, in elkaar getim- merd worden. Verder moet er worden in- gericht een fancy fair, die tot de feest- vrcagde niet weinig zal bijaragen. En ook komen er nog allerlei tenten ios als: schiet-, werp- en wafeltent, verder een schietbaan, kettingbrug, enz. Genoeg om te doen zien, dat het den bezoekers in de societeit zeer aangenaam zal worden gemaakt. Maar daarbij komen nog de matinee's en concer- ten, die door verschillende muziekkorpsen (kuphonia en Hosanna, Symphonie en Sin- fonetta te Goes, Apollo te Wissekerke, de Sudrnuziek te Bergen op Zoom, enz.) zuilen worden gegeven. Bovendidn zal er op Woensdag een betrouwbaarheidsrit voor auto's en motorfietsen worden gehouden, vvaarvoo; zeer veel animo bestaat. De deel- nemers hieraan zulien een flinken tocht door Zujt-Eavdand en V/aicheren moeten maken. Ook zal er des Vrijdagsmiddags een ring- rijderij voor paren in Zuid-Bevelandsch cos- tuum met paard en tilbury plaats hebben, terwijl nog wordt overwogen het organisee- ren van een ringrijderij voor automobilisten en motorrijders. Het opgesomde is voorzeker genoeg om ieder, aie kan, op te wekken tot een uitstap- je naar het gezellige Goes in de week van Zaterdag 16 tot en met Vrijdag 22 juli. U1TVOER VAN VARKENS. De Staatscourant van Dinsdag 12 Juli be- vat de bepalingen w. o. varkens kunnen worden uitgevoerd. Voor Zeeland kan die uitvoer geschieden: te Sluis op cien 2en en 4en Dinsdag van elke maand des voormiddags; te Ijzendijke (Veldzicht) op den lsten en 3den Dinsdag van elke maand des voor middags; te Sas van Gent des Vrijdags voormid dags; te Clinge (Kapellebrug) op den 2en en 4en Vrijdag van elke maand des voor middags. DL UlTBREIDING VAN ANTWERPEN. De Brusseische redacteur van „de Maas- bode" meldt: De commissie, belast met het onderzoek van het weisontwerp voor annexatie bij de stad Antwerpen van een deel van den lin ker Scheldeoever, vergaderde Dinsdag in tegenwoordigheid van den eersten minister en den minister van openbare werken. Zij nam de volgende verplichtingen op zich: le. om in den loop van 19211922 plan- net] te doen opmaken voor het kanaal, dat dwars over het land van Waes de Schelde moet verbinden met het kanaal van Ter Neuzen, welk plan in het begin van 1922 in aanbesteding moet worden gegeven. Het kanaai moet berekend zijn voor schepen van 6000 ton. 2e. om voor 1 Januari 1922 een cort- cours aanbesteding uit te schrijven voor het graven van een tunnel, die de beide Schelde-oevers verbindt. GEZONDHEIDS-COMMISSIE. De Commissaris der Koningin heeft den heer dr. C. Preij, lid der Gezondheids-com- missie te Oostburg, aangewezen als voor zitter dier commissie. DE ZEEUWSCHE LANDBOUW- TENTOONSTELLING. Gedurende de Zeeuwsche landbouwweek (1317 September) zuilen te Middelburg en Vlissingen verschillende feestelijkheden worden georganiseerd. De gemeenteraad van Middelburg stond Burg, en Weth. een crediet van 2000 toe. Op het programma te Middelburg komt o.a. voor electrische iiiuminatie van het stadhuis. Het is zoo goed ais zeker, dat de Koningin de ;entoonstelling zal bezoeken. DE NIJTEM TE MIDDELBURG. Woensdag is de lO.OOOe bezoeker op de Nijverheids-tentoonstelling te Middelburg, de condole gepasseerd. Get was een dame uit's Gravenhage. Des avonas ontving zij na een hartelijke toespraak van den voorzitter, een souvenir. De voorzitter wees daarbij op het groote succes der tentoonstelling. Voor een kleine plaats als Middelburg is 10.000 bezoekers in 8 dagen een groot getal. EEN MONUMENT VOOR DE GESNEU- VELDE MILITAIR-EN TE VLISSINGEN. De redacteur van „de Maasbode" te Brus- sel seint dd. 12 Juli: Volgens de Belgische bladen zal op 28 Augustus te Vlissingen een gedenkteeken onthuld worden dp de graven van de ge- sneuvelde geallieerde militairen, die te Vlis singen begraven liggen. De vereeniging van Belgische vluohtelingen te Vlissingen, die tijdens den oorlog voor het onderhoud der graven zorgde en van het gemeentebestuur van Vlissingen verkreeg, dat de gesneuvel- den in het midden van het kerkhof te Vlis singen begraven werden, heeft de noodige geiden bijeengebracht om een monument op te richten. Het zal een kunstwerk in mar- rner zijn. De stad Vlissingen neemt edel- moedig de kosten voor plaatsing voor haar rekening. Vlissingen is bovendien van plin een grooten stoet te organiseeren, waaraan alle vereenigingen der stad en omstrelren, de scholn en de gemeentelijke autoriteiten zui len deelnemen. De Engelsche en Belgische regeeringen zulien zich officieel doen ver- tegenwoordigen. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 9 Juli 1921, in de provincie Zeeland bedroeg: Diptheritis: Kattendijke 6, Noordwelle 1. ZAAMSLAG. Dezer dagen kwam men alhier bij het putten van water uit den regenbak op de hofstede van den landbouwer C. Dees tot de ontdekking, dat een aantal in verregaan- den staat van ontbinding verkeerende ca davers van ratten in het water dreven. Bij verder onderzoek, bleek zulks ook het geval in 2 andere regenbakken op de hofstede. Men vermoedt, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. SAS VAN GENT. ponderdagnamiddag is bij de Phosphaat- fabriek de 18-jarige Willem v. d. Molen, student aan de Handelsschoo! te Groningen en ook aldaar woonachtig uit een roeibootje in het kanaal gevallen en verdronken. Naderhand is het lijk van den drenkeling opgehaald en in het iijkenhuis geborgen. De overledene is de eenige zoon eener zeer geachte familie te Groningen en had het plan om aan boord van het schip ,,Ora et Labora", dat met vlas voor de Leiestreek besternd is, een kijkje in de verwoeste stre- ken van Belgie te nemen. Schoolreis. Onder levendige belangstelling van een tairijk publiek ondernamen de schoolkinde- ren verleden Maandag hun jaarlijksche schoolreis. Op een drietal wagens, daartoe door eenige ingezetenen bereidwillig ter beschik- king gesteld werden 's morgens om 5 uur ruim honderd kinderen, jongens en meisjes, naar de eerste boot te Ter Neuzen gebracht. Zooais ieder jaar was ook ditmaal Vlis singen het einddoel der reis. Baden, zwemmen, plassen en delven in het mulle zand zijn voor kinderen gelief- koosde bezigheden. En zulks hebben zij naar hartelust kun nen doen, daarbij dapper geholpen door een aantal ouders, waarvan een aantal op eigen gelegenheid waren meegetrokken. Onder nog veel drukkere belangstelling dan 's morgens reed het juichende kinder- gezelschap 's avonds ten 8 uur -weder de kom der gemeente binnen. Zoo'n trip naar het strand bij echt zomer- weer, behoudt steeds zijn aantrekkelijke zijde zoowe! bij grooten als bij kleinen. Vijftig jaar getrouwd. Dinsdag vierde het echtpaar Hulstaert op het Staakje zijn 50-jarige echtverbintenis. Aan blijken van belangstelling heeft het dien dag niet ontbrcken. Nandje, zooais de echtgenoot in de wan- deling genoemd wordt, is voor zijn leeftijd nog een fiink oudje, die nog dagelijks met opgewektheid zijn werk komt verrichten, aan de N.V. Suikerfabriek Sas van Gent. Elken morgen en avond kan men hem in een stevig race-tempo op de fiets naar en van zijn werk zien rijden. Niemand zou het hem aanzien, dat Nand je een halve eeuw Hymens Juk gedragen heeft en ook bijna evenveel jaren in ge- noemde fabriek is werkzaam geweest, waar hij reeds jaren lang als de knapste suiker- koker bekend staat. BOSCHKAPELLE. Om in het nijpend watergebrek te voor- zien, is deze week van gemeentewege nabij de kom van het dorp een groote diepe put gedolven, op eene plaats, waar vermoedelijk goed water zou worden aangetroffen. Men heeft succes gehad, want er is over- vloedig zeer bruikbaar water gevonden. Bij het verbouwen eener woning, waaruit de zolder was verwijderd, viel de voormuur plotseling omver, waardoor het dak, dat gelicht werd, omlaag stortte. De vier werklieden, die binnen waren, kwamen wonder genoeg met den schrik vrij, zulks ook. omdat de muur naar buiten was gevallen. SLUIS. Met ingang van 1 September a.s. is be- noemd tot onderwijzeres aan de nieuw te openen R.IG school alhier, mej. Verschore, thans in gelijke betrekking aan de Zuster- Uio )1 te Ijzendijke; en is benoemd tot onderwijzer aan die school, J. Gevaert, thans onderwijzer aan de openbare school te Sluis. SCHOONDIJKE, Woensdagnamiddag had een aanrijding piaats te Sctioondijke in de kom tusschen de van Brcskens komende tram en een; kar geiaden met biggen, komende uit een der achterwegen. Dt lanvarens der train werden ingedrukt, itrwijl een deel van het lemoen van den vvagen brak en het paard viel, dat slechts enkele schrammen opliep, De bestuurder en twee kooplui spronga i bijiijds uit de kar. (M. Crt.). EEDE. Door den Commissaris der Koningin is aan den gemeente-veldwachter te Eede, H. J. J. J. Vervake, met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag verteend. in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is de voortdurende hevige warn... van zeer na- deeiigen invloed op de veidvruchtgn. Dt paarden- ot uuivenboonen, die een drietal weken geleden zuik een prachti- gen oogst beloofden, krimpen ineen en kwijnen door de lixi^enplaag, zoodat er van dooEgroeieu wejyjg; meer zal komen, en het met die gewas op' eene geaeeltelijke mislukkiiig zai uitioopen. De brume boonen staan op halve lengie in schralen bloei en fie gevormde vrueht verschrompeit door de hitce, waardoor Ook van dezen oogst niet veel zal terecht ko men. De aardappelen zijn in de Iaatste weken weinig vooraitgegaan en beginnen te ver- dorren; men steext 60 a 70 zak per H.A., dus nog niet de IieTft eener normale op- brengst. Met het vlas is heC in 'talgemeen ei- lendig gesteld; aileen op zachte gronden, waar flink' gestrooid is, ziet men een ta- ntelijk gewas. Men kan gratis vlas krijgen, ais meit het maar van de akkers wil italen, men kan betere kwaiiteit koopen voor 140 a f 30 per H.A. De vvitte oogst rijpt veei ce snel aan, en zal daardoor een kleinen korrel heb ben, en de suikerbeeten gaan niets voor- uit. EEN NIEUWE AARDAPPEL- ZIEKTE. Men Schrijtt aait de Tel., dat in de veenkolonien bij verschillende aardappel- soorten een nieuwe ziekte voorkomt, waarvan de oorzaak nog onbekend is. Wei vveten de landbouwers, dat zij met het postmateriaal overgebracht wordt. Daar zich stippeltjes en streepen op de blade- ren bevinden, heeft men reeds een naatn bedacht, die in den volksmondi ,^stippel- streepziekte wordi genoemd. De aangctas- te planten blijven Kiein, terwijit de blaad- jes gemakkelijk afbreken, klein en ge- kmoesd zijn. Zondag 17 Juli 1921. Vlooswy kstraat j. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., (oude tijd) leeskerk. Dh IJSVERGIFTIGING IE MEPFCL. Dinsdagmorgen is naar de Tel. meldt nog overleden de 14-arige Aaltje Schoen- niaker, uit Koekange, die Zaterdagavond ook ijswafeltjes at. Te Hesselingen, gemeente Staphorst^is medische hul,p ingeroepen bij zeven pa- tienten. Men schrijft nog uit Meppel: Met de patienten inzake de ijsvergit- tiging gaat het nu naar vvensch. Hell kind van v. d. Velde, dat men als hopeloos had opgegeven, is gelukkig beterende, ook de vrouw van den kapper De Jong gaat eenigszins vooruit. Uit de otnge- ving zijn geen nieuwe stertgevalien De- kend. Waarschijnlijk zal het getal slacht- ofters dus bij zes blijven. Woensdagmiddag is het parket uit As- sen aangeltomen. De Meppeler dokter Dhont en een arts uit Groningen zuilen sectie houden op een der slachtoffers. Voor dit doel is het lijk van den jongen Neijstadt door de politic in beslag ge- nomen en naar het gemeentelijk zieken- huis overgebracht. DOOR EEN ZEIS GEDOOD. Den landbouweC W. F. te Nieuwleusen is een verschrikkelijk ongeluk overko- men. Hij fietste met een zeis op den nek naar het land, en deed een val. De zeis drong herrf in den btiili en stak aan den rugkunt weer uit het lichaarn: de man werd naar het ziekenhuis te Zwolle ver- voerd, maar bij aankomst was hij reeds bezweken. ZWEMONGELUKKEN. Dinsdagavond is te Doetinchem de 24- jarige G. Erfman bij het baden in den Oude IJssel verdronken. Dinsdagavond is de 17jarige zoon van d wed. E. van der Vegte, tuinman te Schelle (gem. Zwollerkerspel(), bij het baden in den IJssel verdronken. Dinsdagavond is de mechanicien F. Wieiand, uit Chemnitz, \vonend<e te Dord recht, bij het zwemmen aart het huis' Mer- wede aid'aar, door den sterken stroom meegesleurd en verdronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Woensdagavond te circa 7 uur ver- dronk bij het zwemmen met twee broer- tjes en een vriendje, in het kanaal te Ommen, de 14jarige S. Roode. Den moe- digen J. Scholten uit Almelo, die niet aarzelde gekleed te water te springen, mocht het niet gelukken den drenkeling levend boven water te brengen. GE'DOOD. Dinsdagavond is op den Wieraenschen weg bij Wierden een man, die op de fiets den weg wilde oversteken door ae auto van den heer Ten B. uit Almelo overre den en gedood. DE BOSCHBRAND BIJ PUTTE EN OSSENDRECHT. Omtrent dezen grooten boschbrand ont- leenen we aan de Avondster het vol gende: Zaterdag j.I. ongeveer 10 uur brak op Belgisch gebied ter hoogte van de Groo te Meer een heidebrand uit, die door den wind aangewakkerd en de eeuwige droog- te der Iaatste maanden dermate uitbreid- de dat aan blusschen niet te denken viel. In minder dan in tien minuten stohdeh hectaren bosch en heide in brand. De vuurgloed was niet te stuiten eri menig- maal moesten de blusschers, in overhaas- te vlucht zich het lijt zien te redden. De brand zette zich op het gebied van Ossendrecht en Putte voort. De brand- weer van Ossendrecht werd' onmiddellijk door den burgemeester van Ossendrecht opgeroepen en was spoedig ter plaatse, zoodat met het stuiten van den brand kon begonnen worden. Na uren hard werken werd de brand op Ossendrechts gebied in de richting van Hoogerheide gestuit en konaen de bosschen van de Groote Meer, eigenaar de heer Cogels te Antwerpen, behouden blijven. Een gedeelte der brand- weer bleef daar omj het eventueel opko- mende vuur direct te stuiten, hetgleen gelukte. In de richting Putte bleet de brand voortwroeten en bosch na^ bosch en hei- develd na heideveld werd een ^ekere prooi 'der vlammen. Aileen het vlugge dooven van begin van branden over den grooten provincialen weg naar Putte was oorzaak dat de ramp niet grooter werd. Langzaam maar zeker bereikte de brand de Putsche grens en hield de Oss'en- drechtsche brandweer de vlammen van de reeds ontruimde woningen. De brand weer van Putte was nog niet present. De eigenaars der bosschen kwamen met ploe- gen arbeiders ter hulp en eerst- iaat in den avond was men den brand meester en werd wacht gehouden om alle verder be gin van brand te sluiten waarirf men slaag- de tot Zondag v.m. 11 uur. Omsireeks dat uur siak de brand te Putte in de richting Ossendrecht weer op en de burgemeester van Ossendrecht, die tegenwoordig was, Iiet onmiddellijk de brandweer weder opkomen, teneinde den brand van Ossendrechtsch gebied' verwij derd te houden, die spoedig ter plaatse was. Met man en macht werd getracht de vlammenzee te bedwingen,, doch niets mocht baten. De vuurgloed, nu en dan door den' wind sterk aangewakkerd* was niet te stuiten. Bosch na heideveld werd een prooi der vlammen en menigeen moest zich door overhaaste vlucht redden. Een vuurkolk ontstond, met vlammen van tal van meters lengten, in een bosch. en bleel daarin voortwoeden gedurende ongeveer een half uur met zulk een hevigh^id en gebrom als een zwaar onweder, dat het wel een uur ver* te hoorer. was en dat ieder met schrik en angst vervui'de en den grond deed dreunen. Langzaam vcrplaat- ste deze kolk zich en bereikte den bosch- rand, waarna hij in een oogenbhk een vlakte van een paar hectaren grooite ver- brandde. Dit gebeuren was een prach- tig schouwspel, iets, dat; zelden ot nooit te zien is. Jammer maar, dat het zoo een groote ->Hiade toebracht. Flad deze kolk en vuurnoos een andere meer Noorde- lijke richting genomen, dan was de ramp niet te overzien geweest, wijl juist in die richting hou^erden menschen stonden toe te zien en te blusschen. De wind joeg nu de vlammen in Zuidelijke richting waar door de brand langzamerhand een einde nam. Nog gedurende den geheelen nacht werd bij den brand gewaakt en alle begin van brand gedoofd. Maandagmorgen is men begonnen' met het ~>mpldegen van heide. teneinde even tueel hernieuwen van brand te stuiten. en de overige bosschen te redden, Zondag Iaat in den namiddag arriveerde militairen uit Bergen op Zoom. Toeschouwers waren er met honderden, doch hulp werd weinig verleend, omdat men met wilde helpen, doordat de meeste eigenaars der bosschen geen vergunning verleenen tot het halen van droog hout uit de bosschen. Dit is ook een^der oor- zaken, dat de brand zoo hevig woedde. en niet aan stuiten viel te. denken. Honderden hectaren bosch zijn verbrand hetgeen het natuurschoon dezer streken, dat toch reeds gedurende de oorlogsjaren zoo zeer geleden heeft, een gevoeligen slag toebracht. DE HITTE. De ontzaglijke hitte, welke Parijs teis- tert, schijnt haar hoogtepunt nogf niet te hebben bereikt. Nog steeds stijgt de ther mometer, alhoewel er uit de Provence en Elzas Lotharingen onweersbuien worden gem eld. De watervoorziening, welke een oogen- blik dreigde te kort te schieten, blijft op het normale geharidhaafd; de prelect van de Seine heeft medegedeeld niet tot het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN sluiten der waterleiding gedurende enkele uren van den dag, zooais aanvankjelijk in het voornemen lag, over te gaan. Dinsdag heeft de hitte verscheiden slachtoffers gemaakt. Bovendien had de politic het druk met het opmaken van proces-verbaal tegen tal van personen, die wat al te luchtig waren gekleed. INGEZOnI)EnTti7kKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie (Nadruk ver bo den). TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. 11 Juli. Deensch s.s. J. C. Jacobsen, 3455 M3„ vlas, van Reval voor Gent. Fransch s.s. Brancas, 4524 M3., ledig, van Liverpool voor Gent. Zweedsch s.s. Betula, 2959 M3., kolen, van Gent naar Lorient. Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3., gemengd, van Gent naar Antwerpeh. Noorsch s.s. Lilian, 842 M3., losfaat* van Gent naar Engeiand. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., kolen, van van Gent naar Ipswich. Deensch s.s. J. C. Jacobsen, 3455 M3.* rest lading, van Gent naar Duinkerken. 12 Juli. Eng. s.s. Relentless, 5763 M3., ledig, van Bordeaux voor Gent. Noorsch s.s. Adolf Urban, 1560 M3.„ kolen, van Gent naar Rochester. Amerik. s.s. West Hardaway, 16137 M3., ledig, van Gent naar Brest. Eng. s.s. Ellinda, 340 M3., fostaat, van Gent naar Ipswich. Eng.zeils. Sussex Belle, 292 M3., le dig, van Londen voor Gent. Belg. s.s. Edouard Nierinck, 789 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Fransch s.s. Celte, 2600 M3., kolen, van Gent naar St. Malo. Van 11 tot en met 14 Juli zijn langs de Middensluis alhier 90 binnenvaartuigen op en 92 afgeschut; langs de Westsluis 7 op en 8 afgeschut. Lijdcrs aa-i slechte spijsvertering of dyspepsie dier.t-n er aan se denken, dat de aanwezigheid van gas of wind in de maag er steeds op wijst, dat de maag in de war is door een teveel aan zuren. Deze zuren maken dat het voedsel gaat gisten het gistende voedsei op zijn beurt vormt de schadelijke gassen waardoor de maaguitzet, de normals verrichtingen van belangrijke in- wendige organen woiden belemm.rd, acute hoofdpijn treedt op, de werking van het hart word ges.ourd, en de bioedsonnoop bezwangerd met doodelijke verglften, die spoedig ae ge- zondheid zuilen ruineeren. Geneeskundigen verkiaren. da' oni eene gevaarlijke opeenhooping van wind in de rimag snel te verdrijven alsmede om het gisten van het voedsel, waardoor de gassen worden veroorzaakt tegen te gaan, het noodzakeiijk is het zuur in de maag onschadelijk te maken en hiervoor is niers zoo goed als het innemen van een half theelepeltjevol zuiver Gebismureerd Magnesium, in een beetje water, vlak na de maahijden Dit maakt het zuur direct onschajelijk, waardoor tevens het verdere gistingsproces eri de ontwikkeling van gassen belet wordt. Het stelt de ontstoken en uitgezette maag in staat onder natuurlijke omstandigheden met haar werk voort te gaan. Gebismureerd Mag nesium is verktijgbaar bij alle apothekers; doch daar er een aantal verschillende vormen van magnesium bestaan, is het van belang, dat men er op sta Gebismureerd Magnesium, te ontvangen, zooais dit door geneeskundigen wordt voorgeschreven Gebismureerd Magnesium Depot, Nassaukade 314, Amsterdam, verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o a. bij: A. van Overheeke—Leunis, Ter Neuzen Uervormde JSHerk. Ter Neuzen. 9£ u., dlir. L. Dek en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9i u. en 2i u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9£ u. en 2^ u.. Ds. G. van Dis. Axel. 9i u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9f u., Ds. H. Akersloot van Houten Hoos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. *r Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. bfereformv&rde A.erke'i Hoek. 10 u., Ds. H. v. d. Wai en 3 n.. leeskerk. Ohr, iterefarmeerrlii j&erk. Zaamslag. a. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. tfeM/emeerde (demtienee. Oa.d-Oe.re fortneer-ae gemeente tVlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 5^ u., (oude tijd) leeskerk. ho'teaal vlUben-Ma.3r.er". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5i u., Evangelisatie. it. M. Kerkdientteen to Ter Aeuzen Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8^ en 10 uur 's Namiddags om lialf drie Lof. MATIGHEID, opgev/ektheid, friasche lucht, geregelde ge- woonteU, de noodige rust cn slaap, lichaamsbe- weg-ing en een zorgzame leefwijze is wat de natuur vraagt om uw lichaam in goede con- ditie, uw nieren gezond, en uw g-estel vrij van urinezuur te houden. Kebt gij er ooit aan gedaeht, dat uw pijn in den rug, hoofdpijn, urinekwalen en water- zuchtige zwellingen een gevolg Icunnen zijn van uw leefwijze? Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel rooken, het zich te weinig be- schermen tegen het klimaat, onmatigheid, en het te weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zulien ongetwijfeld de nieren metber- tijd verzwakken. En dan komt de last. Rugpljn, hoofdpijn, urineStoomisSen, water- zucht'ge zwellingen, fiiergruis, en duizeligheid zijn verschijnselen van te veel urinezuur in het bioed cn er bestaat gevaar voor nier- en blaas- ontstelrinS en ong-er.ecslijke niei-zielrten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij door een degeiijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken met op de ingewanden, doch zijn een betrouwbaar en veilig niergeneesmiddel onder alle omstandigheden, De echte Foster's Rugpijn Nieren Fillen, voor- zien van de har.dteekening var James Foster op het etiket, zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. van Overbeeke—Leunis, a f 1.75 per cloos. 35 GROOTE LANBOUWTENTOONSTELLLNG VAN 12—17 SEPTEMBER TE MIDDELBURG. Aan de fokkers! Zooais U bekend kan zijn, is het succes der Haagsche tentoonstelling van vorige week zeer groot geweest, en waren alle buitenland- sche bezoekers (en het waren er velen, en uit vele landen) eenstemmig in hun bewondering over het Nederlandsche trekpaard. J/Ieerclere voor de toekomst veelbelovende connecties zijn aangeknoopt, bezoeken naar onze provineie, om daar nog nader de paarden te bestudeeren, zijn aangekondigd. Maar er is nog meer, ook bezoeken aan de bovengenoemde tentoonstelling te Middelburg staan te wach- ten, groote excursies van uit het buiteniand naar deze tentoonstelling zijn voorbereid. Men wil kennis nemen van den Zeeuwschen land- bouw in al zijn onderdeelen, doch in het b(j- zonder van onze Zeeuwsche paarden, en nu is het juist het Iaatste onderdeel, dat niet zoo- zeer tot mislukking gedoemd, toch niet in die mate zal worden vertoond als noodig en wen- schelijk is. Het is hierop dat ik Uwe aan- dacht wil vestigen. Zorgt toch, dat de Zeeuw sche paarden door groot aantal en in voldoende kwalit it, getuigenis afleggen, van hunne su- perioriteit. Ook deze tentoonstelling, kan voor U in de toekomst van groote reclame-waarde blijken te zijn, dcch dan moet zeker de rubriek paarden groot zijn. Een Zeeuwsche tentoonstelling, zonder of met weinig paarden is een mislukking. Fokkers, zorgt daarom, dat dit niet zoo is, zendt velej zeer veie paarden in en helpt daardoor Uwe tentoonstelling groot maken. Het is Uw be lang, voor nu en voor de toekomst. Indien U nog niet hebt ingeschreven, doe het dan spoe dig, doe het nu, zorgt dat er niet twee eige naars met 3 paarden, doch twee honderd eige naars met drie honderd paarden, aileen uit deze streken te Middelburg exposeeren. In- lichtingen worden U verstrekt op alle markt- dagen, door den Secretaris der Afd. Axel, en door een door deze ingestelde commissie, die bovendien de fokkers aan huis bezoeken, Iaat hen niet vergeefs komen. A. DE FEIJTER Jzn. Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Jannis van Minnen, oud 20 j., jm. en Levina Michielsen, oud 23 j., jd. Pieter Jacobus Bareman, oud 25 j., jm. en Elisabeth Adriana Kaijser, oud 22 j., jd. Mattheus de Bruijne, oud 20 j., jm. en Suzanna de Jonge, oud 20 j., jd Huwelijks-voitrekkiugen. 7 Juli. I ieter Willem Nicolaas van Dijke, oud 24 j., jm. en Johanna Wil- helmina Kaan, oud 24 j., jd. Geboorten. 6 Juli. Willem Petrus, z. van Johannes Adrianus de Kok en van Suzanna Johanna Kolrjn. 7 Juli. Johan Willem Henri Florus, z. van Pieter Marinus Daniel van der Peijl en van Jacoba Maria van der Peijl. 8 Juli. Johannes Daniel Pieter, z. van Leunis de Doelder en van Adriana Jansen. Leunis, z. van Hendrik Kiel en van Catharina den Deurwaarder. Jan Stoffel, z. van Izaak Adriaan de Braal en van Pieternella Suzanna Cornelia Wisse. Jacobus Anthonie, z. van Anthonie Wisse en van Catharina Francina Bedet. 9 Juli. Karel, z. van Andries de Blaeij en van Elizabeth Donze. Overlijden. 5 Juli. Thomas Hubert de Quelerij, oud 9 m., z. van Klaas en van Teuntje Pieternella Bruggeman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2