GEMENSDE SERiCHTEN, volkplantingen van Hollandsche afkomst, waarin de grootste verloren ging, maar voor die in Zuid-Afrika althans de vlag gereti werd. Het ziet er naar uit, dat Engeland tie door ierland naar buiten toe gevoerde vlag uit den baaierd behouden zal, indien de on- derhandelingen slagen. In een proclamatle verzekert de Valera dat hij zijn uiterste best zal doen voor een rechtvaardigen vrede, maar waarschuwt hij tegen misplaatst op- timisme en handhaaft hij zijn onwrikbaar besluit, om den strijd voort te zetten, als tie onderhandelingen mislukken. Inderdaad het gewicht van de komende onderhandelin gen is zoo groot, dat een betrekkelijk klein verschil, dat al of niet overblijft, beslissend kan zijn voor de inwijding van een heel nieuw tijdvak van geweld zonder weerga of van den al-verzoenenden vrede. Uit het Zul- den komen de eerste berichten van verbroe- dering tusschen burgers en soldaten het is te wenschen dat ook het Noorden zicii stil houdt in de „kraamkamer", waar de vrede geboren moet worden. Met een enkel woord is gemeld, dat de Engelsche regeering, gerekend van den eersten van deze maand, alle woningsubsi- die afschaft, een nieuw bewijs van den nood van de schatkist. Op de jaarvergadering van de Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid is onlangs medegedeeld, dat de kosten van een huis 14 pet. aan bouwmate- riaal en 86 pet. aan arbeidsloon bedragen. In Engeland zal het, hoewel er veel natuur- steen gebruikt wordt, wel niet veel anders zijn. Ook daar behooren de bouwvakarbei- ders, bij gebrek aan hen, tot de best be- taalde groepen. Hun vakvereenigingen heb- ben veel te hooren gekregen over hun pro- ductie-beperking ten gevolge van een af- spraak om maar een beperkt aantal steenen daags te metselen, en de concurrentie van nieuw op te leiden oud-gediende soldaten te weren; den aannemers is het nemen van onbehoorlijke winsten verweten. De groote nooden van onzen tijd vinden veelal een klein geslacht, ondanks groote plannen. De onmogelijkheid om, meer belasting te persen uit een burgerij, die geen kapitaal meer kan vormen, en het misbruik van de subsidies, dat niet te controleeren is, geven den door- slag. Den Engelschen metselaars mag men misschien niet al te hard vallen, omdat er onder hen ook velen waren, die in de loop- graven hun plicht gedaan hadden en aan de rest van hun leven nu zekere eischen van behaaglijkheid stelden. Ook in hun ooren klonk de belofte nog na, dat het land tot een geschikte woonplaats van helden gemaakt zou worden. Het regeeringstoezicht op de mijnen, op de sporen, op den landbouw, tie zorg voor de volkshuisvesting, het een ver- dwijnt na het ander; het is zelfs te vreezen, dat aan de onderwijsregeling~geen besten- digheid verzekerd zal zijn. De regeering legt het er op toe, dat, voor de algemeene ver- kiezing er is, zij zelve de bezuinigingsleus van de geregeerden zooveel mogelijk over- genomen zal hebben. Komt daarbij verze- kerde vrede in Ierland, dan is de proef mis schien te wagen. DE WIELINGEN. De Touring Club de Belgique zal op 16 Juli een excursie op de Schelde or- ganijseeren, welke o.a. ten doel zal heb ben, ter plaatse ben expose van de Wie- hngenkwestie te geven. Pierre Nothomb van het Comite Politique Nationale zal bij die gelegenheid een causerie over deze kwestie houden. DE GEVOLGEN DER DROOGTE IN BELGIE. Groote schade. De aannouidende droogte veroorzaakt ware verwoestingen in Belgie. Er heerscht overgroot gebrek aan weideland. 't Et- groen groeit niet, en van een twfeede snee is geen sprake. De hooi-oogst be- draagt een derde van het gemiddelde. In de Provincies Namen en Luik zijn de w*ei- den kaalgegroeid. De veehouders zullen dezen winter in groote moeilijkheden komen, HITTE EN DROOGTE. Te Londen was het Zondag QO graden An d- schaduw. Het was de 78ste warme dag. Het watergebrek wordt nijpend, en er is nog altijd geen vooruitzichJ op regen. Er zijn verscheidene menschen ean de ge- volgen van de hitte bezweken. Uit New York wordt gemeld dac in gansch Amerika de hitte bijna ondragelijk in alle groote steden is, vooral te New York. De armen slapen aan het strand en in de parken. Kinderen in zwembroeik- jes zwermen naar de brandweerstations, waar zij bespoten worden. Verscheide ne menschen zijn krankzinnig door de hitte, anderen zijn gedood door een val van de daken, waar zij trachten te slapen. HET BENDE-WEZEN IN OPPER- S1LEZIE.. Maandag zijn 30 Poolsche opstandelin- gen de tabrieksgebouwen der Laurahutte binnengedrongen en mishandelden 21 beambten met gummi-knuppels, zoodat one van hen naar het hospitaal moesten worden gebracht. De overigen vluclitten naar Kattowicz, waar zich ook een groot ged-elte van het hoogere beambtenperso- neel van <fe Friedens Gohmulahutte be- vinden. De intergeaiiieerde commissie heeft in de districted Gross Strehlitz en Rosenburg opnieuw den staat van beleg afgekondigd teneinde beter het optreden der benden te kunnen tegengaan. Volgens het Berl. Tagebl. zijn ook bij de Duitsche Selbstschutz elementen, die na de ontbinding weigeren naar hun woon plaats terug te keeren. Zij zijn teleiu- gesteld door den Snellen at'loop van den strijd in Opper-Silezie en zijn thans wil- looze werktuigen iri handen van enkele leiders, die den pol'itieken vrede in Duitschland bedreigen. In het district Mimptsch, nabij de Opper- Sijezische grens, is het reeds tot een botsing tusschen arbeiders en leden van de Selbstschutz gekomen. De arbeiders hebben daar aanzienlijke wapentranspoir- ter. tegengehouden en aan de politie over- gegeven. Deze Iiet echter de smokke- laars met hun wapens den daaropvolgen- den nacht er vandoor gaan. EEN ONTW APEN1NGSCONFERENTIE OP KOMST. President Hording neein: het initiatief. De Engelsche premier, Lloyd George, deelde de vorige week in het Lagerhuis mede, dat hij heden een verklaring zou afleggen over de kwestie van de vernieu- wing van het EngelschJapansche ver- drag, maar dat die verklaring zou afhan- gen van het anrvvoord, dat de Engelsche regeering zou ontvangen van Amerika. Met dat antwoord werd meer bedoeldj een mededeeling van Amerika's zienswijze in zake de beperking der bewapening. Die mededeeling is gisteren te Londen van president Harding ontvangen en zij houdt het voorstel in, om eed conterentie te houden iter bespreking van de kwestie der vermindering van de bewapemngen. Blijkens het otficieele communique heeft de president, met het oog op het groote belang van de kwestie der beper king van de bewapening, niet-tormeele, doch detinitieve vragen gericht tot de groep van mogendheden, bekend als de voornaamste geallieerde en geassocieerde mogendheden, nl. Groot-Brittannie, Frank- rijk, Italie, en Japan, behelzende het ver- zoek hem mede te deelen ot zij bereid zijn deel te nemen aan een oonterentie over deze kwestie, welke te Washington zal worden gehouden op een tijdstip dat met wederzijdsch goedvinden zal wor den vastgesteld. Indien dit voorstel wordt aangenomen, zullen otficieele uitnoodigingen voor zulk een conterentie worden verzonden. Het is duidelijk, dat de kwestie van be perking der bewapening nauw verband houdt met de vraagstukken van den Stil- len Oceaan en van het Verre Oosten. De president heett daarom voorgesteld, dat de mogendheden, welke in het bijzonder bij deze kwesties betrokken zijn, in ver band met de bedoelde conterentie, alle hangende kwesties in overwegmg zullen nemen, teneinde tot overeensteinming te komen inzake de beginselen voor dq poli- tiek in het Verre Oosten. Dit is aan de1 betrokken mogendheden meegedeeld en China is ook uitgenoodigd, om deel te nemen aan de besprekingen, die betrekking hebben ap de kwestie van het Oosten. TERI NEUZEN, 13 JUL! 1921. AANBESTED1NG SCHOOLBOUW. Zooals reeds in ons vorig nummer is ge meld, werd Maandag door Burg, en Weth. van Ter Neuzen aanbesteed: het bouwen van een school, met 2 gymnastieklokalen, enz. Ingeschreven werd: voor het le perceel (metselwerk), door de heeren: W. P. en M. Nieuwelink te Ter Neu zen voor f. 62.900 en Gebr. Van der Velden de Firma Rijnberg voor 61.000; voor het 2e perceel (timmerwerk), door de heeren: K. Dieleman te Zaamslag voor f 47.000; J. A. Meertens te Ter Neuzen voor 42.500; H. J. Reuling te Hulst voor f 42.000; wed. A. J. de Kort te Ter Neuzen voor 36.000; P. L. Boogaard te Ter Neu zen voor f 35.500 en D. Galle te Zaamslag voor f 33.220; Voor het le en 2e perceel gecombineerd werd ingeschreven door de heeren: P. L. Boogaard te Ter Neuzen voor f 98.400; I. P. Casteleijn te Ter Neuzen voor 95,893 en J. Elf rink te T er Neuzen voor 79.000. voor het 3e perceel (schilderwerk) werd ingeschreven door de heeren: D. R. Rie- mens te Zaamslag voor /7200; A. J. de Zeeuw te Ter Neuzen voor f 5550; C. Dees te Zaamslag voor f 4550 en Alph. Guilliet Zn. te Ter Neuzen voor /4466; voor de massa werd ingeschreven door de heeren: J. A. Meertens te Ter Neuzen voor f 103.000; C. C. Nobels te Ter Neuzen voor f 102.000; C. H. H. Wisse J. Kaijser te Zaamslag voor 99.468; A. Vernaeve te Sas van Gent voor f 98.123 en J. Elf rink te Ter Neuzen voor f 83.700. Minste inschrijvers waren alzoo de hee ren J. Elfrink voor het le en 2e perceel ge combineerd en Alph. Guilliet Zn. voor het 3e perceel. VERFWERK SCHOOLLOKALEN. Bij de Maandag door Burg, en Weth. ge houden aanbesteding van het verrichten van verfwerk aan de openbare scholen werd voor de soholen A. B en C ingeschreven door de heeren Alph. Guilliet Zn. voor f 296 en voor school D te Sluiskil door den heer P. L. A. de Pauw voor 185. GEMEENTE-ADMINISTRATIS. De heer; W. van Dijke, klerfc le klasse ter secretarie alhier, is benoemd tot com mies ter secretarie te Beverwijk. GESLAAGD. Bij het dezer dagen te Amsterdam gehou den examen door de vereeniging Mercurius slaagden voor Duitsche handelscorrespon- dentie o.a. de heer G. Kaan Cz. alhier en onze vroegere stadgenoote mej. S. Sonne- vijlle. EEN AFSCHEID. Gisteren namiddag had de heer Dr. H. G. ten Bruggencate, directeur der Rijks hoogere burgerschool alhier in de gymnastiekzaal dier inrichting alle leerlingen verzameld, ter- wijl daar tevens aanwezig waren zijne echtgenoote, het leeraarspersoneel, enkele ouders van leerlingen en bestuursleden van de zangvereeniging „Flandria". De heer Dr. Ten Bruggencate nam het woord en stipte aan, dat het de eerste maal was sedert zijn optreden als directeur, dezer inrichting, dat hij alle leerlingen in 1 lokaal vereenigd zag. Het was thans echter zijn wensch geweest alien te vereenigen, om in verband met zijn vertrek naar elders, daar hij de leerlingen na de vacantie hier niet meer terugziet, in tegenwoordigheid van al ien en van alien afsoheid te nemen. Of- sohoon geen vriend van plechtigheden, meende hij toch, dat het vertrek van den directeur niet kon gaan op de wijze zooals een leeraar vertrekt. Hij bracht de leerlin gen onder het oog de beteekenis die de school voor hen heeft en hoe ze aan zich- zelf, voor hun verder leven 'noodig hebben de lessen goed te volgen en het diploma te 'oehalen. Hij meende in zijn optreden tegen- over hen over het algemeen toegevend, mis schien te zacht te zijn geweest, en mocht hij tegen een enkele wel eens te hard geweest zijn, dan was dit buiten bedoeling. Hij wees er voorts op, dat zij door hunne studie alhier hebben te zorgen, dat de alge meene ontwikkeling van Oostelijk Zeeuwseh- Ylaanderen vooruitgaat en dat zij jongeren moeten aansporen de inrichting te bezoeken. Een getal van 80 is eigenlijk voor een school als deze te gering. Hij uitte de beste wenschen voor de toe- komst der jongelieden en verzekerde hen, dat hij zich hunner steeds herinneren zal, zooals hij zich ook in* hunne herinnering aanbeval. Nadat de heer Ten Bruggencate zijne toe- spraak geeindigd had trad naar voren de jongejuffr. Corry Neeteson, met nog eenige meisjesleerlingen, en verzocht vergunning den scheidenden directeur, en tevens ook tie vertrekkende Leerares mej. Stempels en den vertrekkenden leeraar, den heer Kok, als blijk van waardeering tjamens de leerlingen een souvenir te mogen aanbieden. Dit werd door de verraste begiftigden on der dankbetuiging aan geefsters en gevers dankbaar aanvaard. Hierna nam de heer Van Pienbroek, voor- zitter der zangvereeniging „Flandria" het woord, om namens de vereeniging den ver trekkenden directeur, den heer Ten Brug gencate te huldigen voor ziin werk ten op- zichte der vereeniging, die hij als belange- loos directeur, heeft getracht op een hooger peil te brengen. Als herinnering bood hij hem namens de vereeniging een foto der leden aan. Ten slotte nam de ll£er Estor het woord, om namens het leerarenpersoneel der H. B. B. uiting te geven van hunne gevoelens iegenover den vertrekkenden directeur met v/ie zij aangenaam hebben kunnen samen- werken en "die in vele gevallen tegemoet- komend tegenover hen optrad. De heer Ten Bruggencate dankte voor die sympathieke woorden, er aan toevoegende. dat het zijn bedoeling was nader in de lee- raarsvergadering afscheid te nemen van het personeel. Daarop nam hij van ieder der leerlingen persoonlijk afscheid. INZAGE HANDELSREGISTERS. Met de instelling van het Handelsregister werd o.a. bedoeld, het belanghebbenden mo gelijk te maken op snelle wijze vast te stel- len wie aansprakelijk is voor de verbinte- nissen van een bepaalde handelszaak, in hoeverre diens bevoegdheid tot het aangaan van 'verbintenissen beperkt is, en voorts in het algemeen het verstrekken van die ge- gevens omtrent een handelszaak, welke bij het aangaan van verbintenissen nuttig kun nen zijn. In verband hiermede zal met ingang van 15 Juli a.s., ingevolge het bepaalde bij art. 21 der Handelsregisterwet 1918, door de commissies bedoeld bij art. 26 der Wet op de Kamers van Koophandel 1920, gelegen heid worden gegeven het Handelsregister in te zien, benevens afschriften van of uit- treksels uit hetgeen in het Handelsregister is ingeschreven te bekomen. De inschrijvingen staan voor ieder koste- loos ter inzage op de dagen en uren dpor de commissies voornoemd te bepalen. Afschriften en uittreksels worden ver- strekt tegen voldoening van 40 cents voor iedere 300 lettergrepen of gedeelte daarvan, terwijl schriftelijke mededeeling dat een handelszaak of een feit al dan niet staat in geschreven, wordt verstrekt tegen betaling van 50 cents. Voor alle. vardere inlichtingen wende men zich tot de commissjes voornoemd. DE T0.000. De Tweede Kamer heeft gisteren met 71 10 stemmen het wetsvoorstel-Bomans- Deckers ter voorkoming van de inlijving van de voorloopig vrijgestelde dienst- phchtigen der lichting 1921 aangenomen. VEREENIGING VAN GEZAGVOER- DERS BIJ DE BINNENVAART. Evenals het vorig jaar heeft de Neder landsche vereeniging van Gezagvoerders bij de Binnenvaart besloten ook dit jaar wjeer een oetentocht te houden. De tocht van 1920 is schitterend geslaagd en heett er veel toe bijgedrageh dat de lessen in den atgeloopen winter met vrucht konden worden gegeven. Stuurde men den vorigen zomer hootd- zakelijk in Noordelijke richting Ter- schelling werd zelfs bezocht thans dedkt men den steven Zuidelijlk te wenden. De cursus hoopt men te houden van 1 tot en met 6 Augustus. De tocht z^l dit jaar ondernomen worden met eigen schip der Vereeniging op de Zeeuwsche stroomen. Met vaarplan is ongeveer: Maandag van Amsterdam over de Amstel naar Gouda Dinsdag van Gouda via, Rotterdam naar Dordrecht, Woensdag van Dordt naar Zie- rikzee, Donderdag van Zierikzee over Vee- re, Middelburg, Vhssingen naar "I er Neu zen, Vrijdag van Ter Neuzen tot aan de Belgische grens en dan terug naar\ Wemel- dinge, Zaterdag van Weraeldinge naar Rotterdam. Het schip heeft voldoende ruimte om aan boord te kunnen logeeren. Na »7 Augustus zal het schip de plaatsen bezoe ken, waar scholen gevestigd zijn en te bezichtigen zijn voor autorireiten en be- langstelienden, terwijl in September het schip officieel in dienst zal gestela worden door Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik. UITVOER VAN AARDAPPELEN De Minister van Landbouw, heeft tot na- dere aankondiging dispensatie verleend van het verbod tot uitvoer van aardappelen en van het verbod tot uitvoer van aardappelen, in stukken gesneden of fijn gemaakt, als- mede afval van aardappelen. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 14 dezer. ZAAMSLAG. Zaterdag hielden de gezamenlijke Gere- form. jongelingsvereen. uit dit gewest hun zomerteest op een weide, daartoe welwil- lend afgestaan door den heer Adr. de Koeijer. Dit zomerfeest is goed geslaagd, niet het minst om de degelijke redevoeringen, die ge houden zijn door de predikanten, Telkamp van Middelburg, Van Dijk van Heinkens- zand en Goris van Schoondijke. Ze hebben ieder op eigen rnanier trachten aan te too- nen, de eene in sterker mate dan de andere, dat we, zoowel jongeren als ouderen, ons hebben te houden op de oude beproefde paden. Ds. Telkamp wees er op, hoe in onze da gen het Godsbesef is verzwakt en dat het moet versterkt worden. Ds. Van Dijk herin- nerde aan het Luctor et Emergo; hoe we steeds hebben te worstelen om de oude be proefde waarheid vast te houden, terwijl Ds. Goris speciaal ook de jongeren op het hart bond, dat het geheim der kracht is gelegen in het geloof. Met genoegen kunnen de vereenigingen op dezen dag terug zien. Het zaad dat ge- strooid is, zal te zijner tijd vruchten voort- brengen. Mocht het ook daarin gezien wor den, dat vele jongelingen van Gereformeer- den huize zich bewust werden, hoe achterlijk ze zijn op het terrein van kerk, staat en maatschappij en zich daarom aansluiten bij de bestaande vereenigingen, om zich verder te oefenen in den geestelijken wapenhandel, om straks in het leven paraat te zijn tegen over onze machtige vijanden. (Z.-Vl). HULST. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat bij het hoofd- bestuur der posterijen en telegrafie berus- ten, gevonden in de wachtkamer van het post- en telegraafkantoor te Hulst, 2 bank- biljetten. Voor het terugontvangen kunnen de recht- hebbenden zich wenden tot den directeur van het betrokken kantoor. HONTENISSE. In het groote weiland „de Putting" al hier stierven binnen enkele dagen drie run- deren tengevolge van de warmte en gebrek aan drinkwater. KLOOSTERZANDE. Het erwtenplukken voor de conservenfa- brieken is geeindigd, waarmede een tamelijk daggeld kon verdiend worden. De landbouwer heeft een goeden prijs ge maakt; men verkoopt gaarne dit gewas te velde, want men heeft vroeg een zuiveren akker en het stroo blijft eigendom van den verkooper. Op een veld in den Kruispolder waren 126 menschen gelijktijdig aan het trekken, wat een mooi en tegelijk vreemd gezicht was. DE VERGIFTIG1NG Tt, MEPPEL. Nader meldt men uit Meppel: De ont- steltenis is hier buitengewoon groot. Er- worden getallen genoemd van 300 a 400 kinderen, bij wie vergiftigingsverschijnse- len zouden zijn waargenomen, doch het is met uitgesloten, dat dit aantal gerin- ger is, daar in deze zenuwachtige stem ming de wildste geruchten verspreid wor den. Vermoedelijk zijn ook personen uit de omliggende gemeenten, die/ op Zater dag en Zondag Meppel bezochten, aan- getast. De oorzaak van dei vergiftiging is nog niet zeker. Het schijnt, dat de kinderen lijden aan para-tyfus, die veroorzaakt zou moeten zijn door het gebruik van bedor- ven melk, die in het ijs was verwerkt, Het is ook niet' onmogelijk, dat door de bedorven melk een proces ontsiaan is tusschen deze melk en het zink van de bus, waardoor zinkoxyde is gevormd en dan zouden de kinderen zijn. aangetast door zinkvergit'tiging. De ziekte openbaart zich in hevig bra- ken en zware diarhee, gepaard gaande met vrij hevige koorts. Alle zieken wor den thuis verpleegd. Behalve door de doktoren uit Meppel een was met. verlof wordt hulp verleend door eeni ge doktoren van de omliggende gemeen ten, door Roode Kruisbroeders en dia- konessen. De burgemeester van Meppel, de heer Cnoppers, die zelf apotheker was,, leidt het onderzoek en heeft den ijsma'n Vlierman genaamd, opgezocht, om hem aan een verhoor te ondejrwerpen. De man bleek evenwel met zijn gezin, bestaande uit vrouw en 5 kinderen, eveneens te zijn aangetast. Het packet uit Assen( is op weg, om het justitieel onderzoek in te stellen. Bevestigd wordt, dat tot dusver 6 kinde ren zijn overleden, waarooder een kind den brievenbesteller Smeenk, een kind van den heer Starrenberger, directeuj van de N.V. Eerste Meppeler Machinetabriek, het ojarig dochtertje van den manufacturer Bentum, en de 16jarige zoon van aen werkman Nystadt. Naar wordt medegedeeld, verkeeren ver scheidene kinderen in levensgevaar. GEVAARLIJK SMEER. Men zal zich herinneren,, dat er enkele jaren geleden, vergit'tigingsgevallen zijn voorgekomen door het gebruik van aniline- houdende smeermiddelen, waarmede leer en linnen zwart kan worden gekleurd. De Keurmgsdienst te Amsterdam heett opnieuw de aanwezigheid van zulk een smeermiddel, n.I. „Panther Schwarze' geconstateerd. W aar de dienst dit artikel aantreft, wordt het in beslag genomen. LIEFHEBBERI J. Naar de betrekking van brugwachter te Sneek'hebben zich 240 sollicitanten aan- gemeld. Het salaris bedraagt 125 tot 128, met nieuwe womng. OM' EEN AMBTSKETEN. In de raad der vergroote gemeente Veld hoven deelde de burgemeester mede, dat het Kamerlid Wintermans, oud-burgemees- ter van Zeelst, graag als souvenir de ambtsketen zou willen hebben yan de voormalige gemeente Zeest. Een lid zei dat mevr. jansen, de weduwe van den voorlaatsten burgemeester, ook meent aanspraak er op te hebben. Een ander lid was van oordeel, dat ook deze ambtsketen in het archiet moet bewaard blijven, evenals de stempels van da voor malige gemeente Oerle en Zeelst. Een arbeider-lid stelde voor, de 10 jaar wachtgeld, welke de heer Wintermans trekt van de gemeente, te ruilen tegen de ambtsketen. Besloten is de ambtsketen in he« archiet te bewaren. HIJ VERANDERDE VAN STANDPUNT Een kleinen jongen had; een spijker in den band van een auto gestoken, die voor een cafe stond. De chauffeur, juist op tijd komende, greep den jongen in zijn kraag en gat hem een geduchk pak slaag. Op het geschreeuw van den deugmet kwamen menschen toeloopen en in een oogenblik stond er een heele kring. Ein- delijk verscheen ook de vader van den jongen. Met zijn ellebogen werkte hij1 zich naar voren, woedend schreeuwend: Wie slaat daar mijn jongen. Laat die kerel, die mijn kind slaat, es hier komen. De chauffeur, voile zes. voet fang, met vuisten ais hamers, keek op den vertoorn- den vader neer en zei. Dat deed ik. i Goed zoo meneer. Geef hem een trisch pak slaag; dat heett ie dubbel en dwars verdiend. En ais-ie thuis komt, zit er nog wat voor'm op hour, dat be- loot ik je. ELECTRICITEITSDIEFSTAL IN 'T GROOT Naar de secretaris van den directeur van het Gem. Electrisch Bedrijf te Amsterdam aan de Tel. heeft medegedeeld, wordt daar jaarlijks voor een f 500.000 aan electrici- teit gestolen, vooral door kleine afnemers. MISDADIGE AANSLAG. Te Roermond is iemand de woning van de winkelierster Wed. R„ die alleen thuis was, binnengedrongen. Na haar bewuste- loos geslagen en aan handen en voeten ge- bonderi te hebben, snuffelde hij alle kasten en laden na en verdween met medeneming van ruim f 300 gulden. Eenige uren later werd de winkelierster door de buren in be- wusteloozen toestand aangetroffen. PRETTIGE VERHOUDING. Uit Leimuiden schrijft men aan het Leid- sehe Dagbl.: Reeds meer is gewezen op de minder pret- tige verstandhouding tusschen den burge meester en den raad. De burgemeester is op het oogenblik met ziekteverlof gelogeerd bij zijn schoonzoon te Woubrugge. In zijn afwezigheid is in zijn ambtswoning ingebroken en daarbij ook ge stolen een schrijfmachine, toebehoorende aan de gemeente. Het dagelijksch bestuur stelt den burge meester aansprakelijk voor het verdwijnen van deze schrijfmachine en heeft van hem /300 geeischt, binnen 10 dagen te voldoen en hem anders gerechtelijk te achtervolgen. Met algemeene stemmen heeft de raad daarvoor een bianco crediet verleend- LAFFE WRAAKNEMING. Te Havelte is een akker in vollen bloei staande aardappelen, toebehoorende aan den landbouwer K. Schuurman, in den nacht tot den grond toe afgemaaid. Men vermoed, dat een viertal personen dit uit wraak heb ben gedaan. DOOR EEN GRANAAT GEDOOD. Te Putten is een 6jarig jongetje van v. d. S. door het spelen met een soort granaat, gedood. Het lichaam was geheel uit elkaar gereten. EEN MERKWAARD1GE U1TVINDING. Volgens de Times zal gedurende het Oog- heelkundig congres te Oxford, het geheim worden verklaard van een curieuze uitvin- ding, n.I. een instrument, dat in bewegirtg gebracht wordt door een blik van het men- schelijk dog. Het instrument, dat eenigszins vergeleken kan worden met een electroscoop (het ap- paraat, dat gewoonlijk door physici gebruikt wordt om de zwakste electrische stroomen te meten), is een uitvinding van dr. Charles Russ, een jong electro-physicus. ROEKELOOZE SCHOL-EKSTER. Ir. A. Schweers doet aan De Levende Natuur een foto toekomen van 'n schol- eksxernest, dat lag in t hoofdspoor tusschen Akkrum en Heerenveen, welk punt dagelijks door een veertigtal treinen wordt gepas- seerd. Op de foto ziet men het legsel liggen tusschen de biels. DOODGEVROREN IN DE ALPEN. Uit Innsbruck wordt gemeld, dat een ge- zelschap van zes heeren en drie dames, die een Alpentocht hadden ondernomen," door het slechte weer werden overvallen en ge- dwongen waren in de open lucht te over- nachten. Twee van hen, een toerist uit Wee- nen en een dame uit Munchen zijn toen doodgevroren. ONGELUKKEN IN DE ZWITSERSCHE ALPEN. Uit Vevey (Zwitserland) worden twee ernstige ongelukken gemeld. Mil. Engster, 20 jaar oud, die bezig was met haar broeder en twee vrienden de helling te bestijgen naar de Seealpsee, gleed uit, trachtte zich tevergeefs aan de grastoppen, waarmee de helling bedekt was, vast te houden en vie! in een afgrond van honderden voet diepte. Een jeugdige bergbeklimmer uit Lausanne die in de buurt van de Dent Jaman boven Mon- treux het waagde een kloof over te steken. Hij verloor zijn evenwicht en viel 600 voet naar beneden. HET VERMOGEN VAN ANDREW CARNEGIE. Volgens officieele cijfers bedraagt het vermogen van Andrew Carnegie meer dan 54 millioen gulden. Voor liefdadige doeleinden heeft hij meer dan 850 millioen weggegeven. Op zijn pensioenlijst -komen meer dan 400 personen voor, onder wie eenige oud-col- lega's uit den tijd toen hij nog spoorweg- telegrafist was, en vele employe's bij het ge deelte van den Pennsylvania spoorweg, dat door Carnegie aangelegd werd. VERGIFTIGE ALCOHOL. Te Svolar in Noorwegen vonden twee man- nen dezer dagen een vat alcohol, dat een fjord was binnengedreven. Zij dronken er van, verkochten een deel aan hun buren en de rest aan een dokter.. De vinders en zes andere personen, die ook van den alcohol hadden gedronken, zijn thans gestorven en de dokter is blind. De overgebleven alcohol is door de auto- riteiten in beslag genomen. De Daily Mail, waaraan wij dit bericht ontleenen, merkt naar aanleiding daarvan op, dat er zich in den herfst van 1920 in de Vereenigde Staten talrijke sterfgevallen en gevallen van blindheid voordeden, die wer den toegeschreven aan het drinken van whisky, vermengd met brandspiritus.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2