ALGEMEEN NIEUWS- EN AbVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7168 Vrydag 8 Juli 1921. 69 - M1LITIE TE LmO. Uit het hooge Noorden. Verordening op de keariog van waren. I ■V jEI th jR; S T £3 B Li A ID. Nader onderzoek van verlofgangers. De Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen BEKENDMAKiNG. 8INNENLAND. e c De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de hieronder vermelde verlofgangers tot het ondergaan van een NADER ONDERZOEK voor den Militiecommissaris rnoeten verschynen op Bonderdns Juli 1»SI, des namiddags twee m»*, te Middelburg in het gymnastieklokaal, De verlofganger moet verschijnen in uniform gekleed en voorzien van de tot zijn voorgeschreven uitrusting verder behoorende kleeding- en uitrustingstukken, van de wapenen, het ledergoed, de regleinenten en de dienstvoorschriften hem uitgereikt, van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. Hij staat niet alleen tijdens den duur van het onderzoek, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van den Militiecommissaris, zoodat hij, indien hij miaereaeldheden pleegt of ilch hhd een sitr<tfbaar fei« admit!!* maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats van onderzoek, hetzij tijdens het onderzoek of bij het huiswaarts keeren, zal worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek of het Reglement van Krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. Indien aan deze oproeping niet wordt voldaan, wordt de nalatige in werkelijken dienst geroepen. Bit geachiedt ook lo. wanneer d« verlofganger zonder geldige reden niet voorzien is van al de hiervoren vermelde voorwerpen 2o. wanneer hij de hiervoren vermelde voorwerpen niet alle in den vereischten staat vertoonten 3o. wanneer hij een of meer van de hiervoren vermelde voorwerpen, aan een ander toeb^hoorende, als de zijne vertoont. De duur van dezen werkelijken dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald en bedraagt ten hoogste twee maanden. De verlofganger, die niet voldoet aan een oproeping voor den werkelijken dienst, wordt, na daartoe door den Minister van Oorlog, te verstrekken last, als deserteur afgevoerd en behandeld. Indien de verlofganger door ziekte of gebreken mocht verhinderd zijn op den tijd en de plaats, hiervoren vermeld, voor het onderzoek aanwezig te zijn, dient daarvan zoodra mogelijk ter secretarie der gemeente te worden overgelegd een gelegaliseerde geneeskundige verklaring. Deze verklaring kan op ongezegeld papier worden gesteld. Ter Neuzen, 6 Juli 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. doen te weten, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van 20 Januari 1921, is vastgesteld de volgende verordening: Art. 1. Deze verordening verstaat onder „waren" hetzelfde wat artikel 1 van de Waren- wet, Staatsblad 1919, no. 581, daronder ver staat. Met ,,verkoopen" wordt in deze verordening gelijk gesteld: a. het ten verkoop in voorraad hebben; b. het afleveren; c. het uitstallen; d. het vervoeren; e. het te koop of in rail aanbieden; f. het uitdeelen; g. bet aanwezig hebben op markten; h. het aanwezig hebben in winkels, wonin- gen, bergplaatsen, werkplaatsen, fabrieken, stallen, voer- of vaartuigen of op erven bij fabrikanten, kooplieden, winkeliers, slijters of venters in gebraik. Het aanwezig hebben van waren in wonin- gen of stallen wordt met verkoopen niet geliik gesteld voor zoover de onder letter h genoemde personen aannemelijk kunnen maken, dat de aanwezige waren uitsluitend bestemd zijn voor eigen gebraik. Art. 2. Het is verbcden waren te verkoopen. die ondeugdelijk van samenstelling zijn of die in ondeugdelijken toestand verkeeren. Art. 3. Het is verboden waren te verkoo pen, die bij gebraik overeenkomstig de be- Btemming voor het ieven of de gezondiieid schadelijk zijn of kunnen zijn. Art. 4. Het is verboden waren te verkoo pen, die niet voldoen aan de eischen, of ten aanzien waai*van niet voldaan is of wordt aan de eischen, gesteld krachtens de Warenwet, Staatsblad 1919, no. 581, met uitzondering van artikel 16 dezer wet. Art. 5. Hij die waren verkcopt of die voor het bereiden van waren grondstoffen bewerht of verwerkt, is verplicht aan de ambtenaren, bedoeld in artikel 7 op aanvrage onmiddellijk die waren en die grondstoffen, alsmede de zelfstandigheden, voorwerpen of gereedschap- pen, die bij den verkoop, de bereiding, ver- vaardigir.g, samenstelling, verpakking, be waring, behandeling of het vervoer van waren gebruikt worden, te vertoonen en desverlangd ter hand te stellen. Art. 6. Overtrading van eenige bepaling van deze verordening wordt gestraft met hechte- nis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste twee duizend gulden. De wa ren, met betrekking waartoe de overtrading is begaan, kunnen worden verbeurd verklaard. j Art. 7. Met het opsporen van overtredingen, i bij deze verordening strafbaar gesteld. zijn belast de ambtenaren, bedoeld in artikel 18 der Warenwet (Staatsblad 1919, no. 581), Art. 8. Deze verordening kan woruen aange- haald als keuringsverordening voor de gemeen te Ter Neuzen. Art. 9. Deze verordening treedt in werking met den dag waarop de artt. 6 en 7 der Waren wet van kracht zullen zijn, met ingang van welken datum zullen zijn ingetrokken alle veror- deningen betreffende waren, andere dan vleesch en vleeschwaran. bedoeld in artikel 1 sub 1° der wet. Zijnde deze verordening door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 24 Juni 1921 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied naar het behoort den 6den Juli 1921. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt be kend, dat bij zijn besluit van heden aan FRANCOIS J A COBUSV A N DE PLASSCHE, brood bakker, Nieuwe- diep No. 1, vergunning is verleend tot het verrichten van bakkersnachtarbeid tussehen 8 uur des namid dags en 6 uur des voormiddags, onder voorwaarde, dat geen deeg of brood, dat op denzelfden dag is bereid of opgewarmd, het gebouw waarin de brood- bakkerij zich bevindt, of andere door den Minister van Arbeid aangewezen ruimten verlaat tussehen 10 uur des namiddags en 9 uur des voormiddags. Zullende deze vergunning gelden voor den tijd van een jaar. Ter Neuzen, den 7 Juli 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. i. Over een welbesteed leven wil ik u ver- tellen. Het is het leven van mr. Samuel" van Houten. Wie in't hooge Noorden woont, moet thans wel van hem spreken, nu de senaai der Groninger Universiteit op den dag, waarop hij 62 jaar te voren gepromoveerd was in de rechten, hem opnieuw honoris causa promoveerde. Een staatsman, die in zijn jeugd de radicale heette en it) zijn oude dagen de verstokte conservatief, maar die toch zichzelf gelijk geblevn is. In het jaar 1907 moest hij als Eerste Ka- merlid voor Friesland worden losgelaten. De socialistische Statenleden wilden wel op een ander liberaal stemmen, maar op dezen tegenstander van het algemeen kies- recht niet. Daarmede was zijn politieke loopbaan voorgoed afgesneden. Sinds schreef hij nog van uit zijn studeerkamer een reeks Staatkundige Brieven, waarin hij als een eenling onder de liberalen, zooals hij eigenlijk altijd was geweest, aan de kiezers zijn van de algemeene opvattingen afwij- kende adviezen gaf. En nu, vier en tachtig jaar oud was hij, toen de senaat als een er- kenning voor het bijzondere van zijn levens- werk besloot aan 'teind van zijn levens- dagen, hem het eere-doctoraat te verleenen. Het geschiedde tegelijk aan nog een tachtig- jarige: mr. Lohman, de leider der christe- lijk-historischen. Bij de plecihtige promotie ontbrak deze wegens ongesteldheid. De aula (zaal) der universiteit vulde zich met een groote me- nigte en daaronder waren ook de leiders der Groningsche socialisten. Hoezeer zij hem ook hadden bestreden, op het oogen- blik, dat hem eere toegebracht werd, ver- schenen ook zij naast mannen en vrouwen van alle politieke kleur. Daar trad hij binnen, een kleine ineen- gestrompelde gestaite, met dunne lange grijze haren, die om zijn hoofd wapperden. Allen sprongen overeind en juichten hem toe. Toen sprak prof. Bordewijk een rede uit, waarin hij Van Houtens verdiensten voor wetenschap en politiek ontvouwde en daar- op nam Van Houten zelf het woord. In de oude vechthouding stond hij op het spreek- gestoette, kloek, als een geboren redenaar, en vloeiend voor de vuist weg sprekend, ver- telde hij van zijn eigen leven. Het was een oogenblik, dat ik niet zou hebben willen missen: de hulde aan een man, die zijn levenswerk bekroond ziet, een historisch oogenblik. Want deze eere-promotie heeft plaats gehad als symbool, hoe de mannen van wetenschap in deze woelige dagen daar mede aan ons volk aanwezen twee mannen van gansch verschillende levensopvatting, Lohman en Van Houten, die beiden juist door hun vasthoudendheid aan het eens ge- kozen beginsel zonder zich te bekreunen om de gunst der kiezers, hadden gestaan tel- kens als eenling tege^iover hun eigen partij, hun opvattingen veidedigd, hun afwijkend inzicht gehandhaafd tegen den wil van machtige persoonlijkheden en daardoor volksleiders in de l\pogste beteekenis van het woord waren gev eest. Ook: twee mannen van beproefde wetenschap en doordachte wijsbegeerte. Het was alsof de universiteit ons volk toeriep: Als gij leiders wilt heb ben, vraag dan na.a- knappe koppen, naar mannen, die niet bedelen om de volksgunst, maar bezadigde in jchzelf verzekerde per soonlijkheden. Vraag vooral naar karakters, die niet buigen of zich plooien willen, die zichzelf gelijk blijven, getrouw aan hun be- ginselen. Van Houten, de jeuigdige radicaal, die zich zelf gelijk blijvend wordt tot de grijze conservatief. Dat beteekent, dat de denk- beelden van de groote massa in zestig jaren zoo vooruitgesneld zijn, dat wie eertijds achter hem aankwamen, hem nu vodr zijn. Het reusachtig verschil in levensopvatting, zestig jaar geleden en thans, zien wij in alles. In de letterkunde was vroeger een boek als Klaasje Zevenster icts, dat vol- strekt niet mocht worden gelezen. De in- houd is onschuldig in vergelijking met wat thans wel wordt gedrukt. Het modernisme kwam op. De electriciteit met alles wat daaraan gekoppeld is, werd toegepast. Het wereldverkeer nam reuzenafmetingen aan. Het volk werd in politieken zin ont- bolsterd. De vrouw' verkreeg haar rechten. Gp elk levensterrein een snelle vlucht. Van Houten schreef eertijds een boekje: „Bij- dragen tot den strijd over God, eigendom en familie". Hij werd toen uitgekreten voor een Godloochenaar, iemand die het heilige eigendomsrecht aantastte en als een ont- binder van het huwelijksleven. De modei- eehtgenoot en zorgzame huisvader en op- voeder werd zoo genoemd. En nu, wie dat oude boekje doorleest, verbaast zich, dat men vroeger zoo warm liep voor denkbeel- den, die zoo gematigd waren, als men let op wat tegenwoordig in boek of vlugschrift wordt gepropageerd. Hoe komt dat De jeugdige Van Houten was vele jaren lang zijn tijd verre vooruit. Als met profetischen blik publiceerde lm wat hij te zeggen had en gaf dus telkenjphanstoot. Maar hij werd ingehaald, voorbijge^reefd en toen hij het eertijds radicale geiuid bleef geven, gaf hij weer aanstoot. Het was alsof hij er een zeker welbehagen in had om de menschen te prik- kelen met het anders te willen en anders te zeggen. Toch als hij een tijd lang alleen stond, gebeurde het, dat plotseling zijn ad- vies weerklank in 't parlement vond en al ien hem volgden. Van Houten werd in zijn vaderstad als jong advocaat gekozen tot gemeenteraads- lid. Een paar jaren later (1867) werd hij reeds wethouder en vestigde de aandacht op zich als uitstekend spreker en vooruitstre- vend bewindvoerder. Daarbij speelde hij in 1868 een rol in het modern godsdienstig leven door in de doopsgezinde gemeente een radicale reorganisatie te propageeren. Het volgend jaar brachten de Groninger kiezers hem in de Tweede Kamer. Hier speelde hij aanstonds een rol als aanvoerder van een klein groepje vooruitstrevende jeugdige li beralen, die^niet meer aan den leiband van den grijzen Thorbecke wilden loopen. Deze heerscher was in zijn nadagen en spitste het oud-liberale beginsel van Staatsonthou- ding toe. Daartegenover kwam Van Houten met nieuwe frissche denkbeelden. De staat moest ingrijpen in het sociale leven en wet- telijke regelingen met betrekking tot den ar beid tot stand brengen. Het was hem een levendige ergernis, hoe in vele fabrieken kinderen van 7 tot 12 jaar werden uitgebuit om dagelijks 12 uur en meer te arbeiden aan de machine. Dat was een allerdroevigst bestaan. Toen ontwierp Van Houten een wet. waarbij kinderarbeid beneden 12 jaar in fabrieken verboden werd. Daarbij nam hij het initiatief op het pad der sociale wetge- ving. De wet werd in 1874 aangenomen. Als Van Houten niets anders tot stand gebracht had dan dat hij het begin gemaakt heeft met de staatszorg ten behoeve van den ar- beider, dan reeds was zijn verdienste groot. Maar daarnaast is hij een der pioniers ge weest voor de vrijmaking van de vrouw. Jarenlang heeft hij telkens op de bres ge staan voor de belangen der vrouwen en haar gelijkstelling met den man voor de wet. Ook mag niet vergeten worden, hoe hij in 1872 het initiatief nam tot de stichting van een Rijksmuseum te Amsterdam, dat later door den architect dr. P. J. H. Cuypers ge- bouwd is en een der schoonste bouwwerken is uit de 19e eeuw. Vijf en twintig jaar tot 1894 zat Van Hou ten in de Tweede Kamer. Zijn Groninger kiezers bleven hem trouw en herkozen hem geregeld. Zij waren trotsch op zijn onaf- hankelijkheid en vergaven hem gaarne, 43t hij wel eens wat eigenaardig was. Maar toen kwam de behandeling van de kieswet- Tak van Poortvliet. Deze wilde pogen het kiesrecht zoover mogelijk uit te breiden, zoo dat het naderde aan het algemeene. Maar in de grondwet stond, dat men om kiezer te worden moest voldoen aan eischen van wel- stand en geschiktheid. Hij nam daarvoor aan, dat kenteeken van maatschappelijken welstand was, dat men in het onderhoud van zichzelf en van zijn gezin voorzien kon; als kenteeken van geschiktheid, dat men kon lezen en schrijven. Nu vond de minister een groot deel der Kamer onder leiding van Van Houten tegen- over zich. Deze achtte het voorstel ongrond- wettig. Naast den minister schaarde zich dr. A. Kuyper, naast Van Houten jhr. de Savornin Lohman. Toen beproefde het ka- merlid De Meyier een bemiddeling en stelde voor als teeken van welstand: het bewonen van een huis met twee kamers. Zijn amen- dement werd aangenomen, waarop tot ver- bazing van vrijwel ieder, de minister het wetsontwerp introk. De Koningin-Regentes ontbond de Tweede Kamer, zoodat de kie zers in dit geschil uitspraak moesten doen. Het leidde tevens tot een radicale breuk tussehen dr. Kuyper en Lohman. Dat is de eerste verkiezing geweest door mij meege- maakt. Op het Beursplein te Rotterdam heb ik den uitslag afgewacht en tot mijn teleur- stelling de nederlaag van Tak op de bulle tins gelezen. Wel kwam er een sterke libe- rale meerderheid, maar het aantal dat Tak's ontwerp ongrondwettig achtte, was boven de vijftig. Onder destembusverrassingenwas de grootste, dat Van Houten voor 't eerst na 25 jaar tuimelde. De Groninger kiezers waren in meerderheid voor Tak geweest en hadden prof. Drucker afgevaardigd. De ver kiezing eischte de samenstelling van een nieuw kabinet. Mr. J. RoeW stelde het samen en gaf daarin aan Van Houten het departe- ment van binnenlandsche zaken. Zijn taak was voornamelijk een nieuwe Kieswet te maken, die het kiesrecht zooveel mogelijk uitbreidde. Hij bracht ons het stel- sel van belasting-, huur-, loon-, examen- en spaarbankkiezers. De wet trad in 1897 in werking en bleef tot 1918 van kracht. Alle verkiezingen voor Kamer, Staten en Ge- meenteraad (ook tusschentijdsche) heb ik eerst in Rotterdam, daarna ten plattenlande meegemaakt als bestuurder van een kiesver- eeniging. Uit ervaring kan ik oordeelen over de wet, die ten slotte het kiezerscorps tot vrijwel aan het algemeene kiesrecht nade- rend uitbreidde. Maar de wet had een groot nadeel: ieder jaar moesten de besturen uit op vangst van nieuwe kiezers voor de kie- zerslijst, wat in groote steden bijna onuit- voerbaar werd. Daarnaast noodzaakte de wet, omdat de evenredige vertegenwoordi- ging ontbrak, de kiezers om bij herstemming over te gaan op eigenlijk ongewenschte can didates Zooveel moeite als het kostte om tot een vergelijk te komen! Gelukkig is deze wet in 1918 vervangen door de tegenwoor- dige, nadat de Grondwet herzien was. Na 1897 beproefde Van Houten vergeefs weder de zetel voor Groningen te veroveren, maar de kiezers bleven prof. Drucker trouw. Reeds begon men te denken, dat Van Hou ten voorgoed van het staatstooneel afgetre- den was, toen een ongedachte gebeurtenis hem in de Eerste Kamer bracht. Sinds 1901 regeerde dr. Kuyper. De liberalen gevoel- den de tuchtroede van zijn welsprekendheid. Reeds had men in de Tweede Kamer bij tus schentijdsche verkiezing prof. Van der Vlugt gebracht, die daar het debat over princi- pieele punten leiden zou. Toen volgde na de verwerping van de Hooger Onderwijswet de ontbinding van de Eerste Kamer. Onge- veer tien zetels zou de liberale partij ver- liezen. Toen begrepen de Staten van Fries- land, dat men een kopstuk in het nieuwe col lege brengen moest. Men koos Van Houten om daar de oppositie tegtn dr. Kuyper te leiden. Hij werd gekozen, omdat juist aan hem de verdediging der beginselen toever- trouwd was. Daarvoor moet men wijsgeerig aangelegd zijn en beschikken over een bree- de kennis. Maar in 1907 moest hij worden losgelaten. Als een zondebok werd hij de woestijn ingejaagd, omdat hij tegenstander van het algemeen kiesrecht was. Aan zijn overtuiging offerde hij ten tweede male zijn herkiezing. In enkele trekken gaf ik u iets uit dit rijke leven. Moge het zijn, dat het ertoe mee- werkt om eerbied te krijgen voor die staats- lieden. die niet vragen naar de kiezersgunst en geen beloften afleggen, maar die hun overtuiging hoog houden en liever vallen dan hun beginsel prijs te geven. Slechts zul- ke mannen zijn blijvend aan het volk tot I zegen. T. g. T. tot hoofdalmoezenier van leger en vloot, onder gelijktijdige eervolle onthefii ig uit zijn tunctie als hoofdaalmoezenier, de hoofdaalmoezenier F. J. H. Evers. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen 12 Juli, half twee dur. Aan de orde is: regeling van werkzaam- heden. j De voorzitter zal voorstellen om, indien het eindverslag is uitgebracht over het voor stel van wet van de heeren Bomans en Deckers tot het nemen van maatregelen ter voorkoming van de inlijving der voorloopig j vrijgestelde dienstplichtigen der lichting 1921, dadelijk een aanvang te maken met i de beraadslagingen over dit wetsvoorstel, en zal voorts een voorstel doen omtrent de behandeling van de onderwerpen, welke bij het uiteengaan der Kamer op 16 Juni jl. nog op de agenda der openbare vergadering voorkwamen. RROCESS1EVERBOD EN ZONDAGWET De „Msb." spreekt het bericht der „T el.", dat de drie kerkelijke partijen tot overeenstemming gekomen zijn onder be- ding, dat van Protestandsche zijde op de behandeling der Zondagswet niet meer zal worden aangedrongen als de R.-Kath. de opheffing van het processie-verbod met rust laten, tegen. LEGER EN VLGGTPREDIKANT. Bij Kon. besluit van 1 dezer zijn be- noemd Tot leger- en vlootpredikant m algemee- nen dienst, onder gelijMijdige eervotle ontheffing uit zijn tunctie als: legerpredi- kant in algemeenen dienst, de legerpredi- kant in algemeenen dienst ds. H. Jansen; TER NEUZEN, 8 JULI 1921. STRAATMUZIKANTEN. Maandag werd onze slad bezocht, door een groep van vier muzikanten, die met orgel en mandoline's in de straten muziek maakten en geld ophaalden. Reeds aan stonds rees bij: velen het denkbeeld, dat men niet met „echte" straatmuzikanten te doen hacf. Naar vernomen wordt zijn het leden van de bekende Maastrichtsche societeit „Mo- mus" die nu onder leiding van een nge- nieur in verschillende steden straatconcer- ten geven, waarvan de opbrengst komt ten bate van de algemeene armen. EEN AFGCHEID. Naar gemeld wordt is het atscheid van den heer Koelmans, als hoofd der chr. school in de Jozinastraat alhier, bepaald op 21 Juli a.s., in eene bijeenkomst te houden in de Geref. kerk. EXAMEN BGEKHOUDEN. Voor het diploma boekhouden der ver- eeniging van leeraren in de Handefsweteh— schappen te Amsterdam, is geslaagd de heer G. Kolijn, alhier. j EINDEXAMEN H. B. h. I Voor het eind-examen met 5-jarigen cur- sus zijn te Rolduc o.m. geslaagd de, heeren A. van Loy te Sas van Genii en A. Vercau- teren te Nieuw-Namen. Z AN GCON COU R(S. Woensdag 20 Juli a.s. wordt te Goes een zangconcours gehouden. In de derde at'deeling zal o.m. worden deelgenomen door „Polyhymnia" te Sluiskil en „Cresen- do" te Hoek. BOUWFONDS. Op het bouwfonds voor h t D. pa tem^nc van Kunsten en Wetenschappen wordt aan- gevraagd 110.000 voor verbetering der R. H. B. b. te Ter Neuzen en f 100.000 voor den bouw eener R. H. B. S.. te Oostburg. GEREFORM. GEMEENTE. Ds. B. van Neerbosch uit Bruinisse zal op Zondag 31 Juli zijn intrede doen bij de Geretormeerde Gemeente alhier, na bevestigd te zijn door Ds, A. Verhage uit Middelburg. WATERSCHAPPEN. Bij Kon. besluit van 29 Juni zijn benoemd: tot dijkgraaf van den Melopolder de heer J. A. Verhaiegen te Graauw; tot gezworene van den Koningin Emmapolder de heer J. F. van Gassen te Clinge. PAARDEN EN VEEMARKT TE ZAAMSLAG. Omtrent de Donderdag gehouden paar- den- en veemarkt schrijft men ons van daar, dat aangevoerd waren 52 paarden, 20 stuks hoornvee, waaronder 1 fo' - er en 8 geiten, benevens een groot aantal varkens. Otschoon er groote belangstelling was van het publiek, was er weinig ha, del. De volgende premien werden toege end; Merries van 4 jaar en ouder. le prijs v^rg. zilv. med. aan L. de Feijter van Axel met „Freda; 2e pr. zilv. med. aan G'. de Feijter van Boschkapelle; 3e pr. bronzen med. aan Joh. de Feijter te Zaam- slag met „Emma". Jjarige merries, le pr. Joh. de Feij ter voornoemd met „Ida"; 2e pr. aan D. Dees te Zaamslag met „Martha"; 3e pr. aan P. de Vos te Zaamslag met „Cato Zaam". 2jarige merries, le pr. aan Joh. de Feijter voornoemd met „Juliana de La- boureur"; 2e pr. aan P. A. P. Dieleman te Zaamslag met „Barones"; 3e pr. aan denzelfden .net „Bellef!eur". ljarige merjries', le pr. aan Joh. de Feijter voornoemd met „Elza"; 2e pr. aan Anth. Dekker mef „Marie; 3e pr. aan L. de Regt te Zaamslag met „Ida". Hengstveulens. le pr. aan Kr. de Kra- ker te Zaamslag met ,joubert H de Belle"; 2e pr. aan Joh. de Feijter voornoemd met „FWan de Laboureur"; 3e pr. aan Cj. den Hamer te Zaamslag. Merrieveulens. le pr. aan Herm. de Regt te Ter Neuzen; 2e pr. aan Math, de Putter te Zaamslag; 3e pr. aan Joh. de Feijter voornoemd met „FIora". Hoornvee. De schoonste baatgevende ot kaltdra- gende koe, premie van 14 aan S.> de Klerk van Axel; 2e pr. 12.50 aan F. van Fraaijen- hove te Zaamslag. Voor de beste kaltvaars, le pr. t4 aan Jac. de Regt te Zaamslag; 2e pr. f2.50 aan Gebr. Mattele van Axel. Voor de vetste koe ot os, le pr. 14 aan Kr. d - Krak r vco no m ?e pr f 2.50 aan Gebr. Mattele voornoemd. Voor de beste fokstier 13t aan de ver- eeniging van stierenhouders, kring Othe- ne. 2e pr. niet toegekend Voor de beste geit. le pr. f3 aan Jac. Michielsen; 2e pr. f2 aan Jacob Florus- sen; 3e pr. f 1 aan Abr. Rouw, alien te Zaamslag. Voor het grootst aantal stuks hoornvee ter markt gebracht 15 aan F. van Fraaijen- hove voornoemd. Voor het grootst aantal varkens f 3 aan S. van Hoeve te Zaamslag. VLISSINGEN. Op het 4-taI voor de, Ned. Herv. Kerk alhier, komt o.a. voor -Ds. E. Raams te Hoek. E®5$S5BBSSKlB2ra; ENSCHE COURANT. Jaar VCLG- NAMEN EN VOORNAMEN. OKU LICHTING, GEM EEN 1 E, KORPSEN. NUMMEH. WAARVOOR DE VERLOFGANGERS ZIJN INGE1.I.IFD. 1. 2. 3. 4. Kamerik Hendrik Gerrit Dobbelaar Jacobus Pieter Laurens Marinus Verijke Thomas Adriaan 1918 1918 1919 1919 Ter Neuzen Ter Neuzen Ter Neuzen Rotterdam It R. I. 14 R. I. 14 R. I. 16 R. I.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1