Provinciale Staten van Zeeland. «f.MENSPE BEBiCHTEN, BURGERLIJKEN STAND. t -i 2a SCHEEPVA ARTBE WEGING. RECHTZAKEN. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. CONCERT. l~ Het concert, gisteravond door het mu- ziekgezelschap „De Vereenigde Werkhe- den", directeur de heer A. Schirres, op de Markt gegeven had veel succes. Het was wel koel, doch er was een tal- rijk publiek, en de uitvoering van het pro- gramma voldeed goed. VERKEER MET BELGIE. Met ingang van 1 Juh j.I. is de dienst der postwissels, kwitantien, verrekenzen- dingen en verrekenpakketten in het ver- keer met Belgie hervat. ZOMERFEEST. Wij voldoen hiermede aan het verzoek om de aandacht te vestigen op1 de in dit nummer voorkomende advertentie betref- tende het Zomerteest, a.s. Zaterdag te houden op de weide van den heer A. de, Koeijer, bij de Groenstraat te Zaamslag. Verschillende in deze omgeving gunstig bekende sprekers zullen aldaar optreden. K ATHOLIEKENL)ACJ TE HULS1 L>e vroeger aangekondigde Katholieken dag te Hulst heeft Zondag plaats gehad en was voor de inrichters een groot succes. In grooten getale waren de Katholieken van Zeeuwsch-Vlaanderen opgekomen. Zij werd ook bijgewoond door den bis- schop van Breda, Z. D. H. Mgr. P. Hop- mans, die Zaterdags' te voren den eersten steen legde voor; de te Hulst te bouwen R;. K. Landbouwschool. SLl/ISKfL. Zekere M. de R., van hier, zou Zondag I.i. per fiets naar de ke^rhis te Westdorpe rijden. Tusschen SlupHrii en Driekwart had hij 'tongeluk het kanaal in te rijden. Ge- lukkig voor henThad hi] gezelschap, zoo- dat hij uit zi«i benarden toestand gered werd. Ajiiier is opgcricht een Kruisverbond met eeii twintigtai leden. ZAAMSLAG. Vrijdag 1 Julj 1.1. herdacht de heer P. C. Moor, hoofd der openbare lagere dorps- school, den dag waarop hij 25 jaren werk- zaam was als hoofd dier school Reeds des morgens om1 Q uur werd het hoofd in de school, die keurig met bloe- men en vlaggen, was versierd, door de aan de school verbonden Oudercommissie op- gewacht, welke commissie hem, bij monde van den voorzitter, den heer J. Stolk Lz., en in tegenwoordigheid van vele ouders en alle schooigaande kinderen, gelukwenschte met dezen dag en namens alle ouders eu het onderwijzend personeel aanbood een prachtige clubfauteuil met een album be- vattende de namen der ouders. Het oudste dochtertjr van den heer C. H. H. Wisse, evenals een zoontje van den heer Wilhelm, boden den jubilaris na mens de meisjes en jongens der school een prachtigen ruiker aan. Toen dit goed en wel wasl atgeloopen verscheen het Dag. Bestuur der gemeente met den Secretaris welk College bij monde van den Burgemeester den jubilaris ge lukwenschte, daarbij getuigende van nauw- keu.rige plichtsbetrachting, den wensch uit- sprekende dat het den heer De Moor moge gegeven zijn nog lange jaren werkzaam te mogen zijn aan deze school, terwijl hem als blijk van waardeering werd aangebo- den een prachtig maimer inktstel met zil- ver gemonteerd en voorzien van inscriptie. De heer De Moor, onder den indruk van al deze verrassingen, dankte zichfbaar aan- gedaan de gevers, waarop meermalen volgde een uitroep van kinderen en tegen- woordigen „Lang leve de Meester." Een tractatie aan' de kinderen was voor dien morgen het slot, terwijl de Oudercom missie en gemeentebestuur nog een wijle vertoefden in de woning van den ju^bilaris. Voor zoover kon worden r.agegaan was het de rest van den dag een aanhoudend geloop van belangstellenden, terwijl des avonds om 9 uur den jubilaris vanwege het Mufciekgezelschap „de Volharding" een serenade werd gebracht. KAPPELLEBRUG. Toen Maandagavond de veekoopman C. v. D. alhier omstreeks halftien van de Potl- derkermis, gem. St: Jansteen naar huis reed, werd hij in de Polderstraat door dne gemaskerde personen aangevallen, die hem wilden berooven. Gelukkig kwam in de verte een fietsrijder aan, waarop de aan- vallers het hazenpad kozen. Ge lurende de maaad Juci 1921 pas- aeerden door de Westsluis Zuevaart Geladen op 49 stoomschepen 149736 M3. Ledig 146 376093 Geladen zeilschepen Ledig 'u 3 1544 v Totaal l98~ 527373 M8. Waaronder voor Ter Neuzen Geladen op 4 stoomschepen 7102 M3. Ledig 22 48150 v 2 zeelichters 1358 Totaal 28 56610 Ms af 172 stoomschepen 15 n 8 zeilsehtpen Geladen Ledig u Geladen Totaal 195 Waaronder van Ter Neuzen Geladen af 21 stoomschepen Ledig 4 u Geladen 2 zeelichters Totaal 27 415843 M8 64348 2718 512909 M8. 41131 M3. 9706 1538 52375 Ms. Voor Sas van Gent 1 stoomschip 6353 M8. Van Belgie-TerNeuzen4 stoom schepen 11127 M8. Binnenvaart Geladen op 27 vaartuigen 36942 Ms. Ledig h 46 1691 Totaal 73 38638 M8. Geladen af 4 vaartuigen 7268 M3. Ledig n 90 47550 n Totaal 94 54818 M8. Gisteravond werd de zomerzitting van de Provinciale Staten geopend door den Commis- saris der Koningin Jhr. Mr. Quarles van Uf- ford met een rede, waarin hij dank bracht aan II. M. de Koningin en Hare raadslieden voor het in hem gestelde vertrouwen en bracht ver- volgens hulde aan den afgetreden Commissai'is den heer Mr. H. J. Dijckmeester voor zijn 15jarigen arbeid in het belang der provineie en niet het minst in de jaren van den oorlog. Hij wees er verder op te zullen arbeiden in het belang der provineie en hij hoopte, dat Gods zegen op het werk der Staten moge rusten. Ook werd nog door hem herdacht het afge treden lid van Ged. Staten Jhr. W. de Casem- broot. Tot lid van Ged. Staten werd gekozen de heer Van der Weijden met 32 stemmen tegen 5 op de heer Van Niftrik en 4 op den heer Lin- deijer en 1 bianco. Tot buitengewoon lid der Staten werd be- noemd de heer Mr. A. A. de Veer. Aan den heer J. A. J. Sibmacher Zijnen werd eervol ontslag verleend als hoofd-ingenieur van den Provincialen Waterstaat. De heer De Veer beantwoordde de rede van den Commissaris der Koningin, sloot zich aan bij de hulde aan den heer Mr. Dijckmeester gebracht en zegt hem den steun der Statenleden toe. De nieuw gekozen leden de heeren Jhr. Mr. W. van Tefilingen, C. A. Gunst en J. G. N. Sprenger, werden toegelaten. Over een 2tal voorstellen waarover in de na- jaarszitting de stemmen staakten, had heden herstemming plaats en werd*met 23 tegen 19 stemmen voor de jaren 1921 en 1922 f 4000 crediet toegestaan aan de Z. L. M., in het be lang der Paardenfokkerij en met 28 tegen 14 stemmen werd verworpen het voorstel van den heer Welleman, om aan het congres voor de geitenfokkerij een subsidie toe te staan. DoOr den heer Vienings werd een motie inge- diend waarbij de Staten zich gehee] vereenig- den met de bij de 2e Kamer ingediende motie inzake de spoorwegverbindingen met Zeeland en bij de Regeering er op aan te dringen de gedane beloften ten spoedigste in vervulling te brengen. Deze motie werd, evenals alle voorstellen naar de Afdeelingen verwezen. De vergadering werd hiema gesloten en de volgende bepaald op Dinsdag 19 Juli, des v.m. 10 uur. Ait. Rechtbank te Middeiburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 5 Juli de volgende vonnissen uitgespro- ken: Q ,W. C., oud 21 jaar, landbouvver te Groede, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. D. A. K., oud 17 j., schippersknecht te Breskens is wegens alsvoren veroordeeld tot 10 gld. boete ot 3 weken tuchtschoof. L. A. C., oud 24 j., werkman en C„ de L., oud 24 j., koopman. beiden te Sluis, zijn wegens mishandeling, beleediging en huisvredebreuk, ieder veroordeeld tot 30 gld. boete of 30 dagen hecht. M. v. d. M., oud 33 j., landbouvvers- knecht te Boschkapelle, is wegens mishan deling veroordeeld tot 10 gld. boete ot 10 dagen hecht. J. B. de S., oud 27 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens vernieling veroor deeld tot 15 gld. boete ot 15 dagenl heaht. A. D., oud 43 j., herbergier te Axel, is wegens overtreding Drankwet veroordeeld tot 2 maai 12.50 gld. boete ot 2 maal 10 dagen hecht., met vernietiging van her •vonni's van den kantonrechter. C. M., oud 28 j., molenaar te Ter Neuzen, en M. J. M., oud 26 j., molenaar te St. jansteen, zijn in vrijheid gesteld. Door de Belg. regeering is de uit- levering gevraagd van M. A. G. F., oud 27 j., oud-ofifcier van het Belg. leger, verblijfhoudende te Sluis, tegen v ien door den onderzoeksrechter te Brugge een be vel tot inhechtenisneming was verleencj, terzake van 4 feiten van dielstal. EEN OPL1CHTER. Door de politie te Vlissingen is aange- houden en naar het Huis van Bewaring te Middeiburg overgebracht een B.elg, die zich voor stuurman van een te Vlissingen liggend schip uitgal en zich aan oplichting schuldig maakte. VROEGE BLOEI. Te Lage Mierde (N .Br.) staat een mo- rellenboom voor de tweede maal dit jaar in bloei. VL1EGTOESTEL VERN1ELD. Luitenant-vlieger Backer is bij Veere bij een oeteriing met een herstelcf vlieg- tr/Jslel vermoedelijk door het weigeren van den mojor met den dikken mast van een betonningsvaartuig in aanrnking ge- komen. Het vliegtoestef werd vernield en de mast is gebroken. Luitenant Backer is aan hoofd, arm en been gewondi en naar het gasthuis te Middeiburg vervoerd. OVERREDEN. Zondagmiddag is de 77jarige vrouw A. v. T. te Abbenes door een 'auto overre- den en gedood. Te Gouda is de spoorwegarbeider G. van Schaik, op zijn schop ieunende tus schen de rails, door een gerangeerd, wor- dend postrijtuig omvergeworpen en over- reden. De ongelukkige, die onlangs gehuwd is, werd zwaar gewond van onder iiet rijtuig te voorschijn gebracht en overleed kort daarna. ONTZETTENDE ONTDEKKING. In een plaatsje, bij Heidelberg vond een boere vrouw diei veevoer uit een kist wilde halen tot haar ontzefting jiaar drie kinde ren dood in de kist liggen. Vermoedelijk is het deksel van de kist waarin de kinde ren zich bij het spelen h'adden verborgen, toegeslagen en zijn de kinderen gestikt. EEN SPAANSCH LUCHTSCHIP VERGAAN. Uit San Sebastiaan wordt bericht dat heft aan de Spaansche regeernig toebehoorende bestuurbare luchtschip „Besta" nadac het op het vliegveld te Guadalajara was opge- stegen, op ongeveer 4000 meter hoogte d >or een wervehvind werd aangegrepen. Het sell i p Irachtte nabij Tolosa t: I an den, doch viel daarbijj op een boomengroep eh werd geheel verwoest. De vier officieren, die de bemanning er van uitmaakten, ble- ven als door een wonder ongedeerd. VOOR EEN TON AAN SCHILDER1JEN VERBRAND. Ir, den nacht van Woensdag op Coi der- dag is op den z.uidcouievard te Kaa.vijk aan Zee de villa van den ku.nstschilder Hartz geheel uitgebrand, De schilder en ziji\ gezin vertoefden iq Heemstede, de vil la' werd bewoond door het gezin van een kunstbroeder, den heefjohn Visser. Veer- tig kisten met studien jen schilderijen zijn vertoren gegaan, eeny groot stuk van des schilders levenswerk, vertegenwoordigend minstens een ton aan waarde. De schilde rijen waren niet verzekerd, de villa en in- boedel wel. Ergerlijk is, dat de brandweer geen water Kon geven^omdat de waterljei- ding. 's nachts is ^itgesloten. Men had an- ders den brand wellicht kunnen blusschen. EEN WATER BALLET. 1 e Amsterdam stonden op een steiger bij het clubhuis van „de Hoop eemge mannen, die te veel aan Bacchus hadden geoflerd. De een wilde den ander een frlsch bad laten nemen, doch deze laat- ste scheen hierin niet eel lust te hebben. Ondanks zijn weerstandspogingen dom- pelde de eerste hem toch onder. Proes- tend gelukte het den man na eenig spar- telen aan walj te komen. Een politieagent zag het geval' en wilde den dronken ke- rel, die lief feit had begaan, arresteeren. Dit scheen dezen niet te oevallen. Hij ant- woordde den agent: „Nou, moet je me hebben? Kom dan tuaar," en verdween in het water., Het geval bracht veel men- schen naar den waterkant. De man zwom gemoedelijk de breede vaart over naar het bootenhuis van „de Amstel", waar hij op den steiger werd gehaald. Vermoedelijk in verband met de herculi- sche gestalte van de mannen, verscheen de agent later met vier man op het too- neel. Dezen lieten zich overzetten en na men bij den Amstelbrug den zwemmer, die inmiddels al weer opgepakt was, in hun midden. Tenslotte begeleid door 8 agenten (hetgeen nogaf consternatie ver- oorzaakte, daar het publiek dacht, met een bioscoopvertooning te doen te hebben) werd de natte arrestant naar het bureau aan de Mauritsstraat gebracht. TWEE VL1EGEN IN EEN KLAP. Een koopman deed Vrijdagavond bij de Rotterdamsche politie aangifte 's nachts te zijn beroofd van t 13000 in een pand aan de Bleekerssteeg. De politie stelde direct een onderzoek in, doch vond mets dan een paar verbrande resten van kranten in een kachel. De beroofde verklaarde kranten in) den zak te hebben gehad enj die ook kwijt te zijn. weshalve de politie het papier in beslag nam. t In den loop van den avond werd verder nog huiszoeking ge.daan in een huis in de Eleonorastraat, waaf de vrouw woont met wie d; koopman in aanraking v. as geweest. De piolitie legde daar de hand op een taschje met f 325 en vond bovendien nog 82 pakken tricot mejsjespantalons, alle ge- merkt 2309. De bdwoners van het huis, de bewuste vrouw van verdachte zeden en een ijzerwerker, die geen aannemelij'ke verklar.ng omtrent de herkomst van dit goed wisten, te geven, zijn daarop in ar rest gesteld. ROEIBOOT OMGESLAGEN. Een verpleegster uit de Boerhaave-kli- niek te Amsterdam ging met een vnendin wonend in de Gerard Doustraat, een roei- tochtje maken op den Schinkel. Bij den Koenermolen sloeg het bootje om en die dames vielen in het water. Vier onbeken- de jongens, op het hulpgeroep toegeloo- pen, hebben de vrouwen op het droge ge bracht. De pleegzuster kwam met den schrik vrij, haar vriendm echter was er erger aan toe. Zij werd in bewusteloo- zen toestand uit het water gehaald. Poli tie agenten van het bureau Overtoom, ter assistentie ontboden, pasten op haar de kunstmatige ademhalingsvoorschrilten toe, en broeders van den Geneeskuiidigen Dienst, met de auto en een zuursiolappa- raat gekomen, zijn bijna een uur bezig ge weest om de levensgeesten bij de vrouw op te wekken. Eindelijk gelukte dat. De drenkelinge is daarna naar het Wilhelmina- Gasthuis gebracht. Haar toestand is rede- lijk. EEN DOOFSTOMME MUSCH. In „Ardea" tijdschrift der Nederland- sche Ornithologische Vereeniging schrijft Arth. Herckenrath: Nimmer gehoord heo- j bende van doolstoomheid( bij dieren, trok j het volgende, dat ik bij een musch heb kunnen constateeren, mijn aandacht. Die musch namelijk kwam met anderen vaak onze keuken intrippelan; als men dan de keuken mkwam, keken de andere mus- schen altijd op^ en vlogen weg; die eene deed dit echteri niet voor hij zich omge- keerd en iemand gezien had. Toen ik hem eens liet opsluiten en hij, tegen de ruitea fladderend, door mij, werd beetgepakt, deed hij wel herhaaldeiijk zijn oek qpen, maar gat geen geluid. Uit een en ander me em ik te mogen afleiden, dat deze vogel, diej na eenigen tijd verdwenen is, dootstom was. ZELDZAME KOST. In Japan vindt men op sommige piaatsen roode ijzerhoudende klei. Men kneedtdaar deze klei tot dunne koekjes, zoo groot als een kwartje en droogt ze bij het vuur. De Japanneezen beschouwen deze koek jes ats eenl Iekkernij en bevzeren, dat de ijzerdeelen, die zich in de klei bevinden, het lichaam versterken. 'tis wel mogelijk, maar ik geloot toch niet,, dat ik ze graag zou willen mee-eten, en U? NA ZES JAAR GESNAPT. Zesl jaar geleden opereerde te Parijs een bende inbrekers, die door het boren van gaten, in de muren, zich toegan,g verschaf- ten tot juwelierswinkefc. Een dezer in- brekers,\ Ferdinand Bardier genaamd, werd veroordeeld tot twintig jaar dwangaroeid en werd opgezonden naar Guyana. De! dwangarbeider ontvluchtte en bereik- te Rio de Janeiro, waar hij weldra direc teur wist te worden van een groote han- delsonderneming. Hij huwde met een rijK, jong meisje uit Brazilie. In dit land ge- noot de gewezen tuchthuisooet, die zich geheel gereclasseerd had, en een eerlijk mensch, was geworden, de achting van al ien. Ongeveer drie maanden geleden kwam een Fransch inspecteur van politie, die voor een zending te Rio de Janeiro was. in kennis met Bardier. Hij herkende den oud-inbreker onmiddellijk en liet dezen, na ruggespraak met den consul, ar resteeren. Bardier werd naar Frankrijk gevoerd en is Maandag te Marseille aangekomen, van: waar hij naar Parijs is opgezonden. DE R. 38 OVER DEN ATLA NTISCHEN OCEAAN. Het in Engeland gebouwde luchtschip R. 38, dat het grootste stijve luchtschip der wereld is, zal in Augustus over den Atlantischen Oceaan gaan, om opgenomen te wordea in de Iuchtvloot der Vereeaigde Staten. De voorgenomen tocht wekt groo te belangstelling en het is mogelijk, dat het bestuurbare luchtschip in plaats van le New Jersy te stoppen, zijn vlucbt zon der rust zal voortzeiten naar de Znidzee- kust en zoodoende een record zal rnaken van een niet ouaerbroken vlucht van onge veer 80 000 mijlen. 'a LANDS W1JS Frank Learner, een Engelsch missionna- ris in Azie, deeide onlangs in een rede voor het Britsche Bjjbeigenootschap bjjzon- derheden mede over merkwaardige gebruiken in sommige streken van Thibet. We vermelden er eckele van Wanueer men in bedoelde -deelen vau Thibet de tong tegen ietnand uit steekt, is de ander (in tegmstelliDg met een aldus bejegend Europeaan(, daardoor zeer gevleid dit gebaar beteekent namelijk een betui- ging van hulde en eerbied. Voorts verze- kerde de heer Learner, dat het volk nooit water aanraakt dit zal een spoor van ouden Nederlandschen invloed zijn—doch handen en. gezicht met boter ywasschen", In geval van ziekten behandelen de padenteu zichzelf. Soms slokken ze een stuk papier in, waarop een verzoek aan hun god is geschreven om hun pjjn weg te nemen. De onderstelling van een der hoorders, dat het stuk papier de doktars- rekening was, kon spr. op grond van het voorgaande niet toegeven. DE ONFORTUINLIJKE REGENMAKER. De macht. van Hatfield, den bekend ge worden Oanadeeschen ^regenmaker", mnakt een crisis door, alsdus woidt uit Toronto gemeld. Hjj heeft een contract ge?loten om het gedurende Mei Juni Juli vier inches te laten regenen. Gedurende de eerste twee maanden was de regen voldoende, doch thans, nu de regen zoo broednooiig is, is de »productie" plotseling opgehouden en de medicine flat Agriculfural Company, in dienst vau welke hij zich heeft gesteld, eischt thans onverwijlde uitvoering van bet contract. Den 30sten Jimi begon het een weinig te regenen rondom de Medicine Hat, doch de boeren willen meer water bebcen. AXEL. Huwelijks-aangiften. 9 Juni. Mels Deij, oud 26 j.' jm. en Maatje Catharina de Koeijer, oud 21 j., jd' lluvvelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Mels Deij, ond 2ti j., jm. en Maatje Catharina de Koeijer, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Laarina Cornelia Janneke, d. van Dirk Rouw en van 4driana Elizabeth Overdulve. Francois Dieter, z. van Pieter de Jonge en van Lau- rina Carolina Rouw. 8 Juni. Francoise Margaretha, d. van Martinus Cornells Lansen en van Jacomijntje Belle. 10 Juni. Meeuwis, z. van Cornells de Putter en van Janneke de Putter. 12 Juni. Cornelis, z. van Marinus Scheele er, van Janna Maria Scheele. 13 Juni. Charles Edemondus, z. van Petrus Johan nes Sijs en van Anthonette Jeannette van den Berghe. Adriana Krina. d. van Pieter lansen en van Maria Martha VVillemina Meertens. 14 Juni. Emile Joseph, z. van Catnilius Marcus en van Elisabeth Martens. 16 Juni. Cornelia, d. van Andries Overdulve en van Pieternella Zegers. Cornelis Abraham, z. van Mels Cornelis Dees en van Wilhelmina Maria Wisse. 17 Juni. Jan, z. van Jacobus Bakker en van Geertrni Magdalena de Feijter. 19 Juni. Juliana Victoria Emilia, d. van Honore Duijm en van Gabrielle Juliana Maria van Mossevelde. 20 Juni. Aenriette Augusta, d. van Emilius Pieters en van Maria Louisa Cornelia van Dorsselaer. 23 Juni. Adrianus Jacobus, z. van Wilhelmus van Guik en van Maatje de Groote. Jo- sephus Robertus, z. van Petrus Tieleman en van Emma Apolonia Kouwijzer. 26 Juni. Pieternella, d. van Marinus Mieras en van Cornelia Adriana Meijer. 28 Juni. Dirk Reinier, z. van Marinus Dielemanen van LeuntjeFaas. Leendert, z. van Michiel de Visser en van Adriana Pieternella Deij. 30 Juni. Augustinus Ludoviens, z. van Alphonsus Leopoldus de Winne en van Clara Melaine Sophia de Vries. Janna, d. van Martinus Faas en van Janna van Espen. Overlijden. 7 Juni. Adriana de Feijter, oud 69 j., e.-htg. van' Levinus Faas. 24 Juni. Debora Smies, oud 83 j., echtg. van Berend van Oort. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 9 Juni. Franz Grasser (van llontenisse), oud 28 j., jm. en Mathilda Angelina Lambert, oud 26 j., jd. 17 Juni. Aloysins van Bunderen (van Zaamslag), oud 29 j., jm. en Mathilda Vink, oud 24 j., jd. 23 Juni. Jan Egbert van Driel (van Axel), oud 28 j., jm. en Cornelia Johanna Neeteson. oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Juni. Anthonius Leonardus Lambert, oud 35 j., jm. en Emerentia Pieters, ond 26 j.. jd. 30 Juni. Franz Grasser (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Mathilda Angelina Lambert, oud 26 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Josephus, z. van Jan Karel de Poorter en van Elisa Maria van der Veeken. 26 Juni. Petrus Paulus, z. van Johannes Henricus Wolf- felaar en van Carolina Maria de Rijk. Overlijden. 9 Juni. Een als levenloosaangegeven kind van het vr. gesl. van Daniel Haak en van Neeltje Bakker. 27 Juni. Louisa de Bruijn, oud 54 j., echtg. van Johannes Naessens. 5$L. HOEK. Huwelijks-aangiften. 23 Juni. Pieter Hamelink, oud 25 j., jm. en Dina Magdalena Bakker, oud 21 j.,jd. Jan Dieleman, oud 25 j.. jm. en Suzanna Anna Riemens, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Jacobus de Meij, oud 21 j., jm. en Jacomina Adriana Tollenaar, oud 19 j.. jd. 9 Juni. Martinus Beaufort, oud 19j.,jm. en Maria Adriana Leijs, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Jacob Cornelis, z. van Cor nells de Suaidt en van Johanna Neeltje van Drongelen. 4 Juni. Jacomina, d. van Levinus de Blaeij en van Adriana de Feijter. 9 Juni. AdrianJ, d. van David Bareman en van Franfoise Dieleman. 15 Juni. Jo hannes, z. van Abraham.de Bree en van Sara Catha rina ue Feijter. 16 Juni. Gerard, z. van Pieter Scheele en van Cornelia Dieleman. 22 Juni. Johannes Jacobus, z. van Pieter de Feijter en van Cornelia Riemens. 23 Juni. Cornelia Wilhelmina, d. van Adam Moens en van Cornelia Pieternella van Es 29 Juni. Maria Anna, d. van Harmen Jan Otterloo en van Wilhelmina Meertens. Overlijden. 21 Juni. Jacomina Maria Roose, oud 2 m d. van Anthonie en van Janna Pladdet. SAS VAN GENT Huwelijks-aangiften. 8 Juni. Rene Hesters, oud 20 j., jm. en Alice de Vos, oud 17 j., jd. 22 Juni. Henri Jacobus Staal, oud 31 j jm. en Stephanie Maria van Vooren, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. '30 Juni. Rene Hesters, oud 20 j., jm. en Alice de Vos, ond 17 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Angela Anna, d. van Camiel Druaert en van Catharina de Koeijer. 8 Juni. Gentil Iheophile Edmond, z. van Leon Edmond Mattheeuws en van Maria Mathilda de Smet. 9 Juni. Cornelis Adriaan, z. van Marinus Servaas van Hoeve en van Elisabeth Jacomina Dekker. 20 Juni. Robert Jo hannes, z. van Alphons Joseph SchelTer en van Florentine Gadaen. 25 Juni. Emilie, d. van Izak Gaakeer en van Nathalia Victoria de Smidt. 26 Juni. Urbain Engelbertus, z. van Rachel de Vos. Overlijden. 19 Juni. Alice Neijt, oud 41 j., d. van Ivo en van Joanna Marie Lammers. SCHEEPVAARTBEWEG1NO. 1 Juli. Eng. s.s. Heather King, 1760 M3., le dig, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Hamthorn, 343 M3., kolen. van Gent naar Lowestoft. Eng. s.s. Lakewood, 1614 M3., ledig, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Merganser, 530S M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Belg^ s.s. Emmanuel, 598 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Belg. s.s. Raymond, 553 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Fransch s.s. Fernande, 3754 M3., ledig, van Grimsby voor Gent. Eng. s.s. Ravenseraig, 933 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Aberdeeu. Fransch s.s. Toulouse, 5655 M3., ko len, van Gent naar Grimsby. Eng. s.s. Deneside, 931 M3., ledig,,van Hamburg voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Camm, 881 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Arkleside, 1835 M3.r ledig) van Peterhead voor Gent. Eng. s.s. Norfolk Coast, 2775 M3.,, le dig, van Dublin voor Gent. Eng. s.s. English Rose, 533 M3.„ ledig, van Yarmouth voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Cambula, 1403 M3., \kolen, van Gent naar Ipswich. Eng. s.s. Skarv, 447 M3., kolen, van Gent naar Ipswich. Eng. s.s. Oakover, 981 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Yarmouth. Eng. s.s. Speedwell, 382 M3., ikolen, van Ter Neuzen naar Lowestoft. Eng. s.s. Pembroke Coast, 2288 M3., ledig, van Dublin voor Gent. Fransch s.s. Radium, 3552 M3., ledig^ van Havre voor Gent. Zweedsch s.s. Axfred, 1014 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Lemmerick. Eng. s.s. Triton, 650 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Aberdeen. Eng. s.s. Elloughton, 2701 M3.r ledig, van Londen voor Ter Neuzen. 2 Juli. Eng. s.s. James lentfant, 574 M3., ko len, van Ter Neuzen naar Montrose. Eng. s.s. Lakewood, 1614 M3., kolen, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Jarrix, 1215 M3., ledig, van Londenf voor Gent. Deensch s.s. Kronpr. Frederik, 4724 M3., ledig, van Gent naar Hoek van Holland. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.„ stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. English Rose, 533 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Seaham. Eng. s.s. Edenside, 1037 M3., kolen, van Gent naar Ipswich. Eng. s.s. Ellinda, 340 M3., kolen, van Gent naar Yarmouth. Zweedsch s.s. Vickfred, 1058 M3.,, hout, van Rat'so voor Gent. Noorsch s.s. Figaro, 6216 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Grangemouth. 3 Juh. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Wollaton, 1388 M3., ledig, van Hull naar Gent. Fransch s.s. jOutreau, 5303 M3., ledig,j van Boulogne voor Gent. Amerik. s.s. West Hardaway, 16137 M3., tostaat, van Breinerhaven voor Gent. Eng. s.s. Arkleside, 1835 M3., kolen) van Gent naar Lerwick. Van| 1 tot 3 Juli zijn langs de Midden- sluis alhier 101 binnenvaartuigen op- en 66 afgeschut; langs de Westsluis 4 op en 0 afgeschut Vergadering van Maandag 4 Juli 1921, des namiddags 7 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, J. J. de Jager, II. J. van den Ouden, P. van Cad- sand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, H. J. Col- sen, N. A. Hamelink, P. C. Geensen en L. J. van Driel; tijdens de vergadering komen ook de leden L. T. van Hasselt en F. B. G. de Meijer. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 2 Mei, 19 Mei en 2 Juni 11., worden met alg-emeene stem- men onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Van de vereeniging „Zeevaartschool" te Vlissingen het verslag van de De Ruijterschool over het jaar 1920. Aangenomen voor kennisgeving. b. De begrooting der Gezondheidscommis- sie wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, voor het jaar 1922. Het eindcijfer bedraagt f 2431,78. De bijdrage der gemeente Ter Neuzen, be- rekend op 7 cent per inwoner, is berekend op j 693,07. Hiermede zal bij het vaststellen der gemeen te begrooting rekening worden gehouden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2