ALGEMEEN NIEUWS- El ADVERTENJIEBLAD VGOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7167 Woensdag 6 Juli 1921. 69e Jaargang. #6i*BEBWET. s m to I BINHEWIUD. STRIJD MISBME FETJILLETON. 8 U I T in LAND. ~'£r~~'P ft*. GEEN PORTEFEU1LLEWISSEL1NG AAN OORLOG? Mo,gen wij de Avondpost g"SToovenv dan gaat in militaire kringen het gerucht, dat de minister van Oorlog nic uit het tegenwoortiig Kabinet zal treden, doch wijziging zal brengen in het verworpen art. 27 van het DienstpIichtwetsoiVtwerp. DE LOOQSDIENST OR DE SCHELDE. Inzake het ontwerp van wet tot nadere wijziging en verhoaging van het Vide hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1919 is in de afdeelingen der Eerste Kamer aan- gedrongen o.f beterf uitrusting van ons loodswezen op de Schelde. De toestand van den Ioodsdienst in het Oostgat werd thans bevredigend geacht, maar die in de Wielingen werd door hen als onhoudfcaar gekenschetst. Andere leden, hoewel uit nationale over- wegingen van oordeel, dat beter outillee- ring van het Nederlandsche loodswezen ge- wenscht is, waren van oordeel, dat thans niet op verhoogmg der uitgaven vdor ait doel mag worden aangedrongen, vooral, daar het hier ideeeie befangen geldt en onmiddellijk nut uitgesloten schijnt. Daar- enboven werd erop gewezen, dat de De- Iangen van Belgie bij den Ioodsdienst in de Wielingen men dacht hier aan Ant- werpen zooveel grooter zijn dan de Nederlandsche. NEDERLAND EN BELGIE. Men seint uit Brussel aan de N. R.' Crt.: Waar de Belgische pers, de annexio- nistische en onbetrouwbare Nation Beige uitgezonderd, nu al geruimen tijd geen be- richten of beschouwingen meer heett ge- had over de Nederlandsch-Belgische ver- houdingen en de daarmede zoo innig ver- band houdende Wielingenkwestie, is het wel opvallend, dat drie Vlaamsche bladen er heden zeer welwillende artikelen aan wijden. Ons Vaderland, het hootdorgaan van de Vlaamsche Frontpartij, is het vol- komen eens met het officieele Nederland sche standpunt inzake de Wielingen en meent, dat met tegengesproken kan wor den, dat de Schelde, waar zij het Belgi sche gebied verlaat, met ai hare mondin- gen sedert overoude tijden een Nederlaitd- sche rivier is. De beteekenis van de Schei de, aldus het blad, staat en valt voor ge- heel Zeeland met de feitelijk eenige bij ieder weer geschikte vaargeul naar de open zee, die zij vindt in de Wielingen. Hoeft het geen betoog, dat waar Neder- 26) Weer wachtte men een oogenblik, maar alles bleef stil. Eindelijk vroeg Milloc met een hchte trilling in zijn stem: „Nu?" Berton was weer opgestaan en storjd nu zelt gcreet* om zicn tegen den ver- wachten aanval te verdedigen, maar hii antwoordde „Niets." Milloc maakte een gebaar van teleur- stelling en mompelde: „Vreemd." „Geet mij het licht eens aan/' zeide Berton, terwijl hij zijn hand door het gat stak. Men gat heml de lantaam. Hij' hield haar boven zijfn hoofd en keek rond in den lichtcirkel, die zij om hem heen wierp. Er was niemand. De bandieten moesten ongetwijteld in een hoek zijn weggekropen. „Kan je de deur voor ons openen?" vroeg Moulin. Berton liet zijn licht op de deur vallen en riep: „Fameus." „Wat is er?" ,/Zij hebben den sleutel in het slot gestoken." „Doe open dan." „Ziedaar." land historische en souvereine rechten heeft op deze zuidelijke uitmonding, het geen regeling zal kunnen gedoogen, die deze rivier geheel afsluit? Ons Vader land meent, dat de van Nederlandsche zij- de aangeboden oplossing om van een punt ter hoogte van het Zwin, den Dalweg, de middellijn tusschen de verplaatsbare be- tonning door de geheele Wielingen naar de zee als officieele grenslijn aan te nemen, een voorstel is, dat ernstige over- weging verdient. Te meer nog geldt' dit, vermits ook de Dalweg in de Schelde, waar deze Nederland binnenstroomt, als officieele scheidslijn tusschen beide Ian- den is vastgesteld, waarover nimmer eeni ge moeilijkhcid rees. De door onze re- geering aangenomen drie mijlen breede territoriale kuststrook is in geen enkel in- ternationaal zeerecht gecodificeerd. Zoo strekt Frankrijk zijn territoriale grenzen uit tot op tien mijlen afstand van de kust. Laat men het regeeringsvoorstel los om dat van onze noorderburen te aanvaar- den, dan verliezen wij een kleinen drie- hoek, die den toegang tot de Schelde voor Nederland geheel afsluit, maar wordt verkregen door minnelijke schikking dat de geheele zuidelijke Wielingemhelft Bei gisch wordt en voorkomt de Dalweg- scheidslijn een zich voortdurend vormen van verwikkelingen en kwesties, die zeker storend zullen werken op de ontwikkeling van Zeeland, maar meer nog belemmeren het aanknoopen van economische en poli- tieke betrekkingert. De Antwerpsche Schelde is er van over- tuigd, dat het grootste deel van de Wie lingen zoo goed als zeker aan Beigie bij vergelijk ot overeenkomst zou worden at- gestaan, mits Nederland's eigen rechten erkend worden op de noordelijke Wielin genhelft en stalt de vraag, of men met in beide kampcn overdraft wat men de volks- eer noemt? Veroorzaken wij ondertusschen elkaar geen onberekenbare nadeelen, alleen reeds hierdoor, dat overgroote bestellin- gen onze Belgische nijverheid zonder twij- tel te wachten staan van over, den Moer- dijk, zoo we dien twisUppel verduwen? Ook de meuwet gazet, een te Antwerpen verschijnend blad, dat nauwe betrekkingen onderhoudt met de zoogenaamde nationa- iisten van het Uomite de politique Nationa- le, blijkt nu| tot inkeer te zijn gekomen en schrijft onder meer het volgende: De di- plomatieke wijsheid en slinmiigheid moet vervangen worden door practische zake- lijkheid! en kortheid. Arbritagfi is fce- wenscht, als deeling niet mogelijk zou blij- ken. Wij hechten er1 steeds aan te weten, wat wij hebben. Het komt ons voor, dat in het Wielingenvraagstuk niet zoo zeer een economische dan wel een militaire en maritime kwestie schuilt en deze drington- stuimig om oplossing, ten einde ons land, dat rust en vrede vraagt, ook in ons nage- slacht voor oorlog te behoeden. Regee- ren toch is ver, ver vooruitzien. Het zou een gebrek aan dipiomatieke vaardigheid en vermogen verraden, indien ;wij een vraagstuk onopgelost lieten, dat onrecht- streeks Antwerpen raakt en waarmee de beteekenis van Zeebrugge als onafhanke- lijke maritieme basis zoo' nauw samen- hangt. Een vogel in de hand is beter dan tien in de lucht; de halve Wielingen te bezitten heefl} inzake betonning, belood- sing, verlichting, verbeteringj enz. verstrek- kende gevolgen en in geval van oorlog kunnen wij onze1 kusten zelt volkomen at- sluiten. Het stuk wordt gesloten met den wensch de vrierjdschappelijke betrekkingen tus schen Nederland en Belgie weer nauwer te zien toehalen. Anderzijds wordt door Le Soir en de Nation Beige gemeld, dat de Touring Club de Belgique, die geheer in annexioms- tisch vaarwater is verzeild geraakt, 10 Ju li aanstaande een tocht door de Wielingen maakt van Ostende naar Antwerpen. Een De deur werd dadelijk geopend en alle agenten kwamen tegelijk den zolder op. „En( nu," zeide Berton, zullen wij eens kijken waar zij zich verstopt hebben.." De agenten liepen! den geheelen zolder rond, steeds met het pistool in de hand en den vinger aan den trekker, want zij verwachtten niet anders, ot zij zouden plotseling uit een ot anderen schuilhoek door de bandieten besprongen worden; zij keken bij het licht van hun lantaaxn in alle hoeken, maar al hun zoeken was vergeefs, geen sterveling was er op den zolder. Toch moesten zij er geweest zijn, want hun voetstappen waren ook hier duidelijk zichtbaar in de dikke stoflaag, die den vloer bedekte. j.Waai* kunnen zij gebleven zijn?" mom pelde Milloc. „Waar moeten wij nu nog zoeken Moulin, die plotseling een ingeving kreeg, riep: „Op het dak." „Dat moet wel/' antwoordde Milloc. „Ik zal op het dak gaan en 2 man meene- men, maar laten wij dubbel voorzichtig zijn, want een stoot zou voldoende zijn om ons er at te doen vallen en het huis is 3 verdiepingen1 hoog, dat zou dus een ongezonde luchtreis zijn." Gelukkig was het dak bijna plat. Milloc en 2 agenten klommen uit het dakvenster en, budten gekomen, keken zij rond. Ook hier zagen zij geen mensch, maar well 2 groote schoorsteenen, breed genoeg, dat meerdere menschen zich daarachter zouden kunnen yefbergen. Daar moesten zij dus zijn. pakketboot van b;n staaisdienst Os*terde- Dover zou met idrt doel voor een dag in huur zijn gen.^nen. Ookl stelt Pierre No- thomb, de bekende annexionist zich voor ter plaatse de Wielingenkwestie aan de deelnemers uiteerTte. zetten. PROCESSIE VOOR ZONDAGSWET. Naar de Tel. verneemt, zijn de drie Kerke- lijke partijen in de huidige politieke crisis tot overeenstemming gekomen onder be- ding, dat van Protestanische zijde op de behandeling der Z,ondagswet niet meer zai worden aangedrongen als de Katholieken de opheffing van: het processle-verbod met rust laten. HET DRANKVERBOD IN AMER1KA. Op de vergadering van den bond van vereenigingen van geneesheeren in Ame- rika heeft de president, dr. W. Walace Fritz uit Philadelphia, een verniet'igend oordeel uitgespro^en over de wet inzake het drankverbod, die volgens hem geble- ken was een vloek te zijn voor hetf publiek en het land. Hij doelde daarbij op het drinken in het geheim van allerlei rmn- derwaardig brouwsel en op het toene- mend gebruik van bedweimende midde- len en voorspelde, dat binnenkort de krankzinnigengestiChten overvol zouden zijn, terwijl er ziekten door ontstonden van de maag, de lever, de nieren, de oogen en het hart. Moeten wij, dokters, aldus spr., opkomen voor de openbare gezond- heid en voor on: land, ot moeten wij kalm achterover zitten en op onze duimen zuigen: Wij moeten beslissen ot het drankverbod en thuis gebrouwen drank dan wel het vrije gebruik van lichte wij- nen en bier, beboorlijk bereid 'volgens regeeringsvoorscrijriften, hec grootste kwaad is. Terwijl dr. Fritz, aldus het drankver bod veroordeelde, was het Representan- tenhuis te Washington bezig met een debat, dat toonde, dat de meerderrheid ten gunste van een strikte naieving dcr drankwet grooter is dan ooit te voren. Met slechts 93 stemmen tegen nam het Huis een wet aan, waarbij het voorschrij- ven van bier ais medicijn absoluut ver- boden wordt. NA HET MIJNCONFLICT IN ENpELAND'. De Britsc'ne mijnwerkers hebben overal het werk hervat waar de toestand van de mijnen dat mogelijk maakte. Zelts in Lan cashire, waar de mijnwerkers de overeen komst verwierpen hebben vele duizenden het werk hervat. In Northhumberland en Durham wedijverden de mijnwerkers Maandagmorgen vroeg, om het eerst in de mijnen at te cfalen en tegen aen namia- dag vertnokken reeds treinen met kolen geladen naar de kust. In Zuid-Wales konden ongeveer hon- derdduizend mijnwerkers het werk nog niet hervatten, daar vele mijnen in zeer slechten toestand zijn en wegens de over- strooming zullen vele mijnen in Derbyshi re waarschijnlijk voor goed gesloten blij- ven. In het Zuiden van Stofforthshire kon den de mijnwerkers den arbeid nog met hervatten, daar het machinepersoneei blijft staken. in Nottinghamshire weigerden de mijn- eigenaars in te gaan op een verzoek van den mijnwerkersbond van dat graatschap om drie shilling per week en per man van de Ioonen at te houden, tot delging van den schuld door den bond aangegaan, doch de mijneigenaars stemden er in toe, de eerste maand de achterstallige huishu- ren niet te innen. IERLAND. Maandag heeft de Valera, de ^presi dent" van de Iersche repubhek, op het raadhuis te Dublin een eerste conferentie met vier unipnistische lejders 'u"t het Milloc naderde met de grootste voor- zorgen een der schoorsteenen, maar toen hij hem had bereikt en er achter keek, uitte hij een kreet van teleurstelling: „Niemand|." En als een echo klonk het uit den mond van een agent, die den anderen schoorsteen had genaderd: „Niemand-" Zij haastten zich om terug te keeren naar den zolder, waar de kameraden op hen wachtten. Toen zij er weer op afgeklommen wa ren, riep een stem: „Hola, hierheen." Het was Moulin, die, met de lantaam in de hand bij het zoldervenster stond, dat vrij groot was en op de straat uitzag. Allen kwamen bij hem. De sporen, die op den vloer van den zolder waren achtergelaten, voerden daar- heen. s Het venster stond open. „Daar zijn zij doorgegaan", zeide Mou lin. „On.nogelijk," meende Milloc, ,,kijktoch eens. Drie verdiepingen hoog." En toch houd ik vol, dat zij hier door- heen gegaan zijn." „Waarom,denk je dat?" „Zief maar eens." Hij wees naar het kozijn van het venster, waarvan het vermolmde hout eenige stuk- ken versch atgebroken waren en men de indrukken van met spijkers beslagen schoe- nen duidelijk kon waarnemen. „Dat zijn de indrukken van hun schoe- nen," hernam Moulin. ,Ja, dat zie ik wel/' zei Milloc; ,,maar daar kom ik niet veel verder mee, want Zuiden gehad, welke als geslaagd j beschouwd mag worden. Een groote Sinn- j Fein-gezinde menigte, die aan de Valera j een t»vatie had gebracht, juichte ook de unionisten toe. Dit uiterlijke teeken van i de stemming onder het Iersche volk lijkt 1 met zond r belang. De conterentie fieeTf, naar verluidt, reeds op eenige punten tot overeenstemming geleid en wordt Vrijdag voortgezet. Een lid van het Dait Eireann heeft verklaard: „Indien men er bij de onderhandelingen met in siaagt, om tot overeenstemming te komen, zal dat met aan ons liggen." Er is totdusver gelukkig niets geschied, wat de vooruitziehteri op vrede in leriand bedorven heeft, maar de eigenlijke moei- lijkheden komen pas, op het oogenblik, dat Sinn Fein en Ulster te Louden of waar ook tegenover elkaar komen te staan. Ulster toont weinig neiging om zijn nieu- we parlement, ofschoon het dit nooit be- geerd heeft, weer dadelijk at te schaften en was totdusver ook tegen fiscale auto nomic. Bovendien zitten de extremistische elementen er niet stil en aan hun invloed schrijft men het ook toe, dat Craig de uitnoodiging om te Dublin te komen, met heeft willen aannemen. TER NEUZEN, 6 JULI 1921. WATERVOORZIENING Tb TER NEUZEN. In de jl. Maandag gehouden raadszit- ting deelde de voorzitter mede dat Burg, en Weth. voojr de eerstei2 a 3 fweken ovej een voor de behoefte voldoenden voorraad drinkwater kunnen beschikken uit het stoomschip Magdalena. Voorts besloot de raad tot het aankoopen van tanks voor het per schip aanvoeren van water uit de Zuid- Bevelandsche waterleiding dat men zich voorstelt voor 2 cent per emmer te kunnen beschikbaar stellen. M1DDELBAAR ONDERWIJS. Bij koninklijk besluit zijn benoemd: tot leeraar aan de R.H.B.S. te Ter Neu zen, de heer M. D. Cajouw te Vlissin- gen; tot leerares aan de R.H.B.S. te Purme- rend mej. J. J. Stempef, thans te Ter Neu zen; tot leerares aan, de R.H.B.S. te Oostburg mej. W. Eekhoft te Delft. EXAMEN BOEKHOUDEN. Geslaagd voor diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Han- delswetenschappen te Amsterdam, den heer M. J. Robijn, alhier. EXAMBN JSTUURMAN. Voor het op Vrijdag en Zaterdag 1.1. te Groningen gehouden examen voor le stuurman zeil- en kleine stoomvaart, slaag- de o.m. onze stadgenoot, den heer Jac. de Doelder. DE NIJVERHEIDSTENTOONSTELL1NG TE MIDDELBURG. Maandagmiddag opende de burgemees ter van Middelburg, de heer P. Dumon Tak, de Nijverheidstenjoonstelling (N. IJ T. E. M.) in de zalen en den tuin van het Schuttershot, te houden tot en met 14 Juli. Deze tentoonstelling biedt den bezdekers een 70tal stands van zeer uit- eenloopenden aard en kan voor het groot ste deel een miniatuur jaarbeurs worden genoemd. In den tuin is een aardige tea room met een in werking zijnde electri- trische taartjesbakkerij, en een bioscoop, waar o.a. een film wordt vertoond, te Middelburg opgenomen. De bezoekers hebben overdag gratis toegang tot de zalen van het Kunstmu- seum, waar, naast de daar steeds aan- wezige schilderijen, de collectie van den Middelburgschen schilder W. J. Schutz is ondergebracht. zij kunnen toch niet zoo zonder iets, uit den zolder van een huis met 3 verdiepin gen gesprongen zijn en al is de straat niet breed, toch is het onmogelijk om op hefe huis aan den overkant te springen." ,,En, dit dan?," Met) deze woorden wees Moulin op een ladder, waarvan het uiteinde, voorzien van ijzeren haken, in oogen aan het vensterko- zijn hing. „En hier," voegde: Berton erbij, terwijl hij op een kist wees, die omgekeerd onder het venster stond. ..Dat verklaart alles!" riep Milloc uit. „Toen zij zich tot hier vervolgd zagen heb- berj zij alles getrotseerd om ons te ontko- men: zij hebben zich van deze kist bediend om: op het kozijn van het venster te klim- men^en langs deze ladder zijn zij atgedaald naar de verdieping hier beneden, waar zij door het raam n een kamer zijn gekomen.' Teneinde deze veronderstelling te con- troleeren, klom Moulin op de kist, boog zich uit het venster en keek, bij het licht van den lantaarn, langs de ladder. ,,Neen," riep hij na dit onderzoek uit. „Ook< die gevolgtrekking deugt niet en wij zijn nog verder van den weg." ,/V\aar de versche indrukken in het ver molmde hout van het kozijn en de ladder die daaraaruhangt zijn toch duidelijke aan- wijzingen?" „Die indrukken van voeten toonen in- derdaad aan, dat zij langs dezen weg ge- vlucht moeten zijn, maar de ladder spreckt dat weer lijnrecht tegen." Verwonderd riep Milloc uit: „Hoe dat?" „Een enkele blik kan er u van overtui- gen." EEN NOODLOTTIGE DATUM. Het blijkt, dat velen de meening zijn toege- daan, dat zij nog wel tijd hebben met het slui- ten van een Vrijwillige Ouderdomsverzeke- ring. Zij meenen, dat zij daarmede tot 3 Dec. 1923 kunnen wachten. Die dit meenen, vergis- sen zich echter deerlijk. Art. 24 der Ouderdomswet bepaalt, dat ie der, die ouder is dan 35 jaar en den leeftijd van 65 jaar nog niet bereikt heeft, in staat ge- steld wordt, een Vrijwillige Ouderdomsver- zekering te sluiten. Voor de verzekerden, ouder dan 35 jaar, be- staat tot 3 Dec. 1921 de mogelijkheid, een ver- zekering te sluiten, waarvan de rente ingaat op het 65ste jaar. De premie moet toch van 3 December 1919 betaald worden. Voordeel Heeft hij van het wachten niet gehad. Alleen nadeel en wel hierdoor, dat de datum, waarop bij overlijden 100,wordt uitgekeerd, zooveel later ingaat. Hij kan zich echter nog meer nadeel toe- brengen. Immers, de wet opent de mogelijk heid voor de personen, ouder dan 35 jaar, om bij wijze van uitzondering de verzekeringen na 3 Dec. 1921 te sluiten. De premiebetaling gaat ook in 3 December 1919; de rente echter evenveel dagen na het bereiken van het 65ste jaar als de verzekering gesloten wordt na 3 December 1921. De datum, waarop f 100,—- uitgekeerd wordt, verschuift natuurlijk ook. Hier is het nadeel veel en veel grooter. Want hier wordt op het 65ste jaar geen rente uit gekeerd. Laten daarom alien, die van plan waren, een verzekering te sluiten, zich aanmelden. Wenschen zij eerst nog inlichtingen, laten zij zich wenden tot den Raad van Arbeid of tot de agenten. Maar spoedig, want anders kon blijken, dat 3 Dec. 1921 voor hen een nood- lottLge datum was. Bij het aanwerven van verzekerden, vooral van betrekkelijke jonge verzekerden, krijgen de agenten meermalen tot antwoord: „Ik wordt toch geen 65 jaar". Dit antwoordt is natuur lijk een dwaasheid. Niemand weet, hoe oud hij zal worden. Toch is het wel belangrijk te weten, hoe groot de kans is, om 65 jaar te worden. Hieronder volgt een overzicht, waarvoor de gegevens dienen van de volkstelling op 31 Dec. 1910. Met die gegevens is een sterftecafei gemaakt, d.w.z. een tafel, die aangeeft, hoe- veel personen van 100.000 pasgeboren kinde- ren na 1, 2, 3, enz. jaren nog leven. De volgende cijfers zijn voor de mannelijke bevolking; de cijfers voor de vrouwelijke be- volking wijken daar echter maar zeer weinig vanaf. Van 100.000 pasgeboren jongens leven er na 20 jaar nog 76612, na 30 jaar nog 72907, na 40 jaar nog 69090, na 50 jaar nog 63263, na 60 jaar nog 53551 en na 65 jaar nog 46287. Uit deze cijfers blijkt reeds dadelijk, dat bijna de helft van alle mannen 65 jaar wordt. Van de 76612 mannen van 20 jaar worden er echter 46287 65 jaar of ouder, d.w.z. 60 van de 72907 mannen van 30 jaar wor den er ook 46287 (dit is dus =t 63 65 jaar of ouder. Uit het bovenstaande zou volgen, dat het het beste is voor den verzekerde, zijne verze kering niet te jong te sluiten. Op het eerste gezicht lijkt dit zoo, in werJelijkheid is dit evenwel anders, omdat de premie met den leeftijd stijgt. Hoe jonger de verzekering ge sloten wordt, des te voordeeliger. Het beste was, de verzekering te sluiten bij de geboorte. En lest best. De uitkeeringen der Vrijwillige Ouderdoms- verzekering worden gewaarborgd door den Staat. Moulin gat zijn lantaarn aan Milloc, die zich op zijn beurt uit het vensLer fcoog. De ladder, dun en wrak, 10, hoogstens 12 duim breed was atgebroken en hing meer dan 6 voet langs den muur at. Niets daar beneden, geen balkon, geen venster, geen zonnebhnd of gootsteenpijp, waaraan men zich kon vastklemmen, zoo- dat het zelfs voor den stoutmoedigsten acrobaat ondoenlijk zou geweest zijn, om langs dien gladden muur at te dalen. De onmogelijkheid van een vlucht langs dezen kant was hiermee dus overtuigend aangetoondt En toch was het niet minder duidelijk dat de bandieten, die naar den zolder gegaan waren, deze hadden verlaten bij de nadering der agenten en waar op het dak geen spoor van hun aanwezigheid te vinden was, moesten zij wel door dit venster zijn gevlucht. Maar hoe hadden zij die vlucht kun nen volbrengen? Waar waren zij gebleven? Dit vroegen Milloc en Moulin zich at, terwijl zij naar boven keken als jachthon- den, die den neus in de lucht steken om het wild te ruiken, waarvan zij het sjxror bijster zijn geraakt. Eindelijk zeide Milloc: jjKomaaHj wij moeten weer van voren at aan begmnen en erkennen, dat de taak moeilijker is dam ooit." „Voor het oogenblik", sprak Moulin, ,/tunnen wij wel gaan slapen." En tegen zijn agenten: „Ingerukt." De geheele politiemacht verliet den zol der. (Wordt vervolgd.) iiniiivir miim-ifr Burgemeester en Wethonders van TER NEUZEN brengen tee openbare kennis, dat tergemeentesecre- tarie ter inzage ligt een verzoek met bijiagen van GELEIN KLOUVVERS te Ter Neuzen, om VER- G UNNING tot het plaatsen en in werking brengen van een ruw-oliemotor in zijn pakhuis, staande op het perceel in deze gemeente, kadastraal bekend in sectie L, no. 270. Op Maandag 18 Juli a.s.. des namiddags 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente ken nis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aaudacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den boveribepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 4 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. j; rr:sk^£;'Si

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1