ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7165 Vrijdag 1 Juli 1921 69e Jaargang. SllEEIfSBAAB. Een coideel over onzsn tijd. ~~b i n nT¥HTn o. ESBS ra 33Xi^-X3. DRINKWATER, aflosbaar is gesteid obiigatienummer 18. BUITEN LAND. manmmBSBh*. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG herinneren be- langhebbenden dat krachtens leeningsbesluit van 1901, op 1 Juni 1920 groot f 500.der leening van f 24000.— Inlevering wordt daarvan ten spoedigste verzocht. Zaamslag, 30 Juni 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FE1JTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn, Secretaris. In een artikel, voorkomende in de .Con temporary Review" heeft Pof. Gilbert Mur ray getracht de vraag te beantwoorden, of wij nu reeds een oordeel over onzen tijd kutrnen vellen. In een zin, die heel in het be gin staai van zijn artikel, en die zeker niet erg moedgevend klinkt, beweert de profes sor, dat dit vraagstuk niet behoort tot dien weike opgelost dienen te worden, alvorens wij de hand aan den ploeg kunnen slaan. Vooral daarom lijkt ons deze uiting zoo teleurstellend, omdat wij de meening zijn toegedaan, dat de wijze, waarop wij ons werk gaan of blijven verrichten, en vooral de richting, die wij daarbij zullen hebben te houden of te kiezen, toch wel degelijk ver- barid zal houden met onze inzichten in den geest van den tijd. Een menagemeester en een geweermaker mogen misschien onver- schillig staan tegenover- en dus ook ge houden worden buiten de veldtochtplannen; degenen, die werkelijk leiding hebben te geven, ook al behooren zij niet tot de hoogst of ook maar hoogergeplaatsten, mogen en willen ter zake niet onkundig blijven, en moeten dus onzes inziens, ook al is het maar eenigermate, op de hoogte zijn of zich op de hoogte stellen van den wezenliiken toe- stand. En een tweede opmerking, die wij niet zonder protest willen laten passeeren, is deze, dat onjuist zou zijn het gevoelen der meeste menschen, dat hoedanigheden, die wij als teekenen van verval beschouwen (b personen), die een ziekelijke gevo^ligheid voor sommige prikkels toonen en die in het algemeen de bezitters van een dergelijke gevoeligheid in den strijd om het bestaan te gronde doen gaan, werkelijk slecht moeten zijn, zoodat dus zulk een hoedanigheid een ondeugd moet worden geacht voor het be- trokken individu en een nadeel voor de maatschappij. Voortredeneerend beweert Prof. Murray, dat tot alles wat men over- winningen van het publiek geweten noemde de eerste stoot werd gegeven door kleine groepen van onevenwichtige, met schouder- ophalen begroete of zelfs voorbijgegane neuropathen; onevenwichtige zenuwlijders dus. Nog bedenkelijker lijkt ons echter de Conclusie van dezen Amerikaanschen pro fessor, als hij schrijft, dat wij, voorzoover wij behooren tot de gezonden naar lichaam en geest, niet in staat zijn te beoordeelen, of de tijd, waarin wij leven, een tijd is van vooruitgang of een tijd van verval, omdat wij niet weten, of de lichamelijke en gees- telijke gezondheid, de heerschappij Van het gezond verstand en van de menschelijke rede, waarnaar wij leven, wel een echt en waardig ideaal is. Wie nu echter uit de eerste en vrijwel laatste zinsneden, die hier werden medege- deeld, zou concludeeren, dat de schrijver nu verder niet veel bizonders zou hebben mede te deelen, vergist zich. Er staan in- tegendeel in dit artikel zeer behartigens- waardige wenken en opmerkingen. Aller- eerst wel deze opmerking, hoe ieders per- soonlijke ervaringen van grooten invloed zijn op zijn waardeering van den tijdgeest. Een aarldige anecdote geeft hierover licht, van 'n persoon, die op een voor zijn land zeer donker uur tot ongedacht hooge positie steeg, en dien een zijner ambtgenooten een vroolijk deuntje had hooren neurien, toen hi: op weg was naar zijn departement. .,Waarom?" zoo vroeg iemand, „zou die kerel zoo opgewekt zijn; zou er heusch goed nieuws wezen?" En het ondeugend ant- woord luidde: ,,Hij is niet vroolijk over goed nieuws, maar hij is zoo opgetogen, omdat omdat hij minister is!" Ook aarzelt onze schrijver niet met te erkennen, dat de negentiende eeuw te ver- gelijken was met een edelman uit een van Voltaire's vertellingen, wien het bewustzijn van eigen voortreffelijkheid in het hoofd was geslagen, en dien de koning meende alleen nog te kunnen helpen door aan eenige muzikanten last te geven hem overal te ver- gezellen en hem dan aldus te verheerlijken: Zoo'n over zich zelf bizonder tevreden Monseigneur was de vorige eeuw stellig. Die arine negentiende eeuw! Zij vervulde ons met hoop, zij ontwikkelde groote be- ginselen; met onversaagd idealisme en ste- vig gezond verstand leidde zij ons op den weg naar een beloofd land van vrijheid, verlichting en internationale verbroedering; en toen wij den top van den berg haast bereikt haddenmen begrijpt wat er volgt! Nu nagaande, wat de oorzaken zijn van de ramp, die de wereld getroffen heeft, neigt de geleerde schrijver er toe om die vooral hier in te zoeken en te vinden, dat het overwin- nende leger tal van vijandelijke vestingen is langs getrokken (geestelijk bedoeld natuur- lijk) zonder die te nemen, m. a. w.: dat de wereld zelve nog niet sterk genoeg door- drongen was van de beginselen der negen tiende eeuw. De groote vraag echter, waarover het nu zal moeten gaan, is deze: of wij na de in- eenstorting, die door den oorlog is veroor- zaakt, nu weer vooruitgaan? De recht- streeksche gevolgen van den krijg kan men gerust opzettelijk ter zijde schuiven, de in- directe invloed moet echter ook maehtig en verbazingwekkend worden genoemd. De schrijver doet enkele grepen: in tal van ge- wone en eenvoudige menschen bleek een mate van heldenmoed en geschiktheid tot zelfverioochening aanwezig, die voor de meesten onzer een openbaring was. Ern- stige gebreken in den bouw onzer maat schappij zijn echter ook aan het licht getre- den; hartstochten en ontevredenheid werden veelvuldig openbaar, die tot nu toe slechts gistten onder de oppervlakte. Ook heeft de oorlog een neiging tot ongeduld versterkt en is de algemeene ongeschiktheid bij de menschen toegenomen om te begrijpen, dat moeilijke kwesties niet met £en pennestreek kunnen worden opgelost. Loopt de schrijver onzes inziens wel wat erg luchtig heen over het zakken van het zedelijk peil wat na zijne, reeds door ons weergegeven, meening over „onevenwichtige neuropathen" allicht niet zoo sterk meer verbaast hij heeft zeker geen ongeliik, als hij waarschuwt: „De heele maatschappij wordt dikwijls te veel naar de bovenste la- gen (schuim) of naar de onderste lagen (droesem) beoordeeld. Op 't punt van 't misbruik van alcoholica ziet de schrijver vooruitgang; het misbruik van tabak is volgens hem echter toegenomen. Ook over sexueelen achteruitgang klaagt hij; voorts is er ontzenuwing en groot gebrek aan veer- kracht, terwijl er alom in de maatschappij krachten aan het werk zijn om de menschen omlaag te trekken. Ook het voortdurend geroep om uitbreiding van onderwijs aan scholen voor-alles-en-nog-wat, acht de schrijver een niet in alle opzichten gunstig teeken des tijds. Hij zegt o.m.: „Zoo zijn sommige kook- en huishoudscholen inrich- tingen, waar de meisjes omslachtiger en duurder leeren, wat haar in de gezinnen moet kunnen worden geleerd. Als dit on- mogelijk is, omdat de moeders het zelf niet kunnen noch weten, zal men dit laatste toch wel geen gunstig teeken noemen. Maar in dat geval zou te overwegen zijn, of niet aan- vullingsonderwijs aan de moeders beter en meer noodig is dan scholen voor de doch- ters." Men ziet alles bijeengenomen is het Amerikaansche oordeel over onzen tijd lang niet onverdeeld gunstig. En ook al zou met het oog op ons land nog wel wat zijn aan te vullen en te wijzigen wie onzer zal niet erkennen, dat in ons leven hoogere be ginselen den toon behooren aan te geven beter dan ons alleen te richten naar den geest des tijds"? EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Op het verzoek van den heer van Nie- rop (V. B.) worden de spoorwegovereen- komsten voorloopig van de agenda atge- voerd in verband met de in het voorlpo- pig verslpg gestelde vragen. Aan de orde is daarna de Djambi-ont- ginning. De heer Van Embden (v.-d.) meent, dat de regeering niet verpliicht is, uit zelt- standigheidsgevoel geen rekening te hou den met de opmerkingen van vreemde mo- gendheden. Het gaat hier om overwegin- gen van handels- en bewapeningspoh- tiek. die niet uitsRuitend nationaal zijn, De door Amerika gevraagde reciprociteiten zijn door onze regeering terecht atgewe- zen. De juiste poSitiek is die der open deur, maar die is niet toegepast. De con- cessie is aan de Koninkjijke toegewezen met geprononceerde regeeringshulp. Even- wel zou spr, ook niet andere velden aan Amerika toezeggen. Economisch imperialjis- me moet buiten de kolonien worden ge houden. De eenige optossing is staats— exp!(oitatie van de olievetden. De statu- ten van de Djambi-aardolje-maatschappij geven aan de Bataatsche alle macht en aan den staati slechts schijnmacht. Spr. komt ook op tegen de geheinihou- ding, bij deze zaak betracht; deze ge- heimhouding acht hi; een groote tout. Ver- der oetent hij critiek op de memorie van antwoord van den minister van kolonien en een brief van de'n tijdelijken voorzitter van den ministerraad. Spreker verkiaart zich voor staatsexploi- tatie, omdat wij daarmede over de gehee- le iijn onze vrijheid terugkrijgenl Spr. vraagt wat er waar is van de geruchten, dat er bij de afdgeel'ing mijnwezen een request van de Koninktijjce in behandeling zou zijn, waarin geyraagd wordt om een exploitatie-contraci voor geheel Neder- fandsch-indie. Spr. heeft een hoofdbezwaar tegen het samenga.m met de vraag ten opzichie 'van het Vederlandsche karakter van genoemde maatschappij. Spr. oetoogi, dat de Engelsche invloed overheerschend is in de Koninklijke en dat ons land daardoor zal worden betrok- ken in een specialfistischen strijd. Hij meent, dat de rechterzijde bij verkiezingen plezier zai beleven van de Djambi. De heer Van KoJi (s. d. a. p.) bepleit staatsexpioitatie, waardoor (Je Indische ol|ie-rijkdom zal worden bewaard voor de bevolfring en niet uitgeleverd aan particu- lier winstbejag. NEDERLAND EN DE VOLKENBOND. Overeenkomstig een wensch weikcn de vergadering van den Volkenaond in haar eerste zitting in; 1920 heeft uitgesproken, heeft de secretaris van den Volkenbond de verschillende regeeringep uitgenoodigd deel te rftmen aan een conferentie ter be- spreking van de bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen. Deze conferentie zal thans op 30 Juni a.s. te Geneve worden geopend. De Nederlandsche regeering zal worden vertegenwoordigd door mr. A. de Graat, voorzitter van het Nationaaf Comite ter bestrijding van den handel in vrou wen te Utrecht, terwijl aan dezen vertegen- woordiger als technisch adviseur is toege- voegd mr. F. M. G. van Walsem, gewezen inspecteur aan het rijksbureau te Batavia tot het verzamelen van gegevens in zake den handel in vrouwen. UITBREIDING DER VR1JWILL1GE OUDERDOMSVERZEKERING. Naar Het Centrum verneemt, zijn de plannen, om aan de vrijwillige ouderdorns- verzekering een aantnerkelijke uitbreiding te geven, reedsi in een vergevorderd sta dium van voorberciding gekomen. De be- doeling daarbij is, de uitkeering, die thans hoogstens zes gulden per week kan bedra- gen, te verhoogen1 tot een maximum van twin tig gulden, natuurlijk met een daaraan geevenredigde premiebetaling. Het aan- gaan van zulk een verzekering zai voor iedereen ojrenstaan. Bovendien ligt het in de bedoeling de uitkeering in eens bij overlijden van f 100 op f400 te brengen. In verband hiermee kan nog worden medegedeeld, dat het aantal personen, dat zich voor de vrijwillige ouderdoms- verzekering opgeeft, alleszins bevredigend mag worden genoemd. Zoo bedroeg hun getal over April 7058 en over Maart zelts 8568, waarbij val|Jt op te merken, dat het aantal verzekerden beneden de 35 jaar gestadig toeneemt, zoowel verhoudingsge- wijze als absoluut. Vertnelding verdient ten slotte, dat de vrijwillige verzekering thans als regel yoor de hoogs e uitkeering worcft aange- gaan, dus niet voor 3,\ 4 of 5, maar 6 gulden per week. LET OR HET KLEINE PARIEREN GELDt, Een abonne toont ons twee zilverbons door hem ontvangen als twee rijksdaalder- bons. Zij waren halt dicht gevouwen, zoo, dat alleen de beide op het eerste gezicht volkomen overeenstemmende achterzijden zichtbaar waren. Later, bij het uitvouwen bleek dat een rijksdaaldersbon goed "was, het andere stuk was een eenguldensboii van Ned.-lndie. Kleur, atwerking en versieringsornament komt aan de achterzijde geheel met el- kaar overeen. Wij hooren dat ook anderen er op die manier inloopen. Men vouwe dus de bons bij ontvangst geheel open. Dan alleen kan men zich vrijwaren voor schade. (Hbl.) DEPARTEMENT VAN BUITENLAND- SCHE ZAKEN. Bij Kon. besVuit van 27 dezer is bij het department van buitenlandsche zaken, met ingang van 1 Juli: 1. aan den heer Mr. R. J. H. Patijn, Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als secretaris-ge- neraal, onder dankbetuiging voor de be- langrijke diensten, inr die betrekking aan den lande bewezen; 2. benoemd tot secretaris-generaaf, den heer Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgronje, thans administrateur, en 3. bevorderd tot administrateur den heer dr. J. A. Nederbragt, thans referen- daris. ENGELAND. De mijnwerkersstaking in Engeland is geeindigd en Touchstone,, de dichter van de Dai||y Alaii, die de gebeurtenissen van den dag berijmt, verkl'aart niet te kunnen zeggen. wie van beide partijen gewonnen heeft. Een verliezer is er echter zeker, dat is de belastingbetalende burger, die, tusschen beide vechters in, hun tot scherm diende en als Joris Goedbloed de klap- pen heeft opgevangen. Welk een vreeselijke ramp de staking in de mijnen is geweest, kan men nagaan, als men weet dat zij den Engelschen be- tastingbetalers meer gekost heeft dan de heele Boerenoorlog en de gazamelijke kosten, dierecte en indirecte, worden zelts op 500 miljlioen pond sterling geschat, waaronder alleen eeri bedrag van 60 mil- lioen pond sterling is aan verbeurd mijn- werkersloon.Er zijn nog meer redenen om den ju.beizang oyer den afloop in mi- neur te houden. Vete schachten zullen pas over een at twee weken heropend kun nen worden, zelts als men dadelijk met de herstellingen begint. Andere, onge- veer veertig, zijn voorgoed in verdronken putten veranderd en duizenden defers zullen elders werk moeten zoeken. De pro- ductie aan Britsche steenkolen zai dit jaar 140 miHioen ton beneden die van 1913 blij ven en de industrieen, die onder kolen- gebrek tot stil,stand gekomen zijn, zullen moeite hebben, weer aan den gang te ko- men, daar het natuurlijk met de bestellin- gen is gaan hokken. Eindelijk betoogt de pers, dat de over- eenkomst hare deugdelijkheid nog moet bewijzen door het goedkooper worden van de Engelsche steenkolen. Indien de productiekosten 39 sh. per ton blijven, zooal£ voor de staking, zullen er, zegt een van de bladen, wel Engelsche kolen aan de marktt kotnen, maar zal de vraag gering zijn en de Engelscne handel ver- lamd blijven. Het is daarom te verwachten dat werk- gevers en werknemers uit het conflict nog eens de les geleerd hebben, dat strijd door uitsilaiting ot staking onevenredig veel grootere verliezen brengt dan het prijs geven van daartegenover betrekkelijk klei ne voordeeljen, eri dat de regeering zich zal bedenken, voorf zij weer een bezuini- gingsprograin in paniek-stemming ten uit- voer legt. Het was al voorspeld, dat de afloop van de mijnwerkersstaking invloed zou hebben op den loop van andere ar- beidsconflicten. lnderdaad is het geschil met de Engelsche bankwerkers, hoewel dezen de voorwaarden van de patroons pas met groote meerderheid verworpen hadden, op het laatste oogenblik nog ge- regeHd. TROTZKY PROBEERT LENIN TE ARRESTEEREN. Drie dagen voor de opening van het congres der derde internationale te Mos- kou heeft Trotzky, die in het Kremlin woont, tezamen met Boecarin een po- ging gedaan om Lenin, naar ze beweer- den, wegens zijn overspannen zenuwen, naar het dorp iijinsk, naar het paleis van den overleden grootvorst: Sergius over te :rcngen. Golfcs Rossy verneemt uit Re- vat uit betrouwbare bron in verband daar mede de votgende bijzonderneden. Trotz ky verscheen met tien beambten van de beruchte Tsjeka, en eischte vrijen toegang tot Lenin. Lenin's lijfwacht riep het eer ste communistische regiment Marx, dat in het Kremiln onderdak gebracht is, te hulp. Een blbedige botsing werd vermeden, doordat Lenin plotseling zelt verscheen en Trotzky uitnoodigde bij hem in zijn werk- kamer te komen. Na 'n onderhoud, dat een halt uur duurde, verliet Trotzky met zijn gezin en zijn kanseljarij het Kremlin. Om deze daad, door Trotzky tegen Lenin ondernomen, te begrijpen, moet men reke ning houden met de jongste gebeurrinissen in het botsjewistische paradijs. Lenin en Krassin hebben erkend, dat zonder over- eenkomsten met het groot-kapitaal de per sonen, die in Rusljind thans de lakens uit- deelen, zich niet staande kunnen houden. Men meent ook te weten, dat Engelsche kapitalisten aan Lenin bepaalde voorstellen gedaan hebben, weike hierop neerkomen, dat Ruslpnd slechts op hun steun rekenen kan, wanneer de leiders der radicale bols- jewistische vleugels, t.w. Trotzky, Sinow- jet en Tsjitsjerin, verdwijnen. Aan deze heeren is reeds een vrijen uittocht uit Rus- land gegarandeerd. De mislukte aaresta- tie van Lenin zou dan een poging van Trotzky geweest zijn, om zijn poljtieken tegenstander uit den weg te ruiinen. De naaste toekomst zal waarschijnlijk wei teeren, dat Lenin de sterkste is geweest. EEN BOLSJEWISTISCH OFFENSIEF? Achter de nieitwe Poolsch-Russi- sche grens aan de Duna heerscht een koortsachtige bedrijvigheid der bolsjewiki, 't welk er op wijst, dat zij nog in den loop van den zomer of uiterlijk in den hertst een grooten aanvai op Polen beramen. In de streken om Smolensk, en Witebsk hebben reeds sinds een maand belangrijke troepen- concentraties, vooral van' troepen uit den Kaukasus plaats. Aan den spoorweg van Petrograa zijn drie Russische arbeidersiegers uit Petro- grad en Karolie samengetrokken, die aan de verbetering en herstel van de baanvak- ken en bruggen werken. In den sector van opmarsch zijn munitiedepots en levens- middelenmagazijnen aangeiegd gevvorden. TER NEUZEN, 1 JULI 1921. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Maandag, des narniddags 7 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring rekening der Gezond- heidscommissie te Ter Neuzen over, het dienstjaar 1920. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van watertanks. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit van 16 dezer is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer J. P. Tazeljaar, 2e secretaris van de Gereformeerde Zondagsschool-Vereeni- ging „Jachin", predikant bij de Gerefor meerde kerk te Weesp. HANDELSEXAMENS Bij het laatst gehouden examen der Fe derate van Handels- en Kantoorbedienderr „Mercurius" slaagde o.m. voor Boekhou- den onze stadgenoot de heer P. M. de Kleijn. Te 's Hertogenboscn slaagde voor het eindexamen Handelsschooi atgenomen door db- Vereenigde Leeraren en Mercu- rius, de jongeheer Emile Verstraeten, van Hulst. Voor het Federatie-examen boex- hou.den, gehouden 17 en 18 Mei I.i. te Rotterdam, slaagde o.m. de heer H. A. Lyppens alhier. GENEESKUNDE. Voor het candidaats-examen in de ge- neeskunde is te Leiden geslaagd de hetr P. J. Buijze, vroeger alhier. FESTIVAL TE ZAAMSLAG. Begunstigd door mdoi weer, had jl. Woensdag alhier het festival plaats ter vie- ring -an het 35-jarig bestaan van het mu- ziekgezelschap „De Volharding", directeur de heer H. Wisse. Dit had een groot aantal vreemdelingffi naar deze gemeente gelokt, zoodat op het tijdstip dat de gezelschappen uit den vreem de waren gearnveerd en alien zich opsteiden voor het aanvangen van den optocht een ongekende drukte heerschte. Nadat de ommegang door de gemeente onder het spelen van lustige marschen door de verschillende muziekgezeischappen was volbracht, werden door het bestuur van het jubileerende gezelschap de besturen der deelnemende gezelschappen in de raadzaal op het gemeentehuis ontvangen. Te half vier uur vingen onder groote "oe- langstelling van het publiek de muziek- en zanguifvoeringen aan op de muziektent bij het raadhuis, waaraan achtereenvolgens werd deelgenomen door de volgende gezel schappen: ,,De Volharding" van Zaamslag, muziek; „Eikels worden boomen" van West- dorpe, muziek; „Zaamslags Mannenkoor" zang met begeleiding van orkest; „Elk naar zijn krachten" van Hoek, muziek; Vrijheid, Eendracht" van Lamswaarde, inuziek; „Orelio" van Axel, zang; „St. Ce cilia" van Stoppeldijk, muziek; „Excelsior" van Ter Hole, muziek; „De Eendracht" van Koewacht, muziek; „Concordia" van Axel, muziek; ,,Cresendo" van Hoek, zang. De verschillende uitvoeringen vieien, biij- kens het applaus, zeer in den smaak der toehoorders. Voor de zangvereenigingen waren later in den namiddag, toen de stem ming onder de menigte wat luidruchtiger werd. vooral ook omdat de plaats der uit- voering aan een drukken verkeersweg is ge- legen, minder gunstig en slechts de naast bij het hek staanden, konden de zanguit- voering volgen. Te 5 uur werden onder de deelnemende gezelschappen premies verloot. Die voor de muziekgezeischappen vieien ten deel aan: Koewacht le prijs f 75, Stoppeldijk 2e prijs 50, Lamswaarde 3e prijs j 30, Ter rloij 4e prijs 20, Axel 5e prijs 10. Van de premies voor de zangvereenigin gen viel de le, 25, ten deel aan ,,Cresen- do" van Hoek, de 2e, 15 aan „Orelio" van Axel en de 3e, 10, aan „Zaamslags Man nenkoor". Des avonds werd op verdienSteljjke wijze tot slot van het feest een concert gegeven door de Zaamslagsche symphonievereeni- ging, onder leiding van den heer H. Wisse. Tot laat in den avond bleef er een gezel- lige feeststemming hereschen, die door geen wanklanken werd verstoord. Het bestuur en de leden van het muziekgezelschap „De Vol harding" mogen met welgevallen op hun welgeslaagd feest 'terugzieri. SCHIETWEDSTRIJD. De uitslag van den Kringwedstrijd in Zeeuwsch-Vlaanderen (Oostelijk deel) op Zaterdag 25 Juni 1921 gehouden te Te. Neuzen, is als volgt: In klasse B kwamen uit 3 burgerwachten met 4 vijftallen. In klasse C kwamen uit 2 burgerwachten met 2 vijf-tallen. Uitslag van dezen korpswedstrijd: schijftelling 1 to; 10 (10 schoten) Klasse B: Ter Neuzen lste vijftal 415 punten, Ter Neuzen 2de vijftal 370 punten, Westdorpe 313 punten, Zaam slag 370 punten. Klasse C: Ter Neuzen 3de vijftal 349 punten, Hoek 317 punten, waarvoor Ter Neuzen lste vijftal lste prijs f 25, Ter Neu zen 2e vijftal (bij loting) 2de prijs, f 20, Zaamslag (bij loting) 3de prijs j 15, Ter Neuzen 3e vijftal 4de prijs, f 10.' Hoek en Westdorpe elk een troostprijs van f 5. Personeele baan voor leden van burger- wachten. Beschikbaar 10 prijzen op ae baan met scherp en 10 prijzen op de baan met Marga-patronen Uitslag baan met scherp, schijftelling 1 tot 10 (vijf patronen vuur): le prijs A. L. de Jong met 49 punten, 2e prijs P. M. Oost- dijk met 48 punten, 3e prijs J. van Goor met 47 punten, 4e prijs P. A. Galle met 46 pun ten, 5e prijs J. C. Jansen met 46 punten, 6e prijs H. de Wijn met 46 punten, 7e prijs j. Riemens met 45 punten, 8e prijs W. Po!- derman met 45 punten, 9e prijs C. van Overbeeke met 44 punten en lOe prijs B. van den Berge met 44 punten. Uitslag der baan met Marga-patronen tel ling 1 tot 12 (5 patronen vuur): le prijs H. IBBHBSBBMMeSflBIHBSESBBBHHUHBMBBHDSHMXSBBnHBHBHHHEBHHi COURANT De burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend. dat eene Openba^e Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op 4 .Saili 1031, des narniddags ten 7 ure. Ter Neuzen, den 1 Juli 1921. De Biirgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Bmrgerneester en Wethouders van TER NEUZEN makeri bekend, dat het water, dat thans door de gemeente wordt gedistribueerd, komende uit het s.s. #Magdalena", seheikundig is onderzocht. bijwelk onderzoek gebleken is dat het voor DRINKWATER uitstekend is te gebruiken. Ter Neuzen, 1 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. IIUJZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Que de grace, que de valeur! Que son merite est extreme! Ah, combien Monseigneur Doit etre content de lui-meme!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1