Provinciale Staten van Zeeland. LANDBOUWBERICHTEN. 3EMENGDE BERICHTEN. PBKJIEBgPBTES Ingezonden MededeelingeiL BURQERLUKE** STAND. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. BowakiugHvoorschift Spoorwegloopen. Locuatspoorfoopeu en rijdeu Molor- en Rijwiel-reglenient,. Openbare Dronkenscliap. Rywielen zonder licht. Fietsen met gekleurde zijglazen. Fietsen zonder bel. Teruggave bevolen aan de ouders zonder strnf Gekoppelde wagens. Wateren huiten bakken. Regiement wegen en voetpaden. Voertui? zonder lieht. Rijwielen zonder lieht. Motor- en Rijwielregiement. Vrysesproken. Outslasren van Rechtsvervolging. RECHT ZAKEN Zondap 26 Juni 1921, Bewakingsvoorschi ift. IJkwet. Openbare Dronfcenschap. Binnetmsscherij. Visscherijwet. Drankwet. Arboidswet. Loopen over Bouwland. Jachtwet. Stelling niet verlichten. Straat9chenderij. Trekdier onbeheerd. (Nadruk verboden), TER NEUZEN. Mej. C. P dige alhier, is a!s Middelburg. PHILIPPINE. Boone, gemeente-verloskun- iDodanig benoemd te BOSCHKAPELLE. Er heerscht weer voor den zooveelsten keer binnen bet jaar ernstig watergebrek.. Uit slooten en pu.tten word! voor het vee en ook al voor huishoudelijk gebruik, brak water gehaald, en men kan velen met een emmer goed regcnwater een groot p!e- zier doen. Op de plaatselijke geitententoonstil- Img waren wegens het minder geschikte uur, niet veel dieren aangebraeht. De vertoonde "bewezen echter, dat de leden der geitentokvereeniging flinke „werkmanskoeien" hebben. Naar wij vernemen, is in verband met het stiehten der bijzondere school, door het R. K. kerkbestuur een woning met groot erf aangekocht, gelegen in de kom van het dorp. Het huis zal worden afgebroken en op het terrein eene onderwijzerswoning wor den gebouwd. H U L S T. Bij Kon. Besluit van 21 dezer is aan mej. S. S. E. Joukes alhier, vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevor- derde eischen voldoet. HONTENISSE. Tot onderwijzeres aan de openbare school in de Noordstraat is benoemd de eenige soilieitante, mej. R. Borm aldaar. MIDDELBURG. Woensdag werd door Gedeputeerde Sta- ten van Zeeland aanbesteed: het uitvoeren van buitengewone bestratingswerken op den weg van Schoondijke naar IJzendijke. Inschrijvers waren de heeren J. P. de Vos, Ter Neuzen, 14.600; J. Wolfert, Hoek, J 13.900; L. J. (J. van de Ven, Koudekerke, j 13.748; Iz. Douw, Zierikzee, 13.622; J. I". Adriaanssens-Polvliet, Hontenisse 13.492; M. Wandel, Oostburg, f 13.098; P. J. van de Sande, Breskens, f 13.078; J. H. van de Ven, Vlissingen, f 12.879 en Th Cambier, Breskens, i2.738. Opcenten op de Rijks- belastingen. Ged. Staten stellen Prov. Staten voor opcenten te heffen ten oehoeve der Pro- vincie, op de hoofdsommen van de Rijks dtrecce oelastmgen, ter voorziening in de uitgaven der provincie voor het" dienst- jaar 1922, nl. te rekenen van 1 lanuari 1922; J vijftig opcenten op de hoofdsom der grondoelasting voor de ongebouwde eigen- dommen vijftig opcenten op de hoofdsom der grondoelasting voor de gebouwde eigen- doinmen; vijftig opcenten op de hoofdsom der personcele oelasting; te rekenen van! 1 Mei 1922; twin tig opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting; tvvinug opcenten op de hoofdsom der inkomstenbelasting 1914; met dien verstande, dat de opcenten op de hoofdsom der inkomstenoelasting zicn bepalen tot de aanslagen der belasting- phcntigen, oedoeld bij art. la der wet op die belasting. Subsidie Tuberculose - bestrijding. Het oestuur van de Roomsch-Katho- lieke Vereeniging tot bestrijding der tu- berculose „nerwonnen Levenskracht", ge- vestigd te Utrecht, verzoekt haar ten ue- hoeve van haar Sanatorium „Berg en Boscii'', te Apeldoorn, een subsidie te wil- len verleenen ten minste oerekend naar den grondsiag van t 0.25 per patient en per verpleegdag, voor alle patienten uit Zeeland. Bij vorige voordrachten zijn afwijzende besuukKingen voorgesteid op verzoeken van gelijksoortige vcreemgin^en op grond vain de functie van gewestelijk centraal- orgaan, die aan de Provinciate Zeeuw- scne Vereeniging is toegedacht, met welk standpunt de Prov. Staten zich heoben vereenigd. Met net oog hierop zijn Ged. Staten van meening, dat er thans evenmin redeneh bescaan om aan de R. K. vereeniging „Herwonnen Levenskracht" een suosid.e uit de i-rj kas toe te kennen, zoodat zij voorscellen atwijzend op net verzoek te oeschikken. Avondtreinen Stoomtram Mij. HulstW alzoorden. Bij een vroeger oesluit van Prov. Staten werd voor den aanteg en de exptoitatie van een sioomtromweg van Hulst naar VV alzoorden een suosidie verleend g\.du- rende jaren van t'50L)U per jaar, onder voorwaarde o.a., dat de dienst van het personenvervoer worde uitgevoerd over- cenkOinstig de door ued. St. goedgekeurde dienstregeling. Op lo October 1920 ontvingen zij ter goedkeurmg een dienstregeling, welke de Maatschappij op 25 dier maand wenschte in te voeren en waarop de avondtreinen 32 en 33, die tot dusver geloopen hadden, te 8.45 uren van Hulst en te 9.50 uren van Walzoorden, niet meer voorkwamen. Zij onthielden aan die dienstregeling haar goedkeuring, omdat zij met de ge- meentebesturen van Hulst en Hontenisse van oordeel waren, dat de avondtrein van 9,50 van Walsoorden beslist noodig was. Sedert zijn beide treinen weer in de dienstregeling opgenomen. De maatschap pij verzoekt thans van de Provincie een subsidie van t'500 per maand ter ver- goeding van het verlies, dat die beide avondtreinen haar zouden opleveren. Naar Ged. Staten meenen zijn er geen termen tot inwilliging van dat verzoek. De voorwaarde van goedk#:uring der dienstregeling is gesteld, om die treinen te kunnen vorderen, welke in het alge- meen belang noodig zijn. Wordt vergoe- ding verleend voor treinen, welke verlies opleveren, dan zou met evenveel recht vermindering van het Provinciaal subsidie kunnen worden gevraagd voor treinen, vvelke winst geven. Een dergelijke schit- ting is natuurhjk niet toe te passen en zou trouwens in strijd zijn met het karakter van het subsidie, dat werd toegekend aan de onderneming in haar vollen om- vang. Ged. Staten doen derhalve een voorstel als "bovenbedoeld. Rente loos voorschot stoom- tramweg Hoofdplaat-Bres- kens. De Zeeuwsch-VIaamsche tramweg- maatschappij vraagt verlengmg v an deter- in ijnen, welke in de derde en de zesde voorwaarde van het oesluit van Prov/. Staten van 13 December 1919 zijn gesteld voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Hootdplaat naar Breskens, waarvoor bij dat besluit een lenteloos voorschot uit de Provinciale fondsen is verleend. Die term ijnen zijn toen bepaald onderscheidenlijk op 1 Aug. 1921 en 1 Aug. 1923. De redenen, waarom met den aanteg van de lijn nog niet is aangevangen, komen Ged. S taten gegrond voor, wes- halve zij voorstellen de gevraagde ver- lenging te verleenen. Regiement van politie voor de polders of waterschap- pen. Zooials Ged. Staten en Prov. Staten m de zomerzitting van 1919 hebben me- degedeeld, werd oij koninklijk besluit van 15 Mei 1919 de beslissing verdaagd ten aanzien van het besluit van Prov. Staten tot vaststelling) van een regiement van politie voor de polders of waterschap- pen in Zeeland. De brief raadpleegde de minisder van Waterstaat Ged. Staten omtrent de beden- kingen, welke tegen dit besluit gerezen waren zoowel bij den Rijkswaterstaat als bij het bestuur der Doineinen. Ged. Staten hebben getracht die beden- kingen te wederleggen bij brief van 20 Febr. 1920, doch blijkbaar tevergeefs, daar thans is ontvangen een brief van den Minister van Waterstaat, waaroij die bedenkingen worden gehandhaafd.. Ged. Staten stellen voor in de najaars- zitting hunne beschouwingen mede te deelen. Subsidie verbetering schapenras. Het bestuur van de vereeniging ter verbetering van het schapenras in Zee- land wendt zich tot Provinciale Staten met het verzoek om voor de veroetering van het schapenras subsidie uit de Prow fondsen te verkrijgen. Ged. Staten merken op dat uit den aard derzaak over hetgeen deze pas opgerichte vereeniging zal verinogen te doen niets is te zeggen. Uit het advies van het dag. bestuur van de Z. L. M. blijkt, dat verbetering van het schapenras dringend noodzakelijk moet worden geacht en dat de leden der ver eeniging niet aarzelen, door het betalen van eene behoorlijke contributie flink bij te dragen tot haar Tevensvatbaarheid. Ook het advies van den districts-veearfs luidt gunstig. Prov. Staten zullen van meening zijn, dat ook bij deze teelt, evenals bij die van rund- vee, varkens en geiten van een provinci aal belang kan worden gesproken. Waar het bedrag van het gevraagde subsidie Ged. S.aten n;et te hoog voorkomt, meenen zij, dat er termen aanwezig zijn, am eene gunstige beschikking te nemen. Zij stellen derhalve voor aan de vereeni ging voor het jaar 1921 eene subsidie te verleenen van f300, onder voorwaarde: dat door het rijk een subsidie van ten min- minste 1500 worde verleend. Subsidie prov. Zeeuwsche vereen. t. bestrijding der tuberculose. Het bestuur der Prov. Zeeuwsch Ver. tot bestrijding der tuberculose, aan welke vereeniging boven het reeds voor 1920 toeoekende subsidie van 13000 bij nader besluit voor 1921 eene bijdrage werd ver leend van f 1350 als tegemoetkoming in de kosten, door de verschillende afdeelingen in 1920 besteed, vraagt een subsidie van f 5000. Bij de vroegere voordracht hebben Geek Staten de positie dezer vereen. als gewes telijk centraal orgaan voor de bestrijding der tuberculose aangeduid. Gelijk te ver- wachten was, heeft de vereen. hare werk- zaamheden sterk uitgebreid en is het aan- tal afdeelingen in verband daarmede ver- meerderd. Blijkbaar mede als gevolg daarvan is de financieele toestnd der ver eeniging achteruitgegaan. Ged. Staten meenen, dat inwilliging van het verzoek billijk is en stellen voor f 5000 subsidie te verleenen onder voorwaarde, dat iiet rijk tenminste f 1000 ioekent. O ere for meer tie Gemeent.e. (Vlooswfikstraat). Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 51 u, (oude tijd) leeskerk. Oud-Gereformeerrte gemeente (Vlooswjjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., (oude tijd; leeskerk. ftafrser". (Kerkhoflaan.) ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. K. Kerkrtiensten te Ter Neuzo*.. Zondag zijn de H. II. Diensten om 7. 84 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. Uitspraken van 10 Juni 1921. A eroordeeld zijn, ter zake van overtreding B. A. B.E. d V. te Bouchaute; Th. d. S. R. v. d. V. te Assenede; P. d. N. te Wachtebeke C. d. K. te Eecloo; C. J. te Biervliet; R. d. W. te Selzaete; D. v. D. te ClingeM. L. N. te Sleijdingen, ieder tot eene boete van 10. subs. 20 dagen hecht. voor ieder. P. d. V. te Bouchaute, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. M. d. Z. te Hoek, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. H. d. B. te Westdorpe, tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. I. I. S. 0. te Westdorpe, tot eene boete van f 5. subs. 10 dageu hecht. J. C. te Philippine, tot eene boete van 15, subs. 30 dageu hecht. G. d. B. te Zaainslag, tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. E. d. D. en A. d. C. te Philippine, ieder tot eene boete van /15, subs. 30 dagen hecht. voor ieder. L. v. T.; F. J. v. T.K. H.; F. d. B., alien te Axel, ieder tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. voor ieder. F. v. D. te Zaamslag; P. v. V. te Bouchaute; J. H. d. P. te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. C. P. te Oostburg, tot eene boete van 15, subs. 1 maand tuchtschool. P. A. v. W. te Hontenisse, tot 2 boeten elk van 10, subs. 20 dagen hecht. voor iedere boete. B S. te Oostburg, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. M. d. B. te Ter Neuzen; P. 0. teAxel; Th. L. N. te Sas van Gent; A. v. 0 te Koevvacht; A. v. L. te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. voor ieder. A. K. te Ter Neuzen, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. L. d. F.A. J. H. te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. C. Th. W.P. J. W.A. N. alien te Axel, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. A. K. aldaar, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. voor ieder. A. G. te Westdorpe, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. J. J. P.; -P. R.G. B. v. S.. alien te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. E. d. L. te Assenede; B. A. B. te Bouchaute; H. v. B. te AssenedeG. v. d. V. te Selzaete, ieder tot eene boete van 10, subs. $0 dagen hecht. voor ieder. S. J. d. K. te Hoek, tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. M. B. te Ter Neuzen en D. v. D. te Clinge, ieder tot eer.e boete van 5, subs. 10 dagen hecht. roor ieder. in de zaak van A. F. d. D. te Philippine. C. S. te Zaamslag, tot eene boete van 710, subs 20 dagen hecht. J. D. te Hoek, tot eene boete van /15, subs 30 dagen hecht. A. M. te Clinge (Z.j, tot eene boete van 5. subs. 10 dagen hecht. A. B. te Hoek, tot eene boete van f 10, subs ''O dagen hecht. J. L. R. te Zaamslag, tot eene boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. T k'..'v H- C. B. d. R., alien te ter .Neuzen, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. ggj. d. .1.; J. J. a, beiden te Hoek. ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. H. te Axel, tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. 1 J. D. te Sas van Gent, tot eene boete van f 5 subs. 10 dagen hecht. aoEj d' Kl" (,e HulsL tot eene boete van /o, subs. 10 dagen hecht. A. d. V. en M. L., beiden te Axel; F. A. d. D te Zaamslag. J. M. M. te Hoek. De rcchtbank heeft in hare zitting van 24 Juni de volgende vonnissen uitgesproken: C. R., oud 19 j., boerenknecht te Hoofd plaat, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. L. E. M., oud 18 j., boerenknecht te Hoofd plaat, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hecht. P. J. H., oud 61 j., landbouwer en E. H., oud 23 j., zonder beroep, beiden te Honte nisse, beklaagd van diefstal, zijn vrijge- sproken. P. J. B., oud 27 j., landbouwer te Graauw, is wegens bedreigiug veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. A. V., oud 46 j., hotelhouder te Hulst, is wegens beleediging veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hecht. A. S.. oud 21 j.. vlasarbeider te St. Jan- steen, beklaagd van oplichting, is vrijge- sproken. L. v. C., oud 36 j., broodjager te Axel, is wegens jachtwetovertreding veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hecht. In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen zijn vee! duiveboonen geplant en sinds jaren stand het gewas niet zoo goed als thans. Het is weelderig opgegroeid, staat thans in vollen bloei en belooft een zeer ruimen oogst, te meer, omdat het tot nog toe zeer weinig van de Iuizen heeft te lijden jHervormde Kerk. Ter Neuzen. 94 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., L»s. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop en Voorbereiding van het H. Avondmaal. Sluiskil. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 94 u Ds. E. Raams en 24 u., Ds. E. Raams, Voorbereiding H. Avondmaal. Zaamslag. 94 u., Ds. G. van Dis en 24 u., Ds. G. van Dis, Voorber. H. Avondmaal. ^xeF 94 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Hoek tiererortfieerde Ker'cau, 10 u Ds. H. v. d. WaL en 3 u., leeskerk. Ikr. Gereformeerde Kerk, Zaamslag. U n. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Uitspraken van 17 Juni 1921 Veroordeeld zijn ter zake van overtreding L. F. J. C. L. H. te Assenede, tot eene boete van 10, subs. 1 mnd. tuchtschool; A. H. de V. Th. de N beiden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 0,50 subs. 1 dag hecht. voor iederG. C. te Hoek, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht.; E. Th. d. N.M. Th. C.C. J. d. S., alien te Bouchaute, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. J. H. te Zaamslag, tot eene boete van 5, subs. 10 dageu hecht., met verbeurdverklaririg van het gewicht. L. II., te Ter Neuzgn t»t eene boete van /5,subs. 10 dagen hecht., met verbeurdverklaring van het gewicht. J. 'tG. te Ter Neuzen, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht., met verbeurdverklaring van het gewicht. J. d. W. te Ter Neuzen, tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht., met verbeurdverklaring van het gewicht. H. A. M. te Ter Neuzen, bij tweede herhaling, tot eene hechtenis van 2 weken. L. d. M. te Sas van Gent, tot eene boete van /15, subs. 30 dagen hecht. S. P. v. d. H. te Ter Neuzen, tot eene boete van /5, suds. 10 dagen hecht., met verbeurdverkl. en vernietiging van den hengel. F. L., te Philippine, tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. C. M. D. te Sas van Gent, tot eene boete van /15, subs. 30 dagen heeht. L. W., aldaar, tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht., met teruggave der llesch met inhoud. L. E. B. d. M. te Sas van Gent, tot eene boete vah f 15, subs. 30 dagen hecht. met teruggave der llesch met inhoud. H. V. A. d. B. aldaar, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. W. K. te Axel, tot zeven boeten elk van 3, subs. 6 dagen hecht. voor elke boete. A. J. te Ter Neuzen, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. J. C. te Boschkapelle, tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. R. v. d. V. te Assenede (B.), tot 2 boeten elk van 20, subs. 40 dagen hecht. voor iedere boete. J. J. K.W. P. N. te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. voorieder. C. B. d. R. te Ter Neuzen (Sluiskil), tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hedht. J. 0. te Ter Neuzen, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. OPLICHTING VAN 10.000 Maandag is een Bankinstelling te Am sterdam opgelicht voor 10-723 door raiddel van een cheque, die de uagemaakfe hand- toekening droeg van iemand, die bij de Bank in rekeoing-coiirant stond. De oplichter had joist het gebouw ver- laten, toen bij het vergelijken met ardere cheques de valschheid door het persoueel ontdekt werd. De dader was echter reeds mH het geld verdwenen. EEN GRAPPIGE VERGISS1NG. Ingevolge art. 2 der Huuraanzeggings- wet is de Huurcommissie te Arnhem over- gegaan tot het bjjdeurwaarders-exploit doen beteekenen van een bevelschrift, waarin den huiseigenaar de verplichting wordt opge- legd, binnen een maand na dagteekenin§ op ernstige wjjze in de bewoniDg van het leegstaande huis te voorzien. Zulk een bevelschrift is ter hand gesteld aan iemand die hoewel zijn adtes juist is vermeld tot zijn spjjt most verklaren, niet de eer te hebben, eigenaar van het aangegeven pand te zijn. Eo h"t meest komische is dat in het z g onbewoonde perceel zijn gevestigd de kan'oren van den iospecteur der directe belastingen. NOG JUIST 0NT3NAPT? Dezer dagen kwam op het gemeentehuis te Diemen iemand, die voorgaf naar Hil- versum te moeten loopen, om brood vragen. Burgemee8ter Jhr. Bicker, die in zulke ge- vallen steeds naarn, beroep enz. van den broodvrager noteert sloeg zekerheidshalve het politieregister nog na. om te zien of de „wandelaar" ook tot de gesignaleerde personeD behoorde. 's Mars naarn bleek echter niet op de zwarte fjjsc voor te komen of, juister gezegd nog niet voor te komen, want in het den volgeuden dag verscbjjnend nummer van het Politieblad, ve-'^cbt de Commis«aris van Politie te Dordrecht'aanboudmg vau denzeifden riiao, die op het Diemer gem*eutehiiis van brood was voorzien. Hjj bleek een colbertcostuum ontvreemd te hebben. en blijkens de aan- duidingon in het Politieblad, rhende dat- zelfde costuum hem als reistoilet op zijn wandeltocht naar Hilversum. GEVAARLIJK SPEELGOED. Maandag kwam bij een dokter in de Sweelinckstraat te 's Gravenhage zich ten jongentje melden, die een zeer ernstige wonde aan de linkerhand bad. Te Scheveningen had het ventje, zekere 0. van R., in een winkel eenige knalkurken gekocht, tegen welke hoogst gevaarljjke voorwerpen reeds oieermalen waavscbuwing- en in de couranten verschenen zfln. Ter- wjjl hjj zjjn linkerhand in zjjn broekzak stopte wreven eenige van deze knalkurken over elkaar, met het gevolg dat dit jkinder- speelgoed" ontplofte. De linkerhand kreeg behalve verwondingen ook groote brand- vlekken terwjjl ook het djjbeen leeijjk toegetakeld werd. Ten gevolge van wond- WERK, ONTSPANN1NG, SLAAP. »V erk, ontspaning en siaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de gezond- heid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en pesteden te weinig tijd aan onspan- iiing zij verstoren het evenwicht der lichame- lijke gezondheid door overmatig werk. Overwei-King overlaadt het bioed met afge- werkte stoffen en urinezuur. De nieren worden ov erspann ii en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hocveellieid uit hex bloerl te filtreeren. Dientengevoige doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekw den, iheumaLsche pijnen, waterzuchtige zwellin- gen duizeligheid, hooi'dpijn een vermoei ge- voel enz. i oster's Itugp.jn Nieren Pillen geven de noo- dige hulp, ais de nieren verzwakt zijn. Gepaard i'aa.r.de met een verstandigc leefwijze ver- 1 juo.g - eo, overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noodige ontspanning en smap versterken Foster^s Pillen de nieren en lege en zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschu wingep van nierzwakte verdwijnen en voorkorntn tie ontwikkeling van rheuma- tiek, oteen ;n de nieren en blaas, waterzucht. i3cl.:as, mei- en blaasontsteking enz. Qiuhoud echter, dat als gij weder gezond EiJt> g'ij moet traciiten gezond te blrven zonder geneesmiddekn. gg L:dere echte doos Foster's Rugpijn Nieren lCn draagt de handteekening van James i'occer. it Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed x. v. OverbeekeLeunis, a f 1.75 per doos. koorts, is de toestand van het ventje, dat men naar de ouderljjke woning vervoerd heeft, zeer bedenkelijk. EEN WAJE" AAP Artis, te Amsterdam, is Maandagmiddag in opschuddiug gebracht, door een nog jongen aap, die nog slechts korten tijd gast- vrijheid in de diergaarde genoten had en re-ds op de vluchc ging. Bij het uitaeelen van voedsel zag de be- trekkeijjk nog wilde gast kans de spiegelruit van de apenkooi te verbrjjzelen en zoo te ontsnappen, uadat by eerst den oppasser, die hem voederde, nog een beet in den arm had toegeb-acht. Over de daken van het Artis-gebouw wist de vtuchteimg ae Dokiaan te bereiken, waar talrjjke personen op het gerucht kwamen aai geloopen en den aap achterna gitigeD. Deze werd door het gegil der menschen steeds wilder en vioog een fietsenkelder a8n de Nieuwe Heerengracht binnen, waar inmiddels twee beambten uit Artis eveneens waren aangekomen en den tot razerny ge- brachten aap neerschoten. EEN GROOTE JUVCEELENDIEFSTAL OR DE „AQUITANI A". Een groote juweelendiefstal heeft plaats gehad aan board van de pakketboot Aqu,i- laniawelk scliip Woensdagochtend te Cherbourg is aangekomen. Juweelen ter waarde van ongeveer 500.000 francs zijn gestolen. De politie stelt een ernstig on- derzoek in. SCHEERVAARTLEWEG1NG. 22 Juni. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed^ van Gent naar Gooie. Eng. s.s. Ruth, 640 M3„ ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Perou, 2261 M3., ledig, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Cavehill, 4404 M3., ledig, van Belfast voor Gent. Bransch s.s. Depute Paui Proust, 5695 M3., ledig, van Cherbourg voor Gent. Eng. s.s. Horsham, 1136 M3., kolen, van Uent naar Londen. Eng. s.s. Speedwell, 382 M3., ledig, van Felixtowe voor Gent. Deensche motors. Pax, 418 M3., kolen, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Iris, 1176 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. 23 Juni. Eng. s.s. Ellinda, 340 M3., aardappelen, van Yarmouth voor Gent. Eng. s.s. Cambalu, 1403 M3., ledig, van Felixtowe. Eng. s.s. Ruth, 640 M3., kolen, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Ned. s.s. Tilburg, 3904 M3., kolen, van Gent naar Havre. Fransch s.s. Pjcardie, 2700 M3., kolen, van Gent naar Hennebout. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., van Ant werpen voor Gent. Eng. m.s. Record Reign, 567 M3„ ko len, van Gent naar Lowestoft. Eng. s.s. Speedwell, 382 M3., kolen, van Gent naar Ipswich. Fransch s.s. Tourneur, 2941 M3., kolen, van Gent naar Lorient. Van 22 tot 23 Juni zijn langs de Midden- slms alhier 33 binnenvaartuigen Qp- en 52 afgeschut; langs de Westsluis 0 op- en 2 afgeschut. VVEERBER1CHT VAN 24 JUNI 1921. Heerbericht van het meteorologisch insiituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 769.4 Yarmouth. Laagste barometerstand 755.6 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 25 Jum: Meest zwakke veranderlijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Abraham van Doezelaar, oud 28 j., jm. en Pieterneila van der Gouwe oud 25 j., jd. Geboorten. 13 Juni. Omaire Rene, z. van Eduardus An ton ius Dobbeleir en van Joanna van Mele. Catha- rina, d. van Francois Johannes StofTijn en van Fancina Jacoba Johanna Kolijn 14 Juni. Esther Joanna, d. van Jan Theunis Gort en van Suzanna Elisabeth Stoffijn. 15 Juni. Anna Catharina, d. van Louis Oppeneer en van Pieterneila Verschelling. 17 Juni. Catharina Elisabeth, d. van Antheunis Dekker en van Cornelia Maria Dieleman. Overlijden 14 Juni. Mattheus Scheele, oud 64 j,, echtg. van Maria Hamelink. 15 Juni. Roelofje Pasveer, oud 62 j., echtg. van Willem Oenes de Vries

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2