ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Abonnementsprijs. •Mo 7161 Woensdag 22 Juni 1921. 69e Jaargang. 8 L I T i E. STBIJD MISBAAB, in |R| m m m Oproeping in werkeiijken dienst voor eerste-oefening, BEK£NDMAKIHG. FEUILLET0N. BEKENDMAKING. Oproeping leerkrachten vervolgonderwijs. INNEfiLAND. B U 1 T E nTiTn D. »v." - -v.- Het is noodig, zich ten minste e^n half uur v6or het vertrek van tleu trein, de tram of de stoomboot aan het sta tion of de aanlegplaats te beviuden. B1JZONDERE BEPALINGEN. Hij, die zonder geldige reden met voldoet aan deze oproeping, wordt, ca daartoe door den Minister van Oorlog (Marine) verstrekten last, als deserteur afgev erd. Hij,-die zonder geldige reden zich te Iaat aanmeldt, roaakt zich strafschuldig. Het niet-ontvangen van eene persoonijjke kennisgevicg van de oproeping ontheft den opgeroepene geenszins van zjjne verplichting tot opkomst in werkeiijken dienst, daar de openbare kennisgeving, althans zoo de opge roepene zich op den dag van laalstbe- doelde kennisgeving niet buitenslands op- boudt en zjjn aires bij den Burgemeester bekend is, EENIG en ALLEEN als BE- W1JS geldt, dat hjj beboorlijk is opgeroepen. Verdere iniichtingen zoowel nopens de reis als nopens het aanvragen van ver goeding knnnengevraagd worden ter Gemeente- secretarie tnsschen 10 en 12 nnr voormiddags. Voor Ter Neuzen (kom per3maanden 1,40. Buiten Ter Neuzen enoverigNederland f 1,80. Voor Amerika en Ned.-Indig (bij voor- uitbetaling)f 2,70. Voor 't overig buitenland (idem) .f3,35. DE UITGEEFSTER. 201 - - „Voortreffelijk, mijn vrienden spelen ook gaarne en dan kan u, onder het drinken van het echte Beiersch bier, een kaartje met hen leggen. Oj u zal eens zien, het zal heel gezellig worden in de ,,Grijzende Aap"; zoo heet namelijk het cafe en het is in de rue Cocatrix." „Dat wil ik wel." „Maar ik zeg u vooruit, dat het maar een klein cafetje' is en mijn vrienden zijn ook maar burgermenschen, geen heeren en dames." „Dat doet er niet toe, als het bier maar goed is." „Daar sta ik u borg voor." Onder het spreken hadden zi] de flesch geledigd en Fifi stond op. „Nu moet ik u verlaten", zeide hij„ want ik moet aan mijn moeder gaan zeg- gen, dat ik morgen niet kan buikspreken, maar met u ga wandefen." „Waar vind ik je terug?" „Laat eens kijken, weet u de place du Chotelet te vinden?" „Ja." „Goed, dan zat ik vanavond om 8 uur daar op u wachten. Schikt u dat?" „Uitmuntend." „Tot vanavond dan." XVI. De Grijnzende Aap. Toen Fifi aan zijn nieuwen vriend, den argeloozen Duitscher, zeide dat „De Grijn zende Aap" maar een klein cafetje was, had hij nog te veel gezegd. Fiet was een dievenkroeg van de gevaar- lijkste soort, gelegen aan de rue Cocatrix, een nauw, somber straatje in de Cite, de oudste wijk van Parijs, die zich uitstrekt achter de Notre-Dame. De herberg had aan de straat 2 smalle vensters, waartusschen de deur en daarbo- ven hing, aan een roestigen staaf, het ijze- ren uithangbord, zoo verweerd, dat men niet meer zien kon, wat er op geschilderd was. Horren sloten halverwege de vensters at en daarboven waren ook overdag de gordijnen gezakt, zoodat het niet n/ogelijk was van buiten een blik in de gelagkamer te werpen. Deze was een laag vertrek, met gekalk- te vuile wanden, waaraan eenige leelijke platen hingen en een zwart berookte zol- dering van zware balken. Het meubilair bepaalde zich tot een tap- kast, waarvoor een toonbank was ge- plaatst, eenige ruwhoute-tafels en banken, terwiji het lokaal 's avonds door een paar walmende olielampen slechts flauw ver- licht was. De waard was een oude man, met zeer ongunstig verleden, want hij had meer- malen metgevangenis enbagno kenhis ge- maakt, maar nu zoijgde hij er wel voor om uit de handen der politie te blijven, ter wiji hij anderzijdsch zijn clientele, die ge- heel tot de misdadigerswereld behoorde, beschermde en bevoordeelde, zooveel hij het maar doen kon, zonder zichzelt in ongelegenheden te brengen. Daartoe had zijn herberg 2 u'itgangen, een aan de rue Cocatrix en een achter- deur, die uitkwam in een gang, welke zich verloor in een warnet van stegen en slop- pen, zeer gemakkelijk? om weg te komen Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen op voor het geven van vervolgonderwijs in die gemeente 1o. voor dsn jongenscursus van school A. Een hoofd. Twee onderwijzers. 2c. voor dan meisj^scursus van school A. Een hooid. Een onder wjjzer. Een onderwijzeres 3o. voor den cursus van school D Een hoofd, tevens belast met het geven van onderwijs. j Een onderwijzer. Een onderwijzeres. Stukken in te zenden v6or 1 Juli a.s. Ter Neuzen, 22 Juni 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE Secretaris. DE MlNitTERCRISIfS. De Koningin heeft! Zaterdag de leiders der tracties van de rechterzijde, in de Tweede Kainer, Mgr. Dr. Nolens, Mr. Rutgers en Mr. Schokking in gehoor ont vangen ter bespreking van de mogelijkheid tot reconstructie van het tegenwoordige kabinet. DE KAB1NETSCRISIS. Naar in parlementaire kringen verluidt, wordt er ter oplossing van de kabinetscri- sis een reconstructie van het kabinet voor- bereid, in dezen zin, dat minister Ruys de Beerenbrouck ad interim de porteteuille van Oorlog zou waarnemen, minister Aal- berse naar Financien zou overgaan, ter vervanging van minister De Vries en dat Mr. V. H. Rutgers als minister van Arbeid zou optreden. Bij deze oplossing zouden dus de minis ters Pop en' De Vries uitvallen. Een en ander zij onder het grootste voorbehoud vermeld. EEN ONDERSCHE1DING. De heeren Mr. L. Peerbolte, directeur- generaal van de volksgezondheid, en Dr. J. B. Mi Coebergh. hoofd-inspecteur van de volksgezondheid, zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De Minister van Arbeid heeft hedenoch- tend aan zijn Departement aan de beide heeren deze onderscheiding, welke hun is verleend naar aanieiding van de aanstaande inwerkingtreding van de Warenwet, in het ontwerpen en uitvoeren waaraan zij een be- langrijk aandeel hebben gehad, persoonlijk uitgereikt. DE „KOSMOS". Het „Hbl." meldt nog het volgende: Omtrent den omvang van het tekort en' he.t bedrag der schade van de verzekerden valt uit den aard der zaak nog niets te zeggen, zoolang het in't schrijven aan aandeelhou- ders bedoelde accountantsverslag nog met is gepubliceerd. In aanmerking zal moeten worden genomen, dat de „Kosmos" een aandeelenkapitaal heeft van f 2.700.000, waarop slechts 10 pet. is gestort, zoodat van aandeelhouders nog f 2.430.000 kan worden opgevorderd. Met het oog op de bovenvermelde circulaire mag ongetwij- feld worden aangenomen^ dat hiertoe zal zonder een spoor achter te Iaten. Behalve die achterdeur had „De Grijn zende Aap" voor zijn trouwe klanten nog een andere geriefelijkheid, welke bij de ingewijden bekend stond als de „Kieke- boe". Dit was een donkere ruimte, achter de gelagkamer en een meter ongeveer lager dan deze gelegen. Vloer, wanden en zoldering alles was daar van steen en de ruimte had geen en- kele gemeenschap met de buitenlucht. Wanneer de vaste klanten een slachtot- fer hadden, dat geplunderd moest worden, dan lokten zij het in de „Kiekeboe", daar konden zij er mee doen wat zij wilden, want wie daar kwam, was reddeloos ver- loren, overgeleverd aan! de willekeur van misdadigers. Nog kort geieden was daar zelts een politieagent vermoord, die het den ban- dieten wat al te lastig maakte en dien zij in den „Kiekeboe" hadden gelokt, terwiji de bedrijvers van dezen moord niet ge- vonden werden. De waard uit „De Grijnzende Aap" was wel de vriend en helper van het gespuis, dat zijn herberg bezocht, maar hij was ook tegenover hen ofc>; zijn Hoede en daarom had hij als knecht een herculisch gebouw- den keref, zooi sterk als een stier, en die daarom den bijnaam van den Bizon droeg.. Eenige uren nadat F.ifi Vollard in het kot- fiehuis op den boulevard du Temple zijn Duitscher had verlaten, trad hij „De Grijn zende Aap" binnen. Het scheen, dat Sidore zijn boodschap goed gedaan had, want al dadelijk bij het binnenkomen zag Fifi, dat de geheele worden overgegaan, waardoor althans een deel van het geieden verlies aangezuiverd zal kunnen worden, buiten bezwaar der po- lishouders. De bewoordingen der circu laire doen echter vreezen, dat het bij deze c. a. t2V2 millioen niet zal blijven, en dat ook de polishouders een veer zullen moe ten laten. DEi TOESTAND. Lloyd George heeft in den briet aan Hodges, den secretaris van de Engelsche mijnwerkers, de reden genoemd, waarom de regeering haar aanbod van 10 millioen pond sterling subsidies niet meer handha- ven kan en die reden is, gelukkig, een die met haar prestige met te maken heeft, schrijft de N. R. Crt., maar een financieele reden. Vroeger, zegt de eerste minister, heeft hij reeds te verstaan gegeven, dat hoe langer de stilstand duurt, hoe grooter het verlies voor de schatkist wordt en hoe onmogelijker het zal zijn, voor den over- gangstijd financieelen bijstand te verlee- nen. Daarom kon de regeering haar aan bod niet langer handhaven. Men ziet, dat in dit antwoord een klein nooddeurlje open blijft. Bleek de staking bijvoorbeeld binnen een week te beslechten ot van zeit te verloopen, dan zou de schatkist die eene week nog wel als schadepost bij haar vele andere verliezen kunnen boeken, zon der er veel slechter voor te komen staan. Maar dan wordt het hoog tijd den uitweg te zoeken en het geschil niet lang meer te rekken. Er zijn er die iets verwachten van het congres van de arbeiderspartij, dat Dins- dag te Brighton geopend werd, en waar1 de heele kwestie ter sprake komt, dat wil zeggen: iets in de rfchting van een op lossing. Het mijnwerkersbestuur is, ge- lijk men weet, na over den briet van Lloyd George beraadslaagd te hebben, uiteenge- gaan met het besluit, om alle andere vak- vereenigingen die in loongeschil liggen, op te wekken tot een gemeenschappelijke actie. Dat is de richting, die de Daily He rald, in naam het orgaan van de arbeiders partij, maar in werkelijkheid voojrstander van een gewoonlijk radikaler politiek, al sedert een tijd uit wil. De Daily Herald wil d e vakvereenigingen die, volgens haar, ten gevolge van een samenspanning aan een aanvai op hun loon bloot staan, verza- melen en zij stelt het verdedigingsleger al- dus samen: DA millioen mijnwerkers, l-j/s millioen bankwerkers, 100,000 typogra- ten, 1 imillioen boerenarbeiders, 500,000 ka- toenspinners, 94.000 gasfabriekarbeiders 125,000 bootwerkers, 100,000 voerlui, 70,000 trambeambten, 20,000 kolensjouwers. 250,000 wolkaarders, enz., 20,000 timmerlm van de scheepswerven. De katoenspinners hebben intusschen met een kleine meerder- heid de van hen verlangde loonsverlaging al aanvaard en ook het geschil in de wol- nijverheid schijnt hare regeling te naderen, de boerenarbeiders zijn nog niet in conflict, omdat de nieuwe landbouwwet nog niet ingediend is. Ook andere conflicten zijn nog niet in een acute taze. Zoo dreigend als de Daily Herald het voorstelt, is de toestand nog niet. De actie van de twee andere leden van het Drievoudig VerDond, spoorwegar- (peiders en transportarbeiders, ten gunste van de mijnwerkers is al vroeger mislukt. De kassen van de meeste vakvereenigingen zijn slecht gevuld en, gelijk alles duurder is geworden, is ook staken tegenwoordig voor de werkiieden duur. Het is daarom twijtelachtig, ot het besluit van het mijn werkersbestuur zich in een groote actie zal omzetten eni ot zij, zelts in het geval het daartoe komt, lang vol te houden is. Onder de minderheid' van de mijnwer kers, die voor hervatting van het werk is, bende van Galgenaas hier bijeen was: Soufflard, Lesage en zijn zuster, de we- duwe Voilard, Micaud en zijn vrouw Al- liette en vrouw Hardel. Zij zaten aan een tatei en deden zich te goed aan brandewijn. De hoofdman maakte een plaats naast zich voor hem vrij en Fifi zette zich neer op de bank, terwiji hij zeide: „Ziezoo, geet mij eerst eens een iekker brandewijntje, dan kunnen we smoezen." „Hier mijn jongen", zeide Alliette, ter wiji zij een glas voor hem inschonk. „Waar kom je vandaan?" vroeg Sout- flard, toen Fifi van zijn glas geclronken had. „Ik kom van de kermis op de boulevard du Temple, waar ik met mijn vriend Sidore Pinchard en zijn zuster Catherine was." „Dat weten we al, Sidore heeft het ons verteld." „Natuur!ijk, want ik had hem naar jelui toe gestuurd, omdat ik daar een mooi zaak- je heb opgespoord." Wanneer moet dat opgeknapt worden?" „Vanavond nog". „Wat zeg je?" „De waarheid. Ik heb daar op de ker mis een Duitscher aangetroften, pas een paar dagen in Parijs, waar hij niemand kent, dom als een os, met zijn zakken vol geld, zijn vingers vol diamanten ringen en een zwaren gouden horlogeketting.' „Prachtig en waar is die nuchtere Ger- maan „Hij wilde zoo graag echt Beiersch bier drinken en ik heb hem verteld, dat hier de eenige plaats in Parijs was, waar men het krijgen kan, dus zal hij straks hier komen." „Drommels", mompelde Galgenaas, ter wiji hij een blik door de gelagkamer wierp, die vol van het gevaarlijkste gespuis was, heerscht, blijkens een uitlatmg van een lei- der in Cannock Chase, de overtuiging dat het hoofdbestuur in zijn meerderheid graag gewild had, dat de delvers het aanbod van de eigenaars hadden aangenomen, maar dat alleen niet heeft durven zeggen. Een ander bericht uit Altreton (Derbyshire) aan de Westminster Gazette zegt, dat men daar algemeen vindt, dat het geschil aan het verloopen is. Maar zeker is dat in ver- scheidene andere distneten, voorai in Zuid- Wales, de extremisten die nog altijd op na- tionalisatie van het bedrijt aansturen, zeer sterk zijn. De scheuring, waar wij de aan- dacht op hebben gevestigd, treedt in de uitlatingen uit beide kampen steeds duide- delijker aan den dag. Een gedeelte hervat daarom het werk, het andere grootste ge deelte vecht voorloopig door, maar zal vermoedelijk afbrokkelen tot op een onver- zoenlijke kern, tenzij er toch nog een rege ling komt die' voor alien bevredigend is, wat schier een onmogelijkheid is. Van menschelijk standpunt,'kan men n et- temin alle sympathie hebben nie. een groep werkiieden, die in een gevaarlijk en moei- lijk beroep piofseling voor de noodzakeli.k- heid geplaatst worden, zich een geduchte besnoeiing van hun inkomsten te latcn wei- gevallen. Jammer is ook, dat een van de twistpunten tusschen eigenaars en werkiie den in al den tijd dien het conflict al duurt het is! bijkans drie maanden aan den gang niet nader onderzocht is. Als de productie-kosten zoo hoog zijn, dat de En gelsche kolen met meer kunnen concur- reeren, zou vermeerdermgf van praestarie per hoofd die kosten kunnen verlagen. De eigenaars heoben aldoor het argument ge- bruikt, dat de mannen voor den oorlog, zelts als men rekening houdt met den in- middels verkorten werktijd, per hoofd meer produceerden. De leiders van de werkiie den ontkennen dat niet, maar wijteh de schuld daarvoor grootendeels aan de eige naars. Dezen, zeggen zij, hebben tijdens den oorlog roofbouw. toegepast en zetten de delvers nu aan het werk aan slechte ia- gen, die bij meer inspannmg minder ople- veren; een aantal/ werkiieden zijn noodig voor herstellingen die m den oorlog ver- waarloosd waren enz. Aan welken kant de waarheid schuilt, is nog niet uitgemaaxt. Daarmee blijft een' van de oorzaken van verbittering bestaan, die aan het herstel van een duurzamen vrede in den weg staan. Ook in dit opzicht komt het gemis van een stevige politiek van de regeering, die krachtiger Ieiding weet te geven, 's lands welvaart duur te staan. Met zijn Welsche welsprekendheid schrijft de N. R. Crt. heeft Lloyd Ge orge het woord voerende tot zijn colie- ga's uit de groote overzeesche gewesten van het Britsche rijk, Maandag de na-oor- Logs-psychose geteekend, die de zieke w e- reld veeleer de richting van zelfver(nieti- gmg dan van herstel uit drijft. Een spre- kend voorbeeld van die zelfvernietiging blijft Sowjet-Rusland. Brood en vrede, de twee groote leuzen van de Sowjet-revo- lutie, oleken ijdele klanken; alleen de bui- tenlandsche oorlog heeft opgehouden, u:aar in Siberie staan) de roode croepen alweer in het veld. Qok in andere landen echter heoben de staatslieden overijtde bcioiten niet kunnen verwezenlijken,! die zij in en na den oorlog, als slechte opvoeuers te genover verwende kinderen, in edelrnoedi- ge opwellingen hebben gegeven. van net Engeland, dat tot een geschikte woon- plaats voor helden gemaakt zou worden, is nog niets te ontdekken. Het al te koit- baar olijkende grootsche huizenpian ts goeddeels opgeborgen en de werkelooze nelden zelven zijn veelal werklooze ar- beiders geworden, die met de nieuwe Yij- anden van zorg en gebrek worstelen. Een aantal oud-gecliende soldaten vonden al dadelijk het egoisme van het vakvereeni- „deze omgeving is niet zeer geschikt om Hem vertrouwen in te boezemen." „Maar ik zei je immers al, dat hij zoo dom is als een os. Bovendien heb ik hem gewaarschuwd, dat het maar een klein ca- j fetje was en dat kon hem niet schelen, als 1 hij maar goed -bier kon krijgen." „Wij zullen trachten hem met zachtheid j uit te kleeden," zeide Soufflard. „Later, als het blijken mocht dat hij niet zoo dom is als je dacht, zal het altijd nog tijd ge- noeg zijn om krachtiger middelen te ge- bruiken." De reusachtige knecht uit de heroerg ging juist vooroij en Soufflard riep hem toe: „Bizon, de kaarten." De knecht ging naar de tapkast en Kwam terug met een spel kaarten, dat hij aao G f- genaas gat, maar zij waren zoo vet dat zij aan elkaar kleefden en men haast niet meer zien kon, wat er op stond. „Heb je geen schoonere?" vroeg Gal genaas. De Bizon keek hem aan met verbaasden blik, haalde zijn breede schouders op en verwijderde zich zonder hem een antwoord waardig te keuren. „Het schijnt, dat er geen andere zijn", zei Fifi. Gelaten hernam Soufflard: „Dan moeten wij ons maar met deze te- vreden stellen." Hij schudde de kaarten door en gaf. Wanneer die Duitscher een kaartje mee wil leggen", zei hij, „dan belast ik mij er mee hem te plukken als een gans en als hem dat met aanstaat, dan zal ik hem eens een biertje schenken, dat met uit Beieren komt." (Wordt vervolgd.) n Kg }rm COURA De Burgemeester van TKR NEUZEN, brengt ter opeubare tennis, dat de hieronder vermelde dienstpliehtige der inilitie bij deze wordt opgeroepen om zich op den datum, achter diens naam aange- geven, in werkeiijken dienst te begeven, tot bet vervullen van de eerste-oefemng. NAM EN EN YOORNAMEN LICHTING. KORPSEN EN ONDERDEELEN. GARNIZOENS- PLAATS. DATUM, VOOR DE OPKOMST BEPAALD. van Heeke Antbonius Edeinond 1918 16 Regt. Infanterie. Amersfoort 1921. 1 Juni. •W IJZ£ VAN OPKOMST. De opgeroepene moet zich, op den voor hem aangegeven dag, op de plaats van btkfemming aanmelden uiterlijk des namiddags v i e t it^r. Indien hij echter, orn voor v i e r uur te kunnen aankomen, zich reeds den dag te voren op reis zou rnoeten begeven. behoeft hij, althans zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt, de reis eerst aan te vangen op den dag deropkomsten zich eerst zoo spoedig mogeiijk na vier uur aan te melden. ZAKBOEKJE. Bij de opkomst moet hij voorzien zijn van het zak boekje, voor zoover hij in het bezit daarvan moet zijn. VERVOER. Zij, die per spoor, tram of stoomboot rnoeten reizen, of op de reis den of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wil papier aedrukte en met roodert inkt ingevulde vervoerbewr|zen en passage- biljetten, behoeven zich niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beainbte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veermnn. Zij behooren er op indachtig te zijn, dat hun het zakboekje wordt teruggeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. DAGGELD. Zij, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te raaken, moeten zich op dea laatsten werkdag voor hun vertrek, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, naar de Ge meente-secretarie begeven tot het iti ontvangst nemen van de noodige vervoerbewijzen en pasiage- biljetten. ZIEKTE. Behalve op vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk, heeft hij, die niet verblijf houdt in de plaats van opkomst, voor den dag van opkomst recht op een daggeld van vijf en twintig cents 0,25). Het is niet noodig dit dag geld ter Gemeente-secretarie te vragen aan hem, die het niet voor zijne opkomst heeft ontvangen, wordt het uitbetaald na aankomst op de plaats van bestemming. Ter Neuzen, den 20 Juni 1921. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen. dient hiervan zoodra mogeiijk ter gemeente-secretarie te worden overgelegd eene ge- legaliseerde geneeskundige verklaring. welke op on- gezegeld papier kan worden gesteld. Na zijn herstel begeeft de dienstplichtige zich onverwijld naar de plaats van bestemming. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het ver blijf in werkeiijken dienst van den opgeroepene vol- doende middelen tot levensonderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat. waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen belangheb- benden zich rechtstreeks tot den Minister van Oorlog (Marine) wenden met een ongezegeld, doer den verlofganger mede-onderteekend, verzoekschrift tot het ontvangen van eene geldelijke vergoeding. Het verdient aanbeveling de aanvrage em vergoeding zoodra mogeiijk in te, dienen. Het verzoekschrift kan ongefrankeerd zijn, tenzij het uit het buiten- land wordt verzonden. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt be- kend, dat bij zijn besluit van heden aan ADRIAAN JANSEN broodbakker wonende te Ter Neuzen, Steenkamplaan No. 2, vergunning is verleend tot het verrichten van bakkersnachtarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, onder voorwaarde, dat geen deeg of brood, dat op denzelf- den dag is bereid of opgewarmd, het gebouw waarin de broodbakkerij zich bevindt, of andere door den Minister van Arbeid aangewezen ruimten verlaat tusschen 10 uur des namiddags en 9 uur des voor middags. Zullende deze vergunning gelden voor den tijd van een jaar. Ter Neuzen den 20 Juni 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. Burgemeester en VVethouder van TER NEUZEN maken bekend, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten dato 10 Juni 1921 vrijstelling is verleend van de verplichting tot h%f geven van onderwijs in bet vak Lichamelijke Oefening vermeld onder letter j in artikel 2 der Lager Onderwijswet 1920 voor een tijd- vak van een jaar eindigende 81 December 1921, onder voorwaarde, dat althans onderwijs wordt ge- geven in de in artikel 2 onder j der wet van 1878 vermelde Vrije- en Ordepefeningen der gymnasti. k. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1