AI RFMEEN NIEUWS- EN ABVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Abonnementsprijs. No. 7160 Maandag 20 Juni 1921. 69e Jaargaar. STBIJD Tl&IM MISDMD. 8 i n N I X I A N 0. BUITENLAND. F EUILLE T 0 N. Voor Ter Neuzen (kom per3maanden 1,40. Buiten Ter Neuzen enoverigNederland f 1,80. Voor Amerika en Ned.-Indig(bij voor- uitbetaling)12>70- Voor't overig buitenland (idem) f 3,35. Door de hooge inningskosten 'worden onze abonne's in het Buitenland beleefd verzocht het verschuldigde abonnementsgeld per postwissel of cheque te zenden v66r 1 Jul I a.s. DE UITGEEFSTER. fraude met zilverbons. De minister van Financien brengt ter kennis, dat in den Taatsten tijd fraude met zilverbons is gepleegd, door -de bons door de eene ol andere bewerkmg in een voorzijde en een achterzijde te splitsen en daarna de beide helften te hechten ojd een stuk papier, waardoor de indruk werd gevestigd, dat het door het gebruik beschadigde zilverbons zijn, die door beplakking1 behoed werden voor verdere beschadiging. Aangezien de bovenbedoelde halve bons die dus slechts uit een voorzijde ot een achterzijde bestaan, niet het karakter van wettig betaalmiddel bezitten (zie de orn- schrijving van de thans in omloop zijnde zilverbons in de Kon. besluiten van 14 Juni 1918, Stbl. no. 357 en van 19 Februari 1920, Stbl. no. 82) en derhalve door den Staat niet worden vergoed, zal het pu- bliek, ter voorkoming van geldelijke schade goed doen nauwkeurig op de hem aange- boden zilverbons toq te zien en deze, in- dien zij zoodanigl op een stuk papier zijh geplakt, dat van de eene zijde niets meer te zien is, te weigeren ot wel, zooveel mo- gelijk met inlichtingen omtrent de her- komst, bij den agent van het ministerie van Financien te Amsterdam (Korte Spin- huissteeg no. 3) ot bij een der betaalmees- ters aan te bieden. GRHEFFING DER; PAS-ViSA. Het Hbl. verneemt thans nader, dat, gelijkvijdig met de opheffing der Belgische pas-visa, die der Engelsche, moge lijk ook nog van andere landen, is te ver- wachten. Eenige rapporten^ die nog moe- ten binnenkomen, vertragen de beslissing. Mej. J. WESTERMAN LID DEk TWEEDE KAMER. Het Centraaf Stembureau heeft in zijn Vrijdagmiddag te 4 uur gehouden ver- gadering in de plaats van den heer W. H. Buisonje, die bedankt heeft, tot lid van de Tweede Kamer verkozen verklaard mej. J. Westerman te 's Gravenhage. WETHOUDERSVERKIEZINGEN TE AMSTERDAM., In de Vrijdag gehouden gemeenteraads- zitting te Amsterdam werden tot wethou- ders verkozen de heeren Wibaut (bij toting met den heer Wierdels), Ter Haar, De Mi randa, Wierdels, dr. Vos en Vliegen. De heeren Wibaut en De Miranda (bei- i den S. D. A. P.) namen hun benoeming aali onder voorbehoud van goedkeuring hunner raadsfractie, de heer Vliegen (S. D. A. P.) aanvaardde zijn benoeming dadelijk, de heeren Ter Haar (christ.-hist.), Vos (V. B.) en Wierdels (R. K.) hielden hun benoe ming 24 uur in beraad. Aan de stemmenverhouding te oordeelen hebben de afgevaardigden van den Vrij- heidsbond, die door de verschillende irac- ties, met uitzondering van de christelijk-his- torischen buiten de onderhandelingen voor de verdeeling der zetels werden gehouden, door het uitbrengem hunner stem ot door onthouding, bij de verschillende stemmin- gen den uitslag1 beheerscht en is met be- hulp der S. D. A. P. ook een der hunnen gekozen. NEDERLAND EN BELGIE. De Independance haalt een artikel aan van Louis Pierad in de „Revue de Ge neve", onlangs verschenen in ahtwoord op een artikel van Herman Robbers, en sluit de aanhaling volgenderwijze Men verzekert, dat Jaspar de onderhan- deling met Nederland zal herwitten en, hij zelf heeft het verklaard, het is waarschijn- lijk, dat hij alles in het werk zal steilen om te slagen. Het gansche land drukt den wensch uit, dat onze minister van Buiteniandsche za- ken deze onderhandelingen tot een goed einde zal brengen. ,,Moeten wij onze geouren toestemming vragen om ons land te verlaten?" betitelt de Nation Beige een artikel, waarin wordt betoogd, dat na 1830 en wel van 1842 tot 1844, de gewapende Belgische schoener- brik Louise Marie" regelmatige reizen deed tu.sschen Antwerpen en de haven Santa Thomas, lridien, besluit het blad, de Schelde in 1843 vrij was voor de „Loui- se Marie", moet zij dit nu nog wezen voor onze onderzeeers en andere gewapende boot en. HET MINISTERIE VRAAGT ONTSLAG. Biijkens de berichten heeft het ininis- terie-Ruys de Beerenbrouck aan H. M. de Roningin ontslag gevraagd en heeff H. M. de Ministers verzocht tijdens de crisis de loopende zaken af te aoen. lets anders was, na het Kamervotum over de legerwet wel met te wachten. De toestand is, zooals wij reeds in ons vo- rig numraer aanstipten, niet gemakkelijk. Men zit nog ongeveer voor dezelfde moei- iijkheden als in 1918, toen het na de ver- kiezingen ook moeite gekost heeft om een ministerie samen te steilen, ot liever om een programma saam te steilen, waarop door verschillende tracties kon worden saamgewerkt en in de Kamer een meer- derheid verkregen. Bijzonder hecht is de meerderheid van het ministerie niet geweest, getuige de verschillende minister die reeds zijn heen- gegaan, omdat zij voor hun voorstellen geen voldoenden steun in de Staten-Gebe- raai vonden, terwql met name de minister van Financien is aangebieven, ondatiks de nederlagen die hij in de Kamer Ieea en die wellicht onder andere politieke ver- houdingen toch minstens, een minister-cri sis zouden hebben tengevolge gehad. Ce staatsmachine is thans politiek vas.- geloopen en het zal moeite kosten den wagen weer aan het rollen te krijgen. Ver- moedelijk is de eenige oplossing een za- kenministerie, iets dat de politieke hoofd- mannen uit den booze achten, al is het ook, dat een zeer groote middens'tot in ons volk, dat slechts noodgedrongen, in de stembusdagen, aan politiek meedoet zich meermalen atvraagt ot het niet ge- wenschter ware dat de Staten-Generaal en tenslotte ook al de mindere bestuurscol- leges wat minder aan politiek deed en meer zakelijk bleet. Een ministerie, zij het dan ook een zakenministerie, dat een goede regeling wist tot stand te brengen in de financieele verhouding tusschen ge- meente en rijk, zou, al was het dan ook maar een „zaken"-kabinet, het land ten goede kunnen komen. Er wordt in het buitenland ook al aan- dacht aan de crisis geschonken, althans in Brussel schijnt men, in verbana met de verhoudingen tusschen Nederland en Belgie meuwsgierig te zijn, wie als mi nister van Buiteniandsche Zaken den heer Van Karnebeek zaf opvolgen. Ondertusschen, zoover is het nog niet. Wij voor ons vermoedcn, dat de dagen van een ministerie-Ruys de Beerenbrouck nog niet geteld zijn en dat dit zich, zij het dan ook gereconstrueerd, door vervan- ging van enkele der meest aangevochten titularissen en met een ander programma, wel opnieuw weer met het bestuur van het s chip van staat zal belasten. Het vol- gend jaar staan de verkiezingen voor de deur en om voor een jaar in deze periode nog een geheel stel meuwe ministers bij- een te krijgen, vooral daar een programma om op saam te werken en in de Kamer een meerderheid te krijgen, zeer aan be- denking onderhevig zal wei met ge- lukken. KOLENLEVERANTIES DOOR NEDERLAND. Naar uit Weenen wordt gemeld, zijn ge- durende de laatste dagen groote contrac- ten afgesloten voor de levering van steen- kolen door Nederland aan de Oostenrijk- sche regeering. DE VERZEKERINGSBANK „KOSMOS" TE ZEIST. Surseance van betaling. Naar de Tei. verneemt zal de Verzeke- ringsbank „Kosmos" een aanvraag indie- nen om onder beheer van een rechter-com- missaris te worden gesteld ingevolge de noodwet op het levensverzekeringsbedrijf van 29 April 1921. De wet van 29 April 1921 heeft de strek- king van een soort surseance van betaling voor de verzekering-maatschappijen. Er wordt een rechter-commissaris benoemd, die in vereeniging met een curatorium van crediteuren nagaat, wat al ot niet oogen - blikkelijk kan worden uitgekeerd. Het ge- volg van toepassing der wet is, een voor- loopige opschorting van de verplichting tot betalen der vervallen uitkeeringen. De rechter-commissaris gaat voorts na, wat in het belang van de verzekerden, thans het beste is. De wet heeft haar oorsprong gevonden in het streven om maatschappijen, die door achteruitgang harer beleggingen zwak zijn komen te staan, in het algemeen belang de behulpzame hand te reiken. Zij, gekleed in een roode rok met zwart afgezet, die niet hooger dan haar knieen reikte, een rood keurslijfje, laafe uitgesne- den met een zwarten bolero, het hoofd bedekt met een' kanten mautille, die met een enormen kam was vastgestoken op de zwarte krullende haren, trad op als Spaan- sche danseres en begeleidde haar dans- passen met het klapperen vah castagnetten. De jongens zagen er sjofel uit; de een droeg een guitaar, waarop hij tokkelde als het meisjej danste, de andere had een paar vieze poppen bij zich, die hij praten liet en waarmee hij heele gesprekken voer- de, want hij trad als buikspreker op. Dat drietal zijn oude bekenden van ons, die wij hier in een nieuwe gedaante aan- treffen: de buikspreker is Fiti Vollard, het meisje Catherine Pinchard en de guitaar- speler haar broeder Sidore. Het was van Fifi Vollard een brjutaal stukje, zich weer in de femple-wijk te vertoonen, den dag( na den moord, waar in hij ook zijn rol gespeeld had, maar de jongen rekende op zijn goed gestemte en zijn weergalooze slimheid, doch, om niet te veel aan het toeval over te la,ten, had hij zich weer anders gekleed: hij droeg een katoenen broek en buts met groen en blauwe ruiten. Trouwens, onder die kermisgangers dacht niemand meer aan de ongelukkige juffrouw Renault, die den vorigen dag onder moordenaarshanden was gevallen. Fifi had juist zijn kunst verricht, zijn poppen laten praten, waarbij hij verschil lende stemmen nabootste en het geluid liet komen van welken kant hij maar wil- de, uit de Iucht, van onder den grond, tusschen het publiek vandaan, dat hij daarbij telkens met zijn kwinkslagen aan het lachen maakte. Nu voerde Catherine haar Spaansche dans uit, bij de guitaar-muziek van Sidore, en Fifi ging met den hoed rond onder de toeschouwers, die een wijden kring om het drietal hadden gevormd. Vooraan stond een torsch gebouwde man, in groen laken pak, met een platte pet op de kortgeknipte lichtblonde haren, terwijl een voile, baard het ondergedeelte van zijn gelaat bedekte. Die man wekte de belangstelling op van Fifi, want niet alleen vermoedde de knaap onmiddellijk een vreemdeling in hem, maar vooral- werd zijn aandacht ge- trokken door den zwaren gouden horlo- geketting, die op zijn vest hing, en de ringen met diamanten, welke aan zijn vin- gers schitterden. Het scheen ook, dat de man ruim van geld was voorzien, want hij liet in den hoed van Fifi een 10-francsstuk vallen. De buikspreker maakte een diepe bul ging en zei: „Mijn nederigen dank, milord." De man begon te lachen. „Ik ben geen Engelschman", zeide hi] in zeer gebroken Fransch. „Maar mijnheer is toch ook geen Franschman," hernam Fifi, wiens oogen onafgewend op den zwaren gouden hor- logeketting en op de schitterende dia manten waren gericht en die daarbij dacht: „Wat 'n vette gans om te plukken, ik DE TOESTAND. Het is met de stemming onder de Engel sche mijnwerkers gegaan, zooals reeds Donderdag te voorzien was, schrijft de N. R. Crt. Met een meerderheid die nog be- langrijk grooter was daa de vereischte van tweederden, is het vooistel van Ce mflu- eigenaars verworpen. De verhouiing was, geljjk gemeld is, 432,500 voor eD 183,800 tegen, oij 341,300 unthoadingen. Naar de beteekenis van dit groote aamal onthoudin- gen gist men ook in de Engelsche pers. De Westminster Gazette merkte op, toen de einduitslag nog met bekend, maar toch reeds te voorspelien was: „OnveiuchilIig of dit te wijten "is aan apathie of oeuheid, het wpst op het bestaan van een ernstig gebrek in de inwendige politiek van de vakvereenigiug." Wij hebben reels laten uiikomen, dac en waarom wjj de onder- stellirg van het Engelsche draad ooze be- richt. dat de onthouders eigtnlijk mannen zpu, die aan het werk terug willtn keeren. moeiljjk kunnen aanvsarden. Het feit, dat op bjjna een millioen leden een aantal, dat op bedenkelijke wijze de helft nadert, van de voorstellen der eigcnaars niet weten wil, wijst al op een ernstige verdeeldheid van meeningen in het mijnwerkersverbond. Wij hebben in den loop van de ciicis reeds beleefd, dat er een scheur in het Drievoudig Verbond van mjjnwerkers, spoorwegarbeiders en traDS- portarbeiders gekomen is, eD nu wordt ook de eensgezindheid van de mjjnwerkersver- eeniging zelve bedreigd. Theoretisch gesprokeu, is de regeering na dezen uitslag van de stemming gerech- tigd haar aanbod van 10 millioen p.st. als subsidie voor de slechtste loonen in te trekken, omdat de termijn voor haar ulti matum om is, maar een wijs beleid zou dit niet zijn. De kosten waarop de strijd in de kolennjjverhtid, ontketend door al te plotselinge afschaffing van het regeerings- toezicht, de schatkist totnogtoe is komen te staan, zijn bekend en zg hebben aange- toond, dat zij vele malen de 10 millioen p.st. overtreflen. Eindelooze verlenging van den str^d, door het wegtrekken van een van de stutten van een regeling, zal veel duurder komen. Misschien zou de regeering, al krijgt haar gezag er een deuk door, dus nog wel met zich laten praten. De groote moeilijkheid is echter. hoe het mogelijk zal zijn het aanbod van de eige- naars zoodanig te verbeteren, dat het aan- nemeljjk wordt voor het gros van de mijn werkers of althans voor een minderheid sterker dan een derde. De leiders van de mijnwerkers zouden vandaag nog te Londen bijeen bljjven voor nadere beraadslagingen. Zy bleken echter bjj de stemming reeds geen leiding te geven, doch zich te onthou- den van elk advies op het stembiljet. Zal hun leiding nu sterker zijn bij het ontwarren van den knoop of moet men aannemen dat eenzelfde scheur, als door het verbond van de leden ook door zjjn hoofdbes:uur loopt Te verwachten is, dat de mannen die van den stilstand werkeljjk genoeg hebben, langzamerhand weer in de mijnen zullen afdalen. Wg vreezen echter dat hun aantal voor de productie nauwelijks van beteekenis zal zijn. Frankrijk produceerde voor den oorlog 20 millioen ton kolen. Dank z(j de energie en bekwaamheid van zjjn ingenieurs is het dat land gelukt, van de verwoesting zooveel te herstellen dat zij weer een zesde bedraagt van de hoe- veelheid van 1913. In Engeland is de toestand nu zoo, dat binuenlandsche strjjd tjjdelijk een niet geringere verwoesting in de kolennjjverheid heeft aangericht dan de buiteniandsche vjjand het in Frankrijk heeft gedaan. Waarbjj te bedenken is, dat Duitschland het Franscbe tekort aanvult, terwijl in Engeland een groot gedeelte van de industrie reeds door gebrek aan kolen ontwricht is. Bovendien is het conflict met de mijn werkers nog maar een begin. Men zal af moeten wachten, of de afschaffing van het regeeriDgstoezicht op de spoorwegeu zonder ongelukken afloopt, en hoe de strjjd op het platteland met de veldarbeiders, wier miuimum-loon door de aangekondigde intrekking van de landbouwwet bedreigd wordt, beslecht zal worden. Alles wat extremistisch is, viseht in het vertroebelde water eD onversehillig of men achter de vele conflicten al of niet bolsjewistische invloeden moet vermoeden, het effect blijft hetzelfde. In een tjjd van financieele moeilijkheden, die ieders inepanning voor herstei zouden vergen, is de Engelsche njjverheid zwaar getroffen en groeit hec aantal werkloozen. EEN NEGERKERK IN BRAND GESTOKEN. moet hem in handen van Galgenaas en de bende spelen.1" De vreemdeling antwoordde: „Ik ben een Duitscher." „Maar mijnheer ia zeker al laiig in Pa- rijs, want u spreekt onze taal vloeiend, met nog een klein vreemd accent, waaraan ik hooren kon, dat u geen Franschman was. Het scheen dat de vreemdeling ook smaak vond in het gezelschap van Fifi Vollard, zonder te vermoeden, toe g^vaar- lijk dit was, want hij zette het gesprek voort. „lk ben mtegendeel pas een paar dagen in Parijs en vroeger nooit in Frankrijk geweest. De oogen van Fifi glinsterden. Een vreemdeling, pas een paar dagen in Parijs, dus geheel onjbekend in de stad en die er waarschijnlijk! ook niemand kende, dat was een zeer gemakkelijke prooi voor de bende, van Galgenaas. „Hoe is't mogelijk, dat u dan zoo goed Fransch spreekt?" riep hij uit. „Dat heb ik op de school al geleerd. Bij ons in Duitschland leert men vreemde ta- len." „En bevalt het u goed in Parijs?" „Een heel mooie stad, maar ik heb er nog niet veel van gezien, ik weet den weg niet." „0wanneer ui de stad eens goed wil zien, dan kan ik u den wegi wel wijzen, want ik ben1 hier gewonnen en geho'nnen en ken Parijs dus als mijn zakken," „Maar heb je daar dan den tijd voor? Je moet toch buikspreken om den kost te ver- dienen?" „Och elk middel om den kost te verdie- nen en als mijnheer mij een kleine vergoe- Te Antreville (Staat Carolina) is door ding geeft dan wil ik hem gaarne den weg wijzen." „Dat is goed," zei de Duitscher, ,,ga mee naar die herberg daar, dan zullen we er eens op ons gemak over praten." „Tot uw dienst mijnheer, maar wil u dan een oogenblik wachten, ik moet even mijn kameraads waarschuwen dat ik morgen niet met hen meega." „Goed." Fifi ging verder langs de toeschouwers om geld op te halen en toen hij daarmee gereed was, hield Catherine op met dan- sen. Hi] ging terug' naar Sidore, deelde de ontvangst met hen en fluisterde hem ver- volgens toe: „Loop als de drommel naar den Gros Caillon en zegj daar, dat ik hen wacht in „De Grijnzende Aap". Ik heb een mooi zaakje voor hen, dat vanavond opgeknapt moet worden. „Begrepen." „Neem tegelijk de poppen mee, die ge bruik ik vandaag niet meer." Sidore rolde de poppen van Fifi 'in een oude lap, nam ze onder zijn arm en ver- wijderde zich snel, door Catherine gevolgd. Fifi keerde terug naar den Duitscher, 1 die geduldig stond te wachten. „Ziezoo, mijnheer", zeide hij, ,,nu ben ik geheel tot uw dienst." „Dan zullen we eerst een glaasje gaan drinken", zeide de vreemdeling, „want je keel zal wel droog zijn van al dat buik spreken." 1 „Een glaasje komt nooit ongelegen." De Duitscher trad met zijn nieuwen vriend een cafe op den hoek van een zij- straat, die op den boulevard du Temple qitkwam, binnen en bestelde een flesch een groote menigte personen een negerkerk in brand ge3token. Men vermoedt, dat het dezelfde menigte is, die gisterenavond een aantal huizen van negers in vlammen heeft doen opgaan. Een en ander is het gevolg van den moord van een neger op een 12-jarigen blanke. TER NEUZEN, 20 JUNI 1921. VOLKSCONCERT. Ofschoon het weer niet uitlokkend was, besloot het muziekgezelschap „De vereenig- de werklieden" gisteravond het aangekon digde concert in „De Buitensocieteit" te laten doorgaan eh het had daarmede succes. Het bleef droog en de avond werd ook zach- ter, terwijl aan het concert een druk bezoek ten deel viel. Hoewel aan het programma nog een extra-nummer werd toegevoegd was het einde naar veler zin te vroeg ge komen. HOTELHOUDERSBEDR1JF. Door de afdeeling Zeeland van den Bond van werkgevers in hotel, restaurant, cafe en aanverwante bedrijven „Herecaf" is in de 17 dezer te Vlissingen gehouden vergad; - ring het bestuur der afdeeling samengesteld als volgt: voorzitter de heer Bindels, dir.- gerant van het „Grand Hotel des Bains" te Vlissingen, secretaris de heer H. Spinhof, dir. van het Hotel des Pays-Bas" te Ter Neuzen, penningmeester de heer P. Mulder., hotel- en cafe-restauranthouder te Middel- burg. SPOORWEGEN OP ZU1D-BEVELAND. Aangezien de noodige bijdragen voor den aanleg van de spoorwegen op Zuid-Beve- land ten slotte zijn bijeengebracht, is aan Gedep. Staten van Zeeland daarvan bericht gezonden en is voldaan aan alle voorwaar- den door dit college gesteld. Woensdag 29 dezer zal in de vergadering van aandeelhouders van de S. S. worden be- handeld een voorstel tot het aangaan met den Staat en de spoorwegmaatschappii Zuid-Beveland, van een overeenkomst tot exploitatie van de te bouwen spoorwegen. TWEEDEN ZEEUWSCH-VLAAMSCHEN LANDDAG TER BEHARTIGING VAN DE GEESTELIJKE BELANGEN ONZER M1L1TAIREN. Zaterdag werd op de weide der hofstec'.e van den heer H. de Regt, aan het Zwaantje den aangekondigde tweeden Zeeuwsch- Vlaamschen Landdag ter behartiging van de geestelijke belangen onzer militairen ge houden. Zij werd door vele honderaen be- langstellenden van hier en uit de omgeving bezocht. Jammer was het, dat de zon veel- tijds schuil bleef achter de grijfce wolken, die gestuwd door een kouden Noordenwind kwamen overdrijven, waardoor het verblijf in de weide minder aangenaam was. Nadat des namiddags het muziekgezel schap „De vereenigde werklieden" dat spe- lhnde van de stad derwaarts was gewandelo op het terrein was aangekomen, werd de bijeenkomst geopend door het zingen v Psalm 68 10, waarna Ds. Groeneveld het gebed uitsprak en de aanwezigen v komde, een kort woord wijdende aan he: doel van dezen landdag en aantoonde da: waar nog de noodzakelijkheid blijkt vn het onderhouden van een leger. het noodzakelilk is alle aandacht te wijden aan de geestelijke belangen van den soldaat. Dit werd vervolgens meer in het breede aangetoond door Ds. H. jansen, legerpre- dikant in algemeenen dienst. Op zeer popu late wijze besprak deze het ,,voorheen en thans" ten opzichte van de behandeling van j en de meeningen over de soldaten. Hoe deze e.en 75 jaar geleden werden beschouwd als minderwaardigen, door velen werden geschuwd, en hoe mili'air zijn en gods- van den besten wijn. Hi] betaaide dadelijk, met een biijet van 1000 francs, dat hij uit zijn porte- teuille haalde en Fiif zag, dat die porte- feuille nog dik van bankpapier was, oat hem deed trillen van vreugde bij de ge- dachte aan den rijken buit die van den onnoozelen vreemdeling te Behalen v:el. „Een lekker wijntje", zeide Fifi, na dat hij het glas, dat de Duitscher v?oor hem had ingeschonken, met een teug le- digde. De vreemdeling nam slechts een klein teugje van zijn glas en zeide: ,,'t Is tamelijk goed, maar het schijnt, dat men te Parijs altijd wijn moet drin ken en ik houd meer van bier." „0, bier is hier ook wel te krijgen." De Duitscher haalde minachtend de schouders op. ,,'tMocht wat," zeide hij. ,,lk heb hier een paar malen bier besteld, maar wat men u hier als bier voorzet is eenvoudig bocht, niet te drinken." „Omdat u den, weg niet weet. Er zijn te Parijs wel gelegenheden waar men goed bier schenkt, docli slechts enkele en men moet ze weten te vinden." „Kan men hier bier krijgen, echt bier, zooals bij ons in Duitschland?" riep de vreemdeling verrukt uit. „Echt Beiersch bier, direct uit Mun- chen aangevoerd, zeker. Dat is echter maar in een cafe in heel Parijs te krijgen." „Daar moet je mij heen brengen." „Vanavond, dan zal ik u kennis laten maken met mijn moeder, mijn oom en nog een paar vrienden, die komen daar iederen avond en.... houdt u van kaartspelen?" „Daar ben ik dol op." (Wordt vervolgd). ft ..■Mf---a, BMWrnlh'''YiTOiW1Wto>WaiM CO U RANT. ff—"fifi'iy" 1 i i> 'thr-rr-n-ifn-111 ■■nifTiliiiirwrMtil" .immj.ii mi ii iiiiim^niiiii iii »i i<i ill II11 urn irn>> ii iwimi ,,r„c

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1