lit Sfawsns else covraat Yrijdag il Juni 1921. No. 7159. B I H H N L aTp7~~ feuilleton. STRIJB TIGII MISBAAB, SEktENGDE BERICKTEN. BURGERLIJKLN STAND. TWBBDE BT.An DE MEELPRIJZEN. Door den Ned. R. K. Bond van Brood- en Banketbakkerspatroons, is het voigend telegram verzonden aan den minister van Landbouw, Ngverheid en Hanaei Het bestuur van den Nederl. R. K. Bak- kerspatroonsbond verzoekt Uwe Exeeilentie in het beiang van zijn leders en het brood- etend publiek maatregelen te willen trelfen tegen verdere opdrgving der meelprgzen. Uit zeer betrouwbare inlichtingen is hun gebleken dat de uitvoer als hoofdoorzaak van de prijsstijging is te beschouwen. Men on- dervindt zelfs reeds ongeregeidheden bij het betrekken van kleinere quantums. Zoo niet afdoende wordt ingegrepen zalde heerschende malaise door een aanmerkeljjke broodprijs- verhooging zeker verergeren. Bij mformatie ter bevoegder plaatse naar aanleiding vau dit bericht werd aan den Haagschen correspondent der Msb. de meening uitgesproken, dat de Minister ver- moedelijk niet zal ingrijpen, daar zulks toch niet het verwachte effect zou hebben. Men meent n.l., dat de prjjsstijging van 't meel niet het gevoig is van uitvoer, naaar van de verhooging van den wereldmarktprgs der tarwe en van de stijging van den dollarkoers. De Ameriaansche noteering van de tarwe, welke hier het meest vermalen wordt, was per bushel voor April gemiddeid 160.20 dollar, voor Mei 175.78 dollar en de eerste dagen van Juni 183 dollar tot 186 dollar, terwijl de noteering op 11 Juni weer was teruggeloopen tot 176.75 dollar. De uitvoer van tarwe en meel in April 1921 was weliswaar hooger dan in April van het vorige jaar (de cijftrs voor Mei zjjn nog niet bekend) doch de omstandig- heden waren het vorig jaar ook heel anders dan nu, zoodat daarmede geen vergelijking "aar de" ongelukkigen acteur is te maken. e vv< r npn Daar tenslotte de oogstberichten uit Ame- WAT ER MET DEN STROOIEN HOED GEBEURD IS. WAT MEN ALS ONTOEREKENBARE ONGESTRAFT KAN DOEN. Te Berlijn heeft een man terecht ge- staan wegens het atsnijden van de haar- vlechtjes van elf meisjes. Wetenschap- pelijke deskundigen verklaarden voor de rechtbank, dat dit een uiting van krankzin- nigheid was. Voor een ander gerechtshot in diezelfde stad stond een rijke Russchische juftrouw terecht wegens het lastigj vallen van een tooneelspeler, op wien zij verliefd was ge- worden. Zij belde haar slachtoffer en diens vrouw bij dag en nacht op en schreef hem dreigbrieven, waarin zij hem mede- deelde, dat zij hem zou vermoorden. 1 oen dat blijkbaar niet de gewenschte uitwerking had, kocht zij op een keer der- tien plaatsbewijzen voor den schouwburg, waar haar geliefde dien avond in de hoofti- rol van een nieuw stuk zou spelen. Zij gat deze kaarten aan een aantal individu- en met de opdracht, herrie te schoppen Toen het spel begon gat zij zelf het voor- beeld door van uit haar loge een aantal VAN DEZEN TIJD. „Geladen electronen" als oorlogsfurien. De voorzitter van de Society ot Engi neers heeft onlangs zijn meening kenbaar gemaakt over de rol welke de techniek in een „aanstaanden oorlog" spelen zal. Als de oorlogsfurien in den vorm van geladen „electronen" losgelaten worden. dan zal op een „slachtveld" geen men- schelijk wezen meer in leven blijven. Naar aanleiding van dit bericht publi- ceert Kurz Franzendort in de ,Jugend" het volgende, door ons( vrij vertaalde ge- dicht: Floe heerlijk hier op aard te wonen: Hoe heerlijk toch soldaat te zijn. Als hoog-gespannen electronen De menschen dooden zonder pijn. Voorbij de tijd der simpele projectielen. Weg veldgeschut, weg Mauser en Ka- non. Met honderduizend volt trot 'k hon- derdduizend zielen, Van Menschen, Prachtigen, die bloei- den in de zon. Zoo wordt des vijand's kracht geheel gebroken. Qeruisch- en smartloos, maar toch blik- semendteL En over heel de aard' wordt luid ge- spnoken. Van 'tschoon systee.'n, electrotechnisqh snel. Barbaren dooden met kanon hun zonen. Beschaafde volk'ren doen het uur op uur Met onvolprezen, hoog-gespannen elec tronen. Tot weidschen roem der Westersche Kultuur. De lijken die het „slachtveld" dekken„ Soldaten door den sterken stroom ge- dood. Zij kunnen rustig altesaam vertrekken, Als offer aan een Wetenschap zoo groot. rika niet ODgunstig luideD, verwacht men bovendieu, dat de stijging ter tarwe en meel- prijzen slechts van tijdeljjken aard zal zijn. te werpen. Thans heet het wetenschappelijk onder- zoek te hebben uitgemaakt, dat ook deze liefde een soort vanj krankzinnigheid was. Derhalve werd zij vrijgesproken. OP STRAAT GEVALLEN. Te Deventer is Zaterdag" de metselaar N. bij het leggen van dakpannen, op straat gevallen; hij kreeg een schedel- breuk en is in het St. Josephgestidht overleden. LAST1GE MILLIONAIRS. Een Amerikaansche dame, mevr. Peggy Hopkins, vindt het een afschuwelijk baan- tje om met een millionair getrouwd te zijn. Zij kan t weten, want zij heeft het viermaal geprobeerd. Tien jaar geleden is zij er mee begonnen. Zij vindt, dat dit menschensoort zoo met aandeelen, staatsleeningen en der- gelijk gedoe in de weer is, dat hun geen tijd overblijft, om ztch met hun vrouw te be- moeien. De precieuse Peggy heeft zich dan ook steeds buiten haar huis geamuseerd als dan- seres, zangeres of filmactrice. Dat vond ze veel leuker. Milnonair no. 4 beweert wel het echtscheidingsproces is nog in vollen gang dat hij gedurende de eerste vijf maanden van hun huwelijk meer dan 1 mil- lioen dollar heeft uitgegeven aan juweelen voor zijn iastige bruid, maar niettemin is Peggy er tijdens een reis naar Europa van door gegaan. Toevallig heet no. 4 net als no. 1 Hopkins. No. 2 is de beroemde olie- koning, maar volgens Peggy, al een even onuitstaanbaren vent als no. 4, zijn naam- j genoot. Meditatie van hem, die dit verhaal las en hier weder gaf: Ware ik millionair, dan hep ik in het land van den dollar een straatje om voor Peggy Hopkins! GEMASKERDE ROOVERS OP STRAAT AANGESCHOTEN. Volgens een Central News-bericht werd een diamanthandelaar, Morris Sapo, in de 45ste straat te New-York aangevallen door een gemaskerden man en een dito vrouw, die poogden hem te berooven. De vrouw werd onmiddellijk gearresteerd, maar de man wist te ontsnappen, doch werd door de politic achterna gezet. Op den hoek van Broadway en de 46ste straat, het drukste deel van New-York, haalde de man een revolver te voorschijn en loste tal van schoten op zijn vervol- gers. Dezen beantwoordden het vuur, met het gevoig, dat de man gewond werd en daardoor zich genoodzaakt zag zich over te geven. Een kogel wondde een beambte, die dienst deed aan een spoorkaarten- Ioket. Duizenden personen waren getuigen van de verwoede jacht, maar geen hunner werd gekwetst. DE UITVINDER DER ANTIPYRINE, prof. Ludwig Knorr, is, op 62jarigen leet- tijd te Jena overleden. Bij de bestudee- ring der Pyrazolverbindingen in 1884 vond hij de antipvrine uit, een der meest heil- zame middelen tegen koorts en hoofdpijn. De ontdekking van dit alom bekendc en gebruikte geneesmiddel was louter aan een toevai te danken, want Knorr meen- de met het reeds eerder ontdekte anti- tebrine te doen te hebben, weiks wer- king echter eerst in 1886 vastgesteld werd. Het antipyrine leidde later weer tot de ontdekking van het pyramidon. Knorr was vooral bekend door zijn on- derzoekingen op het gebied der anorgam- eche scheikunde. „Dus, die 2 vrouwen hebben je een signalement kunnen opgeven „Niet precies, want het is zeer donker in dien hoek van het cafe, ook op klaar- lichten dag, en zoodoende hebben zij alleen gezien, dat de eene man een zwa- ren, zwarten knevel had en de andere eenpaar bakkebaarden." „Dat is alvast een aanwijzing." „Die niet meer bestaat." „Hoezoo?" „Een kwartier later zijn de bakkebaarden gevallen onder het mes van een barbier in de rue Bourg-Tribourg." „Hoe weet je dat?" „Van een politieagent die bij den bar bier in den kost is. De agent had juist zijn vrijen dag; en was gaan wandelen ih burgerkleeding. Niet lang nadat die klant geweest was, kwam hij thuis en de bar- oier vertelde hern,, dat die man zoo zon- derling deed en zelfs wilde wegloopen toen pas een bakkebaard was afgescho- ren. Hij had zelfsi zooveel haast, dat hij - francs gaf en niet eens wachtte tot hij geld terugkreeg." „En na den barbier?" „Niets meer." „En geen verdere bijzonderheden?" „Nog een." „Belangrijk ,Jk geloof het. wel." „Laat hooren." „Eenige dagen voor de misdaad »s een vrouw bij Renault geweest om hem een deken te koojp aan te bieden. Zij wilde voor het geld' dat hij er voor gaf, ander beddegoed bij hem koopen en is den vol- genden dag terugekomen in zijn magazijn aan de rue du Temple met een man, dien zij voor haar man uitgaf. Zij hebben ge- sproken over peluws, maar niets gekocht. De portierster heeft hen ook gezien en opgemerkt, dat de man een bruine jas aanhad. Ik merk u nog op, mijnheer, dat bij het lijk van juftrouw Renault een pe- luw werd gevonden, die zij blijkbaar be- zig was geweest te verkoopen, toen de moordenaars haar aanvielen en die man en vrouw hadden ook naar peluws ge vraagd. Tenslotte was, tijdens het plegen van de misdaad, een schamel gekleede jon- gen in de loge, waar hij de aandacht van den portier en zijn vrouw afleidde en die jongen is dadelijk heengegaan toen de moord gepieegd was, na eerst nog een zilveren horloge van den portier gestolen te hebben." „Drommels, dat schijnt dus een heele bende te zijn." „Des te beter." De prefect keek hem verwonderd aan en vroeg: „Waarom?" „Hoe talrijker zij zijn, des te meer kans dat de een of ander een onvoorzich- tigheid begaat of zich verbabbelt, waar- door de heele bende ons in handen valt." „Dat is zoo." „En dan is er een vrouw bij, misschien nog meer vrouwen, en vrouwen zijn in zulke omstandigheden de Voorzienigheid van de politie." „Maar met dat al zal je moeten,' erken- nen, dat voor het oogenblik het resultaat van je onderzoek gelijk is aan..." „NuL" VKat geen reden is om den moed op te geven. Je hebti een oogenblik het goede spoor gehad, je zult het wel terugvinden." „En spoedig." De Volkerenbond die, 'tzal gauw blijken, Met een Festijn besluit zijn Taak zoo schoon. Hem wordt door duizenden bloedlooze lijken De doktersgraad (honoris causa) aan- geboon. (Hbl.) EEN HARD11ANDIGE INSPECTEUR VAN POLITIE. Men schrijft uit Zwijndrecht aan de z/Voorwaarts" Zaterdagavond kwam een broer van het raadsiid Stolk zich over vermeend onrecht beklhgen bp den inspecteur van politie aldaar. De inspecteur bleek niet genegen op zijn aauklacht in te gaan, waarop hp wees op een dergelpk geval, toen het zgn vader betrof, en de politie ijverig in de weer was, en proces-verbaal opmaakte. De inspecteur gelastte. hem hierop zijn bureau te verlaten. Op het Veerplein stond zgn broer het raadsiid, wien hij deze zaak mee- deelde. Het raadsiid begaf zich naar den inspecteur. Na enkele woorden over de aanklacht van zijn broer gewisseld te hebbeD, werd hij door den inspecteur op hardhan- dige wjjze uit het bureau gesmeten, zoo- danig, dat Dr. Ekelmans geneeskundige hulp moest verleenen en een beenkneuzing constateerde. De heer Stolk is voornemecs deze zaak bg de justitie aanhangig te maken. WANNEER IS MEN VERLOOFD In een proces wegens verbreking van trou wbeloften dat le Londen voor den rechter diende, betoogde de advocaat van den gedaagde, dat er voor een behoorlijke veloving vjjf voorwaarden noodig waren minnebrieven een ring; opneming in den huiseiijken kring van beide partijenge- schenken uitgangetjes (^outing"). De advocaat liet uitkomen, dat in dit geval alle vgf deze essentieele voorwaarden ontbraken, en bield staande dat er geen verloving geweest was. Denk terug aan uw eigen verlovingstgd, sprak hg tot de gezworenen, onder wie twee vrouwen waren, kunt gg zeggen, dat er in dien tijd een van de vgf ontbraken EEN NOODTLOTTIGE VERGISSING™ Dezer dagen gingen drie dames, een moeder met haar dochter en een vriendin op een avond laat door een straat van een der Parijsche voorsteden naar huis. Zij kwamen daar een dronken man tegen, die een der meisjes lastig viel. Terwiji de andere vrouwen naar 'n politiepost in de buurt snelden, wist zij zich los te rukken. Twee jonge mannen tegemoet komende, haalde zjj dezen over, om met haar terug fe keeren en haar aanrander op te zoeken. lntusschen kwamen de moeder en de vriendin met een politieagent uit de tegenovergestelde riehting. Bij de ontmoeting kwam het tot een tragische vergissing. De politieagent zag de jcngelieden voor de aarranders aan, en vuurde op hen terwgl een van dezen dacht, dat de politieagent de man was, die het meisje had aangevallen en een schot op hem loste. Het resultaat was. dat de politieagent doodelijk gewond werd, en een der jonge- lieden in het been werd geschoten. De dronken man werd later in een naburige straat gearresteerd. EEN PROCES DAT BIJNA EEN EEUW GEDUURD HEEFT. De Spaansche correspondent van de Times" meldt aan zgn blad, dat te Madrid een rechtsgeding, dat reeds bijna een eeuw aan hangig is, thans zgn einde nadert. Er zal een overeenkomst tusschen de twee partgen worden gfetroffen, waarvan de eene is de staat en de andere de markies De Campotejaer, welke op het oogenblik in Italie vertoeft vertegenwoordigd wordt door I 30 Mei- Elisabeth Maria Jonkers, oud 40 .j., echt"?! den pauselgken nuntius te Madrid. van lacob van tWesteinde. Volgens een van de bepalingen van de overeenkomst zal de staat in het bezit komen van Generalife, de vermaarde vroe- gere verblgfplaats van de Moorsche konin- gen en koninginnen van Granada. Naar HULST. verluidt bevat de bibliotheek van het paleis talrijke kost,bare documenten, waarvan vele uit den tijd van koning Ferdinand en koningin Isabella. Er moet een cypres staan, de Sultane- boom genoemd, welke 600 jaar oud is. Het Paiacio de Generalife, weiks naam een verbasteriDg van „Jennat a{ Arif(tuin van Arif) is een van de voornaamste monu- menten van Granada. Het staat vlak naast het Alhambra. HONTEN1SSE. De prefect zeide op ernstigen toon ..Milloc, deze zaak brengt heel Parijs in beroering; de openbare meening is ons niet gunstig gezind en eischt dringend, dat de schuldigen zullen worden gevan- gen. Ik geef je drie dagen tijd om hen te ontdekken. W anneer deze termijn ver- streken is, dan zal ik verplicht zijn, de zaak aarj Lacase1 over te dragen." Bij het hooren van dien naam fronsde Milloc de wenkbrauwen. Lacase was zijn mededinger en tusschen hen beiden bestond groote naijver; zij wa ren even bekwaam en even vastberaden en de gedachte alleen, dat Lacase zou slagen in een zaak, die hem mislukt was, deed Milloc sidderen. „Mijnheer de prefect," zeide hij, ,,al moest ik er van vermoeidheid onder be- zwijken, ai zou ik heel Parijs 'tonderst boven moeten keeren, ik zal u binnen 3 dagen de moordenaars van juftrouw Re nanlt in handen leveren, aaar geef ik u mijn woord op." Hij dacht even na en hernam toen: „Zou u zoo goed willen zijn1, mijnheer, mij de dossiers te Taten inzien, van alle oude bekenden der politie, die te Pariis wonen De prefect sloeg zijn handen van ver- bazing in elkaar. „YVaar denkt ge aan?" riep hij uit. „Dan zoudt gij 5000 dossiers moeten lezen, waar- voor alleen gij meer dan drie dagen zoudt noodig hebben." „lk behoef ze ook niet alle te lezen, mijnheer. Ik ken ze reeds, maar heb er 20 genoteerd, die ik opnieuw zou wil len inzien om mijn veldtochtplan samen te stellen." „Het is goed,, ik stel alles volledig tot je beschikking, documenten en menschen, want het doel moet worden bereikt, tot elken prijs. Ik herhaal je dat je er slechts drie dagen tijd voor hebt.' ,,Dat is mij voldoende en wat de men schen betreft, ik vraag er u slechts een." „Een? Dat is weinig." ..Maar genoeg." „Wien „Castro." uj2, inderdaad, dat is een flinke politie- man, dapper, geduldig, bezonnen, onver- moeibaar „En bovendien een man vol ijver, een man die jui^T zijn plaats weet en zich vol- komen laat leiden, omdat hij beseft dat een de leiding moet hebben en dat elke han- delmg op eigen gezag het gcheele plan kan doen mislukken. waarvan hij slechts e*m onderdeel uitmaakt." „Het is goed, neem Castro en nog zoo veel mannen meer als je later mochf mee- nen noodig te hebben. Ook geet ik je on- beperkte volmacht om: geld uit te geven, maar je zult begrijpen dat met zooveei hulpmiddelen het sucees verzekerd moet zijn, want mocht je overwonnen worden door die 2 schurken, dan zou dat je kans op bevordering zeer bemoeilijken, zoo niet voor goed uitsiuiten." De prefect nam een kalender, die op zijn schrijfbureau stond en ging voort. „Het is heden den 6 juni en het is 16 uur dus, den 9e Juni, 's avonds om 10 uur ver wacht ik je hier, op mijn kantoor, met de moordenaars of minstens met de volledige aanwijzingen, waardoor wij hen arresteeren kunnen. De dossiers Iiggen in de kamer hiernaast, zoek er maar uit wat je noodig hebt. Tot weerziens, Milloc." H'j ging heen en liet den detective in diep gepeins achter. Deze begat zich naar het aangrenzend vertrek, waar een groote boekenkast stond vol met registers. „De namen en de signalementen van de moordenaars zijn hier," zeide Milloc voor zich, ,,zij wonen ergens in Parijs. Alle hulpbronnen der politie staan mij ter be schikking. Het gaat om mijn bevordering mijn positie, mijn goeden naam als poh- tieman en zij zouden mij ontsnappen? Om een dag later gearresteerd ,e .,rden door Lacase Komaan, dat is onmogelijk, mn- nen 3 dagen zuiien zij in mijn maeht z >n of ik zal er mijn huid aan verspelen." Hij legde eenige registers op de tafel, begon er in te lezen en las den geheelen nacht door. XV. Een slachtoffer van Fifi. Er was kermis in de Temple-wijk. Langs de boulevard du Temple stonden ten ten, met bontgekleurde zeilen, waarop allerlei afoeeidingen van hetgeen daar- binnen te zien en ,te genieteli viel, een acrobatentent, een wassenbeeldenspe:, tent- jes met reuzen, dwergen, dikkL-cumes, enz., benevens een paar mailemolens. De bewoners van den Temple-wijk de- den voor dezen. dag geen zaken, zij wa ren op z'n Zondags uitgedost en slenter- den langs de tenven, waar parade werd gemaakt bij de schetterende muziek van koper-instrumenten en waar de boniseurs m^t veel omhaal van woorden het publiek naar binnen trachtten te lokken. Men kon echter ook van voorsteilingen in de open lucht genieten, waar straat- kunstenmakers, voor enkele sous die ,.p hun „tapijt" geworpen' werden, hun toe- ren verrichtten bij de muziek van een draaiorgei. Nog eenvoudiger legde een drietai „ar- tisten" het aan, die zonder geid voor.;it te vragen, hun kunst vertoonden en na afloop daarvan met den hoed rondwingen Een meisje en twee jongens. (Wordt vervoigd.) WWUT* TAN De Star vraagt, wat er met den strooien hoeel gebeurd is, en het antwoord is, dat hij geboijcot wordt, omdat de fabrikanten hem te duur gemaakt hebben. Een verslaggever heeft in Charing Cross twee honderd mannen geteld, die hem voorbijgingen, en van dezen droegen er maar vfjf strooien hoeden. Twaalf maanden geleden hadden de hoedenmakers de grootste moeite om pothoeden te verkoopen, maar nu wint de stijve hoed zijn populariteit terug en kan hij het tegen den slappen vilten hoed opnemen. Een hoedenmaker van het Strand verklaarde, dat hij meer pothoeden in de laatste twee weken had verkocht dan in de twee maanden daarvoor. De strooien hoeden daarentegen wa ren op weg om „winkeldochters" te worden. Wat Londen betrof, hadden de fabrikanten den handel erin doodgemaakt door de onzinnig hoo- ge prijzen die zij de laatste twee jaar gevraagd hadden. Het groote publiek weigert om 10 tot 15 sh. te betalen voor een strooien hoed, en de winkeiiers, die groote hoeveelheden be- steld hebben, blijven ermee zitten. Zij zullen ze te Parijs op moeten ruimen, waar acht man nen op de tien strooien hoeden dragen. Een ander verslaggever van de Star, die ver- leden week te Parijs was, heeft een zee van strooien hoeden over de boulevards zien golven. Overlijden. f2 Mei. Pieter Bourguillion, oud 90 j., weduwn. van Cornelia Rodiut. 20 Mei Elisa beth de Maaijer, oud 70 j., ^ed. van Bernardus Ver- meire. 22 Mei. Petrus Josephus Weesepoel, oud 45 j., echtg. van Anna Cornelia Tieleman. 24 Mei. Flaurent Florent Thijs, oud 11 d., z. van E. A. en van A. Bolssens. 30 Mei. Jannetje Al bertha Hage, oud 8 m., d. van I. S. en van C. J. van Griet- huijzen. H u well j ks-aangiften. 18 Mei. Theodorus de Bruijn, oud 25 j., jrn. en Cornelia Blornmaert, oud 26 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Alei. Philippus Cornelis Musters, oud 27 j., jm. en Clementina Biesbroeck, oud 27 j., jd. 7 Mei. Adrianus Petrus Johannes van Oers, oud 24 j., jm. en Marthe Marie Schaut, oud 25 j-, jd. 11 Mei. Franciscus Leonardus de Vree, oud 28 j.. jm. en Maria Amelia de Kort, oud 24 j.. jd. 12 Mei. Abraham de Meester, oud 29 j., jm. en Margriet Maria Rosalia An ton iaMallefason, oud 18j., jd. Geboorten. 5 Mei. Martha Eugenia, d. van Au- gustinus C. van de Walle en van Maria J. Goossens. 6 Mei. Lea Maria, d. van Adolf F. Gering en van Josephina S. Drissen. 13 Mei. Seraphien Willem, z. van Jannis Timmerman en van Louisa M. Antheu nis. 14 Mei. Madeleine Marie, d. van Joseph A. Vermeulen en van Juliana van JDorsselaer. 18 Mei. Prudentius Eugenius Marie, z. van Johannes L. C. Baart en van Marie N. Willems. 19 Alei. Maria Louisa, d. van Honore J. Reuling en van Alaria J. Biesbroeck. 21 Mei. Andreas Philomeen, z. van Pieter J. Adriaansen en van Paulina T. van Gelderer, 28 Mei. Margaretha Christina Augusta, d. van. Franciscus Th. van der Vlies en van Maria P. Fruij- tier, 29 Mei. Agnes Lena Leonora, d. van Petrus F. Heijens en van Adriana C. Bol. 31 Mei. Petrus Augustinus Elisa, z. van Augustinus J. van Gelderen en van Cornelia J. de Bruin. Overlijden. 15 Alei. Alaria Rozalia Inghels. oud 77 j., d. van Pieter B en van Maria Th. d'Hondt. 23 Mei. Rene Seraphinis Sturtewagen, oud 7 j.. z. van Augustus en van Alaria Chr. de Dauw. Charles Albert Kerckhaert, oud 72 j., z. van Rudolphus en Juliana Verhelst. Jacobus Neve, 82 j., z. van Cornelis en van Johanna H. van den Brander. 28 Mei. Eduardus Schreverius de Silva, oud 77 j., wedn. van Catharina Muller. Maria Josephina van der Aa, oud 34 j., d. van Charles 0. en van Augusta de Cock. in Mr a i? iv.iif t i a Huwelijks-aangiften. 6 Alei., Alphonsus Josephus Neve, oud 24 j., jm. en Louisa Petronella van Meele, oud 23 j., jd. Josephus Antonius Neve, oud 33 j., jm. en Amelia Weesepoel, oud 34 j., jd. 12 Mei. Jan Albertus Nieuwkamer, oud 29 j., jm. en Anna Catharina van Hecke, oud 30j,jd. 26 Mei. Petrus Augustinus de Wagter, oud 20 j., jm. en Alaria Mahu, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Mei. Eduard Verdur- men, oud 31 j., jm. en Maria Totte, oud 30 j., jd. 17 Mei. Alouisius van Leemput, oud 37 j., jm. en Louisa Christina Wullems, oud 38 j., jd. 21 Mei. Josephus Anthonius Neve, oud 33 j., jm. en Amelia Weesepoel, oud 34 j., jd. Alphonsus Josephus Neve. oud 24 j., jm. en Louisa Petronella van Meele, oud 23 j., jd 28 Mei. Jan Albertus Nieuwkamer, oud 29 j.. jm. en Anna Catharina van Hecke, oud 30 j.,jd. Geboorten. 5 Alei. Theodorus Fredericus, z. van J. A. M. Weemaesen H. J. Kindt. 8 Mei. Elisabeth, d. van P. J. Weesepoel en van A. van Sikkelerus. 11 Mei. Aloijsius Desiderius en Rene Theodorus, z. van C. Th. Hermans en van M. P. Maas. 12 Mei. Josephus Cornelis Petrus, z. van J. C. van Damme en van M. C. Baart. 13 Mei. Flaurent Florent, z. van E. A. Thijs en van A. Bolssens. 14 Mei. Tbeo- phiel, z. van M. L. Hulshout. Anna Maria, d. van P Vioen en van M. F. V. van Laere. 15 Mei. Mathilda Rosa, d. van A. L. van Tiriessche en van Ph. Plat- jouvv. Rosalie, d. van J. Linders en van R. Ph. van der Velpen. 16 Mei. Maria Emma Theresia, d. van KOEWACHT. Iluwelijks aangiften. i Alei. Camillis Hermans (van Stoppeldijk), oud 30 j., jm. en Martha Maria van Hove, oud 24 j., jd. 11 Mei. Joseph van Hove: oud 33 j., jm. en Irma Maria Aerens, oud 28 j.. jd. 28 Mei. Franciscus Gregorius Rammeloo(van Rotter dam), oud 29 j., jm. en Joanna Coleta Velleman, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Franciscus de Kind, oud 30 j., jm. en Anna Leonia van Gassen, oud 24 j., jd. 11 Mei. Alouisius Joannes Meuleman, oud 30 j., jm. en Romanie Marie van Damme, oud 29 j-, jd. 19 Mei. Camillus Hermans van Stoppel dijk, oud 30_jjm. en Martha Maria van Hove, oud 24 j., jd. 27 Mei. Joseph van Hove, oud 33 j., jm. en Irma Maria Aerens, oud 28 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Julberta Alaria Louisa, d. van Aloijsius van Waesberghe en van Leontine Emelie Rooms. 9 Mei. Laura Maria Stephania, d. van Henricus van de Yijver en van Rosalia van Daele. Maria Alina Clementina, d. van Henricus van de Vijver en Rosalia van Daele. Johannes Willem, z. Ivrien van Splunder en van Martina Adriana Luijk. 12 Mei. Albert Stephanus, z. van Camillus de Letter en van Huberta Maria Kegels. 18 Mei. Andre Do minions Josephus, z. van Hubertus Alphonsus Zwar- tele en van Angusta Maria Ramon. 30 Mei. Maria Emelia, d. van Cijrillus Emillius van Nieulande en van Sidonie Marie van Damme. Josephine Leonie d. van Theophile Rombaut en van Leonie Alarie Bonne. Overlijden. 1 Mei. Petrus Joannes de Caluwe, oud 2 j., z. van Camile en van Eulalia Herwegh. 17 Mei. Petrus van Pottelberg'ne, ond 67 j., echtg. van Maria Ludovica D hont. 23 Alei. Rene SeraphinusSturte wagen, oud 7 j., z. van Augustus en van Maria Christina de Dauw. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. I April. Vitales de Roeck, oud 26 j., jm. en Augusta Cecilia van Overmeeren oud 20 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 14 April. Christiaan Ad ri- aan Rommers, oud 27 ,j., jm. en Maria Louisa Her mans, oud 22 j., jd. 20 April. Vitalis de Roeck, oud 26 j., jm. eu Augusta Cecilia van Overmeeren oud 20 j., jd. Geboorten. 1 April. George, z. van Ludovicusde Alaaijer en van Elisabeth Michielsen. 3 April. Alau- rits Petrus Amandine Aliyie, z. vail Alphonsus Hermans en van Bertha Clementina de Roover. 9 April. Ilypo- litus Jacobus Marie, z. van Cornelis Mahu en van Louisa Johanna de Kort. 13 April. Josephine, d. van Petrus Johannes Duerinck en van Leonie de Poorter. 16 April. Joseph Michael Gerardus. z. van Petrus Mattheus Gerulphus de Rijk en van Prudence Marie Louise Castenmiller. 27 April. Petrus. z. van Hubertus Franciscus Vink en E. M. de Kraker. 17 Alei. Richard JosephMarie* I 'i™'* ™nclsc"® V',ll,k en van Maria Catharina z. van J. J. Verhagen en van M. At J. Mi,•bioWn.' I J'lfeber- 7 .Mei. Alfred z. van Jan Francies Baart Verhagen en van Al. Ai J. Michielsens. 18 Mei. Elza Leonie, d. van E. Lauwers en van R. van Hecke. 19 Mei. Josephus Franciscus, z. van A. van Denderen en van E. R. Lauret. 21 Mei. Eduardus Marie, z. van P. Verdurmen en van R. Beck. 22 Alei. Eugene Bartholomeus, z. van L. Bun en van L. L. Linders. Pieter Augustinus, z. van E. C. van der Klooster en van R. Schelfhout. 23 Mei Lodevicus Gerardus, z. van P. F. Bogaert en van a! AL Nicolaas. Alouisius, z. van J. Ivens en van M. van Heese. 26 Mei. Cornelia Mathilda, d. van A A. Sarrieel en van A. AL C. van Dommelen. 27 Alei! Josephus Jacobus, z. van C. L. Crabbe en van F1 L A unzandberghe. Desire, z. van J. van Sikkelerus en van M. M. van der Poel. 29 Mei. Elizabeth, d. van P. A. Hoefeijzers en van M. L. de Smit. en van Maria Louisa d'Hont. 10 Mei. Gerarda Julia Anna, d. van Petrus Dingenum Andreas Vereecken en van Leonie Catharina Steijaert. 24 Mei. Martha Mathilda, d. van Jacobus Josephus Muller en van Maria Everaert. 26 Mei. Rosalia Josephina. d. van Johannes Mannaerr en van Anna Louisa Heijens. 30 Mei. Petrus Johannes, z. van Petrus van Laar en van Anna Maria Louisa Maas. Overlijden. 5April. Anna Maria Rombaut, oud 33 i echtg. van Petruslvens. lOApril. ElisaRegina.(teHulst overleden) oud 2 j.. d. van Seraphinus Eduardus Munck en van Rosalia van Campen. 8 Mei. Lc tar dus Constantinus, oud 1 jz. van Francies van sden Bosch en van Mans Louisa van Wolffelaav 17 Mei Augustinus Frederik de Maat. oud 43 j., z. van i"e- trus en van Rosalia Theresia Meijer (beiden overleden).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5