mm m m mm m ALOEiEEl NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Abonnementsprijs. i~ No. 7159. Vrijdag 17 Juni 1921. 69e Jaargang. B I WHE ML M oT~ pbbbikbbhrtes il Egg tm Wf HH EERSTB ELAD. Voor Ter Neuzen (kom per3maanden 1,40. Buiten Ter Neuzen en overigNederland f 1,80. Voor Amerika en Ned.-IndiS (bij voor- Hitbetaling)f 2,70. Voor 't overig builenland (idem) f 3,35. Door de hooge inningskosten 'worden onze abonne's in het Buitenland beleefd verzocht het verschuidigde abonneroentsgeld per postwissel of cheque te zenden v66r I Juii a.s. DE U1TGEEFSTER. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Het legerontwerp. Voortgegaan wordt met de behandeling van de nieuwe regeling van den dienst- plicht. De heer Troelstrai (s.-d.) verklaart, dat de S. D. A. P. zal medewerken tot ver- werping van het ontwerp, omdat het een reactie inhoudt tegen de vermindering van de jaarlijksche lichtingj van 23000 man en geen stap doet in de richting van vermin dering van militaire lasten. L. regeerings- voorstellen moeten door het rekenen dp buiteniandsche hulp leiden tot aansluj- ting bij het Fransch-Belgisch militair ver- bond, wat gevaarlijk zou zijn en tot bt* rengewoon zware militaire eischen aan'.ei- ding zoju geven. Minister Pop deelt mede, dat hij, zoodra de wet in het Staatsblad staat, zal komen met eeri ontwerp tot vorming van een fonds voor uitrusting van het leger. Het amendement-W4jk (verhooging vap het oontingent tot 28000 man) wordt ver- worpen met 83 tegen 1 stem. Het amendement-de Monte Verloren, (geen verschil tusschen kernleger en re- servetroepenn) wordt verworpen met 67 tegen 18 stemmen. Artikel 27 wordt verworpen met 46 te gen 39 stemmen.(Voor: Roomsch Katho- Tieken en Vrijheidsbonders). Minister Pop vraagt namens de regee- ring schorsing van de beraadsiaging. (Art. 27 bepaalt het jaarlijksch contin gent op 23000 man, waarvan 1000 man voor de zeemacht, 8000 voor de reserve- troepen, en de overigen voor de kerntroe- pen). EEN MINISTERIEELE CRISIS? De behandeling van het dienstplichtont- werp fieeft aan de regeering weer een moeilijkheid bezorgd, die den toestand niet vergemakkelijkt. Uit het verwerpen van verschillende voorgestelde wetten, hct- zij door de Tweede of door de Eerste Kamer, is de positie van het ministerie den laatsten tijd al niet gemakkelijker gewor- den. Een echec van beteekenis was het ver werpen van artikel 7 der voorgestelde grondbelasting, 'dat echter geen verdere gevolgen scheen te zullen hebben, daar de Minister van Financien een nieuw ar tikel heeft ingediend, waarvoor, naar ver- luidt, reeds bij1 voorbaat een meerderheid was gevonden. Financien is ook een der moeilijkste departementen. De Kamer im- mers, voteert meermalen verschillende uit- gaven, nu op1 voorstel van deze, dan op die van gene fractie, doch omtrent de mid- delen ter dekking verschillen de meeningen dikwijls der mate, dat de Minister die moet zorgen dat de schatkist de middelen ter dekking verkrijgt, daarvoor, van diezelfde Kamer niet het goede woord kan krijgen. Niet minder moeilijk is de taak van den minister van Oorlog. Onsl land is in het algemeen niet militairistisch aangelegd. Reeds daarom alleen is het ambt van mi nister van Oorlog niet dankbaar. Reeds meer dan 1 minister van Oorlog die ver mindering van militaire lasten wilde bren- gen in doof de Kamer naar huis gezonden, doch dan in vele gevallen door een meer derheid tegen zich bestaande uit de meest heterogene bestanddeelen, nl. door een samenstemmen van de partijen wien de voorstellen van den minister te ver en van die welke zijne1 voorstellen tot verminde ring niet ver genoeg gaan. Onder zulke omstandigheden is het niet gemakkelijk een Minister te vinden, die een meerderheid achter zich kan krijgen. Deze Minister wenschte de lichting van 23.000 man te verdeefen in kern en in re- servetroepen. Door de Katholieken en deir Vrijheidsbond werd het ontwerp gesteund. Door de Christelijk1 historischen en anti- revolutieonairen werd een amendement in gediend om voor' de geheele lichting een diensttijd van 5 maanden voor te schrijven. Door den Minister, werd dit amendement onaannemelijk verklaard wegens de veel hoogere uitgaven die; daarvan het gevolg zouden zijn. Dit amendement is verworpen, doch dit heeft die partijeri aanleiding gegeven om met de vrijzinnig-democraten, socialisten en communisten, welke partijen een sterkere inkrimping der militaire Iasjen wenschten tegen het betrokken artikel, dat de sterkte van het leger bepaalde, te stemmen, waar- door dit met 46 tegen 39 werd verworpen. Uit die stemming? is weer moeilijk een oonclusie te trekken voor hetgeen verder te doen. staat. Immers 13 tegen- stemmers wenschen meer militairen in het kernleger en naar de meening van 28 vraagt de Minister te veel. Er is dus geen denken aan, dat de 46 tegenstemmers de richting kunnen aangeven, waarin het fe- ger moet worden hervormd. De Minister heeft daarop namens de re geering schorsing der beraadslaging gevraagd. Nader heeft de tijdelijke voorzitter van den Ministerraad tot den voorzitter der Tweede Kamer een brief gericht, om in verband met het hierbovenvermeid Kamcr- votum de behandeling te schorsen van aile wetsontwerpen waarbij een ot meer Lden van het kabirret tegen woord lg moeten zijn. Dit staat in verband met buicengewone vergaderingen van den Ministerraad naar aanleiding van het Kamervotum. De wetgevende arbeid is dus stop gezet, en de Kamer tot nadere bijeenroeping uit- eengegaan. DE LICHTING 1921. Een gevolg van de verwerping van het reorganisatievoorstel van den Minister van Oorlog is, dat automatisch 10.000 lotelingen der lichting 1921, die aanvankelijk buiten oproeping zijn gebleven, met September aanstaande moeten worden opgeroepen, tenzij daaromtrent nog een nader besluit wordt genomen. In de vergadering der Tweede Kamer van gisteren werd door den heer Schaper een initiatief-voorstel aangekondigd, om een deel der lichting 1921 niet te doen opkomen en spoedige behandeling gevraagd. Onder hilariteit der Kamer werd daarop door den heer Bomans een zoodanig ont werp ingediend. Besloten werd dit voorstel a.s. Dinsdag in de secties te doen onderzoeken waarna de Kamer uit een ging. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. Met ingang van 23 Juni is benotmd tot burgemeester van Amsterdam, de heer Willem de Vlugt, wethouder van Amster dam. De nieuwe burgemeester werd 19 Dec. 1872 te Amsterdam uit eenvoudige ouders geboren. Hif is de derde zoon uit een huisgezin van vier zoons en een doch- ter. Oorspronkelijk bestemd voor het on- derwijs en als lecrling geplaatst op ten chr. kweekschoo! voor onderwijzers, bleek al spoedig dat de jonge De Vlugt daarvoor weinig voelde. Hij kwam later in de bouwkunde en heeft zich daarin zeer spoe dig in zelfstandige posities ontwikkeld. Uit de politieke loopbaan van den nieu- wen burgemeester zij aangestipt, dat hij van 1909-1913 onder het ministerie-Heems- kerk, zitting heeft gehad in de Tweede Ka mer voor het voormalig Amsterdamsche dis trict VIII. In Juli 1915 werd de heer De Vlugt voor het toenmalige district IX tot lid van den Raad gekozen, in October 1918 volgde zijn benoeming tot wethouder. In die functie heeft hij steeds de afdee- ling Rublieke Werken beheerd. DE UITKEERINGEN AAN DE WERKLOOZEN. De omvangrijke crisis in werkloosheid in onderscheidene industrietakken, als si- garenindustrie, diamantindustrie, textiel-,, schoen- en meubelindustrie, enz. en me de in het transportbedrijt, heeft aan de werkloozenkassen zoodanige eischen ge- steld, dat vele thans geheel uitgeput zijn. Om in den daardoor ontstanen nood te voorzien, heeft de regeering, naar de mi nister van Atbeid in de memorie van toe- lichting op het ontwerp tot verhooging der Arbeidsbegrooting 1921 meedeelt, be sloten tot de maatregelen welke de Minis ter als antwoord! op de vragen van den heer Haazevoet aan de Tweede Kamer zijn medegedeeld en bij de interpellatie-van den Tempel op 11 Febrruai 1921 nog nader heeft toegelicht. Wat de kosten betreft, aan deze maatre gelen verbonden, wordt opgemerkt, dat het bezwaarlijk is deze voorat zelts eenigszins nauwkeurig te ramen, omdat voorat niet te zeggen valt welke kassen en welke be- dragen de vorenbedoelde regeling zich zal moeten uitstrekken en welken duur de cri sis zal hebben. Met de besturen der vier grootste organisaties van transportarbei- ders is overeengekomen, dat door het Rijk zouden worden betaald de uitkeeringen aan werklooze leden, voor zoover deze met kunnen worden bestreden uit de bijdrage der leden en een subsidie daarop van 200 "o. De bijdragen voor de werkloozenkas sen van deze organisaties zijn thans be- paald op hetzij voor alle leden 18 cent per week, hetzij op 13 cent per week voor vas- te en 23 cent voor losse transportarbeiders Eene hoogere bijdrage' in te voeren was aanvankelijk niet mogelijk, doch met in gang van 1 Januari 1922 wanneer de vo- renstaande regeling eindigt zullen de bijdragen zoodanig worden verhoogd als in veroand met net gebleken werkloos- heidsrisico noodzakelijk is. Over.de maan den Januari en Februari is pl.m. 13.000.000 aan de kassen verstrekt, voor de eene helft a fonds perdu, voor de andere helft als voorschot. HET GEHEIM VAN CALVIJN'S GRAF. De laatste afstammeling) van een oude neefsche familie de 71-jarige Eugene de Speyr, die thans te Avignon woont, heeft aan de consistorie van de protestantsche kerken te Geneve mededeeling gedaan van de juiste plaats waar Calvijn op het kerk- hol van Plain Palais op 24 Mei 1564 werd J begraven. Uit vrees, dat zijn grat zou worden ge- schonden, werd Calvijn bijna in het geheim ter aarde besteld. Sedert dne eeuwen zoo wordt thans te Geneve verteld, heeft de fa milie Speyr het geheim van dit grat ge- kend. Het werd van vader op zoon over- geleverd, met de belofte dat het bewaard moest blijven, zooldng er nog atstammelin- gen waren. Daar Eugene de Speyr de laatste afstam meling blijkt te zijn, heeft hij het geheim thans aan de kerk toevertrouwd. Deze laatste heeft onmiddelijk op de aan- geduide plaats ee; onderzoek laten instei- ien. Men hoopt n g een ring en een fcijbei van den hervormer te zullen vinden. Stand. TEGEN DE PROCHSSIES. De kerkeraad t er Hervormde gemeen- te te Utrecht) had Dinsdagavond de pro- lestanten opgeroepen voor een gemeen- schappelijk protest tegen de grondwets- wijziging, waarbij processies toelaatbaar worden gesteld. Het publiek stroomde zoo talrijk naar den Dom en Buurkerk, dat duizenden moesten worden afgewezen. In den Dom spraken de predikanten Ds. J. Quast en Ds. J. F. Beerens, in de Buur kerk Ds. M. Woudstra en Ds. B. C. Kool haas. Zij wezen de menigte op het on- duldbare der processies en op het geweld, dat het protestantisme daarmede wordt aan gedaan. Toen in len Dom voor den aan- vang van den; dienst het groote orgel op het Lutherlied begon te tantaseeren, uitte het enthousiasme zich in den vorm, dat de stampvolle kerk de eerste twee cou- pletten van het Lutherlied inzefte. 30 MILLIOEN MFER VOOR PREMIE- WONIWGBOUW. De vloed van cerzoeken om premie voor woningbouw overtreft, blijkens de Toel. tot de Suppl. Begr. van Arbeid, alle verwachting. Hoeveel er presies noo- i dig zal zijn, is nog net te voorzien; zeker is, dat het bedrag van f9.000.000 ontoereikend is. Een verhooging met f 30.000.000 is zeker noodig. DE Tt>ESTAND. In Duitschland k eft men zich eerlijk veroaasd, schrijft de N. R. Crt., dat men in Engeland zoo op zijn achtersten zol- der was over de vrijspraak te Leipzig van J den zee-officier, die een Engelsch hospi- j taalschip in den grond geboord had, een vrijspraak op dezen grond, dat "hij van zijn superieuren last had ontvangen, alle schepen tot zinken te orengen en dus ook in dit geval eenvoudig op bevel van zijn superieuren gehandeld had. De Daily News schreef: „Een moordenaar is een moordenaar, wat ook zijn nationalieteit of geloof moge zijn." In het Engelsche Lagerhuis heeft de at torney general op een vraag geantwoord, „dat hij uit dagbladberichten had opge- maakt dat het volgens de E)uitsche wet een goed antwoord was, als men een misdaad begaan had, om te zeggen: „Ik heb gehan deld volgens de; bevelen van mijne supe rieuren." Uit het antwoord van den attorney gene ral spreekt dezelfde verbazing, dat de Duitsche wet een misdaad op zulk een grond kan wettigen, als men in Duitsch land toont over het teit, dat men in Enge land geen deugdelijken grond acht. Er is namelijk een internationaal misverstand in het spel. Bij ons en op het verdere vaste- land zal men het Duitsche standpunt be- grijpen, maar de Engelsche rechtsopvatting is heel anders en het Kanaal wordt in dit opzicht een kloot tusschen twee gedachte- werelden. De Daily News had in een artikel, voor- afgaande aan dat, waaruit wij een zin aan- haalden, al qpgemerkt dat volgens het ge- wone (niet-inilitaire) Engelsche recht „het eenvoudige argument van getrouwe uitvoe- ring van bevelen' een soldaat ot matroos niet beschermen za! tegen een beschuldi- ging van onwettig geweld." Dai is de En- geische rechtsopvatting. „De vaste leer van het Engelsche recht is dat een soldaat, ofschoon hij lid is van een staand leger, in Engeland onderworpen is aan alle plichten en verplichtingen van een gewoon burger", zegt Dicey in The Law of the Constitution. „Een soldaat neemt krachtens zijn contract van dienstneming vele verplichtingen op zich boven de plichten, die op een burger rusten. Maar hij ontkomt niet aan een van de plichten van een gewoon Engelsch on- derdaan." En verder: Wanneer een .sol daat terechtstaat op een beschuldiging van misdaad, is gehoorzaamheid aan hoogere bevelen niet op zich zelt een verdediging." De Daily News heeft echter nog een andere vraag gesteld: Als de man die het bevel om een hospitaalschip in den grond te boren uitvoert, volgens de Duitsche wet, niet strafbaar is, hoe zit het dan met den man, die het bevel heeft gegeven? En daarop moet dan het antwoord gegeven worden, dat de geallieerden zelven uit eigen beweging hebben afzezien van straf- vervolging tegen de militaire en mariti'eme leiders. Als men den Duitschen keizer, den ,yobersten Kriegsherr", voor wiens uit- levering en berechting ten minste een po- ging gedaan is, erbuiten laat, heeft bij de geallieerden ten slotte voor die leiders de overweging gegolden, dat men ze niet tot martelaren ot althans tot nog grootere volkshelden in Duitsche oogen moest ma- ken door hen te vervolgen voor feiten, die zij, in Duitsche oogen, uit plichtsgevoel je- gens hun vaderland bedreven hadden. De Franschen met name zijn huiverig ge- weest voor zulk een wraakoetening. Zij begrepen dat het Duitsche militairis- me er slechts bij gebaat zou zijn, als men zich tot zulk onverstand zou laten verlei- den, en wat het gevolg zou zijn, als men in Duitschland algemeen vereerde mannen als Hindenburg, Ludendorf en Tirpitz voor Ententerechters had gesleept. Er is goede reden om aan te nemen, dat Frankrijk er ook niet rouwigj om is geweest, dat het plan met den gewezen Keizer niet gelukt is. In dat geval moest de Engelsche re geering echter de poging ondernemen, om een overijlde verkiezingsleus gestand te doen. Het zou daarom ook aan het alge- meene rechtsgevoel grooter bevrediging verschaft hebben, als men, na de grooten vrij uit te hebben laten gaan, ook de klei- nen had laten loopen en mee had gewe rkt, om over heel de oorlogsverdwazing de spons te halen. De zaak der geallieerden kan er nauwelijks mee gediend zijn, ot de ze of gene Duitscher nu nog een tijd in de gevangenis zit. Men weer nu al, dat, als het ooit weer oorlog zou worden tusschen groote beschaafde en wetenschappelijk toe- geruste naties, de gruwelen van 19141918 zich niet alleen zouden herhalen, maar bij inmiddels nieuw bedachte zouden verblee- ken. - DROOGTE IN ENGELAND. De droogte die in Engeland sedert einde Januari aangehouden heeft, maakt dat men na zuinig met zijn kolen geweest te zijn, ook zuinig met het water moet omgaan. Londen is er langzamerhand kwaad aan toe. De gemeente-autoriteiten hebbn al eenige weken een minimum-watergebruik. Het sproeien van de straten is sterk ver- minderd en men heeft de burgerij verzocht geen tuinen te besproeien. Voorts wor den de burgers! uitgenoodigd om minder te baden. In de dorpen van Suffolk is het water zoo schaarsch, dat men er anderhalven stuiver voor een emmer betaalt. DE VERLIEZEN DOOR DE MIJN- STAKING. Vandaag zullen de mjjuwerkers stemmen over de patroonsvoorstellen. Men acht aanneming daar»an verzekerd en Maandag verwacbt men algemeene werkhervatting. De staking, die bijna 3 maanden dunrde, beeft groote verliezen veroorzaakt. Een Engelsch b'ad rekent uit, dat het land de volgende nadeelige posten te boeken zal heoben Subsidie aan de mijnindustrie 10 mil- lioen pond sterlingkosten van mobili- satie van de reserve en het op de been houden van de //Defence Force" 6 millioen pond premies aan reservisten 360.000 pond transportregelingen, invoer vau steen- kool 61/4 millioenextra kosten voor het spoorweg-subsidie tengevoige van verkeers- stagnatie eri algemeene uepressie 9 mil lioen vermindering in den uitvoer en wederuitvoer in April en Mei, vergeleken met Maart, ongeveer millioen. De mijnindustrie heeft aan handelsbe- stellingen 67 millioen pond verloren. De mijnwerkers zullen aan loonen ge- derfd hebben, na aftrek van de loonsver- lagiDgen. zooals oorspronkelgk voorgesteld, ongeveer 60 millioen pond sterling. TER NEUZEN,, 17 JUNI 1921. HULP IN NOOD. In de dezer dagen alhier gehouden alge meene vergadering der leden van het uit- keeringsfonds bij ziekte „Hulp in Nood" werd door den penningmeester uitgebracht het 28e jaarverslag. Daaruit bleek, dat over 1920/21 is ontvan gen wegens contributie f 1664,02 en dona- teursgelden 131, subsidie der gemeente Ter Neuzen f 50, rente postspaarbank 48,91, rente grootboek der N. W. S. f 45, terugbetaald ziekengeld 20, busgeld f 15,81 /2, entree, reglement en boeten 4,77, samen f 1979,51^. Uitgegeven is voor uitkeering aan zieken f 1663,54, bodeloon f 325,10^, gratifica- tie aan het bestuur f 140, zaalhuur en al gemeene onkosten f 110,34, drukwerken enz. 33,80, uitkeering bij overlijden f 20, samen f 2292,7854, nadeelig slot over het boekjaar alzoo 313,27. Het vorig jaar bedroeg het saldo f 3447,20, hetwelk dus thans in gedaald tot f 3133,93. Over de drie laatste maanden was ont vangen f 405,53 aan contributie, f 77,58 aan buitengewone inkomsten, totaal 483,11. Aan uitkeering voor zieken werd betaald f 675,29, bodeloon f 78, buitengewone uitgaven 51,76'/2, totaal 805,05i/2, na deelig slot 321,94;4. Van de afdeeling Steunkas was het over- zicht der laatste drie maanden: ontvangen contributie f 40,06, uitkeering aan zieken 65, nadeelig slot f 24,94. Het goed slot dier kas, is daardoor ge daald tot 943,28. Over het verloopen boekjaar was voor die afdeeling ontvangen aan contributie f 164,17, rente postspaarbank f 22,35, samen 186,52, en uitgegeven voor uitkeering aan zieken 175, gratificatie aan den bode f 5, samen f 180, batig slot f 6,52, waardoor het kapitaal van dit fonds steeg tot f 943,28. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental op 1 Juni 1920 be droeg 316. In den loop van het jaar werden aangenomen 6 leden, terwijl 1 lid werd af- geschreven wegens overlijden en 11 op ver- zoek werden geschrapt. Het ledental was alzoo op 1 Juni 11. 310. Het getal der dona- teurs, dat met 2 is verminderd, bedroeg 35. In zijn verslag uitte de secretaris den wensch dat zoowel het aantal leden als dat der do- nateurs van deze nuttige vereeniging, die gedurende zooveel jaren voor een groot aan tal gezinnen in moeilijke omstandigheden een krachtige steun was. in de toekonst weer moge toenemen. OPENING JACHT. Door Gedep. Staten is de opening der jacht op waterwild voor 1921 bepaald op Maandag 11 Juli a.s. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke zit .- ten over de week van 5 tot en met 11 Juni 1921, in de Prov. Zeeland, bedroeg: Diphteritis: Bruinisse 1, Sluis 1 en Vlis- singen 1. DR1EWEGEN. Het plukken van groene erwten voor de conservenfabrieken is thans begonnen. Gebeurde dit vroeger alleen door kinde- ren, thans wordt daaraan ook deelgenomen door volwassenen, een gevolg van de werk loosheid. Het aanvankelijk vastgestelde loon van 2 cent per kilo, bleek spoedig niet te vol- doen, derhalve reeds den eersten dag staking. Het loon is thans gebracht op 3 cent per kilogram groen geplukte doppers. BOSCHKAPELLE. De heer F. Koster van ljzendijke is aan- gesteld tot tijdelijk ondeiyvijzer aan de O.L. school alhier. Op Donderdag 30 juni a.s. zal door Z. D. H. den Bisschop van Breda in onze kerk het H. Vormsel worden toegediend aan vormelingen van Boschkapelle, Hengstdiik en Stoppeldijk. SAS VAN GENT. Hard tegen hard. Het lot van dien Engelschman van wien in de krant sprake is, van den man, die gegrepen, geknepen en gestreken, aan wiens geldbuidel gerukt, gedrukt en geplukt wordt, heeft eenigen hier ter plaatse op de gedachte gebracht maatregelen te nemen, dat dien regen ook ons Sassenaren niet vroeg of laat bedruppe. Onze belastingen, zoo redeneeren zil stii- gen zoo schrikbarend snel en hoog, dat er ernstig front moet gemaakt worden om dien vloed binnen de bedding te houden. Dies trommelt ,,Pol" de onvermoeide strij- der voor alles wat met het wel en wee van 't Sas in verband staat, zijn mannetjes op om te komen tot een ..Bond van Belasting- betalers". ,,'n Verkeerde titel" zal menigeen denken, aangezien deze bond tegen het betalen van belasting gericht is. Toch moet bij nader inzicht ieder tot de erkentenis komen, dat deze titel nog zoo slecht niet is gekozen. Belasting betalen is, zoo redeneeren de oprichters een noodzake lijk kwaad, doch men moet van ,,'t goede niet te veel hebben". En daarom is hun streven gericht op het beperken van en het bestrijden van alle on- noodige uitgaven, die het leven van arm en rijk komen verzuren en het individu niet brengen in de positie van den Engelschman, die zich volgens het krantenbericht .alleen nog maar aan het leven vastklampt uit nieuwsgierigheid, om te zien, wat er verder gebeuren zal." HULST. Bij Kon. besluit is aan den heer F. J. L. M- van Waesberghe, burgemeester der ge meente Hulst, en lid der Prov. Staten van Zeeland, verlof verleend tot het aannemen van de benoeming tot ridder in de orde van de Heiligen Gregorius den Grooten van den Heiligen Stoel. BORSELE. Op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school alhier zijn geplaatst de heeren: J. de Voogd te Vlissingen, J. P. Wage te Biervliet en Js. Flu.ijt te Sir Jans- land. Zoctflag 19 Juni 1921. Hervormde Kerk. Oereformeerde Hemeente. i Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u.. 2 u. en 5{ u., (oude tijdl Ds. Schothorst van Lunteren. Ond-Gereformeerde gemeente (Vlooswjjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 5* u., (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Eben- Ha&zer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5J Evangelisatie. em?* mtzxzzrav. Ter Neuzen. 9J u. en i u., Ds. A. Timinerman. Sluiskil. 9J u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9j u. en u., Ds. E. Raams. Zaarnslag. 9i u. en 2£ u., Ds. G. van Dis Axel. 9i u. en-2u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Ooreformeerdt: Kerken. Hoek 10 u., Ds. H. v. d. Wal en 3 n., leeskerk. Ohr, Oereformeerde Kerk, Zaarnslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. jK. K. Kerhdienaten te Ter Neuzert. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8i en 10 uur 'sNamiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1