LANDBOUWBERICHTEN 6EMENGDE BERICHTEnT Laatste Berichten. Dubbele moord te Clinge wegens zijne benoeming tot Gouverneur van de Congo, en zijn vertrek daarheen, verhin- derd was aanwezig te zijn. In de plaats van den heer Jhr. A. R. Schuurbeque Boeye te Eefde (G.), die wenschte af te treden, werd als commissa- ris ekozen de heer Edgard Lippens te Gent. Het verslag over het boekjaar 1920 werd uugebraoht, waaruit o. m. bleek, dat de ex- ploitatie-ontvangsten over dat jaar waren f 672.645,4914, terwijl de exploitatie-kosten Dedroegen f 582.971,65, latende een voor- deelig saldo oip de exploitatie van j 89.673,84De exploitatie der weegbrug- gen gaf een netto-bate van f 5.775,96, ter wijl aan dividend over 1920 op de aandee- len V. Stoomtram HulstWalsoorden f 14.400 werd ontvangen. Totaal der baten J; 09849,80 >/2. De verplichte stortingen in de Vernieuwingsfondsen bedroegen f 30.763.07. '■T^n Q-fi'oo Saldo der Intrestrekening J >0.806,82 en diverse afschrijvingen j 0.211/2, waardoor de Winst- en Ver- liesrekening sloot met een nadeelig saldo van f 16.140,30. De Balans en Winst- en Verliesrekening vverden vastgestedl en werd besloten het verliessaldo over te dragen op nieuwe rekening. Op voorste! van commissarissen werd i' besloten tot het aangaan eener 7 geldleening tot een maximum van 79.200 voor het bekostigen van de uitbreiding der bestratingen van de laadplaatsen. AANVAR1NG. Medenvoormiddag had een aanvaring plaats tusschen de provinciale stoomboot Zeeinvsch Vlaanderen, die de haven uit- voer, en het sleepschip Asam 8, van Rot terdam. Van de Asam werd de voorflank aan stuurboordzijde geheel ingeloopen. De Zeeuwsch Vlaanderen heeft de reis naar Vlissingen voortgezet. Het sleepschip heeft een groot gat in dew boeg, ongeveer boven de waterlijn en met pompen tracht men zinken te voorkomen. Het is opgeschut. Het schin is geladen met kolen. HOEK. Een vooimalige ingezetene dezer gemeen- te, thans huishoudster op de villa Rozenhof te W assenaar, was Donderdagavond per fiets naar de post geweest en had daarna het rijwiel in de gewone bergplaats gezet waar 00k het rijwiel van den heer des huizes stond. Toen zij 's morgens de bergplaats wilde opendoen, bleek haar, dat het slot moeilijk open ging en toen het eindelijk ge- lukte zag zij dat de daar geborgen rijwielen verdwenen waren. Aangifte bij de politie is gevolgd, doeh resultaat werd nog niet ver- kregen. SAS VAN GENT. Vrijdagavond omstreeks 9 uur toen de trnrnbrugwachter P. V. de brug liet zakken, had hn het ongeluk. dat hij met zijn kleerer onklaar geraakte. Met zijn eene hand kon hij nog juist in tijds de stroom afzetten zoo- dat de brug halverwege bleef hangen en ook hij in een hachelijken toestand verkeer- Eenige personen, die aan den overkant van het kanaal zaten, sprongen in een roel- bootje, en door de kleederen van den man stuk te snijden, werd hij zoodoende gered (Zel.j HULST. Biivoegsel tot de Staatseourant van 10 en 11 dezer bevat onder no. Ill de statuten van de vereeniging tot stichting en beheer van R. K. middelbare scholen alhier. De vereeniging heeft in het algemeen ten d/H het bevorderen van de geestelijke ont- wikkeling der aankomende jongelieden van beider geslacht en hun vorming tot bekwa- me degelijke Godsdienstige mannen en vrouwen. Meer in het bijzonder bedoelt de vereeniging het stiehten, onderhouden en beneeren van: 1. een Katholieke middelbare iirmdelsdagschool met 4-jarigen cursus; 2 een Katholieke middelbare handels-avo'nd- schoo! en ten 3e een Katholieke inriehting van voorbereidend hooger onderwijs. OSSENISSE. Aan den zeedijk komt van alles aandrij- van, doch deze week was het iets heel b zonders, namelijk een zeer groot varken. Het cadaver werd in den grond gstopt. Naar wij vernemen zal er geen nieuwe R. K. school met onderwijzerswoning wor- den gebouwd. maar zal de bestaande open- bare school vol gens voorschrif+en worden veranderd en dan aan het R. K. Kerkbest'uur worden overgedragen, dat tevens de be- s'aande onderwijzerswoning van de gemeen- te zal koopen. OOSTBURG. Alhier werd Zondagnamiddag ten voor- deele van de Zeeuwsche vereeniging tot be- strijding der tuberculose. door de turnver- eeniging „Vroom en Vrij" en de muziekver- eenigingen de Koninklijke Harmonic „St. Caecilia" en „Vereenigde Vrienden", alien yan Eecloo (Belgie) en met medewerking van het Oostburgsche muziekgezelschap „Harmonie" een uitvoering gegeven op een weide, daartoe welwillend afgestaan door de kinderen Ge Smit. Het optreden in de vrije oefeningen, turn- spelen, knots- en stokoefeningen, aan rek. brug en pyramiden slaagde uitstekend en verwekte ieders bewondering. Tot slot werd een Russisch Ballet gegeven. Het optreden van deze gezelschappen zal zker, evenals bij de talrijke bezoekers in Oostburg, niet licht vergeten worden. Naar wij vernamen werden 2100 kaar- ten afgegeven. Vooraf werd een optocht door dffgemeen- te gehouden. tegen O. K. C. uit Oostburg; A. K. C. I tegen Excelsior uit Vlissingen; D. O. S. uit Mid- delburg tegen M. E. V. O. uit Goes en U. D 1 uit Ter Neuzen tegen Axel uit Axel. De winnende twaalftallen komen in de winnaarsronde en de verliezers in de verlic- zersronde. taris van den Leidschen Voogdijraad. B. was door de Haagsche rechtbank uit de ouderlijke macht ontzet en nu had Mr. Briet als secretaris van den Voogdijraad ten behoeve van de kinderen bes ao- laten leggen op een gedeelte van B.'s" loon. Hierover ontsticht is B. Zaterdagavond, Uitgeloofd zijn als eerste prijs een zilve- na eerst veel sterke drank te heboen ge- ren kruis en 12 speldjes; tweede prijs een bruikt, het bureau van den Voomiijraad zilveren medaille; derde prijs een verguld in het Noordeinde binnengedrongeh, waar zilveren medaille; vierde en vijfde prijs een verguld bronzen medaille en zesde prijs een bronzen medaille. SCHAKEN. Aanstaanden Zaterdag vangt te Zuidzan- de aan den wedstrijd om het kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar wij vernemen hebben zich hiervoor 10 schaakliefhebbers opgegeven. De houder van dit kampioenschap is de heer Risseeuw Sr. te Zuidzande. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen van den secretaris der R. K. voetbalver. ,,Voorwaarts" een schrijven waarin deze opkomt tegen het bericht in ons vong nummer, als zou het winnende doel- punt in den wedstrijd D. O. S. II Voor- hij, onder het uiten van bedreigingen Mr. Briet met een groot, scherp mes te hjt wou gaan. Deze wist echter te ontko- men. Met den huisbewaarder is hij daar- op teruggekeerd en samen hebben zij toen B. aangegrepen en na een worste- lmg op straat gezet. B. trachtte vervol- gens met geweld door de deur opnieuw het gebouw binnen te dringen. Eenige artilleristen, juist ter plaatse, hebben B. toen overmand, waarbij zijn mes op den grond viel, dat door een verpleegster werd opgeraapt en aan de politie is ter hand gesteld. B. i s aant de politie overgeleveru en vandaag naar het huis van bewaring tn Den Haag overgebracht. EEN" AANRANDING. Nabij het rijwieipad Bikbergerweg- waarts gemaakt zijn nadat de tijd verstre- Huizen is de 9-jarige G. K. uoor een indi ken was. Volgens schrijver werd het doel punt gemaakt 1 minuut voor het einde. Ook de scheidsrechter in dezen wedstrijd voldeed goed. vidu per fiets aangerand. De aanvaller steeg af, greep het meisje aan en trok het onder bedreiging mede. Op het gillen van het kind en bemerkende, dat hij in de na- bijheid van 'n woning was, liet hij het Tot dusver is het aan de politie nog met mogen gelukken, den moordenaar en de steenenwerpers te ontdekken. DROOMEN EN M1SDAAD. In een onlangs te Londen verschenen boek Dreams" (Droom en) van Wiliiam Archer, wordt de geschiedenis verhaald van een opzienDaren droom, die nog steeds de wetenschappelijke wereld bezig houdt. In het voorjaar van. 1839 vonden land- bouwers op den weg van Wadebridge naar Bodming het lijk liggert van een inwoner van Wadebridge, Norway genaamd. Nor way was een ongehuwd man van middel- baren leeftijd, 'onOemiddeld en zonder vij- anden, men kon niet nagaan waarom deze man vermoord was. Heti hoofd vertoonde talrijke wonden, met een bijl toegebracht en het lijk lag in een bloedplas op den eenzamen landweg. Norway was: dus ver moord. Politie en justitie stelden een nauwkeurig onderzoek in, men kwam tot de conclusie, dat het toch een roofmoord was geweest, want een go«den horloge en een beurs mei eenig geld waren den ver- slagene ontnomen, maar wie de daders waren, werd niet ontdekt. Nu had Norway een broer, die op het tijdstip van den moordj als zeeofficier in de West-Indische wateren voer. Terwijl die broer op een1 helderen tropischen nacht te slapen lag, had hij een vreemden en ontzettenden droom. Hij! droomde dat ---j i hij zijn broer in Engeiand ziin hmsie ver- Hln1SJR i!hS e" verdween' Per r'jwiel langs laten zag, hij zag hem den landweu- op- den Bikbergerweg. gaan, hij zag ook twee kerels achter een SPORT. VOETBAL. Zaterdag speelde te Sluiskil Juliana I tegen S. S. C. I van Spui. De rust ging in met 0-0. Tegen wind in spelende maakte Juliana in de tweede helft het winnende punt. Zondag speelde genoemd elftal van Ju liana tegen Ajax II van Sluiskil. Bij de rust was het weer 00 en bij het einde 1—0 in het voordeel van Juliana. KORFBAL. Zondag a. s. heeft te Aardenburg een korfbaltournooi plaats, waaraan 8 vereeni- gingen deelnemen. In de eerste ronde spe- RIJKS NAJAARSKEUR1NGEN VAN DEKHENGSTEN. De Minister van Landbouw Nijverheid en Handel heeft bepaald, datde gewone Rijks- najaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1921 voor de provincie Zeeland zullen worden gehouden op 27 Sept. te Hulst, 28 Sept. te Axel, 29 en 30 Sept. e Oostburg, 4 Oct. te Zierikzee, 5 Oct. te Middelburg, 6 Oct. te Kattendijke, 7 Oct. te Tholen. 1 UITVOER VAN BOTER EN KAAS. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft, met intrekking van zijn beschikking van 4 Maart 1921, houdende aanwijzing van kantoren voor den uitvoer van boter en kaas, bepaald, dat met ingang van 20 Jum 1921 de uitvoer van boter en kaas, welke is voorzien van een der voor- geschreven Rijksmerken, alsmede van de kaas, bedoeld in zijn beschikking van 17 Januari 1921, zal kunnen plaats vinden Hngs de door hem genoemde uitvoerkan- toren waarvan in Zeeland: Bath, Eede, Hulst, Hansweert, Sas van Gent, Sluis, Ter Neuzen, en Vlissingen. NAOH FELIJK DRAMA TE WATER- GRAAFSMEER. Omtrent het bericht van het doodschie- ten van een inbrekeq te Watergraafsmeer bevat de Tel. de volgende bijzonderhe- In den nacht van Donderdag op Vrijdag tegen halfdrie meenden een zwager en an- dere familieleden, die ten huize van den vverkman B. Molenaar, Weesperzijde 8, in VO?jma''^e &emeente Watergraafsmeer vertoefden, gemorrel aan de vootdeur te hooren. Toen beide mannen de deur openmaak- ten, zagen ze drie gestalten vluchten. De zwager, die onlangs uit Canada was overgekomen, riep de mannen toe halt te houden. Op hetzelfde oogenblik Ioste Molenaar een schot uit een jachtgeweer. Het gevolg was, dat een der vluchtelin- gv.n aan den voet van den dijk, tegenover den Omval, in elkaar zakte en bleet Iig- gen. De andere mannen sprongen op rijwie len en reden weg in de richting van Am sterdam. Deze mannen werden door verschillen- de getuigen waargenomen. Molenaar, die hevig ontdaan was over het gebe"rde' begaf zich den dijk op en meldde zich aan bij eenige surveilleeren- de politiebeambten. Deze troffen aan den voet van den diik een zvvaar gewonde, aan met hagel- wonden in de borst en bloed om den mond. Het bleek een bekend Watergraafs- meersch type te zijn, de 53jarige Lau- rens Koot, iemand, die1 meermalen onder den mvloed van sterken drank verkeer- de, maar strikt eerlijk was. Nooit was hij voor misdrijf met de poli tie in aanraking geweest. Per auto-brancard werd de ongelukkige naar het Binnengasthuis vervoerd. Hier overleed hij, zonder tot bewustzijn o-eko- men te zijn. Het is raadselachtig, hoe Koot er toe ge- komen is, te gaan inbreken in een buurt, waar h.ij zoo bekend was. En dat nog wel in een arbeiderswoning, die vol menschen was. Eer gelooft men, dat hij voor den regen heeft willen schuilen. Maar wat dan te gelooven van de beide andere inbrekers, die volgens verklaringen van alle huisgenooten op rijwielen zaten? De portiers van een' in de buurt gele- gen fabriek deelen mede, twee mannen te hebben gezien op rijwielen met helderbran- dende lantaarns. Een ander geval, dat oogenschijnlijk niet klopt, is het feit, dat Koot vluchtte en o-e- trofien werd in de borst. De verklaring, die hierover gegeven wordt, is, dat de vluchteling zich op het geroep van den zwager omkeerde en op 't zelfde oogenblik de hagellading in de borst ontving. Tot nu toe heeft men geen sporen ge- vonden, noch op den grond, noch aan'de voordeur. De getroffene had geen inbrekerswerk- tuigen bij zich. Met belangstelling wordt de oplossing van dit raadsel tegemoet gezien. Molenaar is voorloopig in bewaring ge- EEN AANSLAG. Te Leiden heeft Zaterdagavond len tecen elkaar- A w r ir d" I schi'dersknecht B. een aanslag gepleegd gen elkaar- A- K- C. II uit Aardenburg op het leven van Mr. P. E. Briet, secre- De beschrijving van den man komt overeen met die van een persoon, die reeds vroeger in deze omgeving is ge signaleerd en steeds van een rijwiel voor zien is. Het meisje had aan den hals eeni ge Schramm en. EEN GLADDE VLUCHTELING. Te New-York is een oud, niet meer bewoond huis in de Lennon Avenue, waar I veel kostbare antieke meubels opgesla- gen zijn, het tooneel geweest van een interessante jacht op inDrekers. Detecti ves snelden van kainen tot kamer, de re volver in de hand en met den vinger aan den trekker, om den indringer, dien ze zochten, zoo noodig onmiddellijk te kun nen neerschieten. In de duisternis zaten ze den kerel al ruim een uur na, en de eenige verlichting, waarover ze te beschik- ken hadden, was het flauwe schijnsel van een zaklantaarn, welke een hunner bij zich had. Voor het huis had zich een duizend- koppige menigte, gewapende met knup- pels, baseball-slaghouten e. d. verzameld. Een voorbijganger had opgemerkt,, dat een der rarnen van het huis open stond en hij bleef toen1 staan kijken, totdat hij iets zag bewegen. Daan hij wist, dat het gebouw veel weg had van een antiquitei- tenmuseum, zoodat er heel wat te gap- pen viel, waarschuwde de man de politie. Alle agenten en detectives die op het bu reau waren, trokken naar het bewuste gebouw. Drie detectives kwamen voor de anderen aan en stormden> de trappen van het bordes op, nu eerst de 500 menschen weggejaagd te hebben, die voor het o-e- bouw opgelioqpt stonden. Daarna poog- den ze de voordeur open te breken. Daar hun dit niet gelukte, gingen ze door een raam naar binnen, uit voorzorg hun re volvers gereed houdende. De later geko- men agenten en detectives bezetten alle uitgangen en omsingelden hefc oude huis. De detectives acntervolgden den mbre- ker, die van kamer tot kamer voortsnelde en steeds weer weg was, juist, wanneer zij aankwamen. Later erkenden ze nooit met een zoo ge- wieksten schavuit te doen gehad te heb ben. De schelm scheen buitengewoon goed met de inriehting van het huis vertrouwd te zijn, want hoewel het pik- donker was, bleet hij steeds een eind zijn achtervolgers voor. Eenmaal struikelde een der deteetives op een trap bijna over den indringer en wilde op hem vuren, maar hij liet dit na uit vrees een zijner collega's te treffe*. De inbreker vluchtte steeds hooger en ging naar de bovenste verdieping. De jacnt duurde bijzonder iang en de gewapende menigte op de straat werd on- geduldig en begon te denken dat de inbre ker de politie te glad at geweest was. Ten laatste wisten de detectives! hun siachtof- fer in een WC. boven in het huis gele- gen, te dringen, waar hij niet meer uit kon. Tot hun verwondering bleek het een lljarige jongen Irving Roth te zijn. Men t'ouilleerde hem en bemerkte, dat hij een paar medailles, ter geiegenheid van de wereldtentoonstelling geslagen, drie zak- messen en een spiegeltje in zijn bezit had. Hij zal zich voor de jeugdrechter heb ben te verantwoorden. EEN LAFFE MOORD. Zondagmiddag zat tjen 35jarige wagen- maxer uit Bagnolet (Zuid-Frankrijk), Teis sier geheeten, met zijn kinderen en eeni ge vrienden op de taluds der forten aldaar in het gras wat uit te rusten. Zonder de minste aanieiding daaide op een gege ven oogenblik een regen van steenen en keien op het gezelschap neer. Het doch- tciftje van den wagenmaker kreeg een steen boven pen schedel, waardoor een ernstige hersenschudding ontstond. De moeder van het kind werd door een an deren kei aan een der handen gev/ond. De steenen waren geworpen door een groepje deugnieten van ongeveer 20 jaar, die bovenop de wallet^ van het tort haa- den gestaan. De vrienden van den wa genmaker snelden de vlegels onmiddel lijk achtema. Teissier zelf had van het gebeurde niets gemerkt, omdat hij op een kleinen at- stand rustig in het gras lag te slapen. Plotseling kwam iemand van het talud naar beneden loopen, en stak den sla- penden man een mes in de borst. Zon der een kreet te hebben geslaakt, over leed de ongelukkige. De dader trok het mes uit het lijk en stak het kalmpjes weer in zijn zak. Langs een omweg vluchtte hij weg, achtervolgd door de vrienden van het slachtot'fer. Hij wist Bagnolet te bereiken, doch Het onder het I loopen zijn mes vailen, waaraan nog versch I geronnen bloed kleefde. haag in hinderlaag liggen, in zijn droom maakte hij den moord en de oerooving mede en hij droomde en dat is het merkwaardigste van 't geval dat de twee schurken naar een klein huisje in Wadebridge gingen en daar den schame- len buit deelden. Deze droom nu, dien de zeeofficier aan- vankelijk als een droom en niets meer, van zich atzette, vrat echter steeds die- per in zijn hersensl in en het droombeeld bleef zoo sierk en duidelijk in zqn geest, dat hij geen rust meer had en tenslotte zoo. snel mogeiijk naar Engeland terug voer. Dagbladen, die dergelijke sensatio- neele gebeurtenissen wereldkundig maak- ten, waren er toen nog niet en zonder dus eenige bevestiging van zijn atschuwe- lijk drooinsel gekregen te heoben, staple de zeeofficier bijna een jaar na den moord Wadebridge binnen. Zijn droom leefde nog steeds zoo sterk in hem voort, dat hij bijna niet ontsteld was toen hij 'ttreurige einde van zijn broer mededeelde. Wel was het hoofd der politie verwonderd en eenigszins wan- trouwend toen de zeeofficier hem het ver- haal van zijn droom,' deed. En schoorvoetend, als iemand die bang is de dupe van een grap te worden, ging de politiechef met twee van zijn mannen op het dringende verzoekf van den broer van den verrnoorden man, mede. Doch zonder weiteling wees de zeeman lmn de plaats vart den moord en bracht hen vervolgens naar het andere eind van het dorp, waar in een klein huisje de gebroeders Lightfoot, twee ter slechter naam en faam bekend staande individuen, woonden. Norway, die als de eene druppel water op den andere op zijn verrnoorden broer geleek, klopte aan de deur en James Lightoo deed open. Bij het zien van Norway verbleekte hij, stamelde onsamenhangende woorden en vluchtte in de kamer, waar zijn broer William aan tafel zat. Norway zeide niets, doch keek hen strak aan en de beide mannen waren letterlijk verlamd van schrik. En het onmiddellijk ingesteld onder zoek bracht het horloge van den verrnoor den Norway te voorschijn. Beiden bekenden en den 13n April boet- ten zij hun misdrijf met den dood op het schavot. naar Manchester. Duitsch s.s. Marie Gartz, kolen, van Ter Neuzen naar Birkenhead. 14 Juni. Eng. s.s. Rosie, ledig, van Antwerpen voor Gent. i Belg. s.s. Clara, ledig, van Rochester voor Gent. Eng. s.s. Wearsider, kolen, van Gent naar Lowestoft. Fransch zeilschip Madeleine, vaten, van Gent naar St. Estephe. Eng. s.s. Kylefirth, ledig, van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Astra, kolen, van Gent naar St. Nazaire. Eng. s.s. Skarv, ledig, van Ipswich voor Gent. Eng. zeischip G. L. Muaro, ledig van Lowestoft voor Gent. Eng. s.s. Devonooast, fedig, van Lon den voor Gent. Eng. s.s. Lowland Firth, kolen, van Ter Neuzen naar Yarmouth. Eng. s.s. Hodder, stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Freighter, ledig, van Lowe stoft voor Gent. Fransch s.s. Le Soorff, ledig, van Lo- rient voor Gent. Fransch s.s. Hebe, ledig, van Caen voor Gent. Eng. s.s. Heatberlea, ledig, van Queens- borough voor Gent. Eng. s.s. Deneside, steenkolen, van Gent naar Schotland. Eng. s.s. Coaster, kofen,, van Gent naar Lowestoft. Van 13 tot 14 Juni zijn langs de Midden- sluis 54 binnenvaartuigen op- en 48 at- geschut; langs de Westsluis 7 op- en 7 afgeschut. o Hedenvoormiddag trok het de aandacht der buren van het echtpaar Frans Huy- gens, ruim 50 jaar oud en Rosalia Stey- aert, oud 70 jaar, een stif levend werk- mansgezin, in de kom van het dorp Clinge, nabij de grens, dat alles stil bleet. Men ging omstreeks. 10 uur een onder zoek instellen en vond toen men het ach- terhuis betrad, in een plas geronnen bloed den man liggen, met afgesneden hals, en in het bed de vrouw, op dezelfde wijze vermoord. Vermoed wordt, dat het gerucht van een zekeren welstand, dien het echtpaar genoot, dieven heeft verlokt tot inbreken en daaruit moord gevolgd is. inbrekerswerktuigen zijn op het ert ge- vonden. Men vermoedt, dat de moorde- naars mxg in hun root gestoord zijn en de viucnt hebbeir genomen, alvorens hun plan geheel uit te voeren. ZIJ, DIE IN VERDRUKKING ZITTEN. Onderstaande briet ontving ecu Hollan der van een Engelschen zakenvriend. Hij spreekt voor zich-zelf: Mijnheer, Om de volgende redenen is het mij on- mogelijk U de remise te zenden, waarom U verzoekt: Ik ben in mijn nek genomen, haar behe- den gedrukt geknepen, onder den voet ge loop en, uitgestreken en gemangeld. Door onze inkomsten-belasting, extra-be- lasting, oorlogswinstbelasting, vredes-be- lasting, oorlogsleening, gedwongen leening automobielbelasting, en door iedere ven- uootschap en organisatie dte de vinding- rijke geest van den mensch heeft kunnen uitdenken om mij af te persen wat ik al dan niet in mijn bezit heb. Door het Roo- de Kruis, St. Dunstans, het Kinder- Tehuis, de Y. M. C. A., de Y, W. C. A., heft ieger des Heils, het Belgische Hulpcomite, het Oostenrijksch Hulpcomite, het Zwarte Kruis, het Dubbele Kruis, en ieder hospi- taal in stad en land. De regeering heeft mijn zaak zoo ge- regeerd dat ik niet weet van wie is. Ik word geinspecteerd, verdacht, geexa- mineerd, ge-herexamineerd, bericht, opge- ioepen en bevolen, zoodat ik niet meer weet wie ik ben, waar ik ben en waarom ik eigenlijk ben. Alles wat ik weet is, dat ik verondersteld word te zijn een onuitput- telijke bron van geld voor iedere behoefte, wensch ot hoop van het menschelijk ras'; en omdat ik niet alles wil verkoopen wat ik heb, en geld gaan bedelen, leenen ot stelen om het weg te geven, word ik ge- oordeeld, veroordeeld, geboycot, toege- sproken, besproken, belogen, belasterd, gekneveld, opgehangen, uitgeschud en aan den rand van de ruine georacht, en de eenige reden waarom ik me nog aan het leven vastklamp, is nieuwsgiengheid om te zien wat er verder gebeuren zal. SCHEEPVAARTBEWEGJNG. 13 Juni. Fransch s.s. Arez, fedig, van Lorient voor Gent. Eng. s.s. Lowland Firth, van Littlehamp- ton voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Durham Coast, van Shoreham voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Cahiracon, van Bremen voor Ter Neuzen. Noorsch s.s. Trudvang, kolen, van Gent gesieenteraad van zaamslag. (Vervolg). KPn \A79 Q r\ I nron o o,.Li I N.ri Vergadering- van Vrijdag 10 Juni 1921, des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visaer, A. de Feijter, W. Scheele, P. Faas, A. C. W'isse, S van Hoeve, D. G. Koopman, A. de Koeijer, C. de Jonge en M. Kaijser benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heer J. Vinke. 4. Benoeming van een administrateur tan het G. E.-bedrijf. Burgemeester en Wethouders noodigen den raad uit over te gaan tot de benoeming van een administrateur van het G. E.-bedrijf en te be- palen dat deze benoeming zal ingaan 1 Juli a.s. Sollieitanten in aiphabetische volgorde zijn: Koole Daniel; Rodeirhuis A.; Stolk Lzn, Jacobus. De heer SCHEELE: Is de administrateur van het electrisch bedrijf ook bestemd voor secretaris van de G. E. bedrjjfscommissie, is dac in de oproeping begrepen? De VOORZITTER: Neen, dat staat er niet in, de commissie en haar secretariaat staan op zichzelf. De heer SCHEELE: Het komt mij toch voor. dat, als er een administrateur is, deze de com missie moet bijstaan. De VOORZITTER: Toen de commissie is ingesteld, bleek geen der leden geneigd het secretariaat op zich te nemen, en wel voorna- melijk. omdat men voorzag, dat deze de taak zou hebben de boeken te moeten in orde bren- gen, omdat de toenmalige boekhouder daarvan niet goed op de hoogte was. Toen is den ge- meentesecretaris gevraagd het secretariaat op zich te nemen, waarvoor hem een vergoedini van f 100 'sjaars werd toegekend. Nu zal er natuurlijk in de boekhouding verandering komen en ook in de taak van den secretaris der commissie. De heer DE FEIJTER: Ik acht de functies niet vereenigbaar, vroeger is er een secreta ris der commissie benoemd en nu gaat het over een boekhouder voor het. bedrijf. De heer SCHEELE: Het is een andere zaak of misschien de jaarwedde van den boekhou der verandering zou moeten ondergaan, indien hij ook tevens belast werd met het secretariaat der commissie, daar gaat het niet over, maar ik acht het gewenscht, dat juist de boekhoude de commisie bijstaat, daar die haar toch ov r de verschillende omstandigheden, het bedrijf betreffende, moet kunnen inlichten. De VOORZITTER: Ik geloof ook, dat er voor den secretaris der G. E. B. commissie niet veel meer zal te doen blijven dan het notuleeren op de vergaderingen, als we een bekwaam boekhouder hebben. Hij zou dan ook met het secretariaat kunnen belast worden en het zou dan wellicht billijk zijn, het saiaris te verhoo- gen tot f 200. De heer SCHEELE: Ik wil liever geen cijfer noemen. De heer KOOPMANMaar dat mag nu toch niet? Als zoo iets in de bedoeling ge- legen had, zou dat in de oproeping moeten vermeld geworden zijn, dan hadden we mis schien meer sollieitanten gehad op die hoogere jaarwedde. Als men dien weg uit wil, moet naar het mij voorkomt, de benoeming worden uitgesteld en een oproeping worden gedaan tegen een hooger bedrag. De heer DE FEIJTER: We kunnen, naar het mij voorkomt, thans niets anders doen dan een boekhouder benoemen. Als de betrekkingen moeten vereenigd zijn, kan dit later geschie- den. De VOORZITTER: Dan zullen we het maai houden, zooals het is en verzoek ik de heeretr tot stemming over te gaan. Er worden uitgebracht 5 stemmen op den heer Koole, S op den heer Rodenhuis en 2 on den heer Stolk. Bij tweede vrije stemming wordt benoemd

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2