ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Abonnementsprijs. No 7157. Maandag 13 Juni 1921. 69e Jaargang. BINNENLAWP. FEUILLETON. 8 UIT N LAN 0. 16) ADMIRAAL HORTHY'S HOF. Een dure geschiedenis. i Voor Ter Neuzen (kom) per 3 maanden 1,40. Buiten Ter Neuzen en overig Nederland f 1,80. Voor Amerika en Ned.-Indie (bij voor- uitbetaling)f2,70. Voor't overig buitenland (idem) f 3,35. Door de hooge inningskosten worden onze abonnd's in het Buitenland beleefd verzocht het verschuldigde abonnementsgeld per postwissel of cheque te zenden v66p 1 Jull a.s. DE UITGEEFSTER. HET GRAF VAN GENERAAL CHASSE. Het gedenkteeken der eere van de gesneu velden gedurende het beleg der Citadel van Antwerpen door de Franschen in 1832 en opgericht op het gezamenlijk grat dier gevailenen op het plein der Protestantsche Kerk te Ginneken, verkeerde in de laatste jaren in verwaarloosden toestand. Toen eenige maanden geleden een studie jaar-cadetten der Kon. Militaire Academie dit heldengraf bezochten en 'n palmtak neerlegden op de zerk, die het stoftelijk overschot dekt van generaal Chasse, die hier te midden van strijdmakkers rust, na- men die cadetten hetf initiotiet de omge- ving van het graf in een beteren staat te brengen. Dit plan is door! het cadettencorps ten uitvoer gebracht. Thans omgeeft een zodenaanleg, waarop een bepianting van heesters, het momu- ment, waartoe alien hebben bijgedragen. De zorg voor de omgevingvan het gedenk teeken is nu door de Kerkvoogdij aan het cadettencorps der Kon. Mil. Academie overgedragen. ANTI-ROOMSCHE ACT1E. Naar de Nederlander verneemt, worden er pogingen aangewend am in Friesland van Chr.-Hist. zijde vergaderingen te be- ieggen tegen de Roomsche actie. WIJZIGING 1NVALIDTE1ITSWET. Verhooging der loongrenzen. Het ligt in het voornemen, binnenkort de indiening te bevorderen van een wets- voorstel tot wijziging der Invaliditei'ts- wet, waarbij o. m. voorstellen zullen wor den gedaan tot verhooging van de loon grenzen en uitbreiding der loon- klassen, teneinde aldus de wettelijke re- geling te doen aanpassen aan de gewij- zigde loonverhoudingen. WARENWET. St.bl. 731 bevat een K.B. van 20 Mei j.l., strekkende tot invoering van art. 34 der Warenwet. Dit artikel bevat regelen inzake het blij- ven voortbestaan van keuringsdiensten, die op 1 Jan. 1919 bestonden en die niet zijn ingericht overeenkomstig het bepaalde in deze wet. STERKEN DRANK TAPPEN OP ZONDAG. Bij Kon. besluit opgenomen in Staats- blad 721, is vernietigd het raadsbesluit der gemeente Hoogkerk, genomen op 27 Juli 1920, waarbij volgens art. 6 der verordening verboden is op Zondagen in logementen, herbergen, tapperijen enz. sterken drank te verkoopen ot te schen- ken. EEN ONDERSCHEIDING. Bij benoeming tot gewoon lid van de Maatschappij der Ned. Letterkunde te Leiden is een zeer bijzondere, n.f. die van Met een kliuchtig gebaar nam hij zijn hoogen hoed af, liet zich op een hak ronddraaien en zei: „Nu, wat zeg ju(lie> er van? Zie iki er niet in de puntjes uit? Ik heb een mooie betrekking gekregen; burgemeester van het atgebrande dorp. Fijn he?" Hij keek daarop Lesage recht in het geljaat en ging voort: „Kijk, kijk, oom Lesage heeft zijn baard Ipten afscheren. Hij ziet er zoo wel 10 jaren jonger uit." Lesage kon zijn oogen niet gelooven en mompelide nogmaals: „Fifi." „Ja, zeker, ik ber< het in hoogst eigen persoon. Als mijn eigen oom moeite heeft om zijn neef te herkennen, dan des te minder gevaar, dat de heeren van de pre- fectuur mij in de gaten krijgen en daar was 'tmij om te doen." „Je bent een slimme vogeljj" zei Souf flard. „Galgenaas zonder knevel" riep Fib. „Komaan> dat staat je ook niet slecht; Maar wij moeten hier niet te fang blijven staan. Gaat mee, ik geet een rondje." Hij ging naar een herberg in de buurt, gevolgd door Soufflard en Lesage, zette zich met hen aan een tafeltje in een hoek en bestelde parmantig een flesch wijn. Toen de glazen gevuld' waren, zei hij: „Ziezoo, nu kunnen we praten." Galgenaas keek hem ongerust aan en vroeg: den ouden heer O. C. van He.messen. Deze toch bekleedde tot voor korten tijd het ambt van gemeente-veldwachter te Wou- brugge, waar hij, rustend, nu nog woont. Veel heeft hij bijgedragen tot de kennis der historie van Wbubrugge en Hooma- de, door geschriften en tentoonstellingen, ook op kerk-historisch gebied. MINISTER DE VRIES EN DE GRONDBELASTING. De Minister van Financien heeft tot den voorzitter der Tweede Kamer een schrijven gericht, waarin hij verzocht te willen bevorderen, dat het ontwerp van wet tot regeling der grondodasting ter verdere behandeling door de Tweede Ka- mr weder op de agenda wordt geplaatst. Hiernevens zoo. vervoigt' de minister in zijn schrijven gaat een nota van wij ziging, waarbij een nieuw* artikel 7 wordt voorgesteld ter vervanging vanl het vroe- gere artikel 7, hetwelk in de zitting van 13 Mei 1921 geen meerdtrheid kxm vinden. De revering blijft bezwaar koesteren tegen het brengen van een persoonlijk element in den aanslag! in de grondbelas- ting en kan evenmin een wijziging van art. 7 voorstellen ot aanvamrden, waa(r- door de opbrengst der belasting, eenigs- zins belangrijk dalen zou beneden de schatting van t 20 millioen.— In de nota van wijziging die het schrij ven vergezeld, wordt voorgesteld: In het ontwerp op te nemen een nieuw artikel 7, luidende als volgt: De belasting bedraagt 2 per duizend per jaar van de belastbare waarde der eigendommen. Aan dengene, die wegens door hem voor landbouw, tuinbouw ot veeteelt gebe- zigd eigendom, dat geen grooter oppervl. heeft dan in totaai vijt hectaren, kraeh- tens deze wet in hoofdsom meer aan grondbelasting verschuldigd is dan hij daarvoor over het belastingjaah 1922 ver schuldigd was, kan, indien de betaling daarvan voor hem buitengewoon bezwa- rend zou zijn op zijn veraoek geheel of gedeeltelijk ontheffing worden verleend van dat meer verschuldigde. Het verzoek om ontheffing moet worden ingediend bij den directeur der directe belastingen. D..- ze zendt aan den verzoeker atschrift van zijn uitspraak aangeteekend per post ot tegen gedagteekend cntvangbewijs. Hij, die bezwaar heeft tegen de uit spraak van den directeur, kan binned eene maand, nadat het afschrit't ingevol- ge het vorige lid ter post is bezorgd, ot tegen ontvangbewijs is uitereikt, in beroep komen bij onzen Minister van Fi nancien. DE TOESTAND. Het bestuur van het Engelsche mijn wer- kersverbond ziet geen gat meer in de crisis, als de kolendelvers de voorwaarden van de eigenaars niet aannemen, sehrijft de N. R. Ort., dat wii zeggen het ziet geen middel om betere te verkrijgen dan men nu aan de eigenaars en de regeering ontvrongen heeft. Het heeft daarom bijkans opgehou den te besturen. Gisteren op het congres van gedelegeerden heeft het geen deel meer genomen aan (le beraadslaging. Alleen werd het, naar wij in een verslag lezen, gebom- bardeerd met vragen, waarop het antwoor- den gaf, die de gedelegeerden over het ge heel voldeden. Zuid-Wales en Schotland bleven sterk gekant tegen de eigenaars- voorstellen en hun verzet tegen het houden van een stemming in het. heele land, maakte dat er een korte verdaging noodig was voor „Dus je herkende ons dadelijk?" „Dat was zoo'n kunst niet," antwoord- de Fifi. "Zonder je dikken, zwarten kne- vel heb je wel 'n heel ander gezicht ge kregen en mijn oom nog meer met zijn gladgeschoren wangen, maar, de kleeren maken den man, zooalsi het spreekwoord zegt en er wordt op het oogenblik al genoeg gebabbeld over eeni man met een blauwe jas aan." Lesage, die een blauwe jas droeg-, sprang verschrikt op en vroeg: „Waar?" „In het huis waar1 de Renault's wonen en in de rue du Temple, waar melp ook spreekt over den andere, die een bruine jas aan had. O, dat zijn een paar jas- jes, die op het oogenblik beroemd zijn. Gaat er eens mee wandelen op den bou levard des ltaliens, dan zal'je eens wat zien. Het zou geen kwartier duren ot de jasjes ;en do mannen zaten allebei in de nor, vooral als' jelui samen gaan wan delen, zooals je daarnet. deedt." Galgenaas beet zich op de lippen, ver- legen over de domheid die hij had be- gaan en mompelde: „Die snuiter heeft gelijk. Het was dom dat wij bij elkaar bleven." „En met deze jassen aan," voegde Le sage er bij en Fifi stemde in: „Een reuzen-stommiteit." „Maar hoe weet je dat de menschen daarginds er over gepraat hebben?" vroeg Lesage weer. Fifi keek zijn oom glunder'aan en ant- woordde met de wedervraag: „Waaram heb ik anders twee ooren aan mijn hoofd?" „Ben je dan zoo( onvoorzichtig geweest ami nog eens in dat huis te gaan?" vroeg Soufflard. districtsgewijs ovcrieg onder de gedelegeer den. Ten slotte verklaarde Herbert Smith, de voorzitter, dat er een meerderheid van tweederden noodig zou zjjn, voor een voort- zetting van den stilstand." Deze uitlegging van de statuten heeft iets gewelddadigs. Men weet, dat volgens de statuten alleen met een meerderheid van tweederden tot een staking beslr.?en kan worden. De stemming loopt echter over loonsvoorstellen van de patroons en bovendien is, naar het bestnur altjjd voigehouden heeft, geen sprake van een staking maar slechts van een uitsluiting A's men zich op dit laatste staDdpunt stelt, l ®den de patroons dus nu aan de werklieden -lekere voorstellen doen, om aan de uitsluiting een einde te maken. Neemt een volstrekte meerderheid die aan, dan is alles goed en behoeft er verder niet over gepraat te worden. Maar het bestuur is bljjkbaar beducht, dat zjj met de vol strekte meerderheid verworpen zullen wor den. zonder dat deze meerderheid echter tot twee derden stijgt. In dit geval zou dit dan toch beteekeneo, dat de ^stilstand" niet voortgezet wordt, dns dat voorstellen die verworpen zjjn, aangenomen zijn, om- dat ze niet verworpen zijn met een meer derheid van tweederden. De redeneering is bljjkbaar dezeMen zou natuurljjk voor den vorm nog daarna een tweede stemming kunnen houden over het uitroepen van een staking (volgens het bestuur was er immers nog geen staking, maar slechts een nitsluiting), maar de meer derheid die dan voor de staking stemt, zou dezelfde meerderheid zijn die ook de voor stellen verworpen bad, d.w.z. een meerder- van nog geen tweederden en daarmee zou het uitroepen van een staking van zelf van de baaa zjjn en aan het werk gaan op de voorwaarden, onder welke de eigenaars de ^uitsluiting" willen opheffen. De ontgoochelde mijDwerkers zullen ver- moedelijk heel wat vferwjjten aan het adres van het bestuur richten, zooals altjjd Da een verloren staking, verloren, omdat er van het voornaamste doel, den nationalen pot, Diets komt. Er zullen misschien nog andere moeilijkheden komen, wanneer blijkt, dat een aantal mqnschachten voorloopig niet te bewerken zjjn Het wafer heeft op tal van plaatsen groote schade aangericht Die schade most herst.eld worden en de kolendelvers van die distrieteD, die nog stakers zjjn. worden dan werkloozen. In plaats van loon, krjjgen zjj dan de uit- keeriDg uit het fonds vo>>r verzekering tegen weruloosheid, die gelijk men weet, binnenkort. nog verminderd wordt. Die menschen worden de betreurenswaardige erg3te slachtoffers van de vlaag van opwin- ding, waarin het bestuur de maunen van de pompen heeft weggenomen. De Daily Herald, het orgaan van de arbeiderspartjj, die de voorwaarden van de eigenaars ouaannemeljjk acbt, roept uit dat »het kapitaai de handschoenen uittrekl", dat er een samenspanning is tegen den levensstandaard van den werklieden van alle beroepen en dat het noodig is een geza- menljjke actie te ondernemen. Wat zjjn nu de naakte feiten Er zjjn op het oogenblik 2,147.400 ingeschreven werkloozen en 1,117,661 ingeschreven werk lieden voor wie de arbeidstjjden zjjn inge- krompen. Voorts staken 1 millioen kolen delvers en 600,000 werklieden in de katoen- spinnerijen, De uitvoerhandel is in Mei j.l. met 25 millioen gedaald tegen de vorige maand, met 89 millioen in ver- „Neen, voor zoo dom' moet je mij niet aanzien. Ik heb op 'n honderd pas at- stands van het huis rondgeslenterd en toen j mijn ooren maar wijd open gezet. De menschen op straat spraken natuurlijk over niets anders dan over den moord en zij vertelden elkaar, dat men 2 mannen uit het huis had zien vluchten, een met een zwarten knevel en een met een paar bak- kebaarden; de eerste had een bruine- en de tweede een blauwe jas aan en het kon niet anders of dat moesten de moor- denaars zijn geweest." „Duizend bommen", riep Galgenaas, „dat had dus maar weinig gescheeld ot wij waren geknipt." „Ja," hernam Fifi, Jelui zijn als 't ware door het oog van een naald gekropen." Lesage sprang op. „Hij heeft gelijk," zeide hij, ,,laten we gauw maken dat wei hier vandaan ko men." Maar Fifi greep hem bij den arm en trok hem op zijn stoel terug, terwijl hij zeide: „Houd je gemak oom. Voor het oogen blik zit je hier veiliger dan ergens anders, want wij zijn nog in de oiimiddellijke nabij- heid van de Temple-wijk' en daar wemelt het op het oogenblik van politeagenten, die zoeken naar een blauwe en een bruine jas." „Nu al?" „Dat zal je niet verwonderen, wanneer ik je zeg, wie de zaak van de, reu du Tem ple in handen heeft." „Wie dan?" „Milloc!" Bij het hooren van dien naam sprong Galgenaas op. „Milloe?" bromde hij tusschen zijn tan- den!. ,,Verduiveld, dat is de slimste en gevaarlijkste smeries van de heele prefec- geipking met Mei 1920. Als men de eerste vijf maanden vun dit jaar vergelijkt met de overeenkostige periode van 1920, ziet meD, dat de Engelsche invoer ver minderd is met 379,517,554 en de uit voer met 263,535,940. De verschillende takken van njjverheid berichten, volgens de Daily Chronicle het volgende over hun toestandaardewerk- njjverheid stilstand chemische njjverheid geen verbeteriDg jjzer- en staalnjjverheid zwaar getrrfien vele groote fabrieken ge heel gesloten scheeptbouw lichte ver- betering, maar Vt-el nadeel tengevolge van de mjjnwerkersstakirg textiel-n jjverheid lichte verbetering; kant en manufacturen bijkans stilstand katoen- en wolspinnerjjen loongeschilvisscherp groote belemmering door gebrek aan steenkool, te Grimsby liggen 80 pet. van de schepen stil. Ver- scheidene takken van njjverheid verwachten echter nieuwe opleving na het einde van de mjjnwerkersstaking. Bovendien moet men bp de ongunstige cjjfers van den in- en uitvoerhandel in aan- merking nemen, dat het index cjjfers van de prjjzen van Mei 1920 8199 bedroeg tegen 4910 in Mei 1921, wat de Daily Chronicle verzuimt erbjj te zeggen. Met dat al is de toestand van de Engelsche njjverheid zoo zorgeljjk, dat de arbeiders daar ook zonder samenspanning", den terugslag van moeten ondervinden. De Daily Herald is nu echter vergeten wat zij vroeger eens waarschuwend gezegd heeft, narneljjk dat een lage w'sselkoers in een industrieel land de loonen in de andere industrieelelanden moetneerbalen en drukken SCHEEPSRAMP Paris-Midi heeft een telegram nit Athene ontvangen volgens hetwelk het Grieksche stoomschip Bamboeline op de terugreis van Smyrna op een mpn geloopen engezonken zou zjjn. Van de 240 passagiers zjjn slechts 2 gered. NIEUWE BELGISCHE POSTZEGELS. Tjjdens een groote postzegeltentoonstel- ling te Brussel. eenige dagen geleden aldaar gehouden, is een nieuwe postzegel ver- schenen als voorlooper van een serie, die de tegenwoordige (koning Albert in uniform, met helm op) zal vervangen. Op de nieuwe waarde van 50 centimes blauw is, in zeer sobere omlpsting, wederom de koning af- gebeeld, thans even wel en profil. De vroegere Hongaarsche minister van Binnenlanesche Zaken, BeDiczky, heeft Woensdag j.l. een buitengewoon scherpen aanval op gouverneur Horthy. wegens diens aanzienljjke uitgaven voor zijn z.g. Hof. Was oorspronkeijjk het salaris van den Gouverneur vastgesteld op 3 millioen kronen, niet minder dan 36 millioen zjjn ten zjjnen behoeve uitgegeven. d.w z, vier maal meer dan de uitgaven van het koningkljjke hof en drie maal meer dan de uitgaven voor de gebeele Nationale Vergadering. Het salaris van den president van Oostenrjjk bedraagt slechts de helft van de som, uitgegeven voor de nienwe //hof"-rptuigen van Horthy. Aan dat //hof" aldus Beniezky wor den dergeljjke exotische costuums gedragen dat het veel begint. te geljjken op de Hof- houding van een Hottentottenhoofd. tuur, de eenige waar ik bang voor ben, Al tweemaal is die schavuit mij te glad af geweest en heeft hij mij bij mijn kraag ge- pakt. Komaan, dat zal dus de derde maal zijn, dat 't gaat tusschen mij en Milloc en ditmaal voor 't laatst, want nu wordt het op leven en dood. Wint hij nu weer, dan ga ik naar 't schavot, maar een ma|n, die zijn hoofd moet verdedigen, staat nergens meer voor, want zij kunnen mij toch nooit meer dan eens guillotineeren. Opgepast dus, Milloc, als je het ditmaal niet mocht winnen, dan val je onder mijn mes eh zal ik tegerlijk de rekening van de twee vori ge malen met je vereffenen. Wij zullen zien." Terwijl Galgenaas zoo in zichzelf zat te brommen, terwijl hij. zijn mes reeds in zijn vuist klemde, alsot zijn doodsvijand al voor hem stond, keek Lesage naar het potsierlijke pak van zijn neet en vroeg: „Hoe ben jij aan die bullen gekomen?" „0! daar heb ik fijn mee geboft" ant- woordde! de knaap. „Je weet dat ik in de loge van den porltier zat, toen jullie boven waren. Die portier erf zijn vrouw hebben natuurlijk naderhand wel begrepen, dat ik ook bij de zaak betrokken was, dus moest ik zoo spoedig mogelijk van kleeren verwisselen, om niet meer te beantwoorden aan het signalement, dat zij zeker van mij aan de politie zouden opgeven. Toen ik in de loge zat, zag ik een zilveren knol aan den wand hangen en dieh heb ik oh- der 't heengaan als een gedachtenis mee- genomen. Niet ver van daar woont een uitdrager, wien ik denj knol heb verpatst voor een achterwiel, nog voordat men daar iets van de zaak at wist. Toen ik bij deri uitdrager vandaan kwam, zagt ik in het- zelfde huis de deur van een woning open staan. Ik keek om het hoekie er was UE VOLKENBONDSYEREENIGINGEN. Te Geneve heeft het international congres van Volkenbondsvereenigingen zich uitge- sproken voor het afscbaffen der paspoorfcen. Dg voorzitter van het congres verklaarde dat er een groote propaganda-commissie zal worden gevormd, waaraan de meest eminente mannen van alle landen deel zullen uitmaken. Het eerstvolgende congres zal in 1922 te Praag worden gehouden. Het zal zich voornameljjk bezighouden met de kwestie betreffende het scbeppen van een interna- tionale strijdmacht. De bijzondere commissie zal in den loop van October 1921 te Weenen bijeenkomen. Nadat het congres zpn werkzaamheden had voltooid, werd door de Japansche en Poolsche legaties de weDSch uitgesproken dat de Vereenigde Staten tot den Volken- bond zouden toetreden. Deze wensch werd tevens kenbaar gemaakt aan de League to enforce Peace en aan andere organisaties. Het secretariaat generaal werd belast met het zoeken naar practische propagacda- middelen ten einde dezen wensch te doen verwezenljjken. TER NEUZEN, 13 JUNI 1921. KANTONRECHTER-PLAATS- VERVANGER. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Ter Neuzen de heer Ph. Callenfels, notaris al- hier. R. H. B. S. Bij Kon. besluit is benoemd aan de Rijks H. B. S. alhier met 1 Sept. tot tijdelijk lee- rares mej. S. P. van Houen te Middelburg. VOETBAL. Gisteren trok T. S. C. I naar Tem- sche om in een seriewedstrijd uit te komen tegen „Exelsior" van St. Nicolaas. De Ter Neuzensche club won met 21. Gisteren speelde te St. Jansteen Blauw- Wit van Ter Neuzen een vriendschappelijke wedstrijd tegen O. D. I. O. van St. Jansteen. De uitslag was 30 in het voordeel van O. D. I. O. T. V. V. I van Ter Neuzen ging op bezoek naar Hulst, om een wedstrijd te spelen tegen S. E. O. L. T. O. II. De uitslag was 20 in het voordee! van T. V. V. I. Zaterdag speelde te Val T.V.V. Ill van Ter Neuzen een wedstrijd tegen D. S.S. I van Val. De uitslag was 1—0 in het voordeel van T.V.V. HI. HollandDenemarken. Gisteren speelde te Kopenhagen het Hol- landsche elftal tegen het Deensche De uitslag was gelijk spel, 1—1. Bij de rust was de stand 00. KEURINGSDIENST IN ZEELAND. De benoeming van den! heer E. H. T. van Borssum Waalkes, apotheker alhier, tot directeur van den in te stellen keu- ringsdienst te Goes is door den Minister van Arbeid niet goedgekeurd. Vrijdag is door den gemeenteraad van dat werk bezig hield) benoemd de heer Gdat werk bezig hield) benoemd de heer L. H. van Berk, directeur van den keu- ringsdienst te Zeist. WONING BOUW. Naar we vernemen, is, nadat de laagste inschrijvers (in perceelen) voor het per- ceel metselwerk der alhier te bouwen 34 woningen, wegens een vergissing ih huh- ne rekening ontslag hadden verzocht, door het bestuur der woningbouwvereeniging niemand. Vlug wipte ik naar binnen eh daar lagen op een stoel deze kleeren, met den hoed er bij. Prachtig, 't leek wel of ze het daar opzelteiijk voor mij hadden neergelegd. Als de wind had ik mijn klee ren uit en in een bundeltje opgerold, waar- na ik deze bullen aantrak en toen wafri- delde ik doodbedaard de, rue Du Tempie weer in om wat naar 't volk te luisteren." 'tfs heel mooi voor jou/' mompelde Lesage, „maar wij? Wat moeten wij ginnen? Waar haien wij nu zoo op eens andere kleeren vandaan?" „En de warmte dan?" „De warmte?" „Welja. Heel veel menschen loopen bij deze warmte in hun over'nemd. Jelui hebt dus eenvoudig je verdachte jassen uit te trekken, 't binnendst buiten te keeren. over je arm te nemerf en zoo door te wande len. Dat zal niemands achterdocht wek- ken." „Hij heeft alweer gelijk," zeide Souf flard. Maar Lesage was nog1 niet gprust ge- steld. „Dat is goed voor vandaag,;" bromde hij, „maar morgen en overmorgen, hoe moet het dan gaan. Wij kunnen toch niet altijd in ons overhemd loopen?" „Mijn oom' is net als de millionnairs," riep Fifi uit. ,,Hij kent zijn eigen garde- robe niet. En je mooie' Zondagsche jas, dan, die in de lombard staat. De zaak zal toch wel genoeg hebben opgebracht, dat je die morgen kunt inlossen." „Welja,." zei Galgenaas, „en ik heb thuis nog kleeren genoeg. Als ik dus maar een van mijn drie woningen kah bereiken en Lesage zijn jas bij Oome Jan vandaan haalt, dan is de zaak gezond." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1