Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. VRIJHEIDSBOND. Frijsopgave Wie PALING, Teekenpapier, 200.000 K,G, MACADAM Kerning Zaaigranen K. I. Z. Verloren s a ca da m. Ingezonden Mededeelingen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Openbare Verkooping. Houtwaren: een Wooobuis met aaobebooreo Kerkboeken en Bijbeis. Donderdag 16 Juni 1921, Mr. H. C. DRESSELHUIJS, 100.000 K.G. Macadam, 25 ton Brik, J. R. H. DE SMIDT zwarte engekleurdeZijde 1 Jam. gemeenteraad van ter neuzen. D A G E N. Voorra. Nntn Dins lag 7 Juni. 2.02 2 24 Woensdag 8 w 2.47 3 10 Donderdag 9 3 33 3 56 Vrijdag 10 4.20 4.46 Zaterdag 11 5 12 5.39 Zondag 12 6 68 6 40 Maaodag 13 7.12 7.46 TiTrton: I 6 Jun' 1921' Een Horloge met Armband, Double. Voorzitter van den Vrijheidsbond en Lid van de Tweede Kamer. Toegankelijk voor gsestvarwanten met hunne dames. K. HAAK-VAN W!JCK, Versche Tong, Tarbot, Griet, Scho! en Rog. WEERBERICHT van 6 Juni. Het weerbericht van het Meteorologisch (nstituut te De Bildt luid| als volgt: Hoogste barometerstand 771.8 Aberdeen. Laagste barometerstand 756.9 Privas. Verwachting tot den avond van 7 Juni: Matige, tijdelijk wellicht krachtige noord- oostelijke tot westelijke wind, licht tot halt bewolkt, weinig ot geen regen, iets koeler. SCHEEPVAARTBEWEGING. tng. s.s. Skarv, 447 M3., ledig, van Ker.gslvn voor Gent. Eng. s.s. Coaster, 762 M3., ledig, van Scarboroug voor Gent. Eng. s.s. Aire, 1974 M3,, ledig, van Yersy voor Neuzen. Eng. s.s. Vanelles, 5338 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., ledig, van Ips wich voor Gent. Eng. s.s. Conan Doyle, 888 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Guy Thorne, 938 M3., ledig, \an Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Glcnrnse, 89? M3., kolen, van Gent naar Yarmouth. Fransch s.s. Colmar, 5814 M3., kolen, van Gent naar Brest. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van -Gent naar Goole. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Gent naar Londen. Amerik. Houston, 10032 M3., ledig, van Gent naar Galveston. Fransch s.s. Phryne, 8189 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Waersider, 1054 M3., kolen, -van Ter Neuzen naar Yarmouth. Eng. s.s. Skarv, 447 M3., kolen, van Gent naar Felixtowe. 2 Juni. Eng. s.s. Ellinda, 340 M3., ledig, van Hull v oor Gent. Ned. s.s. Scherpendreeht, 1397 M3., le dig van Rochester voor Gent. Belg. s.s. Ibis VI, 553 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Duitsch s.s. Rhenanta, 2366 M3., kolen, van Gent naar Dublin. Eng. s.s. Luga, 5627 M3., kolen, van Gent naar Beyomes. Eng. s.s. Buffalo, 650 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Prefect, 856 M3„ ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 Ml, stuk goed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stuk goed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoedy van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Figaro, 6216 M3., steen- kofen, van Gent naar Dublin. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., kolen, van Gent naar Ipswich. Fransch s.s. Arez, 2707 M3.„ kolen,van Gent naar Lorient. Eng. s.s. River Deben, 542 M3., ledig, van Ipswich voor Gent. Ned. s.s. Holendrecht, 1326 M3., ko len, van Gent naar Rochester. Fransch s.s. Toulouse, 5655 M3., ko len, van Gent naar Belfast. Duitsch s.s. Minos, 2033 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Van 3 tot 5 Juni zijn langs de Midden- sluis alhier 37 binnenvaartuigen op- en 38 atgeschut; langs de Westsluis 14 op- en 2 atgeschut. Vergadering van Donderdag 2 Juni 1921, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, J. J. de Jager, D. Scheele, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Colson. N. A. Hamelink en P. C. Geensen. Afwezig de heeren L. T. van Hasselt, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand en L. J. van Driel. (Vervolg). d. Ten fchrijven namen-, de commissie fce- staande uit de heeren P. van Cadsand, R. Nol son en N. A. Hamelink, benevens burgemees- ter en wethouders, van den volgenden inhoud: De bij besluit van 19 Mei 11. ingestelde com- missie ter voorziening van het drinkwater- vraagstuk, heeft een ilezer dagen vergaderd ten einde te spreken over de noodzakelijke voorziening. De commissie was algemeen van gevoelen, dat eene afdoende^oorziening van g-oed drink- water moet worden ingesteld. Te wachten tot de voorziening van water in Zeeuwseh-Vlaanderen gereed komt achtte men ongewenscht, omdat deze nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten. Om thans voor Ter Neuzen reeds te komen tot een blijvende voorziening is een grondig onderzoek noodig en heeft de commissie be- hoefte aan technische voorlichting ter voorbe- reiding van een degelijk voorstel. Immers bij het vaststellen van een bepaald plan komen, volgens de commissie de volgende vraagsiuk- ken aan de orde: a. het maken van een project voor een ge- meentewaterleiiling, b. is de regeering bereid bij eene uitvoering van dat project, subsidie te verleenen? c. op welke wijze moet de aanvoer van het water worden geregeld d. is de regeering genegen de gemeentelijke waterleiding over te nemen wanneer later het waterleidingsplan voor Zeeuwseh- Vlaanderen wordt uitgevoerd? e. zal er ook water worden geleverd buiten de gemeente Ziedaar eenige vragen waarop de commissie zonder goede voorlichting geen antwoord kan geven en aanleiding is, den raad te verzoeken, gelden beschikbaar te stellen om een onderzoek op te dragen aan een deskundig persoon op dat gebied. Aan het slot der bespreking werden eenige maatregelea besproken voor eene onmiddelijke voorziening in den bestaanden nood. In overweging werd daarbij gegeven het huren van een waterschuit, om daarmede van uit Hansweert het water aan te voeren; het halen van water van uit Belgie, met medewer- king- van de spoorwegmaatschappij Mechelen— Ter Neuzen. Ter zake zijn reeds oncierhande- lingen gaande, zoodat hoop gekoesterd mag worden, dat spoedig een tijdelijke voorziening getroffen zal kunnen worden. Het zal wel geen betoog behoeven, dat deze voorziening kostbaar is, zoodat de gemeente zal verplicht zijn zich financieele offers te ge- troosten. De VOORZITTER voegt hieraan toe, dat hij teneiiule over meer gegevens aangaande deze zaak te kunnen beschikken, met den secretaris een bezoek gebracht heeft aan het departement van Arbeid, teneinde te informeeren of de minister ook genegen zou zijn, indien het aan- leggen eener plaatselijke waterleiding mogelijk bleek, daaraan van rijkswege steun te verlee nen, in afwachting van de stichting der Zeeuwsch-Viaamsche waterleiding. De minister heeft verklaard, dat hij er zijn best voor zou doen, aan dat plan steun te verleenen. De vraag of er kans bestaat op verwezenlijking van het denkbeeld is ter loops besproken, doch de beantwoording dier vraag hangt er dan veel van af of men zich optimistisch dan wel pes- simistisch er tegenover stelt. Er is ook over onderhandeld met den heer Litaert Peerbolte, de directeur-generaal der volksgezondheid en spreker kan wel zeggen, dat deze er niet op timistisch tegenover stond. Een bepaalde toezegging omtr°nt rijkssteun kon de minister niet doen. Hij deelde echter mede, dat te Vlaardingen ook is gehandeld in den geest zooals de commissie het alhier heefl besproken. Die stad zou ook worden voorzien van een waterleiding te stichten in het West- lnd; de gemeente heeft toen echter steun ge- vraagd om voorloopig een plaatselijke water leiding op te richten. De minister heeft voor Vlaardingen van regeering-swege steun kunnen los krijgen, doch hij zeide: dat gebeurt niet weer. Nu zou het wellicht aan de gemeente ook wel mogelijk zijn het noodige bedrag te leenen, indien het rijk er garant voor blijft. Het spreekt van zelf, dat de gemeente voor een degelijk onderzoek een technisch ambtenaar zal noodig hebben, en er is tegelijk bij den minister geinformeerd, of het niet mogelijk •zou zijn een ambtenaar, die op de hoogte is van het vraagstuk, ter beschikking der ge meente te stellen. Hiemaar had Z. Ex. wel ooren, dus dat zal misschien wel verkregen worden, en zou al een groote stap vooruit zijn. De indruk die spreker en de secretaris van hun onderhoud hebben verkregen, was onver- deeld gunstig. Zoowel de minister als de heer Mr. Litaert Peerbolte hebben te kennen' ge geven, dat zij zich bij de beoordeeling dezer zaak alleen zouden laten leiden door het ge- zondheidsargument, omdat dit een volksbe- lang is. Nu, dit is naar we alien zullen toestemmen hierbij ten nauwste betrokken, en hij gelooft, dat, mdien zal blijken, dat het maken eener waterleiding plaatselijk economisch uitvoerbaar is, dan verwacht hij, dat men daarvoor van i y.cswege ook wel steun zal krijgen. De heer DE RIDDER geeft te kennen, dat hij het plan der commissie veei te groot- scheepsch acht; hij meende, dat het alleen de bedoeling was, om maatregelen te overwegen teneinde te voorzien in den onmiddelijken nood. Naar zijn idee is dit plan niet voor uitvoering vatbaar. Men zal dan beter doen de bouwver- ordening te wijzigen en voor te schrijven, dat de menschen grootere regenbakken moeten plaatsen. Hij gelooft ook niet, dat het aantal aansluitingen aan een waterleiding hier groot zou zijn. Hij zou maar willen wachten op de rijksvoorziening. Dat duurt nog maar enkele jaren en dan is deze er, waarom we hier niet noodig hebben nog zulke groote plannen uit te voeren. Hij zou maar wilen blyven doen zooals we tot hiertoe gedaan hebbeh, water aanvoeren als er gebrek is, maar dan niet zoolang meer wachten als de gewoonte is, want als men van gemeentewege water gaat aanvoeren, begint het gewoonlijk te regenen. De VOORZITTER acht dat laatste geen on- geluk. De heer SCHEELE verklaart ook vet'baasd te hebben gestaan toen hij het voorstel thuis kreeg. Er was een berekening aan den ge meenteraad overgelegd van bui0emeester en wethouders om voor watervoorziening een schuit aan te koopen van f 30.000 en hij was van meening, dat de commissie was benoemd om daarover haar advies te geven, en nu kreeg de raad een stuk thuis, d&t voor negentiende is gewijd aan het groote werk, maar dat over de berekening van burgemeester en wethouders niets zegt. Ook iets anders heeft hem Verwonderd. Reeds voor de gemeenteraad dit stuk thuis kreeg, stond er een berieht in de courant, dat de commissie vergaderd was geweest en dat daarin was aangenomen een voorstel van den heer Nolson, die zeker als een tweede Edison een uitvinding had gedaan waardoor Ter Neu zen van een waterleiding zou kunnen worden voorzien. Hij ziet niet in, waaruit die behoefte is voortgesproten, om dat in de plaatselijke pers kenbaar te maken, en hij acht het beneden de waardigheid van den raad om aan zoo iets naar buiten publiciteit te geven voor dat daar- van verslag aan den gemeenteraad is inge- zonden. Wat de zaak zelf betreft, moet hij verklaren, niet te begrijpen, dat de voorzitter zoo nalef is geweest om zoo'n stuk te onderteekenen. Omtrent de opdracht die de commissie had, voorziening in den onmiddellijken nood, staat er niets in het verslag. Mischien is daarover in den boezem der commissie wel gesproken, maar daar lezen we toch niets van. Er wordt wel gesproken over de onderhandeiingen met de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neu zen, maar daarvan hooren we verder niets. Het bedroeft spreker daarom, dat de raad heel wat te lezen krijgt over een grootsch plan, maar bitter weinig over de manier waarop terstond hulp kan verleend worden. De heer COLSEN was niet zooals de heer Scheele verbaasd, maar het duizelae hem be paald, toen hij van het plan hoorde, en zooals de heer Van Cadsand vertelde, water zou wor den aangevoerd met een duiker onder door de Schelde. Hij had gedacht, dat de heeren zou den overwogen hebben het aanschaffen van een schuit of een andere voorziening, maar hi kan er zijn stem niet aan geven om hiervoor enkele duizenden uit te geven. De heer NOLSON wil in de eerste plaats opmerken, dat de heer Cojsen blijkbaar geen jota begrijpt van het voorstel der commissie, want die denkt in het geheel niet aan een dui ker onder de Schelde en daarover zal de heer Van Cadsand ook heelem^al wel niet hebben gesproken. De commissie is bijeengekomen en heeft gedaan wat gedaan kon worden om in den onmiddellijken nood te voorzien, maar heeft tevens ook hare aandacht aan de toe- komst gewijd en overwogen, dat het wensche- lijk zou zijn, dat eene oplossing werd gevonden in de watervoorziening- die blijvend zou wezen. Nu zegt de heer De Ridder wel, dat de men schen dan maar grootere regenbakken moeten maken, maar als men grootere bakken heel en er komt geen water in omdat het niet re gent, schiet men er niets mede op. Spreker heeft een regenbak van 27 M3. inhoud, mis schien wel de grcotste die hier bestaat. maar j hij heeft niettegenstaande ook watergebrek, ev -ngoed als een ander, het ligt niet aan den bak, maar wel hoeveel water er van den heme! naar beneden valt. Tegenover de ingebrachte bezwaren zet spx-e- ker voorts uiteen, dat de commissie in het ge- j heel geen voorstel doet om een waterleidinj aan te leggen; zij stelt niets anders voor, dan naar in de gelegenheid te stellen een onderzoek in tstellen naar de inogelijkheid van het aan- teggen eener waterleiding in de gemeente Tei Neuzen. Nu heeft de heer Scheele spreker wel wil len vergelijken met Edison, maar hij lean ver klaren veel bescheidener te zijn, dan dat met dien grooten uitvinder zou wenschen te worden vergeleken. Er is gezegd, huur eenvoudig een water schuit. De commissie heeft voor voorziening in den directen nood verschillende pogingen aangewend, maar er blijkt, dat zulks in de uit voering niet zoo gemakkelijk is als verschil lende leden schijnen te veronderstellen. Ei zijn wel 30 telegrammen verzonden om een t watertank te huren, maar die was niet te krij gen; wel kan men er een koopen. maar die moet dan eerst nog worden gebouwd en er gaat j een maand of zes over heen eer die klaar is. I Er zou misschien wel een ander vaartuig kurt- nen aaugekocht worden, maar dat behoort dan toch eenigszins te worden ingericht en dai blijft bovendien een lapmiddel. De commissie was echter overtuigd, dat er terstond hulp noodig was en daags na hare vergadering, is er ook water verstrekt, zij heeft dus geheel aan hare taak, zooals enkele heeren die meenden te moeten omschrijven, voldaan. Zij achtte hare taak daarmede evenwel niet ai- geloopen en heeft overwogen wat zou kunnen geschieden om een afdoende voorziening te treffen, daar de ingezetenen thans ieder oogen- blik met watergebrek hebben te kampen en h nog wel 10 jaren kan duren eer de Zeeuwsch- Viaamsche waterleiding er is, als die er al ooit komt. De commissie kan niet zeggen, dat het doo, haar geopperde denkbeeld voor uitvoering vat baar is, dat ligt trouwens ook niet op haren weg, daarvoor is voorlichting van een deskun- dige noodig, maar zij meent, dat de zaak ge- wichtig genoeg is, om een ernstig onderzoek in te stellen naar de vraag: of het mogelijk zal zijn met rijkssubsidie, zooals die aan de Zeeuwsch-Viaamsche waterleiding zou worden gegeven, hier te beginnen om plaatselijk eene waterleiding te stichten, in afwachting der al- gemeene Zeeuwsch-Viaamsche, waarbij de t maken waterleiding dan eenvoudig zou zijn aan te sluiten. Uit een deskundig onderzoek zal moeten blijken. wat de kosten eener waterleiding kun nen zijn en of het water niet te duur zal moe ten worden geleverd, om den aanleg te kunnen dekken. Blijkt zulks het geval te zijn, maar ook da eerst, dan zal de commissie komen met een voorstel om tot den aanleg over te gaan. Komt dan de Zeeuwsch-Viaamsche, dan treden we toe tot de algemeene naamlooze vennootschan. zooals die door de Zuid-Beveiandsche gemeen- ten is gevormd en de Ter Neuzensche water leiding, die dan al gereed is, wordt aangeslo- ten aan de algemeene, dat is volstrekt geen bezwaar, dat is maar een kwestie waar het be gin en waar het eind gemaakt wordt. Spreker herinnert, aan het deskundig onder zoek, dat de gemeenteraad heeft laten inste!- len naar de electrische centrale, hetgeen hij een zaak van algemeen belang achtte en spreker heeft met genoegen aan het nemen van dat besluit medegewerkt, maar hij vraagt of deze zaak, een afdoende drinkwatervoorzierung :r.< van minstens evenveel beteekenis is, en was 5 dat enkele honderden guldens voor een degelij onderzoek worden uitgegeven. Als men nagaat met welk water vele bak- kers zich alhier moeten behelpen, en met welk water men in vele gezinnen het eten moet ko- ken, omdat er geen ander is, zal niemand ont- kennen, dat de mogelijkheid dient te worden onderzocht om goed water naar hier te bren- gen, waarover te alien tijde zal kunnen worden beschikt. Dat kan z.i. toch voor de gemeente geen bezwaar zijn. Hij herhaalt, ter voorkoming van een on- juist begrip, dat de commissie niet voorstelt het aanleggen van een waterleiding maar dat zij alleen voorstelt het instellen van een onder zoek naar de MOGELIJKHEID daarvan. De heer DE MEIJER heeft uit iiet voorstel ook niets anders kunnen lezen, hij meent, de er ook niets tegen kan zijn, dat zoo'n onder zoek wordt ingesteld; men heeft nu ieder j'aar met droogte te kampen en gewenscht zou hoi zijn, indien er een afdoende voorziening kon worden getroffen. De heer DE JAGER merkt op, dat, indien do commissie denkt over het maken van een zinker De heer NOLSON: Daar denkt de commissie in het geheel niet aan! De heer DE JAGER vervolgt, dat deze zaak nog niet helder voor zijn geest staat. Hoe heeft de commissie gedacht hier water te krijgen Denkt zij, dat te halen van St. Jansteen of van Zuid-Beveland. Voorts wil hij er op wijzen, dat hij meent, dat deze zaak geen plaatselijke maar een districtsbelang is. Als men het water van Zuid-Beveland wil halen, zal in ue eerste GOEDE GEWOONTEN, uOEDE GEZONDHEID. Een minder goede gezondneid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veel eten. zich overwerken, te veel rooken, te veel al cohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen liahaamsbeweging in de buitenlucht nemen. moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te latoen. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters; als zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij ver- zwakken bjj overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvoikomen en blijft het schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duize- ligheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzueht, ontsteking van de nieren of blaas, rheumatische pijnen en zeuwachtigheid. Goede gewoonten varschaffen een goede gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bij- staan; zij versterken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van nierwater- zucht, rheumatiek, steen en dergelijke urine- zuur-kwalen. Gebruik van Foster's Rugpyn Nieren Piilen, indien noodig, is op zichzelf een goede gewoonte; gij kunt geen verstandiger begin maken dan met dit speciale niergenees- middel. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. van OverbeokeLeunis, a f 1.75 per doos. 38 plaats moeten opgelost worden de vraag of het daar te krijgen is. Hij zou in deze zijn voor samenwerking van de verschillende betrokken gemeenten in. deze streek, en om eerst eens te informeeren bij den directur de?- Zuid-Beve- landsche waterleiding. De heer HAMELINK merkt op, dat de heer Scheele en ook de heer Colsen blijkbaar ge- griefd zijn geworden omdat er van een besluit der commissie een berieht in de courant ver- schcen. Spreker heeft dat berieht ook geLzen, maar hij zag daarin geen bezwaar. Er is mis schien door een lid der vergadering met ande- ren over gesproken en is naar aanleiding daar van een berieht in de pers verschenen. Een officieel communique is daarvan in elk geval niet gegeven. Spreker erkent, dat hier een grootsch plan is geopperd en dat ook hij twijfel koestert, of het wel uitvoerbaar zal blijken, maar dat neemt niet weg, dat hij er toch gaarne een onderzoek naar zou ingesteld zien, omdat de watervoor ziening hier gestadig te wenschen overlaat en een waterleiding ook aan andere behoeften zou kunnen tegemoet. komen. De vraag is overwogen: moeten we eene wa terschuit aanschaffen of is er een andere wijze van voorziening mogelijk. In de commissievergadering waren personen aanwezig, die als lid van het algemeene comite voor Z .euwsch-Vlaanderen eenigszins van wa- terleidingszaken op de hoogte zijn en naar aan leiding van hetgeen zij in het midden brachten had spreker ook geen bezwaar zich uit te spre ken voor het instellen van een degelijk onder zoek, in verband met het groote belang, dat hierbij inderdaad is betrokken. Ook gelooft spreker, dat het de bedoeling der commissie was om geheel te werken in den geest van den heer De Jager, daar de ge- meente-secretaris, die de vergadering mee- maakte om aanteekening te houden van het verhandelde en het rapport samen te stellen opdracht heeft gekregen bij de Zuid-Beveland- sche waterleiding de noodige informaties in te stellen. Misschien is dat antwoord wel al binnen. (Wordt vervolgd.) ZONNETIJD. r U tf ft If Zoo de Heere wil, hoopt onze vriend FR. HAMELINK Cz-, te Margarethapolder op Woensdag8Juni a.s., zijn 65sten geboortedag te her- denken Dat de Heere hem nog vele jaren draagt en spaart, is de wensch van ZQn Patroon en Zijn mede-arbeiders. Ondertrouwd ADRIAAN HAKKERS EN CHRISTINA A. RIBBENS Werkendam, Huwelijks-voltrekking: D. V. Dinsdag 28 Juni a s. Huwelijksinzegening in de Geref. Kerk te Ter Neuzen, nam. 4 uur, door den WelEerw Zeergel Heer Dr S. O. Los van Den Haag. Ontvangdag: Werkendam, 9 Juni a s., nam- 3—6 uur. Ter Neuzen, 25 Juni a.snam- 2—6 uur. Ondertrouwd ALBERTUS J. TOEBES EN TEUNTJE A. RIBBENS Haarlem. yrjj 6 Juni 1921. Ter Neuzen, I Huwelijks-voltrekking: D. V. Dinsdag 28 Juni a. s. Huwelijksinzegening in de Geref. Kerk te Ter Neuzen, nam 4 uur, door den WelEerw Zeergel Heer Dr. S. O. Los van Den Haag. Ontvangdag Ter Neuzen, 25 Juni a s., nam 2—6 uur. Deurwaarder HUINEMAN zal op Zaterdag II Juni 1921, na- middag 5 uur (Zomertijd), publiek en 5 contant verkoopen, ten verzoeke van den heer M. DE ZW4RTE te H o e k, op de weide bij dhr. Keukelaar Planken, Rlbben, etc., Brand- hout, een Afdak en 3 Zet- datnmen. Tegen belooning terug te bezorgen- bureau van dit btad. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenlsse zal ten ver zoeke van de erven weduwe P. B. MINNEBO-Wauters, eerder weduwe J. Voerman, op Zaterdag 18 Juni 1921, des namiddags 3V2 uur, in het Caf<5 van dhr. G. Voerman te Phlllippine, openbaar verkoopen en erf aan de Gentschestraat te Phillipplne, kadaster sectie C No. 849, groot 2 A. 32 c.A. In mondelinge huur bij FR. Lauret, weduwe W. de Wit en A. Seghers ad f 1,'s weeks voor ieder. Betaling koopsom een maand natoeslag. Het Bestuur van den KLEINE STEL- LEPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoeg- de lngelanden zal worden gehouden op Dinsdag 14 Juni 1921, des voormiddags 11 ure, in het cafe van den heer G. D. A. Voerman te Philippine; dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1920/21 en de ont- worpen begrooting voor het dienstjaar 1921/22 met de memorie van toelichting, gedurende acht dagen, v6or en n5 de vaststelling ten kantore van den Ont- vanger-Griffier ter inzage zullen liggen en dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Philippine, 6 Juni 1921. Het Bestuur voomoemd, E. CUELENAERE, Dijkgraaf P. A. RAMMELOO Ontv.-Griffier. Firma P. J. VA> DF, ISAMDL Het Bestuur van het Waterschap ZUID-KATS, ST. ANNA EN SPARKS maakt bekend dat eene vergadering van Stem- bevoegde lngelanden zal worden gehouden op Woensdag 15 Juni 1921, des nam.3 ure (Zomer tijd), in het Hotel Rotterdam" bij de Wed. I. Standaert te Ter Neuzen, en dat gedurende 8 dagen v6or en na dien datum ten huize van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaars van gronden in dat waterschap ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de rekening en verantwoording over 1920/21 en b. de begrooting voor 1921/22 met memorie tot toelichting. Ter Neuzen, 6 Juni 1921. JAC. HUIJSSEN, Dijkgraaf. JOH. SCHEELE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den STAD PH1LIP- PINEPOLDER maak bekend: dat eenevergadering van Stembevoegde lngelanden zal worden gehouden op Dinsdag 14 Juni 1921, des voormiddags 10 ure, In het cafe van den heer G D A. Voerman te Philippine; dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1920/21 en de ont- worpen begrooting voor het dienstjaar 1921/22 met de memorie van toelichting, gedurende acht dagen voor en n5 de vaststelling ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen liggen en dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Philippine, 6 Juni 1921. Het Bestuur voomoemd, B. VAN HljFiE, Dijkgraaf. P. A. RAMMELOO, Ontv.-Griffier, Het Bestuur van den SMIDS- KOEGORSCHORREc.a. polder maakt bekend dat eene vergadering van Stem bevoegde lngelanden zal worden ge houden op desnam.23/4uur,bijAE. Kerckhaert- De Cooker te Westdorpe. dat de rekening over 1920/21 en de begrooting voor 1921/22 gedurende acht dagen v6or en na de vaststelling, ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zijn neergelegd. Westdorpe, 6 Juni 1921. Het Bestuur voomoemd, A. DE BELEIR, Dijkgraaf. RAYM. KERCKHAERT. Ontv.-Griffier. Het Bestuur van het Waterschap LOVEN EN WILLEMSKERKE vraagt prijsopgaaf voor de levering van van 1 tot 3 c.M. De levering geschiedt voor 1 Juli a s., vrij op het binnenbeloop van den zee- dijk van den Lovenpolder nabij „het Paradfis". De meting geschiedt door water- verplaatsing. De betaling op 15 November 1921. Gczegelde inschrijvingsbiljetten, ge- teekend door den inschrijver en twee borgen, kunnen tot en met Donderdag ft Juni a.s., des namiddags drie ure (Zomertijd), franco worden bezorgd bij den Ontvanger-Griffier. Hoek, 30 Mei 1921. Het Bestuur voornoemd, F. W. DEKKER, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontv.-Griffier. (A Id. ZEEL AN D.) OPRICHT1NGS-VERGADERING op Zaterdag 11 Juni a.s., nam. 2 ure, in het Schuttershof te Middelburg, opgeluisterd door Strijkmuziek en Solozang. Spreker: gevraagd voor de levering van 2/4 c.M., op den wai of op de wegen des polders te Biervliet benevens van op den wal haven Paulinapolder. Levering Macadam v66r of op 15 Juli 1921 of op 15 November 1921. Levering Brik vo6r of op 1 Juli a.s. Biljetten in te leveren bij den Ontvanger-Griffier der polders voor 1 dull a.s. Het Bestuur van den Paulinapolder, TH. J. BUYSSE, Dijkgraaf. V. HENDR1KSE, Ontv.-Griffier. TER NEUZEN. MAIiKT .5. TELEF. 2H. nu iets moois wenscht in voor doeken en schorten, ga eens kijken bij Z a a m s 1 a g. V E R K R IJ (J B A A R Levende, ingelegde en Gerookte Landbouwers, die zich nog wenschen op te geven voor de gewassen-keuring geven hiervoor hunne gewassen op met overleg van de certificaten v6or of op 15 Juni 1921. Kosten bedragen f 2,50 per H.A aan ondergeteekenden voor het K. I. Z. J. SMALLEGANGE Ter J. HUljSSEN—Dieleman i Neuzen. ABR HAAK. Zaamslag. 150 c.M. breed, le kwaliteit wit. CALQUEERLINNEN MiLIMETERPAPIER. Firm. J. TAN !>E SANDE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3