PREDIKBEUBTEi GEMENGDE 3ERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND iregeering om te Berlijn vertoogen te hou- den over de onlu.sten in Opjjer-Silezie Korfanty's benden verspreiden schrik en verw arririg, de Fransehe vertegenwoordi- gers houden zich blind en te Parijs maakt men zich niet druk over werkelijke, maar over mogeiijke ongeregeidheden, die uoor de Duitschers in het leven geroepen zou- den kunnen worden. Het is precies een- der a Is wanneer een jaehtopziener een wilddief zoo vermanen, terwijl hij een der den persoon in zijn eigen huis opzocht en met ware stratfen bedreigde, wanneer die niei in zijn bed blijft, waarin hij ligt. Onze regeering aldus het Engelsche blad heeft uit vriendschap den tocht meegemaakt, maar thans moeten we toch Frankrijk vragen, zich tegen den werke- lijken wilddief te keeren en ook tegen den poelier, aan vvien de wilddief zijn buit afgeven wii. Frankrijk zou Polen, zich- ze;f en ons alien een grooten dienst be- wijzen, vyanneer het aan Polen eens dui- deiijk zeide, dat het geen recht heett om onrust te zaaien en dat het voor langen tijd eens een bezadigde houding moet too- nen, wanneer het den verkeerden lhdruk wii wegwisschen,y welken het door zijn gebrek aan zelfcritiek in Europa in het leven geroepen heeft. DE PARADEMARSCH. Zondag herdachten de leden van het voormalige vierde garde-regiment te Ber lijn op een exerceerterrein op plechtige wijze de gesneuvelden van dit regiment, Na het zingen van een psalm en na de preek, nield de commandant, kolonel Rein- hard, een toespraak. Daarna inspecteerden dt aanvvezige generaals, onder wie prins Eitel Friedrich, de troepen, die ten slotte in paradeinarsch met muziek voorop voor deze heeren defileerden. De niet-national.stische bladen zijn slecht te spreken ^ver deze vertooning, waaraan de republikeinsche rijksweer heeft mee- gedaan. Waarvoor is het goed, dat de ze rijksweer misbruikt wordt voor een pa rade ter eere van de Hohenzollern en gewezen generaals? Het Berl. Tagebl. schrijft: Indien de heeren, die verantwoordelijk zijn voor de ze plechtigheid, geen politiek beset be- zjrten en geen zintuig voor de uitwerking dezer vertooning op binnen- en buiten- land, dan moeten zij toch zooveei per- sooniijk verstand en zooveei eerbied voor de gesneuvelden hebben ,die tot a He par- tijen behooren, dat zij een doodenherden- king niet verlagen tot een manifestatie met politiek karakter, die voor de deel- hebbenden op een disciplinaire ot strat- rechteriijke vervolging zal uitloopen. GOUDAANKO OPDOOR DE DEUT SCHE REGEERING. Volgens een communique van de Duit sche Rijksbank heeft het departement van Financien besloten om door bemiddeling van deze bank en de post, goud ongeveer tegen den wereidmarktprijs op te laten koopen, Gouden sieraden en georuiksvoor- werpen blijven van dezen aankoop uitge- sloten. Voor Duitsch en buitenlandsch goudgeld en voor baren geschiedt de aan koop door bemiddeling der filialen van de Rijksbank, welke reeds instriycties dien- aangaande hebben ontvangen. j De post koopt siechts Duitsch goudgeld op. lede- re week worden de prijzen opnieuw vast- gesteid. Een weeldebelasting wordt van deze aankoopen niet geheven. De be- zitters van goud krijgen zoodoende ge- legenheid hun bezit tegen een prijs, welke slecnts weinig van de wereidmarktprijs zal afwijken, van de hand te doen. Een verkoop op andere wijze is echtcr niet geoorioofd. Een verkoop van goud in het buiteniand blijft uitgeslot,en in verbano met het uitvoerverbod van goud. SYLVIA PANKHURST de dame, die tegenwoordig verslaafd is aan communisme en tot zes maanden ge- vangenisstraf veroordeeid was wegens het schrijven van opruiende artikelen, heeft .zich in het gevang zoo voorbeeldig ge- dragen, dat zip om haar goede gedrag <antslagen is. Zij heeft dan ook geen hon- gerstaking beproefd. Een groote menigte,, die geduldig in den regen wachtte, heeft haar aan de poort afgehaald met vaandels en roode vlaggen. Het lied The Red Flag werd eenige ma- fen gezongen, voor Sylvia verscheen. Zij liep nog moeilijk en werd In een taxi ge- bracht. Later vercelde zij dat zij ruim vier maanden in het hospitaal was geweest en gedurende het laatste gedeelte van haar verblijf met melk en eieren versterkt was, omdat haar maag den gevangeniskost niet kon verdragen. Zij zeide dat zij niet wist, of Loyd George bekend was met de be- handeling van politieke gevangenen. Zij had geen schrijfpapier kunnen krijgen en niets anders kunnen lezen dah wat er in de boekerij van de gevangenis was. „Uix wat ik in Rusland gezien heb", besloot zij, „ben ik overtuigd, dat het gevangemswe- zen daar beter is dan hier te lande." LOONS VERL AGING BJJ DE AMER1KAANSCHE SPOORWEGEN. De Raad van bestuur der spoorwegen in de Vereenigde Staten kondigt aan, dat van 1 Juni af (le ioonen der spoorwegarbeiders met 12 pCt. zullen worden verlaagd, het- geen een besparing van vierhouderd millioen dollar zal teweeg brengen. 'GEVECHTEN TUSSCHEN BLANKEN EN NEGERS. Bij een botsing tusschen gewapende blanken en negers te Tulsa (Oklahoma), tengevolge van de arrestatie van een neger, die een blank meisje had aangerand, werden een neger gedood, en twee blanken en drie negers zwaar gekwetst. Kort voor middernacht werden een groot aantal blanken opgemerkt, die naar het negerkwartier trokken. De gouverneur van de stad ontbood troepen om de politie bij te staan. Tegen den morgen patrouilleerden ongeveer 70 automobielen met gewapende blanken om de negerwijk, terwjjl een half dozjjn vliegtuigen boven die buurt cirkelden Naar verluidt schoten eenige blanken met geweren gewapend op alle negers, die sjj tegenkwamen, terwijl zij ook op door negers bewoonde huizen vuurden. De negers vuurden wanhopig terug. Volgens de laatste berichten zou het aantal dooden vjjftien bedragen. De gouverneur van den staat, ontving een telephonisch bericht, dat he-t aantal bjj de botsing tusschen blanken en negers ge- doode personen op 75 wordt geschat. TER NEUZEN, 3 JUNI! 1921. EXAMEN GEMEENTE ADMINISTRATE. De heer W. van Dijke, ambtenaar ter se- cretarie alhier, behaalde Woensdag te Zeist het diploma als adspirant gemeente-secre- taris. DIRECTE BELASTINGEN. Verplaatst met 1 Juni A. J. Eekman, rijksklerk, van Ter Neuzen naar Hulst; D. Jansen, rijksklerk, van Hulst naar Sa» van Gent; met 1 Augustus de kommies 2e klasse J. P. Slager, van Amsterdam naar Aardenburg. WEENER KINDEREN. Zondag worden een veertigtal kinderen verwacht om te worden gehuisvest te Clin- ge, Graauw, Hengstdijk, Hulst, St. Jansteen; Koewacht, Kloosterzande, Lamswaarde Ter Neuzen, Sluiskil, Stoppeldijk en Tel- Hole. KATHOLIEKE LANDDAG. De bes(pren der afdeelingen. van den op Zondaig) 3 Juli te Hulst te houden Katholie- ken Landdag zijn als volgt samenesteld: Afdeeling Landbouwers: de heeren J. Truijman te Boschkapelle voorzitter, V. Barbe te Philippine, Ferd. van Campen te Stoppeldijk, P. A. van Campen te Graauw, G. Hermans te Ossenisse, Em. van de Vij- ver te Koewacht en Jos. Buijsrogge, se- cretaris. Afdeeling Middenstand: de heeren J. D. Thielman te Ter Neuzen, voorzitter, P. J. M. Apers te Zuiddorpe, A. Bal te Lams waarde, J. J. Colsen te Ter Hole, C. L. Everaert te St Jansteen, J. A. Krieckaert te Hengstdijk en Jos. Kindt-Broeckaert te Nieuw-Namen, secretaris. Afdeeling Werklieden: de heeren J. H. Baert te Hulst, voorzitter, P. Plyijm te St. Jansteen, P. de .Rooij te Boschkapelle, Jan van Rossem Jr. te Ter Neuzen, Ed. L. de Schepper te Koewacht, Ed. Ver- vaet te Westdorpe en G. Goossen te Sas van Gent, secretaris. Afdeeling Katholieke Vrouw: mej. Li za Serrarens te Nieuw Namen, voorzitster, mevr. Hendriks—de Nijs te Clinge, mevr. RammelooArbrocheer te Philippine, mevr. L. RottierGovaert te Westdorpe, mej. Louise Serrarens—de Maat te Osse nisse en mevr. J. C. Brunings-Kops te Axel secretaresse. Afdeeling Opvoeding en Onderwijs: de heeren Louis Maertens te Sas van Gent, voorzitter, pater Hieronymus te Sluiskil, eerw. heer Th. Lievegoed te St. Jansteen, E. A. de Waal te Clinge, P. Stallaert ti Kloosterzande en F. A. Dielen te Hulst, secretaris. Afdeeling Drankbestrijding: de heeren .G Adriaansen te Walsoorden, voorzitter, P. A. van Bouchaute te Ter Neuzen, mevr. Hamerlinck—Kramer te Ter Neuzen, mej. A. M. Keijzer te Stoppeldijk, de heeren E. Poppe te Graauw, M. Verhaak te Sas van Gent en mevr. Imandt—Besouw te, Sluis kil, secretaresse. (Zel.) TWEEDE PROV. DIACONALE CONFERENTIE. Woensdag 1 Juni j.l. werd in de Geref. kerk te Goes de tweede Prov. Diaconaie conferentie gehouden. De opkomst was bijzonder groot. Als adviseurs waren tegenwoordig Dr. Brink- man van Vhssingen en Ds. V. d. Veen van Goes. In het comite werd herkozen dhr. D. H. Lit- tooij Az. van Ter Neuzen en gekozen dhr. H. .van Driel van Middelburg. In de morgen- vergadering hield de heer J. S. Bedet, hoofd- ambtenaar van den Raad v. Arbeid te Goes, een referaat over de verzekeringswetten, en besprak deze naar aanleiding van een acht- tal stellingen; een breede bespreking volgfle hierop. De heer W. Bedet van Ter Neuzen leidde in de middagvergadering het onderwerp in, over een rusthuis voor ouden van dagen. Na bespreking werd besloten dit commis- soriaal te bewerken en werd een commissle van vijf> personen benoemd, waarin ook den heer K. de Kraker van Zaamslag. Om 5 uur werd deze Prov. conferentie gesloten. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. De termijnen, waarbinnen de inschrij- vingen voor de verschillende afdeelingen der Provinciale landbouwtentoonstellmg moeten zijn ingezonden, beginhen op huh einde te loopen en daarom voldoen wij gaarne aan het verzoek nog eens de aan- dacht te vestigen op de afdeeling Pluim- vee en Konijnen, waarvan de commissie bestaat uit de heeren J. Kraamer te Dom- burg; W. K. Hering te Middelburg, K. Meertens jr. te Middelburg, A. v. d. Mijle te Middelburg, M. J. Rottier te Ka \z. C. de Zwart te Zuidzaude, Tj. b. E, Kielstra te Goes, algemeene secretaris en J. M. Slegt, tweede secretaris. Evenals de meeste andere afdeelingen, zal deze rubriek de bezoekcrs naast het beste wat Zeeland heeft op het gebied van toomen, kippen, eenden en andere wa- tervogels en op het gebiedl van konijnen in een tent bijeen moeten. vinde'n, terwijl in een tweede tent statistieken betreffende eierhandel, in- en uitvoer, vereenigingsle- ven, enz. zal kunnen bevatten. Het is o.i.» dringend noodig, dat ieder die iets moois heeft in te zenden, bij een der ge- noemde heeren een programma en zoo noodig verdere inlichtingen vraagt, ieder moet medehelpen am Zeeland ook in dit opzicht een goed figuur te doen maken, temeer ook, waar de congresleden, die de wereldshow op pluimveegebied te den Haag bezoeken, hun reis naar Zeeland zul len uitstrekken en de tentoonstelling bezoe ken. At is de termijn van inzending der bil- jetten verlengd van 15 Juni tot 1 Juli, is het voor een goede regeling gewenscht, dat men den uitersten termijn niet afwach- te, maar ten spoedigste een reglement aan- vrage. ZAAMSLAG. Heden werd door notaris Dregmansi te Axel, herveild het woonhuis nabij) de Ro- semarijnstraat, ten verzoeke van den heer D. Rietveld de Hondt e.a. Kooper werd Jan de Putter Lz. alhier, voor f2700. BOSCHKAPELLE. Onze geitenfokvereeniging hield eene druk- bezochte vergadering, waarop door den Voorzitter, den heer Fr. Destombes, ver- slag uitgebracht werd van de kringverga- dering te Hulst. Er werd besloten een nieuwen bokkenstal te bouwen, terwijl de contributie werd be- paald op f 2.75. Er zal getracht worden om voor de vereeniging de koninklijke goedkeuring te verkrijen. Het aantal le den klom tot 42. Op 20 Juni a.s. des voor- middags om 10 uur zal eene geitenkeuring worden gehouden. VLISSINGEN. Zooals onze lezers zich zullen herinne- ren, had op 31 Augustus 1919 in de Schei- destraat te Vlissingen een aanranding plaats van een meisje, die aan de gevol- gen van messteken overleed. Ook andere meisjes werden vermoedelijk door denzelf- den man aangerand. Een dezer meisjes is thans in betrek- king te Rotterdam en ontmoette daar een man, in wien zij beslist haar aanrander meende te herkennen. Zij wees hem aan een politieagent aan, die" den man arre- steerde. De aangehoudene werd naar Vlissingen overgebracht; hij is Vlissinger van geboorte. De man ontkent zich aan het misdrijf te hebben schuldig ge^saakt, en zegt op den bewusten datum niet in Vlissingen te zijn geweest. Het onderzoek wordt voort- gezet. Dinsdag is een jongen al spelende bij het standbeeld van De Ruijter op den boulevard gevallen, tengevolge waarvan hij met den buik op een punt van het ijzeren hek viel en de darmen uit het li- chaam puilden. De arme jongen werd naar het St. Jo- zeph-ziekenhuis overgebracht. Er was geen direct levensgevaar en de jongen maakte het Woensdag naar om- standigheden redelijk. Zondag 5 Juni 1821. Chr. Gereformeerde Kerk. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburi!. Zitting van 3 Juni 1921. Uitspyaak wegens: Mishandeling. F. J. de W., oud 22 j., metselaar te Sas van Gent tot 10 gld. boete ot 10 dagen hecht. G. F. de W„ oud 24 j., metselaar te Sas van Gent, vrijgesproken. P. J. F. de W., oud 30 j., metselaar te Sas van Gent, vrijgesproken. Niet plakken van zegels. P. de V., oud 46 j., vlasfabrikant te Zaamslag, tot 153 maal 0.50 gld. boete of 153 maal 1 dag hecht. A. B., oud 46 j., landbouwer te Wes> dorpe tot 115 maal 0.50 gld. boete ot 115 maal 1 dag hecht. A. de B., oud 47, j., landbouwer te Ter Neuzen, tot 224 maal 0.50 gld. boete of 224 maal 1 dag hecht. Verduist^ng. Fr. oud 51 j., koopman te West dorpe, is vrijgesproken. ONWEER. Maandagnacht is de bliksein geslagen op het Delftsche telefoonnet. Een groot aantal aansluitingen is vernield. In de laatste weken heeft het in Zuid- West-Duitschland buitengewoon veel ge- onweerd. In de Rijnstreek en voorname- lijk in het Schwarzwald zijn in 8 dagen 25 afzonderlijke onweers, met duizenden bliksem- en donderslagen vastgesteld. In Baden en Wurtemburg zijn 14 huizen en hoeven door het hemelvuur verwoest en 11 menschen gedood. Kleel zat een avond zonder licht en zonder tram, doordat de bliksem de electrische geleidingen getrof- fen had. Ook het telegraat- en telefoon- verkeer werd door de vele electrische ontladingen in de lucht ontredderd. GASVERSTIKKING. De Alkmaarsche politie heeft een bewo- ner van de Spoorstraat aldaar dood in zijn bed gevonden. Bij onderzoek bleek, dat een gaskraan open stond en hij door gas- verstikking om het leven was gekomen. SLECHTE WEIDE. Te Wageningen zijn binneh eeh week op de weide van Duivendaal twee paarden van de Landbouwhoogeschooi aan niiltvuur ge- storven. Op dezelfde weide stierven reeds vele runderen aan deze ziekte. DE WRAAK DER BEURSLUI. De regeeringscommissaris van de beurs gedrongen. Naar aanleiding van het besluit der re geering de beurs gedurende de maanden Juni en September des Zaterdags niet te sluiten, heerschte Dinsdag groote ontstem- ming onder de beurslui te Amsterdam. Toen dan ook des middags de regee ringscommissaris, de heer van Troosten- burgh de Bruijn, aan wiens advies met bo- venvermeld besluit toeschrijft, op de beurs verscheen, moest hij het van alle kanten ontgelden. Men begon hem een twijfel- achtige aubade te brengen; hekeldichtl- jes werden gezongen en het slot was, dat de heer van Troostenburgh, ondanks al de moeite, die het bestuur zich gat, hem te beschermen, door de joelende menigte van de beurs werd gedrongen. Tegen het einde van de beurstijd stortte men zich op zijn nis, waarvan geen stuk meer heel bleef. Zij werd geheel afgebroken en ver nield. EEN MUMMIE GEVONDEN. In het veen bij Erica is bij het afgraven een mummie gevonden. Aan het bestuur vajii het Museum van Oudheden te Assen is kennis gegeven van deze vondst. EEN DESERTEUR. Een ruim 36jarige veehouder te Gar- sloot (Fr.), pas gehuwd, is te zijnen hui- ze gearresteerd en als deserteur ter be- schikking van de militaire autoritei'ten ge- steld. Hij was voor enkele maanden uit Ame- rika teruggekeerd, waar hij 8 jaar woonde. Tijdens de mobilisatie hier te lande hak, hij niet voldaan aan den oproep zich ter beschikking van de Nederlandsche mfili- taire autoriteiten te stellen. Hij wordt dus als deserteur beschouwd. ERNST1G MIJNONGELUK. Tengevolge van een wolkbreuk in het midden-Duitsche kolengebied is in een bruinkolenschacht bij Meuzelwitz een ern- stig ongeluk gebeurd. In een diep ge deelte van de schacht had zich een meer- tje van ongeveer 20.000 M3. water ge- vormd^ dat door den poreusen bodem drong, voor men het verhinderen kon. Zes- tien mijnwerkers werden van den uitgang atgesneden door dezen watervloed. En zq vonden in de golven den dood. DOOD GEWAAND. Een bewoonster van Dublin zoo ver- haalt de correspondent van de Times al daar had vernomen, dat haar man bij de brandstichting van het douanekantoon door een bajonetsteek was gedood. Zij ging naar het ziekenhuis, identificeerde een der lijken, daar aanwezig, als haar man, maakte toefbereidselen voor de be- grafenis en kacht rouwkleeren. Een dezer dagen echter kreeg zij een brief van haar man uit de gevangenis, waarin hy om een pijp en tabak vroeg. Zij ging naar de ge vangenis, doch kon geen toegang krij- gen. Zij gat den cipier een vel schrijf papier met het verzoek aan den gevan- ene te vragen daarop de namen van haar inderen te schrijven. De cipier kwam met de juiste namen terug en toen wist zij, dat haar man leefde. Later kreeg zij ver- gunning haar man in de gevangehis te bezoeken. SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 Mei. Noorsch s.s. Peter Pan, 2655 M3., ko- len, van Gent naar Beachy Head. Eng. 's .s. Rosiej 32o M3., kolen, van Gent naar Ipswich. Eng. s.s. Wearsider, 1054 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Jules Claes, 206 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Manx King, 666 M3., kolen, van Ter Neuzen naar zee. Eng. s.s. Northward, 578 M3., kolen, van Ter Neuzen naar zee. Belg. s.s. Marie, 433 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stuk- goed, van Gent naar Leith. 1 Eng. s.s. Woolstone, 560 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. I Amerik. Houston, J0032 M3., katoen, van Havre voor Gent. Fransehe sch. Madeleine, 339 M3., wijn, van St. Estephe voor Gent. Deensch s.s. Skinfaxe, 3651 M3., kolen, van Gent naar Kopenhagen. Eng. s.s. Deneside, 931 M3., kolen, van Gent naar Peterhead. Eng. s.s. Onward, 590 M3., kolen, van Gent naar zee. Eng. s.s. Glenrose, 898 M3., ledig, van Newcastle voor Gent. Fransch s.s. St. Nazaire, 8234 M3., ko len, van Gent naar St. Nazaire. Eng. s.s. Hareida, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londcn. Noorsch s.s. inga 11, 3349 M3., kolen, van Gent naar Grangemouth.. 29 Mei. Fransch s.s. St. Brieux, 1305 M3., ko len, van Gent naar St. Brieux. Finsch s.s. Lapponia, 3666 M3., ledig, van Hull voor Gent. Ned. s.s. Holendrecht, 1326 M3., le dig, van Grangemouth voor Gent. Eng. s.s. William Stroud, 606 M3„ ko len, van Ter Neuzen naar IJsiand. Belg. m.sch. Jules Claes, 206 M3., fos- faat, van Gent naar Exmouth. Eng. s.s. Venture, 545 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stukgoed, van Louden voor Gent Eng. s.s. Vambery, 894 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Andes, 479 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Guy Thome, 938 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Okino, 880 M3., kolen, van Gent naar zee. Eng. s.s. Conan Doyle, 888 M3., ledig, van Hull voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Noorsch s.s. Trudvang, 2655 M3., ko len, van Gent naar Dublin. 30 Mei. Eng. s.s. Jarrix, 1215 M3., steenkolen, van Gent naar Dundee. Nederl. s.s. Atlantic, 264 M3., ledig, van Rouaan voor Gent met kraan. Zweedsch s.s. Begonia, 2074 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Lord Lister, 807 M., steenkolen, van Gent naar zee. Eng. s.s. Woolston, 560 M3., fosfaat, van Gent naar Poole. 31 Mei. Eng. s.s. Venture, 545 M3„ steenkolen, van Ter Neuzen naar zee. Eng. s.s Andes, 479 M3-, steenkolen, van Ter Neuzen naar zee. Eng. s.s. Vambery, 894 M3., steenkolen, van Ter Neuzen naar Zee. Nederl. s.s. Scherpendrecht, 1397 M3., steenkolen, van Gent naar Rochester. Ned. s.s. Zwijndrecht, 3811 M3., steen kolen, van Gent naar Dublin. Fransch s.s. Riveur, 2941 M3., steenkolen, van Gent naar Lorient. Duitsch s.s. Minos, 2033 M3., steenen, van Ragarddal voor Gent. Fransch s.s. Arez, 2707 M., ledig, van Lorient voor Gent. Ned. s.s. Atlantic, 264 M3., ledig, van Gent naar Vlissingen. Zweedsch s.s. Frida, 1916 M3„ ledig, van Gent naar Londen. Deensch s.s. Nautik, 2663 M3., steenko len, van Gent naar Limmerick. Eng. s.s. Heatherly, 891 M3„ fosfaat, van Gent naar Southampton. Fransch s.s. Montreal, 7408 M3., steen kolen, van Gent naar Duinkerken. Van 1 tot 2 Juni zijn langs de Midden- sluis alhier 45 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschut; langs de Westsluis 4 op- en 18 afgeschut. WEERBERICHT van 3 Juni. Het weerbericht van het Meteorologisch Instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 774.8 Aberdeen. Laagste barometerstand 761.1 Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 4 Juni: Matige, tijdelijk afnemende noordelijke tot oostelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, wellicht enkele regen- of onweersbuien, iets warmer. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Het is een zuivere komedie. Hervorittue a«tk. Ter Neuzen. 9f u., Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. Woensdag 8 Juni. nam. 3 u., Huwelijksin- zegening. Sluiskil. 9f u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9j u. en 2J u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9f u. en 2£ u., Ds. G. van Dis. Axel. 9J u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz, Bediening van den H. Doop. Sas van Gent. 9f u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Wereformeerde Ker/cett. Hoek. 10 u., Ds. H. v. d. Wal en 3 u., leeskerk. Zaamslag. 9 u. en 2 n., Qs. -L. de Bruijne. Gereforrneer'te Gemeente. (Vlooswykstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5f u., (oude tijd) Ds. Verhage vau Middelburg. f>u,€l-Gerefornieerde gerneerite (VToosw;jkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 31 u., (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Eben-Hatxer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5f u., Evangelisatie. .R. K. Kerkdiensten te Ter JNeuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8f en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. Huwelijks-aangiften. 27 Mei. Pieter de Groot, oud 28 j., jm. en Susanna van Doeselaar, oud 25 j.,jd. Eugene Dootjes, oud 27 j., jm.en Pieternella Adriana van Hoeve, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Mei. Christiaan Pieter de Maree, oud 41 j., vveduwn. en Elisabeth Faas. oud 41 j., wed. 26 Mei. Cornells Francois Bolle- man, oud 24 j., jm. en Pieternella de Feijter, oud 21 j- jd. Geboorten. 23 Mei. Prudentia Catharina Paulina, d. van Theodorus Pieter Vaal en van Maria Paulina de Bakker. 24 Mei. Cornells, z. van Hendrik Ma- rinus van Alten en van Jacomina Meesen. 26 Mei. Cornelia, d. van Pieter Joosse en van Suzanna Wil- leboordse. Adrianus Octave, z. van Augustinus Pe- trus Acke en van Maria van den Boom. '28 Met. Dingena, d. van Cornells van Doeselaar en van Jo hanna Magdalena de Koeijer. Karel, z. van Dirk de Bruijne en van Catlina de Koeijer. Dirk Willem Frederik, z. van Lodewijk Frans Kaijzer en van Woudina Pieternella IJsebaart. Verg-adering van Donderdag 2 Juni 1921, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, J. J. de Jager, D. Scheele, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. G. de Mejjer, H. J. Colson, N. A Hamelink en P. C. Geensen. Afwezig de heeren L. T. van Hasselt, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand en L. J. van Driel. De VOORZITTER opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Van Hasselt afwezig is wegens uitstedigheid, de heer Van Cadsand wegens familieaangelegenheden. Aan de orde komt: 1. Vaststelling notulen. De notulen der vergadering van 14 April 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 20 Mei 1921, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit hun besluit van 7 Januari 1921, vermeldende de jaarwedden, tevens pensioensgrondslagen, van den burge- meester en den secretaris dezer gemeente. Voor den burgemeester is de jaarwedde met ingang van 1 Januari 1921 vastgesteld op f 5000 en voor den secretaris op f 4250. Aangenomen voor kennisgeving. b. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 27 Mei 1921, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit hun besluit van dien datum, vermeldende de jaarwedde van elk der wethouders in deze gemeente, welke daar- hij wordt bepaald op f 525. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van A. N. Hamenlink, die daarin bericht, dat de benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur door hem wordt aangenomen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van den voorzitter en den secretaris van De Hanze, R. K. vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand in het Bisdom Breda, die daarin het volgende ter kennis van den raad brengen: Van vele zijden bereiken ons klachten, dat door den lagen stand der Belgische valuta de concurrentie door Belgische venters onzen mid denstand aangedaan, doodend is. Wijl hen inderdaad is gebleken. dat hier van overdrijving allerminst sprake is, verzoe- ken zjj den raad beleefd, voile aandacht te schenken aan. verzoeken die bij den raad in- komen van plaatselijke afdeelingen van De Hanze, om het venten (leuren) in de gemeente te verbieden of zooveei mogelijk te beperken. De groote nadeelen die de middenstanders allerwege ondervinden van het venten, zullen reeds door een krachtige beperking er van be- langrijk worden gereduceerd. De VOORZITTER deelt mede, dat, ofschoon dit schrijven niet gezegeld is, burgemeester en wethouders voomemens zijn op deze zaak hun- ne aandacht gevestigd te houden en indien de toestand zeer ernstig bleek, daarop terug zul len komen. Overigens meenen zij, dat er ook eenige vrijheid van handelen moet bestaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2