ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Abonnementsprijs. No. 7153. Vrijdag 3 Juni 1921. 69e Jaargang. STEIJD mss MISBAAD. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, FBUILLETOI. BUITENLAND. BEBS rB ELi-A^P. VoorTer Neuzen (kom)per3 maanden f 1,40. Buiten Ter Neuzen en overig Nederland 1,80. Voor Amerika en Ned.-Indi6(bij voor- uitbetaling)f2,70. Voor't overig buitenland (idem) f 3,35. Door de hooge inningskosten worden <mze abonne's in het Buitenland beleefd verzocht het verschuldigdeabonnementsgeld per postwissel of cheque te zenden v66p 1 DE U1TGEEFSTER. AFSCH R1F HEEFT GOEDGEVONDEN DE REDEN DER BELGISCHE TOENADERING. De meestal goed ingelichte Brusselsche correspondent van de Maasb., schrijft het onmiskenbaar toenemende verlangen van Belgie naar toenadering tot Nederland, niet toe aan het verlangen om het te Parijs ont- worpen kanalen-verdrag geteekend te krij- gen. Tegen dit ontwerp immers bestaat op de eerste piaats een zekere oppositie in den lande (die, het moet gezegd, bij lan- ge na niet meer zoo groot als vorigjaar). ntaar voorts is men in officieele kringen heelemaal niet gehaast om de door Neder land gedane concessies (den bouw van het kanaal door Nederiandsch Limburg en den aanleg van den waterweg naar den Moer- dijk) uit te voeren, omdat men heel goed ziet, dat er van den bouw der kanalen voorloopig toch wel niet zal komen. De staat van 's lands finacien is daarvan de schuld. De kosten zouden thans enorm hoog zijn en Minister Theums eischt de grootste zuinigheid. Wat de Sc'nelde-Rijn-kanaal betreft, koirrt er nog bij dat Duitschland, bij de huidige politieke verbindingen, heusch niet warm zal loopen om rnee te helpen aan den bouw. Zekere Duitsche kanaalvoorstan- ders uit het Rijnland schijnen bovendien niet al te best aangeschreven te staan in Berlijn. Verder zou, zoo zegt men hier in welin- lichte kringen, ook de Fransche Rijnpolitiek de kanalenplannen dwarboomen. Frank- rijk zou er op staan dat het kanaal zoo Noordelijk mogelijk gebouwd wordt om daardoor zijn eigen invloedsteer en afvoer- gebied naar het Noorden te kunnen uitbrei- den, jhetgeen natuurlijk geen Belgisch en in het bijzonder wat invoer betreft, geen Antwerpsch belang is. Naar de meening van den correspondent zijn het meer redenen van economischen en financieelen aard, en motieven van Inter nationale politiek, die bij die toenadering tot Nederland een hoofdrol spelen. Belgie heeft in de atgeloopen jaren on- dervonden, welke economische en finan cieele nadeelen voortvloeien uit minder goede betrekkingen met zijn besten buur, Eensklaps riep Toinette heftig uit: „Hij loopt weer andere meisjes na, maar laat hem ditinaal oppassen. Ik zal nu niet meer om hem huilen, neen, neen, ik zal mij wreken en liever zou ik hem het hoofd laten afhakken, dan hem aan een ander at te staan. Waar woont hij?" „Bij Micaud, in de Gros-Caillon." ,yZijn adres?" „Ik weet niet hoe de straat heet en welk nummer het huis heeft." „Dat doet er ook niet toe. Als Soufflard weer wat uitgevoerd heeft, dan zal ik er wel van hooren en komt hij niet terug, dan geef ik hem bij de politie aan. Goe- den dag." En zij liep weg, in hevige gemoedsbe- weging. Fifi keek haar na. „Drommels," mompelde hij, ,,reden te meer om mijn maatregelen te nemen. Nu naar Sidore." Fifi Vollard trad een nauwe, donkere donkere gang binnen en klom een stijie trap op, tot hij de 5e verdieping had be- reikt. Dat was in de hanebalken. Op het smalle portaai kwamen twee zol- derkamertjes uit, die beide bewoond wer- den en op de deur daarvan had men met zwarte vert in ongelijke letters „geschil- derd." FRANCOISE PINCHARD, Stoelenmatster. niet alleen direct, maar ook indirect. Het politiek gedoe van sommige Belgische per- soonlijkheden heeft met slechts in Den Haag, doch ook in Londen, Washington en New-York het vertrouwen in Belgie ge- schokt, en daaronder heeft de economisch financieele politiek geleden. Men behoeft zich niet te verwonderen dat op het oogenblik, waarop Belgie meer dan ooit zal moeten gaan vechten om zijn positie op de markten te behouden en te heroveren en dat het zich tot de internatio- nale financieele markt zal hebben te .wen- den, de regeering te Brussel tot de over- tuiging komt, dat het op de eerste piaats poodzakelijk is in goede betrekkingte leven met zijn naasten buur. Doch daar is meer. Misschien zijn het wel redenen van inter- nationa'.e politiek, die Belgie nopen toena dering te zoeken tot Nederland. Het is voldoende bekend, dat Belgie sedert den wapenstilstand getracht heeft een interna- tionale politiek te ontwerpen want Brus sel heeft nimmer een buitenlandsche poli tiek gekend welke steunem zou op Frankrijk en Engeland. Frankrijk was dadelijk bereid, doch En geland nam zooals altijd een gereserveerde houding aan. Sindsdien volgde Belgie een zeer eenzijdige politiek en bond zich meer en meer aan Frankrijk, aan het imperialis- tische Frankrijk, dat alleen reeds door zijn Rijn-politiek Belgie dreigt te omklemmen en in zijn belangen te schaden. Het schijnt dat men zich hier meer en meer rekenschap geeft en| het zijn nu niet meer alleen de VLamingen die zoo den- ken dat Belgie's veiligheid en zelfstan- digheid niet voldoende gewaarborgd zijn, door het militair verdrag met Frankrijk. Zij zoeken die steun en tegelijk het tegenge- wicht van Engeland, een dekking in het Noorden en zij meenen nu dit aileen te kunnen bereiken door een verstandhouding van Belgie en Nederland steunende op En geland.. Er bestaat dus een sterkere drang tot toenadering, en bij een dergelijke veran- dering ten goede zal men wel tot resulta- ten geraken indien beide partijen maar aan het praten kunnen komen. Daarin zit hem nu de moeilijkheid. De heer Jaspar heeft zich gebonden door zijn verklaringen in de kamer en Nederland kan met geen voorstellen komen. Het was niet Nederland, dat de Parijsche onderhand^lingen afbrak. In Belgie is men daarover nog niet voldoende ingelicht. Zelfs een socialistisch depute-journalist als Pierard schreef voor een paar weken nog in een Zwitsersche revue, dat Nederland de oorzaak was van de breuk. Sindsdien zullen de Belgische socialisten nu eindelijk wel beter weten. Het is zoo goed als zeker, dat de kwestie binnen enkele dagen als de begrooting vah Buitenlandsche Zaken aan de orde komt, in de kamer zal worden opgeworpen. Dat zal dan een goede gelegenheid zijn om misverstanden weg te ruimen en, laten wij hopen, het contact te vergemakkelijken. GEMEENTEL1JKE WANORDE. Op hun verzoek zijn vier leden van den raad der gemeente 's Gravenzande, (van elke fractie een) door den Com- missaris der Koningin in Zuid Holland gehoord over den toestand waarin de- ze gemeente verkeert Het is te verwachten, dat de begroo ting over 1021 welke nog steeds niet is ingediend afgestemd zal wordenv met gevolg, dat de regeering bij afzon- derlijke wet het „bestuur van de huishou- ding" moet regelen. EEN HOLLANDSCH DORP VOOR FRANKRIJK. Op 12 Juni zal het Hollandsche dorp Lens aan de Fransche regeering worden overgedragen. Deze deur stond aan en Fifi stiet haar zonder complimenten open en trad binnen. Het gezin van Francoise Pinchard, die weduwe was, bestond uit drie personen: zij zelf, haar zoon Sidore en haar dochter Catherine. Allen waren thuis en zaten op wrakke stoelen om de tafel, waarop een koffiepot, drie koppen en een flesch brandewijn ston- den. De stoelenmatster was 50 jaar oud, met grove trekken, stuursche, staalgrijze oogen, ongekamde haren en morsige, gescheurde kleederen. Sidore was van denzelfden leeftijd als Fifi Vollard, klein, mager, jrokdalig en zijn zwarte haren zoo dik met pomade besmeerd, dat zij als een vettige massa aan zijn hoofd plakten. Catharine was 17 jaar oud, een mooi meisje met zwarte, krullende lokken en gitzwarte vurige oogen, die haar het uiter- lijk van een Spaansche gaven en zij kleedde zich ook zoo, als zij des avonds langs de koffiehuizen liedjes liep te zingen, welke zij zelf op de guitaar begeleide en waar- mee zij dikwijls veel geld ophaalde. Fifi werd zeer hartelijk ontvangen en vrouw Pinchard riep hem toe: „Wil je 'n kop koffie, Fifi?" Koffie?" herhaalde de jongen, „neen dank je, daar houd ik niet van, maar als je me wat uit die flesch wil geven, dan graag." „Daar." De stoelenmatster dronk haar kop uit en vulde dien dadelijk met brandewijn om hem daama Fifi over te reiken. Deze liet een groote hoeveelheid bran dewijn met veel genot naar binnen vloei- en. Ter gelegenheid hiervan zal dan een „Hollandsche dag" worden georganiseerd. De chef van de Hollandsche missie in Lens, ingenieur H. Sangster, heeft nu aan de vereeniging „Nederland in den vreem- de" verzocht, op dezen feestdagi de films over Nederland te Lens te vertoonen. Door het bestuur van genoemde vereeniging, dat gaarne dit verzoek inwjlligt, worden thans maatregelen getroffen om de Fran sche titels tijdig gereed te hebben, op- dat de film op 12 Juni daar vertoond kan worden. PRETTIGE VERHOUDINGEN TE WORMERVEER. Naar aanleidu t< van de minder aange- name verhoudim*.-n in het dagelijksch be stuur der gemeehie Wormerveer, heeft het Tweede Kamerlid J. E. W. Duys den mi nister van Binnenlandsche Zaken te dier dier zake een aantal vragen gesteld, o.a. of het juist is, dat zonder noodzaak de aanbouw van arbeiderswoningen sedert maanden wordt gestaakt en of bij eenige personen, die bij de arbeiders-woning- bouwvereeniging „De Arbeid" te Wormer veer en Zaandam betrokken zijn, eenige maanden geleden huiszoeking werd ge- daan, waarbij bij enkele personen o.a. boeken en bescheiden zijn in beslag ge- nomen, zonder dat hun de reden daar van werd medegedeeld. De heer Duys dringt op een ernstig on- derzoek en, eventueel, schadevergoeding aan. ONTSLAG AAN PHILIPS' GLOEILAM- PENFABR1EKEN. Op de Philips Tloeilampenfabrieken zijn circa 200 arbeiders ontslagen. Er zullen waarschijnlijb nog meerdere ontslagen worden, als de huidige slapte in de industrie aanhoudt. De nachtploegen zijn reeds op- geheven. DE FOKKER- FABRIEK KOMT TE Y EE RE. Naar we vernemen zal het buiten ge- bruik gestelde marine-vliegstation te Veere ter beschikking gesteld wordeD van de N. V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek „Fok- ker". Met het oog op de vele nieuwere constructie-plannec, welke deze fabriek vooral op water vliegtuiggebied heeft, is dit vliegterrein juist •aitermate geschikt, omdat er een uitmnrde, hydro-haven is. de fabriek, die te Y eere verrijsr, zal een speciale afdeeling komen voor den bouw van vliegtuigeD, in het bjjzonder bestemd om nieuwe constructies uit te-werken, WAT TE DOEX BIJ ONGEVALLEN DOOR ELECTR1C1TETT? De Directeur-Generaal van den Arbeid verzoekt opneming van bet volgende Opnieuw heeft de Arbeidsinspectie ge- constateerd, dat een door een electrischen stroom bewusteioos geworden arbeider is overleden, terwpl het niet buiteugesloten is te achten, dat bij onmiddellijke toepas- sing van knnstmatige ademhaling en hart- massage het leven behouden had kunnen worden. Een jeugdige hulpmonteur, werkzaam boven in een paal van een bovengrondsche hoogspanningsleidir g een zeer gevaarlijk werk, dat voor jeugdige personen krachtens de Arbeidswet verboden is, kwam in aanraking met stroomvoerende deelen en werd bewustloos weggedragen. Hp werd neergelegd in het kantoor eener nabijzijnde fabriek. Was toen de knnstmatige ademhaling al ot niet met hartinassage toegepast, zoo als wordt aangegeven op de wandkaarten voor eerste hnlp bjj ongevallen, die in de fabrieken moeten zijn opgehangen en zooals Sidore., die een pijp zat te stoppgnj vroeg:- „Heb je wat aan( de hand, Fifi?" „Een prachtige zaak," antwoordde de jongen. „Gemakkelijk „Niet erg." „Dus groot werk?" „Ja er is met de knijt bij gewerkt." „En wie hebben dat opgeknapt?" „Galgenaas en mijn oom." „0! die zijn wat mans." „Ik wou je wat vragen, Sidore." „Ga je gang." „Zou je mij je jas willen leenen voor een paar dagen?" Sidore stak zijn pijp aan en zij: ,,'t Spijt me wel, Fifi, maar ik heb ze morgen zelf noodig." „Moet je uit?" „Ik heb een atspraak met een Engelsch- man, die Parijs bij nacht wil zien." Zijn moeder lachte en voegde er bij: „Dat zal hem aardig geld kosten." „Ja," hernam Sidore, ,laat dat maar aan mij over," „Dan kan 'tniet," hernam Fifi, zaken zijn zaken," Hij dacht even na en zei toen tegen de vrouw: „Zeg eens, moeder Pinchard, mag ik een paar dagen hier blijven, want het is noo dig dat men mij vooreerst niet meer op straat ziet." „WeIzeker, beste jongen," antwoordde Francoise Pinchard, „zoolang als je maar wilt. En je weet, in gevafl van nood kan je van hier altijd over het dak wegkomen." XI. Het eerste onderzoek. Op de piaats der misdaad was Pierre Re- op de cursussen voor eerste hulp bij be- drijfsongevallen behoort te worden gedoceerd, dan was kans op behoud niet uitgesloten geweest. De aanwezigen deden juist niet, wat in de eerste piaats noodig was en toen na verloop van een klein half uur een genees- heer kwam, die terstond met kunstmatige ademhaling en hartmassage begonnen, was de kostbare tijd onbenut voorbjj gegaan en bleef het pogen vruchteloos. Moge deze treurige gebeurtenis alien doordringen van het besef, dat feder slacht- offer van een oDgeval door electriciteit kans heeft op redding door onmiddelljjke kunst matige ademhaling en hartmassage op hem toe te passen. Het is onafwjjsbare plicht, die bewer- kingen toe te passen en vol te houden, totdat het bewustzijn terugkeert, of een geneesheer den dood heeft geconstateerd of de behandeling overneemt. DE TOESTAND. Het is goed geweest, schrijft de N. R. Crt., dat Lloyd George die aan heir, toegeschreven uitlatingen herroepen heeft, voigens welke, indien de twee partijen in het geschil in de Engelsche steenkoolnij- verheid het niet eens konden worden, hij aan het partement een gedwongen scheids- rechterlijke beslissing zou voorstellen. Men kan zich licht voorstellen, hoe de heele Engelsche vakbeweging anders op haar achterste beenen was gaa/i staan tegen zulk een dwangwet. Maar met ot zonder bedreiging met een dwangwet schiet men met de oplossing van het geschil nog altijd geen zier op. In enkele bekkens, waar de mijnwerkers ot hun vertegenwoor- digers ten aanzien van de jongste regee- ringsvoorstellen hun meening reeds heb ben laten blijken, zijn zij verworpen ot onaannemelijk verklaard. Beioe partijen bewerken de openbare meening af en toe met langademige verklaringen, maar het publiek, dat boft, omdat de zon voor de verwarming van de menschheid zorgt en zijn eten op gas kookt, verliest gaande- weg zijn belangstelling. Het neemt ook het feit, dat het de wedrennen van Epsom niet met den trein kan bereiken, gemoe- dereerd op en gaat er te voet ot per wa- gen heen. In deze pmstandigheden wordt het een vvedstrijd, wie het langer uithoudt, het publiek ot de mijnwerkers. Het finan cieele uithoudingsvermogen der laatsten verbaast, want men moet niet gering den- ken over het onderhouden van 1.200.000 mijnwerkers en hun gezinnen. De Rus- sische en Duitsche vakbewegingen heb ben flinke bedragen toegezegd en de En gelsche vakvereenigingen steunen naar ver- mogen, maar hun eigen kassen waren heel slecht gevuld, toen de stilsitond intrad,. Ook henben de stakers bij de heerschende werkioosheid weinig kans om tijdelijk met iets anders den kost te verdienen. Het ambt van Engelsche eerste-mims- ter wordt met den dag inspannender en Lloyd George is gedwongen zijn tijd te verdeelen tusschen het opLossen van drie groote hersenpijnigende puzzles: de mijn- werkersstaking, Opper-Silezie en lerland. De nieuwe Duitsche rijkskanselier Wirth verinijdt het gelamenteer van zijn voor- gangers en zijn toon kiinkt aangehaam in het oor van dq tntente. Briand heeft zijn vertrouwen in hem betuigd. Maar de problemen, die de nakoming van! het ulti matum aan Duitschland stelt, zijn er, zoo als de Berlijnsche correspondent in zijn telegram over With's rede in den Rijksdag in het licht heeft gesteld, daarom niet min der netelig op geworden. nault achter gebleven, in gezelschap van Miiioc, den dokter, den commissaris van politie en zijn secretaris. De eerste zorg van den geneesheer was, aan Pierre Renault te zeggen, dat het noo dig was de doode te ontkleeden, teneinde de lijkschouwing te kunnen vcrrichten. „Ja, ja, ik begrijp het," stamelde de on- gelukkkige echtenoot. „Ik zai haar zelt ontkleeden." Hij begon haar kleederen los te maken, maar telkens moest hij opnouden om zijn tranen te drogen, die zijn oogen benevel- den, wanneer hij zag, dat het bloed nog tusschen de kleeren uit vloeide of langzaam uit de halt geopende mond van zijn vrouw druppelde. Soms ook hield hij op om in dat gelaat te staren, dat hem eeu paar uren geieden nog vol leven en vroolijkheid had tegen- geblonken en dat nu loodkleurig, strak en verwrongen was, een aanblik, zoo schrij- nend, dat zelfs de meest verharde er bij siddert en die vaak voldoende is geweest om een moordenaar tot bekentenis te brengen. De dokter moest hem helpen en na eeni ge minuten kon men, aan den toestand van het lijk zien, welk een vreeselijke worste- ling het slachtoffer had doorstaan en de woestheid, aan den dag gelegd door de moordenaars, verwoed door een tegen- stand, dien zij niet verwacht hadden bij een vrouw, en die hen in het verdert had kunnen storten,. wanneer hij hog langer had geduurd. Bij het zien van dit lichaam, met gapen- de wonden overdekt, barstte Pierre Re nault in tranen uit en wierp zich op het lijk, terwijl hij uitriep: „Mijn arme vrouw. Mijn arme vrouw." Hij sprak o. m. over de 26 pet. die Duitschland elk jaar van zijn uitvoer moet betalen. Als die uitvoer in 1921 even groot is als in 1920, stelt hij den cijns op vier milliard gouden marken, wat zou betee- kenen dat Duitschland den 15 Augustus, wanneer het eerste kwartaal van de 26 pet. heffing om is, voor een milliard moet zor- gen, nadat het reeds op 15 Juli de eerste kwartaal termijn van de gewone jaarlijk- sche schatting, zijnde een vierde van 2 mil liard gouden marken, dus een half milliard mark in goud, zal betaald hebben. Van de fabrikanten ot exporteurs kary men de 26 pet. niet atnemen, het algemeen zal ze moeten opbrengen en daarbij denkt de rijksminister aan levering in koopwaren en opbrengst van bepaalde belastingen. De vraag is, hoe de papieren mark zich houdt onder chronische betalingen aan het bui tenland. Het milliard dat 15 Augustus at- gedragen moet worden, is op het oogen- ruw geschat, dertien maal zooveei papieren marken, maar elke daling van den wissel- koers kan de hoeveelheid papieren marken doen aanzwellen. De nieuwe rijks kanselier die tegelijk beheerder van de rijksfinancien is, wil in elk geval „met daden trachtten te bewijzen, hoe groot on- ze draagkracht is". Dat kiinkt beter dan dat hij zegt, dat merit voor een misschien onmogelijke taak sta'at, het kiinkt zelfs heldhaftig, maar sluit niet uit dat de Duit sche draagkracht ten slotte inzakt, Voor de Beiersche burgerwachten zal de Duitsche regeering nog een goed woordje bij de Entente doen, maar dat zij voor het overige bereid is, om hen te ontbinden, blijkt uit de door haar ingediende lijst, waarop die schutterijen naast de Oostprui- sische grenswacht en de Orgesch van Escherig onder de organisaties voorkomen, die ten doode zijn opgeschreven. DE TOESTAND IN OPPER-SILEZIE. Voigens het Acht Uhr Abendblatt heeft de opperbevelhebber der Britsche troepen in Opper-Silezie, generaal Henneker, het voornemen, onmiddellijk nadat de Brit sche troepen aangekomen zijn, de zuive- ringsactie te beginnen. De Intergeallieerde Commissie doet in middels al het mogelijke, om voor het begin der miiitaire actie orde en rust te scheppen. Maandagnacht zond ze een de legate naar de commissie van twaalf der Duitsche burgerwacht en verlangde, dat deze bm;gerwachten onverwijid ontwapend zouden vvorden, terwijl de eisch gesteid werd, dat beide partijen zich achter een bepaalde lijn terug zouden trekken. De Duitsche commissie protesteerde er tegen, dat men hen met de Polen op een lijn wilde stellen en weigerde voorts een inu- traie zone te scheppen, alvorens de Polen de verzekering gegeven hadden, den ben- deooriog te zullen staken.. (pok verscheen er gisteren, naar uit Gp- pein gerneld wordt, 'n Fransch officier bij generaal Hofer met het verzoek te zamen met de Intergeallieerde Commissie, met ,'de Polen in onderhandeling te treden,, over de staking der vijandehjkheden. Ho fer weigerde echter om door het onuer- handelen de Poolsche opstandelingen te erkennen als een oorlogvoerende parti). Na de gevechten, die eergisteren nao"^ Gross Stein piaats vonden, heerschi thans algemeene rust. Met het industriegebied is nog steeds geen teletonische verDir.- ding te krijgen: zed's de lijn Oppelnulei- witz, die aan de Intergeallieerde Commis sie behoort, is gestoord. Ook de trein der Geallieerden kon gisteren niet uit Oppeln vertrekken, omdat de spoorweg bij Gross Stein ernstig beschadigd was. Kattowitz moet voigens de bladen weer zonder water zitten, daar de Polen Maan- dagavond den watertoevoer opnieuw at'ge- sneden hebben. De Manchester Guardian schrijft het volgende over het verlangen der Fransche Het was inderdaad een hartverscheurend schouwspel, dit lijk, met bloed overa! be- vlekt en vol wonden, waarvan sommige zoo diep waren, dat men de spieren en het gebeente tusschen het vaneengescheurde vleesch zien kon. Opnieuw snikte Pierre Renault, met het gelaat in de handen verborgen en sta melde j: „Mijn God. Mijn God. Wat had mijn arme vrouw hun dan toch gedaan?" Hij kuste de doode, zonder er op te letten, dat het bloed ook zijn gelaat be- zoedelde. Milloc zat in een hoek van de kamer, roerioos, onbewogen door den atschu- welijken toestand van het lijk en door cie wanhoop van den echtgenoot, wiens tra nen den dokter en den commissaris van politie deden ontroeren. Tegenover dit lijk dacht hij, de politie- man van het echte ras, slechts aan de moordenaars en alle bijzonderheden, die de anderen zoo diep troften, waren voor hem slechts onderwerpen van waarneming en studie. Over het lijk, zoowel als over de ook met bloed bevlekte meubelen, dwaakie vruchteloos zijn blik rond om eenig licht te ontdekken, iets dat hem op het spoor van de schuldigen zou kunnen brengen 5n al zijn gedachten trokken daar op samen. Wanneer er iets was, dat zijn hart deed popelen, dan was het alleen de gedachte, het spoor van de moordenaarsf te volgen, hen dag en nacht na te jagen, tot op het oogenblik, dat zij hem eindelijk in han den zouden vallen. De dokter onderwierp het lijk aan een langdurig en nauwkeurig onderzoek. (Wordt vervolgcL) NEUZENSCHE COURANT. Gezien artikel 1 der Nood-Boschwet tot bewaring van het natuurschoon, met ingang van 28 Mei 1921, het vellen te verbieden van 14 lepen, staande op den Oostberm van den provincialen weg AXEL- TER NEUZEN, op de perceelen kad. bekend. Gemeeote TER NEUZEN, Sectie M Nos. 387, 388, 389 en 390, aangeduid door bordjes met het opschrift ,,Kapverbod ingevolge art. 1 der Nood-Boschwet". De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1