Prima Onttojtspek, Koolraapplanten RiMl) sMera. Bekendmaking. Wegenkaart voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Beurtvaartgids Een Woonhuis, Hofstede Zeeawsch-Ylaaaderen. o ar 3a a. rs, 'd, e Herveiling. Ingezonden Mededeelingen* E. A. IJSE.BAERT, Zomer- GESLOTEN. voor Nederland. Firma P. J. y. d. 8AKDE. een WOONHUIS een schoone HOFSTEDE AAAi Meest volledige kaart voor Waadelaars Wielrijders en Antomobilisten Prijs 35 cent. Franco per post 38 cent Firma P. J VAN DE SANDE. Hoogwatergetij te Ter Neuzcn D A G E N. Voorm. Nam. Diusdag 31 Mei. 8.30 9.05 Woensdag 1 Jnni. 9.38 10.10 Donderdag 2 n 10.41 11.07 Vrjjdag 3 11.31 11.54 Zaterdag 4 u 12.17 Zondso; 5 0.38 12 59 Maauuag 6 1 21 1.49 INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg N.V. Stoomtiam „Hulst-Walsoorden". J. HUlJSSEN-DIELEMAN, SLAAPKAMERS GEBR. MEULENBERG. UIT 0E HAND TE KOOP: met Varkenshok. Het HOIS te Zaamslag, Rozemariinstraat Donderdag 2 Juni 1921, uitgevoerd in 7 k leureu, geteekend door dhr. A. Wi.v.d.RIJT, in leven boreelambtenaar bij den Proi.Watent. VERGIFT1GDE WORST. ■«*M0 Het gebruik van voor de gezondheii schadeljjke worst heeft te Deventereenslacht- offer geeischt. Een meisja, dat van de worst had geproefd, is aan de gevolgen overleden. In het voor de worst gebruikte kalfsvleesch zjjn bij nader onderzoek ziekte- bacillen aangetroffen. ZEVEN R.1NDEREN VERDRONKEN. Uit Hamburg wordt gemeld, dit bp een uitatapje van drie klassen eener volksschool zeventien kioderen bp het baden in de El be door de zuiging van een voorbijvarende stoomboot werden meegetrokken. De dri-i begeleidende onderwpzers slaagden er in, Hen leerlingen te redden, doch de overigen verdronken. De Ipkjes werden later ge- vonden. ONOELUKKEN DOOR DEN BL1KSEM. Te Doetinchem sloeg tijdens een hevi onweder de bliksem in de boerderij van te Beek gem. Bergh; de boerderij werd in de asch gelegd, terwijl de 14jarige zoon door het hemelvuur werd getroffen en ge dood. Te Slijk Lobith is de vrouw van den smid Boolting, moeder van 5 kinderen, door den bliksem gedood. In den om- trek van Zevenaar zijn eenige runderen doodgeslagen. Te Tjalleberd is de veehouder Simons door den bliksem gedood. Te Wijntjeterp werd de 30jarige oncler- wijzer B. V. uit Suameer door den bliksem doodeiijk getroften. Te Tjabbenberg werd de arbeider S. door den bliksem getroffen en gedood. Bij een onweer boven Hoogeveen en omgeving werd te Fluitenberg een boerde- rijtje van Harm Sol in een ommezien in de asch gelegd. Drie geiten kwamen om. Een kind, door schrik voorover g^v alien in het haardvuur, moest in het ziekenhuis Bethesda worden opgenomen ter verple- ging. Niets was verzekerd. Te Rotterdam is de loswerkman B. U. van den Nesserdijk, op het terrein van de waterleiding aan de Oude Rlantage, door den bliksem getroffen, toen hi] tegen een ijzeren paal geleund s'tond. Tv/ee dokters trachtten geaurende een halt uur vergeeis de levensgeesten op te wekken. De man bleek reeds overleden. Boven Zevenaar ontlastte zich een hevig onweder, gepaard met flinken regen, die veel verkwikking bracht. De bliksem sloeg in de woning van den daglooner Muilkehs zonder brand te veroorzaken. De vrouw des huizes werd echter getroften en is met brandwonden naar het ziekenhuis vervoera. Bij Vorden is in de buurt van het Abbink de bliksem in een boerenwoning gestagen, waardoor deze totaal afbrandde. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Vijt boerderijen te Pieterzijl en te Stroo- bos zijn door den bliksem1 getroffen er, j verbrand. Onder Tonden, dicht bij den vveg naar Voorst, is de boerderij van H. B. door den i bliksem getroffen en gehee! aigebrand. Al- leen het geld en wat kleeren werden gered. i De brandweer kon geen water Jcrijgen. In den Achterhoek brandde bij Wilp als j gevolg van het ipslaan van den bliksem de woning van H. ten B., bewoond door D. j ter M., tot op den grond at. Te Didam zijn veel teletoonpalen en ge- leidingen stukgeslagen; de metselaar Bruins werd van de tiets geslingerd, doch bekwam wonderlijk genoeg geen letsel. Te Stuitzand, mede bij Hoogeveen, trot de bliksem Hilbert Kok in zijn woning. Hij bleef geruimen tijd bewustetoos, zoodat ge- neeskundige hulp moest worden ingeroe- pen. Hier ontstond geen brand. Te Norg brandden de boerenhuizen af van O. K. en Sch. Te Hauberwijk is een groot deel van het bosch van jhr. Lycklama atgebrand. Voorts* zijn verschillende boerderijen in den zuidoosthoek van Friesland atge brand. Te Terband werden 8 schapen, lammeren en geiten door den bliksem gedood. Te Velp (G.) sloeg de bliksem in een woning, bewoond door de gezinnen van C,. en J. Hotman en den schoenmaker J. Wamsteker. Van de inboedels kon wei- aig worden gered. Alles was verzekerd. Wegens den woningnood werden alleh tijdelijk in een oud schoolgebouw on- dergebracht. De boerenwoning van Reinders te Wap- serveen is door den bliksem getroften en geheel atgebrand. Het vee werd gered, doch een paard en een koe werden in de weide getroffen en gedood. Door het inslaan van den bliksem is te IJzendoorn de korenmolen van J. Augus- tinus afgebrand. Boven Zwolle dat in verband met het ko- ninklijk bezoek, geheel in feestdos was, i brak een zwaar onweer los. Tengevolge van den hevigen regen zijn zeer veel ver- sieringen vernield. Het aantal telefontsche aansluitingen, waarvan de zekeringen zijh vernield, kan aan het telefoonkantoor nog niet worden opgegeven. Het telefonisch verkeer staat zoo goed als stil. HAD-JE-ME-MAAR VARIETE-ARTIST. Het Amsterdamsche straattype gemeente- raadslid Had-je-me-maar, alias C. de Gel- der, heeft Zondag een bezoek aan Rotter dam gebracht. In een luxe-auto werd de man, met het afscheidelijke sigarenkistje bij zich door zijn promotoon, den Italiaanschen humorist Paoli rondgevoerd De laatste zong, met begeleiding van een trekharmoni- ca, spotliedjes op zijn netgezel. De berioe- ling was, dat gezamenlijk zou worden op- getreden. in het cafe-chantant Palatinat aan de Hoogstraat. De eigenaar weigerde ech ter het ongure type, dat in beschonken toe- stand verkeerde, en een walgelijken stank verspreidde, in zijn inrichting toe te laten. Zijn Edelachtbare scheen zich in zijn luxueus voertuig zeer behagelijk te ge- voelen ONTSPOORD. Bij Westerbroek, op de lijn Groningen Nieuweschans is de achterste wagen van een trein waarin drie tweede-klas-passa- gies zaten, ontspoord. De wagen werd uit de rails geslingerd en is van binnen geheel versplinterd. De reizigers kwamen onge- deerd uit den gehavenden wagen. Een conducteur, die op het balcon stond, kreeg een borstbreuk. Het verkeer is niet ge- stremd. ERNSTIG ONGELUK. Terwijl de machinist M. van de R. T. M., vorige week Zondagmorgen 4 ure bezig was stoom te maken, voor den dienst 4,30 van Burgh naar Rotterdam, sprang de vuurbak uiteen, waardoor M. zoodanig door den ontsnappenden stoom en stukken vuur aan het ondetfichaam, ar- men en aangezicht getroffen werd, dat hij bedekt met de vreeselijkste brandwonden onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Noordgouwe is vervoerd. De stoker bekwam slechts lichte brandwonden in het gelaat, doordat hij zich voor de machine bevond. De machinist is Donderdag overleden. STAKING GEEINDIGD. De staking der veldarbeiders in noord- westelijk Groningen is tot een opiossing gekomen. In een gecombineerde vergade- ring van boeren en arbeiders kwamen par- tijen tot overeenstemming in zoo verre, dat ze besloten de bestaande kwestie door een arbitrage-commissie te laten oplos- sen, terwijl van beide zijden de toezegging werd gedaan, dat er geen rancune-maat- regelen zouden worden getroffen. Hierop besloten de arbeiders weer aan 'twerk te gaan, waarmee er een einde kwam aan de staking, die 14 dagen geduurd heeft. INBRAAK. Terwijl de landman Kroes en zijn vrouw te Zevenaar 's morgens naar het weiland gingen om te melken, is er in hun woning vlak bij de grens, ingebroken, vermoede- Iijk door iemand, die met de situatie op de hoogte was. Een kast werd opengebro- ken en daaruit 14.000 mark en f 1000 ont- vreemd. Dit laatste bedrag was pas ge- haald om Iandpacht te betalen. Den dader is men niet op het spoor. EEN RATTENPLAAG. In de tuinbouwstreek rand Langendijk wordt groote schade aangericht door de ratten." De tuinbouwvereeniging te Zuid- Scharwoude besloot, alles in het werk te stellen, om deze dieren te verdelgen en daartoe een beproefd serum te gebruiken. Andere tuinbouwvereenigingen zullen eveneens worden uitgenoodigd een specia- len verdelgingsdienst in te stellen. Te- vens zal aan den Ned. Tuinbouwraad wor den verzocht om aan de regeering steun te verzoeken. GOUDSMOKKELAARS AAN- GEHOUDEN. Twee Nederlandsche onderdanen zijn dezer dagen naar het „Journai" ver- neemt te Folkestone gearresteerd op het oogenblik, waarop zij zich gereed- maakten, om zich in te schepen naar Ne- derland. Tweeduizend pond sterling in goud wer den in hun bezit gevonden en door de dcuane-ambtenaren in beslag genomen, krachtens de Engelsche wet, die den uit- voer van goud heeft verboden. DOOR METEOORSTEENEN VERBRAND. De „Pr. Bode verneemt uit Payakomboh, dat tengevolge van het neerkomen van 4 meteoorsteenen twee inlanders werden gedood. Blijkbaar werden zij niet recht- streeks getroffen. Hun lijken vertoonden brandwonden. EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. 9 dooden, 11 gewonden. Een ernstig spoorwegongeluk heeft de zer dagen op een der Pyreneesche lijnen plaats gehad tusschen Bagneres de Bi- qerre en Artiques, op 100 meter ongeveer van het station van Gripp. Een vereerti- ging van bakkerspatroons had een feeste- lijke vergadering gehad te Artiques en keerde vandaar per extratrein terug. De trein bevate-t een Iocomotief, een per- sonenwagen en een aanhangrijtuig. Bij een sterke helling ontspoorde de per- sonenwagen en het aanhangrijtuig wer den verbrijzeld tegen den rotsmuur aan den kant van de lijn. Acht van de inzit- tenden werden op slag gedood, en een negende bezweek tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Voorts werd-.i er elf per- sonen ernstig gewond. Het deraillement had plaats bij een zeer scherpe bocht, waar ong. 4 jaren geleden een dergelijk ongeval plaats vond. De technische deskundigen van de spoormaat- schappij, die onmiddellijk een onderzoek instelden, wijten het ongeluk aan de he- vige regens, die de laatste dagen ter plaat- se zijn gevallen, en aan den hevigen storm, die op den avond van het ongeval woedde. EEN BABY MET TWEE HOOFDEN ENZ. In het Barnert Hospitaal te Paterson, in de Ver. Staten, is een meisje geboren met twee hoofden, twee harten, twee stel longen, twee beenen en voeten aah eeh zijde van het lichaam en een been met tien teenen aan de andere zijde. De moe der van het kina is 'n arme Italiaansche vrouw. De dokter verklaarde, dat elk hootd geschreeuwd heeft, maar met te- gelijk met het andere. De hoofdverpleeg ster van het ziekenhuis. zeide, dat het kind voortdurend zwakker wordt en dat het waarschijnlijk spoedig zal sterven. GROOTE FABR1EKSBRAND IN ENGELAND. Te Tottenham is een groote schoenia- briek afgebrand. Zeven orandweerbriga- des namen aan de blussching deel, maar moesten zich weidra beperken tot "be- scherming der belendende perceelen. In minder dan twee uren was het gewel- dige gebouw, welks gevel een lengte van tweehonderd meter heeft, zooinede een enorme voorraad schoeisei, een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 300.000 pond ster ling geschat. Achthonderd werklieden zijn door den brand werklops geworden. EEN GROOTE AARDBEVING. Eerst nu is bekend geworden, dat de ge- weidige aardbeving, welke op 18 Decemper vorig jaar in de binnenlanden vah Chiha heeft plaats gehad, groote onheilen heeft aangericht. Er zijn vier groote steden ver- wroest en 200.000 menschen omgekomen. Over een oppervlakte van 25o00 M2. heeft de aardschok verwoestingen aange richt in de provincie Kansoe. Lie grootste stad, weike verwoest werd, heet Hais.eng, in weixe plaats afleen al 70.000 menschen het ieven iieten. De berichten van den ramp zijn het eerst ontvangen te Tokio, waar Amerikanen zijn aangekomen, die in het geteisterde gebied hebben gereisd. DOOR TWEE GROOTE RIV1ER- KREEFTEN Bij HET BEEN GEPAKT. Een jonge dame, die ging zwemmen in net kanaal van Basingstoke bij Aldershot, werd door twee groote rivierkreeften bij het been gepakt. Zij riep om hulp, en een man die in de nabijheid aan het visschen was, trok naar aan land. Toen de scharen van de kreeften losgemaakt werden, bezwijmde zij. Zij verklaarde gedacht te hebben dat een octopus haar beet had gekregen. DE KiKVORSCHENPLAAG TE GIBRALTAR. Ointrent den „kikvorschenregen" te Gi braltar, wordt nog gemeld, dat deze dier- tjes, die daar anders zeer zeldzaam zijn, thans bij duizenden op de rots rondspringen. Zeven jaar geleden heeft zich hetzelfde verschijnsel eveneens voorgedaan; het wera toen gevolgd door een zandregen, die alles met een roodbruine laag bedekte. EEN DAPPER MEISJE. Tijdens de atwezigheid van de bewoners forceerde een inbreker een venster van een huis te Barnet, in Engeland. Hij klom naar binnen, ruilde zijn oud costuum voor een nieuw, en pakte eenige kostbaarheden bij- een, om zich daarmee uit de voeten te ma ken. Hij werd echter opgemerkt door de dochter van een der buren. 't Dappere meis je hield hem vast tot er hulp kwam, waarna de inbreker werd gearresteerd. VERBIJSTERENP VONNIS. Een jongeman heeft op straat den wet- tigen echtgenoot doodgeschoten van zijn minnares en de jury heeft hem vrijgespro- ken. Hierover verwondert Vautel van de Matin zich. Tot dusver, zegt hij, heeft de volksma- gistratuur slechts den echtgenoot, die zijn vrouw doodt; den echtgenoot, die den mln- naar van zijn vrouw doodt; de vrouw, die haar man doodt; de vrouw, die de minna res van haar man dooldt; den minnaar, die zijn minnares of een tweeden minnaar van dezen doodt; de minnares, die haar minnaar of vriendin no. 2 van dezen doodt; vrijge- sproken. Ditmaal is de jury verder gegaan; hij spreekt den minnaar vrij, die den echt genoot doodt. Zijn deze gezworenen der Seine getrouwd? vraagt Vautel. Van alle jury-uitspraken inzake „passioneele misda- den" schijnt deze hem de wonderlijkste. Het is weliswaar, zegt hij, dat de beschuldigde gezegd heeft: de man van mijn vriendinne- tje leek niet heel blij mij te zien! De dame heeft, na op het goede oogen blik last van haar zenuwen gekregen te heb ben, gefluisterd: Eigenlijk hield ik heele- maal niet van mijn man! Het is ook waar, dat de advokaat-gene- raal Mornet van „fataliteit" gesproken heeft en dat Rousset, de deken, een wel- sprekend requisitoir tegen den ongelukkigen echtgenoot heeft uitgesproken, maar het t'eit blijft: een minnaar heeft den man van zijn mai'tresse doodgeschoten en is vrijge- sproken! Nog nooit is er zoo een slag aan de tot dusver allerheiligste instelling van het hu- welijk toegebracht. Er is voor de justitie niet het minste verschil meer tusschen me- neer en „den ander"! Zij hebben dezelfde rechten op mevrouw en het doet er niet veel foe, of de een den ander, of omgekeerd, doodt in elk geval heeft 't slachtoffer on- gelijk. COKKE8POM DJblN'LIfi. Den heer J. Th. H. te IJzendpke. Het door u aan ons gezonden schrijven is niet roor plaatsing als ingezonden stuk vatbaar, aangez'en het o.i. geen aigemeen of open- baar belang betreft. Het door u bedoelde hotel is een particuliere instelling en als I ieder die eens door een particulieren leve- I rancier in zjjn verwachtingen omtrent het- geen hij bjj hem denkt te kunnen koopen j wordt teleurgesteld, daarvan in de pers mededeeling zou gaan doen, was de be- schikbare plastsruimte der eouranten zeker te kiein. Men doet dat niet, doch tracht zich bij een anderen leverancier te voorzien. Misschen zou voor de toekomst een klacht uwerzijds aan bestuur en aandeelhouders resultaat kunnen hebberi, en anders zult u het best doen, door te trachten als u jfkoffie" wenscht een ander hotel-restaurant te bezoeken. Red. WEERBERICHT van 30 Mei 1921. Het weerbericht van het Meteorologisch Instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 764.1 Neutahr- wasser. Laagste barometerstand 742.8 Stomo- way. Verwachting tot den avond van 31 Mei: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Wes- telijke wind, zwaar bewolkt ot betrokken, later opklarend, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. ZONNETIJD. 11 Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zelf zijn. hen van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan rnaanden van pijn en eliende met zich brengen. Bij kou en koorts toch wor den de teere nierorganen overspannen door hoa pogen om de ongewone hoeveelheid onzuivere stol'i'en uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputting voor- komen, doch hoe zelden wordt die zorg be- steed. En deze verwaarloozing leidt tot ont- stekmg van de nieren en blaac, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, rheu- matiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Piilen baton tegen deze nierverschijnseLen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarloozing; hoewei vroege behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeiing voorkomen worden. Dit speciaal gencesmiddel voor de nie. cn behaaide zeifs by gevorderde en ernstige nier- en biaaskwalen succes. Duizenden dantobare mannen en vrou- wen hier in het land danken hun goede gezond- heid aan tijdige behandeling met Foster's Rug pijn Nieren Piilen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Piilen zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij Wed. A. v. OverbeekeLeunis, a j' 1.75 per does. 33 samBnira&aaauBflEt, .nuuccis INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Rcdactse.) BOOTTOCHT „ZEELANDIA" TE ROTTERDAM. De Zeeuwsche vereeniging „Zeelandia te 1/ [Rotterdam, Was 't, die een mooie boottocht ondemam Op 2en Pinksterdag; men zou gaan varen Naar Hoek van Holland, aan de Noordzee-baren. Om 8 uur 's morgens was ieder reeds present, En klonk het Zeeuwsche Volkslied, dat ied're [Zeeuw hier kent. Het s.s. „Jan van Arkel" voor dezen tocht [gehuurd, Werd thans met vaste hand naar „Rotterdam [aan zee" gestuurd. Eerst werd gestevend voor de stad van [Koppestok, Dan wendde men het roer en voeren ,,'t scheur" [weer op. En, weder in den Waterweg gekomen, Zag men van verre reeds de groote Noordzee [stroomen. Behouden dan in Hoek van Holland aan- gekomen, Ging heel de schaar der Zeeuwen, onder tonen Van de muziek, naar 't strand zoo schoon, Terwijl in d'ijle lucht weerklonk hun jubeltoon. Men zag de wijde Noordzee, met z'n baren Zoo schuimend wit, waarop, trots de gevaren Van weer en wind, de kloeke zeeman vaart, En Hollands Vlag steeds hoog houdt onver- [vaard. En eenmaal in de duinen neergezeten, Nam men van ons een kiek, om't nooit meer [te vergeten. Daar zaten al die Zeeuwen, 'n gansche schaar [voorwaar, Vierhonderd-vijftig eensgezinde Zeeuwen zaten [daar. Zoo was 't weer tijd; het uur van scheiden [was gekomen. En moest de reis naar Rotterdam weer worden [ondernomen. Om zes uur 's avonds waren alien op de boot, En voer de „Jan van Arkel" weer naar [Rotterdam, zoo groot. De stemming was in 't minst nog niet [verminderd. Neen, alien waren hoogst voldaari, niets had [verhinderd De pret en jool aan duin en 't vlakke strand. En vroolijk klonk weer 't lied van uit der [Zeeuwenland. De kinderen, nog zien we hun gezichten Toen ze alien 't oog op chocolade ,,Veka" [richten. Want firma „Veka" was voor hun zoo goed [geweest, Daar deze chocolade smaakte 't allermeest. Om acht uur's avonds kwam men welbehouden [aan In onze Maasstad; 'twas weer .,huis toe gaan"! Doch nimmer zullen we deez' dag vergeten We hebben veel genoten; dat mag een ieder [weten. Den dank dus aan 't Bestuur dat ons zoo [heeft vergast Op dezen boottocht, is hier ze'--?r wel gepast. Voorzitter Eijke, we willen U bedanken Dat ge steed* wist te houden goede klanken. En secretaris Harte, wonend Lamsteeg acht Heeft eminentvol steeds zijn werk volbracht. Hij was de ziel van't schoons aan ons gegeven We roepen beiden toe: „Lang zullen ze leven". (Q ZWEEDIJK). Rotterdam, 18-5-'21. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 27 tot 29 Mei zijn langs de Mid- densluis alhier 48 binnenvaartufgen op en 44 atgeschut; langs de Westsluis 9 op en 10 atgeschut. In plaats van kaarten. Verloofd TONNY SPRU1TENBURG EN Mr. G. W. J. NEEB. Den Haag, Laan v. Meerdervoort333. Harder wijk, Getrouwd: JOOS D. A. NOTEBAART EN MARGEURITE P. BURSENS. Ter Neuzen Hoboken 28 Mei 1921. Heden overleed plotseling mijn geltefden Man en Vader, de Heer <J. KLAAS8EN, in den ouderdom van 56 jaar. Zijn bedroefde Weduwe, A. KLAASSEN-Penne, Ter Neuzen. F. KLAASSEN-Van Liere, i Beverwijk. Ter Neuzen, 30 Mei 1921. Vlooswijkstr. 57. H.H. Winkeliers flinke korting. bij alle drogistenl Wegens Huwelijk is de zaak Donderdag 2 Juni a.s-, 'smiddags na 1 uur G. ECKHAR0T, BroodbakkPr. Donze-Visserstraat. Ter Neuzen. Met ingang van l Junl 1921, zal de loop der treinen zijn zooals op de nieuwe dienstregeling van dien datum is aangegeven. AXEL, 28 Mei 1921. De Alf/enveen Directeur. TE KO«P: (Eng. Blauwkop), direct leverbaar. Ter Neuzen. De inschrijving van nieuwe leerlingen voor den cursus 1921-1922 wordt hierblj opengesteld tot lO Jurd e.k. Ouders of voogdengelieven lo.nauw- keurlg op te geven a hun naam en adres (wijk en huisnummer), b. namen, voornamen, geboortejaar, datum en plaats der candidaten2o. zoo mo- gelijk over te leggen a een verklaring van het H. d. S., waar hun kinderen onderwijs genieten, dat deze hen geschlkt en bekwaam acht, het onderwijs in kl. I te volgenb. een staat van vor- deringen, uitgedrukt in cijfers van 1 tot 10. T E HOUR: met of zonder Pension. SNilDT, Steenkamplaan. VOORIIANRER: Samengesteld door het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel. Bevat alle inlichtingen betreffende vertrek- en aankomsturen, aanlegplaatsen goederen- en passagiersvervoer, van alle in Nederland plaats vindende beurtdiensten. Prijs f 52,25 gebondar. Het Bestuur van den polder BONTE maakt bekend dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden zal worden gehouden op Donderdag den 9 Juni 1921, des namiddags 3 ure (Zomertijd), in het „Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen. en dat gedurende 8 dagen voor en nh dien datum ten huize van den Ontvanger- Griffier, voor de elgenaars van gronden in dien polder ter inzage zullen llggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1920/1921 en b. de begrooting voor 1921/1922 met memorie tot toelichting. Ter Neuzen, 30 Mei 1921. Het bestuur voornoemd, JAC. VAN CADSAND, Dijkgraaf. JOH. SCHEELE. Ontv-Griffier. UIT DE HAM) TE KOOP: staande aan den Middenkanaalarm te Ter Neuzen. Terstond te aanvaarden. Te bevragen bij Te bevragen bij de Wed S. Q VER- LINDE Scheele, Poor.haven, Zaamslag. 1 UIT DE HA>D TE KOOP: gelegen in Zeeuwsch-Viaanderen, weste- telijk deel, prima landerijen en schoone gebouwen, alles zeer gunsbg gelegen aan harde wegenlage lastenaan- vaarding hetzij dadelijk, hetzij oogstbloot; koopsom billijk. Brieven franco onder no 374, bureau van dit blad. geveild ten verzoeke van dhr. D. R. DE HONDT en Kinderen, zal worden h e r v e i1d op in het hotel „De Appel" bij dhr. C. P. de Reqt te Zaamslag, onmiddellijk na afloop der verkooping te houden voor Mej. de Wed- en Kinderen Bruinzeel. Notaris DREGMANS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3