GEMENGDE BERiCHTEN. Handelsberich tea. een ernatige medadinging voor zjjn eigen njjverheid en handel beteekend, hetzjj in geld, dat in het Land bljjft en dan een prijsstijgieg veroorzaakt, zoodat de gerneen- achap niet rijker wordt. De prjjsstjjging belemmest de ontvangende natie op de on- ajjdige markten. Bet verlies vau den rjjk- dom door de overwonnen natie heeft juist de tegenovergestelde uitwerking, door de prjjzen te verlagea, «n stelt daarorn die natie in 3taat op de onzgdige markten ge- makkeljjker met de overwinnaars mede te dingen De Daily Express, die doet, ot zjj nooit van Norman AmgelL gehoord beefr, komt nn met een ontdekking, die als een alarm- kreet isDe paradox van den ooriog is, dat het verslagen land is. dat als indn- strieel overwinnaar daaruic te voorschijn komf." Immersde iage mark beteekent geringe pro iuctiekosten in Duitsehland. Het verschli in den wisselkoers werkt ale een uitvoer-premie op eik artikel, dat Dnitschland aan het buitenland verkoopt. lnderdaad, moet Duitsehland op reusaehtige schaal uitvoereD, als het wil betalen. Eeu betaling in contanten kan alleen gebeuren indien Duitsehland goederen uitvoert naar alle markten der wereld en in een omvang die voor Duitsehland aileen meer dan het dubbele bedraagt dan wat Duitsehland en Engeland samen voor den ooriog in een jaar uitvoer ien. Met vraagstuk voor Duitsehland wordt dus, dat het den uitvoerhandel van alle landen der wereld moet vermeesteren. Maar dan moet het nakomen vaa zjjn financieele verplichtingen door Duitsehland Eugeland als industrieel land ruineeren. Voor Enge land is het een kwestie van leven endood, voor Franktijk betrekkeljjk een onverschil- lige kwestie, omdat bet lang niet zoozear afhangt van den uitvoerhandel als Engeland. Deze feiten beginnen den handelsmensehen (in Engeiand) langzaam duideljjk te worden en wanneer het publiek de volledige ge- volgen van de politick besefc, waaraau de diplomatic het beeft gebonden, zal er een baweging komen, die het aangezicht van Europa zal veranderea." Aldus de Daily Express, die in haar verontwaardiging den staatslieden hun on- verstand van economische dingen verwjjt en meent, dat zjj de vergoeding niet in contanten, maar in grondstoffen producten van den Duitschen bodem, kolen, hout en jjzererts hadden moeten verlangen. Als of dil eeu oplossing geweest ware Wat zouden de Engelsche mjjnwerkers gezegd hebben vaa een stroom van Duitsche steenkoiea Wat Canada van een invoer van hout a!s vergoeding V enz. Angell beboudt, naar te vreezen is, galjjk er is geen oplossing voor hec vraagstus, tenzg men de ijdelheid van de ooriogsvergoeding erkent. Het Duitsche goud drgft de wisselkoer- aen ouihoog in de ontvangeude landen, drukt ze neer in het betalende laud maakfc den Duitscbers de concurrentie gemakke- ijjker. Het verschijnsel hceft zich ai voor- gedaan, Bonder dat Duitsehland nog een cent had betaali, toen de mark haar waarde grooteadeels verloor onder den indruk van de nederlaag. Canada koopt Duitsche loco- motieven, Erassin bestelc voor Rusland apoorstaveu in Duitsehland, omdat oeidea daar het goedkoopst terecbt komen. Het belangwekaendst is echter de aieuwe tegenstellicg tusschen de belangen van Frankrjjk en die van Engeland, op welke de Express het licht laat vallen. Herstel van den DaitscheD markeukoers op zjjn oude hoogte, zou de uitredding «mor Enge land zijn. maar wordt tegengewerkt door de iaartjjksche aftapping van Duitsehland. De Engelsche industrie verkeert nu al in een crisis. Men kan er op rekenen, dat kaar stem machtig zal worden, als er geen verbatering bljjkt te komen. Dan zal men steels meer gaan nadanken over het voor- eu nadeel van de Duitsche ooriogsvergoe ding. Zoo wordt bet ten slocte de vraag wat Engeland, dat de Duitsche concurrentie 4sode!ijk»r t"genover z:eh v'ndt na dm ooriog dan daar-oor, vaa het tractaat van Versailles op dea duur zal wenschen te handhaven. GEELEUROE SOLDATEN VEROOR 3EELD. De Fransche krjjgsraad heefc de Marok- kaanscbe soldaten Mahomed ben Achmet en Machmed ben Mahomed, die op Hemel- vaart-dug op den straatweg Roechsc--Nied een ambtenaar van de chemischs fabrieken te Hoechst vermoovd heoben, veroordeeld, den eerstsn ter dood met degradatie, den tireede tot levenslange dw.mgarbeid. De kastelein Jozef Meyer uit Nied, beklaagd van bet verkoopen va een flesch cognac aan de beide Mooren, veroordeeide de recht- bank tot 3 maanden gevangenis en 5000 Mark boete. GEEN ACHTUR1GE WERKDAG IN ENGELAND. Macnamara heeft in het Lagerhuis ver- klaard, dat de regeering zich tegen de in- voering van den achturigen werkdag ver- zetten zal, met het oog op den toestand van de industrie in het land. DE BELGISCHE ZEELIEDEN WEER AAN HET WERK1. Vrijdagmiddag hield de Belische zeelie- denbond in den schouwburg Elbardo te Antwerpen een algemeene vergadering. Na een vrij heftige discussie, die een paar uren duurde, werd met 991 tegen 209 stem- men en 11 bianco stemmen het voorstel van het bestuur aangenomen orn aan het werk te gaan, onder deze voorwa.arde: Uitbetaiing van het pond tegen 45 francs gedurende het tweede kwartaal van dit jaar en tegen 40 francs gedurende het derde kwanaal. Doze stemming i ai p aats met gesloten briefjes en maakt een einde aan de staking der Belgische zeeiieden, die toch reeds geheel aan het verioopen W»6. NEGEN UUR. Te Minden hebben alle arbeidsraden besloten dagelijks in plaats van 8, negen uur te werken. Het loon van het negen- de uur wordt bestemd om den woning- bouw voor arbeiders te bespoedigen. ZIJN NATUURLIjKEN DOOD GESTORVEN. The Christian Register meldt, dat te New-Vork de inspecteur Owen Egan zijn natuurlijken dood gestorven is, ondanks de ruime gelegenheid die hij had om op andere wijze zijii einde te vinden. Egan was n.l. oorspronkelijk brandweerman, die wegens zijn kennis van en belangstelling voor ontplofbare stoften tot inspecteur van ontplofbare stoffen was benoemd. Vijr- en-twintig jaren heeft hij dit ambt ver- vuld, alzoo werkzaam zijnde voor de vei- ligheid van het publiek. Twee en twin tig jaren geleden bedroeg zijn salaris slechts 1500 dollar, toen werd het verhoogd tot 1650 dollar en juist voor zijn dood tot 1800 dollar. Geen enkele maatschappij vvilde zijn leven verzekeren. Otschoon hij meer dan 700 ontplofbare voorwerpen heeft geopend, overkwam hem slechts een- maal een klein ongeyal, waarbij hij een vinger verloor. Gedurende den ooriog heeft Owen Egan onbevreesd honderden bommen geopend en geanaliseerd. Soms had hij twee dagen werk een bom te ope- nen, maar altijd wist hij het klaar te spe- len. TER NEUZEN, 30 Mei 1921. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag, des namiddags 2 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling van den lig- ger van wegen en voetpaden. 4. Aanvulling algemeene politieverorde- ning, in verband met een schrijven van Gedeputeerde Staten. 5. Vaststelling verordening op het ver- volgonderwijs. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet- houders om aan den heer F. van Dixhoorn, met ingang van 1 Septem ber a.s., eervol ontslag te verleenen als hoofd van school B. 7. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer voor de gemeenteiijke inkomstenbe- lasting, dienst 1921/1922. 8. Benoemen van leden der plaatselijke coinmissie van toezicht op het lager, onderwijs. 9. Uitgeven van gronden in erfpacht aan diverse personen. 10. Uitgeven van gronden in erfpacht aan de woningbouwvereeniging „Werk- mansbelang". 11. Beschikken op het verzoek van J. R. Platteeuw om vergunning tot het aan- sluiten van het riool zijner te bouwen woning aan de Burgemeester Geiil- straat, op het gemeenteriool. 12. Vaststelling suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1920 1921. EEN JUBILE. De j.l. Vrijdag gehouden vergadering van de vereeniging ,,De Vereenigde Handwerks- lieden" aihier, kreeg een eenigszins feeste- lijk aanzien, door de huldiging van den heer M. Haak, die door den voorzitter den heer C. J. de Smidt werd gecomp'limenteerd met het feit, dat het dezer dagen 25 jaar geleden was. dat hij tot bestuurslid der vereeniging. tevens 2e penningmeester, belast met het be- heer van het ziekenfonds, werd benoemd er die betrekking sedert Onafgebroken heeft vervuld. als blijk van waardeering voor de aan de vereeniging in dat kwarteeuw be- wezen diensten bood hij den jubilaris na- mens de vereeniging een tafel met 6 stoelen aan. Zichtbaar verrast door de hem te beurt vallende onderscheiding bracht de heer Haak aan bestuur en leden daarvoor zijnen dank. Men bleef na de huldiging nog eenigen tijd gezeliig bijeen, waarbij begrijpelijk het wel en wee der vereeniging gedurende de laatst verioopen 25 jaren het hoofdonder- werp der gesprekken was. VOETBAL. Gistermiddag speelde op het voetbalter- rein van „T. S. C." een gecombineerd elftal van „T. V. V." tegen het Padvinders-elftal. beide elftallen waren tegen elkander opge- wassen. Geen van beide elftallen kon een doelpunt maken, zoodat bij het einde de stand 00 was. Gisteren trok ,.T. S. C." met vier invaders naar Hulst om een wedstrijd te spelen tegen „S. E. O. L. T. O.". Bij de rust was de stand 10 en bij het einde 20 in het voor- deel van „T. S. C." BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 15 tot en met 21 Mei 1921, in de provincie Zeeland, b^Jroeg: Roodvonk: Retranchement 1; diphtheritis: Aardenburg 1, Brouwershaven 1, Clinge 1, Kloetinge 1, Stoppeldijk, Wissenkerke 2. E1ND-EXAMENS R. H. B. S. IN ZEELAND. De Minister van Onderwijs enz. heeft be- paald, dat de eind-examens der R. H. B. S in Zeeland zuilen plaats hebben als volgt: aan de R. li. B. S. te Ter Neuzen 24 en 25 Juni; te Goes 27 en 28 Juni. Met als deskundigen: Dr. F. Schuh, hoog- leeraar aan de Technische Hoogeschool te 's Gravenhage; Dr. J. G. van Deventer, oud- directeur eener hoogere burgerschool met 5jarigen cursus te 's Gravenhage; Dr. J Brinkman, Geref. predikant te Vlissingen; mevr. W. A. Dumon Tak-Van Trigt te Mid- delburg; E. van Ruytenberg, Ned. Herv. predikant te Oostburg. Aan de R. H. B. S. te Zierikzee 29 en 30 Juni en 1 Jiili; te Middelburg 2, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 Juli; te Vlissingen 11, 12 en 13 Juli. Met als deskundigen Dr. F. Schuh, hoog- leeraar aan de Technische Hoogeschool 1 's Gravenhage; Dr. J. G. van DeVenter, oud- directeur eener hoogere burgerschool mei 5jarigen cursus te 's Gravenhage; Dr. J. Brinkman, Geref. predikant te Vlissingen; mevr. W. A. Dumon Tak-Van Trigt te Middelburg; E. C. le Cornu, predikant bij de Waalsch Hervormde Kerk te Middelburg. HOEK. Op de voordracht voor hoofd der Chr. school te Eede (in buurtschap Manen) ko men voor de heeren L. J. van Hoek, hoofd eener school te Hoek, en C. Hollestelle, idem te Kruiningen. PHILIPPINE. Donderdag werd aihier de eerste Fokvec- dag ter bevordering van het rundvee in Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden welke uit- muntend geslaagd is. Veel voik uit omlig- gende plaatsen, waaronder veel kooplieden, waren komen zien, naar den veestapel van Philippine. Wij moeten dan 00k onzen dank betuigen voor de medewerking van het gemeentebe- stuur, alsook aan het bestuur en de leden der fokveevereeniging „De Strijd aihier. Mogen wij steeds op die medewerking rekenen, om jaarlijks op dien dag eene cen- trale fokveedag te houden, tevens marktdag voor Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen, daar Philippine het middenpunt is van beide distrikten. Ter markt waren aanwezig 128 stuks hoornvee. De prijzen werden behaald door: Afdeeling Melkkoeien: P. A. Kindt, le prijs, een zilveren medaille, 2e prijs, denzelfde, bronzen medaille, 3e prijs Aug. Rogiers, eervolle vermelding. II. Afdeeling Melkkoeien eenmaal gekalfd. Victor Barbe, le pyijs, zilveren medaille, D. Pilaet, 2e prijsj bronzen medaille, C. Barbe, 3e prijs, eervolle vermelding. III. Afdeeling Kalfvaarzen. Jac. van Drongelen, le prijs, zilveren me daille, L. Cornells, 2e prijs, bronzen me daille, Jac. van Drongelen, 3e prijs, eervolle vermelding. IV. Afdeeling vaarzen van 1 tot 2 jaar. P. A. Kindt, le prijs, zilveren medaille, denzelfde 2e prijs, bronzen medaille, L. Cor nells, 3e prijs, eervolle vermelding. V. Afdeeling vaarzen beneden I jaar. C. Barbe, le prijs, zilveren medaille, L. Cornells, 2e prijs, bronzen medaille, A. Wis- kerke, 3e prijs, eervolle vermelding. VI. Afdeeling vaarskalveren. Bern. Kindt, le pVijs, zilveren medaille, D. Pilaet, 2e prijs, bronzen medaille, P. A. Kindt, 3e prijs, eervolle vermelding. VII. Afdeeling stieren meer dan 2 jaar: Fokveevereeniging „De Strijd", le prijs, zilveren medaille, dezefde 2e prijs, bronzen medaille. VIII. Stieren van I tot 2 jaar: Bern. Kindt, le prijs, zilveren medaille, C. Barbe, 2e prijs, bronzen medaille, L. Cor nells, 3e prijs, eervolle vermelding. IX. Afdeeling stieren beneden I jaar: E. Matheeuws, le prijs, zilveren inedaijle, D. Pilaet, 2e prijs, bronzen medaille, C. J. de Zwart, 3e prijs, eervolle vermelding. X. Afdeeling stierkalveren. P. A. Kindt, le prijs, zilveren medaille, Bern. Kindt, 2e prijs, bronzen medaille, P. A. Kindt, 3e prijs, eervolle vermelding. Voor het meest aantal vee ter markt gebracht: P. A, Kindt, le p£ijs, f 10, C. Barbe, 2e prijs, f 5. ZUIDDORPE. Bij gelegenheid van een der zomerlessen aan den landbouwcursus aihier werd door de leerlingen aan den leider van dien cur sus, den heer Le Feber te Axel, een mooie eikenhouten kapstok als bewijs van erkente- lijkheid en vriejidschap aangeboden. BRESKENS. Door de vereeniging „Breskens Vooruit" aihier is aanbesteed de bouw van tien wo- ningen. Ingeschreven was door: J. Weijns- berge en Verstraeten te Hoofdplaat voor f 58,450; J. Rijnberg en P. A. Leunis te Ter Neuzen voor 53,308; J. A. Meertens te Ter Neuzen voor 52,850; A. Hubregtsen te Waterlandkerkje voor f 52,000; J. Elfrink te Ter Neuzen voor 51,600; A. Nieuwelink te Hoek voor 51,130; J. van 't Hoff te Hoek voor 51,000; A. Millenaar te Hulst voor f 49,050; J. Reuling te Hulst voor 48,000; A. A. Maas te Sluis voor f 47,745; J. Reuling te IJzendijke voor 47,000; Casteleijn te Waterlandkerkje voor 46,350; Iz. Casteleijn te Ter Neuzen voor f 45.736: L. Maas te Breskens voor f 45,000; j. de Winde te Schoondijke voor 43,500; P. j. van de Sande te Breskens voor f 41,998 en L. Lijk te Breskens voor f 39,915. Het werk is gegund aan den heer Lijk. Door het bestuur van het waterschap Tien Honderd en Zvvarte te Cadsand is aan besteed het onderhoud der waterkeerende werken, raming f 17,050. Inschrijvers waren de heeren: R. Ver- schelling te Ter Neuzen voor 17,250; P. J. v. d. Sande te Breskens voor f 17,030; J. Wol- fert te Hoek voor f 16900; J. P. de Vos te Ter Neuzen voor 16,800; J. van't Hoff en J. Tholens te Hoek voor f 16,690; j. Cam- bier te Retrancherrtdftt voor f 16,297 en A. la Casse te Cadsand voor f 16,148, aan wien het werk is gegund. VLISSINGEN. De booten der N. V. Nederlandsch-Zuid- Afrikaansche stoomvaartmaatschappij (Hol landZuid-Afrikalijn), die van Zuid-Afrika eerst op Antwerpen varen, zullen op de reede van Vlissingen stil houden om pas- sagiers en bagage voor Nederland te les sen, wat voor de betrokken passagiers zeker een belangrijke tiidsbesparing zal geven. Loap der bevolking van Ter Neuzen In de atgeloopen week heboen zich in deze gemeente gevestigd: J. Schumacher, kleermaker, Steenkamp- laan 10, van Keulen. J. Moes, landbouwersknecht, P 66, van Hoek. M. J. de Wever, dienstbode, Nieawstraat 9, van Biervliet. J. A. Breijaert, zonder beroep, Kerk- hoflaan 39, van Rotterdam. J. M. Robijn, dienstbode, Nieuwstraat 2, van Biervliet. P. H. van Leuven, schipper, Blokken 18, van Dordrecht. C. J. van de Winkel, zonder beroep, Raandijk 8, van Breda. A. M. van der Gouwe, dienstbode, Stcen- kamplaan 2a, van Diessen. 0. B. Bruggeman, zonder beroep, Q 3, van Pvloerbeke (Belgie). J. Hennink, architect, Tholensstraat 3, van Brum men. R. M. ten Gate—Doppegieter, zonder be roep, Tholensstraat 94, van Rotterdam. L. Deij, landbouwer, van Axel. F. D. Dieleman, landbouwer, P 104, van Sas van Gent. E. Dhont, landbouwer, P 104, van Sas van Gent. 1. F. Lauret, dienstbode, P 104, van Sas van Gent. C. L. Kempe, dienstbode, O 224, van Axel. W. Jansen, werkman, O 122, van Annet (Frankrijk). j. Jansen, werkman, O 122, van Annet (Frankrijk). Vertrokken: i. van Vark, macnimst, Lange Kerkstraat 15, naar Puttershoek. J. Clovvting, hofmeester a.b., naar Vlis singen. D. J. de Maat, kommies, Steenkamplaan 20, naar St. Jansteen. M. L. Meij, zonder beroep, a.b., naar St. Jansteen. J. J. M. van Hoeve, zonder beroep, Q 91, naar Middelburg. E. M. Notte, dienstbode, 0 193, naar Koewacht. BECU T 'L A K E N EEN GERAFF1NEERDE STREEK! Te Winschoten heeft terecht gestaan Naantje J., 51 jaar, vrouw van den rente- nier Nanno H., te Wedde, die in Febr. j.l. een stuk turf uitholde, het gat vulde met 40 gram buskruit en toen de opening door een stukje turf met een ijzerdraadje weer sloot. Zij gooide, dat stukje turf in het tuin- pad van haar overbuurman E. Huizing en diens nicht, mej. T. Boelmans, wetende en verwachtende, dat mej. Boelmans het zou vinden en in de kachei doen, zoodat een ont- ploffing met de gevolgen van dien niet zou uitblijven. Gelukkig bemerkte mej. Boelmans, dat er kruit in het stuk turf zat, zoodat het voor- nemen van beklaagde niet tot uitvoering kwam. De eisch luidde drie jaar gevangenisstraf met last tot onmiddellijke gevangenneming. Dit laatste heeft de rechtbank geweigerd. EEN BLOEDIG DRAMA. Vrgdagavond heeft zich te Amsterdam in een woning aan de Oranjestraat een bloedig drama afgespeeld. In perceel no. 19 in die straat leefde zekere K. samen met een 42jarige vrouw, Margje S. Voort- durend hadden deze beiden hevige ruzies, die soms een bedenkeljjke hoogte konden bereiken. Vrjjdagavond nu schijnt weder pen woor- denwisseling te hebben plaats gehad, in den loop, waarvan K. plotseling zjjn mes trok en de vrouw daarmeds eenige Hteken toebracht. De ongelukkige werd zoo zwaar getroffen, dat zg kort daarna overleed. De man traehtte daarop zelfmoord te plegen door zich met het mes verscheidene ver- wondingen toe te brengen. De politie, die inmiddels ter plaatse was verschenen, deed het lichaara der versla- gene naar het Wilhelminagasthuis ver- voeren. De toestand van den man was van dien aard, dat 00k zjjn overbrenging naar hetzelfde gasthuis Doodzakelgk hleek. ONDER EEN VRACHTAUTO. Bjj het passeeren van een zware vracht- auto geraakte aan de Zandvoortschelaan te Zandvoort een dame met het hoofd onder het voorwiel van de auto. Het hoofd werd geheel verpletterd. Eerst later kwam me.n tot de ontdekking, dat het slacbtoffer een inwoonster van Zandvoort was. EEN NAAKTLOOPER. Dezer dagen vertoonde zich in het Bosch van Bredius aan twee dames, die per rijwiel een der lanen passeerden, een man in Adamscostuum. Onmiddeilgk waarschuwden de dames de politie, die er in slaagde hem aan te houden en proces-verbaal tegen hem op- maakte wegens openbare schennis der eer- baarheid volgens art. 239 W. v. S. Het hleek een kunstschilder ait Blaricum te zgn. EEN ZACHTZINNIGE DAME. jAfstappen" beduidde Woensdagmiddag een verkeersagent aan een wielrgdster, die in de buurt van het Rgksmuseum te Amsterdam een andere richting had inge- slagen, dan volgens de politieverordening veroorloofd is. Rijwiel aan de hand, kwam de over- treedster op den handhaver van het gezag afgestevend en vroeg op onhebbeljjken toon, waaraan hjj het recht ontleende zich met h«ar manier van rgden te bemoeien. Maar jufifrouw, ik ben hiev juist neer- gezet om mij met de wielrijders te bemoeien" luidde de repliek. De dame trok dit in twjjfel, was in elk geval niet van zins zich aan de g'egeven iastructies te houden. n Dan mee naar 't bureau" beval de agent en bracht ,/de juffronw", die tijdens den korten tocht haar ziel nu juist niet in lijdzaamheid bezat, naar den politiepost onder 't Rgksmuseum. Ook daar deed zij zich kennen als iemand tot wier deugden de vrouwelijke zaehtzinnigheia Diet in de eerste plaats behoort. Zij schold de agenten uit voor vlegels en lompe kerels, en be klaagde zich in alles behalve vriendelijke termen over het onrecht, haar aaDgedaan. Toen een der politiemannen de telefoon opnam om het bureau Leidsche p'ein van de aanwezighheid der recalcitrante ga9t op de hoogte te stellen, gaf zij hem een klap om de ooren en sloeg den hoorn van het toestel uit zgn hand De medede-ling. dat zjj naar het Deutsche plein moest worden vervoerd, was opnieuw aanleiding tot hevig kabaal van de zjjde der ffdame". Zij ging zoo te keer, dat de agenten haar de handboeien aandeden, om haar daarna vrjjwel weg te sleepen. Natuurlijk bad het ongewoon verschgnsel dat een goed gekleede vrenw geboeid door eenige agenten werd weggebracht, ontzag- geigk veel bekgks. De omstanders waren het er al gauw over eens dat zjj wel een schilderjjtje uit het Rgksmuseum zon hebben gestolen, en even later wist men eikander zelfs te ver- tellen, dat de politie een bende ontdekt had, die er haar werk van maakt om dingen nit de musea weg te nemen. Op het Leidscheplsin is de militante juffrouw langzainerhand tot kalmte gekomen, en nadat zg het gebruikelgke verhoor had ondergaau, liet men haar in pais en vree haar weg vervolgen. PER VLIEGTUIG. Een bekeud chirurg uit Londen kreeg te Sudbury in Suffolk een telegram om dadelijk te Pargs te komen voor een drin- gende operatie. Hjj sprong in een auto en liet zicb naar het vliegveld te Croydon brengeD, waar een inmiddels besteld vlieg- tuig reeds ^slagklaar" stond. Twee uur en vgf en dertig mmuten later betrad de dokter den Frar.schen bodem, waar een auto hem met groote snelheid te Parjjs bracht. Of de operatie gelukt is, vonden wjj niet vermeid. TROUW NIET OP JONGEN LEEFTIJD. De heer Casper Redfield, een statistische specialiteit, roept den menschen toe »trouw niet op jongen leeftijd". De reden van dien raad is, dat de groote meerder- heid van de groote geesten, die de wereld gekend heefr, geboren is uit ouders van 40 jaar en ouder. Kinderen uit jeugdige ouders zijn in den regel wel sterker van lichaam, maar langzamer van geest. Een kind van jonggehuwden heeft maar 1.63 kansen cp de honderd om een man van geesteiijke beteekenis te worden. Vadera van 40 tot 44 jaar geven de menschheid slechts 8 ten honderd van het nieuwe ge- slacht, maar hebben 20 ten honderd van de groote mannen uit de Amerikaansche historic verschaft. Benjamin Franklin's vader was 51 toen zjjn beroemde zoon werd geboren, die van Edison 43, van Whistler.47, Daniel Web ster 43, van Gearge Washington 38, van Shakespearre 35 en van sir Walter Scott 42. AMBULANCE-AUTO'S METX-STRALEN Te Londen, aldus het „Ned. Tijdschrift voor Geneesk.", is een ambulance-auto in gebruik genomen ten behoeve van patien- ten, die met X-stralen behaodeld moeten worden en ten gevolge van hun ziekte niet vervoerbaar zgn. Men is voornemens in Groot-Brittannie meer aergeljjke ambulan ces aan te schaflfen, zoodat men nergens in het land meer dan 50 mijlen verwgderd is van een centrum, vanwaar men de X-stralen kan verkrggen. Rotterdam, 30 Mei 1921. VEEMABKT. Aangevoerd werden 427 vette runderen, 278 vette- en graskalveren, 201 schapen en lammeren, 700 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 2,tot 2,05 2e kw. /1,90 tot 1,80 3e kw. 1,70 tot /1,60 Ossen le kw. f 1,95 tot 2,05 2e kw. 1,85 tot 1,75 3e kw. f 1,65 tot 1,55 Kalveren le kw. 2,40 tot /2,60 2e kw. f 2,20 tot f 2,3e kw. f 1,80 tot 1,60Schapen le kw. f 1,60 tot 1,70 2e kw. 1,50 tot 1,40 3e kw. 1,30 tot 1,20Lammeren 1,60 tot 1,75Varkens le kw. 1,10 tot 1,14 2e kw. 1,08 tot 1,02 3e kw. 1,tot 0,95lichtsoort 0,95 tot 1,04. De handel in varkens was bij den aan- vang der markt met tamelijken handel en werd later iets williger, waardoor de prjjzen eenigszins vaster werden. In vet vee en vette kalvereu was de handel matig met teruggaande prjjzen. Schapen en lammeren waren met matigen handel. GRANEN. In publieke veiling verkocht 100 ton Am. tarwebloem voor 22,per 100 E.G., 1400 balen regeeringsbloem merk ffVrede" van 23,25 tot 22,75 per 100 E.G. VLAS. Hollandsch Blauw 5920 steen 1,tot 2,Hollandsch Wit 1745 steen /0,80 tot 1, Hollandsch Geel 3500 steen 1,25 tot /2,25, Dauwroot 300 steen 1,05 tot fGroningsch 700 steen 1,25 tot 2,25. FIJNE ZADEN. Ljjnzaad wit 15,50 tot 17,Eoolzaad f 29,tot 30,Bruin Mosterdzaad y 30,— tot 31,Geel Mosterdzaad 18.tot 20,Earwjjzaad 24,— tot 26,Blauwmaanzaad 44,tot f 45,Eanariezaad 13,— a f 14, AAROAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe tot Zeeuwsche Bonte"tot Zeeuwsche Eigenheimers tot f Spuische Eigenheimers tot Red-Star 10,50 tot 11,50; Friesche Red Star /10,50tot/ll,-;Bravo's/10,tot/12,50; Poters f tot j Limburgsche Zandaardappelen 6,tot 7,Malta's 28 tot 32 cent per E G. Malta spring- aardappelen 40 cent per E.G. EiEREN. Zeeuwsche en Ovetmaassche dooreen 8,25 tot 10,—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2