b uitenTa h D. FEEDIEBEUET11 GEMENGDE RERiCHTEN. „Ons Leger" en „Onze Vloat'^ ge- steund door een comite van Rotterdam- sciie ingezetenen, wenschen de Ridders van alle rangen, van de Kon. Marine, van het Nederlandsche en van 'het Neder'i. Indi- sche ieger, zoowel in actieven dienst ats niet meer tot de weennacht behoorende, en oak hen, die als burger het eerekruis verwierven, uit te noodigen te Rotterdam samen te komen. Zij bedoelen daarbij vooral, aan de ridders beneden den rang van ei iicier een bescheiden i'eest aan te bieden, waartoe zij door guile bijdragen van veie belangstellenden in staat zijn ge- steid. Loch zij zuilen het op hoogen prijs stellen, indien ook zooveel mogelijk offi- cieren- en burger-ridders daaraan deelne- men en als hun gasten aan dat feest door hun tegenwoordigheid luister willen bij- zetten. Aan hen, die zuiks wenschen, zal iege- moetkoming in de kosten der reis worden aangebcden.. Alle overige kosten zijn voor rekening der vereenigingen. Het program- ma zal zoo tijdig afloopen, dat de groote meerderheid der deelnemers nog des avonds hun woonpiaatsen kan bereiken. FHANKHIJK. Combes, f Een B. T. A.-bericht uit Rarijs meldt het overlijden van senator Combes. (Emile Combes, in 1835 geboren, stu- detrde eerst theologie, ging later tot de medicijnen over. In '85 kwam hij in den Senaat, waar hij al spoedig de ieiding nam der radicale fractie en lader president werd van de de- mocratische linkerzijde. Van '95 tot '9b was hij minister van on- derwijs. Combes was een der hetstigste tegen- standers \au net clericalisme. Toen hij in Jum 1902 minister van binnehlandsche zaken en tevens premier was geworden, trad hijr dan odk onmiddeliijk up tegen de verboden geestelijke corporaties:. Combes is de incarnatie geweest van het verzet tegen de clericalisatie van het land. Als premier onder president Loubet heeft Combes den Franschen vertegenwoordiger bij het Vatikaan teruggeroepen welke betrekkingen juist op den dag van zijn overlijden zijn hersteld.) OUD-SOLDATEN ALS ONDERVVIjZER. In de 17e eeuw, in de jaren van onze oor- logen met Engeland, werd hier en daar wel eens een in den strijd vermikten matroos ot soldaat bij wijze van pensionneering als schoolmeester aangesie d. Dat systeem her- leeft thans in Engeland. Het „Training Departement" van het Ministerie van Ai- beid heeft in samenwerking met de Board ct Education een plan opgesteld, om oud- strijders op te kweeken voor onderwijzer b; net lager onderwijs, naar „Mansches- ter Guardian" meedeelt. De cursus zal achttien maanden du.ren. £r wordt on derwijs gegeven in Enge sch, wiskui.de, ge- schiedems, aardrijkskunde, phvsica, c.ierme, hout- en metaaibewerking en in de theorie en de practijk van het onderwijs. Twee typen mannen komen in aanmerking: man- nen van nog geen 19 jaren, die voor den ooriog geen gelegenheid hadden een be- roep uit te oefenen en zij die niet meerge- schikt zijn, hun vroeger' beroep weer op te vatten. uedurende den studietijd krij- gen de ongehuwde candidaat-onderwijzer twee pond per week, de gehuwde twee pond 10 sch. met toeslag voor de kinde- ren. TER NEUZEN, 27 MEI 1921. REGEN. Reeds geruimen tijd werd hier naar regen verlangd, vooral door de huisnioeders, die geen onontbeerlijk water kunnen putten uit ^ecn ledigen regenbak. Gisteren namiddag begon hel eindelijk met een malschen regen, gepaard met onweder. Daarop volgde echter weldra een onge- kendcn slagregen, waarbij het water met stroomen uit de lucht viel, een duisternis als in een mist veroorzakende. De riolen waren niet bij machte die groote hoeveel- heden water te bergen, daar wegens hoog water de natuurlijke Dozing niet kon plaats hebben. Verschillende laaggelegen stads- gedeelten werden daardoor overstroomd. Door het in werkingstellen der motorpomp op het rioot aan de rniddenhaven en mcde- werking der motorbrandspuit is het water zoo spoedig mogelijk weggepompt. Naar we vernemen is de bliksem geslagen in de schuur der hofstede van den heer Magnus in den Paulinapolder, terwijl bij den heer M. Dieleman langs den weg naar de buurtschap Boerengat een boom is ge- troffen. E£N WINDHOOS. Naar we vernamen is de gisternamiddag te 2,30 van hier naar Vlissingen vertrokken Prov. stoomboot „Zeeland" tusschen Bbr sele en Vlissingen in een windhoos gepaard met een hevige hagelbui geraakt. Het stoomschip werd geheel opzij geworpen, doch richtte zich na eenigen tijd weer op. We hoorden van morgen geruchten, dat het stoomschip geheel ontredderd was ge worden en bepaald in grooten nood ver- keerd had. Dat het gewoon den dienst ver- richt is wel de beste tegenspraak voor die geruchten. R1JW1ELONGEVAL. Dinsdagavond reed het 13jarig zoontje van den heer N. A. Hamelink per rijwiel van den oprit naar de Vlooswijkstraat toen hij werd aangevallen door een hond. Ter wijl hij zich daartegen verdedigde, geraakte hij het stuur van zijn fiets kwijt en reed tegen een verlichtingspaal, waardoor hij te gronde viel. Hoogst- waarschijnlijk is hij ook met het hoofd tegen den paal geslagen ot tegen de straat- steenen geslagen. In zorgelijken toesrand werd hij bij den heer C. A. Kaan binnen- gedragen, waar Dr. Spruitenburg, die in de nabijheid was eerste liulp verleende, waarna de jongen naar de ouderlijke wo- ning werd overgebracht. Er bestond ge- vaar voor hersenschudding. Naar we he- den vernamen, is er verbetering ingetre- den en kan het gevaar als geweken wor den beschouwd. DIPLOMA BOEKHOUDEN. De vorige week behaalde de 15jarige A. Heeffer, werkzaam op het bureau der nico- tinefabriek aan de Zandstraat te Sas van Gent na ongeveer 11 maanden studie door schriftelijke lessen aan de Postschool "e Amsterdam een diploma in het practisch boekhouden. IS PLAATSELIJK AANLEGGEN EENER WATERLEIDING MOGELIJK. In de laatste raadsvergadering werd eene commissie van drie leden ingesteld voor de drinkwatervoorziening der gemeente Ter Neuzen. Naar wij vernemen is in de vergadering dier commissie een voorstel-Nolson aan- genomen, om den Raad voor te stellen, een onderzoek te doen naar de mogeiijk- heid van de stichlinjg eener waterleiding voor deze gemeente. GROOTE ZWERMEN MUGGEN. Zoridagavond zijn boven Hulst zoo meldt Zelandia, groote zwermen muggen waar- genomen. Deze zwermen hadden door het groot aantal muggen, dat dicht aaneen- gesloten vloog, het aanschijn van zwa- re rookwolken. De muggen waren van een groot soort. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aan den besteller J. L. Pauw te Ter Neuzen eervol ontslag uit 's-Rijks dienst verleend. KRINGCOMMISSIE SCHIETWEDST RIJ- DEN BURGERWACHTEN. De Kringcommissie voor de schietwed- strijden :van de burgerwachten uit het Land van Axel bestaat uit de volgende heeren: A. Nolet te Ter Neuzen, voor- zitterJ. Hommes, idem, secretaris; Ph. j. Cailenfels, idem, lid van de Prov. com missie; J. Kosten, Zaainslag; C. J. Nobels, Sluiskil en P. A. Galle te Ter Neuuzen, als adviseerend lid. ZOMERFEEST. Het ligt in de bedoeling, dat de Ring Zeeuwsch-Vlaanderen van den Ned. Bond van Jongelingsvereen. op Geret. grond- slag dit jaar te Zaamslag een Zomerfeest zal organiseeren. ALGEMEEN NEDERLANDSCHEN ZUIVELBOND. In de Dinsdag a.s. te Utrecht te houden vergadering van den Alemeenen NederL Zuivelbond, komt een voorstel aan de orde om den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Kloosterzande tot eere- lid van den Bond te benoemen. Jhr. Mr. E. A. O. DE CASEMBROOT heeft met ingang van 1 Jum zijn ontslag genomen als lid van de Provinciale Sta- ten en dus ook als lid van Ged. Staten. Sedert 1892 is hij lid van de Provinciale Staten; en sedert 20 Sept. 1895 lid van Ged. Staten. Hij was als lid van het eerst- genoemd college de steeds weer herko- zen vrijzinnige vertegenwoordiger van het district Tholen, hoewel dit bij andeje verkiezingen steeds toonde in meerder heid anti-rev. te zijn een treffend be- wij§ hoe persoonsvoorkeur bij de Staten- verkiezingen tot uiting kon komen. Bij de jongste verkiezing volgens het stelsel van evenr. vertegenwoordiging, werd dat natuurlijk onmogelijk. De heer de Ca- sembroot was toen de eerste op de lijst van de Vrij-Liberale Partij. jhr. de Casembroot is een lid van Ged. Staten geweest dat alom waardeering vond door zijn nuchter zakelijk oordeel en ook door de gemoedelijkheid waarmee hij over de dingen sprak. In het district van zijn herkomst, Tholen, was hij zeer populair. Doordat jiij telkens ook als er een rechtsche meerderheid in de Staten was, in het college van Ged. Staten herko- zen werd als vertegenwoordiger der vrij- zinnigen heeft hij meer dan een kwart eeuw een werkzaam aandeei in de Ieiding der zaken gehad, te meer daar hij te Mid- delburg woonde. Minder goede gezond- heid is blijkbaar de reden van zijn terug- treden. Dinsdag 31 Mei a.s. zal het Centraai Stembureau bijeenkomen ter aanw ijzing van zijn opvolger. De uitslag is natuurlijk reeds bekend. De niet-gekozen candidaten van de lijst der Vrijz. Liberalen in 1919 zijn toen in volgorde van hun stemmenaantal op de lijst der piaatsvervangers gesteld. De eerste daarna was Jhr. van Teylin- gen met 105 voorkeurstemmen, die on- langs de Viruly opvolgde. De tweede was de heer J. G. van Nieuwenhuijzen, bur- gemeester van Schore, die wel is waar de laatste was op de candidatenlijst do zer partij, maar door zijn 100 voorkeur stemmen een grooter aantal stemmen over- hield dan zijn voorgangers. De heer van Nieuwenhuijzen zal dus als lid der Sta ten worden aangewezen. (M. Crt.) ZAAMSLAG. Bij het onweder, dat gisteren namiddag boven onze gemeente losbrak, sloeg de bliksem in den schoorsteen bij den work man M. Wilhelmus en ook bij diens Uuur- man op dezelfde wijze en met gelij.- ge- volg, in de buurtschap Veer. Schade werd weinig aangericht en de bewoners waren atwezigt Poldervergadering. In de Dinsdag gehouden vergadering van ingelanden van den polder Groote Huissens, waren aanwezig 21 stembevoegden. De re kening bedroeg in ontvangst f 7001.21 en de uitgaven 5140,96, voordeelig slot f 1860,25, welk bedrag door den voorzitter werd toegelicht. De begrooting voor 1921/ 1922 werd vastgesteld op een eindcijfer van 7118,41. Als dijkgra^f werd herkozen de heer J. de Kraker, en gekozen als lid van den dijk- raad de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel. Afgewezen werd een verzoek van de wed. P. J. Wortman om pensioen, eveneens het verzoek om een bijdrage in de gemaakte kosten voor een onderzoek van de rijks- waterleiding en sluis, daar ingelanden van meening zijn aan hunne verplichtingen voor die laatste zaak te voldoen door het stor- ten hunner suatiepenningen. Besloten werd een verzoek te richten tot Ged. Staten om intrekking te bevorderen van het artikel der Provinciale Wet, waarbij wordt voorgeschreven, dat de wielen van wagens en karren moeten worden gezuiverd van slijk en mest alvorens men daann den opeubaren weg berijdt. Ten slotte werd het bestuur gemachtigr tot het aankoopen van een archiefkast voor het bewaren van het archief. AXEL Zaterdag werd het gezin van den work man P. G., alhier, getroffen door een be- trekkelijk klein ongeval, dat noodlottige ge- volgen had. Hun 5-jarig zoontje was op den Armendijk, niet ver van de ouderlij ke woning, aan het spelen en bloempjes plukken, toen het over een boomwortel struikelde en zoodanig viel, dat het her senschudding kreeg en Maandag aan u*. gevolgen daarvan is oncrleden. A. Crt. Ongeval mei doodelijken afloop. Toen Woensdagtniddag ten 3.45 ure de tram komende uit de richting Zaamslag over den Kinderdijk reed, passeerdc zij den wagen van den landbouwer A. de Ruijter, waarop stond de geleider P. de Wijn. Voor dien wagen reed de camion van de N.V. de Hoop te Ter Neuzen. De Wijn wou deze wagen nog passee- ren en stak uit juist toen de tram aan- kwam. De z.g. galghouten werden door den tram gegrepen, waar i or tegelijker- tijd De Wijn van zijn wagen werd ge- slingerd, zoodanig„ dat hij daaronder te- recht kwam, met het gevolg, dat de wa gen over hem reed en zijne borstkas werd ingedrukt. Zwaar gewond werd de ongelukkige per brancard naar huis gedragea Een paar tiur nl het ongeval is hij reeds overleden. ZU1DDORPE. Woensdag ontstond brand in een berg- plaats bij de brievengaarder Van Nieulande. De brand is overgeslagen in de landbouw- schuur van de weduwe Verbist, waar het vuur ruim voedsel vond. Daar men voor een groote uitbreiding vreesde en de handspuit der gemeente niet voldoende was om het vuur te bedwingen, werd de motorspuit uit Axel gevraagd, die daarheen vertrok, om assistentie te verleenen. Het is aan het wer- ken der vereenigde spuiten te danken, dat de brand is beperkt. IJZENDIJKE. De gemeenteraad heeft in eene de vo rige week gehouden vergadering besloten tot den aankoop van een terrein van oh- geveer 930 M2., gelegen langs de tram- baan nabij Tivoli. Hierop zal een nieuwe openbare school worden gebouwd, waarvan bestek en tee- kening zoo spoedig mogelijk aan den raad zuilen worden overgelegd, opdat de school uiterlijk op 1 Januari 1922 voor het open- baar of, wat reeds in het vooruitzicht is gesteld, voor het bijzonder onderwijs in gebruik zal kunnen worden genomen. VLISSINGEN. Wegens gebrek aan afzetgebied is de electro-tintabriek alhier sedert eenige da- gen stopgezet en is het personeel voor- loopig ontslagen. Zundag 29 Mei 1921. Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5t u., (oude tijd) leeskerk. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 27 Mei de volgende vonnissen uitgespro- ken: A. J., oud 25 ji, veldarbeider te St. Jan- steen is wegensi oplichterij veroordeeld tot 14 dagen getjangenisstraf. A. C. R., oud 18 j., arbeidster te Koe- wacht, is wegens beleediging veroordeeld tot f 10 hoete ol 10 dagen hecht. H. B., oud 57 j., koopman te Sas van Gent, is wegens huisvredebreuk veroor deeld tot f 10 boete ot 10 dagen hecht. J. K., oud 21 j., veldarbeider te Ter Neuzen, is wegens vernieiing veroordeeld tot f 10 boete ot 10 dagen hecht. P. K., oud 31 j.r machinist te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete ot 10 dagen hecht. H. j. J., oud 20 j., leurder te Sint Jansteen, is wegens beleediging veroor deeld tot f 15 bOete ot 15 dagen hecht. R. H. N., oud 17 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens vernieiing veroor deeld tot f 10 boete ot 3 weken tuchtsch. De zaak tegen J. S., oud 24 j., vlas- bewerker te St. Jansteen, is uitgesteld tot 17 Juni a.s. De Rechtbank veroordeelde heden L. S., kermisreiziger, zonder vaste woon- plaats, wegens berooving van een land bouwer uit Wolfaartsdijk, tot 1 jaar ge- vangenisstraf. De eisch was U/s jaar ge- vangenisstraf. Zijne vrouw H. F. v. W. en de Vlissingsche herbergier P. P. S., werden vrijgesproken. Voor beiden was de eisch 1 jaar. De gevangenneming van den veroordeelde werd bevolen. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Straatschendery. Vernieliue Electrische draad. Rewakingsroorschift. Arbeidswet. Niet invallen der kaurten voor de volksteiling. Trekdier onbeheeri). WatereH buiten bakken. Verwekkon van nachtrumoer. Locaalspoorreglement. Eens anders veiligheid bedreigen in dronkenschap. Rywielen zonder licht. Openbare Dronkenschap. Vrygesproken. Ontslagen van Rechtsvervolging. SCHEEPVAARTBEWEGING. 21 Mei. Fransch s.s. Nord, 5807 M3., ledig, van Gent naar Duinkerken. Eng. s.s. Corcrag, 5101 M3., kolen, van Gent naar River Humber. Eng. s.s. Knowl Grove, 1047 M3., kolen, van Gent naar Rochester. Ned. s.is. Scherpendrecht, 1397 M3., ledig, van Shoreham voor Gent. Eng. s.s. Albert Clement, 3300 M3., ledig, van Portsmouth voor Gent. Fransch s.s. Saint Nazaire, 8234 M3., ledig, van Havre voor Gent. Eng. s.s. Muncaster Castle, 13463 M3., rest lading, van Amsterdam voor Gent. Deen. s.s. Skinfaxe, 3651 M3., ledig, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Heatherlea, 861 M3„ ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., ledig, van Ips wich voor Gent. Fransch s.s. Duguesclin, 1358 M3., kolen, van Gent naar Brest. Eng. s.s. Max Pemberton, 944 M3., kolen, van Ter Neuzen naar IJsland. Zweed. s.s. Primula, 2228 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. .s.s. Conan Doyle, 888 M3., koien, van Gent naar IJslnd. Ned. s.s. Holendrecht, 1326 M3., kolen, van Ter Neuzen naar Allox. Eng. zeils. Duchess, 204 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Goldfinch, 697 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Jabiru, 4820 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s.' Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Crichtoun, 2184 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. Eng. zeilschip Waterlely, 213 M3., le dig, van Londen voor Gent. 22 Mei. Fransch s.s. Perceur, 2941 M3., ledig, van Havre voor Gent. Eng. s.s. Stanley Wyman, 816 M3., le dig, van Hull voor Ter Neuzen. E'ig. s.s. Tinesider, 538 M3., steenko- len, can Gent naar Lowestoft. Duitsch s.s. Frankfurt, 3359 M3., le dig, van Lobith voor Gent. Eng. s.s. Croma^rjy Firth, 1805 M3., steenkolen, van Ter Neuzen naar Aber deen. Eng. s.s. Skarv, 447 M3., ledig,i van Kingslynn voor Gent. Fransch s.s. Toulouse, 5655 M3., ledig, van Immingham voor Gent. Ned. s.s. Cornelis, 6894 M3., ballast^ van Ter Neuzen naar Montevideo- Eng. s.s. Linhope, 3789 M3., steenkolen, van Ter Neuzen naar Rochester. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Ned. s.s. Zwijndrecht, 3811 M3., ledig, van Gravesend voor Gent. Eng. s.s. James Tonnant, 574 M3., steen kolen, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Arkleside, 1835 M3., steenko len, van Gent naar Peterhead. Eng. s.s. Heatherlea, 861 M3., fos'taat, van Gent naar Southampton. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., steenkolen, van Gent naar Rochester. Fransch s.s. Angoulcmc, 63S0 M3., steen kolen, van Gent naar Preston. Zvveedsch s.s. Regulus, 2626 M3., stuk goed, van Gent naar Emmenk. Duitsch s.s. Otto Cords, 2a66 M3., le dig, van Gent naar Antwerpen. 23 Mei: Eng. s.s. Multistone, 838 M3„ ledig, van Newcastle voor Gent. Duitsch s.s. Helgoland, 1332 M3., stee- nen, van Karlshamn voor Gent. Duitsch s.s. Carl Cords, 2555 M3., stee- nen, yan Lysckill voor Gent. Eng. s.s. Ebbrix, 1215 M3., ledig, van Hull voor Gent. Noorsch s.s. Knut Jar!, 7822 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Phryne, 8189 M3., ledig, van St. Nazaire voor Gent. Eng. s.s. Northvvood, 2162 M3., ledig, van Boston voor Gent. Eng. ^.s. James Tennant, 574 M3„ van Vlissingen voor Ter Neuzen, om te bun- keren? Noorsch s.s. Lilian, 842 M3., ledig, van Southampton voor Gent. 24 Mei: Nederl. s.s. Scherpendrecht, 1397 M3., steenkolen, van Gent naar Rochester. Eng. s.s. Artificer, 1091 M3., steenkolen, van Gent naar Gr. Yarmouth. Eng. s.s. James Tennant, 574 M°., steen kolen, van Ter Neuzen naar Newcastle. Eng. s.s. Hobgoblin, 1095 M3., steenko len, van Ter Neuzen naar Dundee. Deensch s.s. Peter Maersk, 3890 M3., steenkolen, van Ter Neuzen naar Hull. Eng. s.s. Stanley Weyman, 816 M3., steenkolen, van Ter Neuzen naar de Noordzee. Finsche motorsch. Lannetar, 1430 M3., steenkolen, van Gent naar Aberdeen. Zweedsch s.s. Trudvang, 2655 M3., le dig, van Londen voor Gent. Zweedsch s.s. Begonia, 2074 M3., aard- appels, van Renders voor Gent. Fransch s.s. Orleans, 7693 M3., ledig, van Bordeaux voor Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Gent naar Duinkerken. Eng. s.s. Northwood, 2162 M3., steen kolen, van Gent naar Gravesend. Fransch s.s. Saint Marc, 6365 M3., steen kolen, van Gent naar Immingham. 25 Mei. Noorsch s.s. Kis, 3457 M2., ledig, van Gent naar Haugesund. Noorsch s.s. Inga II, 3349 M3., ledig, van Hull voor Gent. Deensch s.s. Nautic, 2663 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Duitsch s.s. Frankfurt, 3359 M3., fos- faat, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Limoges, 5533 M3., steen kolen, van Gent naar Belfast. Duitsche 'motorsch. Christine Jenson, 393 M3., ledig van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Montreal, 7408 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 26 Mei. Noorsch s.s. Lilian, 842 M3., fostaat, van Gent naar Southampton. Eng. s.s. Luga, 5627 M3., ledig, van Bayonne voor Gent Eng. s.s. Multistone, 838 M3., ledig, van Gent naar Duinkerken. Fransch s.s. Picardie, steenkolen, van Gent naar Hennebout. Fransch s.s. Perceu, 2941 M3., steenko len, an Ter Neuzen naar Grangemouth. Eng. s.s. Peter Pan, 2655 M3., ledig, van Rochester voor Gent. tmg. s.s. Mary Aiston II, 883 M3., le dig, van Scarborough voor Gent Eng. s.s. Lord Cecil, 644 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen- Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Jarrix, 1215 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Arizaba, 661 M3., ledig, van van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Manx King, 666 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Skarv, 447 M3., steenkolen, van Gent'naar Kingslynn. Eng. s.s. Goldfinch, 697 M3., stukgoed, van lent naar Londen. Eng. s.s. Okino, 880 M3., ledig, van Grimsby voor Gent. Eng. s.s. Deneside, 931 M3., ledig, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Colmar, 5814 M3., ledig, van Chattam voor Gent. Fransch s.s. Riveur, 2941 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. St. Brieux, 1305 M3., ledig, van St. Brieux voor Gent. Eng. s.s. Carbill, 486 M3., ledig, van Grimsby voor Ter Neuzen. Zweedsch s.s. Primula, 2228 M3., steen kolen. van Gent naar Limerick. Eng. motors. River Deben, 542 M3„ kolen, van Gent naar Kingslynn. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Ned. s.s. Scherpendrecht. 1397 M3„ ledig, van Rochester voor Gent. Duitsch s.s. Helgoland, 1332 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Ned. s.s. Magdalena, 6157 M3„ ledig, van Rotterdam voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., ledig, van Col- ahester voor Gent. Van 25 tot 26 Mei zijn langs de Midden- sluis alhier 27 binnenvaartuigen op- en 30 afgeschut; langs de Westsluis 7 op- en 10 afgeschut. WEERBERICHT VAN 27 MEI. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 761.7 Vestmanoer. Laagste barometerstand 752.4 Bronnoe. Verwachting tot den avond van 28 Mei: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt met tijdelijke op- klaring, waarschijnlijk nog regen of on- weersbuien, iets koeler. EEN OUD PAARTJE. Te Aalten zijn een man van 75 en een vrouw van 69 jaar in ondertrouvv opge- nomen. HnrQormfie tLerJe. Ter Neuzen. 9J u. en 2 u., Ds. Ds. A. Timmertnan. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9i u en 2J u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9J u dhr. L. Dek en 2} u., Ds. G. van Dis. Axel. 9i u.. leeskerk en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugen holtz. Sas van Gent. 9i u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz van Axel. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 a., Ds. W. .1. van Lindonk. Kloosterzande. 10 u., Ds. G. van Dis. ttierajormeertie Ktrrkein Hoek. 10 u Ds. H. v. d. Wal en 3 u., leeskerk. C hr. Qer«forateer(l*i Kerfc. Zaamslag. 9 a. en 2 n., Ds. L. de Bruijne. ilcreformeerile Qenieente. tui1-Qerefor?neerde gemeente, Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5$ u., (oude tijd) Ds. Van der Garde van Opheusden. ■-"ketal Ebeti-HaSzer(Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5£ u., Evangelisatie. S. K. Kerkdienst.en te Ter Xeuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8t en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. Uitspraken van 20 Mei 1921. Veroordeeld zijn, ter zake van overtreding van K. C. G. te Ter Neuzen, tot 1 maand voorwaar- delijke tuchtschool met proeftijd van een jaar. E. W. en A. S. beiden te Bouchaute, ieder tot eene boete van f 10, subs. 20 d. hecht. voor elk. C. R. K. en M. d. V., beiden te Westdorpe, ieder tot eene boete van 5 subs 10 d. hecht. voor ieder. J. G. te Axel, tot 19 boeten elk van f 3, subs. 6 d. hecht. voor iedere boete. A. de B. te Ter Neuzen, tot eene boete van f'i5, subs. 50 d. hecht. L. Q. v. N. te Koewacht, tot eeue boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. J. J. d. It. te St. Jansteen, tot eene boete van f 3, subs. 6 dagen hecht. J. M. M. te Zuiddorpe, tot eene boete van f 15, subs.30 dagen hecht. J. H. H. I. te Bouchaute en J. H. te Hoek, ieder tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. voor elk. K. B. te Ter Neuzen, tot eene boete van f 25, subs. 50 dagen hecht., met bevel tot vernieiing van het scheermes. A. D.L. D. beiden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht voor ieder. D. A. B. te Hoek, tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. J. d. B. en J. H. aldaar, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. A. K.A. W. d. J.; L. B., alien te Axel, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. voor ieder. A. v. L te Sas van Gent tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. P. R, te Selzaete, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. E. M. M. te Westdorpe, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. J. v. P. te Stekene, Fietsen zonder rem, tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. J. P. I. te Ter Neuzen, tot eene boete van 10, subs. 1 maand tuchtschool. G. S. en G. Sbeiden te Ter Neuzen, en G. de B. te Zaamslag, ieder tot eene boete van /15 subs. 30 dagen hecht. voor ieder. A. D. te Boschkapelle en J. J. M. te Middelburg, ieder tot eene boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. voor ieder. C. P. v. d. B. te Sluiskil J. P. Z. te Hoek en L. J. de M. te Axel. J. C. M.C. J. M C. M. A. A alien te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2