Handelsbericft ten. GEMENGDE BERICHTEN. ten. Het b!ad beweert, dat te Munchen enkele Beieren in een verkeerde trein wa- ren gestapt en er door een officier wer- den uitgehaald, met de woorden dat zij niet in den militairen trein thuis hoorden. Bij het vertrek zouden de vrijwilligers, meest Jonge lieden en studenten, hebben geroe- pen: „Wij gaan Opper-Silezie bevrijden." Verder zongen zij nationalistische liede- ren." Het blad voegt eraan toe, dat de Beiersche regeering vveet dat het verboden is vrijwilligers voor Opper-Silezie aan te werven en dat zij ook op de hoogte is van het vertrek dezer transporter maar ze stilzwijgend duldt. DE, ERFGENAMEN VAN DEN HERTQG VAN WELLINGTON. Boutaert, de katholieke af'gevaardigde, herinnert in een nota bjj yij a rapport over de begrooting aan de positie van Belgie tegenover de erfgenamen van den Hertog van Wellington, Een Nederlandsch koninklgk besluit van 18 Juli 1815 heeft aan den Hertog van Wellington den titel van prins van Waterloo toegekend, die op zjjn manneljjke nokome- lingen zou overgaan. Een ander koninklgk besluit van 20 September 1818 beeft aan den titel van prins van Waterloo de schen- k.ng verbonden van-een jaarljjksche uitkee- ring van ongeveer 20.000 Nederlandsche galdens, evereens overgankelgk op de wettige manneljjke nakomelingen van den eersten drager van den titel. Verschillende bosschen, in Belgie tusschen Njjvel en Quatre Bras gelegen, zgn bij deze scbenking gevoegd. Toen Belgie en Neder- land zich van elkaar scheidee, wer-1 deze dotatie tusschen de beide landen gehaiveerd. In 1871 kwam het jaarljjksehe bedrag der intcbrjjv:ogeu neer op 80.110 frank. Ingevolge een op 7 Juni 1892 tusschen de Belgische regeoriDg en den prins van Waterloo gesloten overeenkooast zjjn de ver schillende inschrgvingen door een enkele van 80,110 frank vervangen. De helft van de scbuld, die Belgie bjj de afscheiding van Nederland voor zjjn reke- ning heHt moeten nemen, komt nog steeds op de begrooting voor en zal eropbljjven voorkomen omdat er nog steeds erfgenamen van den Hertog van Wellington zgn. VOL KEN BOND. De kroniekschrgver van de Evening Stan dard zegtKolonel Harvez (de nieuwe Amerikaansche gezant te Londen) was on- der degeneD, die den eerste-Minister gisteren een vroeg ochtendbezoek brachten. De rede- voering van den Amerikaanschen gezant aan den maaltijd in de Pilgrim's Club op Donderdagavond geeft, aanleidiug tot druk commentaar in Whitehall. luvloedrgke diplomatieke kringen stellen zieh op het standpunt, dat, na al het no- bele idealisme, dat in verbaud met den Vol- kenbond tot uiting gekomea is, deze thans zoo goed als dood is. Want wat voor aan- trekking is er voor het nieuwe Duftsebland en het nieuwe Rusland om zich daarbjj aan te sluiten, wanneer een natie als de Ver- eenigde Stateh erbuiten staat? DUiTSCBLAND'S ONT WAPENING. Op 20 Mei des middags om 12 uur was de eerste termijn afgeloopen, die door de intergeallieerde militaire controle commis sie was gesteld in baar nota van 12 Mei, ter uitvoermg van bet door Duitschland aangenomen ontwapenings-ultimatum. De vereischte verklaringen zijn alle voor het alloopen van den termjjn door het mi- nisterie van buitenlandsche zaken uit naam der rjjksregeering zonder voorbehoud af- gegcen. Het bevel tot uitlevering van de niet toe- gewezen kanonnen. wapens en andere uit- rustingen der landvestingen is door den rjjksweerminister reeds op 13 Mei uitge- vaardigd, de andere door de nota gteischte bevelen zgn op 19 Mei uitgsvaardigd De uit de aanvaarding der desbetreffende bepalingen voortvloeiende conclucies zgn dadelijk getrokken, de noodige schikkingen voor de verdere uitvoering zgn getrofient TER NEUZEN, 23 MEI 1921. GEREF. GEMEENTE TE TER NEUZEN Bij de Geret. gemeente alhier is (voor de derde maal) tot prpdikant beroepen Ds. B. van Neerbos te Bminis^e. DOOPSGEZ1NDE GEMEENTE. Door Ds. J. G. Fferichs te Stavoren en Molkwerum is het benoep naar de Doopsgezinde gemeente te Aardenburg aangenomen. DOLLE HANS. Vrijdagavond gat het Vlaamsch Volks- tooneel uit Gent de aangekondigde opvoe- ring van „Doile Hans", Nederiandsch-In- discb drama in 3 bedrijven. Otschoon de bovenzaal van het „HoteI de Commerce" niet geheel bezet was, kon de opkomst zeer bevredigend genoemd worden en het was een dankbaar en den optredenden symphatiek gehoor. Met voile aandacjit werd het spel der dame en heeren, die de door Fabricius geteekende Indische figu- ren voor ons deden leven, gevolgd en dat men er in meeleefde bieek wel uit het ap plaps dat verschillende malen spontaan ontstond naar aanleinding van een hahlde- ling of uitdrukking van een of meer der. acteurs, terwijl een algemeen applaus aan het slot der bedrijven en de terugroeping aan het eind uitdrukking gat aan de tevre- denheid van het publiek voor het meester- lijk spel dat dien avond weer was gegeven. En dit was verdiend, de hoofdrollen wa- r£n in goede handen, vooral die van den Indo Hans Hartmann, van Does, den con- troleur en diens vrouw Jolanthe, van Kees Wjtte, den vriend van Hans, terwijl ook de minder symphatieke rol van Majoor de Weert een goede vertolking vond, en ook de bijrol van sergeant Tiemermans mag genoemd worden. Het was in een woord weer een goede vertooning ep het tooneellievend publiek zal zeker met ge- noegen zien, dat het gezeldschap hen in het aanstaande seizoen meermalen zulke genoegens komt verschaffen. VOETBAL. Gisteren speelde „T. S. C. I" te Goes met 10 personen, waaronder 4 invallers te- gen „G. V. V. I" en had een 43 over- winning te boeken. Zaterdag speelde alhier T. S. C. It tegen Juliana 1 v«n Zaamslag. De uitslag was 51 in het voordeel van T. S. C. 11. Zondag had te Philippine op uit- noodiging van T.V.V\ I van Ter Neuzen een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen voornoemd elftal en D.O.S. I van Philippine. De rust ging in met 10 in het voordeel van T.V.V. Even daarna forceerde de thuisclub den gelijkmaker en brpcht kort daarop den stand op 12. Eenige minuten voor het eind maakte T.V.V. gelijk, waardoor de wedstrijd met gelijk spel eindigde. T.V.V. kreeg twee en D.OfS. een straf- schop tegen zich, die echter sportiet naast geschoten werden. De partijen waren tegen elkaar opgewas- sen, zoodat de uitslag de verhouding goed weergeeft De uitslag van den wedstrijd Belgie Engeland, waarbij het Engelsche efltal op een paar uitzonderingen na tot beroepspe- lers behoorde, en die te Brussel onder groote belangstelling van het publiek is ge- houden, gaf een 20 overwinning voor het Engelsche lltal. WIJZIGING LIGGER WEGEN EN VOETPADEN. Door Ged. Staten is vastgesteld eene wijziging van den ligger der wegen en voetpaden in rde gemeente Hontemsse, waarbij het voetpad onder no. 74, genaamd Pad-door--Atnerika van den ligger wordt atgevoerd en daarop gebracht wordt on der no. 77 het Voetpad-door-Kruisdorp^ loopende van den Kruisdorpsche-dijk ten zuidoosten van den Oudelandsche-dijk in noordoostelijke, oostelijke en noordelijke richting door het gejyucflit Kruisdorp naar den Kruisdorpsche-dijk, ten wesicen van den Oudeiandsche-dijk, aan het begin loo pende over een afrit, lang 25 M. over het dijksverloop, zijnde een aardepad van 370 M. lang en 0.9 M. breed. KATH. LANDDAG. De Kath. Landdag voor Oostelijk Z.- Viaanderen zal te Hulst gehouden worden op den eersten Zondag in Juli. BESMETTEL1JKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 8 tot en met 14 Mei 1921, in de provincie Zeeland, be- droeg Febris Typhoidea (buiktyphus)Oost- burg 1. Roodvonk: Borssele 1. Diphtheritis: Graauw en Langendam 1, Groede 1, Middelburg 1, Oud-Vossemeer 1, Sluis 1, Vlissingen 2, Zierikzee 1. K1NDERZORG. Woensdag werd in een der zalen van het rneisjespaviljoen der stichting de jaarver- gadering gehouden van de vereeniging „Kinderzorg". Nadat gezongen was Gez. 2 1, las de voorzitter, Ds. N. M. de Ligt, Lucas: 27 tot 36, waarna hij in gebed vooi- ging- Daarna heette de voorzitter de aanwezi- gen welkom en zeide, dat de vereeniging 1 Maart j.l. 15 jaar bestond en dat zij is een zware tak aan den boom der inwendige zen- ding, waaraan de laatste 25 jaar zooveel wordt gedaan, als een bewijs, dat de Ned. Herv. Kerk wel degelijk strijdt tegen zedelijk verval en goddeloosheid. Wellicht zullen de verslagen sombere toonen doen hooren, maar de arbeid onder de verwaarloosden ts zoo moeilijk, omdat de jeugd voortsnelt naar de toekomst, en niet begrijpt. De stichting lijdt als zoovelc andere chris- telijke instellingen onder slechte finantien, daarorn rnogen de afgevaardigden begrij- pen, dat het niet voldoendp is te roepen ,,Heere, Heere", maar dat men werken moet. Aanwezig bleken te zijn 34 afgevaardig den en 23 belangstellenden. Uit de notulen bleek, dat de vorige ver- gadering besloot door een tweetal heeren een aardappelcollecte te doen houden, hi; wees op het succes daarvan, er is tot nu toe nog geen aardappel gekocht. De secretaris, Ds. H. Jonker, bracht het jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat van de 102 Hervormde gemeenten er 86 zijn aan- gesloten. De secretaris betrcurt, datnogzoo- vele afdeelingen geringe bedragen afstaan en niet is voldaan aan het besluit alom straatcollecties te houden. Al is het tekort gestegen van ruim J4000 tot ruim f 11000 twijfelt de secretaris er niet aan steun van het rijk en anderen te zullen ontvangen. Spreker wijst* op het veriies, dat de ver eeniging heeft geleden door het-vertrek der familie Dijckmeester, doch gelukkig heer Jhr. Mr. Quarles van Ufford zijn onmisba- ren steun reeds toegezegd. De verstandhouding met de autoriteiten is uitstekend, het personeei work' tot groote tevredenheid. De voorzitter voegde er aan toe, dat het rijk een som geeft voor steun aan verschil lende instellingen en men hem zeide „Kin- derzorg" wellicht f 10.000 daarvan zal krijgen. Inzake de bestaande bestuursvacatures sprak de voorzitter als een wensch uit. dat ook bestuursleden buiten de kerkeraden mo- gen worden gekozen, mede om het toetre- den van dames tot het bestuur mogelijk te maken. Een bepaald voorstel moest tot een vol- gende vergadering worden uitgesteld, doch men sprak zich met op een na algemeene stemmen in principe voor eene wijziging der statuten in dien geest nit. Vervolgens bracht de directeur der stich ting, de heer H. J. van der Siuis, verslag uit over den toestand der stichting zelve. Plaatsgebrek noopt ons uit dit zeer uitvoe- rige en belangrijke verslag slechts enkele korte grepen te doen. Dankbaar vermeldde de directeur dat voor de kerstfeestviering, het uitstapje in den zomer enz. steeds voldoende giften inkwa- men. Begin 1920 waren in de stichting 128 verpleegden, aan het einde van het jaar 135. Sterfgevalen kwamen niet, ernstige ziekte- gevallen meermalen voor. Buiten de inrichting waren bit den aan- vang van het jaar 48 en aan het eind 44 verpleegden. Wegens meerderjarigheid ver- lieten 20 pupillen de stichting, er kwamen 21 voogdij- en 6 diaconiekinderen bij. Van de verpleegden zijn 36 meisjes en 32 jongens nog schoolgaande; van de kleinste bezoeken 10 de bewaarschooi; verder worden door verpleegden bezocht de M. U. L. O.-, de burgeravondschool, de handelsavondschoo! en de ambachtsschool. Onder het personeei had nogal eenige mutatie plaats en eenmaal bieek men een minder gelukkige keuze te hebben gedaan. In den loop van zijn betoog wees de heer Van der Sluis er ook nog op, dat de opname van zieken in het Gasthuis zware offers van de kas der stichting vraagt. De voorzitter bracht dank aan den direc teur voor zijne mededeelingen en hoopte dat God hem en zijn vrouw en het personeei kracht moge geven ypor hun arbeid. Hierna bracht de commissie tot nazien der rekening over 1920 rapport uit. De rekening werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 83.072,37 met een kwaad slot van .f 11.297,25. De begrooting voor 1921 werd eveneens goedgekeurd met een eindcijfer van f 92.297,25, waarvan de gemeenten zullen moeten opbrengen f 30.297,25. De sehuld der vereeniging daalde met f 1000 en be- draagt nu f 66.100. Een der afgevaardigden zou een kinder- koor willen oprichten, dat alom zal optreden om de kas te versterken. De voorzitter voeide tlaar zeer weinig voor en zeide, dat a}s alle gemeenten bij- droegen, wat zij voigens den omslag zouden moeten doen, er geen sprake van een tekort zal zijn. De secretaris zette de regeling van dien omslag nog eens uiteen en achtte 30.000 te veel. Hij wil f 12.000 doen opbrengen en dan het overige voor tekort uittrekken. Dit wordt echter niet aangenomen. Dank bracht de voorzitter aan den niet aanwezigen penningmeester den heer Snoep en betreurde het, dat deze zijn functie meen- de te moeten neerleggen. Door Ds. De Vries werd verslag uitge- bracht over de Kinderzorgen en de cou- rant. Er zijn 300 collectanten en de op- brengst bedroeg f 5448,41, waarvan /4350 kon worden afgedragen. Nu is de opbrengst dit jaar reeds weer grooter dan verleden jaar op dit tijdstip. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Ds. De Vries t<e Wilhelniinadorp, Ds. Van Dis te Zaamslag en de heer De Bruijne te Goes en gekozen Ds. Van Maanen te Waarde en Ds. De Groot te Vlissingen. Tijdens de pauze namen velen een kijkje bij de tentoongestelde voorwerpen, vervaar- digd door de jongens en meisjes en kochten een herinnering aan de stichting, daarmeoe een goed doel steunende. ZAAMSLAG. Zaterdag werd alhier door den architect A. P. Wisse aanbesteed het bouwen van een woonhuis en toebehooren. ten verzoeke van Mej. de wed. J. Bruijnzeel, waarvoor werd ingeschreven door de volgende heeren: Metselwerk: H. P. Lensen voor f 420n W. Galle voor /3900; J. v. d. Veide voor 3846 en J. C. Houg voor 3820. Timmerwerk: A. Kaijser voor f 4800; K. Dieleman voor 410ft; J. Wisse voor 4123; D. Galle voor f 3795 en A. Millenaar voor f 3395. Schilderwerk: C. Kaijser voor f 825; C. Haak voor f 575; D. Riemens Cz. voor f 550; H. Wisse voor 545; C. Dees voor J530; F. Wisse voor f 524 en D. Riemens Jz. voor f 497. Smidsvverk: J. Wiflemsen voor 98; L. Willemsen voor f 95; W. Willemsen voor 92,75 en J. Steutel voor f90. Zinkwerk: J. Knijff voor f295. Het werk is gegund aan de laagste in- schrijvers. Alle inschrijvers wonen te Zaam slag, behalve de heer Millenaar, die te Huist woont. Voor de massa werd nog ingeschreven door J. v. d. Veide voor /8900; J. Wisse voor 8831 en WisseKaijser voor 8758. Door Ds. A. G. de Wolf te Loenen Vreeland is voor het beroep naar de Gere- formeerde gemeente alhier bedankt. SAS VAJSi GENT. Naar vemomen wordt zal den 18 Juli e.k. een Katholieken dag voor Zeeuvvsch- Vlaanderen hier ter plaatse gehouden wor den, waarop door een drietai sprekers o.a. door het ex-katnerlid Mr. Dr. Jan van Best het woord zal gevoerd worden. DRUK VERVOER. Het goederenvervoer langs de lijn Gent- Ter Neuzen heeft in de laatste weken groo te afmetingen aangenomen, doordat dage- lijks een aantai koientreinen uit Belgie langs dezen lijn naar Ter Neuzen rijden. Deze kolen zijn natuurlijk voor Engeland bestemd. Zoo ziet men, hoe gebeurtenissen in ver- re streken hun invloed kunnen doen gelden in een heel ander deel van de wertld en hoe het maatsdhappeiijk leven van een volk ten nauwste in verbaud staat met de mid- delen van verkeer niet alleen in eigen land maar zelfs tot ver in den vreemde. Logisch kan dus uit den loop der gebeur tenissen de conciusie getrokken worden, dat de strijd tegen fict kapitaal op de eene, een opeenhooping van het kapitaal op de andere plaats tengevolge heeft. KLOOSTERZANDE. Den 30 Mei zal het feest zijn in het Liefdehuis. Dien dag gedenkt de eerw. Zuster Regina den dag, dat zij 40 jaar geleden in het Moederhuis te Etten de Kloostergelofte aflegde. (Zel.) KOEWACHT. Dinsdag 24 Mei wordt hier een hoogst zeldzaam feest gevierd. Alsdan herdenkt de heer Aug. IJsebaert, oud-gemeente-ont- vanger den dag, waarop hij voor 75 jaar als schutter voor het eerst deelnain aan een gaaischieting. De vereeniging, St. Bastiaan, waarvan de jubilaris tal van jaren lid is, wenscht dezen dag niet ongemerkt te laten voorbijgaan en heeft een groote schieting uitgeschreven, waarop een 200 schutters genoodigd zijn. OOSTBURG. Aan den heer Mr, F. J. N. van Dam te Oostburg is door den Commissaris der Koningin eervoi ontslag verleend als lid en voorzitter van de gezondheidscommis- sie, zetel Oostburg. Loop der bevolfcing van Ter Neuzen In de atgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevstigd: J. S. Peleijs, boekhouder, Westkolks(iraat 8, van Gent. P. J. Dees, chauffeur, 2e Feijterstraat 2, van ijzendijke. Janna S. Notebaart, zonder, P 41, van Den Haag. C. Huijssen, stoker zeevaart, Elleboog 6, van Rotterdam. Elisabeth Verpoorte, zonder Q 114, van Axel. J. C. Jonkman, bankwerker, Dekljerstraat 64, van Axel. D. F. Streefkerk, machinist zeevaart, van Steenbergenlaan 35, van Rotterdam. Elisabeth I. van Warendorp, zonder, Ver- bindingsstraat 3. Vertnokken: G. A. Goethals, landbouwer, P 104,naar Oost Akker (Belgie). K. de Feijter, werionai^ Baandijk 22, naar Rotterdam. E. S. de Witte dienstbode, naar Axel. J. C. Huisman, chauffeur, naar Zuid- zande. A. van Tiggele, smidsknecht, Q 17, naar Axel. J. J. de Feijter, zonder, Noordstraat 50, naar Hoek. J. P. Bogaard, electricien, Verbinding- straat 1, naar Vlissingen. R E 0 H T Z A K E N Art. Rechtbank te Middetburg. De rechtbauk heeft in hare zictmg van 20 Mei 1921, de volgende vonnissen uit- gesproken A. D., oud 35 j., vlasbewerker te Ede, is wegens het dooden van een anders duif veroordeeld tot 50 boete of 50 dagen hecht. A. B., oud 17 j., arbeider te Clinge, is wegens diefstal veroordeeld tot 20 boete of 3 waken tochlschool. G. S., oud 53 j„ lenrder te Ter Neuzen, is wegens alsvoren veroordeeld tot 1 maand gevaDgenisstraf. Fr. H., oud 19 j., veld worker te Hulst, is wegens verduistering veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hachtenis. A. J. v. K., oud 28 j., arbeider te Hulst, s wegens alsvoren veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. C. V., oud 21 j., landbouwersknecht te Koewaeht, is wegens huisvredebreuk, vrg- gesproken. Voor de rechtbank te Middelburg werd Vrgdag 15 boete of 15 dagen hecht. geeischt tegen H. B., koopman te Sas van Gent, wien ten laste gelegd werd, dat hg op 15 April j.l. te Ter Neuzen, toen hg aldaar in een voor den opeDbaren dienst bestemd lokaal, het Belg. Consulaat, weder- rechtelijk vertoefde, daar hg nadat hem door den bevoegden ambtenaar Renier gelast was dat lokaal te verlaten, aan dien last niet voldaan, zich uiet op een tweede vordering van voornoemden ambtenaar om dat lokaal te verlaten, aanstonds heeft verwijderd. Voorts werd tegen J. K., oud 21 jaar, veldarbeider te Ter Neuzen 10 boete of 10 dagen hecht. geeischt omdat hg op 16 April te Ter Neuzen opzettelijk en weder- rechtelijk een electrische lamp, 2 sroelen en eenige drinkglazen. toebehoorende aan W. Verlinde heeft stuk gestagen. Nog had zich wegens op 16 April te Ter Neuzen vepleegde mishandeling te ver- antwoorden P. K., oud 35 jaar, machinist te Axelhem werd ten laste gelegd H. Tollenaar te hebben mishandeld door hem gewelddadig meerdere slagen op zgn hoofd te geven. De eisch was 10 boete of 10 dagen heeht. Assisenhof Oost-Vlaanderen In de zaak ten laste van Francies de Mul, schipper te Philippine, heeft het open- baar ministerie zich in verbreking voorzien tegen het arrest door het hof van assisen van Oost-Vlaanderen uitgesproken den 9 Mei laatst, nit reden dat het hof geacht heeft, dat de Mul niet plichtig was aan beraamde moord op den persoon van den eerw. heer onderpastoor Oktaaf de Clerq, van St.-Pietersbuiten en M. Jozef Braet, Notaris te Oudenaarde en anderen en enkel veroordeeld is geweest (bjj verstek tot le venslangen dwangarbeid) voor overtreding van artikel 116 van het strafwetboek, 't is te zeggen levering van dokumenten aan den vjjand. De aanplakking van het uittreksel van het arrest op den Koornmarkt welke moest plaats grjjpen is dus tot later uitgesteld. GEEN KERMIS. De Tilburgsche gemeenteraad heeft be- sloten dit jaar de kermis wegens de heer- schende werkloosheid niet te laten doorgaan EEN NOODLOTTIG SCHOT. In de Zjjl onder Leiderdorp zat des nachts W. v. d. M. in een schuitje te visschen, toen een veldwachter hem som- meerde om aan land te komen. Toen v. d. M. hieraan niet voldeed, loste de veld wachter uit zijn revolver een schot, waar door v. d. M. in den buik werd getroffen. In ernstigen toestand is hg naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. ONDER ZJJN WAGEN GERAAKT. Te Lintelo, gem. Aalten, is gisteren de iandbouwer B. G., door het op hoi slaan van zgn paard onder zgn zwaar bevrachten wagen geraakt en zoo ernstig verwond, dat hg aan ie gevolgen is overleden. VERDRONKEN. Te Delfzijl is de gepensioneerde rijks- zeeloods E. T. verdronken. INGEBROKEN. Te Leimuiden is ingebroken in de eon- sistoriekamer der Ger. kerk, waar ongeveer 200 ontvreemd is. Ook is ingebroken bjj den burgeroeester, den beer Th. C. C. Ninaber, die tjjdeijjk afwezig is, zoodat nog niet kon wordeu vastgesteld, wat daar is gestolen. MOORD Te Steenderen heeft een jongen in een sloot het Ijjk gevonden van den 65jarigen L. uit Bronkborst, met een zeer diepe snede in den hals. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld. De veldwachter uit Eefde was met zijn speurhond aan het zoeken naar een spoor. Een mes of iets dergeigks is nog niet gevonden. De verslagece was den geheelen voormiddag met zgn plaats- genoot V samen aan het werk geweest. om ter plaatse een sloot te graven. Toen L. alleen was in de middaguren moet de dood zgn ingetreden. Of hier misdrjji of zwaarmoedigheid in het spel is, zal moeten bljjken. Rotterdam, 23 Mei 1921. VEEMARKT. Vet vee en vette kalveren in prima ksja- liteiten met redeljjken handel en prgs- houdend. Micdere kwaliteiten met matige handel, afwgkende prgzen. Varkens bjj den aan/ang der markt weinig gevraagd. prij- zen teruggaand. Schapen en lammerea handel en aanvoer weinig. Aangevoerd werden 403 vette runderen, 272 vette- en graskalveren, 206 schapen en tammeren, 783 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 2,tot 2,10 2e kw. fl,95 tot y 1,85 3e kw. 1,75 tot /1,65 Ossen le kw. f 1,95 tot 2,05; 2e kw. 1,85 tot f 1,75 3e kw. f 1,65 twt 1,55; Kalveren le kw. 2,40 tot /2.60 2e kw. f 2,20 tot 2,3e kw. 1,80 tot 1,60 Schapen le kw. 1,60 tot 1,75 2e kw. 1,50 tot 1,40 3e kw 1,30 tot y 1,10; Lammeren 1,60 tot 1,80Varkens le kw. 1,10 tot 1,14 2e kw. 1,08 tot 1,04 3e kw. 1.02 tot 0,98 lichtsoort 0.98 tot 1,06. VLAS. Hollandsch Blauw 6960 steen /l,tot /1,75, Hollandsch Wit 3260 steen /1,80 toic /1,65, Hollandsch Geel 9100 steen 1,25 tot /1,60, Dauwroot 2280 steen 0,90 tot 1,10. FIJNE ZADEN. Lgnzaad wit 36,tot f 40,— Koolzaad 29,tot 30,Bruin Mosterdzaad 30,— tot 31,Geel Mosterdznad 16,tot 18,Karwjjzaad 26, tot 28,Blauwmaanzaad 34.tot f 36,Kanariezaad 12,a 13, AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 11,tot 12,— Zeeuwsche Banie zelfde prgzen; Zeeuwsche Eigenheimers tot Spuische Eigenhe'mers tot Red-Star 9,50 tot 10,50 Friesche Red Star /9,tot/10,;Bravo'8/ll,tot/12,50; Poters tot Limburgsehe Zsndaardappelen 6,tot 7,Malta's 28 tot 32 cent per K.G. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreea 8,tot 9,50. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZBN Vergadering van Donderdag 19 Mei 1921. des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedfr, la. T. van Hasselt, J. J. de Jager, D Scheele, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Mefjer, H. J. Colsen, N. A. Hanae- link en L. J. van Driel. Afwezig de heeren H. J. ran den Oudea en P. C. Geen sen, (Vervolg). 2. Wijziging der gemeentebegrooting, dieaei 192". Burgemeester en wethouders stellen voor, de gemeentebegrooting voor 1920 te wijaigv* als volgt: Onder de inkomsten te verhoogen de volgen de posten: geldleening in den vorm van ryksvoorschot- ten ten behoeve van den bouw van 42 arbei- derswoningen 18404,89, geldleening in thin vorm van rijksvoorschotten ten behoeve van den grondaankoop voor den bouw van 19 ar- beiderswoningen f 7487,50, totale vermeerde- ring f 25.892,39; onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: schrijf- en andere kantoorbehoeften f 42,24%, drukweik, aankoop van gedrukte stukken ea boekwerk, bindwerk f 2072,37%, adverteeren. aanplakken of op andere wijze bekend- maken der aankondigingen van het be stuur f 29,75, dienstreizen 20,80, brief- porten, vrachten, zegels en andere kleine uitgaven f 22,44; teruggaaf van beiasting f 800, verzekering tegen ongevallen en verdere kosten f 23,70, aanschaffen en on- derhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften f 1524,30, premien voor andere kosten voor markten f 12,46, kosten voortvloeiende uit de Huurcommissiewet f 41,04%, voorschot aan de woningbouwver- eeniging „Werkmansbelang" te Ter Neuzen voor het bouwen van 42 arbeiderswoningea in het belang der volkshuisvesting 18404,89, voorschot aan de woni ngbouwvereeniging „Werkmansbelang" te Ter Neuzen ten behoeve van den grondaankoop voor het bouwen van 19 arbeiderswoningen in het belang der volks- huisveeting f 7487,50, totale vermeerdering f 30481,50y2; en onder de uitgaven te verminderen de volgende posten: kiezerslijsten, uitoefenen der kiesverrichtm- gen, kosten van stembureaux f 400, belooning van den schatter en de herschatters voor het vergunningsrecht wegens verkoop van sterken drank in het klein f 40, jaarwedden van den inspecteur en de agenten van politie 400,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2