ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTlEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ■"FiTFnrnnrp." No 7148. Maandag 23 Mei 1921. 69e Jaargang. KIEZERSLIJST. FEUILLET0N. MISDAAB. BUITENLAN P. GEEN MINISTERIEELE CRISIS. Naar het ..Centrum" meldt, zijn alle ge- ruchten over een aftreden, niet alleen wat het kabinet in zijn geheel, maar zelfs wat den Minister van Financien betreft, van el- ken redelijken grond ontblo«t. Naar de oplossing der ontstane moeilijk- heid zal, volgens het blad, gestreefd wor- den door de indiening van een nieuw artikel 7 van het ontwerp tot regeling der grond- belasting, waardoor eenigermate wordt te- gemoetgekomen aan de bezwaren, in de Tweede Kamer te berde gebracht. INVALIDITEITSWET. Het wetsontwerp tot wijziging van de Invaliditeitswet, beoogende, b:j wijze van noodwetje het maximum-bedrag van het loon, waarvoor premie verschuldigd zal zijn, te fc rengen van t 2000 tot f 3000, is van den Raad van State terug en zai eer- lang bij de Tweede Kamer worden inge- diend. Voor de loonen boven 12000 zal voorloopig totdat de loonklassen en de premiebedragen zullen zijn herzien, de maximum-premie van f 0.60 per week moe- ten worden betaald. Eene meer uitgebreide herziening van de Invaliditeitswet, waarin o.m. de bedoel- de wijziging in de loonklassen en premieen is vervat, zoomede een herziening van de Staatsbijdrage is in vergevordrn staat van voorbereiding en zal vermoedelijk bin- nenkort naar den Raad van State kunnen worden verzonden. CRED1ET KOLENVOORZIENING. Naar alle waarschijnlijkheid zal bij de Tweede- Kamer een credietaanvrage wot- den ingediend tot dekking van een tekort op de kolenvoorziening. CRERIET LEVENSMIDDELEN- VOORZ1EN1NG. Het is gebleken, dat het voor de levens- middelenvoorziening voor 1919 toegesraan crediei ad f 142.600.000 niet geheel toerei- kend is. Een nieuwe credietaanvraag is daarom noodig. Een wetsontwerp tot ver- hooging van bovengenoemd erediet met j 3.6(30.000 heeft bereids het Departement van Landbouw verlaten. Voorts is het niet uitsgesloten, dat nog een verhooging noo dig zal zijn van het voor 1920 toegestane levensmiddelencrediet. HET VISUM OP PASPOORTEN. De Nederlandsche Kamer van Koophan- del te Londen heeft aan den Minister van Justitie en van Buitenlandsche Zaken het verzoek gericht, dat Nederland het eerste land zal zijn, hetwelk geheel met het stei- sel van een visum op paspoorten breekt, dat niet meer ernstig kan verdedigd wor den. Of bij afschaffing van het visum een voorbehoud moet worden gemaakt, dat reizigers in het bezit behooren te zijn van een paspoort van het land, waarvan zij deel uitmaken, zal elk land voor zich zelf moeten beslissen. De Kamer van Koophandel te Londen 7) „Nu goed, ik neem je mee", zeide Souf- flard. Hij keek Micaud uitdagena aan en voeg- de erbij: „,Wie er wat tegen heeft, moet maar trachten 'trnij te beletljen." Micaud verroerde zich met en liet het mes op den grond vallen. Weer wendde Gafgenaas zich tot de mooie Alliette en zei: „Ga maar vooruit." Zij gingen heen. Eerst toen hij het rijtuig hoorde weg- rollen, dat Soufflard en Alliette meenam, schrikte Micaud uit zijn verdooving op. Hij knarste op de tanden en bromde: ,,0! ik zal mij wreken, als zou het mij hiijn hoofd moeten kosten, ik zal mij wreken." Fifi, die tijdens het geheele tooneel in een hoek op den grond had gezeten en het gestolen hondje streelde, keek Mi caud met zijn sluwe oogjes aan en mom- pelde voor zich: „Dien zal ik in de gaten houden." VI. 5 ]uni. Het was de 5e Juni, de dag, die voor den moord op juftrouw Renault bepaald Was. Pierre Renault en zijn vrouw shepen nog, want het was 6 uur in den morgen, maar Eugenie was al een uur op, om de laatste hand te leggen aan een kleedje* dat zij voor zichzelt naaide en dat zij heden voor 't eerst zou dragen. spreekt als haar verwachting uit, dat een spoedige afdoening van deze aangelegen- heid in den door haar aangegeven zin Ne derland tot eer strekken zal. Ons bleek reeds, dat uit eene mededeeling die we uit officieele bron vernamen, dat onze regeering naar het sehijnt in overeen- stemming met Belgie reeds afschafnng van het pasvisum overweegt, welke mede deeling ook grond vindt in een mtlating van den Belgischen Minister van Buiten landsche Zaken. NEDERLAND EN BELGIE. De redacteur van de „Maasbode'' te Brus sel meldt, dat de Holland Belgie-wedstriju te Antwerpen ditmaal een historische gc- beurtenis schijnl te zijn geworden, met zoo- zeer op het groene veld dan wel daarbuiten. ,,Inderdaad, er is niet genoeg de aan- dacht gevestigd op de entourage van dit sportfeest,, waarvan men veel verhoopt voor de betrekkingen tusschen ue beide landen... „wie zou ook durven denken, dat een voetbalwedstrijd zou te baat genomen wor den voor de behartiging der landsbelangenV ,,Dat de BelgieHolland-wedstrijd daar- toe gediend heeft, lijdt geen twijfel. Zij, die het banket na afloop van den wedstrijd bi- woonden het is te betreuren, dat de pers daar niet vertegenwoordigd was zijn met de vaste overtuiging naar huis gekeerd, dat de BelgieHolland-wedstrijd te Antwerpen een toenaderingsfeest is geworden. ,,Op het banket waar de Nederland sche gezant Jhr. Van Vredenburch op de eereplaats zat zijn gelukkige woorden gesproken." De redacteur deelt dan mede, dat Carton de Wiart er aan herinnerde, hoe hij gezant was te Den Haag. „Daar had hij zich ten voile rekenschap kunnen geven van de groote belangen welke beide ianden bij een goede verstandhouding hebben. De voetbal- match, welke wij, aldus de Minister, dezen middag hebben gezien, heeft bewezen, dat men loyale tegenstanders kan zijn met te- genstrijdige belangen, maar toch goede vrienden. Hij hoopte dat de wedstrijd het begin zou zijn van hechte vriendschapsbe- t'rekkingen tusschen Nederland en Belgie. ,,De Belgisahe premier huldigde daarop prins De Ligne, den Belgischen gezant te Den Haag. Hij was er zeer verheugd over, dat prins De Ligne zijn opvolger was ge worden, wijl hij wist, dat niemand beter dan hij zou kunnen medewerken aan de fot- standkoming van goede betrekkingen tus schen beide landen. „Vervolgens richtte de Minister-president zich tot den Nederlandschen gezant te Brussel, Jhr. Van Vredenburch, aan wien hij zijn groote voldoening betuigde voor het- geen de Nederlandsche diplomaat in Belgie had tot stand gebracht. „Daarop voerde Minister Franck het woord in het Vlaamsch. Hij sprak over de groote dankbaarheid, welke het Belgische volk aan Nederland verschuldigd is, voor de hulp aan de vluchtelingen in nood bewezen. „Vervolgens herinnerde hij er aan hoe een Nederlander onlangs op een banket ver- klaarde, dat het Belgische leger in 1914 ook voor de onafhankelijkheid van Nederland heeft gestreden. Ik wijs u er op, aldus de Minister, dat in de 16e eeuw Nederland en Belgie schouder aan schouder stonden tegen den gemeenschappelijken vijand. Belgie, dat het voorste bolwerk was, bezweek in den strijd, maar in de 17e en 18e eeuw was h de standvastige politiek der stadhouders, in het bijzonder van den grootsten Oranje, Prins Willem 111, Koning van Engeland, die de Vereenigde Provincien samen wist te houden ten einde tegen den gezamenlijken vijand front te maken. „Deze politiek is de eenige juiste. Moge zij in de toekomst de NederlandschBel- De 5e Juni zou voor haar de schoonste dag van haar leven worden, want vader en moeder hadden toegestemd in tiaap verloving met Jules Brisson, den zoon van een koopman uit de buurt en heden zou zij voor 't eerst aan zijn arm gaan op de Pres-Saint-Gervais, een buitenplaats in den omtrek van Parij<s, waarheen zij in den namiddag met ha,ar ouders een uitstapje zou maken om er de oude lui Brisson te ontmoeten. Zij zou er keurig uitzien in haar witte keursiijfje met bonten kraag, haar muts met gekleurde linten en haar rose hoe- pelrok, zooals destijds mode was. Al die toilet-heerlijkheden lagen uitge- stald op haar bed en zij beschouwde ze met opgetogen blik en, terwijl een glim- lachje haar lippen plooide, fluisterde zij: „Ik geloof wel, dat hij mij zoo mooi zal vinden." Zij verliet haar kamertje en klopte aan de slaapkamerdeur van haar ouders, ter wijl zij riep: Vader! Moeder! Sta nu op! Het is al over zessen en u weet dat wij vandaag vroeg sluiten moeten." „Ja, ja, wij komen!" Onder het opstaan zeide juftrouw Re nault: ,yDat lieve kind, zij zou vandaag wel alle klokken voor wjllen zejten." Renault fachte en beiden verheugden zich in het geluk van hjun kind. Koopvrouw boven alles, dacht juf trouw Renault dadelijk weer aan de za ken, want zij zeide tegen haar man: „Dat is waar ook: die vrouw van de deken is er gisteren weer ggweest met haar man." ,JEn heb je zaken gedaan?" „Zij heeft de deken gelaten voor vijftien francs en zij zouden vandaag terugkomen gische politiek zijn. Want uw belang is ons belang." „De voetbalontmoeting en beide redevoe- ringen, welke jammer genoeg niet in de pers werden gepubliceerd, zijn dezer dagen druk besproken in pohtieke kringen. Ver- schillende volksvertegenwoordigers hebben er ons hun voldoening over te kennen ge- geven, dat de Minister-president en Minis ter Franck op het voetbal-banket de gevoe- lens hebben vertolkt van de groote meer- derheid der Kamer, die zoo spoedig moge- lijk een toenadering wenscht tot Nederland, Carton de Wiart en Franck zijn, men be- hoeft er niet a; te twijfelen, naar den Belgie- -Holland-wedstrijd getrokken om de toenadering in te 'ajden en zij zijn daarin, naar men hier meent, wel geslaagd. „Men verwacht, dat de resultaten daar- van niet zullen uitblijven, en dat binnenkort een hervatting der onderhandelingen zal mo- gelijk zijn. Belgie en Nederland speelden Zondag gelijk spel, merkte een politicus ons lachend op, laten wij ook zoo doen 1" LANDBOUW-ONGEVALLENWET. Het ontwerp-Landbouw-ongevallenwet heeft het Departement van Arbeid verlaten en zal weldra bij den Raad van State wor den ingediend. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN NEDERLANDSCHE EN BELGISCHE SOCIALISTEN OVER NATIONALE VRAAG^TUKKEN. Naar uit Brussel gemeld wordt zijn Zater- dag aldaar samengekomen afgevaardigden van de Nederlandsche S. D. A. P. met Bel gische socialistische vertegenwoordigers, met het doel om een basis te vinden, waar door een eind kan gemaakt worden aan de geschilien die tusschep Nederland en Belgu bestaan, door de vraagstukken die na den oorlog zijn opgekomen. De Belgische delegatie, bestaat, naar He. Volk meldt, uit: Baeck, De Brouckere, De- bunne, Lekeu, Vandervelde, Wauters, van Roosbroeck, Bouchery, Bondas, Mertens, Solau, Martel, Serwy, Debacker, Boulanger, Dewinne, Eekelers, alien leden van het be- stuur der Belgische Werkiiedenpartij; Bou chery, Branquart, Fischer, Huysinans, Ple- rard. Troelet, Uytroever, Coppieters, Brunet en Hubin, alien afgevaardigden der Bel gische Soc. Karnerf, actie. De Nederland&cho* Jelgatie bestaat uit de heeren Troelstra, Schaper, Sannes, Vliegen, Werkhoven, Wibaut, v. d. Goes, Van Ko. en Henri Polak. Naar verder gemeld werd, zou de Gent- sche senator Coppieters, die technisch gede- legeerde was ter conferentie te Parijs voor de herziening \an het veidrag van 1839 een rapport uitbrengen. (Het is te hopen, dat dit rapport meer der waarheid getrouw zal geweest zijn dan zijn berucht intervieuv over het kanaal van Gent naar Ter Neuzen, daar zijne inlichtingen anders slechts onder re serve zouden zijn te aanvaarden). De heer Vliegen Ieidde de vergadering, die in het Volkshuis gehouden werd. Hij gaf een overzicht van de quaesties van Ne derlandsch standpunt bezien. Senator Cop pieters heeft het Belgische standpunt ver- klaard. Er volgde een langdurig debat, waaraan alien hebben deelgenomen. Beide partijen zijn feitelijk tot een overeenstemming ge- komen, maar de manier om het doel te be- reiken, dat de bijeenkomst zich voorstelt, moet nog gevonden worden. De heeren Troelstra en de Brouckere zullen een rap port van de besprekingen opstellen en Zon dag een ontwerp-resolutie indienen. De gedelegeerden zijn tot overeenstem ming gekomen wat belreft de aanvaarding van het verdrag inzeke de kanalen, dat de om 2 peluws te koopen." Een oogenblik later hernam zij: „Zeg eens, Pierre, als we nu vanmiddag naar Pres-Saint-Gervais gaan, zou je dan om 3 uur de kraam niet sluiten?" „0, neen," antwoordde vader Renault, „om 3 uur is de verkoop nog in vollen gang. Het kan niet voor viercn." L>e arme Renault vermoedde niet, dat hij hiermee het doodvonnis van zijn vrouw velde, want de bende van Gaigenaas had den vorigen dag besloten, dat de moord am 3 uur zou worden gepleegd. De echtelieden praatten nog wat over het aanstaand huwelijk van Eugenie en hun plan om dan buiten te gaan rente- nieren en een uur later zaten vader en dochter weer met hun kraam in de rue du Temple. Gaigenaas had persoonlijk de leiding genomen van de „groote zaak", die de bende op touw zette en had de rollen aldus verdeeld: Vrouw Hardel en Alliette moesten zich in de onmiddelijke nabijheid der kraam in de rue du Temple posteeren, Pierre Re nault en zijn dochter in het oog houden, nu en dan voorbij de uitstalling loopen om te trachten eenige woorden op te van- gen, welke de koopman en het meisije met elkaar konden spreken en de moor- denaars waarschuwen, wanneer er van die kant eenig gevaar mocht dreigen. Micaud en vrouw Vollard kregen in op- dracht op straat voor het huis uit te kijken en een atgesproken signaal te geven, wan neer er tijdens de misdaad onraad 'komen zou. De taak van Fifi bestond in het afleiden der aandacht van de portiers, het echitpaar Toussaint, in wier vertrouwen hij zich Minister van Staat, Paul Segers en senator Coppieters met de Nederlandsche gedele geerden ter conferentie van Parijs hadden ontworpen. Inzake de Wielingen is het dubbele prin- cipe aanvaard van vrijheid van toegang van de Belgische kust naar de haven van Straatsburg en van de Nederlandsche naar de haven van Vlissingen. Over dit voorstel zou Zondag de besprekingen gevoerd wor den. Na afloop van de vergadering hebben de Belgische socialisten hun Nederlandschen colleg's een maaltijd aangeboden. UIT BELGIE. De katholieke afgevaardigden Kerkhove en Verachtert hebben de aandacfnt van den Minister van Buitenlandsche Zaken ge vestigd op het feit, dat veel Nederlanders zich in Belgie komen vestigen, vooral in het noorden van de provincie Antwerpen, na er eerst een huis gekocht te hebben. De bewoners van de streek klagen over dezen toestand. Zij kunnen geen huizen onder normale omstandigheden meer krij- gen. Kan de Minister, zoo hebben de beide Kamerleden gevrjaagd, zich met moeilijker met het verleenen van paspoor ten toonen? Minister Jasper heeft geantwoord, dat het vraagstuk van het aankoopen in 3elgie van gebouwen door vreemdelingen in on- derzcek is. Voor het oogenblik is er geen enkele andere- maatregel tegen het door de beide Kamerleden gesignaleerd ver- schijnsel te nemen. Bovendien kan er op het oogenblik, waarop de Belgische regee ring met de Nederlandsche onderhandelt over h.et afschaffen der paspoorten met gedacht worden aan beperkende paspoort- bepalingen jegens Nederlanders, die in Belgie een huis gekocht hebben. GEEN SPOORWEGSTAKING IN BELGIE. In de algemeene vergadering van de ian- delijke federatie van spoorwegpersoneel verklaarde de secretaris van de federatie dat de bedreiging met staking kan worden opgeheven met het oog op de toegevende houding der regeering. Deze verklarmg werd met algemeenen bijval begroet. De voorzitter wenschte daarop de vergade ring geluk met haar besluit. ACT1VISTEN VEROORDEELD. Het Assisenhot te Gent heeft een groep activisten, die in Februan 1915 met Duitsch geld te Gent een blad hadden opgericht, hetwelk bestemd was de plannen van den vijand te bsgvnstigen, bij verstek tot ver- schiilende straffen veroordeeld. Ds. Doma- la Nieuwenhuis, Nederlander van geboor- te, werd ter dood veroordeeld. DUITSCH LAND. De betaling der schadeloosstelling. De „Chicago Tribune" deelt mede, dat een Amerikaansche bank, waarschijnlijk die van Pierpont Morgan, de afwikkeling van den eersten Duitschen betalingster- tinjn van 150 millioen goudmarken zou meewerken, door aan de commissie van herstel een cheque ter hand te stellen voor het geheele bedrag in Fransclhe fran- ken omgerekend. De bank zou dan de verschillende door Duitschland aangebo den posten, als tegen-waarde overnemen. De ..Chicago Tribune" wijst op het ge- aar dat de Amerikaansche bank loopt, daar zij door de atgirte van de cheque de verplichting overneemt, terwijl de ga- rlanties onzeker zijnj daar de Duitsche prestaties door politieke stroomingen be- invloed kunnen worden. reeds had weten te dringen. Ten slotte zouden Soufflard en Lesage naar het magazijn van juftrouw Renault gaan, om den moord te plegen. Om halt twee was elk op zijn post. De beide moordenaars wachten in een herberg aan de rue du Temple het atge sproken tijdstip at: klokslag 3 uur. Lesage was bleek en zoo> zenuwachtig dat hij meermalen geen antwoord gat, als zijn metgezel iets tegen hem zeide. Gaigenaas daarentegen legde een groote koelbloedigheid aan den dag, die nog toenam, naar mate het oogenblik van han- deJen naderde. „Je hebt tochhet voornaamste niet i vergeten?" vroeg hij. j Lesage begreep hem en haaide uit zijn zak een lang puntig mes, dat hij extra scherp geslepen had. Soufflard liet ook zijn wapen zien, een tweesnijdende dolk, dien hij in den binnen zak van zijn vest droeg. „Luister nu goed, hoe we doen zullen," hernam hij. „Ik ben gisteren met je zuster in het ma gazijn van juffrouw Renault geweest en ik heb opgemerkt, dat de peluws liggen in een tamelijk hooge kast. Daarom zullen wij vragen peluws te zien. Zij zal op een iaddertje klimmen om er bij te komen en op het oogenblik, dat zij de peluws uit de kast wil halen onthoud dat goed, juist op dat oogenblik sluit jij de deur at, waarvan de sleutel van binnen in het slot steekt. Tegelijkertijd trek ik de ladder weg, zoodat zij op den grond valt. Dan snel je toe en te zamen vermoorden wij haar." „ja, ja, ik zal aan alles denken", sita- melde Lesage, die trachtte een vastber(a- denheid voor te wenden, welke door het beven van zijn handen werd gelogenstraft. RUSLAND. Geruchten over het verval van het bolsjewisme. Volgens berichten, die te Berlijn uit Rus- land ontvangen zijn, is de toestand in de sovjet-republiek uiterst ongunstig voor de leiders. De organisatie dreigt hoe langei? hoe meer ineen te storten. In Petersburg alleen bedankten 2000 partijleden in een maand. Er gaan allerlei geruchten om- trent voorbereidingen der oolsjewistische leiders om te vlucliten en naar het sehijnt zijn er uitgebreide maatregelen genomen om in de richting van Indie te vluchten wanneer het tot een crisis komt. Uit Revai en Kovno zijn groote bedragen aan de bolsjewistische agenten in Zwitser- land en elders gezonden, met opdracht die gelden in Zuid-Amerikaansche valuta om te zetten. Verschillende bolsjewistische leiders hebben hun gezinnen reeds naar Reval gezonden, terwijl andere naar het VColga-district of naar Turkestan zullen vertrjekken. In Turkestan zelt zijn uitgebreide mm- taire voorbereidingen gaande. Sokolnikoff heeft daar het bevel over Viji cav^lerie- en acht infanterie-divisies. Een andere ca- valerie-divisie is naar Kaboula gezonden om onder Ib evel van Stallin, den comrnis- j saris voor Oos^tersche aangelegenheden, den weg tot aftocht naar Indie open te j houden. EEN EIGENAARDIG INCIDENT is Donderdag in het station te Dresden voorgevallen. De Beriijnsche correspon dent der N. R. Crt. meldt daarorntrent: i De spoorwegdirectie te Munchen had I aan den stationchet te Munchen medege- deeld, dat de trein Munchen—Breslau zoo overvuld was, dat ook nog een gewone trein was vertrokken. Terzelfdertijd deci de de bedrijfsraad van het spoorwegper soneel te Munchen, dat vrij radicaai is, aan den bedrijfsraad te Dresden mede, dat een groot gedeelte van de uit Mun chen komende reizigers in dienst der Or- gesch stond en groote hoeveeihedcn \va- pens bij zich had. Aan dit berichk werd toegevoegd een oog in het zeil te hou den. Toen de trein te Dresden binnen- liep werd de bagage der reizigers door- zocht, _wat natuurlijk aanlgiding tot heei wat incidenten gaf. De bedrijtsraad van Dresden had inmiddels uit Munchen fae- richt ontvangen, dat de kisten die levens- middelen zouden inhouden in werkeiijk- heid wapens bevatten en dat nieuwe trans- porten zouden volgen. Tijdens de Pin- sterdag waren 61 kisten met machinegewe- ren op deze wijze naar Breslau gebracht Donderdag kwameni dajarpp, aldus nog steeds de bedrijfsraad, met den sneltrein opnieuw 14 kisten met levensmjddelen jnet den trein MunchenBreslau mee. Het personeel weigerde hierop de kisten verder te vervoeren, daar dit in strijd met de voorschriften was. Kort daarop kwarn de tweede trein te Dresden binnen. Deze bracht ongeveer 2060 met swastikas ge- tooide reizigers mee. De arbeiders dse de 14 k»isten un den trein bewaaxten, werden door de reizigers weggejaagd en daarop namen deze de kisten met gewtld in bezit. Toen een lid van de bedrijtsraad den conducteur van den trein er wilde op wijzei^ dat deze kisten in geen geval mochten worden vervoerd, werd hij door de reizigers mishandeid. Terwijl men hern afranselde, werd bovendien zijn portefeuil- le geroofd. De trein is daarop met de reizigers en de kisten naar Breslau ver trokken. De Freiheit spreekt zelts van bijzondere treinen met vrijwiiligers voor Opper-Sile- zie, die Munchen zouden hebben verla- Eensklaps sprong hij overeind. De kiok in de herberg sloeg 3 uur. Ook Gaigenaas stond op. „Komaari", zeide hij, ,Jhet oogenbiik is daar om te toonen, oat je 'n kerel bent. Geen zwakheid of alles zai mis- lukken." Zij verlieten de herberg, na de flesch wijn betaald te hebben, die zij er gedron- ken hadden en gingen de straat op. Toen zij nog slechts 'n20tai schreden van net huis no. 91 verwijderd waren, bleet Lesage eensklaps staan. „Wat scheelt je?" vroeg Soufflard. Lesage, die doodsbleek was, mompeids. ,ilk weet met wat mij scheelt, maar mijn keel is zoo droog als kurk. Ik zou wel willen drinken." „Je hebt zooeven pas wijn gedronken, vooruit, niet kinderachtig zijn, nu moet er gewerkt worden." En hij trok Lesage voort, die waggel- de als een to eschonken man. Juist toen zij de gang van het huis ingegaan waren, kwamen Alliette en vrouw Hardel buiten adem aangeloopen naar Mi caud en vrouw Vollard. j „Waar zijn Gaigenaas en Lesage?" vro;g vrouw Hardel. „Zegt't vlug dat ik hen ga waarschuwen. De zaak moet tot morgen worden uitgesteld." „Tot morgen?" riep Micaud. „lk heb eenige woorden opgevangen, die de man met zijn dochter wisselde, het meisje zal dadelijk de kraam verlaten om haar moeder bij het kleeden te helpen. Zij sehijnt veel haast te hebben, want zij komt achter ons aan. Vlug, waar zijn Lesage en Soufflard?" „A1 naar binnen „0, wee." Alle vier zwegen en keken elkander met ontzetting aan. (Wordt vervolgd). NEUZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de op 22 Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans liiidt, tot 15 Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, ver- krijigbaar. Ter Neuzen, 17 Mei 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. nm

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1