mi si a MS tfa ALGEMFEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEELAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEhEH No 7146. Woensdag 18 Mei 1921. 69e Jaar gang. SEMEIIT1BAAB. STB1JB TEGBH MISBMB. jgfflg m mm B I NNENLAND. FETJILLETON. BUITEN LAN 0 -mm n|«UblllEalil' HlfaWlS v fea EEN GESCHENK AAN PRINSES JULIANA. Vol,yens een mededeeling in 'net plaatse- lijk weekblad „De Scheveninger", gewerd Prinses Juliana op haar 12den verjaardag een eigenaardig geschenk, dat door haar dankbaar werd aanvaard. Twee kleine Scheveningsche jongens, de broers Jacob en Leen Korving, resp. 7 en 6 jaar oud, hadden ook vernomen, dat de hond van Prinses Juliana onlangs dood gevonden werd in de duinen. Bij hen had een btal weken geleden de poes kleintjes gekregen en zij vioegen nu aar. hun moeder, of ze Ju liana op haar verjaardag een jong poesje mochten brengen. De moeder vond de idee aardig, doch durfde niet meewerken aan de aitroering. De knapen hielden echter zoo aan, dat zij toegaf. Op den Zaterdagmorgen van 30 Ai togen beide jongens ieder met een poesje er op uit. Aan den Ruigen Hoek gekomen werden zij vriendeiijk door het personeei ontvangen en in de wachtkamer toegelaten. Een hofbeambte onderrichte hen, hoe zij zich moesten gedragen. Zij werden daarna tot de Prinses toegelaten en boden vriendeiijk hun poesjes Juliana aan, die het heei aardig vond. De Koningin kwam ook nader en vond het erg leuk, dat die lieve poesjes de Prinses juist op haar verjaardag werden ge- bracht. De jongens kregen een bedankje en ieder een portret van Juliana en kwamen verheugd thins. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De beraadslaging over de grondbelas- ling wordt voortgezet. De heer Wintermans (r. k.) vraagt m- lichtingen over de weijking van arokel 4 met betrekking tot het begrip verkoops- waarde. De heer Oud (v. d.) wijst erop, dat het amendement-Braat (aftrek van hvpothe- ken tot een maximum van 115000 van de belastbare waarde) tot misibruiken aanlei- ding kan geven. Spreker vreest van het amendement-Treub (waardebepaJing op grond van eigen aangifte) administrative rompslomp. De heer J. ter Laan (s. d.) steunt het amendement-Treub, omdat het z.i. ver- eenvoudiging zal brengen. De heer De Wijckerslooth (r. k.) merkt op, dat bij aanneming van het amende ment-Treub het ontwerp zal moeten wor den omgewerkt. Minister de Vries houdt vol, dat eigen aangifte meer administratieven omslag zal geven. Spr. ontraadt daarom het amen dement-Treub. Hi] neemt het amendement- de Monte Verloren, om de verkoopwaar- de vast te stellen op het gemiddelde der koopprijzen van het laatste jaar voor de vaststelling en niet op het gemiddelde der laatste 5 jaren, over, evenals de redac- tieverbetering, voorgesteld door den heer de Groot. Spr. verklaart het amendement- Braat onaannemelijk. Het amendement- Teenstra, dat verschillende eigendommen, die te zamen een bedrijt vormen, wil be- schouwen als een eigendom, zou groot6 practische bezwaren opleveren. De heer Braat (PL B.) neemt het amen- dement voorloopig terug. De heer Win,termai*s dient een amende- ment in, om de waarde te bepalen in verband met de oogenblikkelijke bestem- ming van het goed. De minister ontraadt dit amendementj dat hij overbodig noemt. Het amendement-Treub wordt verwor- pen met 41 tegen 36 stemmen. Het amendement-Teenstra woildt ver- worpen met 58 tegen 19 stemmen. Het amendement-Wintermans wordt aan- genomen met 39 tegen 37 stemmen. Het amendenv nf-de Monte Verloren, om bij de waardebepaling van gebouwde eigendommen tijdelijke toestanden buiten rekening te laten, wordt verworpen met 45 tegen 28 stemmen. Art. 6, betreffende belasting van open- bare wegen in particulier bezit wordt ver worpen met 62 tegen 12 stemmen. MAKELAARS. De Minister van Justitie heett een voor- stel ingediend tot wijziging van het Wet- boek van Koophandel, strekkende om de makelaardij vrij te maken en het verbod aan makelaars om eigen handel te drijven op te heffen. In 1868 is reeds een dergelijk voorstel gedaan door Minister Wintgens, en nu heeft Minister Heemskerk het weder op- genomen. T evens „Daar schaam ik me niet voor. Het bagno, daar komt men van terug, inaar door de kiekeboe van Chariot te kij- ken; dank je, niets voor rnij." De weduwe Vollard riep vol verachting uit: „En dat wil 'nman heeten." „'tls ook wat, de kiekeboe van Char- lot", zei Fifi, „zooiets kunnen ze je toch altijd maar eens lappen." ,,Dat zeg jij, omdat je nog geen zestien jaar bent, kwajongen", beet Lesage hem toe. Ook vnouw Handel en Alliette waren woedend over de weigering van Lesage. „Zoo'n mooie zaak!'' riep eerstgenoemde uit, „en die zoo juist van pas komt, want we hebben geen sou meer in huis. O! als ik een man was!" #,En jij, Micaud?" vroeg vrouw Vol lard aan deze, „hoe denk jij er over ,,Precies zooals Lesage, die ouder en wijzer is dan ik. Zegt hij neen, dan zeg ik ook neen." Vrouw Vollard sloeg met de vuist op de tatel. ■De heele zaak is verloren!" riep zij uit. „Bah! wat kerels! Geen knip voor de neus waard." Eenklaps zweeg zij en luisterde met ver- ontrust gezicht toe. De guillotine, aldus genoemd naar Chariot, zooals destijds de beul heette. zal de makelaardij in onrpe- rende goederen wetke het Wetboek van Koophandel formeel niet kent, geoor- ioofd worden. EEN DRAADLOOS TELEFOONGESPREK OVER DE N0ORDZEE. De ..Times" maakt melding van een zeer belangwekkende proefneming op het ge- bied van draadlooze telefonie, welke het blad met medewerking der Marconi Com pany heeft gehouden tusschen Zandvoon tn Southwold. De journalisten hielden een gesprek van vijftig minuten, dat een vol- komen succes was. Zij konden elkaar zon- der moeite verstaan. Het gesprek werd ge- voerd over een afstand van 125 zeemijlen. Tot dusver was het bij draadloos-telefo- nische gesiprekken noodig, dat de eerste spreker afmaakte, wat hij te zeggen had en dan over te schakelen van den verzenden- den stroom naar den ontvangenden, al- vorens te kunnen luisteren naar het bin- nenkomende gesprek. Dit was tijdroovend en Iastig en maakte een geregeld gesprek ondoenlijk. Dit is niet alleen niet meer noodig, maar er is een schier volmaakt toestel, waardoor het niet meer noodig is het oog te houden op het instrument voor oproepingen, dnch men een draadloos sta tion kan opschellen, evenals een gewone telefoon. Het heele station te Southwold bestaat uit twee gebouwtjes, die enkele honderden meters van elkaar staan. In het eene staan de toestellen, waarin men spreekt, in het andere de electrische kraohtbronnen. De Rotterdamsche correspondent van de „Times", die aan den Nederlandschen kant 'sprak, deelde mede, dat het verzendstation een hut was op een duin dicht bij Zand- voort. Hij roemt den eenvoud van de proef neming. Hij luisterde naar een korte mede- deeling over den stand van zaken in En- geland en herkende onmiddellijk de wijs van „Tipperary", toen zijn Engelsche col- lega begon te fluiten. De Marconi-maatschappij heeft zich tot taak gesteld, de wereld te omringen met draadlooze telefoonstations. EEN MINISTER-CRISIS. Vrij onverwacht is de behandeling van het nieuw ontwerp voor de grondbelas- ting opgeschort. Nadat verschillende; amendementen op artikel 7, die het be- ginsel van het ontwerp betreft en die door „Een rijtuig", fluisterde zij. Allen hoorden het geratel van wielen op de straatsteenen en luisterden even angstig als vrouw Vollard. Een rijtuig in deze achterbuurt, in deze armzalige straat slechts bewoond door be- delaars en dieven, dat was iets ongewoons en iets dat hun weimg goeds voorspelde Het geluid naderde meer en meer en hield toen eenklaps op. Lesage sprong eenklaps op en fluisterde: Het blijft hier staan, hier, voor onze deur." En zijn zuster voegde er bij: „De politie". Dit woord joeg alien een rilling door de leden, zij bleven roesrloos staan en luisterden dan met ingehouden adem, maar men hoorde niets anders dan den regen, die tegen de ruiten kletterde en de ruk- winden, die om het huis gierden. Alleen Fifi bleef kalm. Hij had een stuk worst in een papier gevonden en zat daar op den grond in een hoek lekker van te eten. Eensklaps riep hij: „Domkoppen Lesage keerde zich heftig tot hem „Wat zeg je?" „Ik zeg dat jelui domkoppen zijn, her- haalde Fifi bedaard terwijl hij voortging met kauwen. ^Wanneer het de politie was, denk je dan, dat zij zoo gek zou zijn om met een rijtuig te komen en ons op die manier vooruit te waarschuwen? Zoo stom zijn ze daar niet." „Hij heeft gelijk," zeide Alliette. „Dat rijtuig kan niet voor ons zijn.' Nauwelijks had zij uitgesproken ot er werd op de deur gebonsd. Lesage en Micaud sprongen op, gre- den Minister waren afgewezen waren ver worpen, is toen Mr. Dresselhuis stemming vroeg over dat artikel dit verworpen met 39 tegen 36 stemmen. De Minister De Vries vroeg toen schorsing der beraad slaging. Het is nog niet bekend of dit Kamer-votum aanleiding zal geven tot heengaan van den Minister ot verdere gevolgen. Sommigen achten dit niet ge- heel buitengesloten, terwijl dit van andere zijde betwijfeld wordt. DE ZEGELWET. Het Voorloopig Vey.iag der Tweede Ka- mer is icrschenen hetiwetsontwerp tot aan- vuliing en wijziging der Zegelwet 1917. Ter.vijl vele leden zich bij de strekking van dit wetsontwerp, ook uit de zegelbe- tasring. der blijvende versterking van s Rijks middelen een 'hoogere opbrengst te putten, konden nederleggen, hadden andere leden tegen de thans voorgestelde aanvul- ling der Zegelwet ernstig bezwaar. Van her publiek kan nauwelijks worden gevergd, dat het voor allerlei dagelijks voorkomende transacties zegels bij de hand heeft. Het thans, naast de vele reeds aan zegelrecht onderworpen stukken onder het bereik Ger Zegelwet te brengen der in 't dagelijks verkeer zoo menigvuldig voorkomende stukken, als bewijzen van opslag, volg- oriefjes, vrachtbrievp bewijzen van dek- king van vervoerde g'tederen en dergelijke. zal de overtreding der Zegelwet, thans reeds op niet onaanzienlijke schaal voor- komend, doen toenemen en aan het prestige dier vet scliade doen. Hiermede werd op- nieuw de vraag gesteld, of niet toegestaan kan worden voor de voldoening van het zegelrecht. postzegels te 'oezigen. Van an dere ziide werd hiertegeti als.bezwaar aan- gevoerd. dat daardoor het optnaken van een hehoorlijke rekening van het postbedrijf on- mogelijk zou gemaakt worden. Verscheidene leden drongen er op aSn, dat althans zegei- lxiekies zouden worden uitgegeven. Nog werd de vraag gesteld, of het juist is, de .prichting.eener rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging wel met een zegel recht te belasten, doch de oprichting van stichtingen niet. DE ZEEUWSCHE LIJN. nen zoo spoedig mogelijk het voor dezen dienst passende karakter van expresf-trei- nen zullen verkrijgen? Vragen van den heer Polak aan den Minister van Waterstaat: To; Is het Z. E. bekend, dat de trei- nen, die vefbinding geven met het ver- trek der stoomschepen van de Maatschap- pij „Zeeland" uit Vlissingen, tusschen Roo- sendaal en Vlissingen stoppen aan alle stations# waardoor de reis van Amslter- dam en andere plaatsen naar Vlissingen veel langer duurt dan noodig is, onge- acht nog een oponthoud van meer dan een half uur te Roosendaal? 2o. Is het Z. E. bekend, dat de trein, die na aankomst van genoemde stoom schepen van Vlissingen naar Amsterdam loopt, tusschen Roosendaal en Rotterdam stopt aan alle stations, terwijl er bovendien een langdurig oponthoud te Rotterdam D. P. is, zoodat de reis veel langer duurt dan noodig is? 3o. Acht Z. E. het noodig en nuttig, dat, terwijl eenerzijds het Rijk zich belang- rijke offers getroost om de ,,Zeelanit" door een moeilijk overgangstijdperk te helpen, anderzijds de Nederlandsche spoor- wegen blijkbaar alles doen om het rei- zen met de stoomschepen dezer maat- schappij voor reizigers uit de noor.de- lijke helft des lands vrijwel onmogieiijk te maken? 4o. Acht Z. E. dit in overeenstemming met de in de Staten-Generaal van Regee- ringswege atgelegde verklaring van den wil tot het behoud dezer lijn voor Vlis singen? 5o. Zoo neen, is Z. E. dan bereid te bevorderen, dat de desbetreffende frei- pen elk een m£s en wachtten, met on- heilspellend gelaat. De vrouwen plaatsten zich achter hen, bleek, hijgende, de oogen strak gericht op de deur, die dadelijk kon worden in- getrapr, waarop een bloedige vechtpartij zou moeten volgen. Fifi haalde zijn schouders op en liet zich in zijn maaltijd niet storen. „Komaan," zeide hij spottend, „de hee- ren zijn wel zoo beleefd, dat zij kloppen en zij wac'nten zelts tot hun zal worden opengedaan, in plaats van den deur in te trappen, dus....,." Maar hij kon niet voortgaan, want een hevige stoot deed de deur openspringen en een ruwe mannenstem klonk: ^Jeemt mij niet kwalijk, dat ik zoo maar binnenkom, maar ik houd er niet van te wachten." Als bij tooverslag was all? angst ver- dwenen en met een juichkreet klonk van aller lippen: „Soufflard „In eigen persoon." Het was inderdaad de hoofdman, die tot zijn bende terugkeerde. Hij wendde zich het eerst tot de vrou wen, nam zijn pet af en zei; .kjMijn eerste groet voor de dames." En hij maakte een buiging, zooals men dat gewoon is in de danshuizen van de Batignolles. „Soufflard," mompelde vrouw Vollard, „prachtig, dat is een kerel en nu hij er is, behoeft de zaak Renault nog niet te worden opgegeven." wDit is dus Soufflard," zeide Alliette, terwijl zij den ber|uchten bandi.et met oogen vol bewondering aankeek. Zij was pas eenige weken geleden met DE TOESTAND. 1 Het is alsof db magnetische storm, die In j het einde der vorige week groote ontredde- ring veroorzaakte in de telegrafische ge- i meenschap tusschen Engeland en het vaste- i land, ook den brozen draad tusschen Lon- den en Parijs heeft doen knappen. Lloyd George nam de laatste vergadering van het parlement voor het reces te baat, om in het npenbaar eenige dingen over Opper-SileziS te zeggen, die zijn Franschen oorlogsbond- genooten zeer onaangenaam in de ooren hebben geklonken. Briand is hoewel hij geen parlement bij de hand had om zijn hart te luohten, toch in de openbaarheid gevlucht", door Zaterdagmiddag voor buitenlandsche journalisten verklaringen af te leggen over de Fransche politiek ten aanzien van Opper- Silezie. waarbij hij evenmin op zijn mondje gevallen bleek. De tegenstelling tusschen de Engelsche en de Fransche politiek ya? als een diepe, breede kloof. Lloyd George zeide Vrijdag in het Lagerhuis vrijwel tot de Duitschers, dat zij in Opper-SileziS hun gang konden gaan tegen de Poolsche op- standelingen, als de jamboel daar voort- duurde. Briana geeft, met andere woorden, hetzelfde te verstaan wat een van zijn csol- !ega's*eenige dagen te voren had gezegd: dat het binnenrukken van Duitsche troepen in Opper-Silezie voor Frankrijk een casus belli zou zijn. waarop het onmiddellijk met een opmarsch in het Westen zou antwoor- ,den. Dit zoo zijnde, acht Briand het noodig 'aan Lloyd George's woorden een andere 1n- terpretatie te geven dan zij niet alleen In Engeland en Duitschland. maar ook in Frankrijk (getuige de verontwaardiging zij wekken) gevonden hadden. Op de vraag wat er gebeuren zou, indien Engeland de Duitsche regeering eens machtigde om het gebied van de volksstemming binnen te ruk- ken, antwoordde Briand, dat er niet de min- ste reden is, om aan te nemen, dat Lloyd George dat heeft widen zeggen. Hii heeft. vervolgde hii, een uiteenzetting gegeven van het Engelsche standpunt, zooals ik dat tegenover de Fransche Kamer zal doen van het Fransche. Het is echter duidelijk, dat indien Lloyd George erover dacht zulk een madrtiaing te verleenen, hij eerst met de Fransche regeering overleg zal houden. Wat Lloyd George dus heeft widen zeggen, Is dat de taak der ^eadieerden door de onlus- ten in Opper-Silezie sterk is bemoeiliikt en dat men de Polen zichzelven geen recht mag !a+en verschaffen. Dat was een uitstekende stelling, maar zij gold evenzeer, wat de recbtverschaffing betrof, voor de Duitschers. Zoo stonden de zaken Zaterdagmiddag Briand's wenk aan Lloyd George was dui delijk: de eendracht tusschen ons kan, zii het met kunst- en vliegwerk, alleen in stand gehouden worden, indien gij erin toestemt, dat iiw overijlde woorden uitgelegd worden, geliik ik heb aangegeven. Middelerwijl had de Engelsche regeering echter de rede van Lloyd George verwerkt tot een nota aan de Fransche regeering en daarin Briand ver- zocht, onverwiild voor een conference te Boulogne met Lloyd George samen te ko men. Briand anfwoordt met een nota in den geest van zijn uiteenzetting tegenover de iournalisten en bedankt voor de samen- komsf, zoolang hii geen gelegenheid heeft gehad met het Fransche parlement voeline te krijgen. Gevolg is, dat de twee eerste ministers elkaar waarschijnliik pas Zondag zullen ontmoeten. Een week lang kan de magnetische storm dus vooral in de Fran sche pers voortwoeden en de vriendeliike zon der goede verstandhouding tusschen En geland en Frankriik door zonnevlekken ver- duisterd worden. Men kan het conflict van Micaud getrouwd en in de bende opge- nolmen, waamajar de hoofdman, zooals men weet, in geruimen tijd niet had om- gekeken, zoodat zij hem nog niet gezien had. Lesage was buiten zichzelt van vreug- de, nu hij zijn hoofdman weerzag, maar veel fninder veilheugd toonde zich Mi caud, die de bewonderende blikken, wel ke zijn vrouw den bandiet toewierp, ter- stond had opgemerkt. Soufflard was verte van mooi, maar de matte bleekheid van zijn tint, de uit- drukking van ontembare vermetelheid, die de meest naar voren komende trek in zijn uiterlijk was# de hooghajrtige koelbloe- digheid van zijn blik, waarin icgtlijk de zekerheid van succes en de ve.rachting van het gevaar lagen, sicmpelden hem tot een merkwaardig type, dat, gevoegd bij den roep, die van hem uitging als een held in de misdadigerswereld, zeer ge- schikt was om indruk te maken op een vrouw als Alliette. Lesage schonk voor zijn hoofdman een glas wijn in en terwijl hij hem dit over- handigde, zeide hij: „Zeg eens, Galgenaas, je moet goed bij kas zijn, om zoo maar in een karos te kunnen rijden." „Galgenaas is altijd goed bij kas", sprak de bandiet, terwijl hij het glas in een teug uitdronk, „en hij zal nooit krimp hebben, daar zorgt hij wel voor." „Dat is waar!" riep Lesage uit. „Zelfs op het bagno had hi] altijd achterwielen in voorraad." „Een man die zichzelf te respecteeren weet, mag niet piatzak zijn", hernam Gal genaas en daarbij keek hij Alliette aan op een wijze, die Micaud van woede deed opvattingen tusschen Lloyd George en Briand als een incident beschouwen, dat alle kans heeft, om bij een persoonlijke ont- moeting bijgelegd te worden. De Daily Te legraph effent er reeds den weg voor, door Briand toe te geven, dat Lloyd George t bedoeld kan hebben, aan het Duitsche ieger vergunning te geven, om tegen Korfanty op te treden. Maar dan blijft toch nog altijd een diepgaand verschil bestaan tusschen Engeland en Italie eener- en Frankrijk an derzijds over de definitieve regeling van de grens in het Opper-Silezische stemgebieci, die dringend noodig is, als Europa eindelijk tot rust wil komen. Met de letter van het tractaat van Versailles alleen komt men er niet, want zoowel de Engelschen als de Franschen beroepen er zich op tot onder- "steuning van hun standpunt. Engeland legt nadruk op wat er in het tractaat van Ver sailles staat over het rekening houden met de geografische en economische ligging van de verschillende plaatsen. Frankrijk op het feit, dat het stemmenaantal van elke ge meente in dat tractaat als maatstaf van be- oordeeling aan de geallieerden wordt mee- gedeeld. Engeland wil twee behoorlijk af- geronde Duitsche en Poolsche gedeelten, Frankriik ziet blijkbaar niet op tegen het samenstellen van een lappendeken met in- en exclaven. De hoop, dat men tot een re- delijk compromis komt, moet in deze om- standigheden gevestigd zijn op de bemidde- ling van Amerika. dat. nu het weer een i er- tegenwoordiger in den Oppersten Raad heeft geen rechtstreeksche belangen heeft, die het weerhouden om zonder hartstocht tusschen beide partijen een middenweg te wijzen. EEN NIEUWE UNIFORM VOOR DE VROUWELHKE POLITIE-AGENTEN IN ENGELAND. Naar de Times meldt, zal na Pinkste- ren de uniform van het vrouwelijke poli- tiecorps, de Women Police Seijvice, in Engeland worden gewijzigd en het corps ook een anderen naam krijgen. Het corps werd in 1915 uit eigen nriddelen opge- richt en leverde toen ongeveer 1000 vrou welijke helpers in de munitiefabreken aan de regeering. Voortaan zal het Women's Auxiliarv Service heeten. De uniform zal haar blauwe kleur blijven behouden er\ ook in den snit wordt geen verandering gebracht. De rangen zullen echter door verschillende onderscheidingsteekenen van roode kleur worden aangegeven. Boven dien wordt de dienst uitgebreid, met na me te Londen en Edinburgh. DE ACHT-UREN-WET IN BELG1E. De Senaat heeft den tekst van de wet op den achtu.rigen werkdag aangenomen. Het inwerking treden, dat eerst op 1 Juli bepaald was, is op 1 October gesteld, opdat de regeering maatregelen van toe- passing zal kunnen treffen. i De eenige bijzonderheid is verder, dat de Senaat een amendement aangenomen heeft, volgens hetwelk de loonen in geen geval verminderid mogen worden door toepassir.g van deze wet. EEN „BOND VAN KROOSTRIJKE FAA4ILIEN. Dezer dagen is te Brussel officieel op- gericht de „bond van kroostrijke fami- lien". Staatsminister Levie fungeerde als voorzitter, terwijl verder aan de bestuurs- tatel hadden plaats genomen de heeren Van Cauwelaert, Voldoert, generaal De- wit en luitenantkolonel Lemercier, terwijl brieven van verontschuldiging waren in- gekomen van de heeren Carton de Wiart, Van de Vvvere, Ruzette, Max, Hiimans, e.a. De heer Levie hield de openmgs- rede, waarin hij wees op het groote nut van de talrijke gezSnnen en betoogde^ dat zoowel de binnenlandsche als de ko- loniale nijverheid behoefte heeft aan trillen. Daarop ging hi] voort: „Maar o n achterwielen te hebben moet men ook iets durven. Ik heb gehooitdj dat jelui een zaakje aan de hand hebtj waarbij je mij kunt noodig hebber," Vrouw Vollard riep met vreugde uit: „Juist, zoo is het en ie had niet op een meer gelegen tijdstip kunnen komen." V. Bandieten-moraal. Vrouw Voilard zette aan Galgenaas de zaak Renault uiteen en stelde hem op de hoogte van alle bijzonderheden. „Uitmuntendriep de bandiet uit, ,..uar moet werk van gemaakt worden en ik zal zelt de leiding nemen." #,Zij willen niet", zei vrouw Vollard, terwijl zij minachtend, over haar schou- der, naar Lesage en Micaud wees. Soufflard herhaalde verbaasd: „Zij willen niet?" „Omdat zij bang zijn," „Bang?- Waarvoor,?" „Zij zijn bang er hun hoofd bij te ver- spelen," mengde Fifi zich m het gesprek. „Voor mijn ootn kan er dat nog mee door, maar Micaud! 't Is me nog a! 'n mooi hoofdje Hij moest blj| zijn ails hij er at kwam." Beschaamd om zijn zwakheid tegenover den hoofdman te moeten erkennen, zeide Lesage: „Dat is 't niet, maar ik heb nog nooit met de „knijf" gewerkt en dan nu ja, waarom zou ik 't niet zeggen?... Ik kan 't niet." Galgenaas lachte hem in 't gezicht uit. (Wordt vervolgd'. ■aKMMBBMMMMW in 'IIWI11II I'MMMW IWMI I Wl fWltWM— MM—e—EWWWHMWty Oe Burgemeester der gemeente TER NEUZEK maakt bekend, dat eene Openbaie Vergadering an den Gemeenteraad zal worden gehouden op DMilrrdag llei des namiddag? tea 2 are. Ter Jleuzen, den 44 Mei 1921. De Burgemeesfer voornoemd, J. HUIZINGA. mUSSMNES PK»UhY2!K5aBBESBGi,tS5i SBB IWHBVBaHBMKCTvaresnKr m «t8caBHK5fc< »s r-«*rjxzxcwxn> i——inn limn wi^riiw hiitm

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1