ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH No. 7144 Woensdag 11 Mei 1921. 69e J a ar gang. Bl St >4 Jf pr Aankondiging. I L I I I STBIIB TS&EH MISDAAD. W a arsichuwing. BP HI SfSli liSp fi B1NNENLAWP. I M Zitting van den Keuringsraad. FEUILLETON. mamma m m ius4~ w/sgen en voetpaden met de kunstwerken. Taak van den keuringsraad. Wie voor den Keuringsraad moeten verschijnen. Wie niet voor den Keuringsraad betaoeven te verschijnen. (vervolg.) Na weer eenige schreden met moeite door de modder te hebben voortgeplast, hernam Fifi: „Ik kan haast niet meer, zoo beroerd voel ik me. Het bruit in mijn maag als in een leeuwenkooi en ik zak door mijn knieen heen. Als 'tnog iang duurt, sla ik tegen de wereld. Zijn we er nu haast, moeder?" „Dadelijk." Zij sloegen een lange, smalle straat in, zonder trottoirs en zoo slecht geplaveid, dat men tot over de enkels in het slijk zakte. De huizen waren krotten met zwarte gevels, bouwvallig en verwaarloosd. Aan beide uiteinden van de straat hing een olielantaarn aan een dwarsgespanneh touw te schommelen in den wind en ver- spreidde slechts een zwak, roodachtig lichtschijnsel, want de avond was reeds gevallen en het grootste gedeelte van de straat in een diepe duisternis huld. Geen sterveling bewoog zich tusschen die twee sombere huizenrijen. Jeanne Vollard haalde een liuitje uit haar zak en deed twee schrille, langge- rekte tonen hooren. Kort daarop werd een licht aangesto- ken achter een venster der tweede en hoogste verdieping van een huis. „Geen onraad, wij kunnen naar binnen gaan," zei de vrouw. „Is dit het lustverblijt van oom Louis?" Strafbepalingen. Nienw geneeskundig onderzoek. Indeeling bij de Zeemilitie of bij l!en der korpsen van het leger. Keuring voor den militairen dienst. vroeg Fifi. „Neen, hier woont Micaud." „Met zijn vrouw?" „Natuurlijk." „Een lief nestje voor de mooie Al- liette." Inderdaad, het huis was nog armzaiiger krot dan de andere. Een portier was er niet en de straatdeur stond open;." t Vrouw Vollard liep een nauwe, donkere gang in en tastend bereikte zij de uitge- sleten trap, die zij opgirig, gevoigd door haar zoon. Toen zij op de tweede verdieping kwa- men hoorden zij een geraas van woeden- de, schellende en tierende stemmen ach ter de deur, waar zij wilden aankloppen, maar voor zij dat hadden kunnen doen, werd die deur opengerukt en een vrouw, met loshangend haar en de kleederen in wanorde, het gelaat van angst verwron- gen, viuchtte jtaar de trap, achtervolgd door een woesten kerel, met een mes in de hand. Gillend sprang de vrouw de trap af. „Wacht even," mompelde Fifi. Hij gat het gestolen hondje, dat hij nog steeds onder den arm droeg, aan zijn moe der, en bliksemsnel legde hij zich neer over de geheele breedte van de bovenste trede der trap. De man, die hem in het donkere por- taai niet kon zien, struikelde en viel, on der het staken van een woedende kreet, van de trap. Fifi stond kalm op, keek hem na en riep: „Van onderen." III. De Bende van Galgenaas. Op het geraas van den vai waren nog Met gevangenisstraf van ten hoogste twee a ren wordt gestraft lo. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongesehikt maakt of laat maken 2o. hij, die een ander op diens verzoek opzettelijk voor dien dienst ongesehikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenis straf van ten hoogste zes jaren opgelegd. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Het nieuwe lid, de lieer Bijleveld, wordt beeedigd. De heer Van Beresteyn (v. d.) vraagt verlot tot het houden van een interpel late over de dienstregeling van den mail- trein in Zeeland. Over dit verzoek zal morgen worden beslist. Daarna is aan dc orde het wetsontwerp rot regeling van de grondbelasting. De heer Van Rappard (V. B.) betoogt, dat door schatting naar de verkoopwaar- de tal van land- en tuinbouwers op on- billijke wijze zullen worden getroffen. Spr„ acht het tijdstip van invoering zeer on gesehikt met het oog op gevaar voor j de daling van de tegenwoordige grond- prijzen. DE WARENWET. In verband met art. 21, 2e lid, der Wa- renwet, heeft de Minister van Arbeid be- paald, dat bij elke monstememing in het algemeen geldt, dat het monster zou nauw- keurig mogelijk de gemiddelde samenstel- ling van de bemonsterde partij dient weer te geven. Te dien einde wordt daar waar dit mogelijk is, de te bemonsteren voor- raad goed dooreengemengd, waarna een gedeelte als monster wordt genomen. In de gevallen waar de grootte der partij, de wijze van verpakkmg ot de aard der te bemonsteren stoffen eene dergelijke door- eenmenging van den geheelen voorraad 'niet mogelijk doen zijn, worden van ver- schillende plaatsen der partij voetstoots kleine gedeelten genomen, waarnai dez£ in goed gereinigd vaatwerk, ot op eene schoone onderlaag, zoo mogelijk under klein maken der grootere stukken, zorg- een man en een vrouw uit de kamer ge- komen. ,/ioeden avond," zeide de man tegen vrouw Vollard en haar zoon. Vervolgens boog hij zich over de lea ning van de trap en trachtte naar om- laag te zien, bij het licht van een kaars, die hij in de hand hieid. „Wat is er met dien dolieman gebeurd?" vroeg hij. „lk weet het niet preaes, oom," ant- woordde Fifi, die het hondje weer van zijn moeder had overgenomen, „maar ik geloot, dat hij dood is gevallen. Wij kunnen de stukken gaan oprapen." Alle vier gingen naar beneden en za- gen den man lang uit op het portaal van de eerste verdieping liggen, terwijl het bloed uit een wond vloeide, die hij aan het voorhoofd had. „Ben je dood, Micaud," vroeg Lesage, terwijl hij hem met den voet aanstiet. ,,'t Scheelt niet veel," antwoordde deze, terwijl hij zich met moeite op de ellebogen oprichtte. „Help hem op en weer naar boven gaan, Fifi, dan ga ik eens kijken waar de andere gebleven is." „Dat komt er nu van als je de leuning niet pakt," zei de jongen, terwijl hij Mi caud ophielp. De vrouw werd op de benedenverdie- ping gevonden, waar zij in een hoek ge- kropen was, het gelaat tegen den muur gedrukt. „Wees niet bang, Alliette, het gevaar is voorbij," zeide vrouw Vollard. Het gelaat van Alliette was doodsbleek van schrik. Zij was opvallend schoon, had glanzend goudblond haar, dat haar nu, in zware golven over schouders en rug tot over haar middei hing. vuldig wordt getrokken. Daar waar het mogelijk is, dient bij de monstememing gebruik te worden gemaakt van monster- boren. Van in het klein verpakte ot op- gemaakte waren ot artikeien kunnen oo,k enkele eenheden in ongeschonden, oiji- gineele verpakking als monster worden genomenj. Monsters bestemd voor bac- teorologisch onderzoek moeten, voorzoo- ver dit mogelijk is, in oorspronkelijke ver pakking worden genomen; als dit met mogelijk is, dienen zij genomen te worden onder de voor dat doel gebruikeliike voor- zorgen. De verpakking der genomen monsters behoort dusdanig te geschieden, dat ver- lies van bestanddeelen, alsmede verande- ring van eigenschappen, samenstellmg, hoedanigheid ot toestand zdoveel moge lijk wordt voorkomen, m zooverre deze veranderingen van invloed op de beoor- deeling zouden kunnen zijn. De verzegeling behoort zoodamg te ge schieden dat opening der verpakkmg zon der bescnadiging van verpakkingsmateriaal ot van het zegel onmogelijk is. (St. Crt.) SLECHTE TIJDEN. Het Burgerlijk Armbestuur van Scho- terland, waartoe zich Vrijdagmiddag on- geveer 60 veldarbeiders uit Jubbega om werk vervoegden, kan geen werk verschat- ten en besloot daarom tot bedeeling over te gaan. En dat in 't begin van Mei. Zoo iets gebeurde nog niet eerder. Dat de werkloOsheid nu al zoo groot is, zal wel verschillende oorzaken hebben. Vol- gens de arbeiders is zij vopral het gevolg van de omstandigheden, dat de landbou- wers, door het verhoogde dagloon, zod weinig mogelijk arbeiders in dienst ne- men en er in Friesland niet veel grond en slatwerk wordt uitgevoerd. DE SOUBURGSCHE KERMIS. Zaterdag werd den burgemeester tele- grafisch bericht gezonden, dat door Ged. Staten het besluit van den gemeentera,ad tot wederinvoering der kermis was goed- gekeurd. Dus zal de Souburgsche ker mis doorgaan, wat dadelijk aan de kermis- exploitanten werd bekend gemaakt. SPIONNITIS OF ONTROUWE COM MUNI ST EN Het Westuur der afdeeling Rotterdam van de Communistische Partij hoult, naar men mededeelt, in den laatsten tijd een ware razzia onder zijn leden. Een dne- tal partijgenooten zijn genoemd, die zon der vorm van proces, op grand van de macht door het laatste congres aan de besturen gedelegeerd, aan den dijk zijn gezet. Hieronder moet er een zijn, een \Teemdeling. die reeds zeven iaren lid der partij was, het volste vertrouwen ge- noot en in alle geheimen was ingewijd. Men zou thans tot de ontdekking zijn gekomen, dat de geroyeerde een Inter nationale politie-spion is. RUMBOONEN. Burgem. en Weth. van Utrecht zullen hun oordeel hebben te zeggen over het i gebruik van.... rumboonen. De heer Bruna, lid van den Utrecht- i schen Raad': heeft tot hen de navolgende i vraag gericht: j „Ondergeteekende zou gaarne vernemen i of aan den ongelimiteerden verkoop van j rumboonen, waarvan jeugdige personen groote hoeveelheden verorberen, geen perk kan worden gesteld". U. D. DE BELGISCHE OORLOGSVLOOT IN DE SCHELDE. recfacfeur te Briussel der Maasb. schrijtt; Wij hebben er reeds enkele malen op gewezen, hoe men zich in Belgische krtn- Met bevende stem vroeg zij: „Waar is hij?" „Fifi heeft hem weer naar boven gehol- pen, want hij heeft een gat in z'n hoofd." Dit scheen Alliette gerust testellen, zij herstelde de wanorde van naar kleeiten, bond het haar weer op en volgde vrouw Vollard naar de kamer van Micaud, een somber, morsig vertrek, welks geheele meubilair bestond uit een kist, een tafel en 2 stoelen zonder leuning en waar het behangselpapier aan flarden bij den wand hing. Op de tatel stonden flesschen vvijn en glazen, benevens een kaars, die het ver trek schemerachtig verliahtte. Vier menschen bewoonden deze kamer: Louis Lesage, de breeder van vrouw Vol lard, Alphonse Micaud, zijn vrouw Alliet te en Louise Hardel. Allen waren reeds meermalen met de politie in aanraking geweest, want zij leef- den van diefstallen. Behalve Alliette, die bevallig en bekoor- lijk was gebleven, ondanks het leven van misdaad en losbandigheid dat zij lefldde, hadden al deze menschen het stempe! der misdaad op hun uiterlijk. Lesage was 37 jaar, een zwaar geb aw- de kerel, wiens wangen voor het grootste gedeelte met dikke, zwarte bakkebaarden waren bedekt. Micaud, 26 jaar, was afzichtelijk lee- lijk, met laag voorhoofd, ingevallen neus en vooruitstekende onderkaak en vrouw Hardel, een afzichtelijk wijt van omstreeks 50 jaar, met grijzende haren, die rechjj afhingen langs haar gelaat, dat de spo- ren van drankmisbruik droeg. Met vrouw Vollard en haar veelbelo- vend zoontje vormden zij een bandieten- ber.de, waarvan de hoofdman, Jean Sout- flard, bijgenaamd Galgenaas, op het JB- - pers ernstig ongerust maakt over de Belgische oorlogs- vloot, welke in Antwerpen ligt. Het is niet zoozeer over den erbarmelijken Joe- stand, waarin verscheidene wachtscheep- jes en torpedobooten tengevolge van slecht toezicht en diefstallen verkeeren, datsom- mige bladen zich druk maken als wel over de vraag hoe de Belgische oorlogsbodems naar de nieuwe vlootbasis Zeebrugge moe ten worden overgebracht, zonder de Schel- de te passeeren. Men weet, dat een speciale commis- sie werd benoemd om het vraagstuk te bestudeeren en na te gaan ot het niet mo gelijk was de schepen langs de kanaien naar Zeebrugge te zenden. De commissie trok er olp uit om in de kanaien peilin- gen te doen en de hoogte der bruggen (te meten. Zij kwam tot de oonclusie, dat zelts wanneer masten en schoorstee- nen werden afgetakeld, men langs dien weg niet in Zeebrugge zou komen. Nu zat men ten einde raad tot enkele dagen geleden, aldus de „Gazette" een oplossing uit de lucht is komen vallen. Twee Fransche „Jagers", kleine oorlogs- bodems, zijn te Antwerpen aangekomen ter versterking van de Fransche vlootba sis, zonder dat de Franschen toestemming hebben gevraagd aan den Hollandschen Schelde-portier. Wat hebben zij gedaan? Wel, zij heb ben eenvoudig de bewapening en de oor- logsvlag van de schepen afgenomen en dit tuig per spoor naar Antwerpen ge zonden. De schepen hadden niet meer het karakter van oorlogsschepen en konden rustig de Schelde opvaren zonder door iemand gehinderd te worden. Het blad is van oordeel dat Belgie dit voorbeeld moet volgen. De oplossing is heel eenvoudig, prachtisch en het minst kostbaar. (We begrijpen die Belgische bezwaren niet goed, want in vredestijd is nog nooit door de Nederlandsche regeering belet, dat buitenlandsche oorlogsvoertuigen de W. Schelde op- of afvaren, getuige de vele vreemde oorlogsschepen die een be- zoek aan Antwerpen brachten. Tenzij het bezwaar dit is, dat de Bel gische regeering niet wenscht aan onze regeering verlot te vragen. OPHEFF1NG VAN MUZIEKKORPSEN. Naar wij vernemen, is bij een der korp sen van het leger een geheime aanschrij- ving ontvangen, waarin liet voornemen j wordt kenbaar gemaakt, om bij het tot stand komen van de reorganisatie van het leger over te gaan tot opheffing van de muziekkorpsen bij het 2e reg. intantene te Venlo; het 3e reg. infanteriej tjq Beijgen op Zoom; het 4e reg. infanterie te Leiden; het 7e reg. intanierie te Amsterdam; het 8e reg. infanterie te Arnhem; het 9e reg. intanterie te Leeuwarden; het lOe reg. in fanterie te Haarlem; het lie reg. intante rie te Nijmegen en het regiment jagers te 's Gravenhage. Alsdan zal slechts oij eik der thans bestaande vier divisies over een muziekkoips worden beschikt en wel bij de le divise het muziekkorps van het reg. grenadiers te 's Gravenhage; bij de 2e di- visie het muziekkorps van het le reg. in tanterie te Assen; bij de 3e divise het mu ziekkorps van het 6e seg. infanterie ie Bre da en bij de 4e divisie het muziekkorps van het 5e reg. infanterie te Amersfoorti, (De Crt.) BLOEMET JES-DAGEN. Het is al eenige jaren geleden zegt de Nijmeegsche Ct. dai de eerste bloemetjes-dag werd ingesteld; het gold als wij ons niet vergissen, de Vereenigmg tot Bestrijding der Tuberculose en alweer als ons geheugen ons niet bedriegt, de wijze om Dijdragen voor het bij uitstek oogenblik met aanwezig was. z.ij hadden hem in verscheidene da gen niet gezien en wisten met waar hij was. Vrouw Vollard bekleedde bij de bende de tunctie van verkenster; zij spcorde de „zaken" op, welke de bandieten zouden kunnen doen, dielstallen en inbraken, tit stelde zich op de hoogte van aile bij- zonderheden, welke zij voor de uirvoe- ring van hun plannen kenbeh moesten, waarbij zij veel hulp had van haar zoon Fifi, een knaap van weergalooze slimheid, wiens jeugd en nietig voorkomen weinig achterdocht wekten. Alleen aan het uiterlijk van Alliette zou niemand hebben gezegd, dat zij in voort- durenden staat van ooriog met de maat- schappij leefde en behoorde tot de mis- dadigerswereld, die in de modder van de wereldstad tiert. Zij was dap ook, in tegenscelling ,net al de anderen, niet in deze wereld gebo- ren en opgegraeid. Haar ouders waren tatsoenlijke burger- menschen en hadden haar doen op lea den tot borduurster. In het magazijn, waar zij werkte, had zich haar slechte aard het eerst vertoona, doordat zij verschillende goederen, aan haar patroon toebehoorende, ontvreemude, met het gevolg, dat zij weldra betrapt en als dievegge veroordeeld werd. De gevangenisstrat had haar kwade nei- gingen nog sterker aangevuurd en het on- geluk wilde, dat zij, na haar ontslag uit de gevangenis, toen zij het ouderlijk huis voor haar gesioten vond, in aanraking was gekomen met- Alphonse Micaud, een bandiet van het ergste soort, die kort te voren van het bagno was gekomen. >'-TT ■Chi/ nmni in mm i ""i1!" i Burgemeester en Wethouders der gemeente Ter Neuzen brengen ter tennis van belanghebbenden dat te beginnen op 17 Mei 1921 van wege de gemeente een algemeene opncming zal worden gehouden van de Ter Neuzen, 9 Mei 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt be- kend, dat de Keuringsraad voor de inge sehrevenen voor de militie, lichting 1922, dezer gemeente zitting zal houden te Ter Neuzen in het Stadhuis, op Ikinstlug en Wo>»n sting 21 en 22 Jnni 1921, des voormiddags te 9,30 nur en des namiddags 1,30. Behalve in de hierna te noemen uitzonderingsge- vallen geschieden voor den Keuringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschikt- heid voor den dienst. Ongesehikt voor den dienst worden geacht lo. zij, die kleiner zijn dan 1,55 M. 2o. zij, die lijden aan of beliept zijn met een der ziekten of gebreken, vermeld op eene bij Koninklijk besluit vastgestelde lijst. Alleen zij, die bij de meting blijken de vereisehte lichaamslengte te bezitten, worden onderworpen aan het geneeskundig onderzoek. De uitspraken van den Keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Voor den Keuringsraad moet in het algemeen ver schijnen ieder ingeschrevene, die niet bij onherroepe- lijk geworden uitspraak van den dienst voorgoed of tydelijk vrijgesteld dan wel voorgoed of voorloopig uitgesloten is. Onherroepelijk is een uitspraak tot vrijstelling of uitsluiting eerst, vvanneer tegen de uitspraak geen bezwaar ingebracht of beroep inge- steld is binnen den daarvoor bij de wet gestetden termijn of de uitspraak bij de -eindbeslissmg is ge- bandhaafd. Hij, die voor den Keuringsraad moet verschijnen, is verplicht zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Hij kan echter aan den Commissaris der Koningin in de provincie het ver zoek doen om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Het staat den ingeschrevene vrij bij de keuring een geneeskundige verklaring omtrent de lichaarns- gesteldheid over te leggen, opdat de keurende genees- heeren daarmede rekening kunnen houden. Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingesehrevenen, die in vrijwilligen mititairen dienst zijn, en verder lo. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat zijn; De hier bedoelde ingesehrevenen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. 2o. die zich in verzekerde bewaring bevinden of die verpleegd worden in een rijkswerkinrichting een rijksopvoedingsgesticlit of een tuchtschool Voor het onderzoek van deze categorie van inge sehrevenen gelden dezelfde bepalingen als voor de categorie onder lo. vermeld. 3o. die verpleegd worden in een krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- of blindengesticht Voor deze ingesehrevenen wordt door de bestuur- ders der gestichten eene geneeskundige verklaring overgelegd. 4o. die hun beroep maken van de buitenlandsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands Deze ingesehrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich hetzij voor den Keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen, hetzij voor 16 Mei tot het ondergaan van dit onderzoek aanrnelden bij de Plaatselijke- of Garnizoenscommandant in een garni- zoen te hunner keuze, waar een officier van gezond- heid is, of bij den Commandant der Afdeeling Mari- niers te Rotterdam. Bij deze aanmelding, die op een werkdag des voormiddags negen uur moet ge schieden, moet de ingeschrevene zijn bewijs van in- schrijving voor de militie medebrengeu en ten ge- noegen van den Commandant aantoonen, dat hij een beroep als hierbedoeld uitoefent. Ten minste een dag voor de aanmelding moet de aanvrage om keuring aan den Commandant, hetzij schriftelijk, hetzij rnondeling worden gedaan. 5o. Die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland. Deze ingesehrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den Keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kunnen bovendien op de hiervoren aangegeven wijze verzoeken om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te onder gaan.*) Voor zooveel deze ingesehrevenen echter door ziekte of gebreken buiten staat zijn voor den Keuringsraad tt ersebijnfcH, kunnen zij volatatin met by den Keuringsraad voor de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Mei afgegeven verklaring, waaruit blijkt: a. dat de ingeschrevene met geslachtsnaain, voornamen en leeftijd aan te duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Keurings raad te verschijnen b. dat de ingeschrevene door hen, die de ver klaring hebben afgegeven, ongesehikt voor den dienst wordt geoordeeld c. de aard en de gtaad van de ziekte of van het gebrek, op grond waarvan de ongeschiktheid aan- wezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of bet gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte bevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde. In de Nederlandsche kolonien mag de verklaring door enkel dokters-djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zij door een dokter- djawa met een ander geneeskundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan een ander geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de handteekeningen zijn gesteld, ter plaatse bevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde, dan wel dokter-djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door dokters-djawa of mede-onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken welk van de hiervoren bedoelde gevallen aanwezig is. De ingeselirevene, die verplicht is voor den Keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangewezen plaats of tijd verschijnt, of die, aldaar versehenen zijnde, zich niet aan de meting of aan het geneeskundig onderzoek onderwerpt, alsmede de ingeschrevene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt en zich niet onderwerpt aan de meting of het geueeskundig onderzoek, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden, l'leegt hij het feit opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste tuiee maanden of geldboete van ten hoogste zes- lionderd gulden. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een in geschrevene heeft plaats, zoo het gevoelen van de beide geneeskundigen van den Keuringsraad niet van dezelfde strekking is. Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den Militieraad, in zijn tweede zitting in Augustus. Overigens kan van een ingeschrevene, omtrent wieu door ilen Keuringsraad uitspraak is gedaan, by den Militieraad een nieuw geneeskuhdig onderzoek worden aangevraagd lo. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator; 2o. door elk der overige voor de gemeente in gesehrevenen, of door zijn vader, moeder, voogd of curator. De aanvraag moet, zoo zij wordt ingediend door een der onder 2o bedoelde personen, berusten op aannemelijke, in de aanvraag omschreven gronden en binnen tien dagen na den dag, waarop de uit spraak van den Keuringsraad in het openbaar werd medegedeeld, zijn ingeleverd bij den Burgemeester der gemeente, waar de ingeschrevene, wien het geldt, voor de militie is ingeschreven. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Aan- vragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de wijze, hier omschreven, kunnen geen gevolg hebben. De Voorzitter van den Keuringsraad verzamelt tijdens de zit'ting gegevens omtrent de indeeling. In verband hiermede staat het den ingeschrevene vrij alsdan aan dien Voorzitter rnede te deelen, of hij zou wenschen te worden bestemd voor de zee militie, voor een bereden korpsofvoor de administratie- troepen en ook aan w elk korps rjf garnizoen hij zich anders gaarne zou zien toegewezen. Ook kan de ingeschrevene den Voorzitter een schriftelijke ver klaring ter hand stellen, ten bevvijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. >str Ter Neuzen, 9 Mei 1921. fjgj De Burgemeester voornoemd. J. HUIZINGA. Het verzoek moet met door den vader, moeder of voogd, maar door den ingeschrevene zelf worden gedaan. De Burgemeester van TER NEUZEN ivaarscliuwt een ieder, die er belang bij heeft, zich er wel voor te wachten, zich met tusschenpersonen in verbinding te stellen om voor den dienst afgekeurd te worden, omdat, indien hij inderdaad ongesehikt is, de afkeuring ook zonder de tusschenkomst van die personen zou plaats hebben. Nadrukkelijk wordt de aandacht gevestigd op ar- tikel 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat luidt als volgtkfcifcfc «■/-• Ter Neuzen, 9 Mei 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1