Handaisberichtflii. 8EMEN8DE BERICHTEN. BELGIE EN DE SANCTIES. Le ministerraad heeft besloten, dat Bel- git aan de sancties tegenover Duitscii- land deel zal neraen. Ongeveer 1U.000 man zullen naar Duitschland gezonden word en. ZULLEN DE BELG1SCHE SOCiALISTEN ZICH UIT DE REGEE- RING TERUGTREKKEN? De algemeene raad van de Belgische arbeiderspartij en de commissie u*t de vakvereenigingen heeft na een iangdurig debat een molie aangenomen, waarin ver- kiaard wordt, dat men zich aansluit bij de politiek van herstel, door He confe rence, van Amsterdam vastgesteld en waar in besloten wordt om deze politiek in het land, het parlement en in de regeering te verdedigen. Daaruit schijnt men het gevolg te kun- nen trekken, dat de socialisten, induen de regeering besiuit om aan de operaties in het Roergebied deel te nemen, zich uit de regeering terug zullen trekken. DE MOBIL1SAT1E VAN DE LIGHTING 1919. Als in Augustus 1914, alhoewel uit den aard op kleinere schaal heeft in de Parij- sche stations de bedrijvigheid geheerscht der mobilisatie. De troepen der Editing 1919, ten deele in uniform, ten aeele in burger, zijn uit de verschillende stations per extra-treinen naar Nancy vervoerd. In Nancy en Luneville komen geregeid de troepen aan, die in deze steden zelt of in verschillende dorpen worden on- dergebracht. Er zijn reeds tat van ba- rakken gebouwd, welke aan de oorlogs- dagen herinneren. AN 1 WERPE.N OORLOGSH AVEN. De Antuerpsche correspondent van de Brusselsche „Standaard" schrijft aan zijn blad: „Moet Antwerpen de basis blijven van onze oorlogsvloot, bestaande, zooals men weet, uit enkele torpedobooten Dat schijnt wel. Er was reeds gedacht aan Zeebrugge, doch de vLoot ligt „opgekurkt" in onze havens. Een expert had opdrachf gekregen na te ga.an ot de oorlogsbooten nief langs de binnenwateren naar Zeebrug ge konden worden overgebracht. Het be siuit is geweest, dat de kleinste met eenige onttakeling van de kunstwerken erdoof zouden kunnen, doch de grodtste oieq Zoo zal Antwerpen oorlogshaven moeten blijven en zoolang dan de Scheldekwestie niet opgelost wordt, zullen onze oorlogs- schepen geen andere bestesnming kunnen krijgen dan spelevaren op onze stroomen. Wat de zeebasis voor het leger betrert schijnt er wel sprake, dat die naar Zee brugge zal worden overgebnacht. DE SCHEURING IN DEN ARBEIDERS- BOND. De stnjd, welke sedert geruimen tijd in de C. G. T., de Confederation generale du travail jalgemeene arbeidersbond) tus- schen de gematigde en extremistische ele- menten wordt gevoerd, is te Parijs in een beslissend stadium getreden. In het dis trict Parijs hebben de gematigde syndi- caten die de communistische politiek af- keuraen, zich afgescheiden. De C. G. T. zal een oongres bijeen- roepen om de oneenigheid onder de aan- gesloten vakbonden te bezweren. DE NAPOLEONFEESTEN IN ERANKRIJK. i De iNapoleonfeesten zijri VVoensdag te Parijs begonnen met een buitengewoon schitterenden dienst in de Notre Dame, waaraan ook van officieele zijde goed werd deelgenomen. De dienst werd bijgewoond door maarschalk Petain, opperbevvelheb- ber van het Fransche leger en een enorm aantal gencraals en hooge officieren, door 't corps diplomatique en door de verte- genwoordigers van de Fransche ministe- ries en andere staatsinstellingen en be- langrijke genootschappen. In den namiddag had een plechtige zit- ting plaats in de Sorbonne, gepresideerd door Minister Letrocquejj, waar de his- toricus Lacourgayet een rede hield over de burgeiijke instellingen, door Napoleon in he.leven geroepen. Donderdagmorgen vroeg had bij den Ahe de Triomphe een groote miljtasye plechtigheid plaats, terwijl in den namid dag in de Invalides een groote herd en- kingsdienst werd gehouden, waarbij groot militair vertoon werd ontplootd. Maar schalk roch, die aan het grat van Napole on het vvoord voerde, nam de militaire eerbewijzen in ontvangst. Parijs was 's avonds geillumineerd. De tweede dag der feestlijkheden be- gistermorgen door een militaire plechtig heid, welke aan het „arc de Triomphe'' plaats greep en in den loop waarvan een hulde gebracht werd aan den onbekenden soldaat. De president der republiek, de Minis ters, de maarschalken Jofire en Petain, de gezanten van Engeland, Belgie, Span- je, Italie en een overgroote volksmassa woonden de plechtigheid bij. Barthou, Minister van oorlog, sprak een redevoering uit waarin hij in breede trek ken het leven van Napoleon schetste. Deze rede werd iuidruchtig toegejuicht. Millerand en Barthau hebben vervolgens een schitterende troepenschouvving bijge woond, waarmede de plechtigheid gesio- ten werd. EEN SINN-FEIN-A AN VAL TE GLASGOW. Woensdag hebben Sinn Feiners in het centrum van Glasgow op klaarlichten dag een heftigen aanval geda,an op poiitie- agenten, die in een auto een Ierschen ge- vangene transporteerden, met het resul- taat dat een politie-inspecteur door een kogel, die hem in het hart trof, werd ge- dood en een sergeant werd gewond. De ze gebeurtenis heeft te Glasgow groote opschudding verwekt. De aanval had plaats door drie atzonderlijke benden van een onbepaald aantal gewapende mannen en werd gedaan uit het front, van ter zij de en van achteren. De pohtiemannen beantwoordden het op hen gerichte vuur met hun revolvers en slaagden erin de aanvallers uiteen te jagen en zoo het plan tot ontzetting van den gevangene die verdacht werd van diet'stat van een re volver in Sligo en tevens uit de gevange- nissen te Sligo en Derry te zijn uitgebroken - te verijdelen. RUSLAND. De concessies aan buitenlandsche kapitalisten. Naar uit Riga vermeld wordt, zou de volkscomniissaris Kameneff verklaard heb ben, dat de wereld nog niet rijp is voor het communisme. Men is dus gedwon- gen, rekening te houden met de kapitalis- tische staten, die beter georganiseerd en veel sterker zijn dan bolsjewistisch Rus- land, dat het niet kan steilen buiten bui- teniandsche kapitaal om de natuurlijke rijk- dommen van het land met succes te ex- ploiteeren. Rusland heeft aan buitenland sche kapitalisten verstrekkende concessie9 yerleend, daar de regeering van oordeei is, dat, wanneer men deze concessies aan Russische kapitalisten verleendej dit zou overeenkomen met het prijsgeven der be- ginselen van de sovjet-regeering in Rus land. VEREENIGDE STATEN. Amerika weer in den Oppersten Raad. Naar Reuter uit Washington seint, heb ben de Vereenigde Staten besloten eqn niet-officieel vertegenwoordiger naar den Oppersten Raad en naar de gezantenqonfe- rentie te zenden. Roland Boyden, de Amerikaansche com- missaris te Parijs, zal als veriegenvoqjrdi- diger van Amerika in de oommissie van herstel optreden. TER NEUZEN, 9 Met 1921. OU DERCOMMISS1E. De vorige week vergaderden onder lei- ding van den burgemeester een aantal be- langstellende ouders van op school A tcr school gaande kinderen, en zette Z. Ed. Achtb. voor hen de vomiing en het nut der mgestelde oudercommissies uiteea, Voor deze school werden benoemd tot lid der ouder-cotnmissie de heeren L. J. van Driel, W. P. Nieuwdiitfc, C. J. de Smidt en M. P. Harte, benevens mej. S. Harms-van jdten Berge. CONCERT VAN „FLANDR1A". Wij vestiigen de aandacht onzers lezors op de in dit nummer voorkomende adver- tentie betreffende het door de gemengde zangvereeniging „Flandria" morgenavond te geven concert. Het programma bevat fragmenten uit enkele gunstig bekende koornummers, solos' en duo's en zal, gelet op de bekende goede krachten die hun me- dewerking verleenen zeker wel in den smaak vallen. Naar we vernemen hebben de dames Riek Hardonk, Coba Heyl en Nancy Stoop, die reeds meermalen hunne medewerking verleenden deze thans spontaan en belange- loos toegezegd. We vertrouwen, dat een druk bezoek het streven van „Flandria" en haren directeur zal loonen. Wel is het jam mer, dat we de vrees hooren Uiten, dat dit 't laatste concert zal zijn dat „Flandria" zal geven, de vereeniging voor- ziet in eene behoefte en heeft gedurende eenige jaren belangwekkende concerten we- ten te geven. Het ware te hopen, dat de moeilijkheden die het voortbestaan bedrei- gen, konden worden overbrugd. MIDDELBAAR ONDERW1JS. Bij Kon. besiuit is met ingang van 1 September 1921, op zijn verzoek, cervol ontslag verleend aan den heer H. L. C. Kok als leeraar aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen. ACTE-EXAMEN. Bij het te Rotterdam gehouden exa- men voor onderwijzeres is o.m. geslaagd mej. M. de Feijter van Hoek. WIS- EN NATUURKUNDE. Bij het einde-examen der 5e kl. voor wis- en natuurkunde aan het genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix te Leiden werd het diploma deswege toegekend o.a, aan den heer J. A. M. Feijen te West- dorpe. ACTE-EXAMENS. Nadat Woensdag nog voor het examen nuttige handwerken te Middelburg geslaagd waren de dames C. J. Maarleveld te Mid delburg en J. Schaaff te Renesse, waren de acte-examens L. O. geeindigd. In totaal zijn geexamineerd voor de ge- wone acte 47 vrouwelijke en 58 mannenlijke candidaten,, van wie resp. 34 en 47 slaag den. Zoowel voor de acte vrije en ordeoe- feningen als voor de acte nuttige handwer- werken slaagden alle candidaten namelijk voor de eerste acte 2 dames en 3 heeren, voor de tweede acte 2 dames. AANBESTED1NG KUNSTMEST. Voor de levering van ruirri 400 Ellen chilisalpeter aan de landb.ver. „Door Een- dracht sterk" alhier, is het minst inge- schreven door den heer C. Wieiand te Ter Neuzen, nl. 121.69. De levering is hem gegund. VOETBAL. Het geduld 9fari de voetballiefhebbers werd gister alhier op de pnoet gesteldi Door een tegenspoed onder de reis ar- riveerde het elftal uit Ostende ongeveer 1 uur te laat op het terrein. Reeds spoedig na het begin van den vriendschappelijken match gaven zij den doelverdediger van T. S. C. werk en ble- ken ook gedurende het geheele verloop var. den wedstrijd vrijwel te sterksten. Tijdens de eerste helft was de hevigen Zuidwestenwind vrij hinderlijk voor het spel„ terwijl de malsChe regenbui, die zich tijdens en na de rust ontlastte, het terrein erg glibbe;j(ig maakte en spelers en vele toeschouwers een nat pak be- zorgde. De uitsiag was 3—1, in het voordeel van de Association Sportive Ostendaise te Ostende. HOLLAND—ITALIe. De internationale landenwedstrijd Hol landItalie is geeindigd in gelijk spel 22. Met de rust was de stand 0—1, terwijl na de rust Italic weer het eerst doelpunt. Als nag een 30 seconden te spelen zijn maakt Holland den gelijkmaker. Vermoedelijk zal het Nederl. elftal voor den wedstrijd tegen Belgie een wijziging ondergaan, daar de half-back linie tegenviel. FRANKRIJK—ENGELAND 2-1. Ten aanschouwe van een zeer groote menigte heeft het Fransche nationale elf tal Donderdagmiddag in het Pershing Sta- dion het Engelsche elftal geslagen met De Fransche overwinning is te danken aan het elan en het technisch goede spel. Dit is de eerste maal in 20 jaar dat Frank- rijk Engeland heeft geslagen en dat niet door een toevallige samenloop van gun- stige omstandigheden, doch door een be- tere spelkwaliteit en den vurigeh wil der Fransche spelers om te winnen. diaken uit Ter Neuzen zal de wenschelijk- heid boven bedoeld inleiden en een diaken uit Middelburg de vraag hoe te komen tot de oprichtingskosten. Ten slotte zal nog de vraag van de diaconie te Bergen op Zoom worden behandeld of het op den weg der diaconie ligt te zorgen voor hulpbehoeven- de idioten, of dat daarvoor in de eerste plaats de kas voor hulpbehoevende idioten aansprakelijk is. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS-MAATSCHAPP1J. In de vacature van lid van den Raad van Commissarissen van de Provincial Zeeuw- sche Electriciteits-Maatschappij, ontstaan door het bedanken van den heer Jhr. Mr. E. A. 0. de Casembroot, is Vrijdag voorzien door de verkiezing van den heer J. A. van Rornpu te Ter Neuzen, lid van Gedep. Staten. ren in een netelige positie staande wisten te houden. Vele dames vielen flauw, doch niemand werd ernstig gewond en zij, die hulp noodig hadden, werden door een leger van inmiddels toegeschoten doktoren, pleegzusters en ambulancemannen bijere- staan. EEN VEELBEGEERDE BRUIDSCHAT. Een correspondent van de Times te Pai ijs vertelt in zijn blad van een jonge debutante" te Parijs, die meer trouw- lustige jongelieden om zich heen weet te verzamelen dan elke andere jeugdige Parisienne. Zij is een mooi meisje, dat moet gezegd worden, tnaar zulke zijn er meer te Parijs, en ook is zij niet bijzon- der rijk. Het geheim van de groote at- tractie ligt in een van de huwelijksge- schenken, welke haar vader haar beloofd heeft te geven. Dit cadeau is niets meer ot minder dan een etagewoning. De oude heer is eige- naar van een huis, en daarvan heeft hij een verdieping vrijgelaten voor zijn aajn- staanden schoonzoon. En die verdiepiru staat al een jaar leeg, want het aantai trouwiustigen is zoo groot, en zoo ver- scheiden, dat het dochtertje haar keuze nog niet kon doen. Rotterdam, 9 Mei 1921. VEEMARKT. Aacgeroerd werden 559 yette runderen, 296 yette- en graskalyeren, 155 *chapen en Iammeren, 810 yarkens. De noteering was alt yolgt Soeien le kw. 2,05 tot 2,10 2e kw. 2,— tot /1.90 3e kw. 1,80 tot /1,70 Ossen le kw. 2,— tot /2,10; 2e kw 1,90 tot 1,80; 3e kw. 1,79 tot 1,60 Kalveren le kw. J 2,60 tot /2,80 2e kw. 2,40 tot 2,203e kw. 2,05 tot 1,85 Schapen le kw. 1,65 tot 1,75 2e kw. 1,55 tot 1,45 3« kw. 1,35 «ot j 1,25Lammeren f 1,80 tot 1,90Varkens le kw. 1,25 tot y 1,30 2« kw. 1,22 tot 1,18 3e kw. 1.16 tot 1,12lichtsoort 1,18 tot 1,24. De handel en aanyoer in yet yee ea yatte kalreren was redelijk roor prima kwali- teitsn waren de prjjzen stationair. Bjj dea aanvang dsr markt was matigen handel ia yarkens wegens teruggaaada pr^zen, later iets williger omzet. Schapen ea lammeren met matigen handel. VLAS. Sollandsch Blauw 7130 steen /l,20 tat 2,Hollsndsch Wit 4570 steea /»,80 tot /1,10, Hollandsch Geel 1500 tteen f 1,30 tot j 1,50. Dauwroot 350 steen f 1,tot 1,10. FIJNE ZADEN. Ljjnzaad blauwbloei f tot f Lflnzaad wit 15.50 tot 16, KoolzaaO f 01,tot 32,Bruin Mosterdzaad j 31,'ot f 32,Geel Mosterdzaad 16,tot 18,Karwijzaad 28, tot 30,Blauwmaanzaad 36.tot 38,Kanariezaad 13,— a f 14, AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 11,tot 11,50; Zeeuwsche Bonte zelfde prgzen Zeeuwsche Eigenheimers tot Spaische Eisjenheimers 7,50 tot /8,50 Red-Star 9,tot 10, - Friesche Red Star f 9,—tot /9,50; Brayo's/10,—tot/ll, Poters 4,tot 5,Limburgsche Zandaardappelen 5 50: tot 6,25: Malta'- 28 tot 30 cent per K G. E IE REN. Zeeuwsche en Oyermaassche dooreea 7,50 tot 9,25. SCHEEPVAARTBEWEGING. 6 Mei. Eng. s.s. Rosie, 326 M3.. ledig. van Ips wich voor Gent. Eng. s.s. Guy Thorne, 938 M3., ledig, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Jabiru, 4820 M3„ stukgoed, van Gent naar Belfast. Fransoh s.s. Radium, 3552 M3„ kolen, van Gent naar Rouaan. 7 Mei. Eng. s.s. Magrix, 890 M3„ ledig, van Huii voor Gent. Eng. s.s. Lockwood, 3236 M3., ledig, van Sunderland voor Gent. Fransch s.s. Charles le Borgne, 2886 M3.: ledig, van St. Malo voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Knowl Grove, 1047 M3., kolen, van Gent naar Ipswich. Nederl. s.s. Magd&lena, 6157 M3.. ledig, van Ter Neuzen naar Rotterdam. 8 Mei. Eng. s.s. Darlington 3044 M3„ stukgoed. van Gent naar Hull. Fransch s.s. Angouleme, 6880 M3„ ledig, van St. Nazaire voor Gent. Fransch s.s. Nantes, 7693 M3., kolen. van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed^ van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Rudiard Kipling. 943 M3., ledig, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Skarv, 447 M3., ledig, van Harlingen voor Gent. Eng. s.s. Magrix, 890 M3., steenkolen, van Gent naar Scarborough. Zweedsch s.s. Sverker, 1085 M3., steen kolen, van Gent naar Queensbro. Eng. s.s. Rosief 326 M3., steenkolen, van Gent naar Ipswich. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Van 6 tot 8 Mei zijn langs de Midden- sluis alhier 58 binnenvaartuigen op- en 50 atgeschut; langs de Westsluis 17 op en 8 atgeschut. BRAND. Vrijdagnacht is te Breskens de land- bouwschuur van den landbouwer Dubois totaal afgebrand. Twee paarden en een kalt kwamen in de vlammen om. PROVINCiALE VEREENIGING TOT BESTRIJDNG DER TLO..RCULOSE. Woensdag werd te Middelburg de jaar- veigadering gehouden van de Provinciale Zeeuwsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder voorzitterschap van cien heer J. H. Blum, die er op wees, aat geluk- kig in ons land en in het bijzonder in Zec- tand het sterftecijfer, dat gedurende den oorlog stijgende was, weer daalt. Zeeiand, ditt in tiet begin der vorige eeuw zoo'n slechte naarn had op hygienisch gebied, had over 1919 op 100U0 inwoners een stertte- gemiddelde van 12.29 tegen 17.35 voor het geheele land. Dit succes is juist een bewijs, dat met de bestrijding met kracht moet wor den voortgegaajn. De vereeniging zag het aantal afdeelin- gen stijgen van to op 21, het oirivatte een aantai inwoners van 79.000 op 115.000 en het aantal aangesioten leden uer afdeelin- gen van 5400 op 8500. Men is dankbaar, maar niet voldaan voor alle inwoners omvat worden, wat zeker nog eerder zou gelukken als de slechte financieele positie der pro- vincie hoogere subsiditiering toeliet. Spreker wekte krachtig op icder in zi; omgeving te doen wat in zijn vermogen is. het jaarverslag van den secretaris, den heer Dr. A. J. Hoorweg werd goedgekeurt,. Naar aanleiding van het verslag werd het bestuur gemachtigd maatregelen te nemen, dat zusters die zich opgeven voot deelname aan den cursus voor huisbezoekster, dezen cursus niet tusschentijds verlaten en de wensch naar voren gebracht, dat de ver- eenigingen, die een zuster naar den cursus zenden, verantwoordelijk worden gesteld voor de financieele gevolgen van het tus schentijds verlaten. De rekening van den penningmeester, den heer A. C. j. Noteboom, werd goedgekeurd met een goed slot van /371,85^. De heer Noteboom werd bij" acctarnatie tot bestuurslid herkozen en gekozen in plaats van den heer J. Scheltus, die mei herkiesbaar was, de heer I. A. Risseeuw johz. te Oostburg. Aangenomen werd het voorstel om het sa- laris van de huisbezoekster, thans /2000. te brengen van 2000—2400 en vier jaar- hjksche verhoogingen 100 en voor 1921 het salaris te bepalen op /2100 of als het njk meer subsidie geeft dan op 2400. Nadat de inspectrice van de tuberculose- bestrijding rnevrouw Dr. Sciiagen van Soelen nog eenige toelichting had gegeven op de nieuwe subsidieregeling, werd de ver- gadering gesloten. RUNDVEEKEURINGEN IN OOSTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De keuringen van rundvee zullen gehou den worden op 14 Mei te Axel, op 23 Mei te Hulst, op 24 Mei des morgens te Kloos- terzande en des middags te Lamswaarde, op 25 Mei des morgens te Stoppeldijk en des middags te Ter Neuzen. Op deze keuringen, welke uitgaan van de Provinciale Commissie voor ae Rund- veefokkerij in Zeeiand en het Nederlandsch Rundvee-Stamboek kan ieder veehoiuderi dekstieren boven de 9 maanden en koeien di® minstens eenmaai gekalfd hebben ter keuring en mededinging naar de prijzen, inzenden. Het Nederlandsch Rundvee- Stamboek keurt alleen dieren van leden, waarvoofl tijdig inspectie aangevraagd is in den Haag. Te Lamswaarde en Stoppeldijk worden alleen koeien gekeurd. Op de keuring wordt door de keurmees- ters verslag gedaan, hetwelk zeer leerzaam is voor de veefokkers. Daarom is het van groot belang dat deze keuringen door hen worden bijgewoond. Tijdens de keuringen bestaat de gele- genheid het oordeei der keuringscommissie in te winnen omtrents naar de Provinciaie Tentoonstelling te Middelburg-VIissingen in te zenden dieren. Ten zeerste wordt aangeraden hiervan een ruim gebijuik te opdat alleen het beste wat Zeeiand aan rundvee bezit, zai vyorden ingezonden en geen dieren die eigenlijk niet op een ten toonstelling behooren. GEREF. KERKEN IN ZEELAND. In de op Woensdag 1 Juni te Goes te hou den tweede provinciale diaconale conferentie van de Geref. kerken in Zeeiand, zal o.a. worden gehouden een beschouwing over de verzekeringswetten in verband met den dia- conalen arbeid. Onder de in de ingekomen vragen is er een van de diaconie te Zierik- zee of er voor de kerk gevaar bestaat hare roeping te verzaken door gebruik te maken van de vrijwillige verzekering enz. in de hand te werken voor haar behoeftigen. De diaconie te Vlissingen vraagt hoe de prac- tijk van diaconaal hulpbetoon moet zijn in verband met de in vele opzichten gewijzigde levensomstandigheden der verzorgden b.v. door de invaliditeits- en ouderdomsrente, werkloozenkassen enz. De diaconie te Heinkenszand stelt de vraag of het wenschelijk en mogelijk is voor Zeeiand te komen tot oprichting en instand- houding van een Geref. rusthuis voor ouden van dagen; Vlissingen vraagt of de oprich ting van zulk een tehuis wenschelijk is. Een KOEWACHT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben dieven een bezoek gebracht aan de wijk Oude Molen. Bij het hoofd der school hebben zij tien prachtige leghorns gestolen (den haan lieten zij zitten) en bij den landbouwer A. van den Broecke 19 kippen en een haan. Volgens het spoor waren er 3 personen ep een hond. BORSELE. De voordracht voor waterjaouwkundig ambtenaar aan den cal. polder alhier, be staat uit de heeren: P. Warren, opzichter te Westkappelle, Van Oost te Bruinnisse en I. Faillie te Zierikzee. De tegenwoordige titularis, de heer A. Minderhoud, vertrekt eertang naar Ned. Oost-Indie. MIDDELBURG. De vereenigde sigarenwinkeliers te Mid delburg hebben besloten hunne zaken te beginnen met 22 Mei des Zondags te een uur te sluiten. Loop der bevolking van Ter Neuzen In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J- Crombouw, Lange Kerkstraat 14, zon- der beroep, van Middelburg. j. B. Standaert, Tholensstraat 21, koop- man, van Made. Fh. G. Mattelee, Q 182, slagersknecht, van Axel. Susanna Pikkaait, geb. Verbrugge, M. tijkcstraat 16, zonder, van Biervliet. C. J. Broekhoven, Noordstraat 61, veld- arbeider, van Biervliet. Vertrokken: A. Dees, landbouwer, Scheldekade 19, naar Axel. Christina A. Muller, zonder beroep, Noordstraat 9, naar Vreeswijk. E. Dooms, dienstbode, P 104, naar Axel. Ch. L. de Schepper, veldarbeider, Elle- boog 12, naar Texel. G. J. Wittebroodt, aannemer, Lange Kerk straat 74, naar Sas van Gent. G. J. ten Heuvel, apotheker-adsistente, Noordstraat 71, naar Finsterwold. P. D. Kaijser, los werkman, O 98. naar Annet (Frankrijk). D. Maas, P 47, naar Hoek. W. van Everdingen, magazijnknecht, Q 114, naar Axel. G. J. Minnik, werkman, Schoolweg 25, naar Nichtevecht. V. de Waegenaere, handelaar, Donze-Vis- serstraat 126, naar Sas van Gent. L. F. E. Noteris, controleur, Stationsweg !4, naar Aalst (Belgig). EEN MERKW AARD1GE VERZEKERING. De „Pluvius" afdeeling van de Eagle, Star and British Dominions Insurance Com pany heeft in Arnerika al een zeer merk- waardige verzekering afgesloten. Zij verzekerde n.f. den eigenaar van eenige sneeuw-veegmachines, die met de stad New-York een contract had, waarbij hij verplicht was om bij sneeuwval de stra- ten van City te reinigen van sneeuw, tegen de schade, die hij zou lijden, indien op eenigen dag tusschen 16 December en 15 Maart minder dan 4 inches (10 c. M.) sneeuw zou vallen. Hij berekende n.l. dat hij in zuik een geval, waarbij hij zijn ma chines dus ongebruikt moest Iaten staan, een zekere schade zou lijden. En deze verzekerde hij bij bovengenoemde maat- schappij. ROMEINSCHE APACHEN. Uit Rome wordt aan de Times gemeld, dat Zondagmorgen een auto, waarin twee personen waren gezeten, stilhield nabij een juwelierswinkel aan de Via Condotti', een der voornaamste winkelstraten van de Italiaansche hoofdstad. Een der inzitten- den stapte uit, sloeg met een hamer de vvinkelruit in, nam vlug 3 parelcolliers weg, ter waarde van ruim 18.000 Lire, en sprang daarna in den auto, die in snelle vaart door een zijstraat verdween, voor dat iemand de gelegenheid had gehad 'de dader te grijpen. V-eldra bleek, dat de auto het eigen- dom was van een taxi-chaufteur. Den morgen voor den diefstal had een als heer gekleed persoon den auto gehuurd, naar hij zeide, om eenige boodschappen te doen. Hij stuurde den chauffeur even naar een herberg en verdween zelt met den auto, dien hij later gebruikte, om in vereeniging met een ander individu, den brutalen aanslag op den juweliers winkel te plegen. EEN ONGELUK DAT NOG GOED IS AFGELOOPEN. Terwijl meer dan honderd personen in een zaal c(p de eerste verdieping van de Territorial Drill Hall te Whitbv in het graatschap Yojrk in Engeland den uit siag van een whistwedstrijd afwachtten, gat de vloer het plotseling op, brak door, *loch werd halverwegen den beganen grand tegengehouden door een grootert vrachtauto, die in een gerage daarb'ene- den stond. Met tafels en stoelen gleed het ge heele gezelschap in de trechtervomuge opening, met uitzondering van de enke- j len, die zich op de randen langs de mu- i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2