LANDBOUWBERICHTEN. aOAENGDE SERICHTEN. tredende en voor hun bestaan de resultaten mede zouden bereiken die zij er van ver- wachfen. TENTOONSTELLING. D.iarna werd door den voorzitter met een foe; asselijk woord de tentoonstelling van we kstukken en teekeningen geopend- Er Is in >.e verschillende lokalen, vooral op het gc -red van teekeningen reeds veel te zien, biiik geeft van degelijk en ijverig werken. We kunnen belangstellenden een bezoek nsv.den; de tentoonstelling wordt zoo- is is geannoneeerd op Donderdag- en h Uignamiddag gehouden en des Zater- 'a.-< in den voor-, namiddag en avond, en s, met eeniige beperking op Zaterdag, gratis toegankelijk. OUDER-COMMISSIE TE SLUISK1L. Bij eene onder leiding van het gemeente- bestuur in de openbare school te Suiskil gehouden vergadering van ouders van schoolgaande kinderen, die goed bezocht wa~-, werden gekozen tot lid der ouder- eor.imissie voor die school de heeren: A. P. Lijbaart, A. Brakman, K. P. Uit den Boo- gaardt, Joz. Haak en J. P. van Doeselaar. VEILING ONROEREND GOED, Bij de openbare verkooping van onroe- rende goederen voor den heer J. C. de Jonge k Hoek en de erven zijner echtgenoote op ^isteren, 26 April, door notaris Van der JPloer gehouden, werd verkocht: 0. Eene hofstede in den Koudepolder, Si root 36 hectaren 5 centiaren of 80 gemeten 206 roeden, aan de heeren J. C. de Jonge «r Johs. de Jonge (mede-verkoopers) voor /920. per gemet of in het geheel 74.238,38 plus den boomprijs ad f 3500.— -. b. Een blok land achter het dorp Hoek, groot 1 hectare 75 aren of 3 gemeten 278 roeden, aan den heer F. Kaan te Middel- burg voor J 2460.per gemet of in het ge heel 9661,10. ONDERW1JZERSEXAMEN. Dinsdag slaagden te Middeiburg voor het acte-examen 1. o., o.a. de heeren: R. Stout- hamer te Westdorpe en J. Stouthamer te Weetdorpe. AANBESTEDING. Heden werd te Middeiburg aan het ge- bouw van het Prov. Bestuur aanbesteed het verlengen van den damwand onder het geleidingsremmingwerk in de haven van Veere (ranting f8000). Minste inschrijvers zijn de heeren J. van 't Hoft en J. Tholens te Hoek voor 16995. DE AANVARING VAN DE Z 2 EN DE O 6. Uii marinekringen meldt men nog aan Het Volk, over deze aanvaring, dat de Zee- land-' manoeuvres hield voor Hoek van Holland. Het schip werd aangevallen door torpedobooten en onderzeebooten, welke te- rugkeerden in den nacht van 21 op 22 April. De „Z 2" en ,,Z 7" voeren met groote vaart 's nachts om 2 uur in het Oostgat, in de riciitingslijn Kaapduinen, toen plotseling voor de „Z 2" een onderzeeboot opdook. Aanvaring was niet nteer te vermijden. Het gevolg was dan ook, dat de „0 6" geramd werd aan stuurboord in de midscheeps en sdiade bekwam over dek, aan brug, peris- coop, draadlooze installatie, onderwater- klok enz. Ook de ,,Z 2" werd beschadigd, de boeg werd ingedrukt. Gelukkig, zegt de berichtgever, dat de torpedoboot van zwak materiaal was anders was de onderzeeboot onverbiddellijk naar den kelder gegaan met man en muis; nu bleek zij slechts drie deu- ken in de zijde te hebben. KERKNIEUWS. Z. D. H.v P. Hopmans, Bisschop van Breda, heeft benoemd tot pastoor te Breda, H. Gerardus Majella den weleerw. heer Ant. Asselbergs, tot kapelaan te Breda4 H. Hart Baronielaan, den weleerw. heer j. van der Maden; tot kapelaan te West dorpe den weleerw. heer Arn. Schoenma- kers, priester van het Seminarie, en tot kapelaan te Breda H. Gerardus Majella den weleerw. Jos. de Cock, kapelaan te Nieuw Namen. (Zel.) ZAAMSLAG. De bijzondere school te Othene zal wor- den verbouwd, terwijl in plaats van de be- staande bijzondere school te Reuzenhoek een nieuwe zal gebouwd worden. Naar verluidt zal in de kom der gemeente nog eene bijzondere school worden ge bouwd. is dit het geval; dan zal onze gemeente zich verheugen over 1 openbare en 3 bijzon dere scholen in de kom, 1 openbare en 1 bij zondere te Reuzenhoek en 1 openbare en i bijzondere te Othene, totaal een achttal op eene bevolking van circa 3500 zielcn. Arme gemeentebelasting! Op het tweetal voor de Geret'or- meerde Kerk athier zijn geplaatst Ds. J. van Loo te Mijdrecht en Ds. A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. AXEL. Dinsdagmiddag had de teraardebestel- iing plaats van het stoffelijk overschot van een geacht ingezetene onzer gemeen te, den heer P. Dieleman Wz., die in den ouderdom van 85 jaren is overleden en in wien velen een weldoener tnissen. Of- schoon hij gerekend werd onder de rneest gefortuneerden onzer streek, was de heer Dieleman steeds de eenvoud zelve en stel- de hij er meer prijs op in stilte wei te doen, dan voor de wereld te prijken met zijn fortuin. De Iijkbaar werd gevolgd behalve door tal van familieleden door een reeks van vrienden en bekenden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer K. J. A. G. baron Col- ot d'Escury als voorzitter der Eerste Ned. 3oop. Suikerfabriek, aan welke oprichting 1e overledene mede een goeden stoot had Jegeven. Waar men respecteerde, dat het bij feven niet zijn wensch was te worden aaeladen met roem, daar zag men er thans van af, zijn graf met kransen te sieren. Ook de heer J. M. Oggel herdacht als voorzitter van de school met den Bijbel alhier de verdiensten van den verschet- dene als goed Christen, van wien hij ver- wachtte, dat hij in Gods genade zaf ont- vangen zijn. Zaterdagmiddag kvvam nabij Drie- Schouwen de eierkoopman V. uit Neuzen met een vracht eieren aanrijden, toen ook de tram aankwam. Het paard schrok van de machine en draaide om, zoodat de kar vlak voor den tram kvvam, die direct stopte, doch met kon voorkomen, dat de kar even werd aan- gereden. Het wiel brak en de kar zakte over met natuurlijk ook de eieren. De eige- naar gat een schreeuw, doch het hielp niets; men schatte, dat er van de 24000 eieren een paar duizend stuk gevveest zijn. (Ax. CrtY KLOOSTERZANDE. Benoemd tot hoofd der openbare school tc Kloosterzande de heer P. A. Neeteson, thans hoofd der school te Schore. BRESKENS. Bij de Ned. Herv. Kerk te Rijsvvijk is beroepen Ds. J. Raams, alhier. SCHEEPVAARTBEWEGING. 25 April. Eng. s.s. Robrix, 890 M3„ ledig, van Whitehaven voor Gent. Fransch s.s. Chaudronnier, 3013 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Radium, 3552 M3„ kolen, van Gent naar Rouaan. Amerik. s.s. Chickasaw, 14396 M3., stuk- goed, van Gent naar Antwerpen. 26 April. Eng. s.s. Rosie, 326 M3., kolen, van Gent naar Felixtowe. Eng. s.s. Max Pemberton 944 M3., ledig, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Knowl Grove, 1047 M3., ledig, van Londen voor Gent. Fransch s.s. Stilbe, 9139 M3., ledig, van St. Nazaire voor Gent. Van 25 tot 26 April zijn langs de Mid- densluis alhier 34 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschut; langs de Westsluis op- en 7 afgeschut. DE UITVOER VAN SUIKER- BIETEN. De Centrae Suikermaatschappij heeft tot het lid van de Eerste Kamer, den heer De Boer, een briet gericht, waarin zij, naar aanleiding van diens rede, bij d^ behandeling der Landbcuwbegrooting in de Eerste Kamer, zegt dat het niet juisr is, dat een niet bij eene cooperatieve tabriek aangesloten bietenverbouwer voor den atzet van zijn product alleen bij de C.S.M. terecht kan, die hem dan een 10- jarig contract ter teekening voorlegt. Ook de cooperatieve fabrieken toch treden op als kooper van bieten van niet-leden, en zijn ook in dit opzicht wel degelijk con- currenten van de C.S.M.de niet-coope- ratieve boer kan dus ook aan anderen dan de C.S.M. verkoopen. Ook iegt de C.S.M. den niet-coopera- tieven boer niet een lOjarig contract ter teekening voor. De C.S.M. is nf. be- reid tot het aangaan van tweeerlei over- eenkomst. Allereerst koopt zij bieten op gevvoon jaaroontract tegen vasten prijs. In dit geval draagt de C.S.M. alle ri- sico voor prijsdaling der suiker op de wereldmarkt e.d. Doch daarnevens stelt zij de gelegenheid open tot het aangaan van een contract, waarbij den verbouwer gegarandeerd wordt de middenprijs door de gezamenlijke cooperaties aan hun- ne leden uitgekeerd. De geuitte bewering, dat de C.S.M. de alleenheerscheres op de markt is, die den boeren precies zooveel zal betalen, dat zij tot het teelen van bieten overgaan, is dus in elk opzicht onjuist. Wat nu den uitvoer van bieten in de komende campagne aangaat, die is in- derdaad gelimiteerd op 240.000.000 kilo gram, zijnde stellig niet minder dan den geiniddelden voor-oorlogschen uitvoer. Zoo er een ongeliiniteerde uitvoer mocht worden toegestaan, zal de Nederlandsche industrie minder kunnen betalen voor de hier te verwerken bieten, dan zoo de uit voer tot een vast kwantum beperkt btijft. TIENDHIZEND POND STERLING VOOR EEN FRIESCHEN STIER. Een Engelsch brad rneldt: De Nederlandsche provincie Friesland is altijd bekend geweest door de buiten- gewone kwaliteiten van het inheemschy vee, doch de 10.000 pond sterling, die hier dezer dagen voor een Frieschen stier werden betaald, kunnen als een record- prijs gelden, en dit feit zal de Engelsche rokkers toch wel even verrassen. Tot nu toe werd het Britsche vee het beste geacht van Europa, doch te Smith- field was men hiervan niet volkomen over- tuigd en een teit is het, dat de afstamme- lingen van het Friesche vee de hoogste prijzen kunnen bedingen. Velen zullen thans het voorbeeld van de enkelen vol- gen, die ons Inlandsch vee op hooger peil trachtten te brengen, door Fr.sch bloed te imjDorteeren. De aagen van de Heretords, Red Devons en Aberdeens, schijnen geteld te zijn. IN EEN KUIP VERDRONKEN. Door een noodlottig toeval raakte te Helmond een tweejarig kind in een kuip met water en verdronk. GEARRESTEERD. De politie te Geldermalsen heeft op de markt aldaar gearresteerd J. v. M.. uit Buren. Deze bood een koe ten verkoop aan, welke hij uit een weide van den landbouwer G. van Soelen te Buurinal- sen gestolen had. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Te Winschoten is de 72jarige timmer- man H. P. bij den bouw van een chris- telijke Muloschool van |de steiger ge- valien en kort daama overleden. EEN MOOIE VANGST. Door den jachtopziener Goossens wer den onder 't kasteel Slangenburg te Doe- tinchem zes vossen gevangeri, benevens een das. ANDERS DAN TEGENWOORDIG. Dezer dagen zag een onzer corresjton- denten in den Achterhoek een schrijven uit het jaar 1821, waarbij voor een jilatte- landsschool een onderwijzer werd ge- vraagd op een jaarwedde van f 50 en 7 vim rogge. De school telde 's winters 140 leerlingen; in den zomertjjd 60. LUC1FERS ZIJN GEEN SPEELGOED. Te Zwartebroek, gemeente Barneveld, is de hotstede met schuren en bergen van den landbouwer G. Kamphorst Jr., totaal atgebrand. De oorzaak is het spelen van kinderen met Iucifers. Het verbrande was Iaag verzekerd. LEEGE OESTERSCHELPEN. Vroeger waren de leege oesterschelpen, die tegeiijk met de levende oesters wor den opgevischt, zoo goed ais waardeloos. Ettelijke jaren gefeden kocht Engeland ze voor 5 cent per ben (18 bennen vor- men een kub. meter). Thans doen deze schelpen al 35 cent per ben. SIC TRANSIT De gedroogde groenten, waarmee enkele jaren geleden in het buit.a ind schatten werden verdiend blijken nu zoo goed als waardeloos. Te Delft stelt de v.m. dro- gerij van Blad en Prins het restant gra tis verkrijgbaar. Men behoett slechts een zak mee te brengen. VERDRONKEN. Vrijdagtniddag is in het Keeten bij 'Brui- nisse een 3Vs-jarig zaontje van schipper Oosterwaal van Oosterhout overboord ge- V'allen en verdronken. Het lijkje is nog niet gevonden. EEN VERBOD. Het Iandeiijk dorpje Diemen is in de geheel vernieuwde politfeverordening een voorschrift rijker geworden, waarbij het verboden is „op openbare gronden, bui- ten de tot openbaren vveg bestemde dee- len, buiten Volstrekte noodzakelijkheid te loopen, te rijden ot daarop te gaan staan, liggen ot zitten". Hoewel bij de behande ling in den raad ook de Woorden ,,perso- nen van beiderlei kimne". werden inge- lascht, heeft de burgemeester die later maar geschrapt. WENKEN VOOR ROOKERS. De eerste en voornaamste regel is nooit voor het ontbijten te rooken en in pet al- gemeen niet met een ledige maag; deze gewoonte is uiterst nadeelig voor de spijsr vertering. Rook nooit gedurende Iichame- lijke inspanning, als dansen, hardloopen, wieirijden, bergklimmen ot roeien, en voor al niet bij een wedstrijd. Volg nooit de „slechte gewoonte van Franschen en Rus- sen", die den rook door den neus laten gaan, en haal ook nooit den rook door den neus op. Houdt den rook zOover mogelijk van oogeni en neus verwijderd, hoe langer pijp hoe beter, onder het werk moet men het gebruik van een kort pijpje vermijden. Een pijp is de minst ongezonde wiize van rooken, daarna de sigaar en de sigarette is het nadeeligst. Werp uw sigaar weg, zoodra gij er viervijTden van hebt opge- rookt,, net laatste eindje is het schade- lijkst; sigaretten zijn altijd nadeelig, doch tiet ergsv zijn Oostersche sjigaretten, qm- dat die met een hoeveelheid opium ver- mengd worden. WILLEA4 MENGELBERG-STRAAT EN PLEIN. In verband met het verleden jaar ge- vierde 25-jarig-jubiIeurn van Willem Men- gelberg als dirigent van het Concertge- bouworkest en de daarbij onder diens lei ding plaats gehad hebbende Mahierfees- ten, stellen B. en W. van Amsterdam voor, als blijk van erkennirig van de bijzondere beteekenis, welke Willem Mengelburg in de internationale muziekwereld heeft, zijn naam te verbinden aan een der in de on- middelijke nabijheid van het Concertge- bouw gelegen straten, door straat en plein bij het Concertgeboliw, tot dusver ge- naamd Jan Willem Brouwersstraat en Jan Willem BrouwerspleinWillem Men- gelbergstraat en Wilfem Mengelbergplein te noemen. (Elders kornt dan de Jan Wil lem Brouwerstraat). EEN VREEMDE GESCHIEDENIS. In de duinen ten noorden van Wassehaar aldus meldt het „Vad." is een eigen- aardige ontdekking gedaan. Sedert onge- veer veertien dagen heeft men aldaar een als heer gekleed persoon gezien. Niemand wist, waar deze thuis behoorde. Vriende- lijk groetend het werkvolk, dat hij tegen kwam, ging hij nu eens de richting Wasse- naar en dan weer naar Katwijk ot naar het strand. De eerste dagen kreeg men het vermoeden, dat het iemand was die voor zijp gezondheid wandelen moest. Van de ze gedachte kwam men allengs terug. Zijn gangen zijn nagegaar), Langs eeii groo- ten omweg wist hij een loopgraat te berei ken. Deze loopgraat werd gedurende de inobilisatie aldaar door de militairen ge- graven en is gelegen bij strandpaal no. 91 onder de gemeente Wassenaar. De loop graat is tot kamer ingericht. Een slot is op de deur gemaakt. Het inwendige is kamer en slaapplaats. Het bed bestaat uit helm en duinmos. Eemge kantoor- boeken liggen op een soort zandbak. Wan- neer de man in zijn loopgraat' zit, hoort hem luid lezen en praten. Telkens kijkt hij schuw om, zonder dat hiertoe meerma- len aanleiding bestaat. De minste ritse- ling gaat hij nauwkeurig na. Hij is naar schatting ongeveer 28 jaren oud, tenger van postuur en heeft een eenigszins Friesch dialect. MELK EN LUCHT.... Op de voorjaarsveemarkt te Alknvaar heeft zich deze week een bijzonder geval van bedrog vooi^edaan, dat veel veront- waardiging heeft teweeg gebracht. Een veehandelaar kocht op de markt van een veehouder uit den Beemster een koe, welke oogenschijnlijk veel melk zou geven, ook volgens verklarfng van den verkooper. Toen Tater echter de koe gemolken- werd, bleek, dat de groote uier slechts drie liter melk bevatte. De rest was.... lucht, welke daarin was gepompt met het kennelijk doet, om de koe voor een hoo- geren prijs te kunnen verkoopen. De koopmari heeft daarop den boer thuis 1 opgezocht en zijn geld terug gceischt, op grond dat hij opzettelijk was bedrogen. Nadat een en ander den boer op minder vriendelijke wijze was verweten, betaai- de hij de koopsom weer terug, waarna hij zelt de uitgemolken koe weer terug kon halen. De veekooplieden hebben nu naar aanleiding van dit gevai, in de plaat- seiijke bladen een waarschuvvmg doen plaatsen. BUREAUCRAT1S LEEFT NOG. Een inzender in de Tel. maakt melding van het volgende geval van tijd- en geld- verspilling. Een dezer dSgen kwam van een der hooggeplaatste militaire autoriteiten, met den weidschen titel „Controleur van de inwendige Administratis der Korpsen" een nota bij een der korpsadministra- teurs met de zeer bedenkelijke opmerking Bevvijsi,no. a, b, c en d, de „bedragen fou- tief", wat het gevolg is van de wir-war-be- palingen ol al dan geen halve cent in re- kening gebracht moet worden. Men voldeed aan den inhoud van het staatsstuk, dat zoo spoedig mogelijk met een atschrift moest worden teruggezon- den. Daarvoor moest een kapitein van de Mi litaire Administratie, 4 sergeanten-majoor- administrateur, 1 kleerniaker en de korps- kommandant worden lastig gevallen. Niet minder dan 12 handteekeningen van di verse personen moest zoo'n ^vereldschok- kende gebeurtenis weer goed maken. Daaraan is een behooriijk bedrag voor arbeidsloon en voor papier etc. verknoeid, maar er is een kapifaal gcred van2 cent. Met dergelijke enormiteiten moet op zoo'n controie-bureau een hoofdofficier met f 6090 a f 6500, twee subalterne-officie- ren, met t 4 a f 5000 en een ot meer onder- officieren met t2800 a f3300 tractement, onledig worden gehouden. SCHOORSTEEN OMGEVALLEN. Te Leeuwarden is een 37 M. lange schoorsteen bij een fabriek aan den Snee- kertrekweg, dien men met dynamiet, in drie stukken, naar beneden zou laten ko- men, een uurtje tevoren pmgevallen en terecht gekomen op een spoorveewagen en op telefoondraden van het interlokale verkeer. De spoorwagen werd aan splin ters geslagen, een andere wagen uit de rails gelicht, en het telefoonverkeer van Leeuwarden met plaatsen in Friesland, ZwolIes Utrecht, Amsterdam en Rotterdam gestoord. OVERREDEN EN GEDOOD. De vorige week is in de Van Reigenber- gerstraat te Amsterdam een 5-jarige knaap door een auto van de Gemeente felefoon overreden en onmiddelijk gedood. Het jongetje speelde met een bond en stak de straat over, juist toen de auto aan kwam. De bestuurder trachtte nog naar rechts uit te wijken, maar kon niet meer voorkomen, dat het achterwiel van den zvvaren auto over het hoofd van den knaap reed, die op slag dood was. Men kan zich de toestand van de ntoe- der denken, die voor de deur van haar wo- ning staande, getuige was van dit treurig ongeval van haar kind. Naar getuigen aan de politie ntededee- den treft de bestuurder geen blaam. EEN GEMEENTERAAD OVERTREDER DER HUURWETTEN. Uit Goor meldt men: Door den ambte- naar van het openbaar Ministerie bij de kantonrechten in het arrondissemtnt Almc- lo zijn alle leden van den Raad dezer ge meente persoonlijk gedagvaard wegens overtreding der Huurcommissiewet. De gemeente die door koop eigenaresse werd van een arbeiderswoning, verhuurde deze bij opbod en bedong daarvoor in plaats van fl20 per jaar een verhoogden huur- prijs van 1 340 per jaar. Waar de kantonrechter te Goor ook raadslid is, wordt nu op last van den Hoo- gen Raad deze zaak voor het kantonge- recht te Almelo behandeld. pNVOORZ ICH T1GH EI D. Woensdagmiddag om 5 uur "had het 12- jarig zoontje van den heer G., aan den Kempkensweg te Heerlen de pnvoorzich- tigheid op de in beweging zijnde tram te springen. Hij sprong op het voorbal- con van den wagen, viei en kwarn onder de tram terecht. Hem werd een been ter hoogte van de knie en een ter hoogte van den enkel afgereden. Een noodverband werd gelegd in de verbandkamer der Oranje Nassaumijnen. In emstigen toestand wera hij vervolgens naar het St. Josephs hospita,aI overge- bracht. DE KUNSTMEST-SMOKKELARIJ. Blijkens' een bericht in de Duitsche pers gaat het srnokkelen van kunstmest^toffen naar Holland, ondanks de verscherpie maatregelen der autoriteiten en van't Kali- syndicaat, nog steeds voort. Aan de Ne derlandsche grens gaan de kali-srnokke- (aars thans echter voorzichtiger te werk. De aakzaamheid der beambten belet hen de smokkelwaar per trein te vervoeren, waarom-zij in den laatsten tijd meer van voertuigen gebruik maken. De eigenaar- dige gesteldheid van de grens daar ter plaatse, (gedeeltelijk over een landweg loopena) maakt de taak der beambten bui- tengewoon bezwaarlijk. Op Nederlandsch grondgebied staan al tijd bondgenooten gereed om de met smok- kelwaren geladen wagens in veiligheid te brengen. Op deze wijze zijn reeds enor- me hoeveelheden over de grens gebracht. ALGEMEENE TANTES. Te Londen heeft men, om aan een diep- gevoelde behoefte te voldoen, een nieuwe ,^nstelling" tot stand gebracht, namelijk die der „algemeene tantes". Men duidt met dezen veelbelpvenden naam goedgekleede en fijnbeschaatde be- jaarde dames aan, die tegen een behoorlij- ke geldelijke vergoeding bereid zijn toe- zicht op kinderen en jonge dames te hou- den, die dat noodig hebben. Het komt namelijk dikwijls voor, dat de ouders zich niet veel met hun kinderen kunnen bemoe- eij, doordat zij te oud ot ziekelijk zijn, of het te druk hebben. Nu eischt echter de goede zede, zelts in ortzen tijd van voor- uitgang, dat een meisje zich in het open baar op bepaalde plaatsen niet vercoont zonder het gezeldschap van een rijpere da me. Er zijn zeer veel jonge dames, die alleen de wereldstad Londen bezoeken en daar met de handen in het haar komen te staan. Natuurlijk in figuurlijken zin. Wenden nu zorgzante ouders zich tevoren tot de instelling der „algemeene tantes" dan wordt voor de jeugdige reizigster onmid- dellijk op de beste wijze gezorgd. De algemeene tante ontvangt de jonge dame aan het stadon, brengt haar naar een ge- schikt pension en zit haar gedurende tiaar geheele verblijt te Londen onatgebroken op de hieien. Houdt het meisje veel van de kunst, dan brengt tante met haar een bezoek aan de liuisea en deelt haar het noodige mede uit den schat van haar rijke wetenschap. Maar ook overigens is zij een ideale gids, omdat zij haar bescher- melinge overal vergezelt, waar „iets te doen is", alleen niet naar plaatsen, die .yongepast" zijn. Tot dusver bestaan er alleen „a!ge- meene tantes", die over een onbeperkt aantal nichten en neven kultneh beschik- ken. Maar zou ook niet de oprichting van een instelling van „algemeene ooms" de moeite waard zijn? Menige dame zai kn- mers liever santen met een fatsoenhjken heer de bezienswaardigheden der wereld stad leeren kennen, maar bij dat plan o»t staan toch bedenkingen die de „algemee- ne tantes" aanbevelenswaardiger doea schijnen. DE SCHOOLJONGENS WILL EN MEDE BENOEMEN. Engelsche bladen deelen mede, dat de jongens van de Wrexham National School, eens weer in staking zijn gegaan om de benoeming te verkrijgen van een der on- derwijzers tot hoofd der school, inplaats van een vreemde gekozen door het school- bestuur. Twee rnaanden geleden be- noemde het bestuur een onderwijzer uit Strattord-on-Avon tot hoofd, en toen staak- tenr de leerlingen ten gunste van den oud- sten ondjerwijzer der school, dien ze be- noemd liadden willen zien. Het merk- waardige van deze staking was, dat de jongens moreelen steun hadden van het Education Committee^dat het schoolbestuur verzocht de benoemingskvvestie opnieuw te lb ehandelen. Maar het bestuur weiger- de, waarop de Board ot Education de be noeming vernietigde. Daarop deed het schoolbestuur een nieuwen oproep van sollicitanten en benoemde weer een on derwijzer van elders. Hetgeen de tweede staking tot gevolg had. EEN EIERDANS. Een koopman uit Keulen bestelde on- langs in het stationsrestaurant van Kaisler- lautern twee gekookte eieren. Hij moest hiervoor 9 mark betalen. De man vond dit buitengewoon veel, vooral toen hem bleek, dat de eieren in de gemeente slechts 1.50 tot 1.60 mark kostten. Hij wendde zich daarop tot het levens- middelenkantoor der gemeente om te prd- testeeren. Van daar werd zijn klacht aan het O. M. te Kassel doorgestuurd. Korten tijd daarop ontving de koopman van deze instantie een briet, zeggend dat 9 mark voor 2 „spiegeleieren" niet de duur was. Nieuw protest van den koopman. Hij had geen spiegeleieren, maar gekookte eierejn gekocht. Nieuw antwoord van het Open baar Ministerie. Men zond den koopman volgende rekening: inkoopsprijs voor '2 eieren M. 6, toebereidingskosten M. 2.25, algemeene onkosten M. 1.80, bedrijtsbe- (asting M. 0.135, totaal M. 10.185. Volgens het Openbaar Ministerie had de kooprnan dus M. 1.185 te vveinig be taald. De Keulsche koopman heeft zich nu met zijn klacht tot de rijksregeering te Berlijn gewend. EEN VERG1FTIGINGSAFFA1RE. Naar de Times-correspondent uit Pa- rijs bericht, is daar thans eindelijk de zaak tegen Henri Girard bejjonnen, een verzekeringsagent, die er van beticht wordt verscheidene personen te hebben vergittigd, wier leven hij verzekerd had. Twee en dertig rnaanden geleden werd reeds met het onderzoek in deze zaak begonnen, en thans eerst staat de man terecht. Zijn vrouw en zijn vroegere maitresse zullen wegens med^plichtigheid eveneens terechtstaan. Girardv een man van 46 jaar en van goede Elzassische fa- milie, hield van een goed leven zonder alfe hard te werken en wisselde derhalve telkens van beroep. Hij is van alles ge weest, commis^ionnair in effecten, agent voor buitenlandsche firma's, handelsreizi- ger, wijnhandelaar, bookmaker, en ten slotte agent van een levensverzekering- maatschappij. Zijn al te groote begeerig- heid naar geld voor z.ijn weelderig leven bracht hem voor het eerst in 1914 met de justitie in aanraking. Hij werd toen veroordeeld tot een jaar gevangemsstr^t in verband met oplichtingen op groote schaal met eeii loterij, terwijl hij in 1917 andermaal de gevangenis inging wegens dietstal in een lakenwinkel. Thans luidt de acte van beschuldigang, dat de beklaagde naar een levensverzeke- ringmaatschappij is gegaan, en zich daar voor eeri zijner vrienden uitgevende, een polis op diens naam ontving. Ditzelfde deed hij bij verschillende maatschappijen en zelts wordt hij er van beschuldigd zich op naam van een zijner kennissen bij drie maatschappijen te hebben verzekerd yoor een totaal bedrag van 570000 francs. Een van de verzekerden was een vrouw, en zij werd voorgesteld door Girard's latere echt genoote. Wanneer de verzekeringen ge- sloten waren, noodigde Girard de verze kerden bij zich ten eten. Na tafel werden de gasten gewoonlijk zwaar ziek, en twee van hen, waaronder de genoemde vrouw, zijn zelts gestorven. De dood van de vrouw, die onder zeer verdachte omstan- digheden plaats vond, Ieidde tot een onder zoek door de betrokken verzekeringsmaat- schappij, hetgeen ten slotte de arrestatie van het echtpaar Girard tengevolge had. De politie nam ook een vroegere maitresse van Girard gevangen. Bij de huiszoeking bleek, .dat zij eenige zeer compro- mitteerende papieren van Girard had ver- brand. De zaak komt begin Juh voor.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2