ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7)37. Maandag 25 April 1921. 69e Jaargan Ligger Tan wegen en Toetpaden. v e r p afc h t e nt_ Burgemeester en Wethouders van Zaamslag SiNKENLANQ. BUITENLAN D. zullen op Dlntidag 3 JVlei 1920, voormiddag hall tien nnr, in hei gemeente- huis, in het openbaar voor den tijd van 7 jaar en terstondjB^mfc.^r., T ;~1 Perceel I. Van het der gemeente be- hoorend eind zeedijk van den KLEINEN HUISSENSPOLDER met het eind dijk, genaamd DE NOL; Perceel II. Van de OUDE BURGERLIJKE BEGRAAFPLAATS Perceel III. Van de in 1872 AANGE- LEGDE BURGERLIJKE BEGRAAFPLAATS Perceel IV. Van den NIEUWE BUR GERLIJKE BEGRAAFPLAATS Perceel V. Van den REUZENHOEK- SCHEN WEG; Perceel VI. Van den NEUZENSCHEN WEG het gedeelte tusschen de hoofdkom en het kruispunt met de GROENSTRAAT; Alle perceelen gelegen in de gemeente Zaamslag. De voorwaarden liggen ter lezing ter gemeente-seeretarie. Zaamslag, den 19den April 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Pzn, Voorzitter. J. STOLK Lzn, Secretaris. PLAATSELIJKE keuze. In de Donderdag gehouden vergadering der Tweede Kamer is het initiatief voorstel- Rutgers, tot invoering van plaatselijke keuze aangenomen met 39 tegen 29 stem- men. Voor stemden de socialisten, de com- munisten, de christelijk-historischen, vijl katholieken, acht anti-revolutionairen en de heeren Braat en A. P. Staalman. Tegen stemden de katholieken Deckers, Fleskens, Van Dijk, Van Wijnbergen, Rei]- mer. Nolens, Van Rijckevorsel, Stulemeijer, de Wykerslooth, Poels, Van Sasse van Ys- selt, Wintermans en Koolen, de anti-revolu tionairen Heemskerk, Colijn en de Monte Verloren, de leden van den Vrijiheidsbond Abr. Staalman, De Groot, Rink, Drion, Ter Hall, De Muralt, Treub, De Kanter, Van Rappard en de vrijzinnig-demoeraten Mar- chant, Ketelaar, Oud en Teenstra. Er waren blijkens vorenstaande cijfers 32 Kamerleden absent. Het wetsontwerp beoogt, dat door de kie- zers voor den gemeenteraad bij referendum aan de Kroon kan worden geadviseerd, dat in de betrokken gemeenten geen cafe- of lo- gementsvergunningen meer zullen mogen bestaan. De Kroon blijft dan nog vrij in hare beslissing. Voor zoodanig advies is het noodig, dat drie vierden van de uitgebrachte stemmen zich daarvoor verklaren. Tijdens de behandeling is er in het ont werp nog een wijziging gebradit, dat de meerderheid van drie vierden der uitge brachte stemmen tevens moet uitmaken de helft der stemgereohtigden. Indien het ontwerp wet wordt, d.w.z. als ook de Eerste Kamer het aannneemt, het- geen echter o.m. door de antirev. Rotter- dammer wordt betwijfeld, op grond van de houding ook van een deel der rechtsche par ti jen (meerdere stemmen tegen en ook een aantal thuisblijvers vooral onder de Katho lieken) zal dit voor de eerste maal van ln- vloed kunnen zijn in het jaar 1925. Vergadering van Vrijdag. De interpellatie-de Jonge. over internee- ring van vreemdelingen, en de interpellatie- Duys, over het weigeren van toestemmlnj; voor het houden van den 1 Mei optocht, te Haarlem, zijn toegestaan. Ze zullen Dins- dagavond worden gehouden. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp-Marchant c. s„ tot hefting van buitengewone belastingen voor snellere aflossing der crisisschuld. De heer Drion (v.-l.) zal tegen stemmen, omdat de kapitaalvernietiging ernstige eco- nomische gevolgen zou hebben. De heer Oud (v.d.) verdedigt het ontwerp. Hij betwijfelt of aflossing uit bestaande be lastingen zal kunnen voortgaan als de sta ging van de middelen niet aanhoudt. Be- zwaren tegen het ontwerp acht hij sterk overdreven. Artikel 1 wordt verworpen met 41 tegen 19 stemmen, waarna het ontwerp is ing«- trokken. De heer Weitkamp (c. h.) vraagt verlof tot het houden van een interpellate over het vervoer van vleesch naar Engeland. Aan de orde is het wetsontwerp tot het geven van rentedragende voorschotten (25,2 millioen) aan eenige Staten van Midden- en Oost-Europa. De heer Troelstra (s.-d.) betoogt, dat de grondslag moet zijn economische nood der volkeren en niet de gevoelens van de regee- ring. Daarom wil hij Hongarije niet uitge- sloten zien. De vraag is echter, of Georgie ook hulp moet worden verleend; nu het door Rusiand is overweldigd heeft het feitetlijk geen regeering. Het wetsontwerp is aangenomen. VOLKSWEERBAARHEID. Het hoofdbestuur der Vereeniging Volks- weerbaarheid verzoekt in een adres aan de Tweede Kamer, dat in het nieuwe ontwerp Mijitiewet de loting worde uitgeschakeld en een veldleger worde vastgesteld, van zoodanige sterkte, dat de kwade kans op een vijandelijke overrompeling tor een mi nimum teruggebracht worde, en mocht die nochtans geschieden, met goede kans aan de grens zal kunnen worden afgeslagen. GEBRUIK VAN PLAKZEGELS. Waar de minister van Financien kort geleden heeft beslist, dat een stuk geze- geld met een plakzegel waarover verschil- Iende handteekeningen gesteld zijn, als on- gezegeld moet worden aangemerkt, wordt de aandacht op het onderstaande geves- tigd. De wijze waarop plakzegels moeten wor den gebruikt ter voldoening van de ver- schuidigde zegelrechten, is vastgesteld bij kon. besluit van 4 April 1917, Stb. no. 273 Volgens art. 14 van dat besluit moet het plakzegel, ter plaatse waar het stuk wordt onderteekend,.. worden vastgehecht; de onderteekenaar stelt zijn handteekening met inkt over het zegel, terwijl de dag- teekening op het zegel moet worden ver- meld; worden twee ot meer plakzegels gebruikt, dan moet op elke plakzegel de dagteekening voorkomen, terwijl een en- kele handteekening over alfe zegels moet worden gesteld. Wordt een stuk door meerdere pe rsonen onderteekend, dan mag slechts de handteekening van den persoon, die het stuk het eerst ondertee- kent over het plakzegel gesteld worden; de latere handteekeningen mogen niet op of over het plakzegel geplaatst worden. Het blijkt in de praktijk wel noodig op deze Iaatste bepaling de aandacht van het publiek te vestigen, daar vele huurcon- tracten, wissels, enz. door meerdere per- sonen worden onderteekend en alle nahd- teekeningen zooveel mogelijk over het plakzegel worden gesteld; hoewel hier- bij niet aan een poging tot ontduiking ge- dacht kan worden van zegelrecht, is net plakzegel niet gebruikt op de vastgestel- de wijze en wordt het stuk volgens art. 5 der Zegelwet als ongezegeld beschouwd. VOLKSTELLING. Volgens de volkstelling van 1909 had Zeeland eene bevolking van 232.515 inwo- ners. Volgens de volkstelling van 1920 heeft onze provincie thans 245.437 inwoners. Volgens den voorloopigen uitslag van de lOden volkstelling op 31 December 1920 en de negende op 31 December 1909, hadden de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen het volgende aantal inwoners: 1909 1920 Aardenburg 2036 2135 Axel 4946 5518 Biervliet 2287 2481 Boschkapelle 1215 1278 Breskens 2196 2441 Cadzand 1079 1005 Clinge 3685 3776 Eede 1052 1038 Grauw en Langendam 2154 2101 Groede 2284 2508 Hengstdijk 635 638 Hoek 2659 2725 Hontenisse 5107 5314 Hoofdplaat 1371 1412 Hulst 3286 3848 IJzendijke 2653 2912 St. Jansteen 3011 3496 Koewacht 2584 2750 St. Kruis 667 670 Ter Neuzen 9329 9770 Nieuwvliet 496 473 Oostburg 2317 2542 Ossenisse 886 920 Overslag 421 386 Philippine 1134 1213 Retranchement 721 741 Sas van Gent 2086 2556 Schoondijke 1918 1929 Sluis 2670 2935 Stoppeldijk 1627 1564 Waterlandkerkje 541 600 Westdorpe 1770 1841 Zaamslag 3434 3478 Zuiddorpe 1080 1080 Zuidzande 1060 1086 TABAKSACCIJNS. In zijn memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot hefting van een tabaksacoijns, verklaarde de Minister van Financien, dat ook hij meeent, dat het ont werp geen te zwaren indruk brengt, zelfs niet voor minder welgestelden. Zijn streven zal er op gericht zijn aan de uitvoering zoo min mogelijk administratieven omslag te verbinden. Het is moeiiijk te voorspellen, dat op het oogenblik van de invoering van den tabaks- accijns de malaise geheel zal zijn geweken, doch de kans, dat deze getemperd zal zijn, acht de Minister geenszins uitgesloten. De vraag of de belasting bij de bron niet wenschelijker ware geweest, heeft, naar be- kend is, ook bij den Minister een punt van ernstige overweging uitgemaakt. Behalve de motieven in het verslag vermeld, hebben ook andere gewichtige redenen, die bij de voorbereiding en de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer te berde zijn gebracht, daarvan doen afzien. De Minister acht *t instellen van een on- derzoek naar de voor- en nadeeien van de verschillende soorten van monopolies die terzake van tabak en tabaksfabrikaten denkbaar zijn, meer van theoretisch dan van practiscti belang en waar zoodanig on- j derzoek niet geringe kosten zou medebren- i gen, meent hij in overweging te moeten ge- j ven, daaraan vooralsnog niet te beginnen. EEN VLOOTFONDS? Naar het Vad. meld! worden er pogingen in her wt rk gest'e!d,"or,' een nationaal vloot- fonds te vormen. Men wil 200.000.000 bii- eenbrengen en deze besteden voor den aan- bouw van 2 slagschepen en 6 kruisers voor de verdediging van Indie en verder eenig klein materiaal. Naar men het blad verder meedeelde, staat de indertiju met eenige verbazing vernomen zending van kolone! Gooszen naar Indie hoogstwaarschijnlijk mede in verband met dit plan. NAKLANKEN UIT DEN OORLOG- Men seint uit Brussel, dat het door ae Nederlandsche regeering in zijn geheel aan de Belgische regeering afgestane bedrag van den verkoop van de militaire cantines met inhoud, in oorlogstijd in ons land opge- richt in de interneeringskampen, welk be drag van ongeveer 187.000 of bijna 1 mil lioen francs in gemeenschappelijk overleg ten goede zou gebracht worden van een lief- dadig doe), door de Belgische regeering is verdeeld gelijkelijk tusschen de fondsen voor oorlogsweezen en voor oorlogsinva- lieden. De Nederlandsche regeering heeft haar instemming hiermee betuigd. OVERYEILEN VAN AARDAPPELS. Vragen van den heer Schaper aan den Minister van Landbouw: le. Zou de Minister ten aanzien van den nreuwen aardappelenoogst willen overwe- gen, voor de eerstvolgende campagne op- nieuw toe te passen het onder den mobili- satietoestand heerschende stelsel van over- veilen, zocxlat naar geiang van de behoefte in het buitenland aardappelen worden bin- nengehouden en voor het overige tot uitvoer worden toegelaten? 2e. Meeni de Minister niet, dat onder behoorlijke dageiijksche contiNe dit stelsel doelmatig zal werken voor verbruiker en voortbrenger? BEPERK1NG VAN HET VERBOD VAN HERTROUWEN. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot beperking van het verbod van heftn 'wen, gelegen in art. 90 van het Burgerlijk Wetboek. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Verschillende malen verzochten geschet- den echtgenooten om vergunning tot 't aan- gaan van een nieuw huwelijk met elkander. Daar het verbod van art. 90 Burgerlijk Wet boek volstrekt is en daarvan dus door gee- nerlei autoriteit dispesatie kan worden ge- geven, moet op die verzoeken afwijzend worden beschikt. De Minister meent, dat het een eisch van goed recht is, dat ectitgenooten, wier huwe lijk is ontbonden, zich opnieuw in den echt kunnen vereenigen, als zij berouw hebben van den vroeger ondernomen stap, hetzij zij dien overijld hebben gedaan en zij nu tot inkeer zijn gekomen, hetzij indertijd ernstige grieven bestonden, waardoor zij van elkan der zijn vervreemd en de oorzaak der ver- vreemding later heeft opgehouden te be staan. MATERIAAL VOOR NED. DU1KBOOTEN VERN1ET1GD. De Telegr. verneemt van een correspon dent te Dusseldorf: Bij een bezoek aan de ijzer- en staalfa- brieken van de firma Jaeger nabij Dussel dorf constateerde de entente-commissie, dat aldaar de grondstoffen voor den bouw van Nederlandsche onderzerbooten in bewerking waren. De commissie eischte'den oogenblikkelijke stopzetting> van dezen arbeid en vernieti- ging van het materiaal. Door de firma werd volgehouden, dat haar arbeid niet in strijd met het vredesverdrag was. De hulp van He Duitsche regeering werd ingeroepen, doch deze was hiertegen machteloos en moest cie wenschen der commissie inwilligen. Ook bemoeiingen van de Nederlandsche regeering mochten niet baten en zoo werd eergisteren al het materiaal, benevens alle modellen en teekeningen door de entente vernietigd. STAATSCOMMISSIE IN ZAKE DE RECHTEN DER KERKGENOOTSCHAP- PEN. Ingesteld1 is een StaatsconimisS(ie aan welkeiis opgedragen :de beantwoording van de vraag ot het noodig althans .wensche- lijk is, wettelijke maatregelen in te voeren, waardoor a. het recht der kerkgenotschap- pen, om als zoodanig op te treden en aan het rechtsverkeer deel te nemn, alsmede hunne volledige vrijheid om hunne inwen- dige aangelegenheden te regelen, wordt erkend en bevestigd; b. de burgerrechte- Iijke gevolgen der kerkelijke reglementen en voorschriften, alsmede de gevalien waarin en de wijze waarop bij de wetge- ving en het bestuur het gevoelen der Kerk- genootschappen moet worden ingewonnen, worden geregeld. In zooverre deze vraag ontkennend wordt beantwoord, de gronden aan te geven, waarop dit gevoelen berust; in zooverre het antwoord bevestigend luidt, een ont werp van zoodanige maatregelen aan te bieden met bijbehoorende toelichting. Verder is bepaald, dat de Commissie omtrent alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, by meerderheid zaf be- slissen, dat het echter aan de leden vrij- staat hun gevoelen, van dat der meerder heid afwijkend, in een afzonderlijk advies tegelijk met dat der Commissie aan de Kroon te doen kennen. Benoemd zijn tot lid, tevens Voorzitter, dezer Staatscommissie: Prof. Mr. A. Ane- ma, Hoogieeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, te Zandvoort; tot leden L. W. Bakhuizen van den Brink, emeritus- predikant, Secretaris van de Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk, te 's-Gra- venhage; Mr. H. Binnerts, Lid van de Eer ste Kamer, te Voorburg; Mr. Dr. A. Bor- ret, S. j. te Oudenbosch; prof. Dr. T. Cannegieter, oud-hoogleeraar te Utrecht; Mr. W. J. A. J. Duynstee, C. S. S. R., te Amsterdam; Prof. Dr. H. H. Kuyper, hoogieeraar aan de Vrije Universiteit te Bloemendaal; Jhr. Mr. A. F. de Savor- nin Lohman, Minister van Staat, te 's Gra- vanhage; Mr. Dr. J. Schokking, Lid van de Tweede Kamer. te Leiden; Mr. Dr. L. E. Visser, Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, Curator van net Nederiandsch-Israelitisch Seminarium te Amsterdam, te 's Gravenhage; tot lid, te vens Secretaris: Mr. J. M. I. A. Simons, Administrates aan het Departement van Justitie, te 's Gravenhage. Aan deze Commissie toegevoegd als Ad- junct-SecretarisF. B. L. M. Drion, Com mies aan het Departement van Justitie., te 's Gravenhage. DUITSCHLAND. De eisch tot uitlevering van den goudvoorraad. De „Deutsche Allg. Ztg." protesteert te gen den eisch tot uitlevering van den goud voorraad der Rijksbank. Het blad wijst er op, dat deze voorraad den veiligsten grondslag vorint tot opnouw van het Duitsche valutasysteem. Een re geering, welke zich van haar plicht bewu.st is, zooi npoit op dezen eisch kunnen in- gaan zonder het econoinisch leven ten zeerste te schaden. De Entente weet dit zeer goed. Wanneer zij Duitschland op grond van zijn werkelijk prestatievermo- fen tot medewerking aan het herstel wil enutten, kan zij het onmogelijk tevens van den iaatsten veiligen waarborg voor zijn betaalmiddelen berooven. Deze maat- regel is een van de vele mogelijkheden zegt het blad, om den oorlog met an dere middelen voort te zetten. Duitsch land rest slechts een onbuigbaren tegen- stand te toonen en den tegenstander te onheilvolle verantwoordelijkhpid voor zijn handelwijze over te Iaten, welke tegen alle begrippen van recht en rechtvaardig- heid indruischt. Bovendien legt zij een slecht getuigenis at omtrent zijn politiek verstand. Het blad herinnert er aan, dat de Fran- sche bevelhebber bij de bezetting van Muhlhausen in den herfst van 1914 het privaat-rechterhjke karakter van de Rijks bank erkende en den voorraad goud in de filialen onaangeroerd heeft gelaten. De president van de Rijksbank, Haven- stein, verklaarde aan het Berl. Tbl., dat hij inwilliging van den uitleveringsei'sch geheel buitengesloten acht. Het zou dc vernietiging van de Duitsche valuta en het Duitsche economische leven ten ge- volge hebben en door het dalen van de valuta tegelijkerlijd het omhoog vliegen van de prijzen tot een onbereikbare hoog- te. Havenstein verwachtte, dat de rijks- regeering dezen eisch onvoonvaardelijk van de hand zal wijzen. t Het Berl. Tbl. herinnert er aan, dat de eisch tot uitlevering van den Duitschen goudvoorraad thans voor de tweede maal wordt gesteld. Eind Maart reeds vroeg de commissie van herstel de Duitsche regee ring het goud te geven op afbetaling van de 20 milliard. Thans is alleen nieuw dat het goud gebracht en bewaard zai worden in het bezette gebied. Blijkbaar wil de Entente hierdoor de krasse in- breuk op het recht yerzachten, meent het blad, maar ook dit optreden kan on mogelijk goedgepraat worden, omdat de Rijksbank een particuliere onderneniing is al staat ze onder rijkscontrole en volgens het Internationale privaatrecht mag particulier eigendom noch genomen, noch „bewaard" worden. De Daily Mail meldt, dat de goud- reserve van Duitschland in het Iaatste fi- nancieele jaar bedroeg 54.585.000 pond sterling ,en eenigen tijd geieden uit Ber- lijn overgebracht werd naar veilige plaat- sen in de nabijheid van neutrale landed. INZAMELING VAN GELDEN. Op zeer energieke wijze is men thans in Amerika bezig met het inzamelen van gelden ten bate der noodlijdende kinde- ren in Europa. ledere stad in de Ver- eenigde Staten heeft haar plaatselijk co- mite, hetwelk die inzameling van gel den organiseert en daarbij bemerkt men dikwijls voorbeelden van echt Ameri- kaansch vernuft. Zoo heeft men in den staat San Diego in California op de groot- ste straat der stad honderdtallen graf- steenen opgesteld als symbool van den ondergang, welke de hongerende kinde- ren hebben te duchten. Tevens ver- meldt een zwart opschrift, dat 50 dollars voldoende zijn om het leven van een kind te redden en als 50 dollars worden ont- vangen, verwijdert men een grafsteen en stelt daarvoor een Amerikaansche vlag in de plaats. Het (dee bleek uitstekend te zijn en in San Diego is men thans over- tuigd, dat alle grafsteenen op het „Kerk- hot der Kinderen" spoedig verwijderd zul len zijn eri tevens vervangen door vlag- getjes. HET ANTWOORD VAN AMERIKA AAN DUITSCHLAND. Een lid van de Amerikaansche missie overhandigde aan minister Simons het antwoord der Amerikaansche regeering, dat als volgt luidt: De Amerika,ansche regeering is niet in staat er in toe te stemmen, dat zij in de kwestie der scha- devergoeding bemiddelend zal optreden in dien zin, dat zij als scheidsrechter bij de regeling medewerkt. Doordrongen in- tusschen van den ernst der opgeworpen kwestie en van haar beteekenis voor de heele wereld, is de regeering der Ver- eenigde Staten zelve sterk bij een spoe- dige en rechtvaardige oplossing van deze kwestie gei'nteresseerd. De Amerikaan sche regeering wenscht dringend eenon- verwijlde hervatting der onderhandelingen en uit bij herhaling de ernstige hoop, dat de Duitsche regeering spoedig voorstel- Ien zal formuleeren, die een geschikten slag voor onderhandelingen vormen. Mocht de Duitsche regeering dezen weg inslaan, dan,' wil de Amerikaansche regeering over- wegen om de aangelegenheid op een voor dezen aannemeiijke wijze aian de geal- lieerde regeeringen voor te ieggen, op- dat de onderhandelingen weldra woren hervat. DUITSCHLAND. De eerste dag van het nieuwe douanestelsel. De gevolgen van het Woensdagnacht in werking getreden nieuwe douanestelsel deden zich voornamelijk gevoelen door een zeer aanzienlijke vertraging van alle treinen, daar het personeef zich nog met had ingewerkt in de nieuwe bepalingen. Op de perrons van de stations der Dus- seldorfsche voorsteden lagen de goede- ren uit de verschillende treinen in groo- te hoeveelheden opgehoopt. In kringen, die zeer goed zijn ingeticht 1 nopens verkeersaangelegenheden, neemt men aan, dat de stations in en om Dus seldorf, met name van de voorstad De rendorf, waar, behalve de vele personen- j treinen, bijna elke vijf minuten een goe- derentrein binnenloopt, binneh enkeie da- gen volkomen verstopt zullen zijn. Op het postkantoor te Dusseldort heb ben zich heden in den loop van den dag tengevolge van de douanecontrole om- streeks 40.000 paketten opgehoopt, waar door het postverkeer een enorme bt- lemmering ondervindt. Uit berichten uit Keulen kan men vast- stellen, welk onderscheid er bestaat tus schen de Belgische, de Fransche en de Engelsche zone. In de eerste is de con- trole van het goederenvervoer en postver keer, met alle moeilijkheden, welke de nieuwe verordening met zich brengt, reeds in voile werking. In de zone, welke hoofdzakelijk het Keulsche gebied omvat zou de verorde ning heden eveneens in werkihg tred <h. Daar evenwel van Engelsche zijde de daartoe noodzakelijke organisatie nog niet in gereedheid is gebracht, moet rekening worden gehouden met de mogeliikheid, dat er in deze zone voorloopig heelemaal geen tolgrens is. Uit Frankfort wordt gemeld, dat men j van de nieuwe tolgrens tusschen het be zette en het onbezetten gebied den eur- sten dag weinig bemerkte. Het personen- verkeer heeft er tot dusver weinig na- deel van ondervonden. De handbagage wordt in de treinen niet gevisiteerd. Bij het goederenvervoer daarentegen deed zich reeds de onvoorziene vertraging ten gevolge van de controle ernstig gevoe len. Hetzelfde wordt uit de Neder-Rijnsche districten gemeld. AMNESTIE. Voor enkeie dagen, aidus schrijft De Schelde, meldden we reeds dat aan ver schillende wegens aktivisme veroordeei- de Vlamingen een strafvermindering was toegestaan. Dinsdagmorgen werd die strafverminde ring beteekend aan de in de Begijnenscraat opgesloten aktivisten door den heer Ver- linden, sociaiistisch volksvertegenwoordi- ger. De heeren A. Henderickx en Van Ex- tergem aanvaardden de voorwaarden eener eventueele voorloopige invrijheidsstelling tijdens een aantal jaren buiten alle poli- tieke debatten blijven. Een man wei- gerde echter zich aan deze weinig groot- moedige voorwaarden te onderwerpenDr. A. Jacob. In een oj>en briet aan den minister van justitie geeft hij de rede nen op welke hem noodzaken het koopje van den socialistisehen minister van de hand te wijzen. In dien brief herinnert Dr. Jacob aan de verklaring van minister Vandervelde in de Kamer, waarin de minister vroeg, ot het waar Josson, lid van den Raad van Vlaanderen, tot twee jaar gevange- nisstrat is veroordeeld, rechtvaardig zou zijn een ander, omdat hij Josson heeft gesteund, twintig jaar gevangen te hou den. Ik heb, zegt Dr. Jacob, |osson zelfs bestreden, toch wordt mijn str.af niet teruggebracht oj> twee, maar op vijf jaar. Men deelt mij nu mee, dat ik ech- Burgemeester en Wethouders van 9- R NEUZEN brengen ingevolge artikel 14 van be*eglermnt op de wegen en voetpaden in Zeeland. vastgesteld 19 November 1909. ter open bare tennis, dat vanafheden gedurende een niaand op de gemeente-seeretarie voor een ieder ter inzage ligt qep ontwerp-wijziging van den ligger van wegen en voetpaden in deze gemeente, met bijbehoorende teekening. Ter Nenzen, 25 April 1920. Burgemeester en Wetbouders voornoemd. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1