ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7136 Vrijdag 22 April 1921. 69e Jaargang. BUITENLAW D. ^EN^E^MCHfENT TWBBDB BXxA.ID. FEUILLETON. De Belegering en de Inname van Sas van Gent WANDADEN. Na Manchester geniet nu Louden het twijtelachtig genoegen in zijn midden iemand te hebben, die met een diamant de spiegehuiten van winkels beschadigd. Tal van kostbare ruiten in Londen'sWest End zijn reeds beschadigd en de toege- brachte schade wordt op duizenden pon- den sterling geschat. De politie stelt alles in het werk otn den dader te betrappen, doch tot dusverre vergeets. Ook zijn den Jaatsten tijd tal van kussens in trein-com- partimenten, omnibussen en taxis moed- willig stuk gesneden. Ook van den be- drijver dier wandaden is nog geen spoor gevonden. VERDUISTERING VAN 1 M1LLIOEN FRANCS. De Brusselsche Soir kondigt in bedekte termen een schandaal aan, dat bij de Ieiding van het herstel der veitwoeste strekc-n zcai hebben plaats gevonden. Een hooggeplaatst ambtenaar, belast met de administratie van de oorlogsschade in Vlaanderen, zou op fraudeleuze wijze het cijter der aan de ouders der gesneuvelde sdldaten uit te keeren gelden hebben ver- groot. .Men spreekt van een verduistering van een miliioen francs. Een ondcrzoek is reeds mgesteld. DE VLOOTBASIS ZEEBRUGGE. De ,,Independance" meldt: „De gnoote moeilijkheden van het vervoeren van mari- neinateriaal naar de nieuwe vlootbasis Zee- Brugge bestaan hierin, dat men, om de Nederiandsche wateren te ontwijken, door de binnenwateren zal moeten varen, waar vaste bruggen zijn en de kanalen met diep genoeg. Thans spreekt men ervan de kwestie op te lossen door het systeem dat de Duit- schers toepasten, te volgen,, nf. door de torpedobooten te onttakelen, de schoor- steenen te verwijderen en ze op pontons naar Zeebrugge over te brengen. DIEFSTAL. Te 's HertogenOosch heeft de politie acht personen aangehouden, als verdacht van dietstal van 200 zakken roggemeet ten nadeele van de firma Mol Pauwels ai- idaar. Onder de aangehouden personen zijn ook twee knechts van deze firma. Eenige personen zijn in verhoor genomen; vermoedelijk heeft men met een gnoote bende te doen. Het gestolen meei werd eOrst uit de stad gevoerd, dan weer te- ruggebracht en naar verschillende ge- meenten verzonden. Een aantal zakken meel heeft de politie in beslag genomenn. TREFFEND STERFQEVAL. Te Herkenboscft vierde het echtpaar Menten zijn gouden huwefijksfeesf. Toen de jubilaris na de kerkelijke plechtigheid de voor zijn woning gehouden toespra- ken wilde beantwoorden, zakte hi] ptot- seling ineen en was een lijk. OR HET NIPPERTJE GEREEX Zondagavond, bij het binnenkomen van den trein uit Oldenzaaf aan het S.S., stap le een dame uit een rijtuig van den nog in beweging zijnden trein, met het gevolg, dat zij kwam te vaUen op de treeplank van het rijtuig. in den jare 1644, door Prins Frederik Hendrik van Oranje-Nassau. Naar oude bronnen bewerkt door A. WEHRENS. Des middags was de Graat van Megen uit het Sas te gast in de approche bij den Graat van Hoorn, zijn neet qn kwam des namiddags bij Zijne Hoogheid; des avonds reed hij weer naar het Sas, vvelke plaats erg beschadigd en vernield was. De granaten hadden groote schade aan- gericht, zoodat de menschen zich in de kelders hadden moeten redden. De vesting had het nog wel eenige we- ken kunnen uithouden, daar zij noch aan kruit en lood, noch aan levensmiddelen gebrek had. Er werden zelfs nog 300 vaten kruit daarin gevonden. Door het Fort St. Antonie werd nog wel eenigen tegenstand geboden, ma a?, eindelijk gat zich dit ook over en de bezetting werd mede in het accoord op- genomen. Binnen het lort fagen veel zieken en gekwetsten, hetgeen ook het gevaf was in het Sas. In de kerk lagen er velen, hetgeen dan ook de reden was, dat men capituleerde. Op 2 ellen na was de eene brug over de gracht geslagen en van de andere moesten1 nog^ 4 a 5 ellen voltooid worden. Tusschen 5 en 6 September werden door de Spanjaarden binnen 't Sas nog vuur- seinen gegeven. De wagenmeester v. d. L. stapte on- middellijk tusschen de rijtuigen en bracht den 'trein met het remtoestel tent stilstand, waarna hi] de dame, die gedeel- telijk onder het rijtuig was geraakt, uit naar netelige positie, bevrijdioe. Door de oplettendheid en het vlugge optreden van den genoemden wagenmees ter is de dame, die nu een kleine hootd- wond heeft opgeloopen, zeker van een wissen dood gered. VLIEGTOCHT NAAR ENGELAND. De postzegelhandelaar, de heer B. J. De Heer, die, zooals wij mededeelden, de eer- ste Rotterdamsche vliegpassagier was in dit jaar voor de reis naar Londen, is ons Maandagmiddag komen verzoeken zijn hul- de te wilien overbrengen aan de Nederiand sche Luchtvaartmaatschappij, voor haar voortreffelijke inrichting van den dienst. Hij vertrok om 3.5 uur Vrijdag van de Waal- haven. Met hem zat de heer Plesman, direc- teur der onderneming, als passagler in het toestel. Het was zulk slecht weer, dat de vlieger gedwongen was te Lymen, op de Z. kust van Engeland een noodlanding te doen. Dit geschiedde om 6.15 uur en reeds een goed half uur later was er een luxe auto, die de beide reizigers naar Londen bracht. Hoe slecht het weer was, blijkt uit het feit. dat de Handley Page uit Parijs, even- eens, bijna fegelijkenijd, verplidit was te Lymen te landen. Het was niet mogelijk nu te vliegen, zei de Fransche vlieger. Zaterdag vertrok de heer De Heer om 10.49 uur uit Londen en ofschoon 'tweder- om zwaar weer was, o.a. viel een geduchte sneeuwstorm, bereikte zonder ongeval de machine om 2.25 de Waalhaven. Als eerste Rotterdamsche reiziger ont- ving de heer De Heer de uitnoodiging van de Luchtv. Alij. voor een gratis tocht naar Londen en terug, waarvan hij deze week gebruik hoopt te maken. (R. Nwbl.) SPORT EN GEEST. R. K. Studiebelangen neemt het vol- gende versje van B. v. Meurs op: Een Derwisch draaiend op zijn teen Is nog geen Wijze van Atheen. Door sport wordt 't jong geslacht wat vlugger, In 'tslingeren van arm en been; 'r Blijft wel gezond van lijt en leen, Doch blijft daarbij de geest ook snugger? De ktecht der school: „Waar moet dat heen!" Getuigt in 't algeineen van neen. TOCH IN DEVENTER GEWEEST Ze wilden ook naar Deventer om den wedstrijd Be QuickGo Ahead te zien De reiskosten vonden ze evenwel te duur, daarom maar op de fiets 's Avonds te voren om ben uur stapten ze met hun beidjes op en omstreeks 11 uur 's mcr- gens kwamen ze te Deventer aan Ze waren moe( even uitgerust in de wachtka- mer van het station en dan naar het veld Maar de slaap overmeesterde hen en ter- wijl Go Ahead bezig was onze mannetjes te kloppen, sliepen ze nog en droomden misschien wel van een roemvollen wed strijd voor hun stadgenooten Eindelijk nadat het voetbalvekt reeds verlaten was, ontwaakten ze en moesten den uitslag van vrienden hooren Ze w aren toch naar Deventer geweest Prov Gr. Crt. AANSPRAKELIJKHEID VAN OUDERS VOOR HUN MINDER J ARIGE KINDEREN. In 1918 brandde te Rjdderkerk een schuur met gereedschappen enz. at. Verze- kering dekt de schade. De brand bleek te Men dacht, dat het een bencht was dat zij de plaats hadden overgegeven. Den 7den zijn de belegerden volgens de getroflen overeenkomst afgetrokken en is alzoo Zijne Hoogheid van deze mach- tige vesting meester geworden en heeft ,,dezelve met fouter gewelt de Spaan- sche uit de handen geruckt". Om deze groote overwinning te vieren hebben „de Hoogmogende Heeren Staten- Generaal, overal in de Vereenigde Neder- landen een Dankdag met navolgende uit- schrijvinge op den 21sten September aan- gestelt" „Nadien het Godt den Heere Alinagh- ogh beliett heeft uyt syn oneyndelicke genade ende barmhertigheydt, boven vele voorgaende weldaden, de stercke Fortresse van het hooge ende het lage Sas van Gent, na soo weynigh tyds, doch strenge belegering, te laten komen in handen ende maght van desen Staet, niet-tegenstaen- de dat het den vyant daer binnen ner- gens aen ontbroken heeft, als hebbende tot den laetsten toe genoeghsaem ende bequaem geschut, Ammunitie van Oor- logh, Vivres, Medicarnenten, Clururgyns ende weerbare soldaten gehadt: Zijnde daeruyt getrocken den 7 deses omtrent 1000 gesonde soldaten ende op wagens omtrent 650 gequetsten, behalven die t'scheep wechgevoert zyn; in dier voe- gen, dat het den vyandt noch eenigen tijdt sonde hebben konnen houden, te meer, nademael onse lincker Galderye noch wel acht dagen vannoode hadde, om over te komen. Ende aengemerckt, dat Godt den Heer desen staet, door 't voor- spoedigh overgaen, miraculeuselick heeft belieft te seghenen: Soo is noodfgh ge- acht 't selve alle Geunieerde Provincien, ende geassocieerde Landtschappen aen te schryven^ teneynde in alle plaetsen, Duyt- sche, Fransche ende Engelsche Kerclken zijn aangestoken door een jongen van 8 jaar. De verzekerings-maatschappij, die de schade vergoedde^ eischte daarna van den vader van den jeugdigen dader, d.at deze haar de betaalde schadevergoeding zou teruggeven^ welke ongeveer 111.000 bedroeg. De vacier ontkende, dat hij voor die schade zou aansprakelijk zijn en dat hij ook in de onmogelijkheid had ver- keerd. die te verhoeden. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft toen beshst, dat indien de vader bewijst hetgeen door hem is gesteld, hij dan de schade niet zal be- hoeven te betalen. 1 ie voorsteiling van de zaak, door den v;=der gegeven, kwam dan liierop licet; D zelt was voor be- roepsbezigheden van huis. Zijn vrouw was zijn zieke moeder gaan bezpeken. De zorg voor zijn beide kinderen van 7 en 8 jaar was overgelaten aan een voKvassen zuster en een dienstbode. De kinderen zijn toen, met toestemming van die zuster en dienstbode, gaan spe- len in een schuur van een buurman, welke schuur steeds open was. Toen heett de jongen met een luciter het daar aanwezige hooi aangestoken met het bovenvermelde gevolg. Het Hot was van oordeel, dat indien de hierbedoelde jongen een norm ale jongen was, dus niet iemand, die bijzonder toe-' zicht vereischte, de vader dan in dit geval kon geacht worden in de onmogelijkheid te hebben verkeerd d< daad van zijn zoon te voorkomen. Met deze „onmogdijkheid" wordt dus blijkbaar bedoeld een relatieve onmoge lijkheid en niet een absolute onmogelijk heid, want voor het iaatste zou men toch kunnen eischen, dat ouders de kinderen direct onder hun toezicht hielden en dat zij, dit toezicht aan anderen overlatend of het slechts slap uitgeoefend. dit deden voor eigen rekening en risico. Men heeft er wel eens zoo over gedacht en voor de beslissing van deze kwestie is de bedoelde uitspraak zeker van belang. Ot het opgeiegde bewijs nu a.i dan met wordt geleverd doet natuurlijk voor de vraag, hoever de aanspjrakelijkheid van ouders voor de daden hunner kinderen gaat minder ter zake. A. Ct. EEN AUTO-KLUCHT TE N1JKERK. Aan de „Tel." wordt het volgende gemeld: Woensdag is het vriendelijke stadje Nij- tcefk in ten en roer ^nracht door een voor- val, dat nog Sangen tijd stof zal leveren voor het houden van interessante gesprekken. De raad van Nijkerk heeft het vorige jaar een verordening vastgesteld, volgens welke het verboden is binnen de bebouwde kom der gemeente te rijden met voertuigen met meer dan twee wielen, welke hooger gewicht hebben dan 1500 K.G. Dit verbod is echter niet van toepassing op personenrijtuigen, mits deze niet meer plaats bieden dan aan acht personen. Ontheffing van dit verbod kan echter verieend worden voor voertuigen van welke het eigen gewicht niet hooger is dan 3500 K.G., wanneer ze zijn voorzien van rubberbanden en wanneer de breedte niet meer bedraagt dan 2 meter. De firma Gebrs. Heuveling. die een zui- velinrichting te Bunschoten exploiteert en voor haar bedrijf een drietal vrachtauto's noodig heeft, kreeg ontheffing van de ver- bodsbepalingen hierboven genoemd, onder voorwaarde evenwel, dat zij haar wagens binnen de bebouwde kom der gemeente niet harder zou laten rijden dan 6 K.M. per uur, een snelheid die in de praktijk absoluut niet vol te houden is, omdat alsdan beetloopen •volstrekt niet te vermijden is. Sinds zijn er tal van processen-verbaal tegen de firma gevallen, omdat er met een grootere snelheid dan van 6 K.M. door het stadje gereden werd en er steeds met bij- Pinnen de voorseyde Landen Godt AI- inaghtigh over de voorsz. groote victone op Woonsdagh naest-komende, ende acht dagen, wesende den 21 deser Maendt dat voor-middaghs specialick werde gedanckt, geloott, ende gepresen, den Text daerna genomen, ende Predicatie daerna geap- pli^eert. Ende dat daer na oock alomme teycke- nen van blydtschap over de voorsz. vic- torie werden getoont, met het luvden van de Klocken, branden van Vuyren, oock lossen van Kanon ter plaetsen, daer men onder anderen sulcks gewendt is Ee doen; versoeckende c. Geschreven in den Hage den 12 Sep tember. Na de vermeestering. Zijne Hoogheid de Prins van Oranje bleet met het leg^r om 'tSas hggen, orde stelfende op de herstelling van de vernielde werken in de vesting en op de slechting van de fegerwerken. De plaats werd teer veranderd, daar men in den St. Aibertus Polder eene ruime schans met aarden redoute, alsmede in denzelfden polder een vooruitspringend veldwerk aanlegde. Den 24 September werden -vpor het eerst zes halve kartouwen op de wallen geplant. Dagelijks waren 400 wagens bezig, de aarde van den dijk, waarover de Prins genaderd was, binnen 'tSas te brengen om den wal daarmede te verhoogen en te verzwaren. Voormelde dijk werd totaal wegge- ruimd en tot vlak land gemaakt, te we- ten van 'tSas tot aan de groote batterij, waarop 6 halve kartouwen stonden. De Kar in 'tSas was toen geheei en al hersteld. De buitenwerken in het kwartier van zondere aandacht op het doorrijden van tie firma H. is gelet. Den 15en Maart werd de ontheffing voor den tijd van drie maanden ingetrokken, met ingang van 1 April, van welke gebeurtenis zich de firma echter op advies van haar rechtsgeleerden raadsman, mr. Duijzings, te Utrecht, niets aantrok, daar deze jurist de stellige overtuiging heeft, dat de hier be doelde verordening nietig is. De vrachtauto van de firma bleef rijden, maar de politie zat ook niet stil en nam bij- zondere maatregelen. Aan weerskanten van het stadje werden posten uitgezet om de komst van den nacht- wagen te doen signaleeren en zoo geschied de het, dat j.l. Maandag half drie de chauf feur van de firma H. den weg in Nijkerk versperd vond door een zwaren balk, die, onder bewaking van de politie, dwars over den weg was gelegd. In plaats van te stop- pen, reed de chauffeur echter finaal over den balk heen. Woensdagochtend, toen bekend was, dat de wagen weer zou passeeren, had de po litie haar maatregelen aanmerkelijk uitge- breid. Daar was weer de zware balk, die den weg totaal versperde en de politie had eenige meters verder dikke fonkel-nieuwe metalen kabels over den weg gespannen, zoodat doorrijden thans onmogelijk zou zijn. Mr. Duijzings was speciaal uit Utrecht over- gekomen om zich persoonlijk van het ver- loop der zaak op de hoogte te stellen. Heel Nijkerk bleek van het geval op de hoogte en liep te hoop op de plek waar de versperringen waren aangebracht. Om- stuwd door een groote menigte kwam de stoet van den kant van het cafe „De Ros- kam" in een tergend langzaam tempo aan- gerolcl. Voorop de vrachtauto, volgeladen met melkbussen, bestuurd door een der Heu- velings^ en daarachter de auto van mr. Duijzings. Voor echter de plek van het samentref- fen werd bereikt, kwam een rijksveldwachter met groote snelheid op zijn rijwiel aanren- nen; de man lette volstrekt niet op de en- orme drukte voor hem en om zich heen en dacht er zelfs niet aan om zijn vaart te tem- peren. Gevolg: aan den rechter kant van de vrachtauto, op een plaats dus waar de die- naar van het gezag niet passeeren mocht, reed de agent een ouden man aan, die als een zoutzak ter aarde stortte en op 10 c.M. met zijn hoofd buiten de wielen van het zware vebikel bleef. Door een wonder is hier een doodelijk ongeluk uitgebleven. Bij de versperringen aangekomen, stopte de vrachtauto onmiddellijk. De chauffeur voldeed aanstonds aan het verzoek om van den wagen af te komen. Hij werd toen dadelijk door politieagenten beetgegrepen, de boeien werden hem aangedaan en hij werd als een boef naar het gemeentehuis geleid. Hier moest hij een verhoor onder- gaan wegens het forceeren van de versper- ring op Maandag. De veldwachter hield positief vol, dat de aangehoudene toen de auto ook bestuurd had. Deze lachte en ont kende en toen meerdere getuigen werden opgeroepen, bleek het, dat de veldwachter zich vergist had. Heuveling werd in vrijheid gesteld, doch even daarna deed het gerucht de ronde, dat de autobestuurder opnieuw was aangehou den en geboeid voor den burgemeester ge- bracht op diens villa aan het andere eind van het stadje. Alle inwoners waren hier te hoop geloo- pen. Men verdrong elkaar voor het breede hek en keek met een meewarig gezicht naar Heuvelink, die als de erngstigste misdadi- ger voor een ieder ten toon werd gesteld. Ongeveer 10 minuten is Heuvelink binnen gebleven. Toen ging de breede deur open en vertoonde zich het glundere gezicht van den chauffeur opnieuw, maar thans was hij ongeboeid en zonder politie-geleide. Er steeg een luid hoera uit de menigte op, die H. met allerlei vragen bestormde. Aan een ieder, die het zien wilde, toonde hij zijn gezwollen hand, die nog zeer duide- lijk de mishandeling door de ketting-indruk- ken droeg. ZOO DOET MEN MET OPROER- KRAAIERS IN HET BUITENLAND! In Hydepark te Londen hield een bolsje- wist Zondagmiddag een redevoering. Hij riep de omstanders, die zich om zijn spreek- gestoelte verzameld hadden toe: „Nu is voor u de tijd aangebroken om een einde te maken aan dit verrotte regeeringsstelsel en de kapitalisten". Na die woorden werd de menigte onrus- tig en wilde den man te lijf: „Wie geeft je liet recht hier te komen om tweedracht te zaaien onder fatsoenlijke menschen!" schreeuwde men. De politie nam den man voor eigen veilig- heid in arrest en de politie-rechter ver- oordeelde hem Maandag reeds wegens het verwekken van wanordelijkheden tot een boete van 20 pond 40), subsidiair 2 maan den gevangenisstraf. TROUWLUSTIG. Voor een der gerechtshoven te Londen stond juist een meisje van 21 jaar op het punt veroordeeld te worden tot opzending naar een tuchthuis voor den tijd van twee jaar wegens het stelen van kinderkleeren en linnengoed, toen een jonge man op den president der rechtbank toesnelde en riep: „Ik bemin dat meisje en wil met haar trouwen!" Op de vraag, of hij dat werkelijk meende, zeide hij: „Ja zeker. Laat ons als-'t u-belieft trouwen „Vooruit dan maar" antwoordde hierop de president. „Ik sta uw verzoek toe en hoop, dat gij beiden gelukkig zult zijn". Het meisje werd hierop in vrijheid gesteld. BEROOV1NG VAN EEN WINKELIER. Zaterdagmiddag j.l. kwamen vijf mannen te East Horn bij Londen een winkel van drogerijen binnen. Een hunner hield den drogist, die achter zijn toonbank stond een revolver voor, zeggende: „Houdt je kaim!" Wij moeten al je geld hebben! Handen in 4e hoogte!" De winkelier kon niets ander*- doen dan gehoorzamen, waarop hij beroofd werd van zijn gouden horloge en ketting en de twee pond geld die hij in zijn zak hail. Toen sloten een paar der mannen de wu<- Keldeur en gelastten den winkelier naar ziju keider te gaan. Zij keerden toen naar den winkel terug. De winkelier wist na eenigen tijd uit den keider te ontkomen en door een achterdeur op straat te komen, waar hij da delijk de politie waarsehuwde. Toen deze kwam opzetten, kozen de roovers het ha- zenpad en wisten te ontkomen. Zij hadden de toonbanklade, die ongeveer zes pond bevatte geledigd en alles in den winkel on- derst boven gehaald. VERM1NDERDE WRIJVING BIJ VAARTUIGEN. Wij vernemen, dat in Zwitserland paten) is genomen op een vinding van een techni- cus, genaamd Loetscher, welke ten doe! heeft den weerstand van de wrijving van het wa ter, tegen alle mogelijke soorten vaartuigen te verminderen en in evenredigheid daar mede de snelheid dier vaartuigen te doen toenemen. Zij betreft een verandering van I den scheepsromp, in het bijzonder beneden den waterlijn, waardoor het wrijvingsopper- vlak zoo kiein wordt als maar mogelijk is, i met behoud van de bestaande lengte van de boot zelf. den Heer van Brederode werden aanbe- steed om geslecht te worden. Aan den kant van het kwartier van den Heer van Brederode was al een meuw hoornwerk ter verdediging aangebracht. Den 24sten werden de groote stukken ingescheept. Overste Ferens werd tot Gouverneur van 'tSas aangesteld. De plaats werd van een sterk garnizoen voorzien. De Gouverneur liet bij trommelslag be kend makeni, dat al degenen, die bin nen 't Sas gebleven waren ot overgekomen waren en van te voren den koning van Spanje gediend hadden, hun namen moes ten opgeven, „op poene van aan den lijve gestraft te worden." De meeste burgers bleven er wenen. In't midden van Rapenburg, dwars door de tuinen, maakte men een straat en de erven werden te koop gesteld. Den 2 October ging z_. Hoogheid ten 1 uur 's middags, nadat hij de vuurroeren en de ruiterij vooruitgezonaen had, te paard zitten inet al de heeren en voor- naamsten van het geheele feger en reed naar het tort St. Marcus. Toen zij dicht daarbij kwamen deden de Spanjaarden uit het fort eenige scho- ten met het kanon. Ondertusschen nam de ruiterij den schijn aan alsol zij de bezetting naar buiten wilde lokken en toen Z. H. daar eenige opnamen gedaan had, wende hi^ zich naar de Moervaart, alwaar het Spaansche le- ger nog gelegerd was en verdeelde zijn troepen. Eenige musketiers bleven achter den dijk liggen, daar men over de lage Moer- landen niet voomit kon komen en alleen over den voormelden dijk zich een weg kon banen. Ritmeester Kroock stond in een straat, die op den dijk uitkwam en waar hem de vijancf niet kon zien. Ritmeester Wmteroy reed met zijn com- pagnie iangs den dijk op de Spanjaarden aan, om hen uit te lokken, hetgeen ook geschiedde. Zij kwamen met 200 paarden op hem at en lieten hem zoo na komen, dat hij niet gemakkelijk kon terugtrekken, noch zjjn plan kon volvoeren. Hij beoogde de Spanjaarden af scher- mutselende voorbij de voormelde straat te lokken, waar Ritmeester Kroock stond j om hen den pas at te snijden. Daar V/interoy onder de Spanjaarden j geraakt was, werd van weerszijden met pistolen gevochten. Ritmeester Kroock kwam bij het hooren i der schoten Winterov ter huipe. Samen dreven zij de Spanjaarden weer binnen hun verdedigingswerken terug, waarinf zij nog eenige schoten deden. De Spanjaarden antwoordden wederom J met musketten en met 2 kleine veldslangen. Bij deze ontmoeting maakten de Staat- sclien 3 paarden buit. Ritmeester VFinteroy kreeg ecu scbot j in de zijde, doch werd niet levensgevaar- lijk gekwetst. Een trompetterspaard werd door een kanonskogel een been atgescho- j ten. Ten! 7 uur 's avonds kwam Z. H. weder in zijn kwartier terug. De omringing van het Ieger was g.ooten- deels geslecht en drie vooruitstekende wer- ken (hoornwerken) waren in 't Sas in ge- j reedheid gekomen; nl. een op de haven een tweede ter zijde van de batterij van den heer van Brederode en de derde aan den kant van de Leye. v De Spanjaarden staken eenige dijken door en lieten het land onderloopen, beoo- gendc liet water naai den zeedijk te vol. en en wei langs a^r; weg, die door't Sas uep. NEUZENSCHE COURANT (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5