ALGEMEEN NIEUWS- ENADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ^"FeTTTlFtonT No. 7135 Woensdag 20 April 1921. 69e Jaargaog. Leges Jachtakten. M I L I T I E. Aankondiging. I L I T IE. Eerste zitting van den Militieraad. De Belegering en de Inname van Sas van Gent 8INNENLAN0. De aandacht wordt not; gevestigd op onder- staande bepalingen Vrijstelling van kostwinners, in den jare 1644, door Prins Frederik Hendrik van Oranje-Nassau. Naar oude bronnen bewerkt door A. WEHRENS. 5) Kapitein Qieser had op dat tijdstip de wacht in de approche, deed een dapperen aanval op den buitensten wal en maakte terstond een schuilplaats voor 400 man. Mylord Oreve had des avonds de wacht in de approche met de prinselijke garde en eenige eompagnieen van allerlei iand- aard. Hij versterkte zich den 23sten zoodamg in de contre-echarpe, dat den belegerden elk middei ontnomen werd om deze we- der in bezit te nemen. Intusschen hadden de Spanjaarden den buitensten vestingwal op twee plaatsen docrgesneden. Den 22 en 23sten deden zij siechts weinig schoten uit het kanon evenals die van St. Antonie, dat een zeer sterk fort was, hetwelk zich nu en dan eens met een schot uit het kanon liet hooren. Door het schieten met de kanornen werden de huizen binnen het Sas erg be- schadigd. Twee granaten, die den 22sten 's avonds in het Sas geworpen werden, hadden daar nogal groote uitwerking. Des nachts van denzelfden datum ga- ven de belegerden twee vuurseinen. In den morgen van den 23sten Augustus Burgemeester en Wethouders der gemeente HOEK, brengen ter kennis van belang hebbenden, dat te beginnen op 9 Mei 1921, van wege de Gemeente eene aLemeene opneming zal worden gehouden van de wegen en voetpaden met de kunstwerken. Hoek, 25 April 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT. Burgemeester. J. M. DRF.GMANS, Secretaris. BURGEMEESTER TELLEGEN. f Zaterdagmiddag is in zijn woning te Amsterdam overleden de burgemeester J. W. C. Tellegen, in den ouderdom van bijna 62 jaar. In begin Februari was hij met ziekte- verlot naar het buitenland gegaan, en het was bekend dat hij leed aan een ern- stige hartkwaal. Zijn reusachtige werk- zaamheid had die kwaal reeds toen tot een bedenkelijke hoogte gebracht. Toen hij de vorige week Vrijdags terugkeerde, werd reeds gemeld, dat hij zijn weijk- zaamheden nog niet weder kon aanvaar- deri. De heer Tellegen, die in 1901 direc- teur van het bouW-en woningtoezicht te Amsterdam was geworden, werd in 1915, na het aftreden van Jhr. Roell benoemd tot burgemeester der hoofdstad. Hij was vrSjzinnig-democraat, en zijn benoeming was in overeenstemming met de demo- cratische samenstelling van den gemeen- teraad. Hij heeft zich ook steeds een de- mocraat betoond. Hij heeft tijdens zijn bestuur ook de moeilijkheden van die democratische uitingen ondervonden, te meer omdat hij in de zes jaar van zijn bewind de dis- tributietijd meemaakte, en bovendien kvvam hij te staan tegenover de opko- inende communistische beweging in Am sterdam. Hij heeft meer met tact, dan met strengheid de orde in de stad weten te bewaren, en dit is niet "gering te schatten, als men Tet op wat andere groote steden in het buitenland beleefden. De aanwijzing van zijn opvolger zal een moeilijk werk zijn. Vermoedelijk zal de regeering wel eerst het resultaat afwach- werden in de approche van den Heer van Brederode de luitenant van Kapitein Schot' en 2 sergeanten doodgeschoten. Om de doorsnijdingen te dempen, die de belegerden in de vestingwal gemaakt hadden en waardoor bij elk getij groote massa's water stroomden, waarvan de be- legeraars veel last ondervonden, brachten 240 wagens 1000 rijsbossen in de uiterste approche van den Heer van Brederode. Een dezer doorsnijdingen was wel 5 pieken breed en had bij den iaagsten wa- terstand de diepte van een piek. Tegenover deze doorsnijdingen hadden de belegerden een sterk werk opgewor- pen en geschut geplaatst. Nu moesten, wilde men kunnen voor- uitkomen, deze gaten gevuld worden. Door het aanhoudend schieten werd evenwel het geschut der belegerden zeer ontredderd en bijna totaal onbruikbaar ge maakt, inzonderheid op de Hooge Kar voor het Kasteel, afwaar z)ij den 23sten de af- tuiten weder herstelden. In het kwartier van den Heer van Bre derode was een batterij van 4 halve kar- touwen van 3600 gulden geplaatst, en bij Zijne Hoogheid op het buitenbolwerk 2 batterijen. de een van 4 en de andere van 6 stukken. Om dezen tijti was de Vaart van 'tSas zeer ondiep, zoodat de rubers daardoor konden rijden; de oorzaak da&rvan was, dat de Gentenaren het water ophielden, om het op een gegeven oogenblik met groote kracht at te laten loopen en alzoo het leger groote afbreuk toe te brengen, olschoon deze aanslag nnslukte, daar men voor het maken van een dijk 2400 gul den besteed had om het water tegen te houden. Den 23 en 24sten heeft men hard ge- sterdam zullen worden gehouden. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De heer Van Stapele (s. d.) vraagt verlot tot het houden van een interpellatie over de verslechtering van de arbeidsvoorwaar- den voor het postpersoneef. Voortgegaan wordt met de behandehng van de herziening van de Ieerphchtwet. Het amendement-Gerhard, om het nioge- lijk te maken dat het voorbereidend on- derwijs voor -K t leeftijd van 8 jaar 8 jaar meetelt voor eerplicht, wordt z. h. s. aangenomen. Het amendement-K. ter Laan, tot invoe- ring van het Sste leerphchtjaar, wordt verworpen met 52 tegen 19 stemmen. Het amendement-K. ter Laan, om voor hooger, middelbaar- en nijverheidsonder- wijs, dat moet meetellen voor leerphcht- tijd, te bevorderen dat ten minste 10 uur per week algemeen vormend lager pnder- wijs wordt gegeven, vvordt verworpen met 54 tegen 20 stemmen. DE KONINGIN NAAR LONDEN? De Daily Chronicle meldt, dat de Ko ningin voornemens zou zijn, dezen zomer waarschijnlijk met nrinses Juliana een be- zoek aan Londen brengen. DRANKWET. De commissie van rapporteurs over het wetsontwerp tot wijziging van de artike- len 1, 34, 39 en 50 van de Drankwet heeft eenige amendementen ingediend, ter toe- lichting waarvan hilt volgende wordt jre- zegd: De door de regetring voorgestelde om- schrijving van het begrip „sterken drank" levert gevaar op voor ontduiking. Veiii- ger kan het doel van het wetsontwerp worden bereikt door met „sterken drank" gelijk te stellen iederen drank, die meer dan een zeker percentage alcohol bevat Te groote uitbreiding moet daarbij wor den vermeden. Nu voor wijn 22 pet. als grens wordt voorgesteld, schijnt voor alle overige dranken met te hoog een grens voor 18 pet. het laagste alcoholgehalte waarbij volgens het adres der Vereem- ging van Ned. Advocaattabrikanten het artikel advocaat hcudbaar kan woifden gelabriceerd. Bijzbnclere bepalingen voor vruchtenwijn en steelenwijn kunnen dan achterwege blijven. SLA PTE IN DE BINNENVAART. Overal wordt door de schippersvrouwen van de binnenvaart druk geteekend ee» smeekschrift aan H. M. de Koningin van den volgenden inhoud: „Majesteit! Ondergeteekenden, alien vrouwen van schippers, smeeken Uwe Majesteit de aandacht van Hare Minis ters te vestjgen op de ellende en armoe- de, die tengevolge der uitgebreide en langdurige vverkloosheid in het schippers- bedrijt op de schepen is binnengetreden. Velen van haar, moeders in vaak gipote gezinnen, zien den tijd, snel naderen, dat zij haar kinderen, wanneer zij vragen om brood, zullen moeten alwijzen. Ten einde raad wenden zij zich tot U, onze Landsvrouwe, in de verzekerdheid, dat het in Uwe piachc ligt, de grootste armoede bij ons te lenigen en onzen hort- ger te stillen." ALGEMEENE SCHIPPERSBOND. In de de vorige week gehouden verga dering van het hoofdbestuur van den Algemeenen Schippersbond is besloten, met het oog op den minder gunstigen toe- stand van de financien welke in hootd- zaak veroorzaakt vvordt door de aanhou- dende slapte in het bedrijt over te gaan graven aan de toenaderingsloopgraven en eenige jxmten in de approche gebracht om daarmede de bovengenoemde brug te versterkenj tot het oveifbrengen van hel kanon en andere legerbehoeften. Den 25sten heeft men getracht de over- brugging over de tvveede gracht aan te besteden. Men oordeelde. dat deze 180 voet breed moest zijn en bevond bij het peilen, dat de gracht een diepte had van 10 voet. Door de batterijmakers werd aangebo- de deze overbrugging te maken voor 14500 gulden en dat er 12 dagen mede zouden gemoeid zijn. De Graat van Hoorn, die 'snachts de wacht had, veroverde een dwarsioopgraat en deed verder jjog een tvveede borstwe- ring opwerpen. Den 26sten 'snacht ontnam de Heer de Chatillon den vijand de overige dwars- grachten met verlies van 1 kapitein, 1 luitenant, verscheidene dooden en veel ge- kwetsten, die meest van den wal gescho- ten waren. Daar de geslagen bruggen te licht en te ongeschikt waren om het geschut te dragen en dit op de batterijen in de contre-echarp te gebruiken, liet men een zvvaardere brag inplaats van de beide lichte leggen. Bovendien werd het maken van twee batterijen aanbesteed, de eene voor 1000 en de andere voor 700 gulden. Den 27sten 's morgens reed Z. Hoogheid naar de approche en deed twee granaten uit een mortier schieten, die in 't Kasteel van 'tSas terecht kvvamen en daar eene vreeselijke uitwerking hadden. Toen Z. Hoogheid op alles orde gesteld had, kwam hij om negen uur weer in zijn kwartier. tot het verleenen van ontslag van alle dis- tricts-ambtenaren, met behoud van een voorzitter te Rotterdam, te Amster dam, te Arnhem, te Groningen, te Zwolle en te Harlingen. Besloten werd, dat te Amsterdam de Ieiding zal worden gelegd in handen van den heer F. van der Zande, te Rotterdam in* handen van den heer T. de Vries, zulks op voorstel, onderscheidelijk van de hee- ren Van Kruistum en Th. de Jong, die zich terugtrokken uit hun tunctie vange- salarieerd bestuurder. Te Zwolle behoudt de heer Bordewijk de Ieiding, te Gronin gen de heer Havinga, te Harlingen de he,er Van Drooge en te Arnhem de heer Van IJzerlooy. Besloten werd, dat het ontslag van al de ontslagen ambtenaren zal ingaan op 16 dezer, dat hun nog 6 weken salaris zal worden uitgekeerd, voorzoover zij al- thans tot 1 Juni geene dingen doen, strij- dig met bondsbesluiten en de belangen van den bond. Ten aanzien van het ambtenarencorps van het hoofdbestuur werd beslist, dat vooralsnog daar inkrimping niet gewenscht is. Het dagelijksch bestuur werd in zijn samenstelling ongewijzigd gelaten. De exploitatie van het bondsorgaan Ons Roer zal worden voortgezet bp dezelfde wijze als tot dusverre. De wenschelijkheid werd betoogd van het ter-lezing-Ieggen van het blad in Belgische en Duitsche havenplaatsen. Het hoofdbestuur besloot voorts, den juridischen adviseur, den heer W. J. M1. Weersma, te handhaven. Met algemeene stemmen werd aangeno men een voorstel, dat de Bond zich ge- heel zal terugtrekken van zijne bemoei- ingen b i« de bevrachting, dus ook van zijn bemoeiing op de beurzen. Blijkens mededeelingen van het dage lijksch bestuur is men tevreden over de resultaten, bereikt bij de voorloopige uit- voering van het besluit van de jaarlijk- sche vergadering tot stichting van een schippers-transportvereeniging. In samen- werking met het voortoopig bestuur, aan- gevnild met de heeren H. Havinga te Groningen en T. de Vries te Rotterdam, zal het dagelijksch bestuur voortwerken aan het opzetten van de transportvereeni- tiging. Aan het dagelijksch bestuur en de ambtenarea werd opgedragen daarvoor, ook na de stichting, propaganda te maken. Met algemeene stemmen werd besloten, bij het eventueel leegkomen van kantoren van den Algemeenen Schippersbond, de ze bij voorkeur te verhuren aan de trans- portvereeniging. Een voorstel om de Ieden van den Schippersbond te houden aan de consequentie van het besluit een schippersfransportvereeniging te vormen werd vooralsnog ongewenseht geacht. Met algemeene stemmen werd besloten, den termijn, binnen welken de hefting van 1920 kan worden teruggevorderd, na der vast te stellen op uiterlijk 30 dezer. In bespreking kvvam een te Amsterdam verspreide circulaire^ onderteekend door de afdeelingsbestureii van de verschillen- de schippersorganisaties en ook door den districtsvoorzitter en districtssecret^rls van den Bond. Het hoofdbestuur was van meening, dat het districtsbestuur van Am sterdam ten onrechte die circulaire mede had onderteekend. Het hoofdbestuur kon zich met den inhoud van deze circulaire, gencht „aan de schippers van de bin nenvaart", niet vereenigen en vericlaarde met nadruk) geenerlei verantwoordelijkheid voor {len inhoud van deze circulaire te aanvaarden. EEN PIJNLIJKE ONTHULL1NG. De onthullingen uit het boek van Tardieu, moet hier te lande een zeer pijnlijken indruk hebben verwekt, schrijft de N. R. Crt., of- Denzelfden dag, alsmede den 28sten, en 29sten, was men bezig om het werk voort te zetten en voerde men aan; rijs- hout, saucijsen, binten, sparren, delen en voorts alles wat verder noodig was. Er hadden verscheidene schermntselin- gen plaats, daar Z. Hoogheid de toppen vooruitbracht, zoowel ter linker- als ter rechterzijde langs de contrle-echarp tot bij de twee naaste bolwerken. De belegerden Iieten eenige stukken zin- ken om de arbeiders te beletten met hun werk voort te gaan, waarmede zij echter niets bereikten, daar de gang en alles met blindeeringen bezet was en de bat terijen op de kanten verhoogd zijnde, door de kozijnen gedekt waren, zoodat het werk snel voortging. Om dit nog meer te bespoedigen, wa ren op de contre-echarp nog twee groote batterijen geplaatst, waarmede men het ka non van de belegerden onschadelijk en onbruikbaar maakte. De Heer van Brederode was ondertus- schen den 30sten en 31sten langs de Zee- dijk zoo dicht genaderd, dat hij tot aan de Iaatste doorsnijding kvvam, alwaar hij eene batterij voor het kanon alsmede eene andere voor de mortieren deed opwerpen, om de belegerden in het hart te raken. September! Den lsten, 2den, 3den en 4den Sep tember ging het werk flink vooruit. Den vierden dag dezer maand lag de Heer van Bredeipde met zijn linie door den Karnemelkspolder tot aan de Gent- sche Vaart en nam twee schansen, die door die van 'tSas gemaakt waren, waar door deze van de Spaansche bezetting in de St. Antonie-Schans werden afge- sneden. Nadat Zijne Hoogheid den 5den in den schoon zij voor menigeen geen verrassing zal zijn geweest, daar uit de Illustration van verleden zomer al het een en ander bekend was. Tardieu vertelt daar, dat de aandrang, om ter gelegenheid van den vrede een paar stukken van ons land al te kapen en aan Belgie toe te wijzen, zoo hij al niet van Frankrijk is uitgegaan, dan toch aan Fran- sche zijde stevigen steun heeft ontvangen. Wij laten de desbetreffende passage ait Tardieu's boek hier nogmaals volgen: ,,De (Belgische) socialisten schrijft hij zeiden; geen annexatie, en de burger- lijke partijen helden ertoe over, aan Belgie volledige militaire en economische waarbor- gen te geven, n.l. op het gebruik der Scheldt, het kanaal Gent-Ter Neuzen en het kanaal Antwerpen-Maas; de beste opiossing was, den linkeroever van de Schelde en Nedar- landscli-Limburg onder Belgische souverel- niteit te plaatsen. Deze overdracht van sou- vereiniteit werd niet alleen gerechtvaardigd door historisehe redenen, maar ook door de uitstekende argumenten van veiligheid. in meer dan 4 jaren oorlog aan den dag getre- den. Als de Belgische stelling ware aan- vaard, had Nederland vergoeding kunnen krijgen aan de oevers van de Eems of in de Geldersch-Pruisische landen, bewoond door een ras van Nederlandsche afkornst en tradities. Op 11 Februari had Wilson ech ter gezegd: Ik zie niet hoe men Nederland kan nopen, die souvereiniteits-kwestie te be- spreken. Op 31 Maart voegde hij daar bij, men vraagt dat Duitschland Duitsch gebied aan een neutrale afstaat; dat is misscWen billijk, maar moeilijk te motiveeren. Ob I April drong de koning der Belgen aan, zich verbazend over de bezwaren omtrent den linker-Schelde-oever, door de Britsehe admi- raliteit geopperd. Lloyd George antvvoord- de: als u het regime der Schelde wilt wijzi- gen, zijn we gereed, als het territoriale kwes- ties betreft, is het echter wat antlers. Op 16 April vroegen minister Hijmans en ik, als president der commissie voor de Belgi sche zaken, een deur open te houden en be- hielden we de rechten der bevolking (van Staats Vlaand^ren en Ned. Limburg? Red.) op een plebisciet nadrukkelijk vonr. Dat was te vergeefs. De raad schoof elken afstand van Nederlandsch gebied aan Bel gie en Duitsch gebied aan Nederland ter zijde." Het is niet noodig deze onthulling van veel commentaar te voorzien. Het door de Fransche gesteunde plan was reeds in grove trekken bekend uit de inliehtingen. inderhjd door onzen toenmaligen correspondent te Berlijn op eene reis naar St. Petersburf verkregen omtrent eene overeenkomst tus schen het op zijn Iaatste beenen loopende tsaristische Rusland en de Fransche repu- bliek afgesloten. Het bestaan van deze over eenkomst is toen zoowel van uit Pariis als door den toenmaligen Franschen gezant in den Haag ontkend, maar wij konden aan deze ontkenningen-met-een-slag-om-den-arra geen groote waarde toekennen. Met den val van het tsarisme is deze Ri;s- sisch-Fransche overeenkomst den doofpot ingegaan, doch het oorspronkelijke plan was daarmede niet opgegeven. Bij de bespre- kingen onder de geallieerden na den w apen- stilstand is het weer opgevat. Het is goei. dat men hier te lande nu nog eens uit onver- dachte bron verneemt, dat de koning der Belgen persoonlijk en minister Hijmans zich ervoor gespannen hebben, en dat de Fran sche vertegenwoordigers in den Raad sser geallieerden er de gangmakers voor zijn ge weest. Eerst Wilson, en daarna definitief en r et beslistheid Lloyd jGeorge hebben aan dezen perfiden Belgisch-Franschen toeleg den pas afuesneden. Men mag aannemen, dat nu Poincare en Clemenceau van het tooneel zijn getrejen, en de Fransche politiek althans in dit >o- zicht gematigder is geworden, het plan r>r voormiddag omstreeks 9 uur uit de ap- proches en de gallerijen was vertrokken, kwamen omstreeks 10 uur op de walfen van 't Sas en Rapenburg een groote me- nigte menschen, die hun hoeden omhoog staken en riepen, dat zij wens.chten te onderhandelen, hetgeen door Kapitein Ro- mondt terstond aan Zijne Hoogheid gerap- jiorteerd werd. Deze zond als gijzelaars naar de stad den Franschen Kolonel Monsieur d'Esstra- tie en Kapitein Romondt, waartegen 2 Kapiteins uit het Sas in het kwartier van Zijne Hoogheid kwamen om de overeen komst van den uittocht te sluiten, hetgeen geschiedde. De Spanjaarden onderhandelen en geven Sas van Gent over. Denzelfden dag werd de overeenkomst bekrachtigd en vastgesteld, dat de Spaan sche bezetting Woensdag den 7den Sep tember zou aftrekken. Korten tijd voor het onderhandelen werd de ingenieur Parceval dootr den arm en de ingenieur Block door den recliter- schouder geschoten, welke kvvetsuren ech ter niet doodelijk waren. Den 6den September lew amen nog 14 eompagnieen te voet van den Boven- Rijn ter versterking van het leger. Ten dienste van het garnizoen, dat den volgenden dag uit het Sas zou trekken, gingen 309 wagens naar het kwartier van den Heer van Brederode. De twee gijzelaars uit het Sas waren gehuisvest waar Zijne Hoogheid den maal- tijd placht de gebruiken. De een was een Portugees en Kruisheer. iwaaoi-.v,7JMBfc llf WH'fff- WEMIBiKfiHflSfBBMBMBCfMMBlLgSHBIfflEftl-JfZMMaMWglliajJM.iWMigiBggMBBariMIWBMgqwrMSI &xazx^jzL^~j^z,vjL±M mmmdfBdim NSCHE COURANT De Burgemeester van TER N Eli ZEN, brengt be- langhebbenden ter ketmis, dat met toepassing van Art. 1, sub a, der gewijzigde verordening op de heffing en invordering van leges ter Prov. Griffie in Zeeland CProv. blad No. 88 van 1920) voor elkeafte geven jachtakte een recht zal geheveui worden van 2,50. De kosten der jachtakten zullen dientengevolge in totaal voor de 1e, 2e en 3e soort resp. bedragen 45 2,50 47,50f 22,50 2,50 25,— en 7,50 4- 2,50 10,—. De LEGES zullen tegelijk bij het aanvragen der akten ter secretarie worden geind. Het bedrag, dat voor de akte aan bet Rijk is ver- srhutdp'd, vvordt, evenals z'j'.k- tot diwver gr3ehiedde ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen betaald, vvanneer de akte aldaar wordt afgehaald. Voorts zal door belanghebbenden bij de aanvrage vertoond moeten worden de machtiging tot bet voorhanden hebben van een jachtgeweer iugevolge de Vuurwapenwet 1919, voor zoover zij in het bezit zijn van de meergenoemde machtiging. Ter Neuzen, 14 April 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. kostwinnerscbap, door Gedeputeerde staten dezer i ten van de raads\ erkiezing, die toevalhg provincie de achter ieders naam vermelde nitspraak |ulst eerstdaags in het yetgroote Am is gedaan De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij dezen het navolgende ter openbare kennis. In de eerste zitting van den Militieiaad wordt in het algemeen uitspraak gedaan omtrent a. vrijstelling van den dienst wegens eigen vrij- willigen dienst en wegens broederdinntst b. uitsluiting van den dienst. Voor zooveel betreft vrijstelling van den dienst wegens aanjvezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders, doet de Militieraad eerst uitspraak in zijn tweede zitting, welke later zal worden bekend ge maakt. De ingeschrevenen dezer gemeente voor de liehting van het volgend jaar, die vrijstelling wegens eigen vrijurilligen dienst of wegens broederdienst hebben aangevraagd, zullen in de gelegenheid worden gesteld desgewenscht die aanvraag toe te lichten of te doen toelichten en vervolgens de uitspraak hieromtrent van den Militieraad te vernemen, op Maandag 2 Mei e. k., 2 nur namiddags, te Middelburg, in het Stad - huis (ingang Helm.) De uitspraak zal voorts door ondergeteekende schriftelijk ter kennis worden gebracht van den inge- schrevene, die aanvraag orn vrijstelling deed. In de eerste zitting van den Militieraad heeft geen geneeskundig onderzoek plaats; zulks geschiedt in een zitting van den Keuringsraad, welke zal worden gehouden op een nader bekend te maken tijdstip. Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent vrijstelling of uitsluiting kan binnen TIEN dagen, te rekenen van den dag, waarop die uitspraak is gesehied, bij Gedeputeerde Staten der provincie be- zwaar worden ingebracht door den Militiecommis- saris en door lo. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, tnoeder, voogd of curator. 2o. elk der overige voor de gemeente ingeschre venen of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren inbrengt, levert bet daartoe strekkend verzoekschrift, dat behoorlijk metredenen omkleed moet zijn, in ter secretarie dezer gemeente. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Bezwaarschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Voor zoover omtrent een en ander nadere inliehtingen worden gewenscht, vervoege men zich ter gemeentesecretarie op een werkdag, tusschen 9 en 12 uur voormiddags. Ter Neuzen, 18 April 1921. De Burgemeester voornoema. J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend. dat omtrent de hieronder genoemde ingeschrevenen voor de militie, liehting 1922, dezer gemeente op hun aanvraag om vrijstelling van den dienst wegens NAMEN DER INGESCHREVENIN. UITSPRAAK. Elzinga Sijtze Reinder Abraham Eer. jaar vrij als kostwinner. llubregtse Abraham Marinus idem. Van deze uitspraken kan gedurende TIEN DAGEN, de rekenen van den datum dezer bekendmaking, bij te Koningin in beroep worden gekomen; lo. door den ingeschrevene, wien de uitspiaak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator; 2o. door elk der overige voor de gemeente inge schrevenen "ot door zmi vader, moeder, voogd of curator 3o. Door den Commissaris der Koningin in de provincie. De personen. onder lo. en 2o. bedoeld, moeten het verzoekschrift, waarbij in beroep wordt gekomen, behoorlijk met redenen omkleeden en ter secretarie dezer gemeente inleveren. Verzoekschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Ter Nenzen, 19 April 1921. De Burgemeester voornoemd' i. HUIZINGA. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1