ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No, 7134. Maandag 18 April 192L 69e Jaargang. i m Leges Jachtakten. ¥urmTLATDi fmm V BINNENLAND. FEUILLET0N. De Belegering en de fnname van Sas van Cent fM< HET KONINKLIJK GEZIN IN DE HOOFDSTAD. De audientie, Donderdagmorgen door Hare Majesteit te Amsterdam aan par- ticulieren verleend, was zeer druk be- zocht. Tegen 2 uur kwainen de rijtuigen ten Paleize voor om het traakioneeie be- zoek te brengen aan de Wiliemstraat en den Zandhoek. Van het Paleis werd gereden door de Raadhuisstraat over de Rozengracht naar de Nassaukade. Over de Rotterdamsche brugt werd de Wiliemstraat bereikt. Aan den ingang van de Wiliemstraat werd het Komnkiijk Oezin ontvangen door de leden van de „Oranj«vrienden". Deze vormden een eerewacht en met een tamboer-majoor en ontplooide banier voor °P> ging het stapvoets verder door de jui- chende menigte. Rechts van het Konmklijk rijtuig schreed de heer Alb. v. d. Horst, voorzitter van de „Oranjevrienden" en links de heer J. Renz, bestuurslid. In het midden van de straat was een tri bune opgericht, waar meisjes in hchte costuumpjes en jongens in hun Zondag- sche pak warert opgesteld. Deze kinderen i zongen een lied, waarna twee meisjes bloemen aanboden. Deze hulde werd minzaam door de Ko- ningin aanvaard. Vervolgens sprak de heer v. d. Horst Hare Majesteit to^, waar- bij hi* de gevoelens vertolkte van de buurtbewoners. De Koningin dankte voor de goede wen- schen, daarbij geuit. Opnieuw werd door het kinderkoor ge- zongen, thans het Volkslied en „Wees be- groet met jubeltoonen". De Koninklijke familie werd vervolgens vergezeld tot het einde van de straat. Weidra was de Zandhoek bereikt, waar juffrouw Hildebrand, de opvolgster van het „Oranje-vrouwtje, zat bij den keurig versierden Oranjeboom. Gok hier was een kinderkoor aanwezig. Juffrouw Hilde brand sprak een woord van welkom na- mens de buurtbewoners. Twee meisjes bo- den'vervolgens een bloemenhulde aan. Het eerste meisje, Marietje Valk, zeide tot de Koningin Lieve Koninginne, Moeder van ons land, Aanvaard deez' bloemenhulde, Uit een kinderhand. Het tweede meisje^Femme Snoek, bood bloemen aan het Prinsesje aan met de be- kende woorden: 't Is weinig van waarde, Hetgeen ik u bied. Pluk rozen op aarde. En vergeet mi] niet. Zoowel in de Wiliemstraat als in den Zandhoek namen Koningin en Prinses de bloemen zeer vriendelijk in ontvangst, har- telijk dankzeggende voor de verwelko- mir.g. H.M. toonde Zich zeer minzaam en wees de Prinses herhaaldelijk op het aar- dige tooneel. Langs de voorgeschreven weg werd de rib vervolgd. Overal werden de Vorstelijke Personen riartelijk toegejuicht. Op de Keizersgracht bood een dochtertje van den heer Mr. K. J. v. Nieukerken bloe men aan de Prinses aan. Tegen haltvier waren de Vorstelijke Per sonen terug ten Paleize. Prinses Juliana maakte 's morgens per auto een rondrit in den omtrek van de stad. Zij reed door Ouderkerk en Duiven- drecht. Tegen halftwaalt was de Prinses terug. Onmiddellijk daarop reed Zij weer uit naar de De Ruyterkade om het s.s. ,Limburgia" van de Kon. Holl. Lloyd te zien binnenkomen, die van de reis haar Zuid-Amerika, Donderdagmiddag werd te- mgverwacht. VERANTWOORDINO VAN CUD-MINISTERS. Het lid der Tweede Kamer, Schaper, heeft een| voorstel van wet ingediend, met de s trek king, de mogelijkheid te openen, atgetreden ministers in de Ka mer inlichtingen te doen versehaften en hun beleid te verdedigen. DE TIENDE VOLKSSTELL1NG. De kaarten slecht ingevuld. Naar het Corr. Bur. verneemt, zijn voor de lOe Algemeene Volksstelling de kaarten in verschillende gemeenten over 't algemeen zeer slecht ingevuld en is een groot aantal formulieren ter nadere invulling terugge- zonden. Aan een gemeente, welke nagenoeg geen werk van de telling had gemaakt, zijn alle kaarten teruggezonden. RIJST. Gemeld wordt dat de pellers den prijs van de Amerikaansohe tafelrijst met f 5 per baal hebben verlaagd. WARENWET. Bij Kon. besluit van den 26sten Maart is bepaald, dat als waren in den zin van art. 1 der Warenwet 1919 (Stbl. no. 581) zullen worden beschouwd de volgende artikelen: !o. alle grondstoffen, ook kleur-, reuk- en smaakstoffen, alsmede conserveermidde- len die bestemd zijn of gebruikt worden voor of bij de bereiding van eet- of drink- waren 2o. alle artikelen bestemd of gebruikt voor verpakking van eet- en drinkwaren; 3o. behangsel, zoowel van papier als van andere grondstof vervaardigd, meubel- stof en gordijnstof; 4o. kinderspeelgoed; 5o. caoutchartikelen, voor zoover zij ge bruikt worden bij de voeding van kinderen; 6o. toiletartikelen en kometische midde- len; 7o. eet- en drinkgerei; 8o. wasch-, bleek-, poets- en schoen- kleurmiddelen; 9o. verdelgingsmiddelen voor insecten of ander gedierte. EX-KEIZERIN AUGUSTA V1CORIA. f De commissaris der Koningin in Utrecht, graaf van Lynden van Sandenburg, heeft, in den jare 1644, door Prins Frederik Hendrik van Oranje-Nassau. Naar oude bronnen bewerkt door A. WEHRENS. 4) - Den 3 Augustus werden in den Austria- polder (den tegenwoordigen Autrichepol- der ot Oostenrijkschen Polder (genaamd naar Albertus van Oostenrijk, wiens wa- pen thans nog aan den ingang van de hoeve bewoond door den heer Cyriel Dellaert te Westdorpe te zien is) gebracht 6 stukken geschut met 2 mortieren om op het schor in de batterij tegen het Sas te gebruiken. Toen nu den 4 Aug. de Graaf van IJzen- burg en de Hertog van Lotharingen zich met 8000 man aan de andere zijde van de vaart vertoonden, liet de Heer van Brederode zijne batterij avanceeren en begon met zijn kartouwen op het Spaan- sche leger te spelen, waardoor de Span- jaarden gedwongen werden terug Je trekken. Daar de forten buiten het kwartier aan de Leie op last van den Prins verlaten waren, werden deze door de Spanjaarden bezet. Denzelfden 4 Aug.- kreeg de Prins ook versterking, doordat hij troepen van den Rijn ontboden had. Negen compagnieen rukten het kwartier van Graat Willem, Gouverneur van Fries- land, binnen(, de overige werden langs den dijk van Assenede tot Philippine ver- deeld. Den 5 Augustus trokken de Spanjaarden langs een brug over de Leie op het kwar tier van Frederik Hendrik aan en liep het gerucht, dat zjj te Eekloo hun kamp zou- den opslaan, waaro?p in Ret Staatsche leger in alle haast het geschut werd op gesteld. Intusschen waren uit het Sas twee Fran- schen naar het Staatsche leger komen over- lioopen en rapporteerden, dat de plaats het niet lang zou kunnen uithouden. Om de verbinding tusschen de verschil lende kampen te vergemakkelijken, had Frederik Hendrik reeds vroeger last ge- geven eene brug ten Noorden van het Sas over de Vaart te slaan. Toen deze mmiddels voltooid was, gat hij last zijn jacht en eenige sloepen daar- voor te Ieggen. Deze laatste had hij na de verovenng van Orevelingen vandaar ontboden. Den 6 Augustus werd door den Graat van IJzenburg een Iange loopgra^at op de Heide bij Selzaete uitgeworpen en op een hoogen Jjeuvel in de nabijheid van dat dorp een batterij geplaiatst. Er greep een schermutselmg van twee vijancfeljjke ruiterbenden zoo dicht bij het leger plaats, dat het kanon daarop kon losgebrand worden., De Prins zat niet stil. Voortdurend het hij de legerpraats door zijn troepen ver- sterken met hoornwerken, halve manen en kavelijns. Den 6 en 7 Augustus werd met spoed aan de batterijen gearbeid, zoodat reeds in den avond van den 7den tegen 6 uur de eerste kanonschoten uit het kwartier van den Prins uit 6 halve kartouwen op jhet Sas werden atgevuurd, waarop de belegerden het antwoord met schuldig bleven. Dienzelfden nacht werd door de Span jaarden een uitval gedaan op het Fran- naar het „U. D." meldt, namens de Konin gin een grooten krans in de sterfkamer op den huize Doorn neergelegd. Deze krans heeft een middellijn van ruim 1 meter 80 en bestaat uit cala's (groote aaronskelken), van boven aangevuld met orchideeen; de krans is getooid met oranjelint, waarop een gekroonde W. is aangebracht. STERKE NACHTVORST. Het Kon. Ned. Met. Inlst. te De Bilcr deelt het volgende mede: Gedurende den nach van 15 op 16 April daalde te De Bildt de luchttemperat'Mir tot 5.8 Celsius onder het vnofu.A. Dt> de laatste temperatuur, die sinds de nprichJing van het Instituut na den 15en April te De Bildt of Utrecht is waargenomen. In 1884 werd minus 3.7 op den 19en ongeteekend. De absoluut laagste temperatuur in April is minus 5.2 op 11 April 1917. De laatste voorafgaande nacht- vorst van dergelijke beteekenis, minus 3.4 was op 29 April 1919. Op den grond daalde de temperatuur tot minus 7.2 Celsius. VERG1FTIG BEHANGSELPAPIER. De behangsels ondcr controls der keurings- diensten gebracht. Op de vragen v;-n den heer Schaper in zake het voorkomen van arsenicum-verbin- dlngen op beiiangselpapieren, heeft de Mi nister van Arbeid geantwoord, dat met het nog op het voorkomen van arsenicttmver- bindingen op behangselpapieren, ook be- hangsel zal worden opgenomen onder -de artikelen, welke krachtens artikel 1, eerste lid, der Warenwet als waren in den zin dezer wet zullen worden aangewezen. Daannede zullen derhalve ook behangsels onder de controle der keuringsdiensten wor den gebracht. DE INZINK1NG OP DE BEURS. Hoewel het voor de betrokkenen een droevige bekendheid is, dat de laatste weken op de Amsterdamsche Beurs fondsen, vooral Indische, maar ook andere een daling ver- toonen, die voor velen een ramp beteekende, geeft het hardnekkige van die daling er tocti een karakter aan, dat de aandacht verdient als een verschijnsel van meer algemeen be- lang. Naar aanleiding daarvan is aan het „Beursjournal" in hot jongste nummer van Handelsbelangen" het volgende ontleend: Eenige dagen geltsben verscheen er in het Handelsblad een ingezonden stuk van iemand, die niet minder of meer vertelde dan de beurs maar te sluiten. Zijn argumenten waren de volgende: Hij zag en las overal orntrent vaste beurzen om ons heen; alleen de Amsterdamsche beurs is flauw en dit zou dan komen door professioneele hande- laars, die met geweld de markt omlaag werkten. Door het omlaag gooien, maakten zij fondsen zwak, en door de daaruit voort- spruitende likwidaties maakten zij dan hun- ne winst. Ongetwijfeld is het waar, dat er thans door de professioneele contramine nogal vastberaden wordt opgetreden, maar ik geloof niet. dat hierin de grond ligt der misere. Ik heb dezer dagen nog al eens ge- sproken met chefs van belangnjke commis- siehuizen en met hun opmerkingen frap- peerden mij twee feiten: in de eerste plaats, dat koopers witte raven zijn, en ten tweede, dat thans verkoopers gaan worden lieden, die hun stukken hebben thuis liggen en die schijnbaar in t geheel niet behoeven te ver- koopen. Ik zeg schijnbaar, omdat men nooit kan weten, welke verliezen geleden zijn en ge- dekt moeten worden met lang opgelegde middelen. Maar ontegenzeggelijk zijn er on der de verkoopers heel wat die likwideeren, omdat zij in hun bezit geen vertrouwen meer hebben. Het gebeurt niet vaak, dat aldus sche kwartier van den Heer Hauterive, waarbij 15 Staatsche soldaten gekwetst werden. Drie sergeanten stierven den volgenden nacht. De Spanjaarden werden evenwei door de Staatsche met geen andere wapenen dan de rapieren in de vuist teruggedreven. De batterij van den Prins lag zoo dicht bij de stad, dat jnen van daar uit met een steen in het tort had kunnen werpen. fn den Autrichenptolder stonden drie mortieren, uit welke men granaten najar het tort schoot; bovendien nog 2 batte rijen, waaruit dapper op het fort werd los- geschoten. Denzelfden dag nog deed de Prins het leger in slagorde opstellen, daar de Span jaarden met sterke troepenmachten kwia- men aanrukken, daarbij den schijn aanne- mende, alsot zij wilden doorbreken. Toen zij evenwei gewaar werden, dat op hen gevuurd werd, trokken zij weer terug. Denzelfden dag werd in het leger vic- torie geschoten over de vermeestering van Grevelingen en meer dan 50 stukken alfe op 'tSas gelost. Den 8sten heeft Z. Hoogheid den ge- heelen nacht te paard gezeten en stond het leger in slagorde geschaard. Al de toenaderingswegen tot de feger- plaats werden met buitenwerken versterkt. Op 'tHeike bij Selzaete maakten de Spanjaarden drie batterijen om van daar uit de verdedigingswerken van den Prins te beschieten. Ookr werden twee bruggen over de Leie geslagen en de beide iorten St. Marcus en de Moncada uitermate versterkt. Den Ssten en 9den Augustus kwamen veel Franschen uit het Spaansche leger i overloopen en zelts eenige Spaansche sol daten kwamen om dienst in het Staatsche leger verzoeken. een soort richmen's panic intreedt. Het be- geleidende verschijnsel is. dat zij die geen fonds, maar we! geld hebben niet willen koopen. Mede natuurlijk een verschijnsel voortspruitend uit wantrouwen. De vraag mag gesteld worden, waaruit dat wantrou wen voorspruit, dat zoo ver gaat, dat men geen oog wil hebben voor wevkelijke koopjes. Ik wil niet beweren, dat ik dit raadsel met het volgende heb opgelost, maar bied het ter overweging aan: Men heeft de laatste dagen kunnen ken nis nemen van de jaarcijfers van een paar groote financieele instellingen en nu komt het mij zoo voor, dat het tot oordeelen in staat zijnde publiek, daarmede allerminst tevreden is. Met den besten wil in de wereld kan men de financieele positie der bedoelde instifuten niet sterk achten. En dat het pu bliek met belangstelling vraagt, wat nu wel de werkelijke waarde der activa van allerlel slag is, laat zich begrijpen. Het antwoord daarop geven de jaarverslagen niet duidelijk althans niet duidelijk genoeg. En dat wekt wantrouwen. Daarbij komt, dat men 't ab soluut zekere gevoel heeft, dat het met on- zen handel en onze industrie niet goed gaat. Zij worden overstroomd met goedkoope goe- deren, waartegen concurrentie niet mogelijk is. En het aanbod moet noodwendig grooter worden door de protectionnistische maat- regelen der geallieerde regeeringen. Zij komen daardoor meer en meer in de ver- drukking. Is het op grond daarvan te verwonderen. dat er velen onder het publiek zijn, die In plaats van fondsen maar liever geld hebben? Is het wonder, dat men verwaeht, dat de stilstand van zaken noodwendig moet leiden tot likwidaties, tot lagere koersen en tot daaruit voortvloeiende afslachtingen? Hoe het er mede staat kan men van dc commis- siehuizen vernemen, welke constateeren, dat het zenden van surplus voor prolongatie- posten steeds minder vlot gaat. En zij zifn zoover gekomen, dat niemand meer conside- ratie kan of mag gebruiken. Dat heeft de beursgeschiedenis deze week Dewezen. Men heeft geforceerde likwidaties gezien door firma's en instellingen, die de furie fleur der bezitters bedienen. Wat baat het, onder deze omstandigheden, de aandacht te vestigen op ware koopjes? Wanneer door welke omstandigheid dan ook een belangrijke post aandeelen ter markt komt. zelfs van een zeer solied aandeel, dat niet courant is, dan daalt het tien, twintlg of meer procenten, misschien wel zonder dat er evenveel aandeelen geplaatst kunnen wor den. Het ziekteproces is in vollen gang en niemand kan zeggen waar en wanneer er verbetering zal intreden, vooral niet, omdat naar velen meenen, eerst verbetering zal kunnen intreden, wanneer er eerst gelijk de beursterm luidt, btoed zai zijn gevloeid. DE TOESTAND. De winst voor de Engelsche gemeen- schap, na de gebeurtenissen van Vrijdag, is geweest, dat de staking van de spoor- wegmannen en transportarbeiders Vrij- dagavond niet doorgegaan is, omdat de besturen van die twee afdeelingen hun coliega-mijnwerkers niet actiet wilden steunen, toen deze weigerden over de gulden brug te gaan, die voor hen ge- bouwd was. Die brug vormde den weg naar nieuwe onderhandelingen, welke den mijnwerkers het stellige vooruitzicht bo- den op een verbetering van het aanvan- kelijke loonaanbod van de eigenaars. De bestuurders van het mijnwerkersver- bond blijken echter „honder-pereents"- De Prins gat toen last de stad zoo he- vig te beschieten als 't kanon verdragen kon. Daarop deden de belegerden den 9den uit het Sas met gmstreeks 209 man een uitval en joegen eenig werkvo'k op de vlucht. Na een hevig gevecht werden de uit- vallenden evenwei weder binnen de pa- lissaden teruggedreven. Denzelfden nacht, terwijf het leger nog in slagorde stond, ontstonden er eenige schermutselingen met de Spanjaarden, die terzelfdertijd nog voor het kwartier van den heer van Brederode lagen. De Staatschen rukten wel 150 passen vooruit, terwijl de belegerden hevig met musketten vuurden en gestadig met hand- granaien wierpen. Onderwijl hadaen de Sjaanjaarden 40 sloepen gereed gemaakt en met 3000 sol daten bemarid. Hun doei was deze door den Autrichen-Polder en door de kreken in de richting van het Staatsche leger te voeren, waarop ook van Staatsche zijde een aantal sloepen en uitleggers opgecorn- mandeerd werden. Denzeltden avond werden wei 200 scho- ten op het Sas atgevuurd. Den lOen werd uit het Spaansche leger hevig op het kwartier van den Heer van Brederode geschoten, weshalve daar tot dekking eemge dwarsloopgraven gemaakt werden, waaruit de Spaanschen van ant woord g'ediend werd. De beide volgende dagen, 11 en 12 Au gustus, werd er van weerszijden hevig gevochten zoowel met het kanon als met de musketten. Nog denzelfden nacht rapporteerden overloopers uit het Spaansche leger, dat dit van plan was at te trekken en siechts 4 regimenten op de toenaderingswegen ach- ter te Iaten. menschen te zijn en niet a: ..l wii n gaan van hun theoretische eiscben be- tret'lende een nationale looiiregeiing c I een nationalen winst-en-!oon-pot Z:j heb ben zich met hun besluit vereenzaamd en tegelijk is er onder hen zelven, volgens sommige geruchten, verdeeldheid ont- staan. Tweedracht dus in den boczein van het Drievoudig Verbond, tweedracht in Ijet bestuur van den mijnwerkersbond zelt en vermoedelijk ook tweedracht in de conterentie van de gedelegeerdi.fi van de mijnwerkers, die bijeen js geroe- pen om over de politiek van de meerder- heid van het bestuur haar oordeel uit te spreken. Ahag men het mijnwerkersbe- stuur echter al te hard vallen. Zijn th<.o- retische eischen men moge over hun uitvoerbaarheid denken, gelijk men wit sturen aan op een duurzame regefing van het loon van de mijnwerkers. Wat aan den anderen kant aangebodeh wordt, draagt daartegenover een sterk tijdelijfj karakter. De regeering is bereid tot tijde- Iijke hulp, de eigenaars hebben het prijzen- waardige besluit genomen om atstand te doen van alle winsten, maar alleen voor. de onmiddelijke toekomst. Vallen deze twee stutten tot verbetering van het loon van de werklieden later weer weg en dat moeten zij, want de regeering kan zelfs niet met feeningen geld blijven versehaf ten en een industrieele onderneming is ten slotte geen tiianthropische insteUing dan staat men, als de steenkoolprijzen op de wereldmprkt geen abnormale stij- ging gaan vertoonen, weer precies vbor dezelfde moeilijkheden. Op een terugkecr van de levenskosten van 1914 rekent geen verstandig mensch, omdat het nu levende geslacht, ondanks alle verlichting die nog mogelijk mocht blijken, wel een blijven- den last als gevofg van den oorlog te tor- sen zal houden. Dit ter verklaring van de houding van de meerderheid van het mijnwerkersbestuur, dat men anders ge- neigd zou zijn, redelooze koppigheid zr- der meer te vebwijten. De Punch heeft deze week een welspre- kende plaat: Kapitaal (een heer in hemd- mouwen) en arbeid (een werkman met een pet; staan gereed om een bofcspartij te be- ginnen en het kapitaai zegt: „Je zuft er misschien in slagen mij te versn n, maar vergeet niet, dat je dan tegen een kamjn- oen tt vechten zult hebben, waar mem ana het tegen uit kan houden." Die kampioen. eer geduchte bokser staat op i/e .'at in atwachtende houding met zekruish armen algebeeld en zijn naam is: De ecoiiomi- scbe wet. Het in de ec rosche wet, v eiKt de overmachtige oorlog5" Ljlelih. in G listcts lieett kunnen sfm .iar die nu iiaai rechi begint te hernem ft ge- sebe met de mijnwericers >s delijk ook rnaar het "eerste van ee.. reeks van en due Tn de scheepsbouwntj neid, in de macfiinenijveiheid, enz. mst n De D/niy News mcldi dat er kans is op ten siakiiJ van de bedienden in de groote Londensche winkeis, ook ai in verband met een drei- gende loonsverlaging. De groote staking is echter intusschen van de baan de groote staking die zoo dicht bij< Ide algemeene staking kwarn, waarvoor de Franschman Georges 8 rel het eerst grootscheepsche propaganda maakte, maar waarvan hij zell erkennen moest, dat zij enkel ais bedreiging waarde had en hare deugdelijkheid verloor, zoo- dra het zwaard uit de scheede getrokken is, omdat de stakers ten slotte precies op dezelfde wijze geiroffeti worckn ais alie andere leden van de gemeenschap. Vier jaar geleden is zij in Rusiand gelukt, maar wat er met haar succes bereikt is, prik- kelt Westersche aroeiders nog niet tot na- volging. Den 13den stelde Graat van 1 Jseriburg het Spaansche leger in marsehorde om naar Gent at te trekken. Alvorens dit te doen liet hi| ai de tenten van zij'n eigen leger in brand steken om deze niet in handen van den vijand te ia ten. Maar den 15den kwam de Graat weder met zijn troepenmacht terug tot Roonhuij- zen waar hij zijn legerkamp met loopgra- ven liet omringen. Den 16den werden de loopgrachten ver- groor en verwijd. In hevige gevechten werd den 17den Augustus de halve maan, die voor de bui- tengracht der vesting gelegen was door het Staatsche leger veroverd. Voor de buitengracht die 70 voet breed was: had de Prins een batterij doen opstel len en een weinig oostelijker nog drie an dere om onder dekking dezer verdedigings werken rolbruggen over de gracht te kun nen leggen, waartoe den 18^ 19, 20 en 21 Augustus groote voorbereidselen gemaakt waren. De gardes van Zijne Hoogheid en die van den heer van Brederode en andere hootdofficieren hadden last gekregen twee bruggen over te brengen. Den 22sten 's morgens, nadat Z. Hoog heid te ongeveer drie ure in de toenade- ringsloopgraat gegaan was, werden ten 6 ure de twee houten rolbruggen, elk 70 voet lang en 6 vbet breed onder beschut- ting van 17 stukken geschut en een me nigte musketten die een dikken rook ver- wekten over de gracht gelegd, hetgeen zoo gelukkig geschiedde, dat' srechts' e, n dertigtal soldaten gekwetst en eenige ge- dood werden. Onder de dooden telde men Jonker Batselaer, 2 sergeanten en den zoon van den heer Herberts. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt be- ianghebbenden ter kennis, dat met toepassing van Art. 1. sub a, der gewijzigde verordening op de heffing en invordering van leges ter Prov. Griffie in Zeeland (Prov. blad No. 88 van 1920) voorelkeafte geven jachtakte een reeht 7.al geheven worden van 2,50. De kosten der jachtakten zullen dientengevolge in totaal voor de le, 2e en 3e soort resp. bedragen f 45 /2,50 —f 47,50: f 22,50 J 2,50 f 25,— en J 7,50 2,50 10,—. Be Jj EG ICS zullen tegelijk bij het aanvragen der akten ter secretarie worden geind. Bet bedrag, dat voor de akte aan het Rijk is vei - achuldigd, wordt, evenal-; zulks tot dusver gesclriedde ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen betaald, wanneer de akte aldaar wordt afgehaald. ▼oorts zal door belanghebbenden bij de aanvrage vertoond moeten worden de machtiging tot het voorhanden hebben van een jachtgeweer ingevolge de Vuurwapenwet 1919, voor zoover zij in het bezit zijn van de raeergenoemde machtiging. Ter Neuzen, 14 April 1921. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. (Wordt vervolgdp

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1