ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVEBTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7133 Vrijdag 15 April 1921. 69 Jaargang. sTTtTn L a N D._ 8 I N N E N L A N D. FEUILLETON. De Belegering en de Inname van Sas van Gent DEiiENGDE BERfGHTEN. BURGERLIJKEN STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen 1" "W" JB3EH3IEI HET NIEUWE ZEGELONTWERR. Het ontwerp tot wijzigmg van de Ze- gelwet 1917, bevat de volgende hoofd- bepalingen I. Om te voorkomen, dat het kwilan- tie-zegeirecht vvordt ontdoken, wordt een nieuwe redactie van art. 34 voorgesteld, waardoor o.a. onder de wet vaiien: de stukken, vermeldende de boeking van gelden op een rekening-oourant de- posite-rekening daaronder inDegrepen in het credit van den rekemngnouder, en de stukken, welke bestemd zijn om in- geval van een storting van gelden te worden uitgereikt aan neni, door ot na- mens wien die stoning geschiedt; en ver der worden onder gelden uitdrukkelijk ook verstaan vieentde muntspecien, bank- papier, coupons, postvvissels, cheques en under handelspapier. Daarbij komt een bepaling om te voorkomen, dat twee maal zegelrecnt moet worden betaald ingeval iemand voor een ander een betahng ot storting doet. II. Pakhuisceelen, volgbriefjes, cognos- sementen, vrachtbrieven en vrachdijsten en ontvangbewijzen van vervoerde goederen worden onder de wet gebracht. Volgbrief jes zijn vrijgesteld, wanneer zij worden atgegeven bij verkoop van goederen, die dadeujk (op den dag van verkoop) wor den atgeieverd, of walnneer dienen tusschen personen van een zehue admi- nistraiie. 'Vrijstellingen van cognossemen- fcen ere. zijn opgt-nomen; le. bij een-' vracht van minder dan f 10; 2e. voor die exemplaren, die onder den schipper of den i eeder blijven berusten3e. voor de Rijkspakketpost; 4e. stukken met op- dracht tot verder vervoer van den eenen expediteur ot vervoerder aan den anderen. Gognossementen, die in het buitemand opgemaakt zijn, vallen buiten wet, maar niet de hier te lande daarop gestelde verklaringen van ontv.angst. III. Het zegelrecht bedraagt: Vijftig cent voor pakhuisceeien (mcl. bewijzen van opslag en ontvangceelen) eh volgbriefjes (opdracnten, inachugingen) en beloften tot argiften van goederen)., Vijt en twintig cent voor cognossemen- ten, vrachtbrieven etc., cn ontvangbewijzen van goederen. IV. Een recht van t'50 wordt geheven van verzoekschriften om goedkeuring van statuten ot reglementen van vereenigin- gen, en een van f25 voor verandering of bijvoeging daarvan. V. Zeeverzekering, gesloten voor korten tijd (tot zes maandenj wordt naar gelang van de verzekeringsperiode in het vervplg lichter getroffen. VI. Verzekerde sommen, die tn vreemde munt uitgedrukt zijn, worden voor de be- rekening van het zegelrecht herleid tot den wisselkoers van den dag. VII. Ontduiking van het zegelrecht van oprichtersaandeelen wordt door een nieu we redactie tegengegaan. DE STAKING DER TRANSPORT- ARBEIDERS IN ENGELAND. De houding der Nederlajjdsche transportarbeiders. Door het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders is ernstig overwogen welke houding zaf moeten wor den aangenoinen door de Nederlandsche havenarbeiders en zeelieden in geval m Engeiknd de transportarbeiders tot staking zouden overgaan. In dergelijk geval "zou, overeenkomstig ia den jare 1644, door Prins Frederik Hendrik van Oranje-Nassau. Naar oude bronnen bewerkt door A. WEHRENS. 3) Den 2 Juh werd een sterke schans op- geworpen aan de brug te Heyghem, ter- wijl ook langs den weg van SIuis en Aar- denburg versterkingen gemaakt werden, als voorzorgsmaatreger, daar langs dezen weg de Ievensmiddelen moesten worden aangevoerd. Toen het Ieger rondom het dorp Mal- deghem in kwartier lag, werd de plaats met loopgraven omringd en langs alle toenaderingswegen werden versterkingen opgeworpen. Door deze schijnbeweging was de vrees def Spanjaarden voor eene belegering van Sas van Gent geweken. Zij waren in de meening gebracht, dat het in Prins Frederik Hendrik's bedoeling lag de Franschen voor Grevelingen ter hulp te komen, doch toen hi] met zijn Ieger te Maldeghem bleet liggen, Iieten zij 5 regimenten van de Gentsche Vaart wegtrekken om die bij Gent aan andere troepen toe te voegen, welke bestemdj waren om Grevelingen ter hulp te Snel len. In plaats van de wegtrekkende troepen hadden de Spanjaarden een aantal boe: ren aangeworven, we.ke nog met 1333 waardgelders uit Gent zouden versterkl worden. de gewoonte der Iaatste jar en, o'.l; van Nederlandsche zijde steun aan de Engel- sche arbeiders dienen te worden aange- boden en derhalve de havenarbeiders en zeelieden van ons land worden opgeroe- pen hunne medewerking te weigeren aan alle vervoer van goederen naar havens van het Vereenigde Koninkrijk. MAATREGELEN TEGEN POST- DIEFSTALLEN'IN DE V. S. De Anterikaansche directeur-gencraal der posterijen heeft aangtkondigd, dat alle postbeambten, belast met overbrenging van poststukken van waarde-. van wa- penen zullen worden voorzien. Er wordt bovendien een belooning van 5000 dollar betaald voor de arrestatie van iederen postroover. EEN INVAL BIJ DE SOIR. Het parket heeft een inval gedaan in het bureau van de Soir, teneinde beslag te leggen op een afschrift van het ver- slag van een zitting van den minister- raad te Havre, dat door dit blad is ge- publiceerd. Het betreft hier een document, waaruit blijkt, dat het de Broqueville was;, die te Havre de vorming voorstelde van af- zonderlijke Vlaamsche en Waalsche regi menten en de vervlaamsching van de universiteit te Gent Het parket heeft evened niets ontdekt en de redacteurs verscholeii zich achtef hun beroepsgeheim. AANVAL OP DE POLITIE TE DUBLIN Maandag is de hevigste aanval van. den laatsten tijd gedaan op de Black and Tans (hulppolitie) in het Northwestern Hotel te Dublin. De aanvallers liepen langs de kade met dokwerkers, die naiar de schepen gingen. Plotseling snelden zij uit de rij, schoten op den schildwacht voor het hotel, wierpen gasbommen en bommen met zuur en met petroleqm door de ramen en openden van drie kun- ten een geweldig vuur uit revolvers. De hulppolitie wachte met vuren tot de dok werkers in veiligheid waren, doch daar op ontstond een hevig gevecht, waaraan sommige politiemannen deelnamen, die al- ieen in pyjama gekleed waren. Een der aanvallers werd door het hoofd geschoten, terwijl verscheidene anderen gewond zijn. De schildwacht der politie werd door zijn been geschoten terwijl een' ander politieman bevangen werd door gasdampen. Bij de snelle nadenng van krachtige militaire versterkingen vlucht- ten de aanvallers. De troepen hebben het district grondig onderzocht en een aantal menschen ge,ar- resteerd. VAN DE MOTORFIETS GEV ALLEN. TeiHengelo is Zondagmorgen de vrouw van den heer Lutje Schipholt van de mo- torfiets gevallen met het hoofd 6p een steen. Na eenige oogenblikken overleed zij. De motor, bestuurd door haar schoon- broeder, had een zeer mafigen gang. HET. EBRAN L»EN Circa 301)0 H. A. verbrand. Zaterdagarond untstonden in den omtrek van Eindhoven eenige Ooscb- en heidebranden Frederik Hendrik breekt zijn legerplaats te Maldeghem op. Den' 25 Juh, toen de Prins zich van den stand van zaken vergewist had, achtte hij het oogenblik gekomen zijn krijgsplan te volvoeren. Hij gat het Ieger bevel zich klaar te maken teneinde tegen den avond te kuh- nen opbreken. De Heer van Brederode met zijn bri gade ging aan de spits en werd door het gros van het Ieger gevolgd. Het geschut bestond uit halve kartou- wen en hainerstukken. De ponten, welke moesten dienen om bruggen te slaan, waren over de brigade verdeeld. Des anderendaags, den 26 Juh, mar- cheerde het Ieger den geheelen nachf door en kwam tusschen Maandag en Dins- dag van 26 en 21 Juh aan de pentsche vaart, waar de Prins ter hoogte van de stad Gent een schijnaanvai het uitvoe- ren, alsol hij daar met geweld over wilde. Frederik Hendrik trekt met zijn Ieger over de Gentsche Vaart het land van Waes binnen. Te middernacht raakte de Heer van Capelle met 300 zwemmers ter hoogtq van het tort Riemen over de Vaart. Onmiddellijk werden ter hoogte van hetzeitde tort biezen bruggen over de Leie geslagen en geraakte Prins Willem, die de voorhoede connnandeerde, ter- stond met 6 regimenten zonder noemens- waardigen tegenstand over de Vaart, daar de boeren, die den overtocht moesten beletten, terstond aan den haal gingen. l Oe.i' de hoofumacht van het Ieger over was en Zijne Hoogheid meester van den ovtr.ociu. was, zouidoende vasten voet m het Land van Waes verkregen heb- bende, werden onmiddellijk de iorfen cn onder de gemeente Wintehee. Door een fellen wind aaDgewakkerd, sloeg de brand over naar de bosschen onder Oorschot,, zoodat die plaats Zaterdagnacht door dikke rook- woiken werd omhuld. De hevige brand woedde voort tot Zondagavond en breidde zich uit over een kolossale oppervlakte. Met vereende krachten kon men er Zondag avond eerst in slagen het vuur zoover te stuiten, dat de brand onder Oorachot ge- deelteljjk gebluscbi was en de bekende Oorschotsehe bosschen gespaard bleven. Ver«cbillende boerderjjen liepen ernstig ge- vaar. Op de heidtusschen Oorschot en Best woedt de bran - nog steeds voort. Naar men schat zijn cirea 3000 H. A. heide verbrand, waarbjj ook veel boschgrond. Het watergebrek maakte blusschen onmo- gelnk. D1EF3TAL VAN SPOORWEG-VR1JBILJETTEN. Op het goederenstation Feyenoord (Rot terdam) is een ontvreemding van een groote hoeveelheid voor het personeel bestemde vrijbiljetten geconstateerd. De daders zijn tot nu toe onbekend gebleven. TREDR1G ONGEVAL. Zondagmorgen geraakten door het scbrik- ken van een paard, gespannen voor een sjees, mej. T. Smid uit Rninerwold en E. de Wit nit Staphorst (bruid en bruidegom) bp de Bijlebrug te Meppel in de Smilder- vaart. De bruid verdronk. VERLOREN RADIUM. De Royal Infirmary te Sheffield heeft een ernstig verlies geleden door de geheimzin- nige verdwgniDg van een hoeveelheid radi um van een waarde van eenige honderden pd. st. Men is van plan op de stadsvuilnisbelt met een speciaal toestel er naar te doen zoeken. GEHEIME RECEPTEN. In een hotel te Essen zijn twee koop- lieden uit Recklinghausen, die ruim 200 geheirue recepten van de bekende kleur- stoffabriek Brann te Quedlinburg voor twintig millioen n rk in het bnitenland wilden verkoopen, ingerekend. De recepten waren afkomstig van iemand, die in de fabriek had gewerkt en ze had weten af te schrij ven. EEN RATTENSTAARTENTARIEF. Op 't Engelsche platteland beerscbt on- tevredenheid over de nieuwe wet, officieel genaamd Rats and Mice (destruction) Act. Zooals we vroeger al eens gemeld hebben, verbiedt deze wet „het houden van ratten of muizen". D w z. als een Engelschman er op betrapt wordt dat er dergeljjk ge- dierte in zjjn huis woont, is hg *onfcvan- keljjk" voor vjjf pond boete. Het is niet zoo zeer deze bepaling, die de Engelscben provincialen boos maakt want zij is aileen maar belacheljjk op papier, en onuitvoerbaar in de practijk maar wel de afschafftrg van de premie. De wet verbiedt nameljjk de gemeenten, om premies te verleenen voor het dooden van ratter. Het ministerie van Landbouw beeft nu zeer plechtig en officieel medegedeeld. dat de premies aanleiding gaven tot fraude en gevaren voor de openbare gezondheid. Sommige gemeenteD betaalden twopence schansen Ter Donck, Roonhufsen, Rie men, Selzaetef, Heyfort ot St. Francois em Santfort ot St. Anne, alie aan de Gent sche Vaart gelegen, overrompeld en be- zet. Daarop volgden de schansen St. Pieter, St. Bernard en St. Eloy, welke zich langs den dijk tusschen de Vaart tot aan Hulst bevonden. Den 27 werd op last van Z. H. de Schans St Steven opgeeischt, maar de bezetting gat het trotsche antwoord, dat zij zich liever zou doodvechten, dan de sterkte over te geven. Niettemin zag het garmzoen, 125 man sterk, zich den 29 genoodzaakt, het fort te verlaten en zich op Gent terug te trekken. De Spaansche troepen, die toen aan de Vaart lagen en tengevolge van voormel- de oorzaak te zwak waren om langer fe- genstand te bieden, weken toen ook te rug naar Gent. De belegering van het Sas. Daar de Spanjaarden zich hadden Ia- ten misleiden, Jcreeg Prins Frederik Hen drik gelegenheid Sas van Gent te bele- geren. Deze plaats dankt haar naam aan een sluis bij de uitmonding der Leie, welke langs de stad Gent zeewaarts atvloeide. Ten Noorden van Gent droeg de n- vier de Leie ook den naam van Nieuwe ot Gentsche Vaart. Het Sas werd gedurende de Nederland sche troebelen door de Gentenaren uitge- bouwd tot eene zeer sterke vesting om als bolwerk te dienen voor de stad Gent als een burcht voor 'tLand van Waes en als Poort voor Vlaanderen. In 1572 werd het door eenige Engel schen ingenomen en in ds asch gelegd. Dit gebeurde op het tijdstip, dai eeni- per waangebrachte rattenstaart", andere een penny, weer andere niets. In een der laatstbedoelde dorpen kwam het voor, dat na een rattenjacht, die een honderdtal slachtoffers opleverde, al de ljjken der ge- sneuvelden 's nachts van hun staarten beroofd werden. Natuurljjk bracht de staartensnjjder z'n vangst naar een naburige gemeente, die wel premies betaalde, en maakte er goed geld voor. Dit euvel deed zich algemeen voor. Door de verschillende appreciaties in de waarde van rattenstaarten bieef het artikel niet gelocaliseerd, maar werd een voorwerp van levendigen handel. Als het een paar jaar langer geduurd had zou ongetwjjfeld volgens de bekende economische regelen de splitsing en organisatie van den staarten- handel tot stand zijn gekomen. Men zou groot-, klein- en tusschen handel gekregen hebben, en het besmettingsgevaar veel erger gemaakt. Dat werd het na al NatuurJijk ware een andere oplossing mogelgk geweest. Een heel-eenvoudige. Als de Staat voor alle plaatselijke besturen een uniform rattenstaartentarief had voor- geschreven, had men 't probleem opgelost. Maar dat kon niet dat ware een in- grjjpen geweest in het recht dat we in Holland noemen »de autonomie der ge- meentebesturen". De Engelsche ratten zegenen de geringe elasticiteit der wetgeving. BRUTALE VERN1EL1NG. In een officieel rapport worden bijzon- derheden gegeven van het verbranden, enkele dagen geleden, van de woning van kolonel Sp aight te Skibbereen, inhet graaf- schap Cork. In den nacht hoorden de majoor en zjjn vrouw, bejaarde menschen, en de drie dienstmeiden, kioppen aan de deur. Een dertigtal mannen gingen het huis binnen en dwongen den kolonel en zijn vrouw er big tegenwoordig te zjjn dat een aantal kuustschatten vernield wer den. Een kostbare boekenkast werd in elkaar getrapt. Met geweerkolven werden ten slotte de kolonel en zjjn vrouw naar buiten gedreven om getnigen te zjjn van het in brand steken van hun huis. De eenige reden voor dezen wandaad schjjnt geweest te zjjn, dat een van de indriDgers de vrouw van den kolonel ervan beschuldigd had gezegd te hebben, dat de Black and Tans in deze streek moesten komen. BOSCHKAPELLE. HENGSTDIJK. ge steden in deze gewesten zich begon- nen te verzetten tegen de tyranme van den Hertog van Alva. Naderhand werd het door de Gente naren weer hersteld en eenige jaren daar- na van zeer sterke buitenmuren voorzien. vergroot en versterkt. De Gouveneur van het Sas, op het tijd stip dat Frederik Hendrik de vesting met zijn Ieger omsloot, was Don Andrea de Parado. Hij deed de huizen en hoven in Rapen- burg afbranden, omdat deze hem fiinder- lijk waren bij de verdediging der plaats. Ook verzocht hij, dat zij'ne vrouw en kin- deren ongehinderd mochten uittrekken om hun de ellende en de gevaren eener bele- gerde veste te besparen. Deze gunst werd hem toegestaan. Toen nu Frederik Hendrik den 30 julf, precies 2 dagen na de overgave van Greve lingen, de tijding ontving, dat zich deze stad had moeten overgeven aan de Fran schen, nam hij terstond krachtige maatre- gelen om de stad van alle kanten in te sluiten. I Zij begon bij het einde der kreek ot het water, dat tusschen den Philippine- Polder en den Albertus Polder gelegen was en strekte zich uit naar Assenedc, waar de Prins zijn kwartier had opgesla- gen. Vandaar liep zij in de richting van Sel- zaete aan de Leie, waar zich het kwartier van den heer van Brederode bevond en verder Westwaarts tot aan de Schans van St. Bernard, waar Graat Wilhelm Frederik van Nassau met zijn troepen gelegerd was. (Zie de Kaart). De Palzgraat legerde in den St. Bernard jxilder, terwijl! de Heer van Beverweert in den Austria-Polder naar den kant van Axel een legerkamp betrokken had. De Spanjaarden hadden ondertusschen HONTENISSE. WESTDORPE. ZONNETIJD. D A E N. Voorm Nam 16 April. 7 40 8 23 17 9.07 9.51 18 10.31 11.05 19 11 35 20 0 01 12 25 21 0 48 1.10 22 1.30 1.49 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag als verdedigingsmaatregef de beide voor- noemde jxilders voor een groot gedeelte onder water gezet. Den 30 Juli was de vesting Sas van Gent van alle zijden door het Staatsche Ieger omringd. Een gracht van 20 voet diep omringde de legerplaats en was aangelegS zonder dat de Spanjaarden hiq;van het minste bemerkt hadden. Den 31 Juli begon men van alle zijden te naderen. Zelts over de schorren van den Austria- Polder werden de troepen vooruit gescho- ven. Binnen drie dagen was men reeds zoover opgeschoten, dat men uit het Staatsche Ieger met musketten op de belegerdeti kor. schieten. Toen werd gelast aan het einde van de approchen een batterij van 8 halve kar- touwen te plaatsen, waarop de belegerden dapper schoten, doch tevergeets. Deze batterij werd in 2 dqgen zooveel vooruit gebracht, dat men den derden dag, zijnde 3 Augustus, het geschut daarop kon plaatsen. Intusschen was te Gent aangekomen Don Francisco di Melo met een aantal krijgs- lieden, welke zich bij de lange brug te Gent (het tegenwoordige Langerbrugge) aangesloten bij de Fransche troepen, die daar voor het ontzet der vesting bij de Meulensteeg waren samengetrokken. Den 2 Augustus kwam de Hertog van Lotharingen nog met 2000 ruiters en des avonds nog 2000 voetknechten te Sat- telaere bij Gent aan en legerde op on- geveer een mijl atstand van het Staat sche Ieger. Meaaracnpu nacxacajMJuuaamainHnaKsa UZENSCHE CO U RANT mm iin i i iiiiimhiii i—11 ■mm i ii Geboorten. 6 Maart. Henri Paul Marie Pros per, z. van Hendrik Jozef Valkaert en van Gudula Delfina Kerekhoven. 7 Maart. Maria Christina, d. van Jan Francies Schuren en van Rosalia Sponselee. 31 Maart. Constantinus Emilius, z. van Petrus Josephus van Damme en van Marie Valent. Overlijden. 1 Maart. Hortentia Martina Her mans (overleden te Hulst), oud 53 j., echtg. van Petrus Augustinus d'Hondt. Geboorten. 12 Maart. Maria Christina Fer nanda, d. van Jan Vinfee en van Josina Wilhel- mina de Zwait. 20 Maart. Martha, d. van Pe trus Judocus Pauwels en van Rosalia de Koning. Overlijden. 20 Maart. Joseph Anthonius de Maat, oud 2 m., z. van Camillus en van Elisa beth Apolonia Asselman. Huwelijks-aaJigiften. 17 Maart. Emilius Alfridus Leeuws, oud 36 j„ jm. en Catharina Leonie de Vliegere, oud 32 j., jd. 23 Maart. Joseph Franciscus de Bruijn, oud 25 j., jm. en Hendrika Josephina Louisa Flipsen, oud 26 j., jd. Eduardus van Belle, oud 23 j., jm. en Hen drika Neve, oud 22 j., jd. 24 Maart. Alphon- sus Desire van Damme, oud 39 j., en Maria Louisa van de Voorde, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Maart. Ludovi- cus Bogaert, oud 26 j., jm. en Philomena Do rothea van Geersdaele, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Madeleine Catharina, d. van P. van Goethem en van M. C. van Sik- kelerus. 3 Maart. Agnes Philomena, d. van A. Cammaart en van M. C. Cambeen. 4 Maart. Petrus Alphonsus, z, van E Crombeen en van Anna de Roos. 6 Maart. Cornelia Paulina Elisabeth, d. van A. Millenaar en van H. C. Overhoff. 10 Maart. Albertus Franciscus Ca millus, z. van P. A. Weesepoel en van O. M. P. van Putte. 11 Maart. Joseph, z. van J. de Booij en van A. Baart. Maria. Louise, d. van H. P. Hermans en van A. M. v. d. Voorde. Leonardus Johannes, z. van J. C. Hemelaar en van C. R. de Wilde. 12 Maart. Louisa Rosalia d. van E. Steijns en van R. L. A. v. d. Velpen. 14 Maart. Josephina Maria, d. van Th. J. van Jole en van A. M. Borm. 18 Maart. Maria Cornelia, d. van P. J. Blommaert en van N. A. v. d. Kinderen. 19 Maart. Leon Johannes, z. van E. J. Verdurmen en van R. van Remorl 20 Maart. Gerarda, d. van J. Hulshout en van P. Goossen. Maria Josepha Alphonsa, d. van J. P. Menu en van M. M. van Hijfte. 21 Maart. Johan Alphons, z. van C. J. de Silva en van H.-H. G. Voorwalt. 24 Maart. Andre Alphous, z. van P. F. Pauwels en van R. C. de Wilde. Gregorius Wilhelmus, z. van J. van Goethem en van L. M. de Brufjn. 28 Maart. Petrus Ge- rardus, z. van M. Freijzer en van M. L. Plat- jouw. Overlijden. 2 Maart. Lena de Bakker. oud 6% m., d. van E. de Bakker en van L. Laffeber. 3 Maart. Sophia van Goethem, oud 82 j.. i. van J. van Goethem en van Fr. Mels. 8 Maart. Petronella de Boeij, oud 83 j., d. van J. de Boeij en van C. van Heese. 15 Maart. Petrus Neve, oud 74 j., weduwn. van Josephina Ph. Comelis. 24 Maart. Honarius Theophilus de Cock, oud 5% m., z. van C. de Cock en van E. M. M. v. d. Ha. 27 Maart. Alouisius Johannes Hiel. oud 1 j., z. van J. Hiel en van M. P. van Heese. 30 Maart. Josephina Philomena Cornelis, oud 77 j., d. van L. Comelis en van Blondina Derde. Angela Julia Louisa van Wesemael, oud 11 m„ d. van E. J. van Wes-e- mael en van L. M. Kouijzer. Huwelijks-aangiften. 26 Maart. Franciscus Vermeulen, oud 25 j., jm. en Nathalie Maria De Moor, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Florentina Maria, d. van Clemens Gustaaf van Steendam en van Leonia Maria Nuijts. 8 Maart. Aline Cereline, d. van Alfred Gustaaf Oderie en van Emeren- tia Bauwens. 29 Maart. Annie Louise Maria, d. van Prudent Hendricus van den Abeele en van Louisa Maria Janssens. Overlijden. 1 Maart. Josehpus Boi"it (van Sas van Gent), oud 59 j., weduwn. van Joann i Coleta de Clercq. 15 Maart. Mathilde Dellaert (overleden te Ter Neuzen), oud 46 j., echtg. van Prudent Heijman. 24 Maart. Maria Ma thilde Janssens, oud 8 m., d. van Pieter en van Juima Scholastica Goethals. H V H H tt tl (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5