ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-YLAANDEREN No 7132 Woensdag 13 April 1921. 69e Jaarga TiTniTEToN™™ M I L I T I E BINNENIAMQ. DeBelegering en de Inname van Sas van Gent B E KEN DM AK I N G. BUITENLAND. Wk M iingen I overlij- n boerin okprenue d. Een uur bekerd Burgemeester en Wethouders der gemeente H o e K maken dat de ouders of voogden, die hunne kinderen of pupillen op 2 Mei a. s. tot de openbare lagere school wenschen toegelaten te zien, daarvan tot en met 30 dezer bij het hoofd der school aangifte kurinen doen. Kinderen, die v6or 1 November 1921 zes jaren oud zijn, kunnen worden toegelaten. Hoek, 5 April 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. KON. BEZOEK AAN AMSTERDAM. De Konigin is Maandagochtend met cier: Prins en de Prinses voor het aangekondigde vijfdaagsche bezoek aan de hoofdstad naar Amsterdam vertrokken. Voor het eerst na de oorlogsjaren brengt de Koninklijke familie weder een officiee! bezoek aan Amsterdam. Te 10.07 uur reed de Koninklijke trein het Centraal Station binnen. De Koningin begaf zich onmiddeiiij naar den waarnemenden burgemeester, den wethouder den Hertog, met wien zij zich een tijdlang onderhield, waarna de andere autoriteiten gelegenheid kregen H. M. te begroeten. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek reed de Koninklijke familie naar het paleis. Bij het Victoriahotel werd de Koningin toegezongen door kinderen, onder leidlng van Alb. van der Harst en werden bloemen aan de Koningin en Prinses aangeboden, terwijl even verder een groep Urkers de Vorstin hulde brachten en een bouquet aanboden. De wacht bij het Paleis was betrokken door de marine onder bevel van den luite- nant ter zee Lagaaij. Na de aankomst op het Paleis verscheen de Koninklijke familie op het balcon en dankte de Koningin vriendelijk het gejubel der menigte. Hierna vingen de audienties aan. De Koningin-Moeder in Amsterdam. Dinsdagochtend is de Koningin-Moeder per auto te Amsterdam aangekomen en heeft zich direct naar het gebouw der Maatschap- pij Arty et Amicitae begeven ten einde de voorjaars-tentoonstelling te bezichtigen. in den jare 1644, door Prins Frederfli Hendrik van Oranje-Nassau. Naar oude bronnen bewerkt dooi A. WEHRENS. 2) Na eenige dagen was deze mipi aao- ver klaar, dat de wal ondermijnd was en toen het oogenblik gekomen was, dat de mijn in de Iucht vloog, bleek, dat ex een groote bres in den wal geslagen was, waardoor de Franschen tot aan de gracht konden vooruitdringen. Nu waren de Franschen jius meester van het geheele bolwerk, doch hetzwaar- ste werk moe& nog voltooid worden, n.f. de gracht moest gevuld worden en wef op twee plaatsen. Met Opoftering van veel volk wisten de bestormers eindelijk tot aan den ves- tingmuur voort te dringen en toen zij daar aangekomen waren, begon men weer mij- nen te graven om den vestingmuur in de Iucht te laten vliegen. Dat gebeurde dan ook, maar toen de Franschen de bres binnendrongeh, wer den zij van binnen zoo hevig bestookt, dat zij achteruit moesten. Terstond werden weer andere mijnen gelegd. De belegeraars lieten de Spaanjaarden binnen de vesting geen oogenblik rustg zoodat de toestand daarbinnen hoe lar ger hoe ernstiger werd. Nog altijd had de Spaansche bevelheb- ber binnen Grevelingen op ontzet ge- hoopt, doch alle hoop bleek ijdef. H. M., die te ongeveer kwart voor twaal aarikwam, werd door eenige bestuursleden ontvangen en in de zalen rondgeleid door den onder-voorzitter, den heer Sirnon Maris. Van Arti begaf de Vorstin zich naar het Paleis, waar zij met de Koninklijke familie hel noemnaai gebruikte. In den namiddag bracht de hooge gast een bezoek aan het Tesselschade ziekenhuis. Aan den ingang ontvangen door den wet houder voor de openbare gezondheid, den heer E. J. Abrahams en den directeur Dr. J. L. C. Wortman, werd de Vorstin allereerst naar het zoogenaamde dag verb lijf geleid, waar de adjunct-directrice mejuffrouw J. P. Dubien aan de Vorstin werd voorgesteld. Vergezeld door de heeren Abrahams en Wortman, alsook door mejuffrouw Dubien, heeft de Koningin-Moeder toen de verschil- lende ziekenzalen bezichtigd. Op uitdrukkelijken wensch der Vorstin werd in den dagelijkschen gang van zaken geen verandering gebracht. In de tubercu- lose-afdeeling lagen de patienten als steeds, op de veranda's en ook in ue andere af- deelingen ging alles zijn gewonen gang. De Koningin-Moeder, die te voren verklaard had aan geen tijd gebonden te zijn, liet zich door haar geleiders omtrent elk onderdeel van het ziekenhuis nauwkeurig inlichten. Tot versehillende patienten richtte zij het woord. Na afloop van het bezoek aan het Tessel- schade-ziekenhuis verliet de Vorstin per auto de stad. Prins Hendrik in de Iucht. Dinsdagochtend te ongeveer 10 uur heeft Prins Hendrik een bezoek gebracht aan het vliegkamp te Schellingwoude, van waar ui. hij in gezelschap van den luitenant ter zee Bakker in de W. 57 opgestegen is en gedu- rende ongeveer twintig minuten boven Am sterdam en de naaste omgeving der stad heeft gevlogen. Een lucht-escadrille bestaande uit vij, Fokker-toestellen kruiste om de W. 57. Ook een van Berkel's eendekker, oestuuru door luitenant Goedhard maakte de tocht mede, waaraan commandant De Vrede van den marine-luchtvaartdienst eveneens deel nam. Na de landing woonde de Prins nog een demonstrate bij van eenige watervliegtui- gen. Tevens sloeg hij de evoluties gade van 'de vijf Fokker-toestellen die in de Iucht ge- bleven waren en van eenige Spijkertoestel- len. Met het bootje van het vliegkamp werd de hooge bezoeker naar de sluis terugge- bracht, waar de auto wachtte. Het bezoek aan het vliegkamp, heeft in het gehee! anderhalf uur geduurd. Prinses Juliana in Art is. Prinses Juliana bracht in de ochtenduren een bezoek aan Artis. In het Aquariumge- bouw van waaruit de tocht begon, werd zij ontvangen door den directeur Dr. C. Ker- bert, en verder in den tuin rondgeleid door haren leeraar, den heer Bruggeman en den inspecteur van Artis, den heer A. F. J. Por- tielje. Het bezoek droeg het karakter van een les in de natuurlijke historie. DE ARBEIDSWET VOOR WINKELS EN KANTOREN. De Arbeidswet zal nu ook voor win- kels en kantoren ingevoerd worden. De voorbereiding daartoe is zoover ge- vorderd, dat de voor!-ontwerpen van "de „werktijdenbesluiten" gereed zijn. Het Hbl. deelt er de hoofdzaken van mede. W i n k e I s. Voor winkels zou in groote lijnen het volgende gelden: I. Zondagsarbeid verboden, behalve in Winkels, die eetf- _ot drinkwaren verkoo- pen en alleen voor den verkoop daarvan, Fevergeets hadden zij groote vuren ont- stoken door deze teekeneii, te kennen willende geven, dat zij in den uitersten nood verkeerden. Maar er kwam geen ontzet opdagen. Toen ook nog de ievensmiddelen bin nen de stad snel opraakten, doordat er geen toevoer meer van de landzijde plaats bad, begonnen zij den 28 Juli te onder- handelen. In den avond van denzelfden dag waf- ren de onderhandelingen afgeloopen. De Fransche bevelhebber had bedongen, dat het garnizoen zich zou overgeven. Daarentegen had hij beloofd, dat nja zoo dappere verdediging de Spaansche soldaten met krijgsmanseer zouden b^- handeld worden en de stad zouden ma- gen verlaten met vliegende vaandels, gt- pakt en gezakt, kogeis in den mond, met opper- en zijdgeweer. Zij mochten hun geschut bestaande uit 2 zware stukken van 48 pond en 1 vuur- mortier meevoeren. Ruim 800 gezonde en 500 zieke en gekwetste soldaten vielen de Franschen zoo in handen, weike naar Duinkerkenl werden gevoerd. Zoo hebben de Franschen deze zeer belangrijke vesting in hun macht gekre- gen„ Voor een groot deel hadden zij dit even wel ook te danken aan de krachtige hulp, die zij ondervonden hadden van het Staat- sche Ieger onder Frederik Hendrik, waar- heen wij na deze vooratgaande beschou- wing thans zullen terugkeeren. Met het leger van Frederik Hendrifc naar Staats-Vlaanderen. Nadat Frederik Hendrik den 16 Mei begeleid door veel officieren te Grave het Ieger bezocht had, ging hij naar In andu winkels,.mag het personee! Zon- dags alleen werkzaam zijn, wanneer de St. Nicolaasdag op Zondag valt; in bloe- menwinkels op Zondagen, die samenval- len mei Nieuwjaar.dag of 24, 25 en 26'De- cember; in stations-kiosken, 'smorgens voor 12 uur. II. In het afgemeen wekelijks 32 uur vrij en een iniddag na 1 uur. V alien bei- de rusttijden samen, dan moet de eerste 41 uur duren. III. Voor jeugdige bedienden (beneaen 18 jaar) en vrouwen geldt: hoogstens 8 uur per dag tn 45 uur per week; voor vol- wassen mannen rcsp. 9 en 50 uur. Voor al ien b bet --'/jn tusschen 's avonds 9 en 's morgens 6 -mr te werken. Hierop zijn uitzonderinge.i mogelijk voor en op St. Nicolaas (van 20 November af) en voor Kerstmis (van 15 December af) mag 11 uur per dag en 62 uur per week wor den gewerkt, ook na 9 uur 's avonds of voor 6 uur 's morgens. Hetzelfde geldt van Zaterdagen en marktd^gen. IV. In elk gcvaf 11 uur nachtrust. V. Rusttijden. Indien tot 's avonds zes uur ol vrdeger wordt gewerkt, na hoog- sten 5;V? uur minstens een uur rust, an- ders minstens anderhalt uur. Bovendien worden er door het districtshould eischen gesteld omtrent andere en (of) langere rusttijden (Hiervar- is beroep mogelijk op den Minister). De rusttijden mogen in het algemeen niet in het werklokaal wor den doorgebracht. VI. In vijden van groote drukte ot bij zondere omstandigheden, kan ontheffing van tleze bepalingen worden verleend (deels door het districtshoofd .en deels door den Minister), inits niet voAr kinde ren beneden 16 jaar, en niet (anger dan tot 10 uur per dag en 55 uur per week voor vrouwen en jeugdige personen, en resp. 11 en 60 uur voor volwassen mannen. VII. Bijzondere ntheffing kan nog wor den verleend in bepaalde geuieenten (aan alle ot aan sommige winkels), wanneer daarvoor een bijzondere reden bestaat (b.v. een kermis.) VIII. Voor barbiers- en kapperszaken gelden bijzondere regels. In afvvijking van hovenstaande bepalingen mag op Zater- dag door volwassen mannen 12 uur wor den gewerkt, mits zij hoogstens 50 uur per- week dienst hebben en er telkens na 5 uur >2 uur rust word' gegeven, (behoudens verdere bepalingtn van het districts hoofd). Jeugdige jiersonen, die tot de m- wonende bloedverwanten behooren (tot den 3den graad ingesloten) mogen van 8 uur 's avonds tot uur 's morgens met werken. Kapperswerkzaamheden voortoo- neelvoorstellingen mogen verricht worden des avonds van 9—11 en 'sZondags van 1211 uur. Bij klanten aan huis mag op Zondag worden gewerkt Voor alzonder- lijk schoonmaak- en bevvakingspersoneel bestaan bijzondere regels. Ka ntoren. I. De wet "bepaald den maxinium!-ar- beidsduur op 8 uur per dag en 45 uur per week. Uitzonderingen zijn mogelijk: over- werkvergunningen kunnen worden ver leend, mits niet voor jeugdige personen beneden 18 jaar, en met voor langer dan 10 uur per dag en 55 uur per week. Voor spoedeischende gevallen worden koupon- boekjes ingevoerd, waarvan echter met- meer dan drie dagen achtereen en hoog stens 24 dagen per jaar. II. Vrije Zaterdagmiddag (na 1 uur). Uit zonderingen zijn volgens het concepf- werktijden-besluit mogelijk voor mannen en vrouwen (boven 18 jaar), en wel gere- geld voor: het verkoopen van plaatsbewij- zen> en entreekaarten (en wat daarmee on- iniddellijk verband houdt)'; in bad- en zweminrichtingen, bepaalde spaarbanken, 's Gravenhage, om zijne gemaiin te halen, met welke hij den 20 Mei naar Buren ver- trok. Van daar begat hij zich twee dagen later naar Lith, om den opmarsch van het Ieger te regelen. We zullen ons fhans een oogenblik be- zighouden, de schjldcingen te vermelden, die door den Prins genomen waren. Den 2 Juni gingen generaal Staeken- broeck eii de Rijngraat van de Pafz met de ruiterij naar Workum om zich daar voor een krijgstocht in Vlaanderen in te schepen. Ook de voetknechten werden daar in- gescheept Den volgenden dag zien wij een groote vloot Dordrecht passeeren. Bij de stad Grave werden evenwel nog ^6 compagnieen achtergelaten om da^r op te Ietten ot de Spanjaarden in die om geving ook iets mochten willen onder- nemen. Den 5 Juni verscheen ere Heer van Brederode en de Rijngraat met hun vloot voor Rammekens en voeren de Hont ot Wester-Schelde op. Reeds den volgenden dag verscheen Prins Frederik Hendrik met den heelen legertrein ook voor Rammekens zondeR zich daar evenwel op te houden. Het doel van den tocht lag elders en zoo voer de Prins zonder zeil te strijken ook de Hond op. Ordertusschen had Brederode zijn froe- pen in den Nieuwen Polder bij St. Marcus en de Schans van St. Marcus bij Axel ge- land, teneinde aldaar iets te ondernemen. Doch de langdurige regens hadden het terrein voor alle krijgsverrichtingen onge- schikt gemaakt. Tot niet geringe teleurstelling van den aanvoerder bleven de ponten en bruggcn, notaris-kantoren, advertentie- en nieuvys- bureau's en in dagblad-ondernemingen, die een Zaterdagavond- ot £ondagochtend- blad uitgeven. Verder is Zaterdagmiddag- arbeid vergund tusschen een en drie uur in eftectenkantoren, in kantoreh vah ree- derijen, cargadoors, veemen, expediteurs-, stuwadoors-, scheepsbevrachters- en sleep- dienstondernemingen, voorzoover deze ar- beid dringend is. Behalve voor eftecten kantoren, zeevischbehandeling en -reede- rijen, enz., moeten degenenj, die op Za'- terdagmiddag werken, een anderen werk- middag ot 'Maandagmorgen vrij hebben. ledereen, die Zaterdagsmiddags werkt en bovendien op Zondag meer dan vier uur, moet (binnen drie dagen voor ot na Zon dag) een rusttijd hebben van minstens 41 uur, ot '36 uur benevens een vrijen middag in de week. Schoonmaak- en bewakingswerk is op Zaterdagmiddag toegestaan, het eerste voor mannen en vrouwen, het laatste voor mannen. m. Op de andere werkdagen is de kan- toortijd niet aan bepaalde uren gebonden, behalve voor jeugdige arbeiders (86). IV. Zondagsrust. Voor jeugdige arbei ders is Zondagswerk bij de wet volstrekt verboden, voor vrouwen behoudens geval len, genoemd in het werktijdenbesluit. De ze gevallen zouden zijn(: vrouwen, die geen huishouding te verzorgen hebbenl, mogen op Zondag telefoonfoestellen bedie- nen, plaatkaarten en entree-bewijzen ver koopen en in kantoren van bad- eh zwem inrichtingen werken. Mannen mogen dus op Zondag kantoorwerk verrichten, maar, indien zij ot vrouwen dit gedurende meer dan 4 uur doen, geldt dat de betrokkenen drie dagen voor ot na den Zondag 36 uur onatgebroken rust moet hebben. V. ledereen, die langer dan 12 uren ar- beid pleegt te verrichten in een kantoor mag volgens de wet buiten dat kantjoor geen arbeid verrichten op tijden, waarin hij dat niet in kantoren zou mogen doen. Atwijkingen hiervan zijn voor volwassen mannen mogelijk. t)E NOBEL-PRIJS VOOR DEN VREDE. De Pesti Hirlap (een Hongaarsch bl verklaart, dat Hongarije een actie dient t- beginnen, opdat de nobel-prijs voor den vrede zal worden verleend aan H. M. Konin gin Wilhelmina van Nederland. Holland heeft inzonderheid op het gebied van weldadigheid aan idnderen en den vrede zulke groote verdiensten van wereldge- schiedkundige beteekenis verworven, dat het verleenen van den Nobel-prijs aan Koningin Wilhelmina de geringste erkentelijkheid schijt, welke de mensehheid te bewijzen heeft. Alle factoren in Hongarije moeten spoedip met eikaar in verbinding treden om een uitgebreide ache in deze richting te beginnen. In Hongaarsche politieke kringen vindt deze aansporing levendigen bijval en zal ongetwijfeld verwezenlijkt worden. HOOGER VLEESCHPRIJZEN? Wanneer de voorteekens niet bedriegen dan is er binnenkort een stevige verhooging van den vleeschprijs te verwachten. Als oorzaak hiervan wordt van slagerszijde op- gegeven de verinindering van het beschik- bare slachtvee ten gevolge van den grooten uitvoer van vee naar het buitenland. Ook het weidevee zal weer duur worden, want er worden nu reeds buitensporige prijzen gevraagd voor het vee dat in de weiden gebracht wordt. TOEPASS1NG INVALID1TEITSWET BIJ WERKVERSCHAFFING. De Minister van Arbeid bericht aan de gemeentebesturen Voor zoover voor de arbeiders, werkzaam op de werkverschaffing, waarvoor vanwege die zich op de schepen van den Prins be- vonden te lang uit om daar met goed ge- volg verder te kunnen trekken. Er zat niets anders op dan eene betere landingsplaats te zoeken, zoodat de solda ten maar weer aan boord van de schepen gingen en deze verder Westwaarts ge voerd werden. Bij Philippine werd een goede landings plaats gevonden en besloten aan land te gaan. Frederik Hendrik kwam denzelfden dag met het gros van zijn Ieger aan en betrok na een voorspoedige landing zijn kwartier te Assenede in de nabijheid van het Sas en de Vaart van Gent, welke beide door de Spanjaarden onder den Graaf van IJsen- burgh zeer sterk bezet waren. Opdat de onderneming goed gelukken zou werd op last van de Hoogmogende Heeren Staten-Generaal een algeineene vast- en biddag gehouden. (8 Jum 1644.) De stellingen worden met loopgraven versterkt. De troepen van Brederode en de Palz- graat voegden zich bij het Ieger te Asse nede, dat den lOden Juni met loopgraven omringd werd om zich tegen de aankomst van de Spanjaarden te verzekeren. Nadat den 17den nog eenige schepen met 200 wagens uit Bergen-op-Zoom wa ren aangekomen, werd nog denzelfderf avond de Palzgraat met een sterke macht musketiers en vuurvoeren benevens eenige compagnieen te paard opgecommandeercf, om eene schijnmanoevre tegen Brugge te ondernemen. Oe btdoeling van deze operatie was enkcl de Spanjaarden binnen 't Sas en aan de Gentsche Vaart in den waan te bren- gen, dat men ?iet op die stad gemunt had. mijn Departement subsidie wordt verleend, premie wordt betaald ingevolge de Invali- diteitswet, heb ik er geen bezwaar tegen, dat van deze premie het Rijk hetzelfde per centage in rekening wordt gebracht als van de arbeidsloonen aan die arbeiders betaald. DE UITVAART VAN DE GEWEZtN, KEIZERINj, In het kasteel te Doom is "men beztg met het inrichten van de rouwkamer, waar palm en, sparren en Iaurieren worden gebracht, maar bloemen worden slreng vermeden. De gewezen keizer verlaat slechts bij tusschenpoozen de kamer, waarin het iijk van zijn gemaiin ligt en ziet er zeer ver- moeid uit. De commissaris van de Koningin. in de provincie Utrecht heeft gisteren met den burgemeester van Doom een ofti- cieel bezoek aan den gewezen keizer ge bracht. Het station Maarn zal door marcchaus- see en rijksveldwachter tijdens de ovcr- brenging van het lijk voor het grootste gedeelte worden afgezet, zoodat nieinand in de wachtkamer ot op het perron aan- wezig zal zijn. Langs den geheelen weg van Doom tot Maarn zullen uitgebreide politiemaatregelen worden genomen. De extra-rouwtrein, die Woensdag uit Berlijn te Maarn wordt verwacht, zal op het station op een do6d sp66r w6rden ge leid, waar voor den rouwdag een piant- soen zal worden aangelegd. Op hev sta tion te Maarn wordt een rouwkainer m- gericht en de versiering zal nitslujtend bestaan Tn't groen en blijvende p Ian ten- en Iaurieren. De gewezen keizer en kroon- prins begeven zich n£ de plechtigheid aan het station te Maarn per auto naar Doom terug, terwijl de overige leden van de keizerlijke familie met den rouwtrein naar Potsdam rijden, waar stil wordt gt houden bij het station Wildpark. V' hier gaat het stoftefijk overschot den Neuen Palais Garten over Sans-i naar het Mausoleum. Daar wordt r ficieele lijkdienst gehouden en fu,.c in den tamiliegrafkelder bijgezet. DE TOESTAND. Lloyd George heeft Maandag in zijn rede tot opening van de conference tusschen eingenaars en kolendelvers vermeld, dat de kolenprijs aan de mijn gedaald was van 79 sh. 9 st. tot 33 sh. 6 st. per ton. Als men zich op een algemeen standpunt steU schrijft de N. R. Crt., kan men dit moeili anders dan als een heuglijk verschijnsel schouwen, omdat de Engelsche nijveri)r er in haar geheel bij gebaat moet zijn, 'f- neer een van hare onmisbare grondstid zooveel goedkooper wordt. Deze sent dating wijst tegelijk de oorzaak aan, wa r- om de slecht rendeerende mijnen niet door kunnen gaan met de betaling van loonen, die gebaseerd waren op* de hoogere pr. n van vroeger toen de overwinst in een ge- meenschappelijken pot gestort en over alle mijnen verdeeld werd. Economisch zou het eenig zuivere standpunt zijn, dat mi -en. die zich bij de iegenwoordige prijzen - ot meer kunnen bedruipen, gesloten worden en dat aan de werklieden op de een of and .re manier ondersteuning of ander werk vcr- schaft werd. Zoo ver wilden de eigenaars van de arme mijnen voorloopig nog niet gaan, maar het loon, dat zij aanbieden, is begrijpelijkerwijs een ontgooeheling voi de werklieden. E.r is nu sprake van, dat de re- geering deze arme mijnen tijdelijk te hulp zou komen met een leening. Duurzaa is dit natuurlijk onmogelijk, en als de miir.en het later niet zonder nieuwe leening kunnen Terwijl de inwoners van Brugge's mor gens de valbruggen neerlieten, bemerkten zij plotseling een aantal Staaische ruiters rondom de stad draven. Onmiddelijk werden de vaibruggen we der opgehaald en begonnen de Spanjaar den binnen Brugge met hun kanonneii, op de Staatschen te vuren, zoodat het leger zich moest terugtrekken en zich we der bij de troepen van den Pnns vervoegde. Dew 26 en 27 Juni werd de bagage ont- scheept, en werden de leege schepen naar Rammekens gezonden am aldaar op na,- dere orders van Zijne Hoogheid te wach- ten. De zoetelaars gingen met de bagage van de officieren per schip naar Aarden- burg en Sluis, nog steeds den schijn aanne- mende, dat het om Brugge te doen was en met het doel, de groote Spaansche troe- penmacht van de Gentsche vaart weg te lokken. Het kamp te Assenede wordt opgebroken. Om de Spanjaarden nog meer op een dwaalspoor te brengen werden den 27 Juli aanstalten gemaakt voor het vertrek van het Ieger te Assenede. Den volgenden dag werd het kamp op gebroken en liet Frederik Hendrik zijn leger naar de rivier de Lieve opmarchee- ren. Nog denzelfden avond betrekt hetkwar- tieren te Eekloo en den 29 tot Hey- ghem' ot Belleverhincke oprukkende, wordt nog voor den avond van dien dag te Maldeghem kwartier genomen. I MmKmt*mmwi*M^vMmmnnBSBaaiMXGaBKZGgatt3ngsmumBasz^!UZ&ZS. 3KSZXSBS3B laxeermid- alom ver- 6 i.skapi- r»' De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat het door den Directeur der Directe Belastingen, enz. te BREDA den 7 April 11)21, invorderbaar verklaard kohier der PERSONEEI.E BELAST1NG dezer gemeente, over het jaar 1921, No. 4 (kom), op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is ter hand gesteld en dat ieder ver- plicht is zijnen aanslag, op den bij de wet be- paalden voet, te voldoen. Ter Xenzen, den 12 April 1921. De Burgemeester voornoemd, .1. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend ingevolge een desbetreffend ontvangen provinciaal blad dat aan verlofgangers voor wie detliiemingaan het onderzoek in .luni bezwarend zou zijn, wegens de uitoefening van hun beroep of bedrijf, dan wel wegens andere bijzondere omstandigheden, desge- vraagd vergund kan worden het onderzoek ill de maand November of December van het jaar te ondergaan. Ter N'euzen, den 12 April 1921. De Burgemeester voornoemd, .I. HUIZINGA,. ig, ^in ig, (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1