Provisie Agent tori Suikerbietenzaad, Ancfa-siroop Actetasschen, Zakportefeailles, en Dames-Visitetaschjes, SmedenboRd Afd. Axel Een partij RIGA-SPARREN, VRACHTKAR Soogkabinet. Kennisgeving. Aan be steeling. (Uim300balen Chilisalpeter 5 gemeten puike KLAVERS, Ver. ,,Doelmatig8 Samea werking" Echt Lederen BURGERUJKEN STAND. Ingezonden Mededeelingen, Hoogwatergetij te TerNeuzen A, J. DE KRIJGER, Teekenbetioeften Schrijfbehoeftaik Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. „Aanschaffing Kolen". „Door Eendracht Sterk" pl.m. 80 000 K G. Chilisalpeter, 4.000 Mais, Firma P. J. VAN DE SAN0E. HULST. i DAG K N. oorm Nam Dinsiag 5 April 12 17 Woensdag 6 B 37 12 54 Donderdag 7 1 11 1 27 Vrgdag 8 J 43 1.59 Zaterdag 9 r 2 13 2.30 Zondag 10 w 2 47 3.04 Maandag 11 u 3 21 3.39 J. J. MULDER Steenkoolhandel, aangesloten met Telef. No. 11. Bekendmaking. Huishoudelijke en Meubilaire Goederen, BIJ INSCHRIJVING TE K00P: en een HANDD9RSCHNIACHINE. Dinsdag den 19 April 1921, De levering en lossing van De levering en lossing van De Landbouwvereeniging N.V. J. Smallegange, Zaadhandel, De beste Borstsiroop TER SBEUZEI8, SOEKHANDEL. 'r'f> zeh:rtr. flag tercskt :n London's sir 4.;. e-'a braad uh. vis.....die met 2^1 -ohuit vveer op c!e Theems lag, ging 00k .en kijkje nemen. Bij den brand gekomen, bemerkte hij al ras, dat aanpakken en hel- pen hier de boodschap was orn uitbreiding van de ramp te voorkomen. Hij gedroeg zidh daar zoo kranig, dat het de aandacht frok der autoriteiten, die hem wegens zijn kordaat optreden wilden beloonen; zij ver- zochten hem te zeggen wat hij verlangde. Visser, die kloek zeeman was, was boven- dien 00k een handelaar in hart en nieren. Hij begreep, dat een vaste ligplaats vlak bij de vischmarkt voor hem schatten waard Was, en hij verzocht, dat hij het recht kreeg van een vaste meerplaats op de Theems bij ce vischmarkt. Het werd hem toegestaan. tn de Theems rnetselde men een steenen paal met daarin bevestigden ring en kenue aan de famiiie Visser het recht toe, dat al leen zij daar schepen mocht meeren, docli ok die plaats niet onbezet mocht laten, daar anders haar recht zou vervallen. Nu daar zorgde de famiiie voor. Toen z'n Later bestuur, van de heele gebeurtenis niet wetende, het recht der famiiie betwistte, ging zij eenvoudig bij den Koning op au thentic en toonde hem het parkement, zwart op wit. Last werd gegeven om aan het een- maal bepaalde de hand te houden. Tot op dezen dag ligt er dan 00k altijd een palingschuit aan den historischen paal gemeerd, 00k in de oorlogsjaren toen er geen sprake was van eenigen handel. Ge- varen tusschen rriesland en Engeland met palingschuiten werd echter niet. Nu voor het eerst weer na den oorlog ligt te Nieuwe- uiep een palingschuit der firma, de W. B. 14, in de haven op gunstige gelegenheid te wachten (het artikeltje van den heer Mets draagt den datum 14 Januari) om over te steken naar Londen. Of die tochten nog dikwijls herhaald zui- len worden, is echter zeer twijfelachtig, daar de verzending thans per boot van Hoek van Holland of Vlissingen zooveei goeu- kooper is. Maar de schuit zelf blijft gemeerd aan den drie eeuwen ouden paal der famiiie Visser. Deze bijzonderheden werden den heer Mets verhaald door den 84-jarigen heer C. van der Storre, die vroeger schipper was op den „uitklaarder", die de palingaken in- en uitklaarde. EEN ONMENSCH. Amerikaansche bladen maken melding van zware beschuldigingen tegen een plan ter, een zekeren Williams, in Georgia. Beweerd wordt, dat hij hegers in slaver- nij hield en uit vrees voor ontdekking zijn slaven in koelen bloede vermoordde met behulp van twee neger-opzichters. Elt ver- minkte lichanien zijn reeds in de rivier gevonden. Beweerd wordt, dat het aantal zijner slachtoffers veertig bedraagt. EEN QRIEZELIOE OPERATIE is Woensdag in het ziekeniiuis van Cha ring Cross te Londen verricht, d^e, hoe emstig 00k, gesiaagd schijnt te zijn, zoo- dat men goede hoop heeft, da'de patient herstelien zal. Deze, een workman, werk- te op den bodem van de schacht van een lift, toen een ijzeren staat in de schacht viel en hem aan den bodem vastspietste. Zij drong bij zijn schouder in het lichaam en kwam aan zijn rechterknie naar bui- ten. Eerst moest de staaf, die onwrikbaar tn den grond zat, doonjevijld worden en daarna werd de man naar de operatieta- fel gebracht. Hier had de bankwerker 00k meer te doen dan de chirurg. Hij dreet een schroet in de staat en begon toen te trekken, duim voor duim kwam het stuk staaf uit het lichaam te voor- schijn, zonder veel bloedverlies. Het ijzer was op zijn weg door het lichaam op verschillende plaatsen verbogen en dientengevolge moest de bankwerker at en toe voorzichtig wrjkken en draaien, om het letsel niet te verergeren. Tenslot- te was het heele stuk eruit. Het was 3 voet 10 duim lang. Tal van geneesheeren waren van de nierkwaardige operatie, die in de annalen van de heelkunde zonder wedergade ge- acht werd, getuige. De man werkte in gebukte houding toen de staat hem trot, wat verklaart hoe zij tusschen schouder en knie een verbinding ken vormen. Aan die houding is het 00k te danken geweest, dat geen edele deelen gekwetst werden. TER BESTR1JD1NG VAN DE ARMOEDE en de ellende door wetenschajrpelijk on- derzoek, heeft Sir Jessie Boot een En- gelsche maatschappij gevormd met een bedrijfskapitaal van 50.000 pond sterling. X-STRALEN. Als slachtoffer van zijn beroep overleed onlangs weer een Fransch geneesheer, Dr. Adolphe Leray, verbonden aan het hospi tal de la Salpetriere. Vijf-en-twintig jaar lang was hij chef van het radiologisch labo- ratorium aan het hospital Saint-Antoine. Na den oorlog, gedurende welken hij meer dan 35 duizend radio-grammen vervaar- digde, werd hij aan de Salpetriere benoema. Hij bezweek op vijftigjarigen leeftijd na verschillende amputaties te hebben onder- gaan. Wij vinden in een Fransch blad vermeld, dat een radioloog deze ongewenschte ge- volgen van de toepassing der X-stralen toe- schrijft aan de onvoorzichtigheid der man- nen van het vak die zich zelf onvoldoende besohermen. Zij moesten alien, volgens hem, een caoutchouc-kleeding dragen, zooals dui kers hebben maar met een laag van lood en bismuth. De meeste radiographen dragen alleen handschoenen van caoutchouc met bariet. BESTR1JD1NG DER TUBERCULOSE. Dr. Nathann Raw, voorzitter van de Brit- sche Tuberculose-vereeniging, heeft een me- thode ontdekt, om de tering te genezen, mits de behandeiing tijdig begint en ver- gezeld gaat van de toeneming van den lichamelijken weerstand door middel van sterker voeding en gunstige hygienische omstandigheden. Dr. Raw lieeit 14 jaar proeven genomen met bacillen-culturen uit de klieren van het darmvlies van koeien en bacillen uit de lever van lcuikens. Hij ver klaart: Wij hebben een middel tegen de tuberculose in handen, dat van het grootste belang zal zijn, niet alleen voor de genezing van de ziekte, maar en dit is van nog grooter belang voor de voorkoming er van, door het menschelijk lichaam te be- schermen tegen den aanval. Dr. Raw's voornaamste denkbeeld is, onaantastbaar- heid te doen ontstaan door geregelde vac- cinafie met inspuitingen op kinderen van tuberculose ouders. CHRETIENNI OVERLEDEN. Chretienni, de in ons land indertijd heel populaire couplet-zanger, is, naar uit Brus- sel gemeld wordt, overleden, DE ZWAARSTE BELEEDlGiNG. Het Gerechtshof te Dyon heeft een tim- merman aldaar tot een maand gevangenis- straf veroordeeld, daar hij een politie-be- arnbte betiteld had met „Boche". EEN KRANIG OUDJE. Juffrouw Ann Sissons te Mansfield is een oude vrouw die van zich spreken doet. Na haar honderdsten verjaardag kreeg zij pie- zier in vliegen en nu zij in haar honderd- tweede jaar is, heeft zij al negen tochten door de lueht gedaan. Dezer dagen heeft de bisschop van Sheffield haar gedoopt en bevestigd - twee pleohtigheden die zij tot dusver verzuimd had, bij zichzelf te laten verrichten. SMOKKELARI J. De politie te Buer heeft een groote smok- kelarij van tabak ontdekt, die over Enschede naar Pruisen zou worden ingevoerd. Toen de eerste wagon, als aardapelen gedecla- reerd, te Buer aankwam, werd deze met een zestal personen, waaronder eenige Hollan ders, in bewaring genomen. Ware de smok- kelarij gelukt, dan zou het Duitsche Rijk een schade van 2.5 miilioen mark zijn be- rokkend. DE ONTPLOFFING IN HET DIANA- THEATER. in het Diana-theater te Milaan werd zoo als gemeld, kort geleden een bom gewoi- pen, waardoor een 18tal personen werden gedooc! en ongevec; 100 gev/onu. Op den noodlotti*./-!!. nvond v/erd een operetfe ge- j geven, en het theater was overvoi. Terstond j na den afloop van de tweede acte, terwijl I het gordijn nog aan het zakken was, zagen j verschillende toeschouwers witte dampen in de buurt van het tooneel opstijgen, waarop i een paniek onder het publiek ontstond. Het had echter geen gelegenheid meer te vluch- ten, en na enkele seconden had de ontplof- j fing plaats. Alle glaswerk brak, het elec- trische licht ging uit, en in het duister klon- ken de kreten der razende menigte, en het gekerm der stervenden en gewonden. Vrou- wen en kinderen werden onder den voet ge- loopen, en razend van angst trachtten ue toeschouwers zich een weg naar buiten te banen. Ook in de buurt van den schouw- burg heerschte een algemeene paniek. De menschen verlieten in allerijl hun woningen, en waanden zich slechts op straat veilig. Intusschen was van alle kanten liulp ge komen en werden brancards aangedragen. De politie, gesteund door troepen, zocht in- middels den geheelen omtrek af, om de ple- gers van den aanslag op te sporen. Een jongeman van 18 jaar werd in een zijstraat gearresteercl, en bijna door de ra zende menigte getyncht. Toen de politie ten slotte het theater binnenging, en de lichten weer waren aangestoken, vond men meer dan 50 gewonden kermende op den grond liggen. Het geheele meubilair was in splin ters geslagen, en over de gebroken stoelleu- ningen hingen vreeselijk verminkte lijken. Een meisjeshoofd met prachtig goudblond haar lag op de tweede gaierij; het lichaam was niet meer te vinden. Groote bloedplas- sen bedekten de vloeren, overal vond men afgerukte ledematen. Tooneelen, te vreeseliik om ze te b'eschrij- ven, speelden zich af In een loge zat een heer, die sprakeloos van ontzetting het vree selijk verminkte lijk van zijn vrouw in de arnten hield. Intusschen had het nieuws van den aan slag zich snef door de stad verspreid. Twee carabinieri deelden mede, dat zij drie jonge mamjen een valies door een ruit van het theater hadden zien gooien en zich daarna sncl uit de voeten gemaakt hadden. Zij wil den hen juist achterna gaan, toen de ont- pioffing plaats vond. Een van de niannen die de boinmen naar de electrische centrale wierpen, een anarchist, werd echter gegre- pen. Den geheelen nachf hadden botsingen plaats tusschen anarciiisten en fascisten (nationalisten)waarbij verscheidene per sonen gewond werden. De politie heeft 140 personen, in verband met den aanslag, ge- arrcsteerd, terwijl talriike huizen door de politie werden doorzocht. De regeering heeft 20.000 lire uitgeloofd voor het vinden van de daders van den aanslag, en de directie van het Diana-theater 10.000 lire. In ge- hee! italie heeft de ramp groote ontroering verwekt. De stad Milaan biedt een beeld van droefheid en rouw. EEN AFSCHUWEL1JKE MOORD. Te Messines in Portugal is een afschuwe- lijke moord gepleegd. Een werkman, die 's avonds van de markt in een naburige plaats terugkeerde, trof in zijn woning een 16jarig meisje aan, welk meisje hij verweet zijn varkens betooverd te hebben, daar de& ziek waren. Het meisje ontkende de ge- grondheid van deze dwaze besehuldiging, waarop de man haar met stokslagen hevig toetakelde en haar daarna een groot aantal messteken toediende, zoodat zij stierf. De sneden die 15 a 20 c.M. diep waren, veroor- zaakten den dood. De misdadiger vluchtte doch werd spoedig daarop door de politie gegrepen, welke hem slechts met groote moeite tegen het woedende publiek, dat hem wilde iynchen, kon beschermen. „FILMSTERREN". De Duitsche filmfabrieken hebben zich aaneengesloten teneinde aan de buitenspo- door een hooger honorarium aan te bieden, een einde te maken. Er is thans een loon- regeling opgemaakt, volgens welke de ljeste spelers 2000 Mark per dag zuilen bekomen, terwijl de volgende klasse zich met 1500 mark per dag zal moeten tevreden stellen. Overtreding van de overeenkomst, word ;;esit aft met een bode van" 10.000 Mark. Jo!; is het verboden, dat de fiimfabrikant rige eischen, die de zg. „filmsterren" stellen. spelers van een anderen fabrikant tot zich trekt. EEN MUZIKALE DIEF. De detectives te Londen hebben thans een eigenaardig zaakje aan de hand. Er wordt namelijk een diet gezocht, die de gc- woonte heeft, eerst voor zijn slachtoffer piano te spelen en te zingen voor hij er met hun kpstbaarheden vandoor gaat. Ofschoon hij reeds bij de politie bekend was, „werkte" hij langer dan een maand in St. John' Wood en zijn twee laatste groote slagen sloeg hij op twee plaatsen, die nog geen vijf minu.ten van elkander liggen. Een veertien dagen geleden keerde hij terug naar een huis in St. George's terrace in het N. W. van Londen (waar hij ook ka- mers had gehuurd) terwijl de andere huur- ders aan het diner zaten. Hij verdween na een half uur weer en men merkte er later, dat hij van de gasten vierhonderd pond sterling aan juweelen had meegenomen. Een kamerverhuurster in King Henry's road is zijn laatste slachtoffer. Hij telefoneerde haar eerst en even later arriveerde hij in een taxi en verklaarde, dat hij zijn bagage wel zou laten komen. Toen de dame hem ver zocht om vooruitbetaling, schreef hij een cheque voor een verblijf van 'n week. Ge durende dien tijd kwam hij bij de andere kamerhuurders door zijn mooi pianospel zeer in de gunst. Toen hij op zekeren dag echter wat erg lang in de badkamer bleef, wekte dit arg- waan. Men ging zoeken en vond een kast opengebroken waaruit de pianospeler voor tweehonderd pond sterling aan juweelen had gestolen. Onder het gestolene bevond zich een prachtig antiek gouden horloge ter waarde van honderd pond sterling. Ook de door hem in betaling gegeven cheque bleek on-inbaar. Iluwelijks-aangiften. 10 Maart. Caroius iiiesbroeck, oud o4 j.,weduwn. en Mathilda Cor nelia Maria van de Walle, oud 52 j., jd, 21 Maart. Jons Allewijn, oud 23 j., jm. en Martha Katharine Elling, oud 22 j., jd. 22 Maart. Theophilus Slaboaert, oud 30 j., jm. en Elisa Dorothea Esoehng, oud 23 j., jd. 26 Maart, rranciscus Emilius Blommaeit, ouii 46 j., weduwn, en Sophie Marie Mortier, oud 36 j., wed. 20 Maart. Johannes de Schaepmeestcr, oud 56 j., weduwn. en Maria Coleta Meul, oud 40 j., wed. 30 Maart. Theodorus Antonius Biommaert, oud 21 j., jm. en Geertruida van Beelj, oud 28 j., jd. 31 Maart. Leander Charles Bernardus Kesbeke, oud 20 j., jm. en Elisa Josephina Maria de Wolf, oud 25 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Maart. Caroius Biesbroeck, oud 54 j., weduwn. en Mathilda Cornelia Maria van de Walle, oud 52 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Alphonsius Johannes, z. van Wilhelmus A. de Bruijn en van Maria Louisa van den Broecke.. 5 Maart. Rene Fran- eiscus, z. van Alouisius A. Joziassen en van Maria A. Rombout. 6 Maart. Maria Virginia, d. van Beinardus Segers en van Josephina A. de Waal. 7 Maart. Petrus Leonie, z. van Al- bertus E. Boenne en van Carolina Schutz. 13 Maart. Rubertina Christina Julma,d. van Petrus F. Dhert en van Maria E. Willems. 17 Maart. Elizabeth d. van Johannes C. Strydonck en van Elisa P. Biommaert. Gustaaf Joseph, z. van Josephus N. Biommaert en van Juliana Herrewyers. 18 Maart. Josephus Petrus, z. van Petrus J. van Vooren en van Mathilda M. de Keijzer. 19 Maart. Joseph Leonard, z. van Petrus Biommaert en van Elisa Hemelaar. 20 Maart. Franciescus Petrus, z. van Hendrikus (ie Witte en van Leonia F. P. Beugels. 25 Maart. Philomena, d. van Ludovicus Taelman en van Leonie Bemaerd. 27 Maart. Theopliiel, z. van Petrus J. de Bot en van Virginia J. de Rijck. 29 Maart. Eduardus Ludovicus Leonar- dus, z. van Emilius Th. Lockefeer en van Ro salia L. M. Kramers. 30 Maart. Angela, d. van Josephus Th. Pauwels en van Dolphina A. Th. Reijniers. L Overlijden. 1 Maart. Hortentia Martina Hermans, oud 53 j., echtg. van Petrus A. d'Hont (van Boschkapelle). 4 Maart. Char- lotta Maria Gittenaer, oud 74 j., echtg. van Wiliebrordus de Silva. 10 Maart. Petrus An- thonius van Gijsel, oud 26 j., z. van Johannes N. van Gijsel en van Wilhelmina Lust. 28 iNTERAANDOENING BIJ KINDEREN- Kinderen zijn zoowel als volwassenen onder- hevig aan nieraandoeningen en men heeft zeifs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij vol- wassenen. isommige kinderen eiven nierzwakte over,, Bij anderen is het een gevoig van mazelen, schariakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergeiijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te pas sen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Aliicht is het meest voc,r- komende gevoig van nierzwakte bij kinderen liet verlies van de macht over de blaas, het- geen bedwateren en dergeiijke onaangename kwalen veroorzaakt. j Als u kind teer en kwijnend is, niet speelt J en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onderzeek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken suc- cesvol in tal van dergeiijke gevallen. Het ver- dient dan tevens aanbeveling om opwinding j door stoeien en lezen voor het slapen gaan te I vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Ter Neuzen vertorijgbaar bij Wed. A. v. OverbeekeLeuriis a 1.75 per doos. 34 Maart. Joanna Petronella Meul, oud '51 j., echtg. van Pieter Johannes Segers (van Ciin- ge). Eiza Francisca Klippelaar, oud 1 j., d. van Francies L. Klippelaar en van Johanna A. Wich (van Graauw). KOEWACHT. Huwelijks-aangilten. 12 Maart. Emiie Baas (van Moerbeke, B.), oud 27 j., jm. en lima Maria Buijsse, oud 23 j., jd. 15 Maart. Henricus Dommicus van Regenmortei, oud 24 j., jm. en Bertha Geerts, oud 23 j., jd. 18 Maart. raimond 1 ranciscus W outers, oud 22 j., jm. en Maria Louisa Rombaut, oud 19 j,, jd. Cor nelius Alphonsius de Dauw, oud 23 j., jm, en Magdaiena Maria Sturtewagen, oud 19 j., jd. Camille Adolphe de Bock, oud 22 j., jm. en Leontine Josephine Marie de Block, oud 21 j., jd. 20 Maart. Petrus Josephus Janssens (van A/itwerpen), oud 34 j., weduwn. en Irma Ja- coba Raes, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 xMaart. Emiie Cats (van Moerbeke, B.), oud 27 j., jm. en Irma Maria Buijsse, oud 24 j., jd. 30 Maart. Camille Adolphe de Bock, oud 22 j., jm. en Leontine Josephine Marie de Block, oud 2i j., jd. ueooorten. 7 Maart. Aloysius Camillus, z. van Petrus Joseph Martens en van Marie Jo sephine Rombaut. 9 Maart. Irma Johanna Josephine, d. van Arthur Bonifacius de Caluwe en van Romanie Leonie Temmerman. 10 Maart. Maria Louise, d. van Gustaaf de Vos en van Emelia Maria tie Caluwe. 15 Maart. August Adolf, z. van Edmond van Overmeire en van -Maria Louisa van Acker. 23 Maart. Gabrielle Elotlie, d. van Florimond Baert en van Au gusta Maria de Booij. Overlijden. 15 Maart. Martha Magdaiena van den Durpe, oud 5 j., d. van Alfons Joseph en van Maria Louisa de Vleeschouwer, 21 Maart. Maria Magdaiena van Damme, oud i j., d. van Eleterius en van Magdaiena Maria de Dauw. 30 Maart. Desire David, oud 3 m., z. van Petrus en van Prudence Florence van den Berghe. POLITIE. Op het bureau van Politie zijn als ge vonden gedeponeerd: een omsiagdoek, een rijtuigzweep en een Broche. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. ZONNETIJD. H Getrouwd EN C J. VAN DEN OUDEN, die, mede namens wederztjdsche famiiie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Neuzen, 30 Maart 1921 - Bij deze betuigen wij onzen SSfHy hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de heer J. J. van Drongelen. Namens de Famiiie, Sluiskil. Wed. VAN DRONGELEN. maakt zijn geachte clientele bekend, dat van af heden de S ni e d e r ii e n, met het oog op de 8-urige werkdag, des avonds te z*s ure gesloten zijn. (Dus vijf ure gewone tijd) HET BESTUUR. g ev r a a g d door Margarinefabriek wet verkoopkracht en goed ingevoerd. Br. franco onder lett. NI. IJ. 3877, A IgAdv. Bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. SLUI8KI L,, Firma P. J. VAN DE SAND1 TER NEUZEN. Aanvangende Zatevdag 16 April a s., ten 2 uur nam. tot 6 uur nam. zal op het schietterrein te AXEL voor de Gewone-, Buitengewone- en Bijzondere Vrijwilligers van den V. L. S behoorende tot Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren een Schietwedstrijd worden geopend, gevolgd door andere wedstrijden, die op het terrein nader zullen worden toegelicht. De Luit. Kolonei A. KLONTJE. Seer. Prop. Commissie, P. G. LAERNOES Jr. Deurwaarder HUINEMAN te Ter Neuzen zal op Woensdag 6 April ROSSI, namlddag 2,30 uur (Z.) ten verzoeke van den heer D. WINNE te Sas van Gent, Wesikade, en te diens huize publiek en a contant verkoopen als Ledikanten.Tafels, Kasten, Spiegels, Schilderijen, Stoeien, Klokken, Lam- pen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, tnz- enz. 68 stuks, lang 8 tot 12 Meter, liggende Axel-Sassing. Adres: A. DE ZEEUW, Weststraat D 15, AXEL. TE KOOP: een zoo goed als nieuwe Te bevraaen bij EDUARD OBRIE, Zandstraat, Sas van Gent No. 600. De Notaris J A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Erven Me- juffrouw C. J. HOLLEBRANDS, aan het sterfhuis te Sas van Gent, op des voormiddags 10 unr (Zomertijd), verkoopen jgl| j 2 antieke eikenhouten "TtmIi® Kabinetten, 1 antieke At=?'oL Barometer, antieke En- gelsche Platen in iijsten, 1 an tieke Clavecimbaal (piano), 2 Ledikanten waaronder 1 antiek ingelegd van eikenhout, Spiegels waaronder antieke, 1 Friesche Klok, verschillende oude Boeken, waaronder van 1700,1 Mahonie- houten- en 2 Hoekkasten, 7 Stoe ien met kussensen 18metstroo- matten, 2 Fauteuils met kussens en 2 met stroomatten, 5 Tafds waaronder 1 mahoniehouten Sa- lontafel, 1 Brandkast, 1 Hand- naaimachine, 1 Regulateur, 1 Kleerkast, 1 Waschtafeltje met Waschstel, Kachels en Koolbak- ken. Hang- en staande Lampen en Ganglantaarn, Karpetten, Gor- dijnen, Loopers, Kleedjes en Vloerzijl, veeren Bedden, Dekens en Kussens, Glas-, Geleierd-, Aardewerk en Keulsche Inmaak- potten, Keuken- en Waschgerief, Trap en andere Ladders, Brand- hout en wat verder zal worden gepresenteerd. Kijkdag Maandag 18 April 1921, van 's namiddags 2 tot 5 uur. Betaling Contant. TE KOOP een prachtig Verblndingstraat 22 Het Bestuur der Kolenvereeni- ging „E1GEN HULP" te Zaamslag noodigt alle leden uit tot het bijwonen der Vergadering, die zal ge- houden worden op Zaterdag 9 April a.s., des nam. ten 3 ure (oude tijd) bij de Wed E. J. PLAT- TEEUW, aldaar. Bespreking Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij het Bestuur. Goede opkomst gewenscht. Namens het Bestuur, J. KAIJSER, Secretaris. Het Bestuur van het Waterschap Hoedekenskerke zal in het Gemeentehuiste Hoedekenskerke onder nadere goedkeuring aanbesteden op Maandag 11 April 1921, des namiddags om 2 uur: Bestek A. SO Scheepston nieuwe Waal- brikken. 3038 stuks gecr. denn. perkoen- palen lang 1.60 M. ©17 stuks gecr. denn. perkoen- palen lang 1.20 M. Bestek B. ISO M.3. Basaltsteenslag2—4 c.M. 260 M3 Grind li/„—7 c.M. en 1-4 c.M. Bestekken verkrijgbaar 4 f0,50, p. p. f0,60, bij den Waterbouwkundige van genoemd Waterschap te Hoedekenskerke die tevens nadere inlichtingen verstrekt. Het Bestuur voornoemd, C3 OOGAARD, Dijkgraaf. J- v. D- DRIES, Ontv. Griff. te Ter Neuzen zal op Woensdag 13 April 1921, des voorm. om 11 uur, in het „Hotel den Arend" alhier, trachten aan te besteden, onder A. H. V., de leve ring van gedurende de laatste helft van deze maand, franco op het voertuig van koopster aan het Schuttershof alhier. Namens het Bestuur. H. DE REGT Sr., Voorz M. DE PUTTER, Seer. TE KOOP in den polder C a n i s v 1 i e t, bij H. R. PliYLAERT, Zufddorpe. Vitrix en Wanzlebener aangeboden. Ter Neuzen. Losl de vasizittende slijmen op Per flacon f 1./5. Verkrijgb bij Apoth.en c/rogis/en kFABR. A.MIJhHARDT .ZE15T.J t e HOEK. Het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging zal op Dinsdag 12 April 1921, 's namiddags om 3 uur, trachten aan te besteden onder A. H. V. in het logement van dhr. A. W. Nieuwelink te Hoek, Van de Mais monster overleggen. Inschrijvingsbiljetten franco teverkrfl- gen bij den Secretaris der Vereeniging. JY.B. Leden die nog opgave moetea doen worden verzocht zulks zoo spoedig mogelijk te willen doen- Namens het Bestuur, F. W. DEKKER, Voorzitter. L. KIEL Secretaris-Penningmeester.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3